Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2008/2009 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4560)

hudinho 09.11.2008 18:47

Bramkarz Lecha niezły chłop... kolejny udany transfer. A Stilic to juz poprostu na Polską lige jest za dobry piłkarz. NIedlugo odejdzie za gruba kase. ****a taki młody taki JUZ dobry ... tylko pozazdroscic
A najlepsze jest to ze Lechia gra dobre spotkanie, szybko piłką, stwarzaja sobie akcje no ale nic nie wpada...szkoda szkoda

jasnyGwint 09.11.2008 19:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hudinho (Post 626158)
Bramkarz Lecha niezły chłop... kolejny udany transfer. A Stilic to juz poprostu na Polską lige jest za dobry piłkarz. NIedlugo odejdzie za gruba kase. ****a taki młody taki JUZ dobry ... tylko pozazdroscic
A najlepsze jest to ze Lechia gra dobre spotkanie, szybko piłką, stwarzaja sobie akcje no ale nic nie wpada...szkoda szkoda

Aż strach pomyśleć co skauci Lecha z tą kasą będą w stanie zrobić. Bo tam to chyba troche inaczej działa niż u nas, nie mają długu czy coś ...

felipe 09.11.2008 19:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jedTS (Post 626154)
Rzeczywiscie sie odbilo:/ W 10 ciu dobijaj LEchie. Semir Stilic ma 21 lat, Robert LEwnadowski chyba podobnie....Jak powiedzial moj ojciec: "Chcialbym byc wlascicielem ich kart zawodniczych:)"

No faktycznie Kolejorz zaskoczył mnie dzisiaj bardzo, bezlitośnie wypunktował Lechię, która prawde mówiąc wcale źle dziś nie grała.
Zwycięstwo Lech zawdzięcza jednak indywidualnym umiejętnościom swoich piłkarzy. Co by nie mówić - Lewandowski, Stilic, Peszko to jdnak ciut wyższa półka niż, z całym szacunkiem, Trałka, Buzała czy inni, których co najwyżej można nazwać "ligowymi rzemieślnikami". I to wyszło dzisiaj bardzo dobitnie, po prostu nie zawsze sama ambicja wystarczy by odnieść sukces.

Erich Zann 09.11.2008 19:07

Po wywiadzie z bramkarzem Lechii Mateuszem Bąkiem... jestem w szoku! Dawno już nie słyszalem tak inteligentnego i skromnego piłkarza naszej ligi!!! Coś jak Ilie Cebanu.

Eustachy 09.11.2008 19:15

Stwierdzam to z przykroscia, ale porownujac Jrsaka do Stilicia, to jest co najmniej roznica klasy na korzysc tego drugiego.

WINDEK 09.11.2008 19:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Erich Zann (Post 626166)
Po wywiadzie z bramkarzem Lechii Mateuszem Bąkiem... jestem w szoku! Dawno już nie słyszalem tak inteligentnego i skromnego piłkarza naszej ligi!!! Coś jak Ilie Cebanu.

A co powiedział?

Tak w ogóle fajnie robi się w tabeli. Żal, że Śląsk nie wygrał... W zasadzie takiego ścisku dawno nie widzieliśmy :D Z drugiej strony jeszcze większy żal, iż nie wykorzystaliśmy potknięć drużyn z Warszawy... Cóż te wpadki bez skrupułów wykorzystuje Bełchatów, który pnie się w górę... Nie zdziwcie się jak "Janosik" dostanie propozycję objęcia kadry... :foch:

Kwaki 09.11.2008 20:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Erich Zann (Post 626166)
Po wywiadzie z bramkarzem Lechii Mateuszem Bąkiem... jestem w szoku! Dawno już nie słyszalem tak inteligentnego i skromnego piłkarza naszej ligi!!! Coś jak Ilie Cebanu.

Jeszcze wiekszy podziw budzi to, ze gra on w Lechii od A-klasy.

rafalek 10.11.2008 00:26

http://rafalstec.blox.pl/2008/11/Sup...lska-lige.html


Ten Stec ma tak nawalone we łbie czy tylko udaje??

jasnyGwint 10.11.2008 09:42

Z czym konkretnie się nie zgadzasz ?

arti 10.11.2008 10:33

pewnie z tym, że Diaz został zakupiony w lecie (poniekąd Astiz to też nie jest nowy zawodnik...)

michu-k 10.11.2008 10:37

"Lech uratował ekstraklasę przed blamażem" by Onet - yyy jasne :-)

rafalek 10.11.2008 11:01

Jeszcze z tym włażeniem do du*y Lechowi i Smudzie, że Wisła gra tak mizerną piłkę, że się nie da patrzeć i tam jeszcze kilka przykładów było.

pytong 10.11.2008 11:16

To akurat prawdą jest
A z Lechią Lech pojechał jak z kupą gnoju. Nawet grając w 10 mieli przewagę w polu

jasnyGwint 10.11.2008 11:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 626452)
Jeszcze z tym włażeniem do du*y Lechowi i Smudzie, że Wisła gra tak mizerną piłkę, że się nie da patrzeć i tam jeszcze kilka przykładów było.

Jakich? :D

O Wiśle są dwa zdania:
Cytat:

Sezonie ubogim w pulsujące emocje, rzadko oferującym bezkompromisowy futbol, znaczonym chimeryczną - najczęściej nijaką - formą tradycyjnych potęg Legii i Wisły
Cytat:

Konkurencja albo pudłowała (Legia), albo nie kupowała wcale (Wisła), tymczasem w Poznaniu sprawdzają się wszyscy nowi ludzie - od bramkarza Turiny, przez obrońcę Arboledę i pomocników Peszkę, Bandrowskiego czy wspomnianego Stilicia, po napastnika Lewandowskiego.
Które nie jest prawdziwe ?

FraMat 10.11.2008 11:30

tekst Steca calkiem do d..y

Najbardziej rozbawiło mnie zdanie: błyskotliwość (Brozka) czesto maskuje lichote wiślackich pomysłow na ofensywę
Panie - specjalisto od analiz, To Wisła gra w tej chwili najlepszy atak pozycyjny w całej polskiej lidze, to Wisła koronkowymi akcjami wchodzi w pole karne Legii, to Wisła utrzymuje się przy piłce na połowie przeciwnika, to Wisła potrafi pod presją na połowie rywala wymienic kilkanaście podań, to Wisła zmienia strony gry, zmienia tempo akcji, zmienia pozycje piłkarzy. Jedyne czego brakuje to właśnie tej regularności u Brożka (i u innych) w wykańczaniu okazji i wykorzystywaniu pozycji do jakich Wisła nieustannie ze wszystkimi dochodzi.

rafalek 10.11.2008 11:39

Dokładnie FraMat o to mi chodziło...ten gość jest albo tak zaślepiony przez Lecha, albo uwziął się na Wisłę, bo w każdym jego tekscie można wyczuć szpileczkę wbijaną w bok Wisły.Gość jest w ogole nie obiektywny i jeszcze ta jego walka z "kibolami"..ehh

jasnyGwint 10.11.2008 11:56

Framat Ty sobie jaja robisz ?
Czyli co, dalej trzymamy się wersji, że Wisła ma najlepszą ekipe bo było 12 punktów przewagi. Oj chyba niektórzy się zdziwią na koniec sezonu. Dwa lata temu też brakowało "regularności" u Brożka i zajeliśmy 8 miejsce, wtedy okazji bramkowych również było sporo w każdym meczu.

michu-k 10.11.2008 11:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jasnyGwint (Post 626489)
Framat Ty sobie jaja robisz ?
Czyli co, dalej trzymamy się wersji, że Wisła ma najlepszą ekipe bo było 12 punktów przewagi. Oj chyba niektórzy się zdziwią na koniec sezonu. Dwa lata temu też brakowało "regularności" u Brożka i zajeliśmy 8 miejsce, wtedy okazji bramkowych również było sporo w każdym meczu.

Składność gry Wisły to nie jest to samo co skuteczność. Pierwsze jest, nie ma drugiego.

ILuKoI 10.11.2008 12:19

Do pana wyżej, spoko tylko Brożek strzelił już 9 goli a reszta zawodników to co ? Boguski ma 4 trafienia a dalej to już licho. Grając systemem na 1 napastnika pomocnicy też mają strzelać gole. Zresztą gdyby nie Brożek byli byśmy w dupie już na początku sezonu. JasnyGwint ma po części racje. Wg mnie brakuje nam skrzydłowych. Jakoś sobie nie wyobrażam szarżującego Łobodzińskiego który strzela bramki, tak samo Zieńczuka. Małecki jest tylko i wyłącznie szybki. Z lewej Boguś to też pomysł raczej na ligę. Takie jest moje zdanie. Teraz pojechać Odrę dla poprawy nastrojów.

skttrbrain 10.11.2008 15:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 626469)
Dokładnie FraMat o to mi chodziło...ten gość jest albo tak zaślepiony przez Lecha, albo uwziął się na Wisłę, bo w każdym jego tekscie można wyczuć szpileczkę wbijaną w bok Wisły.Gość jest w ogole nie obiektywny i jeszcze ta jego walka z "kibolami"..ehh

żeby zobaczyć, jak Stec jest 'zaślepiony' wynikami Lecha, przeczytaj sobie jego tekst o meczu z Nancy.

ToTylkoJa 10.11.2008 15:53

Stec to jest zaślepiony, ale własną głupotą. No i rzecz jasna jego ukochanym klubikiem, czyli AC Milanem

Jak Listkiewicza nie lubię, to pamiętam, jak kiedyś ładnie przygadał Stecowi (chyba w programie u Tomasza Lisa) na tematy organizacyjne w innych krajach Europy. Stec nie wiedział co odpowiedzieć i potem udawał głupiego.

Lemoniadowy Joe 10.11.2008 16:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jasnyGwint (Post 626412)
Z czym konkretnie się nie zgadzasz ?

z tym że z jednej strony tzw. Lech nie ma długów a z drugiej pewnie dlatego że to nie Lech a Amica może to jest pomysł co zrobić z naszymi długami wykupić np. Odre wodz. i grać na jej licencji i nazwać sie Wisła :)

z drugiej strony gdy Cupiał startował to były zupełnie inne czasy i trzeba było wiele włożyć aby zbudować dobry team i wszystko byłoby ok gdyby piłkarzyki i trener stulecia potrafili kilka meczów więcej wygrać i ugrać pewne rozstawienie w elm LM patrz Steaua czy Sparta i Rosenborg

kogo z dobrych piłkarzy poznaniacy zatrzymali ile ofert z zagranicznych odrzucili w porównaniu z Wisłą z kim Amica przedłużyła kontrakty , ile wynoszą najwyższe kontrakty ile wkłada Rutkowski w klub ile wkłada Cupiał
jakie są wpływy z TV a jakie były jak wchodził Cupiał itp. itd. Może najpierw trzeba by sobie odpowiedzieć na takie pytania a potem podniecać sie innymi bo k... po 3 latach przez miesiąc graja dobrze w piłke z drugiej strony jak to sie FraMat zapytał czemu nie pojechali Nancy 3-0 skoro tacy zajebiści są.


ciekawe gdzie byłaby dziś Amica gdyby kibice Sląska sprzedali sie jak poznaniacy i przyjęli Dyskobolie zwaną potem Śląskiem :)

PS juz mi sie naprawdę nie dobrze robi od tych zachwytów nad Amicą na forum Wisły nie da sie ukryć że grają nie zle że przez 3 lata zrobili z 5 dobrych transferów ale co z tego ja wszyscy wiedzą że "sprzedali się , sprzedali się za lodówkę...: :)

rafalek 10.11.2008 17:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 626607)
żeby zobaczyć, jak Stec jest 'zaślepiony' wynikami Lecha, przeczytaj sobie jego tekst o meczu z Nancy.

Nie napisałem, że jest zaślepiony WYNIKAMI Lecha, tylko jak większość społeczeńśtwa interesującego się piłką, przyjął co mu się podaje - że Lech to najlepsza polska drużyna, oh ah, i w ogóle. Jak jest taki zajebisty to czemu przegrał z Ruchem? Czemu przegrał z Arką, czemu przegrał z Bełchatowem? Przypomnę, że Wisła z tymi drużynami zgranęła komplet. I jakoś nie wychwalają Wisły, tylko dlatego, że nie mamy już 10 punktów przewagi jak to było w zeszłym sezonie. Rok temu była mowa o polskim Realu Madryt...przyszła Barca, Wisła odpadła to musieli na kogoś przeżucić swój przedmiot, przy którym się samogwałcą....ehh..szkoda gadać

flamengista 10.11.2008 19:06

http://www.sport.pl/pilka/1,65050,59...zabraknie.html

To już nawet nie jest zabawne. Poznańscy dziennikarze GW na łamach prasy i na portalu gazeta.pl naciskają na Leo, by nie powoływał graczy Lecha. I martwią się, że grający na wielu frontach poznaniacy mogą potracić punkty.

Jakoś podobnych tekstów sobie nie przypominam, gdy Wisła Kasperczaka grała w pucharach. Wręcz przeciwnie, były ironiczne teksty typu: "Wisła skąpi kadrze" - szczególnie za Dana Petrescu.

A tak w ogóle to żenujące, że młodzi zdrowi ludzie mają nie wytrzymać 40-50 meczy w sezonie. W Anglii normalnie grają po 60-70 na wiele wyższym poziomie i nikt się nie martwi.

felipe 10.11.2008 19:21

Wiesz, flamengista, to wcale nie dziwi w momencie gdy wspomni się nie tak odległy wywiad z Marcelo. Pamietam jak opisywał zwyczaje Wiślaków, jak to przychodzą na styk, kilka minut przed treningiem, po czym jako pierwsi sie z niego ulatniają. A on - "nadgorliwiec", nie przesiąknięty polskimi obyczajami zostawał po zajęciach by podtrzymać częstotliwość i długość treningów z Brazylii.

I potem wychodzi wszystko na boisku - skurcze, kontuzje itp.

Daleko szukać - nei zapomnę nigdy tegorocznego meczu Wisła - Śląsk w PE, jak to nasi "młodzi" mistrzowie ME kolejno padali od ok 60 minuty... Skandal i paranoja.

Sensej 10.11.2008 19:37

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32288,w...wiadomosc.html


Wszyscy wiemy jak jest. A tym bardziej podoba mi się ich napinka: "Polska się śmieje Lechia spi**dala u siebie."

To jak to było?

Wiara Lecha broni się? Bo dostaje haracz od Amici za to że ich kupiła w postaci prawie miliona złotych rocznie? I boi się że skończy się sielankowy widok?

djjamajczyk 10.11.2008 20:00

Parę ostatnich postów było na zasadzie antagonizmów-> jedna strona wychwalała po niebiosa Lecha a druga po 2-3 minutach w odruchu bezwarunkowym go zwyzywała od Amici .
Wg. mnie prawda lezy jak zawsze po środku.
Uno. Budżety Wisły i Lecha są bardzo zbliżone , nie ma tak że oni mają 30mln..euro a my 30 mln ale złotych. wszystko jest w podobnych granicach. I tylko my możemy sobie pluć w brodę że nie kupiliśmy takich piłkarzy a kupiliśmy takich. Nie ma co najeżdżać na nich że Rutkowski daaaje tyylle kaasy.
Secundo. totalne pochwalanie i manifest odnoście gry Lecha to dla mnie duży powód do złośliwego uśmiechu. Grają jak na naza lige całkiem pozytywnie ale nie widze ogromneij róznicy między nasza gra a gra Lecha Legii czy Polonii. Prezentujemy bardzo zbliżony poziom . A zwycięstwo z Lechią ?zapytają "lecho-fani" z całym szacunkiem dla pomorskiej braci to co zaprezentowali wczoraj to był poziom 3 ligi angielskiej ew. 2 niemieckiej :D więc to nie powód do chwały na wieki. a Lech nie "pojechał z Nancy 3:0" bo jak przytomnie niektórzy zauwazają to oni wg wcześniej przytoczonych "lecho-fanów" sa zjabiści na nasza ligę a już z 15 bodajże zespołęm Ligue 1 nie radzą sobie tak dobrze9 choć zeby być szczerym źle nie zagrali).
Wszystko okaże się w maju kto jest na topie, kto będzie miał niebagatelna szanse na awans do CL w przyszył sezonie a kto nie wytrzyma ciśnienia . A do tego czasu mozna sie wstrzymac z hiperbolizowaniem Lecha ,ale też innuch zespołów (nas włącznie) bo na koniec może być smieszno-straszno .

studio 10.11.2008 20:52

Właśnie nasza liga ma ten urok, że do maja, wychwalana będzie każda drużyna z czołówki, zależnie od danego meczu, bramki, czy zwycięstwa. Taka praca dziennikarza, a my podchwytujemy co te pismaki nam podadzą.

skttrbrain 11.11.2008 00:34

Najdziwniejszy w tym wszystkim jest fakt, iż owe 'wychwalanie Lecha przez media' (bo faktem jest, że wyszło nam parę ciekawych meczów jak na polskie warunki) najbardziej zajmuje rzeszę kibiców Wisły. Czyżbyśmy mieli nowy fc?

;)

Generalnie to zgadzam się ze studio. Media kreują 'bohaterów', raz nimi jest Legia, raz Wisła, a innym razem Lech czy szarańcza Motyki. Nic nowego.

DominoForza 11.11.2008 00:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 626992)
Najdziwniejszy w tym wszystkim jest fakt, iż owe 'wychwalanie Lecha przez media' (bo faktem jest, że wyszło nam parę ciekawych meczów jak na polskie warunki) najbardziej zajmuje rzeszę kibiców Wisły. Czyżbyśmy mieli nowy fc?

;)

Generalnie to zgadzam się ze studio. Media kreują 'bohaterów', raz nimi jest Legia, raz Wisła, a innym razem Lech czy szarańcza Motyki. Nic nowego.

hehe no nie przesadzaj xD bardziej to Wy macie Fc w Poznaniu i to Amici :P ,co do pismakow to sie zgodze
ale ciekawe ile jeszce w Poznaniu wytrzymaja takie tempo ;>

Maciuś 11.11.2008 10:35

Podajcie mi link do bramek Lechia - Lech.

gackos 11.11.2008 10:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 627059)
Podajcie mi link do bramek Lechia - Lech.

http://pl.youtube.com/watch?v=P_jNPcO2O0I
http://pl.youtube.com/watch?v=LaYyauZjOQg
http://pl.youtube.com/watch?v=zfct4GYVG6Q

Maciuś 11.11.2008 11:08

Dzieki za linki.
Ja piernicze co Lewandowski i Stilic pokazuja w tym sezonie!
Brak Lewego u nas to straszny blad Skorzy i Bednarza.
A co do Stilicia to trzeba tylko przyklasnac wlodarzom Lecha ze czesc pieniedzy wydaja na skautów, przeciez transfer Stilicia z Lecha do jakiegos klubu z zachodu zrekompensuje wydatki na prace skautów na kolejnych 10 lat.
Szkoda ze u nas w klubie nie ma profesjonalnej polityki.

fst 11.11.2008 11:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 627081)
Brak Lewego u nas to straszny blad Skorzy i Bednarza.

Akurat najwieksza winę ponoszą osoby, które 'nie sypnęły' pieniędzmi. I cholera wie kogo mieliśmy na oku i jakby wyglądała Wisła w tej chwili gdyby pan Cupiał i RN rzucili groszem na transfery.

gackos 11.11.2008 11:17

Faktycznie, Stilic jak na swój wiek jest naprawdę bardzo dobrze ułożonym piłkarzem i na chwilę obecną niestety lepszy od naszego Tomka. Ciekaw jestem ile jeszcze posiedzi w Lechu, jeśle uda mu się zaliczyć jakieś dobre występy w Pucharze UEFA.

Kluvi 11.11.2008 11:43

z tego co wiem Smuda oglądał Stilica tylko na płytach cd i to było spore ryzyko zatrudniając go, ale jak widać się opłaciło..

Pauwe 11.11.2008 15:54

Oglądając Cracovia-Arka mam wrażenie ,że gniazdowy sąsiadki jest częstym gościem na naszym stadionie.
Przyśpiewki przez niego intonowane są bliźniaczo podobne do naszych. Brakuje mi tylko "Niepokonanej":> .

rafiABG 11.11.2008 15:57

Można ten mecz zobaczyć gdzieś w necie ?

ToTylkoJa 11.11.2008 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kluvi (Post 627098)
z tego co wiem Smuda oglądał Stilica tylko na płytach cd i to było spore ryzyko zatrudniając go, ale jak widać się opłaciło..

a ja słyszałem(czytałem) wersję (nie wiem czy prawdziwa), że Smuda nic nie wiedział o transferze Stilica. Ponoć został postawiony przed czynem dokonanym i ten zakup był poza jego wiedzą.

rafiABG adres na sopcasta do tego meczu sop://sop.rojadirecta.com:3912/56947

gooro3333 11.11.2008 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pauwe (Post 627256)
Oglądając Cracovia-Arka mam wrażenie ,że gniazdowy sąsiadki jest częstym gościem na naszym stadionie.
Przyśpiewki przez niego intonowane są bliźniaczo podobne do naszych. Brakuje mi tylko "Niepokonanej":> .

Najlepsze jest PASY KRAKOW a eja eja ooo.....
Przeciez smiesniejszego ksero jeszcze nie slyszalem.
Nie ma sie co dziwic w koncu maja zgode z najwiekszymi kseroboyami w tej dziedzinie Lechem Poznan wiec maja od kogo sie uczyc


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl