Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Kociewiak 08.07.2011 10:07

Na potwierdzenie:
http://img710.imageshack.us/img710/3356/sgh0298.jpg
Zawsze pleksi jest zabezpieczone jakąś taśmą czy czymś podobnym

tomasz_19 08.07.2011 10:37

do usunięcia

Proud 08.07.2011 10:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 1123240)
Sory, ale czemu to ma służyć? Poprawieniu widoczności dla kibiców gości?

ale co? ta folia?

Ma zabezpieczać w czasie transportu i montaży te pleksy.

Chyba, że o coś innego Ci chodzi. Bo zadanie foli jak dla mnie jest jednoznaczne.

tofik 08.07.2011 11:44

Cytat:

"Gdy okazało się, iż poranny trening odbędzie się na boiskach Levadii Tallin, wszyscy byli przekonani, że drużyna Białej Gwiazdy pojawi się na dobrze jej znanym stadionie. Ku zaskoczeniu osób, które były poprzednim razem w Tallinie, tak się nie stało. Wiślacy dotarli do malowniczo położonego ośrodka treningowego Levadii, tuż przy morzu, pośród jednorodzinnych domków znajdowało się kilka boisk treningowych."
Ehh. A u nas kiedy coś ruszy ? Przecież baza nie musi być przy stadionie. Na co czeka właściciel ? Nieudolna pogoń za LM ważniejsza od bazy ?

sayek89 08.07.2011 15:44

do usunięcia...

Smyrgu 08.07.2011 15:54

jesli na jednym z filarów widac probki ewentualnej kolorystyki elewacji to jest to przerażające jakie pomysly sie pojawiaja...mam nadzieje ze jestem w bledzie ze to probki...

filip123 08.07.2011 15:54

Moze byc tak ze z 2 strony jest przeźroczysta tak jak na komisariacie ...

JrQ- 08.07.2011 15:55

@sayk89 - przeczytaj ze dwa posty wyżej

sayek89 08.07.2011 15:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 1123388)
@sayk89 - przeczytaj ze dwa posty wyżej

Oby oby to była folia.. chociaż nam to powinno wisieć... :D

filip123 08.07.2011 16:00

Co do tych kolorów na filarze to chyba własnie próbka .... jesli z tych 2 wybrać wole ciemniejszy ....

tomek100 08.07.2011 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez filip123 (Post 1123392)
Co do tych kolorów na filarze to chyba własnie próbka .... jesli z tych 2 wybrać wole ciemniejszy ....

te próbki to są tam min. 2-3 lata :)

serek.c2 08.07.2011 16:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomek100 (Post 1123394)
te próbki to są tam min. 2-3 lata :)

I zostaną na wieki wieków - podobnie jak nieotynkowane pustaki, zacieki na elewacji, obrzydliwe rynny przy głównym wejściu wraz ze swoimi pięknymi mocowaniami itd itp...

kornd 08.07.2011 16:29

Skoro w tym sezonie na meczach ligowych nie będzie kibiców gości- na topowych meczach w tym sektorze przyjezdnych będą przebywać nasi kibice. Widoczność będzie słaba- bo co kilka metrów są te niebieskie słupy podtrzymujące. Te białe folie oczywiście zdejmą po zakończeniu budowy ogrodzenia.

bridgeburner 08.07.2011 20:39

za ulubionym portalem wszystkich kibiców:
Cytat:

Lech i Marcelin Management zaproponowali takie oto stawki:

*roczny czynsz stały 3 mln 100 tys. zł - średnio 7 proc. wpływów z dnia meczowego; *25 proc. wpływów z tytułu praw do nazwy stadionu
Umowa ma być zawarta na 20 lat.
Nie wiadomo, jak szybko oferta Lecha zostanie zweryfikowana i kiedy może dojść do wspomnianych dodatkowych negocjacji cenowych. Najprawdopodobniej w połowie lipca.
Lech i Marcelin Management są jedynym kandydatem na operatora stadionu.
Pamieta ktoś o jakich kwotach u nas sie mowilo?

Wicked 08.07.2011 21:54

mówiło się o 1% wartości części sportowej stadionu i 3% części komercyjnej.Padała też kwota w granicach 5 milinów złotych. Dla Lecha 7% z wpływu biletów to przy frekwencji jak w poprzednim sezonie wynoszącej 561150 tys. (24 mecze) i średniej cenie biletu na poziomie powiedzmy 40zł daje około 1,5 mln zł. Do tego 25% z wartości nazwy stadiony szacowanej na około 4-5mln zł rocznie, czyli jakiś 1 mln zł. Łącznie jakieś 5,5 mln zł przy ryzyku miasta, w postaci nie sprzedania nazwy, oraz małej frekwencji. Obliczenia czysto teoretyczne z dużym zaokrągleniem. Patrząc na to cena dla Wisły za całość nie powinna przekroczyć 3 mln zł.

Św. Mikołaj 08.07.2011 22:14

po co te pleksy sa? jakoś w Gdańsku ich nie potrzeba?

CH. 08.07.2011 22:15

W Gdańsku wiedząc że jest stanowczo za duży stadion niemal 1/4 stadionu jest przeznaczone na bufor więc pleksi są niepotrzebne
po to zrobili żeby nie wyglądało to jak na Lechu że co kilka metrów puste przestrzenie, będzie nieco schludniej wyglądać z takiej racji że jedno puste miejsce będzie znajdować się w jednym miejscu. Pod warunkiem że będzie co mecz choćby pozostalych 60-70% zajętych miejsc

sovinho_02 09.07.2011 08:47

Ktoś tu miał dojście do informacji co z ławkami rezerwowych... Wiadomo coś nowego ?

wooojo 10.07.2011 09:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sovinho_02 (Post 1123625)
Ktoś tu miał dojście do informacji co z ławkami rezerwowych... Wiadomo coś nowego ?

I jeszcze czasem tylko ktoś z nadzieją w głosie zapyta: co z ławkami rezerwowych, co elewacją, co cateringiem, no i najważniejsze kiedy nareszcie ten stadion zostanie w pełni otworzony ? o betonie wylanym dokoła stadionu, czy ,,przepięknych" zjazdach dla autokarów już nie wspominając. O tuż drogie kolego na tej budowie nic nie wiadomo, a przede wszystkim nie wiadomo kto za to całe gówno ( uchybienia i kolejne błędy) weźmie odpowiedzialność, i kto zapłaci za te wszystkie poprawki które należało by zrobić żeby nasz stadion wyglądał i funkcjonował w miarę przyzwoicie. Znając życie nikt nie weźmie tego na siebie a już w szczególności na pewno nie nasz miłościwie panujący.

Aha, i Ja też wiem, że stadion prezentuje się ładnie w środku i zajebista różnica do tego co było wcześniej, ale lista tych wszystkich, łagodnie mówiąc niedociągnięć to jest jakaś paranoja.

jaszczur90 10.07.2011 21:27

http://www.skyscrapercity.com/showpo...ostcount=15466

Moje zdjęcia z dzisiejszej wyprawy w okolicach stadionu

Antystenes 10.07.2011 22:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wooojo (Post 1123974)
I jeszcze czasem tylko ktoś z nadzieją w głosie zapyta: co z ławkami rezerwowych, co elewacją, co cateringiem, no i najważniejsze kiedy nareszcie ten stadion zostanie w pełni otworzony ? o betonie wylanym dokoła stadionu, czy ,,przepięknych" zjazdach dla autokarów już nie wspominając. O tuż drogie kolego na tej budowie nic nie wiadomo, a przede wszystkim nie wiadomo kto za to całe gówno ( uchybienia i kolejne błędy) weźmie odpowiedzialność, i kto zapłaci za te wszystkie poprawki które należało by zrobić żeby nasz stadion wyglądał i funkcjonował w miarę przyzwoicie. Znając życie nikt nie weźmie tego na siebie a już w szczególności na pewno nie nasz miłościwie panujący.

Aha, i Ja też wiem, że stadion prezentuje się ładnie w środku i zajebista różnica do tego co było wcześniej, ale lista tych wszystkich, łagodnie mówiąc niedociągnięć to jest jakaś paranoja.

Mi się wydaję, że czym dłużej robią, tym paradoksalnie lepiej dla Wisły, bo płacą mniej za dzierzawę nieskończonego stadionu, a to przeklada się na więcej kasy w budżecie..co mogło by się przełożyć na transfery:p
Tak samo sprawa ma się z trybuną zachodnią. Co z tego, że otworzą, jak nie potrafimy zapełnić trzech?
Wszystko jest na rękę Wiśle. Jeśli by tak nie było to myślę, ze Basałaj nie jest jakimś leszczem, tylko zrobił by niezły raban w prasie, oczernił miasto i podliczył straty jakie generuje klub przez niedbalstwo urzędników.
Ręka rękę myje. Każdy trochę ponarzeka, pozwalają na siebie, ale nikomu tak naprawdę się nie śpieszy i każdy jest zadowolony. Wilk syty bo mało płaci i owca cała, bo nie ma kasy na skończenie fuszerek i odwleka termin ukończenia stadionu, po którym to najpewniej sprawą zajmie się prokuratura z paragrafu niegospodarności pieniędzy publicznych..

WislaFan123 10.07.2011 22:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1124275)
Tak samo sprawa ma się z trybuną zachodnią. Co z tego, że otworzą, jak nie potrafimy zapełnić trzech?

O czym Ty mowisz? Jak 3 trybuny byly tylko na jednym meczu, i je zapelnilismy, ba na wiekszosci meczow w tej rundzie, poza mecze z Ruchem przy huc** pogodzie i jeszcze jakims jednym, 18 tys bylo na kazdym meczu...

tomaslfc14 10.07.2011 22:20

Strasznie biały ten stadion od środka :D

picasso 10.07.2011 23:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaSzTaN (Post 1124280)
O czym Ty mowisz? Jak 3 trybuny byly tylko na jednym meczu, i je zapelnilismy, ba na wiekszosci meczow w tej rundzie, poza mecze z Ruchem przy huc** pogodzie i jeszcze jakims jednym, 18 tys bylo na kazdym meczu...

chyba się mylisz.z tego co pamiętam to na większości meczów było ok 15-16 tyś.a na ostatnim był komplet ale raczej z powodu fety.sam spotkałem kilka znajomych osób które pierwszy raz w zyciu były na meczu.

WislaFan123 11.07.2011 10:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 1124292)
chyba się mylisz.z tego co pamiętam to na większości meczów było ok 15-16 tyś.a na ostatnim był komplet ale raczej z powodu fety.sam spotkałem kilka znajomych osób które pierwszy raz w zyciu były na meczu.

2. Wisła Kraków 30. kolejka, Polonia Warszawa 24000 - runda wiosenna
13. Wisła Kraków 22. kolejka, GKS Bełchatów 18000 runda wiosenna
14. Wisła Kraków 27. kolejka, Cracovia 18000 runda wiosenna
15. Wisła Kraków 20. kolejka, Jagiellonia Białystok 18000 runda wiosenna
16. Wisła Kraków 13. kolejka, Legia Warszawa 18000
17. Wisła Kraków 26. kolejka, Lech Poznań 18000 runda wiosenna
18. Wisła Kraków 14. kolejka, Zagłębie Lubin 17832
19. Wisła Kraków 6. kolejka, Korona Kielce 17500
27. Wisła Kraków 18. kolejka, Widzew Łódź 15900 runda wiosenna
31. Wisła Kraków 8. kolejka, Śląsk Wrocław 15585
35. Wisła Kraków 10. kolejka, Lechia Gdańsk 14925
41. Wisła Kraków 17. kolejka, Ruch Chorzów 13850 runda wiosenna

źródło: wp.pl

No jak widać oprócz meczów z Ruchem (w marcu jak bylo mega zimno) i z Widzewem, na reszcie byl komplet albo prawie komplet, jesli chodzi o wiosenne mecze. Nie mam watpliwosci, ze zwlaszcza po obnizce cen biletow, zwiekszonej akcji marketingowej, ze frekwencja bedzie na poziomie 25-26 tys, a na topowych meczach duzo wiecej, ale to pewnie od paz, zwlaszcza jak jeszcze uruchomia sprzedaz internetowa.

Pablo84 11.07.2011 10:31

To jaka będzie frekwencja będzie w głównej mierze zależało od wyników sportowych.

A z postem Antystenesa zgadzam się prawie w 100% i tak po prostu jest :).Szkoda, że najbardziej cierpią na tym kibice i reputacja klubu, ale to krakowianie wybrali tego prezydenta.

WislaOnly 11.07.2011 10:35

Moje wrażenia po zwiedzeniu po raz 1 stadionu Wisły

Kochani forumowicze, chciałbym się podzielić moimi wrażeniami ze stadionu, którego to widzę po raz pierwszy od czasów remontu.
-> Pierwsza ważna kwestia która nachodzi sama jest podejście wielu forumowiczów do stadionu. Ja powiem w prost, dla mnie stadion jest PIĘKNY, szczególnie trybuny, cała otoczka, poziom profesjonalizmu w jakim podeszli do mnie ludzie w kasach biletowych, oraz przy wyrabianiu karty kibica- Europa.
-> Ilość niedoróbek na zewnątrz: fasada, zagospodarowanie terenu jest zastraszająca, ale: musimy czekać, aż wszystko zrobią, wtedy przyjdzie czas na ostateczną ocenę. W Polsce tak jest, że wszystko się ciągnie, drogi, koleje, szpitale- wszystko niby poprawiają, a efektów nie widać. Nie od razu Kraków zbudowano :)
-> Do pozazdroszczenie jest również fakt, jak miasto żyje futbolem, co chwila ktoś wchodzi, ktoś wychodzi z trybuny, sam musiałem czekać w kolejce do wyrobienia karty kibica.

Aha, byłem również na stadionie Cracovii i dla mnie nie ma porównania, co z tego, że oni mają płytki i ogarnięty teren, to i tak nie ta liga :)

Podsumowując:


Jestem zakochany w tym stadionie, od pierwszego obejrzenia. Cieszę się również faktem, że od tego sezonu będę częstym gościem tego cuda :)

rozarian 11.07.2011 11:39

@WisłaOnly,cieszą takie teksty jak Twój.Ja doskonale pamiętam stadion sprzed 1997,kiedy nie było nawet trybuny głównej(przez wiele lat trwał taki stan).Ja wiem,kwota ponad 500 mln poraża,ale wiem też,że gdyby nie rozbuchane urzędnicze ambicje dot.Euro,to mielibyśmy dużo gorszy i mniejszy stadion.Stadion prezentuje się nie tylko dobrze od środka.Co ważne,on prezentuje się doskonale w relacjach tv.Może nawet najlepiej z wszystkich polskich stadionów już wybudowanych.Może nawet lepiej niż stadion Legii.Powoduje to specyficzny uklad trybun,choc oczywiscie na zywo ich stadion jest bardziej zwarty,lepiej wykonczony i ladniejszy.

PiotrG 11.07.2011 12:51

Cytat:

-> Ilość niedoróbek na zewnątrz: fasada, zagospodarowanie terenu jest zastraszająca, ale: musimy czekać, aż wszystko zrobią, wtedy przyjdzie czas na ostateczną ocenę. W Polsce tak jest, że wszystko się ciągnie, drogi, koleje, szpitale- wszystko niby poprawiają, a efektów nie widać. Nie od razu Kraków zbudowano :)
W wypadku tej inwestycji (dopłacono Polimexowi 120mln!) to ten stadion powinien być gotowy rok temu z elewacją z kamienia i granitem przed trybunami.
Na jakiekolwiek wykończenie elewacji to sobie jeszcze poczekamy, to nie jest coś, co zostanie zrobione w najbliższym czasie, czy nawet w przeciągu najbliższych 2 lat.

Pablo84 11.07.2011 15:51

PiotrzeG a oritntujesz się jaki mniej więcej może być koszt elewacji wykonanej mniej więcej z podobnych płyt które są na remontowanym 1 peronie dworca głównego?

Tak pi razy oko ;)
Jeszcze skończy się na tym, że przed stadionem staną ludzie z cegiełkami na elewacje ;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:42.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl