Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Europejskie puchary w wykonaniu polskich drużyn. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=989)

Angmir 02.07.2009 20:28

eMTe Wisła nie z takimi zespołami d przerwy remisowała albo nawet przegrywała. To Twój komentarz jest żałosny, bo wypowiadasz sie w sposób zdeklarowany na temat czegoś czego nie widzisz i nie masz o tym pojęcia. Z relacji na stonce KSP piszą ze Polonia ma naprawde znaczną przewagę i tylko nielelności zawdzięczają 0-0. Remis na wyjeździe nei jest żeczą złą, a czas działa na korzyść Poloni , za tydzień będzie lepiej przygotowana.

Ogryzek 02.07.2009 20:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez eMTe (Post 755444)
Do przerwy remisują z vicemistrzem Czarnogóry, porażka...

Remis - nie porażka:)

Przecież Czarnogóra ma przyzwoitych technicznie piłkarzy (dawna Jugosławia) , o co chodzi? Owszem w rankingu nisko ale od kiedy grają kluby z Czarnogóry w Europie?

matizaq 02.07.2009 20:31

Dokładnie... Dobrze ,ze nie trafili na takie gruzińskie Zestafoni bo oni leją irlandczyków z północy po pierwszej polowie 4:0, a jeżeli para napastników Gelashvili - Grigalashvili nie przystopuje to może się skonczyć dużo wyżej.
Z relacjii wynika ,że mecz jak narazie takich nie mrawy ( z przewagą Polonii).Wydaje się ,że na typowe 0:0 i tak może się to skończyć.

prober 02.07.2009 20:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez eMTe (Post 755444)
Do przerwy remisują z vicemistrzem Czarnogóry, porażka...

Opanuj się człowieku. 0:0 to nie porażka.

Polonia powinna rzucić wszystko na jedną szalę. 0:0 jest wynikiem niebezpiecznym pod kątem rewanżu.

Po 52 minutach w sytuacjach bramkowych 6:1 dla Czarnych Koszul.

Angmir 02.07.2009 20:42

Gol dla Poloni 1-0 Igor Kozioł strzelcem.

-Goral- 02.07.2009 20:43

Gol brawo Polonia

marcinugorek 02.07.2009 20:43

no bravo dla poloni niech podwyższa na 2:0 i po sprawie

Maciuś 02.07.2009 20:43

I dobrze, trzeba kibicowac polskim zespolom w Europie.

WISŁA 1906 NH 02.07.2009 20:45

Brawo Polonia, jeszcze jedna brameczka by się sprzydała na 2-0 i rewanż byłby w miare spokojny

kieu 02.07.2009 20:45

Bardzo dobrze. Im więcej polskich drużyn w kolejnych fazach eliminacji tym lepiej.
Teraz spróbować podwyższyć i na luzie w rewanżu..

PasiorWKS 02.07.2009 20:46

No brawo dobrze przynajmniej kompromitacji nie będzie, a w drugiej rundzie drużyna z San Marino. W pucharach to ja kibicuję każdej polskiej drużynie :D Swoją drogą to skandal co się dzieje w tym roku z transmisją tych eliminacji.

Angmir 02.07.2009 20:46

Chciałbym zacytować jakiegoś gościa który pisał że Polonia pewnie odpadnie z czarnogórcami, którzy są od nich lepsi. Oczywiście szału nie ma ale wygląda na to że Polonia nie schodzi z połowy gospodarzy na minutę.

!!IRIVER!! 02.07.2009 20:52

Niesamowite... kibicują polskiemu klubowi! :o pamiętam, jak rok temu grał Lech to tylko fart, fart, fart, szkoda, że wygrali, etc...

Ps. Brawo Polonia! :-)

kieu 02.07.2009 20:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 755482)
Niesamowite... kibicują polskiemu klubowi! :o pamiętam, jak rok temu grał Lech to tylko fart, fart, fart, szkoda, że wygrali, etc...

Bo Lech miał farta :-P

Angmir 02.07.2009 20:54

2-0 dla Polonii

Strzelił Jodowiec

marcinugorek 02.07.2009 20:55

bravoo dla poloni 2:0 mysle ze jak strzelą trzecia to awans będzie po sprawie

skttrbrain 02.07.2009 20:55

@River
Zobacz sobie w wątku o przygotowaniach, jak jeden artysta napisał rozkład rywali Wisły w nowym sezonie. Mnie tu nic nie zdziwi..

Lepiej niech Polonia na 2:0 nie strzela, bo wtedy w rewanżu ledwo zremisuje.. A wtedy chyba jakieś punkty stracimy do rankingu? Czy nie?

edit: a jednak :D

WISŁA 1906 NH 02.07.2009 20:57

I dla mnie na 2-0 może się skończyć bo jak wygrają 3-0 to w Warszawie mogą grać na remis a punkty do rankingu są potrzebne :)

Robbie92 02.07.2009 20:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez contagion (Post 755489)
popieram

brawo Kozioł
kto trafił 2. bramkę?

jodlowiec :D

ja tu siedze jc: http://www.uefa.com/live/competition...503/index.html

JAR0 02.07.2009 20:58

Nawet nie widziałem że to już dziś ;) Jakoś cicho było w mediach o tym meczu. Przed chwiłądopiero na interi rzucił mi sie w oczy nagłówek że Polonia prowadzi :-)

Angmir 02.07.2009 20:58

Fani miejscowi opuszczają stadion, gracze Budnosci łapią kartkę za kartką, wygląda na to że już Polonia w 2 rundzie :) bo Budnosć składa broń

wislacki 02.07.2009 20:58

z relacji na ksppolonia.com:

"Coś wspaniałego, euforia wśród kibiców na sektorze gości, miejscowi fani opuszczają stadion!"

Przy 0:2 w 60 minucie opuszczać stadion? :D To się nazywa wiara w drużynę

Perel 02.07.2009 20:59

Cytat:

!!IRIVER!! napisał(a):http://www.wislakrakow.com/forum/ima...s/viewpost.gif
Niesamowite... kibicują polskiemu klubowi! :o pamiętam, jak rok temu grał Lech to tylko fart, fart, fart, szkoda, że wygrali, etc...
Bo Lech miał farta :-P
Bo inaczej sie kibicje polskiemu zespołowi kiedy Wisła jest jescze w grze.
Co do meczu, to świetnie, Polonia już sobie zapewnia awans na wyjeździe. Pkt do rankingu chyba nie traci jakby zremisowała 2 mecz no nie? Zobaczymy co będzie w 3 rundzie.

lorddavy 02.07.2009 21:00

to, ze tego meczu nie ma w tv to jakas totalna kompromitacja ://

co do wyniku to dobrze jest nie spodziewalem sie, ze Polonia tam wygra i zdobedzie tam punkt do rankingu dla Polski. Pozniej maja amatorow z San Marino i kolejne 2 zwyciestwa beda formalnoscia. czyli za 2 rundki Polonia 4 pkty to byloby bajecznie ;)

-Goral- 02.07.2009 21:03

Na razie do września i do fazy grupowej zasada jest taka:
zwycięstwo - 1 pkt
remis - 0.5 pkt

Cel minimum dla Polski 5 punktów(średnia wszystkich zespołów)

Jak Polonia wygra dziś i za tydzień. Potem nie mam wątpliwości, że dwa razy pyknie Sanmarińczyków.
I okaże się, że nasz najsłabszy zespół już swój wkład 4 punkty na 5 prawie z miejsca wypełni :)

PasiorWKS 02.07.2009 21:04

Mnie to już nawet nie cieszy fakt wygranej, mnie cieszy to że nie ma po raz kolejny kompromitacji, bo zawsze było tak że ta 4. drużyna z naszej ligi olewała puchary i potem odpadała z jakimiś Łotyszami czy Białorusinami. Teraz przynajmniej się chłopaki z Polonii zmobilizowały i nie dają d*py

Angmir 02.07.2009 21:07

ok 10 minut dio końca meczu - już nic sie nie powinno zmienić (in minus)

Co do wyniku Poloni nie ma się co podniecać, pary w tej pierwszej rundzie były tak dobierane że zawsze znacznie słabszy grał z zespołem wiele silniejszym co potwierdza masa wyników 4-0 5-0 w innych meczach dzisiaj

-Goral- 02.07.2009 21:13

No ale np Szkoci dostają od Walijczyków :)

Angmir 02.07.2009 21:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez -Goral- (Post 755515)
No ale np Szkoci dostają od Walijczyków :)

Derby tak mają :)


EDIT:

Koniec meczu ! Polonia wygrała 0-2 z Budnością Podgorica po golach Kozioła (53) i Jadołowca (65)

!!IRIVER!! 02.07.2009 21:25

Koniec meczu Polonii. 2:0, zatem mamy prawdopodobnie 3 kluby w 3.rundzie el.LE. :)

lorddavy 02.07.2009 21:26

Angmir zobacz jakie wyniki miały 2 lata temu w 1 rundzie Belchatow i Grodzisk a rok temu Legia. Przy nich wynik Polonii nalezy traktowac jako sukces, poziom przeciwnikow wbrew pozorom jest bardzo rozny od calkowitych amatorow z Andory czy San Marino po nieobliczalne zespoly z Czarnogory Irlandii czy Gruzji...

Angmir 02.07.2009 21:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lorddavy (Post 755530)
Angmir zobacz jakie wyniki miały 2 lata temu w 1 rundzie Belchatow i Grodzisk a rok temu Legia. Przy nich wynik Polonii nalezy traktowac jako sukces, poziom przeciwnikow wbrew pozorom jest bardzo rozny od calkowitych amatorow z Andory czy San Marino po nieobliczalne zespoly z Czarnogory Irlandii czy Gruzji...

W tym roku mamy to szczęście że grają w pucharach zespoły nie przypadkowe, ale rzeczywiście najlepsze w Polsce. Polonia i Legia prawdopodobnie osiagną 3 rundę i tam odpadną, Lech dojdzie do grupowej (z któej ciężej sie w tym sezonie wydostać niż w zeszłym sezonie) I to samo czeka prawdopodobnie Wisłę (odpadniecie w 4 rundzie El do LM i spadek do Fazy grupowej LE)

prober 02.07.2009 22:02

Polonia powinna bez większych problemów trafić do III rundy el. LE. Legia (startująca od II) to samo.
Lech będzie rozstawiony w III rundzie el. LE, więc zakładamy awans.
Spodziewamy się, że Wisła awansuje do IV rundy el. LM.

Polskie zespoły rozegrają:
1. (wariant pesymistyczny) 14 meczów
4 mecze Polonii - odpadnięcie w II rundzie el. LE.
2 mecze Legii - odpadniecie w II rundzie el. LE.
2 mecze Lecha - odpadnięcie w III rundzie el. LE.
6 meczów Wisły - odpadnięcie w III rundzie el. LM i w IV rundzie el. LE.

2. (wariant umiarkowany) 26 meczów
6 meczów Polonii - odpadnięcie w III rundzie el. LE.
4 mecze Legii - odpadnięcie w III rundzie el. LE.
4 mecze Lecha - odpadnięcie w IV rundzie el. LE.
12 meczów Wisły - odpadnięcie w III rundzie el. LM i w rundzie grupowej LE.

3. (wariant optymistyczny) 34 mecze
8 meczów Polonii - odpadnięcie w IV rundzie el. LE.
6 meczów Legii - odpadnięcie w IV rundzie el. LE.
10 meczów Lecha - odpadnięcie w rundzie grupowej LE.
12 meczów Wisły - odpadnięcie w rundzie grupowej LM z czwartego miejsca.

4. (wariant superoptymistyczny, to już jest kosmos :P) 54 mecze
14 meczów Polonii - odpadnięcie w rundzie grupowej LE.
12 meczów Legii - odpadniecie w rundzie grupowej LE.
12 meczów Lecha - odpadnięcie w 1/16 finału LE.
16 meczów Wisły - odpadnięcie w rundzie grupowej LM z trzeciego miejsca, odpadnięcie w 1/8 finału LE.

(LE = Liga Europa UEFA, LM = Liga Mistrzów UEFA)
Założyłem w ciemno dla uproszczenia, że pod względem potencjału Wisła>Lech>Legia>Polonia - proszę się nie czepiać :)

Podsumowując: mnóstwo punktów do rankingu do zdobycia, zarówno klubowego jak i krajowego!

===

Dodatkowo zestawienie potencjalnych meczów Wisły w pucharach 2009/2010 (aż żal, że żaden nie ma szans się odbyć przy Reymonta...)
LM
II runda el: 2 mecze
III runda el: 2 mecze (porażka -> IV runda el. LE)
IV runda el: 2 mecze (porażka -> faza grupowa LE)
faza grupowa: 6 meczów (trzecie miejsce -> 1/16 finału LE)

1/8 finału: 2 mecze
1/4 finału: 2 mecze
1/2 finału: 2 mecze
finał: 1 mecz :D
LE
IV runda el: 2 mecze
faza grupowa: 6 meczów
1/16 finału: 2 mecze
1/8 finału: 2 mecze

1/4 finału: 2 mecze
1/2 finału: 2 mecze
finał: 1 mecz :D

PS> Mogłem się gdzieś pomylić, bystrych proszę o poprawki :)

Angmir 02.07.2009 22:57

Ten sezon będzie przełomowy dla polski w pucharach, bo poprostu wygrywając tylko te mecze w których bedziemy rozstawieni, nabijemy mnóstwo punktów do Rankingu sobie.

IMHO
dla Polonii przygoda na 90% kończy się w 3 rundzie - co daje 6 meczów

dla Legi na 70% również koniec w 3 rundzie, a na 95% w 4 - 4/6 meczów

Lechowi daje 80% szans na przejście 3 rundy i 50% na przejście 4tej (jest rozstawiony najprawdobnie), potem góra 20% szans na wyjście z fazy Grupowej. - czyli 50/50 że będzie 4/10 meczów.

Wiśle daje 99% szans na 3runde, 75% na 4 i 30% szans na Faze grupową LM.
3 miejsce w grupie ? 20%, awans z grupy ? 2% ?
1/16 LM 99,9% sznas na umoczenie
Ewemtualnie po odpadnięciu w 3 rundzie el do LM gramy w 4 rundzie el do LE (gdzienei jesteśmy rozstawieni) więc 30% szans na awans do Grupy.
Jeśli znajdziemy sie w grupie LE (albo jak wyżej, albo odpadając w 4 rundzie el do LM) to daje nam 30% szans na wyjście.
Gra w 1/16 LE (awans z grupy LE lub spadek z 3m w grupie LM) to na 85% porażka . Później to margines błędu statystycznego.
Wisła więc zagra najpradopodobniej 12 meczów (awans do 4 rundy el do LM i potem faza grupowa Lm lub LE.

podsumowywując średnio polskie zespoły w rozgrywkach eurpejskich w tym sezonie powinny zaliczyć ok;
<< 30 meczów >>
6 Polonia
4/6 (5) Legia
4/10 (7) Lech
12 Wisła

Więc będzie co oglądać.

W zeszłym roku było:

<< 18 meczów >>
2 Craxa,
4 Legia (Homel , FK Moskwa)
12 Lech (Hazar, Grasshoppers, Austria, Grupa PUEFA (4mecze), Udinese)
6 Wisła (Beitar, Barca, Totenham)

jak widać jest (byłby ;) ) progres znaczny (66% więcej meczów)
porównywac do 2 lat w stecz wogóle nie ma co (chyba nie było 10 meczów nawet)
Ogólnie po reformie Polska piłka ma świetlaną przyszłość.

Kwaki 02.07.2009 23:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez contagion (Post 755506)
dobrze, żeby polskie kluby nabiły jak najwięcej punkcików w tym sezonie, bo za rok już na pięknym nowym stadionie będziemy witali rywali i dobrze zeby być rozstawionym i być wysoko w tej klasyfikacji - także dopóki nie gracie przeciwko nam - wspieram polskie kluby na międzynarodowej arenie.

Akurat wygrywanie polskich zespolow (poza Wisłą) bardzo nieznaczenie wplywa na rozstawienie. Dzisiejsze zwyciestwo Polonii dalo Wiśle 0,05 punktow do rankingu klubowego, ktory odpowiada za rozstawienie. Dla porownania jesli w tym roku dojdziemy do IV rundy el. LM, a wszystkie zespoly mocniejsze rankingowo od nas rowniez sie tam dostana, to zabraknie nam 13,467 punktow, zeby byc rozstawionym.

prober - wariant pesymistyczny jest za bardzo pesymistyczny :P naprawde uwazasz, ze Polonia moze odpasc z zespolem z San Marino? :D W wariancie umiarkowanym przyczepilbym sie do Wisły. III runda el. LM bedzie duzo prostsza niz IV runda el. LE, wiec tak sie latwiej dostac do grupy :)

PasiorWKS 02.07.2009 23:10

Mówicie że będzie przełomowy sezon dla Polski. A czy nie jest tak że przy tym nowym systemie inne drużyny z krajów rankingowo podobnych mają też mnóstwo okazji do zdobycia punktów? Czy suma sumarum nie wychodzi na to samo ?

Proximus 02.07.2009 23:10

Pytanie do znawców. Czy to nie jest aby tak że liczbę zdobytych punktów dzielimy przez liczbę zespołów które dany kraj w pucharach reprezentują?

Wojtas 02.07.2009 23:11

Dysko-Polo zrobilo co mialo do zrobienia,czyli wyjechac z zaliczką z Czarnogóry i im sie to udało.

Jako ze nasza wspaniala Polska telewzja która "kocha sport" tylko i wyłacznie kiedy przyjdzie pokazywac cos ,co bedzie ogladac duz ludzi,tak zeby przerwac to reklamą i niezle zarobic ,nie pofatygowała sie o transmisje ciezko cos wiecej powiedziec,ale awans juz raczej ich i mamy 3 kluby(Amika ,Legia ,Dysko-Polo) w 3 rundzie.

raciborzanin 02.07.2009 23:12

Bramki z meczu Polonii W.

http://www.youtube.com/watch?v=6bLJ07Kkqy8

Angmir 02.07.2009 23:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raciborzanin (Post 755611)

Nie ma co o kryciu przy wrzutkach jeszcze w Czarnogórze nie słyszeli. Asekuracja Kozioła mistrzostwo Świata.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:55.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl