Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Kibicowanie na polskich stadionach (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4803)

SZYMEK_TSW 09.05.2011 21:56

W debacie tej uczestniczyło 4 osoby anty: anty-pis, anty-po, anty-pzpn i anty-kibole i na takiej zasadzie się ona toczyła

Worcester 09.05.2011 22:04

Wojewoda Kozłowski: "Mam kolegów, którzy nie mogą zabrać dzieci na mecz, ponieważ im żony zabraniają".
Dzieciom wypada współczuć ojców, żonom mężów a Kozłowskiemu kolegów.

Mareq 09.05.2011 22:09

Cytat:

Największy ból , że program jest w otwartej telewizji i dociera do sporej rzeczy odbiorców. To czekamy kiedy Amerykanie przyjadą go zlikwidować, swoją drogą ciekawe który jest na ich liście.
Myślę że ten temat zostanie poruszony podczas majowej wizyty Obamy w Polsce.
Kto jak nie navy seals mógłby odpowiednio zająć się kwestią tego terrorysty.
Tak poważnie pisząc , to kwestia obrony Starucha w tzw. powszechnej opinii wydaje się stracona.
Gwałciciele , pedofile , mordercy - kij z nimi.
Staruch prze bandzior a tłumaczyć jakiemuś ,,kosmicie'' , że może obraz przez media przerysowany , na daremno.

Cytat:

Nie rozumiem, tylko jednej rzeczy tych śmiesznych kar za transparenty nie związane z meczem, że Kibice pamiętają o historii swojego kraju, o ważnych wydarzeniach za to dostają karę, za pamięć, za patriotyzm! To jest porażka.
To i tak masz sporo tolerancji skoro tylko tej jednej sprawy nie rozumiesz ;)
Oczywiście kwestia z transparentami totalnie absurdalna.
Pamiętajmy że żyjemy w kraju(nawet bym podciągnął w świecie) w którym czerwona pięść jest rasistowska :lol:

Zresztą wystarczy poczytać dzień z życia bohaterskiego delegata PZPN
Cytat:

- Byłem delegatem na meczu Lecha ze Śląskiem Wrocław. W siódmej minucie wywieszono napis: "Żarty, żartami, Lech Poznań zawsze nad wami". Wyrażenie "nad wami" to ewidentne podsycanie wrogości. Poleciłem go zdjąć i po interwencji kierownika ds. bezpieczeństwa został zdjęty. Drugi transparent to było "Mari pamiętamy - 30 III 2003". Okazało się, że chodzi o jakiegoś zmarłego kompana. Też kazałem zdjąć, ale kibole odmówili kierownikowi ds. bezpieczeństwa, trzeba było wezwać wyższą instancję z klubu. Ciągle odmawiali, więc zagroziłem, że nie rozpocznę drugiej połowy. Dopiero wtedy poskutkowało. Kazałem też zdjąć sektorówkę kibiców Śląska z logo Amiki [kibole naigrywają się tak z Lecha, który powstał z połączenia obu klubów] i obraźliwym napisem
Tacy kosmici żyją wśród nas i maja niestety wpływ na istotne kwestie.

Cytat:

Wojewoda Kozłowski: "Mam kolegów, którzy nie mogą zabrać dzieci na mecz, ponieważ im żony zabraniają".
Dzieciom wypada współczuć ojców, żonom mężów a Kozłowskiemu kolegów.
Piękne podsumowanie :lol:
Gość ma totalnie wywalone na to , że każdy już wie jak to było z motorycznością tych decyzji (nawet osoby powiązane z PO przyznają iż chodziło o to by ,,walnąć pięścią w stół'') , dalej będzie brnął w zaparte i uzasadniał podstawy swojego działania kontekstem prawnym :)

miśqu 10.05.2011 01:01

Staruch lepiej wygląda w tym studiu niż ta banda sapiących u Lisa. Każdy paplał swoje jakby wiersz recytował, oglądałem tylko część bo nic mądrego w tym nie było. Najważniejsze jednak że jest ferment, bo Donald myślał, że stanie się mężem stanu ratującym kraj przed falą kiboli. Tak się pieknie przygotował na totalną rozróbę w Bydzi, że zamknie stadiony, ze się upora, a głupie matoły w kapturach będą się temu przyglądać. Jako kibol Lechii powinen lepiej się orientować w realiach.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 1086511)

nie działa :( Mozesz jeszcze raz wrzucić?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fan01 (Post 1086953)
Donald matole? Takie transparenty tylko i wylacznie pokazuja spoleczenstwu, ze 'kibole' są źli i Tusk dobrze robi walczac z nimi - co pokazuja sondaże, ponad połowa Polaków popiera zamykanie stadionów...
ze przyszli pod stadion wspierac swoj klub - super
ze zbieranina byla kompletnie upolityczniona - nie super

przy takiej propagandzie naprawdę uważasz że 54% to dużo, kiedy nawet 30 nie zjawia się na jakichkolwiek meczach? :rotfl: Medialna szopka i szukanie kozła ofiarnego, ten rząd niczym poważnym się nie zajmuje. Dla wielu władz na świecie kibice to niewygodne środowisko, które nie sprzeda się za pare groszy i jest niezależne, a jak pokazuje historia już nie raz władza się na piłkarskich stadionach potrafiła przejechać.
Z paru wyrwanych krzesełek robi się ogólnopolską krucjatę, jakby nie było ważniejszych problemów w tym kraju, również z organizacją Euro. Nowe stadiony są niebezpieczne, to jak my to Euro chcemy organizować?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Euphi (Post 1086958)
Nie chce wiedzieć, co by było, gdyby odebrano nam Euro w przypadku burd. Zapewne większość z Was wypowiadała by się też przeciw rządzącym "Powinni radykalnie zamykać stadiony, a nie się bawić... Przez to nie mamy Euro".

Że co nam zrobiono? :shock: Ukraina nam załatwiła to Euro, zobacz jak tam wszystko wygląda, nie mówiąc o sprawach bezpieczeństwa. Kibice Ukrainscy biegają sobie po bieżni na meczu z Włochami z kominiarkach i palą szaliki a ochorna ich nie tyka. Nie ma systemów identyfikacji kibiców, nawet nie wiem czy w końcu wprowadzili zakazy stadionowe. Skandalem jest mydlenie ludziom oczu tym Euro.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 1087538)
Dobry(bo zwiezle i na temat) materiał Fedka w Cafe Futbol nt. rozwiazan w Anglii. Trzeba czerpac od najlepszych, a to ich prawo w tej kwestii naprawde robi wrazenie.

W Anglii są łamane podstawowe prawa człowieka. Sprawami prowokacji zajmują się instytucje praw człowieka, a zdarzają się przypadki, że policja wypłaca odszkodowania. Zadymy się zdarzają jak się zdarzyały za to nie ma atmosfery (przynajmniej na najlepszych klubach). Kibiców bardziej niż restrykcje wyrzuciły ze stadionów ceny biletów, które są wyższe czterokrotnie niż w Bundeslidze. Jeżeli myślisz, że w Polsce stadiony zapełnią konsumenci i wycieczki z całęgo świata chcące obejrzeć stadiony wielkich klubów to się mylisz. Poza Anglią są jeszcze dwa hiszpanskie kluby a reszta świata od Australii, Indonezji, po afrykanski busz i latynoski fanatyzm musi liczyć się z tzw. szalikowcami. I bardzo dobrze. To ci kibole powodują że ligi pilkarskie żyją na całym świecie.

For_FuN_ 10.05.2011 02:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez miśqu (Post 1088493)
W Anglii są łamane podstawowe prawa człowieka. Sprawami prowokacji zajmują się instytucje praw człowieka, a zdarzają się przypadki, że policja wypłaca odszkodowania. Zadymy się zdarzają jak się zdarzyały za to nie ma atmosfery (przynajmniej na najlepszych klubach). Kibiców bardziej niż restrykcje wyrzuciły ze stadionów ceny biletów, które są wyższe czterokrotnie niż w Bundeslidze. Jeżeli myślisz, że w Polsce stadiony zapełnią konsumenci i wycieczki z całęgo świata chcące obejrzeć stadiony wielkich klubów to się mylisz. Poza Anglią są jeszcze dwa hiszpanskie kluby a reszta świata od Australii, Indonezji, po afrykanski busz i latynoski fanatyzm musi liczyć się z tzw. szalikowcami. I bardzo dobrze. To ci kibole powodują że ligi pilkarskie żyją na całym świecie.

Jezeli w Anglii lamane sa prawa czlowieka, to co dopiero w Polsce :D? Nie rozmawiasz z dzieckiem, wiec nie falszuj faktow...podaj mi linki do raportow powaznych organizacji miedzynarodwych, gdzie Wielkiej Brytanii zarzucane sa takie czyny :D. I nikt powazny nie mowi, ze w Anglii czy Niemczech zadymy sie nie zdarzaja...w kazdym kraju rodza sie i zyja debile, kwestia podstawowa jest prawo i jego egzekucja. Ostatnio u naszych zachodnich sasiadow, Policja nie miala problemu z zatrzymaniem 150(?) bandytow, ktorzy robili zadyme na stadionie. U nas Policja sie przyglada i po tylu dniach nikogo nie ujela. Moment, w Anglii kibice nie przychodza na stadion z powodu cen biletow? Ja tam widze co kolejke pelne stadiony i fajna atmosfere, wiec nie wiem o czym mowisz. Gdzie ja cos pisalem o konsumentach, wycieczkach z calego swiata i polskich stadionach ;)? Mowisz w tej chwili o zupelnie odrebnej kwestii...takie pytania stawiaj klubom polskim, ktore ustalaja ceny biletow na chorym poziomie. Ale to jak mowie, inny temat. Rozwiazania z Wysp bylyby idealne w naszych warunkach. Szybkie i konkretne zakazy(na wszystkie rozgrywki od 2 do 5 lat), dozywotni w przypadku recydywy, potezne kary finansowe... Btw. czemu laczysz zagorzalych kibicow z idiotami, ktorzy robia zadymy?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 1087563)
z tego materiału wynikało, że jeśli jesteś nawet nie podejrzany, a podejrzewany, że coś możesz zrobić, to mogą Cię zamknąć na 24 godziny.

Rzeczywiście, super prawo. Myślę, że inaczej byś mówił, gdyby Cię zawinęli spod stadionu za nic (no bo komuś się ubzdurało, że możesz coś zrobić) i przetrzymali 24 godziny, po czym powiedzieli ''może pan iść, jednak nic na pana nie mamy''

Albo nie ogladales uwaznie tego programu albo celowo manipulujesz. Policja moze cie tam zawinac, jesli miales juz na swoim koncie wyroki za bandytyzm stadionowy...wiec cala twoja wypowiedz ma sie nijak do rzeczywistosci.


Ogolna dygresja...nabijacie sie z wojewody i jego wypowiedzi nt. rodzicow i dzieci, odnosze wrazenie ze na tym forum jest wlasnie duzo dzieci, ktore nie znaja zycia i ktore nie byly na stadionie. Ja jestem juz w wieku srednim i mam wielu znajomych, ktorzy tez boja sie isc na stadion cala rodzina. Z czego tu sie smiac? Jedni ida, inni sie boja...nie mozna uogolniac, ze wszystkie rodziny w Polsce chetnie pojda na stadion i odwrotnie.

Jot 10.05.2011 07:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 1088495)
Ogolna dygresja...nabijacie sie z wojewody i jego wypowiedzi nt. rodzicow i dzieci, odnosze wrazenie ze na tym forum jest wlasnie duzo dzieci, ktore nie znaja zycia i ktore nie byly na stadionie. Ja jestem juz w wieku srednim i mam wielu znajomych, ktorzy tez boja sie isc na stadion cala rodzina. Z czego tu sie smiac? Jedni ida, inni sie boja...nie mozna uogolniac, ze wszystkie rodziny w Polsce chetnie pojda na stadion i odwrotnie.

Jeśli boją się iść na Wisłę z rodzinami to chyba masz jakichś s....owaciałych znajomych. Sektor rodzinny na Wiśle tętni życiem.
Jeśli dotyczy to innych stadionów to jak ktoś ma pecha, to i palec w dupie złamie. Trzeba być jakąś totalną ....ą i łykać wszystko z mediów jak młoda studentka, żeby bać się iść na stadion.
Ogólnie panie For Fun udajesz kumatego, pouczasz i ciśniesz ludziom od dzieci, a sam chyba masz kryzys wieku średniego.

Drozd 10.05.2011 07:53

Ja mam znajomego który boi się iść z dzieckiem do zoo, bo podobno małpy strasznie plują przez kraty. ;)

Jak ktoś ma fobie to jego sprawa, ale dawanie takiego kogoś za dowód na cokolwiek, to delikatnie mówiąc nadużycie. Jedynym uzasadnionym powodem obaw o bezpieczeństwo dzieci na stadionie może być ilość ludzi. W 30 000 tłumie może się zdarzyć coś co w innych okolicznościach się nie zdarza. Dlatego o ile dawniej kiedy stadiony były jeszcze z poprzedniej epoki i wyjście z sektora po meczu nie było łatwe można się było o bezpieczeństwo dzieci obawiać. Jednak teraz kiedy funkcjonują sektory rodzinne a stadiony w większości przypominają galerie handlowe wszelkie obawy to szukanie dziury w całym. Wulgaryzmy stadionowe to mam wrażenie druga liga wulgaryzmów i nie będą one dla dziecka żadną nowością, chyba ze zabierzemy pięciolatka, ale wtedy berbeć będzie miał tysiąc innych ważniejszych problemów niż to co krzyczą kibice. Podsumowując oczywiście można sie bać iść na mecz cała rodziną tak jak można się bać iść do opery całą rodziną pytanie czy strach ma jakiekolwiek uzasadnione podstawy czy opiera się na fałszywej medialnej propagandzie.

ps. Podobno w operze jak dobry śpiewak zaciągnie falsetem to dzieciom mogą eksplodować gałki oczne :-o .

Pablo84 10.05.2011 08:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jot (Post 1088506)
Jeśli boją się iść na Wisłę z rodzinami to chyba masz jakichś s....owaciałych znajomych. Sektor rodzinny na Wiśle tętni życiem.
Jeśli dotyczy to innych stadionów to jak ktoś ma pecha, to i palec w dupie złamie. Trzeba być jakąś totalną ....ą i łykać wszystko z mediów jak młoda studentka, żeby bać się iść na stadion.
Ogólnie panie For Fun udajesz kumatego, pouczasz i ciśniesz ludziom od dzieci, a sam chyba masz kryzys wieku średniego.

Nic dodać , nic ująć.

Ogólnie człowieka bierze przerażenie, gdy obserwuję tą dyskusję na forum, bo na własne oczy obserwuję, jak łatwo można człowieka zmanipulować, bombardując go odpowiednią spreparowaną informacją.Do tego dochodzą populistyczno demagogiczne przemówienia polityków i dziennikarzy w stylu "hordy krwiożerczych kibioli, zabierze nam euro" , "zrobimy drugą Angilię", "kibole to terroryści".Media nakręcają coraz bardziej tą spiralę paranoi i to właśnie przez nią ludzie boją się iść na mecz.Z jednej strony rodzinka usłyszy od drugiej, że na meczu jest absolutnie bezpiecznie,jest monotoring, stewardzi, inne rodzinki, czasami kopacz z Wisły siądzie na sektorze , maluje się dzieciom twarze, są konkursy , wycinanki, baoloniki itp, by zaraz z mediów dowiedzieć się, że kibice Legii wymordowali x lat temu pół Wilna, Polscy kibice zrównali z ziemią pół Litwy a stadion w Bydgoszczy był areną istoną rzezią niewiniątek.LUDZIE, pomyślcie, czy naprawdę aż tak wiele się tam stało?
Jeśli nie chcecie burzyć sobie światopoglądu, nie oglądajcie lepiej tego co aktualnie się wyprawia we Francji, Anglii, Turcji a nawet Hiszpani.Dlaczego o tym się nie mówi, że tego typu sytuację są na całym świecie?Bo kogo to interesuje?
Kolalicja antykibolska zabiera się do sprawy w zły sposób.Zamiast ucinać łby, może zaproponuję jakąś alternatywę, by np młody chłopak zamiast siedzieć na ławce, coś ze sobą zrobił?Ewentualnie, może zajmą się wkońcu prawdziwymi problemami, typu dług publiczny, bezrobocie, imigracją ZUS , KRUS , emeryturami?

Odpowiedzcie sobie szczerzę na jedno pytanie.Czy faktycznie ten temat według Was zasługuję na takie larum w mediach, gdy np tego typu sprawa jest systematycznie uciszana? http://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_hazardowa .

kreseq 10.05.2011 08:21

Temat zastepczy dzisiaj bedzie mial wziecie. Wjechaly dzisiaj policjanty do domow o 6 rano...

flamengista 10.05.2011 08:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mareq (Post 1088439)
Lis zaprosił Tomaszowskiego i Kurskiego po jako ,,obrońców'' kibiców.
To równie dobrze mógł żadnego z nich nie zapraszać , szczególnie z naciskiem na Tomaszewskiego.
Staruch terrorysta :lol:
Największy ból , że program jest w otwartej telewizji i dociera do sporej rzeczy odbiorców.

Akurat Tomaszewski próbował coś sensownego powiedzieć. Stwierdził, że mecz organizował PZPN, więc to PZPN powinien być odpowiedzialny za całe to wydarzenie. Niestety, użył skrótu myślowego "kibice PZPNu".

Nie pozwolono mu spokojnie wypowiedzieć 1 zdania, od razu wojewoda wyjechał z kitem, że "zamknięcie stadionów to nie jest kara", tylko dbałość o porządek publiczny.

A następnie Lisek-chytrusek chwycił Tomaszewskiego za słówko i powiedział: to teraz popatrzmy na "kibiców PZPN". I pokazał awanturę z Bydgoszczy.

To w kwestii "rzetelnego dziennikarstwa".

O Stecu nie da się wiele powiedzieć, bo musiałbym sam sobie prewencyjnie wlepić bana. Napiszę tylko jedno: moim zdaniem ten facet ma jakiś problem z psychiką. Kibice i przede wszystkim hoolsi są jego idee fixe, on tym żyje 24 godziny na dobę. Ciężko uwierzyć, że taki bełkot pada z ust normalnego człowieka. Rozumiem określone poglądy, ale to już jest fanatyzm, nowa religia w wersji ortodoksyjnej.

Po 5 minutach tego "show" dałem sobie spokój.

BTW: dawno nie widziałem czołówki - Lis w swoim narcyzmie przebija nawet Kraśkę, a to duża sztuka.

Mareq 10.05.2011 08:30

Cytat:

Ja jestem juz w wieku srednim i mam wielu znajomych, ktorzy tez boja sie isc na stadion cala rodzina. Z czego tu sie smiac? Jedni ida, inni sie boja...nie mozna uogolniac, ze wszystkie rodziny w Polsce chetnie pojda na stadion i odwrotnie.
Wiadomo że nie pójdą chętnie , skoro mają tak zakrzywiony(głównie dzieki mediom) obraz rzeczywistości.
Możesz napisać czego się KONKRETNIE boją i kiedy taka sytuacja(której się boją) miała miejsce na meczu Wisły?

kreseq 10.05.2011 08:35

To jest pie**** glupot przez media. Jakos z siostrami chodzilem na Legie na poczatku lat 90 a wtedy naprawde bylo bardziej "swojsko". Nigdy nikt na stadionie niczym nie oberwal. To jest sianie psychozy nic wiecej. Problem w tym ze teksty o tym co moze sie stac na stadionie okraszone zdjeciami np z Bydgoszczy sprawdzaja sie idealnie.

cpc 10.05.2011 08:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 1088521)
Temat zastepczy dzisiaj bedzie mial wziecie. Wjechaly dzisiaj policjanty do domow o 6 rano...

O 6 rano... to jest ta godzina, która szczególnie wyryła się w świadomości Polaków jeśli chodzi o zatrzymania ludzi uznawanych wręcz za gangsterów. Jak do kogoś wpadają o 6 rano to wiadomo - gangster, łapownik w najlepszym przypadku złodziej. Kolejna pokazówka jak ta z zamknięciem stadionów.
Jest tylko jeden problem. Jak szybko uporają się z zatrzymywaniem "bandytów" to również szybko zniknie im temet zastępczy. Donald podpowiadam ci więc uprzejmie - w twoim interesie politycznym dobrze będzie jak policja będzie uderzała o Bydgoszcz o 6 rano tak mniej więcej do meczu otwarcia EURO 2012:)

rafkur 10.05.2011 08:53

Ta dyskusja ( o rodzinnej wycieczce na stadion) jest kompletnie bez sensu. To jest rozmowa ze ślepym o kolorach. Aktualnie na nowych stadionach ( między innymi na Wiśle) nawet jeżeli komuś bardzo zależy na burdach to ma z tym duży problem. Ultrasi zajmują się dopingiem, pikniki krytykowaniem i wdupczaniem kiełbasek. Nawet jeżeli jest paru nadpobudliwych ( a są jak wszędzie - w tramwaju, w sklepie itd) to są wyobcowani i wiele nie zdziałają. Zresztą jeszcze w czasach kiedy w obiegowej opinii stadiony były niebezpieczne jak ktoś nie szukał dodatkowych emocji to miał mizerne szanse na to, że w ryj dostanie. Nie trzeba było specjalnego wysiłku żeby zorientować się gdzie kupić bilet żeby czuć się bezpiecznie. Kolejna sprawa - wulgaryzmy. A gdzie ich nie ma? Wystarczy 10 min posiedzieć na ławce na Plantach żeby usłyszeć tego więcej niż podczas całego meczu. Ok, są mecze specyficzne typu Derby gdzie z pewnością jest tego więcej ale jeżeli ktoś faktycznie chce iść z dzieckiem na mecz to czy musi na ten jeden raz wybierać akurat Derby? Przecież tego 5-latka wali to czy jest to mecz z Cracovią czy z Polonia Bytom.
Ogólnie, jak ktoś już wspomniał wyżej - media robią swoje a ciemny lud jak to kupował tak kupuje. Oby do kolejnych wyborów. Znów część zagłosuje na "drugą Irlandię". Smutne to jakie ograniczone jest społeczeństwo. Stado baranów, które idzie za dzwonkiem.

AgresywnyChomik 10.05.2011 08:58

Oczywiscie ze zawsze bylem goracym zwolennikiem wyplewienia troglodytow ze stadionow w bezpardonowy, bezkompromisowy sposob przez, kluby, wladze czy jakakolwiek instytucje ale to co sie teraz dzieje to jest efekciarstwo przez duze E :-). Tyle lat nic badz prawie nic nie robiono z problemem huliganstwa a teraz nagle poranne naloty, zatrzymania, prawdopodobnie wyroki (przypuszczam ze i tu bedzie pokazowka).

Wszyscy wiemy ze jakas akcja musiala sie odbyc przed Euro a ze kibice sami dali jakies tam powody w Bydgoszczy to na tym koniku wladza teraz jedzie, to jak kibice zachowaja sie teraz zdefiniuje nastepny krok jajoglowych beda cicho to bedzie ok jak nie to jestesmy swiadkami poczatku czegos wiekszego.

Owszem na stadionach jest dzis bezpiecznie ale ciagle moze byc lepiej zarowno pod wzgledem infrastruktury jak i kultury osobistej oraz dopingu a nad tym musza pracowac wspolnie wszystkie zainteresowane strony.

Pablo84 10.05.2011 09:09

Wulgaryzmy?
....a, niech te błazny z Ekstraklasy i PZPN`u nie będą śmieszni.Ludzie oglądnijcie sobię kiedyś np derby Manchesteru, Londynu, ,MANU-LIVER i posłuchajcie co tam śpiewają kibice.Polskie wulgaryzmy to szczyt kultury w porównaniu z niektórymi angielskimi przyśpiewkami.Ale nic, róbmy druga Anglię, tylko nie zapomnijmy o poziomie piłkarskim przy okazji :)

bunny 10.05.2011 09:15

na rozluźnienie tematu :)
http://www.youtube.com/watch?v=0dK4BS6KvZE

ypeeh 10.05.2011 09:42

Media i politycy popadają w skrajność kreując stadiony na wylęgarnie przestępców i jądro ciemności naszego społeczeństwa. Gdzie byli politycy, jak 15 lat temu na meczu praktycznie każdego poziomu rozgrywek można było dostać po gębie? (Chodziłem na 3cią ligę w rodzinnej miejscowości, spokojnie wyłącznie "bywało").
Z drugiej strony my też popadamy w skrajność mówiąc - "nic się nie stało w Bydgoszczy, skopano kilka niewinnych osób, zdemolowano ogrodzenia, krzesełka, przecież kiedyś bywało gorzej". Tak na prawdę to stało się coś poważnego, takie sytuacje (dewastacja stadionu) nie powinny mieć miejsca i tyle. I chociaż nie popieram akcji z zamykaniem stadionów ani ogólnopolskiej nagonki na kibiców piłkarskich to jednak dzisiejsze działania policji popieram zdecydowanie - wjazd na chatę o 6 rano, zgarnięcie jak kryminalistę do suki i wio na komendę. Następnym razem jeden z drugim się zastanowią, czy warto wyrywać kratę z zawiasów albo kopać kamerzystę.

Worcester 10.05.2011 09:57

Idąc do szkoły, na boisko, na plac zabaw, dziecko usłyszy na tyle dużo wulgaryzmów, że mogłoby niejednego z nas podszkolić w tej kwestii.
Sprawa rozbija się o to, aby ludzie zrozumieli, że biorąc udział w konkretnym wydarzeniu, w którym prym wiedzie określona grupa społeczna, nie należy przyjmować postaw wywrotowych. Idąc do teatru, nie zawitam tam w dresie, prosto z siłowni, a na upartego mógłbym głosić hasła o dyskryminacji z powodu ubioru. Trzeba uszanować zwyczaje jakie panują w danym miejscu. Jeśli komuś przeszkadzają przekleństwa, to nie powinien chodzić na mecze. To jest oczywiste.
Swoją drogą rośnie nam społeczeństwo ciot, które na okrzyk "k.rwa" doznaje szoku psychicznego i udaje się na wewnętrzną emigrację. Najlepszym tego przykładem jest redaktor z gadzinówki Szechtera.

Sartre 10.05.2011 10:13

Cytat:

Idąc do szkoły, na boisko, na plac zabaw, dziecko usłyszy na tyle dużo wulgaryzmów, że mogłoby niejednego z nas podszkolić w tej kwestii.
Sprawa rozbija się o to, aby ludzie zrozumieli, że biorąc udział w konkretnym wydarzeniu, w którym prym wiedzie określona grupa społeczna, nie należy przyjmować postaw wywrotowych. Idąc do teatru, nie zawitam tam w dresie, prosto z siłowni, a na upartego mógłbym głosić hasła o dyskryminacji z powodu ubioru. Trzeba uszanować zwyczaje jakie panują w danym miejscu. Jeśli komuś przeszkadzają przekleństwa, to nie powinien chodzić na mecze. To jest oczywiste.
Swoją drogą rośnie nam społeczeństwo ciot, które na okrzyk "k.rwa" doznaje szoku psychicznego i udaje się na wewnętrzną emigrację. Najlepszym tego przykładem jest redaktor z gadzinówki Szechtera.
Po pierwsze - nie wiem, gdzie Ty do szkoły chodzisz lub na jakie place zabaw puszczasz dzieci, ale aż tyle wulgaryzmów, to Ty na ulicach raczej nie doświadczysz :lol: No chyba, że w jakichś mocnych dzielnicach ;) Albo w dniu meczowym :lol:

A po drugie: Wiadomo, stadion nie teatr, k*rwy lecieć będą, ale co innego jak jest puszczane w emocjach "Manu, k*rwa, koniec boiska, co Ty k*rwa robisz?!?!", co innego "gola, gola, strzelcie k*rwom gola", a jeszcze co innego "waszym domem Auschwitz jest" (a przecież to nie jest śpiewane "spontanicznie prosto z serca", że się przypadkowym osobom wyrwało, tylko normalna zorganizowana przyśpiewka). Jest pewien poziom wulgaryzmu, gdzie jednak jest granica. No i to nie jest różnica między czarnym (zamykanie stadionu za przeklinanie), a białym (stadion ma swoje zwyczaje, jak komuś się nie podoba, to wara). Nie raz byłem na meczu, gdzie sam miałem poczucie, że jednak trochę za dużo ciśnięcia było - nie żeby mnie to powstrzymało od chodzenia ponownie tydzień później :)

Worcester 10.05.2011 10:22

1.Na stadionie nikt do przeklinania nie zmusza.
2. Jeśli ktoś siedząc na sektorze piknikowym zgorszy się słysząc kilka wulgaryzmów, kilka kolejnych różnicy nie robi.
3. W ostatnim zdaniu (na swoim przykładzie) wyjaśniłeś, że problemu nie ma, a jest on jedynie sztucznie kreowany.

Kibic_1906 10.05.2011 10:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sartre (Post 1088563)
Po pierwsze - nie wiem, gdzie Ty do szkoły chodzisz lub na jakie place zabaw puszczasz dzieci, ale aż tyle wulgaryzmów, to Ty na ulicach raczej nie doświadczysz :lol: No chyba, że w jakichś mocnych dzielnicach ;) Albo w dniu meczowym :lol:

A po drugie: Wiadomo, stadion nie teatr, k*rwy lecieć będą, ale co innego jak jest puszczane w emocjach "Manu, k*rwa, koniec boiska, co Ty k*rwa robisz?!?!", co innego "gola, gola, strzelcie k*rwom gola", a jeszcze co innego "waszym domem Auschwitz jest" (a przecież to nie jest śpiewane "spontanicznie prosto z serca", że się przypadkowym osobom wyrwało, tylko normalna zorganizowana przyśpiewka). Jest pewien poziom wulgaryzmu, gdzie jednak jest granica. No i to nie jest różnica między czarnym (zamykanie stadionu za przeklinanie), a białym (stadion ma swoje zwyczaje, jak komuś się nie podoba, to wara). Nie raz byłem na meczu, gdzie sam miałem poczucie, że jednak trochę za dużo ciśnięcia było - nie żeby mnie to powstrzymało od chodzenia ponownie tydzień później :)

PRzklinanie to coś normalnego na STADIONACH!I nie mówię tu o "Auschwitz.." bo to jest s....y**ństwo i skrajny debilizm.. Stadion to stadion , przekleńśtwa zawsze były są i będą bo taki już urok tego sportu. A jak Ci się nie podoba to albo na mecze nie chodź albo zakładaj stopery do uszu.

Sartre 10.05.2011 10:51

Cytat:

Sartre , jak 2 wulgarne przyśpiewki zniechęciły Ci do pójścia na mecz to ja Ci szczerze współczuję... I nie mówię tu o "Auschwitz.." bo to jest s....y**ństwo i skrajny debilizm.. Stadion to stadion , przekleńśtwa zawsze były są i będą bo taki już urok tego sportu. A jak Ci się nie podoba to albo na mecze nie chodź albo zakładaj stopery do uszu.
Nie zachowuj się jak GW:

1. Jak na stadionie jest raca, to GW pisze BANDYCI!!!11.

2. Jak napisałem, że są pewne granice w bluzganiu na stadionach, to Ty stwierdziłeś że dwie k*rwy zniechęcają mnie do pójścia na mecz (mimo że wyraźnie napisałem, że nigdy mnie ciśnięcie na meczu nie zniechęciło do chodzenia na stadion).

Nie przeszkadza Ci ta analogia? Bo jak przeszkadza, to dyskutujmy jak normalny z normalnym, a nie jak GW z kibicem, bo wtykając sobie w usta niewypowiedziane hasła, to nigdzie nie dojdziemy.

Dla mnie nie ma powodu, dla którego nie zamieniając stadionu w Wersal, nie dałoby się ograniczyć stadionowego chamstwa - a za takie uznaję chociażby wspomniany "Auschwitz", ale także ciągnięcie wrzutów na przeciwną drużynę przez pół meczu (nie jeden, dwa czy sześć razy). Przecież to od nas zależy, w końcu to nie jest tak, że przyśpiewki są intonowane spontanicznie z przypadkowych miejsc na stadionie. Pewne wyczucie można mieć.

Cytat:

A jak Ci się nie podoba to albo na mecze nie chodź albo zakładaj stopery do uszu.
A to znowu dla odmiany tekst a la decyzja Tuska o zamknięciu stadionów. Tusk: Nie podoba Ci się zakaz przeklinania? Nie chodź na stadiony. Ty: Nie podoba Ci się przeklinanie? Nie chodź na stadiony. No ludzie... :)

Drozd 10.05.2011 11:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AgresywnyChomik (Post 1088535)
Owszem na stadionach jest dzis bezpiecznie ale ciagle moze byc lepiej zarowno pod wzgledem infrastruktury jak i kultury osobistej oraz dopingu a nad tym musza pracowac wspolnie wszystkie zainteresowane strony.


Pytanie tylko czy władza jest jedną z tych stron czy dla niej nie lepiej żeby raz na jakiś czas mogła się pochwalić "zdecydowanym działaniem" Pamiętam jak zaraz po wygranych wyborach zgarnęli do paki babcie z laskami i baby z wózkami bo akurat "kibole" szli na mecz i biedne sie zaplątały:). Dziś już słyszałem od chłopka z SLD że by premier nie podprowadzał im Arłukowicza tylko zajął się poważnym problemem czyli kibolami. Tym frajerom w to graj.

Jak chcesz chama oduczyć chamskiego zachowania trzeba mu wtłuc do głowy że nie jest chamem, tylko kulturalnym człowiekiem, a później dopiero tłumaczyć mu jak sie zachowuje kulturalny człowiek. Cudak chce od ludzi spokoju i kultury nazywając ich bandytami i kibolami, tak działa tylko i wyłącznie prowokator.

"Zachowuj się kulturalnie bandyto" jak t do ch... brzmi.

TSman 10.05.2011 11:03

Ja pier*ole, coraz więcej ciot dla których słowo kur*a jest największym złem. Jesteście pier*olnięci, wszystko wam przeszkadza, nie podoba się to nie przychodź. Rewolucji stadionowej się pajacom zachciało...

Ela 10.05.2011 11:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cpc (Post 1088528)
O 6 rano... to jest ta godzina, która szczególnie wyryła się w świadomości Polaków jeśli chodzi o zatrzymania ludzi uznawanych wręcz za gangsterów. Jak do kogoś wpadają o 6 rano to wiadomo - gangster, łapownik w najlepszym przypadku złodziej. Kolejna pokazówka jak ta z zamknięciem stadionów.

O 6 rano przychodziło też SB przed 89 rokiem.

legion18 10.05.2011 11:13

http://www.youtube.com/watch?v=D-mFE...ature=youtu.be
Oni zatrzymują za rzucenie krzesełkiem czy zabójstwo?

TSW Fanatyk 10.05.2011 11:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez legion18 (Post 1088594)
http://www.youtube.com/watch?v=D-mFE...ature=youtu.be
Oni zatrzymują za rzucenie krzesełkiem czy zabójstwo?

A czy to teraz ma jakieś znaczenie? Jak ukradniesz kapsel ze sklepu to Ci wpadnie oddział AT do domu...

Tak się zastanawiam dlaczego wszyscy rozmawiają o kibicach bez przedstawicieli kibiców?

wolfy 10.05.2011 12:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1088451)
Nie rozumiem, tylko jednej rzeczy tych śmiesznych kar za transparenty nie związane z meczem, że Kibice pamiętają o historii swojego kraju, o ważnych wydarzeniach za to dostają karę, za pamięć, za patriotyzm! To jest porażka.

Niszczenie wszelkich oddolnych ruchów, duszenie ich w zarodku to od lat linia polityczno-medialna obowiązująca w naszym kraju. Patriotyzm jest obciachowy, z historii mamy tylko pamiętać Jedwabne i wyzwolicieli z Armii Czerwonej.

Kibice są groźni, bo potrafią się zorganizować, silnie identyfikują się (w większości) z niepopularnymi i obciachowymi ideami, do tego nie są bandą bezmózgich troglodytów z którymi można zrobić co tylko się chce - o czym bardzo boleśnie przekonała się "GW" w swoim starciu z "Wiarą Lecha".

Jaroo1 10.05.2011 12:20

Ciekawe czy za przejscie na czerwonym swietle i plucie na chodnik takie same wjazdy na chate sa.
Ciekawe ile pieniedzy panstwo wydalo na ta akcje zatrzymywania 10 osob. A cos mi sie zdaje ze wystarczyloby takiego goscia powiadomic zeby sie stawil na posterunek i by sie dobrowolnie stawil...
No ale wez teraz pokaz zmanipulowanemu Polakowi ze tak super dziala policja/panstwo i tak koncza "bandyci" stadionowi to bedzie poklask dla wladz

dynek.pl 10.05.2011 13:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1088626)
Ciekawe ile pieniedzy panstwo wydalo na ta akcje zatrzymywania 10 osob. A cos mi sie zdaje ze wystarczyloby takiego goscia powiadomic zeby sie stawil na posterunek i by sie dobrowolnie stawil...
No ale wez teraz pokaz zmanipulowanemu Polakowi ze tak super dziala policja/panstwo i tak koncza "bandyci" stadionowi to bedzie poklask dla wladz

Wiadomo duzo tu jest rzadowejj propagandy ale z drugiej strony ta wiadomosc dotrze takze do potencjalnych chuliganow, ktorym byc moze kiedy dostana ataku malpiego rozumu zapali sie jakas lampka.
Tak to w sumie powinno dzialac - nieuchronnosc kary jest najwazniejsza jesli wymaga sie od spoleczenstwa przestrzegania prawa. Pytanie tylko czy to jednorazowa akcja czy tak bedzie zawsze ?

Podobno 20 mln zlotych co sezon kosztuje zabezpieczenie wszystkich grup wyjazdowych.

Gwiaździsty 10.05.2011 13:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1088647)
Podobno 20 mln zlotych co sezon kosztuje zabezpieczenie wszystkich grup wyjazdowych.

A 6 mln zł. kosztują polskiego podatnika prywatne przeloty Tuska na trasie Warszawa - Sopot - Warszawa (tak podały wczoraj media) kiedy zmęczony trudami pracy kończy dzień w piątek o godz. 15.00 i leci sobie do Sopotu a wraca spowrotem do pracy w poniedzialek o godz. 15.00.

orzeu 10.05.2011 13:44

A 1,2 mld zl kosztowal polskiego podatnika "gest" rzadu wobec Gazpromu plus wielokrotnie wiecej za cala nowa umowe gazowa. I co? I nic.

Sartre wez nie rozczulaj ludzi roznicowaniem bluzgow i wyzwisk. Albo ktos mowi "....a" albo "ojejku". Nie doszukuj sie innych znaczen i nie zmiekczaj znaczenia slow w zaleznosci od kontekstu i mowiacego bo zaraz dojdziesz do wniosku ze kibicowi nie wolno powiedziec "dupa" a dziennikarzowi w tv wolno "....a ty chuju .......ony".

ToTylkoJa 10.05.2011 13:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 1088495)

Albo nie ogladales uwaznie tego programu albo celowo manipulujesz. Policja moze cie tam zawinac, jesli miales juz na swoim koncie wyroki za bandytyzm stadionowy...wiec cala twoja wypowiedz ma sie nijak do rzeczywistosci.

Obejrzałem powtórkę tego programu CF i nadal uważam tak, jak napisałem. Sprawa recydywistów była oddzielona od tego, co twierdziłem we wcześniejszym swoim komentarzu. Prawo daje możliwość zatrzymania każdego, wobec którego istnieje podejrzenie, że może coś wywinąć.

Dobrze powinieneś wiedzieć, że oni mają u siebie całkiem inny system prawa, common law. Nasze prawo jest inne, nie pozwala na ujmowanie człowieka, jeśli czegoś nie zrobił (domniemanie niewinności). Dlatego porównywanie rozwiązań prawnych Wlk. Brytanii i Polski mija się z celem. Gdyby angielskie prawo (pisze o tym stadionowym, a nie ogólnym) było takie wspaniale, to każdy kraj by je wprowadził do siebie.

Sartre 10.05.2011 14:19

Cytat:

Sartre wez nie rozczulaj ludzi roznicowaniem bluzgow i wyzwisk. Albo ktos mowi "....a" albo "ojejku". Nie doszukuj sie innych znaczen i nie zmiekczaj znaczenia slow w zaleznosci od kontekstu i mowiacego bo zaraz dojdziesz do wniosku ze kibicowi nie wolno powiedziec "dupa" a dziennikarzowi w tv wolno "....a ty chuju .......ony".
Oczywiście, że da się to rozróżnić. Jest różnica, między krzyknięciem "o k*rwa!" i krzyknięciem "Ty k*rwo!". A przecież to jest to samo słowo, nie?

I nie jest tak, że albo ktoś mówi "k*rwa" albo "ojejku", nie wiem skąd Ci to przyszło do głowy. Nigdy nie zauważyłeś, że są ludzie, którzy "k*rwy" używają po 3 razy w każdym zdaniu o pogodzie, a inni k*rwią wtedy, kiedy odczuwają jakąś emocję, którą chcą podkreślić? A jeszcze inni nie klną w ogóle? Ze ktoś klnie rzadziej, ktoś częściej, komuś przeszkadzają bluzgi w ogóle, komuś używane w nieadekwatnych okolicznościach, komuś innemu używane za przecinek, a jeszcze komuś w ogóle nie sprawiają problemu nigdy? To nie jest czarno-białe, to są odcienie szarości i ja też swoją prywatną, osobistą granicę stawiam gdzieś w tych odcieniach szarości - że gdzieś kończy się naturalne zachowanie kibica, które ja podzielam i w które ja sam się wpisuję, a zaczyna chamstwo i buractwo.

Zresztą ja w ogóle nie jestem zwolennikiem reagowania administracyjnego na tego akurat typu zachowania - bo tutaj każdy ma swoją granicę gdzie indziej. Dla mnie to jest pole do dyskusji miedzy nami, kibicami, bo w końcu my mamy wpływ na to co jest intonowane na meczu. Tylko za taki "Auschwitz" czy inne tego typu debilizmy bym reagował ostrzej.

Ela 10.05.2011 14:30

http://www.weszlo.com/news/6839

Cytat:

Od rana uzbrojone po zęby brygady szturmowe atakują kryjówki pseudokibiców. Akcja prowadzona jest z użyciem sił lądowych, powietrznych i morskich. Podobno z lotniska w Krzesinach co kilka minut podrywają się myśliwce F-16, natomiast ORP "Pułaski" kontroluje, by chuligani odpowiedzialni za zniszczenia w Bydgoszczy nie uciekli wpław do Szwecji. Na ulice miały wyjechać czołgi i wyjechałyby, gdyby tylko były sprawne.
Obejrzyjcie ten filmik - nasi dzielni policjanci idą wyciągnąć jakiegoś chłopaczka spod kołdry. Kliknijcie TUTAJ. Warto!

I nie, nie żal nam tych półmózgów z Bydgoszczy, ale akcja wygląda co najmniej groteskowo. Tylko wejście przez drzwi wydaje się takie banalne - lepsze byłoby spuszczenie się na linie z dachu budynku i władowanie się oknem. Może jutro?

PS
Jak poinformował nas zaprzyjaźniony kibic, policyjny wjazd na chatę zaliczyła jedna osoba, która do Bydgoszczy ostatecznie nie pojechała oraz człowiek, który przebywał na murawie, bo miał... akredytację.


:lol:

TSman 10.05.2011 14:53

na TV Polonia leci powtórka programu Lisa dot. NASZEJ sprawy. Zgasiłem tv bo myślałem że go rozp*erdole jak do głosu doszedł ten cwel stec (celowo z małej litery, nie poprawiajcie mnie). On jest na tyle pier*olnięty że dla niego walka z kibicami to już jest jakiś zasrany obowiązek obywatelski.

aNouc 10.05.2011 14:55

http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/pro...z_kibicami/925

dostuffca 10.05.2011 14:57

Elu, myślisz, że akredytację to każdy ot tak dostaje? Pewno w/w kibol zastraszył właściciela obiektu, a szefowi ochrony porwał dziecko. Tu się nie ma co śmiać.

spinnaker 10.05.2011 15:14

Na tvp info na tym głównym wielkim czerwonym pasku właśnie widziałem informację że zatrzymali Starucha. Ktoś wie za co?

E: Wychodziłem z założenia, że nie wybiegł na murawę, bo by sobie strzelił w stopę dlatego spytałem. Miałem nadzieje że ktoś oglądał i się podzieli o czym gadali.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl