Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

Ela 28.08.2011 15:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yarow (Post 1157259)
Pewnie rzecz gustu. Dla mnie osobiście, ten obiekt ociera się o plagiat. W kontekście bukaresztańskiego [Właśnie powstał i odbędzie się tam Finał LE]. Polski jest jednak droższy i gorzej wyposażony:

http://pl.uefa.com/uefaeuropaleague/...nal/index.html

Gdyby jeszcze coś podobnego powstało w Bułgarii i Rosji, to sytuacja przypominać mi będzie budowle "pałacokulturowopodobne" [a właściwie "łomonosowopodobne"] w krajach podbitych przez Sowiety.

To akurat nie plagiat.Pewne podobieństwa dachu i "owalu". I to nawet nie zbyt duże.

Ale owszem, w środowisku architektonicznym i nie tylko mowi się, że "inspiracją" Narodowego i jego koszykowej konstrukcji był stadion w Kapsztadzie:

http://img508.imageshack.us/img508/2373/z4905259x.jpg


Osobiście, muszę jednak powiedzieć, że Narodowy prezentuje się okazale. Zaczyna być dominantą w panoramie Warszawy. Niestety nie ze wszystkich perspektyw jak PKiN ;)

yarow 28.08.2011 23:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1157274)
To akurat nie plagiat.Pewne podobieństwa dachu i "owalu". I to nawet nie zbyt duże.

Ale owszem, w środowisku architektonicznym i nie tylko mowi się, że "inspiracją" Narodowego i jego koszykowej konstrukcji był stadion w Kapsztadzie:

http://img508.imageshack.us/img508/2373/z4905259x.jpg


Osobiście, muszę jednak powiedzieć, że Narodowy prezentuje się okazale. Zaczyna być dominantą w panoramie Warszawy. Niestety nie ze wszystkich perspektyw jak PKiN ;)

To być może i dobrze, że stadion zwany przez Rząd RP "Narodowym" a przez PZPN zwany stadionem ;) nie jest dominantą ze wszystkich perspektyw. Taka biało czerwona dominanta patrząc z perspektywy zieleni, albo patrząc z perspektywy kamienic albo patrząc z perspektywy szklanej biurowej zabudowy, pasuje w ww. układy moim zdaniem średnio. Prawdę mówiąc, moim zdaniem w ogóle nie pasuje. Właśnie dlatego, że stał się dominantą.

7 kotów 29.08.2011 01:04

A dla mnie Narodowy wyglada jak namiot cyrkowy.
Zwlaszcza na tej pocztowce ja123

studio 29.08.2011 07:54

Ten "rozsuwany" dach to przd czym ma chronic? Przed deszczem? A gdzie on bedzie splywal? :) Czy to tylko taka "atrakcja turystyczna"?

Wicked 29.08.2011 09:52

Dachem do rynien?

orzeu 29.08.2011 09:59

http://www.stadionnarodowy.org.pl/stadion/galeria-zdjec

tu masz galerie zdjec na ktorej widac pomost techniczny pod dachem szklanym. Sa na nim iupitery i rury odwodnienia dachu ulozone dookola stadionu i odprowadzajace wode dalej przez cztery pomosty/drogi dojscia na ring techniczny.

studio 29.08.2011 10:31

ok

http://img20.imageshack.us/img20/7558/pano3resize.jpg

Tutaj lepiej jest to pokazane.

orzeu 29.08.2011 11:04

A tu z bliska.
podpiecie odwodnenia pod dach i rozprowadzenie instalacji:

http://i54.tinypic.com/n5lp5l.jpg


Odejscie zbiorcze rur dalej do zbiornikow pomostami technicznymi:

http://i55.tinypic.com/2uo6ssj.jpg

Q13SON 30.08.2011 22:45

http://www.90minut.pl/news/166/news1...ku-Bialej.html

gooro33 30.08.2011 22:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 1157814)
A tu z bliska.
podpiecie odwodnenia pod dach i rozprowadzenie instalacji:




Odejscie zbiorcze rur dalej do zbiornikow pomostami technicznymi:


Ciekawe dlaczego wybrali akurat taki system rur zeliwnych i specjalnych zlaczek, takie rozwiazanie do najtanszych nie nalezy.

Darii 31.08.2011 07:20

Witam. To mój debiutancki wpis na Waszym szacownym forum. Czytałem trochę o Waszym problemie z nową hala dla koszykarek Wisły. Chcę Wam zaprezentować nową halę sportową jaka powstaje w Koszalinie za cenę ok 38 mln złotych. Może na kolana nie rzuca ale myślę ,że jest warta zaprezentowania. Pojemność do 4000 osób.
http://www.azs.koszalin.pl/galeria/00001/1.jpg
http://www.azs.koszalin.pl/galeria/00001/18.jpg
http://www.azs.koszalin.pl/galeria/00001/20.jpg
http://www.azs.koszalin.pl/galeria/00001/13.jpg
http://www.azs.koszalin.pl/galeria/00001/3.jpg
http://www.azs.koszalin.pl/galeria/00001/8.jpg

piotrek06 31.08.2011 07:47

Rozumiem, że dojdą do tego jeszcze trybuny tymczasowe

Darii 31.08.2011 07:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek06 (Post 1158590)
Rozumiem, że dojdą do tego jeszcze trybuny tymczasowe

Tak jak najbardziej. Będą rozsuwane trybuny z dominacją szarych krzesełek.

wojtala8 31.08.2011 09:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yarow (Post 1157259)
Pewnie rzecz gustu. Dla mnie osobiście, ten obiekt ociera się o plagiat. W kontekście bukaresztańskiego [Właśnie powstał i odbędzie się tam Finał LE]. Polski jest jednak droższy i gorzej wyposażony:

http://pl.uefa.com/uefaeuropaleague/...nal/index.html

Gdyby jeszcze coś podobnego powstało w Bułgarii i Rosji, to sytuacja przypominać mi będzie budowle "pałacokulturowopodobne" [a właściwie "łomonosowopodobne"] w krajach podbitych przez Sowiety.


------
Już wolę stadion wiślacki, bo on jest nie do podrobienia ;)


Kto ci takich rzeczy na opowiadał?? Stadion w Warszawie nie był wzorowany na tym w Bukareszcie, obydwa te stadiony zaczęto budować prawie w tym samym czasie (kilka miesięcy różnicy). Są podobne bo obydwa stadiony projektowała ta sama firma z Warszawy. Gorzej wyposarzony?? Tu to wyskoczyłeś jak gumka z majtek. Stadion w Wa-wie jest o 10 klas lepiej wyposarzony niż ten w Rumuni. Przedewszystkim duże powierzchnie komercyjne, parkingi i wiele wiele innych przy czym ten w Rumuni to w 3/4 szkielet z zewnątrz, powierzchni komercyjnych mało, nie zaprojektowano tam systemu odprowadzania deszczówki, brak parkingów. Tak wiec porównanie zrobiłeś tak jak miodu z gównem. Po trzecie nasz jest o niebo ładniejszy. heh ale z tym że nasz jest gorzej wyposażony to mnie rozwaliłeś:P Zanim coś napiszesz to pierwsze się dowiedz co i jak(bez napinki):) a tu masz ku temu lekturę (porównanie obydwu stadionów):) http://stadiony.net/aktualnosci/2010..._goni_warszawe

Jean_Paulista 31.08.2011 10:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Darii (Post 1158588)
Witam. To mój debiutancki wpis na Waszym szacownym forum. Czytałem trochę o Waszym problemie z nową hala dla koszykarek Wisły. Chcę Wam zaprezentować nową halę sportową jaka powstaje w Koszalinie za cenę ok 38 mln złotych. Może na kolana nie rzuca ale myślę ,że jest warta zaprezentowania. Pojemność do 4000 osób.

Darii, na mnie ta hala robi wielkie wrażenie, oczywiście zdjęcia nie oddają w pełni rzeczywistości. W końcu koszalińskie drużyny będą mogły grać na porządnym obiekcie, a nie w komunistycznym kurniku.

btw - jesteś z Koszalina? ;)

Darii 31.08.2011 11:01

O i widzę krajana::) Tak Paulista jestem z Koszalina

piotrek06 31.08.2011 18:55

Hala w Koszalinie fajna i adekwatna do potrzeb miasta, podobna przydała by sie przy R22. Zastanawia mnie tylko cena, bo jak zagooglowałem, to wyskoczył projekt i pisano, ze koszt wybudowania wyniesie... 51 mln

PS: Kto oprócz AZS-u będzie z niej korzystał??

Darii 01.09.2011 08:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek06 (Post 1158754)
Hala w Koszalinie fajna i adekwatna do potrzeb miasta, podobna przydała by sie przy R22. Zastanawia mnie tylko cena, bo jak zagooglowałem, to wyskoczył projekt i pisano, ze koszt wybudowania wyniesie... 51 mln

PS: Kto oprócz AZS-u będzie z niej korzystał??

Z tego co pamiętam to przed budową mowa było o kwocie nawet 35 mln (nie wiem , być może jest to kwota bez wyposażenia). http://www.skanska.pl/pl/Aktualnoci/.../?nid=wBjTC1AC.
Prócz koszykarzy AZS-u będą tam grały szczypiornistki Politechniki (superliga) oraz szczypiorniści Gwardii (II liga). Hala powstała dzięki współpracy miasta i politechniki koszalińskiej, więc będzie również służyła studentom.

simone 03.09.2011 14:12

Elewacja jest świetna, fajny ktoś miał pomysł :D

Q13SON 07.09.2011 10:39

Stadion w Rzeszowie (Stali)
żużlowo - futbolowy

http://stadiony.net/pic-projects/sta..._rzeszow07.jpg
20 150 miejsc

Budowa idzie...:
http://stadiony.net/w_budowie/pol/stadion_stali_rzeszow

killzone 07.09.2011 11:19

http://img36.imageshack.us/img36/5849/sam1056j.th.jpg http://img846.imageshack.us/img846/6...9020112.th.jpg http://img835.imageshack.us/img835/6...8167013.th.jpg http://img845.imageshack.us/img845/5...4833513.th.jpg http://img52.imageshack.us/img52/483...1500413.th.jpg http://img836.imageshack.us/img836/7...8167213.th.jpg http://img535.imageshack.us/img535/3...8167413.th.jpg http://img88.imageshack.us/img88/319...2356112.th.jpg http://img691.imageshack.us/img691/2...9021412.th.jpg http://img819.imageshack.us/img819/4...1500913.th.jpg http://img844.imageshack.us/img844/4...2481486.th.jpg http://img6.imageshack.us/img6/1504/...adiojuv.th.jpg http://img193.imageshack.us/img193/9...entroda.th.jpg http://img694.imageshack.us/img694/1...e6a913b.th.jpg http://img687.imageshack.us/img687/2423/poppie.th.jpg http://img831.imageshack.us/img831/1...estadio.th.jpg http://img641.imageshack.us/img641/1354/sam1035j.th.jpg http://img195.imageshack.us/img195/598/sam1037l.th.jpg http://img831.imageshack.us/img831/852/sam1043p.th.jpg

Dzisiaj w Turynie oficjalnie zostanie oddany do uzytku nowy stadion Juventusu FC.

Całosc kosztowała nieco mniej niz stadion... Wisły.

Q13SON 12.09.2011 09:02

Cygan Arena otwarta:
http://stadiony.net/stadiony/rou/stadionul_national

Ktoś trochę przesadzał porównując ją do naszego narodowego.
W środku ok, z zewnątrz lipa

Kociewiak 15.09.2011 14:33

Koncepcja przyszłej bazy treningowej Lechii
http://lechia.net/images/archiwum/fo...u/DB159161.JPG
http://lechia.net/images/archiwum/fo...u/DB159154.JPG
więcej zdjęć http://lechia.net/index.php?option=c...rticle&id=4330

martin_6 15.09.2011 14:38

Budujecie z własnych (tj. klubu) środków, czy Wam miasto funduje?

Kociewiak 15.09.2011 14:44

Klub buduje. Z zapowiedzi klubu wynika też, że druzyny przeciwnika przed meczami z Lechią będą mogły na tych boiskach trenowac

wanciak86 17.09.2011 08:44

Nie tylko kasa z klubu na to, daje tez miasto i junia nawet tez;)

Cytat:

- Mamy świadomość, że to inwestycja z kategorii bardzo kosztownych, ale według nas jest jednak kluczowa dla dalszego, prawidłowego rozwoju klubu i piłki w regionie - zaznacza prezes Lechii Maciej Turnowiecki. - Dlatego będziemy starali się znaleźć finansowanie ze wszystkich możliwych źródeł.
Co do samego obiektu, dobrze że to Lechia go pierwsza buduje- da to porządnego kopa szkoleniu młodzieży, gdzie naprawdę bedzie można szkolić perły.

Maciuś 17.09.2011 08:57

Jak to jest ze Lechia w swoim pierwszym sezonie gdy ma duza kase i stadion mysli o bazie treningowej a Cupial od 15 lat wciaz woli kupowac Diazy i inne Beto niz zafundowac baze jak na wielokrotnego mistzra przystalo?
Cupial to jest taki "sugar daddy" ktory patrzy jedynie na kase a nie na rozwoj i przyszlosc. Taka jest smutna prawda.

legion18 19.09.2011 20:05

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...15083787_n.jpg:-D

saklak1906 19.09.2011 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 1165396)
Jak to jest ze Lechia w swoim pierwszym sezonie gdy ma duza kase i stadion mysli o bazie treningowej a Cupial od 15 lat wciaz woli kupowac Diazy i inne Beto niz zafundowac baze jak na wielokrotnego mistzra przystalo?
Cupial to jest taki "sugar daddy" ktory patrzy jedynie na kase a nie na rozwoj i przyszlosc. Taka jest smutna prawda.

Jak Bogus pakowal kase w nieznane to Lechie i inne wynalazki nawet nie mazyly o grze w ekstraklasie.
Jak by nie Euro 2012 i bum na budowanie stadionuw to Lechia grala by dalej na tym kurniku co wtamtym sezonie a baze to by widzial ale hotelowa na jakim zagranicznym zgrupowaniu.
Znajac zycie to w Gdansku miasto wybuduje baze u nas Cupial czyli Wisla musi sama kase wylozyc.

Cupial zaplacil frycowe za inwestowanie o 10 lat za wczesnie na przekor wszystkiemu i wszystkim, jestem ciekaw gdzie Wisla byla by dzis jak by kasa od Bogusia wpompowana w klub byla dzisij przy obecnej medialnosci i stadionach a nie 10 lat temu

Kociewiak 20.09.2011 09:04

Żadne miasto nam nie buduje bazy. Skąd tyle goryczy w Twojej wypowiedzi? I skąd wiesz co by było gdyby...? No i jak Lechia to wg Ciebie wynalazek to nie mam pytań...

Jazon 23.09.2011 16:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 1166577)
(...) jestem ciekaw gdzie Wisla byla by dzis jak by kasa od Bogusia wpompowana w klub byla dzisij przy obecnej medialnosci i stadionach a nie 10 lat temu

Może mielibyśmy super stadion, ale piłkarsko pewnie bylibyśmy drugą Polonią Warszawa. No i nie byłoby tych 8 tytułów MP.
Cupiał idealnie wszedł w interes, był pionierem w Polsce i Wisła jako pionier zyskała 10 lat absolutnej dominacji, bo wtedy nie miała po prostu konkurencji. Nie było w żadnym innym mieście osoby tak zdeterminowanej jak nasz właściciel.
Dlatego zastanów się lepiej porządnie o czym piszesz.

Maciuś 24.09.2011 06:39

To ciekawe, bo jak krezusi wchodzili w kluby na Ukrainie i we Francji to od razu stawiali 20 boisk treningowych dla mlodziezy. Hmm...

killzone 28.10.2011 11:04

http://www.lechpoznan.com/upload/gallery/P1011241.JPG

Szkoda, ze ta trawa zamiast im róść tam gdzie powinna to im na scianach/elewacjach rośnie :rotfl:

iiYama 28.10.2011 11:08

A nam już trawa rośnie ;)

Gwiaździsty 28.10.2011 11:12

Tam jak widać trawa ma przeżuty. Ubywa jej na boisku a przybywa na elewacji. Takie rzeczy to tylko w POZnaniu*. Miasto noł hał, hauuuuuuuuu !

yarow 28.10.2011 15:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wojtala8 (Post 1158606)


[...]Są podobne bo obydwa stadiony projektowała ta sama firma z Warszawy. [...]

Świetnie. W takim razie nie ociera się o plagiat. Jest dla mnie tym bardziej beznadziejny przez to podobieństwo. Od architektów z prawdziwego zdarzenia, oczekuję niepowtarzalności.

Cytat:

Gorzej wyposarzony??
Kwestia subiektywnej oceny. Nie zmienia to faktu, że to jeden z najdroższych stadionów Świata w swojej klasie.
Aha ...
Cytat:

[...] powierzchni komercyjnych mało, nie zaprojektowano tam systemu odprowadzania deszczówki, brak parkingów.[...]
108 000 m kw. powierzchni komercyjnej jak dla mnie jest ok. Mało? Na warszawskim X lecia, powierzchnia komercyjna wynosi 44 000 m kw. Nie ma parkingów i systemu odprowadzania wody? Oczywista bzdura. Parkingi oczywiście w Bukareszcie są bo muszą być i to odpowiednia liczba miejsc parkingowych do pojemności stadionu - kryteria UEFA, to samo z systemem odprowadzania wody. To jest stadion pięciogwiazdkowy. Na dodatek w 2012 r. odbędzie się tam Finał Ligi Europy.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Stadionul_Na%C5%A3ional

I jeszcze jedno. Stadion X lecia nazywany przez Rząd RP "narodowym" przez brak bieżni jest dla mnie mało funkcyjnym (bo nie wielofunkcyjnym) głazem. Właściwie to koszykiem. Za gigantyczne pieniądze.
Oprócz piłki nożnej, imprezy o zasięgu europejskim lub światowym, takie jak np. lekkotletyczne będą mogły się odbywać ale na ... Stadionie Narodowym w Chorzowie. Nie mówiąc już o ewentualnym organizowaniu letniej Olimpiady.
W Bukareszcie również chyba nie ma bieżni ale nie wiem na 100% bo stary stadion Lia Manoliu ją posiadał.


Cytat:

[...] Tu to wyskoczyłeś jak gumka z majtek. [...]

[...] porównanie zrobiłeś tak jak miodu z gównem.[...]
Niby "kwieciste" i poetyckie słownictwo ale ...


Cytat:

[...]Zanim coś napiszesz to pierwsze się dowiedz co i jak(bez napinki):) a tu masz ku temu lekturę [...]
... słowo wyposażony piszemy przez "ż" (przynajmniej 1 raz napisałeś to dobrze :)). Zanim więc coś napiszesz to tu masz lekturę: http://sjp.pwn.pl/

Bez napinki, oczywiście :)
Dzięki za linka.

krwawy 28.10.2011 16:31

Fajne zdjęcie stadionu L
http://server3.home.pl/pub/budowa_fo...dion_ryba2.JPG

Kociewiak 28.10.2011 16:34

Trzy oferty stadionu dla ŁKSu
http://d.webgenerator24.pl/k/r//om/8...kk8s0c.600.jpg
http://d.webgenerator24.pl/k/r//rp/n...kc088o.600.jpg
http://d.webgenerator24.pl/k/r//9u/5...oswo0o.600.jpg

crazykaro 28.10.2011 16:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krwawy (Post 1182880)


http://img69.imageshack.us/img69/3279/apanog.jpg

Marcin_fan 28.10.2011 16:59

Trafna riposta


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:10.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl