Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

WISŁAZWE 24.06.2010 20:25

John1906 jedzie z zagadką :)

John1906 24.06.2010 20:41

Gdzie się znajduje i jak się nazywa to miejsce ?
http://i50.tinypic.com/2m5gmiq.jpg

WISŁAZWE 24.06.2010 21:12

Jaskółcze Gniazdo Krym.

John1906 24.06.2010 21:17

Elegancko ;) Twoja kolej.

WISŁAZWE 24.06.2010 21:25

Na szybkości jak głosi legenda...
Co to, gdzie się znajduje, na pamiątkę czego??

http://i48.tinypic.com/70xtvn.jpg

wojti11795 24.06.2010 21:53

Posąg smoka na moście smoka, ljubljana, słowenia

Został zaprojektowany ok. 1900 r. i stanowi przykład słoweńskiej secesji. Wyroby rękodzieła ludowego - czarną ceramikę z Prekmurja, malowane w motywy ludowe ścianki uli

Tiramisu 24.06.2010 21:57

Było jakiś czas temu ;) ja pytałam zresztą :D

"Uciekając przed królem Ajetesem Jazon i Argonauci, wraz ze skradzionym w Kolchidzie złotym runem, przepłynęli Morze Czarne, wpłynęli na Dunaj, a później na Sawę i Ljubljanicę. Tam pokonali groźnego smoka, który na pamiątkę tego wydarzenia jest symbolem Lublany i znajduje się w herbie miasta."

WISŁAZWE 25.06.2010 10:42

Tiramisu możliwe, nie pamiętam :D To niech ktoś wrzuci zagadkę.
Ty albo wojti11795 :)
pozdrawiam.

WISŁAZWE 26.06.2010 21:00

Widzę brak chętnego a temat spada więc podskoczymy do góry

Jakiego miasta panoramę widać w tle, teraz dla odmiany nie mundialowo.
http://i45.tinypic.com/20jsjgg.jpg

WISŁAZWE 29.06.2010 10:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 922842)
Podpowiedź herb tego miasta
http://i49.tinypic.com/9kvtyc.jpg


Kolejna podpowiedź:


http://i49.tinypic.com/t6arl1.jpg

Piłkarz klubu z tego miasta, teraz to już proste.

tomo 29.06.2010 10:36

No proszę, chodzi oczywiście o Rostów nad Donem.


Zagadka:

http://i46.tinypic.com/29zrds9.jpg

Co to jest, gdzie to jest i dlaczego każdy Polak przynajmniej 100 razy w życiu miał do czynienia z tym obiektem... .

pablo92TSW 29.06.2010 11:02

Rotunda sw.Mikołaja w Cieszynie?

Rotunda z Cieszyna to
często pokazywany
przykład architektury
romańskiej w Europie
Środkowej. Doczekała się
w 1995 roku zaszczytu
ozdobienia rewersu
banknotu 20-złotowego
(z Bolesławem Chrobrym
na awersie).

tomo 29.06.2010 12:22

Zgadza się. Twoja kolej.

WISŁAZWE 30.06.2010 21:37

Stoimy w miejscu :) wrzucie coś na przetarcie.

Tiramisu 30.06.2010 21:46

To ja chętnie :). Coś na czasie.

Kto łączy tę zagadkę z mundialem? Dlaczego on?
I co to jest?

http://i46.tinypic.com/2aa0t21.jpg

Podpowiadam:
http://i50.tinypic.com/2uhs5jr.jpg

Powinno być z górki.

pablo92TSW 02.07.2010 08:55

Teatro del Bosque w Móstoles.

Z Mostoles pochodzi Iker Casillas.

Tiramisu 02.07.2010 09:39

Dla formalności potwierdzam :-).

pablo92TSW 02.07.2010 11:33

http://i49.tinypic.com/9hhue9.jpg

Co to za miejsce i gdzie się znajduje

[mam nadzieję, że nie będzie zbyt proste, dopiero zaczynam się w to bawić :)]

pablo92TSW 03.07.2010 09:04

Podpowiedż:

http://i45.tinypic.com/25tylu1.png

tomo 03.07.2010 09:34

Taką flagę ma miasto As w Limburgii (Belgia) a na focie jest jakiś dworzec autobusowy ?

pablo92TSW 03.07.2010 09:52

Nie to, nie to miasto.
Kolejna podpowiedź, teraz już powinno być łatwo:

http://i46.tinypic.com/dgjbfb.jpg

WISŁAZWE 03.07.2010 12:26

Jak rowery to Holandia jak Holandia to Rotterdam- stacja kolejowa.

pablo92TSW 03.07.2010 12:54

Potwierdzam ;)
Podpowiedzi, to flaga i herb Rotterdamu.

Zadajesz

WISŁAZWE 03.07.2010 13:15

Łatwe, co za miasto widać w dole oraz z jakiego obiektu zrobiono zdjęcie.

http://i48.tinypic.com/24e6w3q.jpg

WISŁAZWE 04.07.2010 22:02

Podpowiedź :
http://i47.tinypic.com/a9sho6.jpg

taki to obiekt jest w tym mieście.



---------------------------------------
Kraj Beneluxu.

tomo 05.07.2010 14:52

No dobra nie ma nikogo to niech będzie, że ja znowu. Jest to miejscowość Vianden w Luksemburgu. Na focie również Zamek tamże.

e.

Pytanie:

Letnia tematyka, bo nastał czas urlopów... .

http://i45.tinypic.com/50l4yo.jpg

Gdzie to jest i co to jest, chodzi mi o dokładną nazwę miejsca... .
Jako podpowiedź napiszę, że za czasów komuny kraj ten, gdzie znajduje się to miejsce był bardzo popularny podczas wyjazdów na wczasy, teraz znów jego popularność wśród polaków wzrasta.

tomo 06.07.2010 09:29

Podpowiedź:

http://i50.tinypic.com/2yu0rxg.jpg

Ten pan był symbolem końca pewnego Imperium, które podbiło to miejsce w XIV wieku, z resztą jak cały kraj... .

WISŁAZWE 06.07.2010 16:46

Strzelić coś wypada, a że nie ma chętnego to - Przylądek Kaliakra, Bułgaria.

Aha nazwa bramy - Brama 40 stu dziewic, legenda głosi- 40 dziewcząt bułgarskich wiąże swe długie włosy i tak połączone jedna za drugą skaczą z wysokiego brzegu, aby nie wpaść w ręce zbliżających się Turków. Wydarzenie to zostało upamiętnione rzeźbą "Brama 40-tu dziewic".

tomo 06.07.2010 17:55

No brawo, Twoja kolej.

WISŁAZWE 06.07.2010 19:35

To czas na zagadkę:

łatwe, szybkie i przyjemne co to za pan:

http://i50.tinypic.com/oqkj61.jpg

murray 06.07.2010 20:26

Andrzej Kozera?

WISŁAZWE 06.07.2010 20:47

murray napisał
Cytat:

Andrzej Kozera
Nie to nie Polak.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


http://i50.tinypic.com/oqkj61.jpg

Przeniosę na nową stronę.

WISŁAZWE 07.07.2010 14:33

Podpowiedź, teraz już powinno być łatwiej:
http://i49.tinypic.com/26413ia.jpg

WISŁAZWE 08.07.2010 19:11

Kolejna podpowiedź mam nadzieję, że to już ostatnia bo zagadka po tej podpowiedzi powinna być rozwiązana w 5 minut :)

http://wislakrakow.com/www/picture/2...8b5b11b7d7.jpg


edit:
murray wyrobiłeś się w 4 minuty :) oczywiście, że tak

tak uzupełniając stadion PSV nazywa się Philips Stadion no i Marcelo ich nowy nabytek.

murray 08.07.2010 19:14

Frits Philips.
Zagadka o 20:30

Kto to jest?
http://i25.tinypic.com/20fp07.jpg

WISŁAZWE 09.07.2010 15:20

Jakaś wskazówka :>

murray 09.07.2010 15:22

http://www.design-cars.com/images/st.../vw_beetle.jpg

WISŁAZWE 09.07.2010 15:37

Ferdynand Porsche :)

murray 09.07.2010 15:39

Si, zadajesz :)

WISŁAZWE 09.07.2010 15:45

Jako, że wakacje to w takim klimacie zagadka będzie łatwa, plażowa i przyjemna

Jakiego to miasta panorama:
http://i28.tinypic.com/33otm2v.jpg


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl