![]() |
Cytat:
|
Nie siedzę na dachu:lol: Dopiero teraz zauważyłem sens mojej wypowiedzi. Miało być, że trzeba być na stadionie, aby tak naprawdę sprawdzić czy dach jest dobry czy zły:P
Ale: 1 śpiewy kibiców bardzo dobrze rozchodzą się po stadionie(między innymi dzięki niemu) 2 prześwit między dachem a trybunami też spełnia swoje funkcje, wystarczy spojrzeć na murawę na stadionie 3 myślę, że i do celów ultras też się przyda, ponieważ nie jest wysoko podwieszony (jak np na Lechu), jest na nim do czego przywiązać jakieś liny itp 4 a tak w ogóle to czekam na wypowiedź Eli :> |
Pewnie o to chodzi, że stadion bardzo podobny do tego w Kielcach, tylko bardziej dopracowany. Ale podobnie jak tam z trybun wychodzi się na świeże powietrze. Nieciekawie tez wygladają z zewnątrz stopnie trybun. A poza tym dopowiem jak zobaczę na żywo.
|
ja tam juz nie moge sie doczekac mojej perelki bursztynu:D wziełem sobie za honot, że nie obejrze tego stadionu na żywo dopóki ni ebedzie gotowy, i narazie go nie widziałem , choc mieszkam tak blisko :D nawet jak musze gdzies jechać, a było by mi po drodze, jade na okolo:P
taka moja fantazja, chce go zobaczyc na zywo dopiero gotowego:) |
Najgorsza jest tak kolorystyka stadionu w Gdańsku. No niby bursztyn, ale mi przypomina złotego Ajfona, albo Jabola. Czyli kicz w czystej postaci.
|
Myślę że będzie co oglądać :-) Dla mnie stadion w Gdańsku zdecydowanie najładniejszy.
|
To, że najładniejszy to wiadomo. Projekt najbardziej wyróżniający się z tłumu. Narodowy gdyby nie ten chowany dach nie byłby jakiś szczególny. Dziś spacerowałem koło niego i gdyby nie rozmiar to nie robiły jakiegoś wielkiego wrażenia.
|
Cytat:
Cytat:
Podstawową funkcją dachu jest bez wątpienia ochrona przed deszczem. Na stadionie Legii jest z tym różnie - dlatego napisałam o niefunkcjonalności. Pomijam niedrożność rynien i przecieki przy łączeniach - bo to rzeczywiście usterka do wyeliminowania - ale dach nie chroni pierwszych 10 rzędów. Jest po prostu za krótki. Podejrzewam też, że w razie zacinającego deszczu - ludzie siedzący w ostatnich rzędach - również zmokną. Dlatego też słowa o "perełce" uważam, że są trochę na wyrost ;) p.s. Tu też piszą o usterkach dachu : http://legionisci.com/news/40296_Sta..._depozytu.html |
Cytat:
Faktycznie pierwsze rzędy mogą być narażone na deszcz, który będzie padać pod sporym kątem, ale też bez przesady. Wyższe sektory nie mają zupełnie z tym problemu. |
Cytat:
Nie wątpię, że są sektory gdzie wszystko jest w porządku. Jednakże usterek dachu jest wystarczająco dużo aby stanowiło to pewien problem. Relacja jednego z kibiców Legii : Cytat:
Np w komentarzach do tego artykułu : http://legia.com/www/index.php?akt=18827 Cytat:
|
Elu pokaż mi stadion, gdzie przy zacinającym deszczu pierwsze sektory są suche (pomijam obiekty z zasuwanym dachem;)). Oglądam czasem inne ligi i mimo dachów często podczas zacinającego deszczu pierwsze rzędy mokną,a ludzie trzymają tam parasolki:D
Usterki są (lub były, być może są już naprawione), ale to technicznie jest do naprawy (tak przynajmniej w wywiadzie twierdził kierownik budowy) W linku który podrzuciłaś jest to o czym pisałem. |
Dajcie spokój, stadion Legii jest naprawdę fajny. Nie mam do niego żadnych zastrzeżeń, a z perspektywy TV prezentuje się najlepiej z nowych stadionów. Z molochem w Poznaniu,gdzie jest wieczna mgła też nie ma go co porównywać. Także wykończenie wnętrz zasługuje na pochwałę. Dobry stadion. Wg mnie na siłę staracie się szukać dziury w całym.
Fajny też jest stadion Zagłębia tak pomijany przez wszystkich. Choć nie wiem jak wygląda na zewnątrz i w środku, ale w TV dobrze się prezentuje. |
Gdyby większość klubów miałaby takie stadiony jak ten w Lubinie to by było super, jednopoziomowe trybuny z dobrą pojemnością i akustyką. Oczywiście te większe kluby muszą mieć pojemniejsze.
|
Byłem na stadionie Legii i mogę powiedzieć, że całkiem przyjazny dla oka :) Nie miałem żadnych większych zastrzeżeń. Trochę nie podobało mi się to, że jak się wychodzi z sektora to praktycznie nie ma żadnego schronienia(sektor gości).
Ale ogólnie takie rzeczy jak przeciekający dach, czy deszcz padający na pierwsze rzędy to moim zdaniem znikomy problem. Problem to mają w Poznaniu tam to jest dopiero tragedia. Będąc tam na sektorze gości naprawdę czułem się dziwnie. Woda lała się po ścianach, podłogi przy wc zalane, catering wydawany jak w wiezieniu do tego jedzenie niedobre itp. itd. Także stadion Legii w skali 1-5 oceniam na 4+ dla porównania Lecha na 2/5. Ocena oczywiście na podstawie wizyty na sektorach gości edit. Co do Lubina to stadion jeden lepszy z tych kameralnych. Znowu trochę brakuję zaplecza ale akustyka i sam wygląd z zewnątrz jak najbardziej ok. |
Cytat:
|
Przyjmijmy, że słowo "piękny" powinno zostać zarezerwowane wyłącznie dla "kibiców" z tęczowej trybuny :)
|
Cytat:
no ale coz zrobic. Dla mnie i tak bedze miejsce przezycia najwspanialszych momentow. kocham dom w ktorym mieszkam,nawet jak jest to wigwam. |
Cytat:
Poznaniacy chcieli mieć mega-efekciarski stadion, więc wywalili tego jak już ktoś nazwał gigantycznego grzyba z największą w Europie kratownicą, zamykając cyrkulację powietrza i ograniczając dostęp promieni słonecznych. Sztuczna murawa to jest jakieś rozwiązanie, ale to będzie już ostateczne przypieczętowanie kompletnej porażki, jaką jest ten obiekt. Piłka nożna (nie mówię o jakichś odmianach halowych czy "osiedlowych") była jest i będzie dyscypliną rozgrywaną na trawie, a sztuczna nawierzchnia to rozwiązanie poślednie. |
Cytat:
|
Cytat:
W MOIM SUBIEKTYWNYM (podkreślam słowo subiektywnym) rankingu naszych euro 2012-stkowych stadionów Wasz zajmuje 4 miejsce, lecz tak jak np. w przypadku stadionu Wisły widzę wiele niedoróbek. Mogło być naprawdę zajebiście, jest dobrze. Jak wykończą całe otoczenie stadionu nawet bardzo dobrze. Ale cóż, podobno mamy "kompleksy".... ;) Pozdrawiam kolegę z Poznania. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Stadion LEcha i Nasz to jakas kpina z pieniedzy podatnika, na prawde. Pozostale stadiony na prawde są bardzo fajne, a niektore nawet Mega w standardzie swiatowym.
|
Nam się marzył stadion na max 33 tys widzów, normalny, jednopoziomowe trybuny, nawet jakby zrobili taki caly jak IV trybuna to by bylo super. To co obecnie jest przy ul. Bulgarskiej to chora wyobraznia projektanta Rajewskiego. Już wielu mówiłoi, że najlepiej jakby się to wszystko zawaliło i zbudować od nowa. Debile ze spółki euro poznan gdzieś na targi dają filmik jaki to piękny stadion mamy, stadion na którym nawet gówno rosnąć nie chce.
|
http://galeria.trojmiasto.pl/Stadion...ku-n45465.html
Mam nadzieję, że nasi piłkarze ładne ligowe otwarcie im zafundują:> Swoją drogą, bardzo przyjemny stadion. Gdyby nie śmieszny dach i jego słupy nośne, byłby moim zdaniem świetny, jak na potrzeny Arki i Bałtyku. I tak wyżej sklasyfikowałbym go niż Kielecki. Zaraz za Lubinem. |
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32284,t...bc3c&_ticrsn=3
Cytat:
|
Cytat:
A stadion idealny. Nie wiem ile kosztował ale bez bajerów udziwnień, na głowę będzie mniej padało, krzesełka są, kible jakieś pewnie też ludzkie w miarę zrobili. Jak to kosztowało do 70 mln zł to super... Widzę jednak że kosztowało 80 mln. Nie no nie jest źle. te 10 mln przesadzone, ale spoko. 15 tyś miejsc. |
Ten stadion w Poznaniu... To nadzieja na EURO 2010 w Krakowie. Niezłe jaja, oni już nic z tym nie zrobią bo to błąd projektu.
|
Cytat:
Trybuny im sie nie zeszły i mają jedyny w Polsce narożnik na rusztowaniu, nowa trybuna przeciekała powodując odpadanie farby w pomieszczeniach, trawa z biologicznych procesów zalicza tylko gnicie, a teraz kolejne wieści o niedoróbach. Za to napinanie się o pierwszym stadionie gotowym na Euro i bilboardy "a nam już trawa rośnie" należy im sie taki prztyczek w ucho :-) Co nie zmienia faktu, że skandalem jest iż stadion za 700mln publicznych złotych ma tyle ogromnych błędów projektowych i ktoś powinien za to poważnie beknąć. |
Przecież ten stadion docelowo miał służyć jako poletko do posadzenia pyr, a że zmienili koncepcję to teraz muszą się z tym badziewiem męczyć...
A ziemniaczki mogły tak dobrze rosnąć. W mundurkach. Hehe |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:27. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl