![]() |
Cytat:
Ale owszem, w środowisku architektonicznym i nie tylko mowi się, że "inspiracją" Narodowego i jego koszykowej konstrukcji był stadion w Kapsztadzie: http://img508.imageshack.us/img508/2373/z4905259x.jpg Osobiście, muszę jednak powiedzieć, że Narodowy prezentuje się okazale. Zaczyna być dominantą w panoramie Warszawy. Niestety nie ze wszystkich perspektyw jak PKiN ;) |
Cytat:
|
A dla mnie Narodowy wyglada jak namiot cyrkowy.
Zwlaszcza na tej pocztowce ja123 |
Ten "rozsuwany" dach to przd czym ma chronic? Przed deszczem? A gdzie on bedzie splywal? :) Czy to tylko taka "atrakcja turystyczna"?
|
Dachem do rynien?
|
http://www.stadionnarodowy.org.pl/stadion/galeria-zdjec
tu masz galerie zdjec na ktorej widac pomost techniczny pod dachem szklanym. Sa na nim iupitery i rury odwodnienia dachu ulozone dookola stadionu i odprowadzajace wode dalej przez cztery pomosty/drogi dojscia na ring techniczny. |
|
A tu z bliska.
podpiecie odwodnenia pod dach i rozprowadzenie instalacji: http://i54.tinypic.com/n5lp5l.jpg Odejscie zbiorcze rur dalej do zbiornikow pomostami technicznymi: http://i55.tinypic.com/2uo6ssj.jpg |
|
Cytat:
Ciekawe dlaczego wybrali akurat taki system rur zeliwnych i specjalnych zlaczek, takie rozwiazanie do najtanszych nie nalezy. |
Witam. To mój debiutancki wpis na Waszym szacownym forum. Czytałem trochę o Waszym problemie z nową hala dla koszykarek Wisły. Chcę Wam zaprezentować nową halę sportową jaka powstaje w Koszalinie za cenę ok 38 mln złotych. Może na kolana nie rzuca ale myślę ,że jest warta zaprezentowania. Pojemność do 4000 osób.
http://www.azs.koszalin.pl/galeria/00001/1.jpg http://www.azs.koszalin.pl/galeria/00001/18.jpg http://www.azs.koszalin.pl/galeria/00001/20.jpg http://www.azs.koszalin.pl/galeria/00001/13.jpg http://www.azs.koszalin.pl/galeria/00001/3.jpg http://www.azs.koszalin.pl/galeria/00001/8.jpg |
Rozumiem, że dojdą do tego jeszcze trybuny tymczasowe
|
Cytat:
|
Cytat:
Kto ci takich rzeczy na opowiadał?? Stadion w Warszawie nie był wzorowany na tym w Bukareszcie, obydwa te stadiony zaczęto budować prawie w tym samym czasie (kilka miesięcy różnicy). Są podobne bo obydwa stadiony projektowała ta sama firma z Warszawy. Gorzej wyposarzony?? Tu to wyskoczyłeś jak gumka z majtek. Stadion w Wa-wie jest o 10 klas lepiej wyposarzony niż ten w Rumuni. Przedewszystkim duże powierzchnie komercyjne, parkingi i wiele wiele innych przy czym ten w Rumuni to w 3/4 szkielet z zewnątrz, powierzchni komercyjnych mało, nie zaprojektowano tam systemu odprowadzania deszczówki, brak parkingów. Tak wiec porównanie zrobiłeś tak jak miodu z gównem. Po trzecie nasz jest o niebo ładniejszy. heh ale z tym że nasz jest gorzej wyposażony to mnie rozwaliłeś:P Zanim coś napiszesz to pierwsze się dowiedz co i jak(bez napinki):) a tu masz ku temu lekturę (porównanie obydwu stadionów):) http://stadiony.net/aktualnosci/2010..._goni_warszawe |
Cytat:
btw - jesteś z Koszalina? ;) |
O i widzę krajana::) Tak Paulista jestem z Koszalina
|
Hala w Koszalinie fajna i adekwatna do potrzeb miasta, podobna przydała by sie przy R22. Zastanawia mnie tylko cena, bo jak zagooglowałem, to wyskoczył projekt i pisano, ze koszt wybudowania wyniesie... 51 mln
PS: Kto oprócz AZS-u będzie z niej korzystał?? |
Cytat:
Prócz koszykarzy AZS-u będą tam grały szczypiornistki Politechniki (superliga) oraz szczypiorniści Gwardii (II liga). Hala powstała dzięki współpracy miasta i politechniki koszalińskiej, więc będzie również służyła studentom. |
Elewacja jest świetna, fajny ktoś miał pomysł :D
|
Stadion w Rzeszowie (Stali)
żużlowo - futbolowy http://stadiony.net/pic-projects/sta..._rzeszow07.jpg 20 150 miejsc Budowa idzie...: http://stadiony.net/w_budowie/pol/stadion_stali_rzeszow |
Cygan Arena otwarta:
http://stadiony.net/stadiony/rou/stadionul_national Ktoś trochę przesadzał porównując ją do naszego narodowego. W środku ok, z zewnątrz lipa |
Koncepcja przyszłej bazy treningowej Lechii
http://lechia.net/images/archiwum/fo...u/DB159161.JPG http://lechia.net/images/archiwum/fo...u/DB159154.JPG więcej zdjęć http://lechia.net/index.php?option=c...rticle&id=4330 |
Budujecie z własnych (tj. klubu) środków, czy Wam miasto funduje?
|
Klub buduje. Z zapowiedzi klubu wynika też, że druzyny przeciwnika przed meczami z Lechią będą mogły na tych boiskach trenowac
|
Nie tylko kasa z klubu na to, daje tez miasto i junia nawet tez;)
Cytat:
|
Jak to jest ze Lechia w swoim pierwszym sezonie gdy ma duza kase i stadion mysli o bazie treningowej a Cupial od 15 lat wciaz woli kupowac Diazy i inne Beto niz zafundowac baze jak na wielokrotnego mistzra przystalo?
Cupial to jest taki "sugar daddy" ktory patrzy jedynie na kase a nie na rozwoj i przyszlosc. Taka jest smutna prawda. |
|
Cytat:
Jak by nie Euro 2012 i bum na budowanie stadionuw to Lechia grala by dalej na tym kurniku co wtamtym sezonie a baze to by widzial ale hotelowa na jakim zagranicznym zgrupowaniu. Znajac zycie to w Gdansku miasto wybuduje baze u nas Cupial czyli Wisla musi sama kase wylozyc. Cupial zaplacil frycowe za inwestowanie o 10 lat za wczesnie na przekor wszystkiemu i wszystkim, jestem ciekaw gdzie Wisla byla by dzis jak by kasa od Bogusia wpompowana w klub byla dzisij przy obecnej medialnosci i stadionach a nie 10 lat temu |
Żadne miasto nam nie buduje bazy. Skąd tyle goryczy w Twojej wypowiedzi? I skąd wiesz co by było gdyby...? No i jak Lechia to wg Ciebie wynalazek to nie mam pytań...
|
Cytat:
Cupiał idealnie wszedł w interes, był pionierem w Polsce i Wisła jako pionier zyskała 10 lat absolutnej dominacji, bo wtedy nie miała po prostu konkurencji. Nie było w żadnym innym mieście osoby tak zdeterminowanej jak nasz właściciel. Dlatego zastanów się lepiej porządnie o czym piszesz. |
To ciekawe, bo jak krezusi wchodzili w kluby na Ukrainie i we Francji to od razu stawiali 20 boisk treningowych dla mlodziezy. Hmm...
|
http://www.lechpoznan.com/upload/gallery/P1011241.JPG
Szkoda, ze ta trawa zamiast im róść tam gdzie powinna to im na scianach/elewacjach rośnie :rotfl: |
A nam już trawa rośnie ;)
|
Tam jak widać trawa ma przeżuty. Ubywa jej na boisku a przybywa na elewacji. Takie rzeczy to tylko w POZnaniu*. Miasto noł hał, hauuuuuuuuu !
|
Cytat:
Cytat:
Aha ... Cytat:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Stadionul_Na%C5%A3ional I jeszcze jedno. Stadion X lecia nazywany przez Rząd RP "narodowym" przez brak bieżni jest dla mnie mało funkcyjnym (bo nie wielofunkcyjnym) głazem. Właściwie to koszykiem. Za gigantyczne pieniądze. Oprócz piłki nożnej, imprezy o zasięgu europejskim lub światowym, takie jak np. lekkotletyczne będą mogły się odbywać ale na ... Stadionie Narodowym w Chorzowie. Nie mówiąc już o ewentualnym organizowaniu letniej Olimpiady. W Bukareszcie również chyba nie ma bieżni ale nie wiem na 100% bo stary stadion Lia Manoliu ją posiadał. Cytat:
Cytat:
Bez napinki, oczywiście :) Dzięki za linka. |
Fajne zdjęcie stadionu L
http://server3.home.pl/pub/budowa_fo...dion_ryba2.JPG |
|
Cytat:
http://img69.imageshack.us/img69/3279/apanog.jpg |
Trafna riposta
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:10. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl