Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Robek 20.03.2009 21:11

dokładnie, lepiej nie jebną siatke do góry na 6 m ale niech nie zabieraja miejsc
a może wreszcie bedzie normalnie i nic nie bedzie potrzeba :rotfl::rotfl::rotfl:

emailowiec 20.03.2009 21:20

Po usunięciu zasieków na E powinni wstawić tam brakujące krzesełka z obu stron. Tak, aby krzesełka były do samej pleksy tak jak wszędzie :)

Robek 20.03.2009 21:34

I tak powinno być na każdym sektorze, bez wyjatku czy są Goście czy ich nie ma
Jezeli są to powinien byc to taki sektor który nie będzie zabierał miejsca innym kibicom
znaczy NAM

arsfan90 20.03.2009 22:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 695800)
jeżeli miałby być bufor (a właściwie bufory-bo z obydwu stron),to lepiej by sektor gości znajdował sie tam gdzie dotychczas.przynajmniej bufor byłby tylko jeden,więc i strata miejsc mniejsza.

Jeżeli już to bufor będzie z jednej strony, a to dla tego, że Trybuna C nie będzie połączna z D ale bedzie miedzy nimi odstep jakiechś góra 2m...

Fantomazs 21.03.2009 14:37

po jaka cholere tak daleko od boiska.wiem ze boisko bedzie przesuniete ale i tak caly czas denerwuje mnie to gdy za kazdym razem widze takie zdjecia.

http://galeria.wislakrakow.com/20090320/r/10.jpg

spinnaker 21.03.2009 14:45

Bo pan O. z sobie tylko znanych przyczyn zaprojektował tak szerokie D i E

runner 21.03.2009 14:55

Mnie nurtuje inna sprawa,
szerokość jaka będzie dzielić narożniki z trybunami E i D...
czemu aż tak duża przerwa pomijając przepisy Ppoż i widoczność z krzesełek w narożnikach.
Nie wiem.

Zbrojenie strasznie długo układają. Według wstępnych planowych ustaleń wylewanie miało się zacząć w tym nadchodzącym tyg.
Widząc postęp tygodniowy prac, pewnie koniec tygodnia to prawdopodobny czas wylewek.
Przy trybunie A/B oby poszło sprawniej.

rafalek 21.03.2009 15:14

Popatrzcie, że zbrojenie jest już prawie całe ułożone.

A murawa będzie przesuwana jakies 10 metrów w lewo...linia boczna, będzie tam, gdzie drugie reklamy.

Kordel_Walker 21.03.2009 15:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 696200)

A murawa będzie przesuwana jakies 10 metrów w lewo...linia boczna, będzie tam, gdzie drugie reklamy.

Jeśli linia bocznna ma byc tam gdzie drugie reklamy to masz max 5m a nie 10. Lepiej powiedz ile metrów od lini bocznej będą trybuny?

WILU TS 21.03.2009 15:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spinnaker (Post 696190)
Bo pan O. z sobie tylko znanych przyczyn zaprojektował tak szerokie D i E

Ile razy można tłumaczyć że gdy pan O.projektował ten stadion to w grę nie wchodziły żadne narożniki i stadion pierwotnie miał mieć około 22-25tyś widzów a nie 34!
Gdyby wtedy wiedział że dostaniemy Euro a Kraków będzie jedną z aren to wtedy nie projektowałby tak szerokich sektorów D i E !

spinnaker 21.03.2009 15:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 696203)
Ile razy można tłumaczyć że gdy pan O.projektował ten stadion to w grę nie wchodziły żadne narożniki i stadion pierwotnie miał mieć około 22-25tyś widzów a nie 34!
Gdyby wtedy wiedział że dostaniemy Euro a Kraków będzie jedną z aren to wtedy nie projektowałby tak szerokich sektorów D i E !

I rozumiem że nawet to że miało nie być narożników jest argumentem ? Tak czy owak trybuna by była w tym samym miejscu co teraz więc nie widzę sensu Twojej argumentacji. Swoją drogą to byłem pewny że się pojawi taki komentarz :) Odległość jest jak od ołtarza do pierwszego rzędu ławek. Dalej twierdzę, że udowodnił nam wszystkim, że to był jego pierwszy projekt stadionu.
Żeby nie było nie narzekam na nic tylko wytłumaczyłem człowiekowi jak się spytał czemu będzie taka odległość.

Płyta będzie wylewana etapami (5) a pierwsza część z tego co widzę jest chyba zazbrojona więc wylewanie może być od początku tygodnia. Najlepiej jakby nam się tu odezwał forumowicz co tam pracuje :)

<wislak88> 21.03.2009 15:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez runner (Post 696195)
Mnie nurtuje inna sprawa,
szerokość jaka będzie dzielić narożniki z trybunami E i D...
czemu aż tak duża przerwa pomijając przepisy Ppoż i widoczność z krzesełek w narożnikach.
Nie wiem.

Zbrojenie strasznie długo układają. Według wstępnych planowych ustaleń wylewanie miało się zacząć w tym nadchodzącym tyg.
Widząc postęp tygodniowy prac, pewnie koniec tygodnia to prawdopodobny czas wylewek.
Przy trybunie A/B oby poszło sprawniej.


Ale chyba płyte będą lać cześciami (mysle że z 6 cześci) Wiec pewnie kolo wtorku zaczną. A orientuje się ktoś ile taka płyta będzie schła?

gooro33 21.03.2009 16:01

zalezy od zastosowanej -technologi teoretycznie 7dni.

rafalek 21.03.2009 16:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spinnaker (Post 696206)
I rozumiem że nawet to że miało nie być narożników jest argumentem ? Tak czy owak trybuna by była w tym samym miejscu co teraz więc nie widzę sensu Twojej argumentacji. Swoją drogą to byłem pewny że się pojawi taki komentarz :) Odległość jest jak od ołtarza do pierwszego rzędu ławek. Dalej twierdzę, że udowodnił nam wszystkim, że to był jego pierwszy projekt stadionu.
Żeby nie było nie narzekam na nic tylko wytłumaczyłem człowiekowi jak się spytał czemu będzie taka odległość.

Płyta będzie wylewana etapami (5) a pierwsza część z tego co widzę jest chyba zazbrojona więc wylewanie może być od początku tygodnia. Najlepiej jakby nam się tu odezwał forumowicz co tam pracuje :)


Nie, trybuna nie była by w tym samym miejscu co teraz, byłaby parę metrów bliżej, ponieważ nie musiałaby zostawiać miejsca na "zakręt" narożnika. Mogłaby się zaczynac na tej samej wysokości, co kończy się D i E więc byłaby jakieś 5-7 metrów bliżej. Dalej nie przemawia??

element 21.03.2009 17:35

http://i39.tinypic.com/2ag8e83.jpg


Dochodzi?

Nie można przybliżyć trybuny do murawy bo i jak? mają uciąć nożyczkami kawałki D i E ?


to powinni zakryć
http://i39.tinypic.com/34zissg.jpg

dachy połączyć
http://i43.tinypic.com/25zq8v5.jpg

i żeby tylko ta szczelina między trybunami była mała to jakoś to będzie wyglądać.

spinnaker 21.03.2009 18:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 696230)
Nie, trybuna nie była by w tym samym miejscu co teraz, byłaby parę metrów bliżej, ponieważ nie musiałaby zostawiać miejsca na "zakręt" narożnika. Mogłaby się zaczynac na tej samej wysokości, co kończy się D i E więc byłaby jakieś 5-7 metrów bliżej. Dalej nie przemawia??

Dalej nie przemawia bo była by tak samo jak obecnie stawiane C nie wiem gdzie Ty widzisz te 5-7 metrów chyba że masz na myśli "koniec" u dołu ale to były/są w założeniu wjazdy dla karetek itp. i jakby Ci się tam trybuna zaczynała to by je zasłoniła a kibice z końca by mieli prawdopodobnie gorszy widok. Pan O. dał dupy już na samym początku i nic z tym nie zrobimy.

PS:Wiem że wizualizacja to nie projekt ale zobacz sobie 1 wizualizacje stadionu jak to niby miało wyglądać.

Pero 21.03.2009 22:21

Rozumiem że bramka zostanie wyśrodkowana z wyjściem z klatki schodowej (kolor czerwony). Skoro tak to będą musieli również przesunąć miejsce na kamerę (żółty) co będzie trochę bezsensu i niefunkcjonalne bo będzie ono na wprost schodów czyli będą musieli usunąć jeszcze krzesełka żeby zrobić obejście tego stopnia.

http://i44.tinypic.com/osefz9.jpg

Maciejj 21.03.2009 22:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez <wislak88> (Post 696207)
. A orientuje się ktoś ile taka płyta będzie schła?

teoretycznie 28 dni


ale sa sposoby przyspieszajace dojrzewanie betonu co skraca owy czas nawet do 24 godzin

dannato 22.03.2009 09:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 696501)
Rozumiem że bramka zostanie wyśrodkowana z wyjściem z klatki schodowej (kolor czerwony). Skoro tak to będą musieli również przesunąć miejsce na kamerę (żółty) co będzie trochę bezsensu i niefunkcjonalne bo będzie ono na wprost schodów czyli będą musieli usunąć jeszcze krzesełka żeby zrobić obejście tego stopnia.

http://i44.tinypic.com/osefz9.jpg

Dlaczego ma to być nie funkcjonalne? Będzie bardziej funkcjonalne niż teraz - kamera będzie na przedłużeniu schodów co polepszy "czystość" przekazu, teraz kamerzyści narzekają, że często stojący, skaczący kibice wchodzą im w obiektyw.

A krzesełek zniknie parę...ale pojawią się w starym miejscu podestu.
Będzie ok.

Wislaczek97 22.03.2009 15:47

Ja znam kilka stron :
Reymonta22.pl
wislakrakow.pl
wisla.krakow.pl
stadionwisly.info
********

jarecki 23.03.2009 11:29

to kiedy zaczynaja burzyc A/B ???

a wracając do rozmiarów boiska to mozna je poszerzyc o 3 metry

Camp Nou - wymiary boiska: 105 x 71

Stadion Miejski im. Henryka Reymana - wymiary boiska 105 x 68 m

dannato 23.03.2009 11:47

nie można, wymiar musi być 105x68

jarecki 23.03.2009 11:57

ehh racja niedokladnie sprawdzilem, na Camp Nou zmniejszyli wymiary ...

leszekm 23.03.2009 13:14

A w Dzinniku Polskim piszą.że trybunę zachodnią zaczną burzyć dopiero w czerwcu.
http://www.dziennikpolski24.pl/Artyk...e5be909.0.html

Czyżby czękali na decyzję UEFF-y w maju.

iiYama 23.03.2009 13:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekm (Post 697308)
A w Dzinniku Polskim piszą.że trybunę zachodnią zaczną burzyć dopiero w czerwcu.
http://www.dziennikpolski24.pl/Artyk...e5be909.0.html

Czyżby czękali na decyzję UEFF-y w maju.

Trybuna zniknie po sezonie

Dziennik Polski, 2009.03.23

Po zakończeniu rozgrywek ligowych, a więc od czerwca, ma ruszyć wyburzanie istniejącej, a następnie budowa nowej trybuny zachodniej stadionu Wisły.

- Takie były życzenia kibiców, aby można było dokończyć sezon piłkarski z tą trybuną. Sprawę poruszały również media - wyjaśnia Barbara Janik, dyrektor biura ds. Euro 2012.

- Harmonogram przewiduje rozpoczęcie wyburzania, a następnie budowę nowej trybuny zachodniej po zakończeniu wiosennych rozgrywek piłkarskich - potwierdza Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Zaprzecza, że dojdzie do jakichś wyburzeń niedługo po derbach Wisły z Cracovią.

Na razie wykonawca dokończenia przebudowy stadionu firma Polimex-Mostostal pełną parę wkłada w budowę trybuny wschodniej (od strony parku Jordana). Ma być gotowa do końca br. Powstanie więc w niespełna rok czasu. Podobny okres zarezerwowano na wzniesienie trybuny zachodniej. Ma być ona gotowa w czerwcu przyszłego roku.

W maju ma się okazać, w których z miast kandydujących odbędzie się Euro 2012. Kibice mają nadzieję, że bez względu na decyzję o tym, czy Krakowowi mistrzostwa zostaną przyznane, czy nie, budowa stadionu Wisły zakończy się w wyznaczonym terminie.

palikot 23.03.2009 13:34

****a... leszek moze grac przy dwóch trybunach, dwa, poczekajmy sobie jeszcze troszke, a niech UEFA zobaczy zastój w pracach i bedziemy mieli gówno a nie EURO... ****a nie wiem ci ludzie są ciezko myślący chyba, normalnie masakra.

rafalek 23.03.2009 13:45

kużwa gościu jaki zastój? Praca przy C idzie pełną parą, A wyburzą w czerwcu i mają półtora roku na wybudowanie nowej... Nowa C będzie wybudowana w 10 miesięcy to z A nie zdążą. I czy wy tylko chcecie mieć stadion bo EURO będzie?

Hudy 23.03.2009 14:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 697312)
kużwa gościu jaki zastój? Praca przy C idzie pełną parą, A wyburzą w czerwcu i mają półtora roku na wybudowanie nowej... Nowa C będzie wybudowana w 10 miesięcy to z A nie zdążą.

patrzac na to ze dopiero zaczna wyburzac w czerwcu i nie wiemy jak bedzie wygladac okres zimowy to nie sadze ze w 12 miesiecy sie wyrobia
Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 697312)
I czy wy tylko chcecie mieć stadion bo EURO będzie?

bardziej chodzi o to ze dzieki EURo harmonogram prac nie bedzie zaburzony inaczej budowaliby jeszcze dlugimi latami

rafalek 23.03.2009 14:51

Wyrobią się, bo nie trzeba będzie jakoś kombinować, żeby piłkarze mogli grac. Po prostu, wjeżdżają maszyny, w dupie murawa bo i tak zmieniana, w ****ziec wszystko, wywieźć gruz i czysto. Poźniej to samo, nie ma ograniczenie miejsca, to szybko im będzie szło.

PhantomRanger 23.03.2009 20:55

Paradoksalnie kryzys nam pomaga, bo teraz nikt roboty nie chce stracić więc i oni nie pozwalają sobie na obijanie jak Budimex. Szkoda, że to nie działa przy budowie dróg.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl