Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

kreseq 08.02.2011 19:41

Cytat:

Poza tym dach spełnia swoje funkcje. Ale aby to sprawdzić, to tak naprawdę trzeba na nim być podczas spotkań. Chodzę i nie zauważyłem jego niefunkcjonalności.
Siedzisz na dachu? No to sie nie dziwie ze przeciekal :D

ToTylkoJa 08.02.2011 19:45

Nie siedzę na dachu:lol: Dopiero teraz zauważyłem sens mojej wypowiedzi. Miało być, że trzeba być na stadionie, aby tak naprawdę sprawdzić czy dach jest dobry czy zły:P

Ale:
1 śpiewy kibiców bardzo dobrze rozchodzą się po stadionie(między innymi dzięki niemu)
2 prześwit między dachem a trybunami też spełnia swoje funkcje, wystarczy spojrzeć na murawę na stadionie
3 myślę, że i do celów ultras też się przyda, ponieważ nie jest wysoko podwieszony (jak np na Lechu), jest na nim do czego przywiązać jakieś liny itp
4 a tak w ogóle to czekam na wypowiedź Eli :>

Gwiaździsty 08.02.2011 19:56

Pewnie o to chodzi, że stadion bardzo podobny do tego w Kielcach, tylko bardziej dopracowany. Ale podobnie jak tam z trybun wychodzi się na świeże powietrze. Nieciekawie tez wygladają z zewnątrz stopnie trybun. A poza tym dopowiem jak zobaczę na żywo.

wanciak86 08.02.2011 22:00

ja tam juz nie moge sie doczekac mojej perelki bursztynu:D wziełem sobie za honot, że nie obejrze tego stadionu na żywo dopóki ni ebedzie gotowy, i narazie go nie widziałem , choc mieszkam tak blisko :D nawet jak musze gdzies jechać, a było by mi po drodze, jade na okolo:P

taka moja fantazja, chce go zobaczyc na zywo dopiero gotowego:)

emj10 08.02.2011 22:15

Najgorsza jest tak kolorystyka stadionu w Gdańsku. No niby bursztyn, ale mi przypomina złotego Ajfona, albo Jabola. Czyli kicz w czystej postaci.

JAR0 08.02.2011 22:15

Myślę że będzie co oglądać :-) Dla mnie stadion w Gdańsku zdecydowanie najładniejszy.

emj10 08.02.2011 22:21

To, że najładniejszy to wiadomo. Projekt najbardziej wyróżniający się z tłumu. Narodowy gdyby nie ten chowany dach nie byłby jakiś szczególny. Dziś spacerowałem koło niego i gdyby nie rozmiar to nie robiły jakiegoś wielkiego wrażenia.

Ela 09.02.2011 07:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 1048716)
4 a tak w ogóle to czekam na wypowiedź Eli :>

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 1048705)
Rozwiń swoją myśl.
Jeśli przyczepisz się do cieknącego dachu to już wyjaśniam- za pierwszym razem problemem były rynny, które nie nadążały z odprowadzaniem wody, a za drugim coś nie tak było z łączeniem membran: obie sprawy możliwe do naprawy.

Poza tym dach spełnia swoje funkcje. Ale aby to sprawdzić, to tak naprawdę trzeba na nim być podczas spotkań. Chodzę i nie zauważyłem jego niefunkcjonalności.

Już odpowiadam :-)

Podstawową funkcją dachu jest bez wątpienia ochrona przed deszczem. Na stadionie Legii jest z tym różnie - dlatego napisałam o niefunkcjonalności.
Pomijam niedrożność rynien i przecieki przy łączeniach - bo to rzeczywiście usterka do wyeliminowania - ale dach nie chroni pierwszych 10 rzędów. Jest po prostu za krótki.
Podejrzewam też, że w razie zacinającego deszczu - ludzie siedzący w ostatnich rzędach - również zmokną.

Dlatego też słowa o "perełce" uważam, że są trochę na wyrost ;)

p.s.
Tu też piszą o usterkach dachu :
http://legionisci.com/news/40296_Sta..._depozytu.html

emj10 09.02.2011 10:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1048839)
Już odpowiadam :-)
Podejrzewam też, że w razie zacinającego deszczu - ludzie siedzący w ostatnich rzędach - również zmokną.

p.s.
Tu też piszą o usterkach dachu :
http://legionisci.com/news/40296_Sta..._depozytu.html

Nie zmokną, bo to jest praktycznie niemożliwe. Zbyt duża odległość od końca dachu, a poza tym deszcz musiałby zacinać pod kątem 30-40 stopni względem płaszczyzny dachu co jest mało realne.

Faktycznie pierwsze rzędy mogą być narażone na deszcz, który będzie padać pod sporym kątem, ale też bez przesady. Wyższe sektory nie mają zupełnie z tym problemu.

Ela 09.02.2011 12:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1048861)
Nie zmokną, bo to jest praktycznie niemożliwe. Zbyt duża odległość od końca dachu, a poza tym deszcz musiałby zacinać pod kątem 30-40 stopni względem płaszczyzny dachu co jest mało realne.
Faktycznie pierwsze rzędy mogą być narażone na deszcz, który będzie padać pod sporym kątem, ale też bez przesady. Wyższe sektory nie mają zupełnie z tym problemu.

Nie twierdziłam, że wszystkie miejsca są narażone na deszcz :)
Nie wątpię, że są sektory gdzie wszystko jest w porządku.
Jednakże usterek dachu jest wystarczająco dużo aby stanowiło to pewien problem.

Relacja jednego z kibiców Legii :

Cytat:

Poczekałem aż zacznie padać. Pierwszych 5 rzędów od murawy moknie na bank bez względu na kierunek zacinania. Na trzech trybunach (w stronę zacinania oraz bocznych względem zacinania) moknie 10 rzędów. Rzędy 12 i 13 dolnych trybun są natomiast zalewane przez cieknącą w dachu złączkę elementów na całej długości trybun (dach jest dwuelementowy). Jednak i ci na trybunie górnej (pod membraną) nie będą wolni od wilgoci. Kaskada wody spływa w miejscach, gdzie przebiegają cieknące rynny. W sumie krzesełek to nie moczy, a nogi można sobie potrzymać w bieżącej wodzie. Ku memu zdziwieniu te rynny wylewają wodę niżej na stadion, a konkretnie na beton promenady. Woda płynie sobie przez wybetonowany korytarz promenady aż napotka kratkę ściekową tuż przy rzędach krzeseł.
Są też i inne opinie.
Np w komentarzach do tego artykułu :

http://legia.com/www/index.php?akt=18827

Cytat:

tylko, że ten dach cieknie jak diabli na trybunie południowej i do tej pory nic z tym nie zrobion- pomijam już kałuże stojące na sektorze 220 i 219 podczas deszczu, ale chodzi o krople kapiące podczas meczu- ludzie chronili się czym tylko mogli.

Co do przecieków to też mnie......zalewa...polecam sektor 211 ekipie uszczelniaczy.
Swoją drogą tak się zastanawiam, czy ktokolwiek zajęty jest tym problemem.

musze się zgodzić co do dachu.
dla mniejest to porażka... to że nie uchroni przed deszczem było wiadomo od samego początku, ale nieszczelności to kwestia wykonania.
mnie martwi to że poprawy i jakiejkolwiek reakcji nie widać..... a w sumie w faq-u napisane ...że calkowicie zadaszony i nie trzeba brac parasolek..
trzeba coś z tym zrobić, bo psuje to ogromnie obraż całego stadionu.. podobno już w canale plus się nabijali z naszego dachu.. i poszło w polskę , że dziurawy

ToTylkoJa 09.02.2011 12:29

Elu pokaż mi stadion, gdzie przy zacinającym deszczu pierwsze sektory są suche (pomijam obiekty z zasuwanym dachem;)). Oglądam czasem inne ligi i mimo dachów często podczas zacinającego deszczu pierwsze rzędy mokną,a ludzie trzymają tam parasolki:D

Usterki są (lub były, być może są już naprawione), ale to technicznie jest do naprawy (tak przynajmniej w wywiadzie twierdził kierownik budowy)

W linku który podrzuciłaś jest to o czym pisałem.

Marszałek 09.02.2011 12:50

Dajcie spokój, stadion Legii jest naprawdę fajny. Nie mam do niego żadnych zastrzeżeń, a z perspektywy TV prezentuje się najlepiej z nowych stadionów. Z molochem w Poznaniu,gdzie jest wieczna mgła też nie ma go co porównywać. Także wykończenie wnętrz zasługuje na pochwałę. Dobry stadion. Wg mnie na siłę staracie się szukać dziury w całym.

Fajny też jest stadion Zagłębia tak pomijany przez wszystkich. Choć nie wiem jak wygląda na zewnątrz i w środku, ale w TV dobrze się prezentuje.

studio 09.02.2011 12:58

Gdyby większość klubów miałaby takie stadiony jak ten w Lubinie to by było super, jednopoziomowe trybuny z dobrą pojemnością i akustyką. Oczywiście te większe kluby muszą mieć pojemniejsze.

4fan_player 09.02.2011 13:01

Byłem na stadionie Legii i mogę powiedzieć, że całkiem przyjazny dla oka :) Nie miałem żadnych większych zastrzeżeń. Trochę nie podobało mi się to, że jak się wychodzi z sektora to praktycznie nie ma żadnego schronienia(sektor gości).

Ale ogólnie takie rzeczy jak przeciekający dach, czy deszcz padający na pierwsze rzędy to moim zdaniem znikomy problem.

Problem to mają w Poznaniu tam to jest dopiero tragedia. Będąc tam na sektorze gości naprawdę czułem się dziwnie. Woda lała się po ścianach, podłogi przy wc zalane, catering wydawany jak w wiezieniu do tego jedzenie niedobre itp. itd.

Także stadion Legii w skali 1-5 oceniam na 4+ dla porównania Lecha na 2/5. Ocena oczywiście na podstawie wizyty na sektorach gości


edit.

Co do Lubina to stadion jeden lepszy z tych kameralnych. Znowu trochę brakuję zaplecza ale akustyka i sam wygląd z zewnątrz jak najbardziej ok.

Gwiaździsty 09.02.2011 13:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1048918)
Dajcie spokój, stadion Legii jest naprawdę fajny.

Fajny jest ale niektórzy robią z niego tzw. modne ostatnio określenie "perełkę". Perełką nie jest a dach ma naprawdę tandetny co wygląd jego skutecznie pogarsza. Przypomina on brezentowe zadaszenia straganów na starej Tandecie. Ktos kto mówi, że to piękne jest chyba mocno zmęczony. Ten przewiew z tyłu trybun pod nim tez nie wyglada zbyt ciekawie.

emj10 09.02.2011 13:51

Przyjmijmy, że słowo "piękny" powinno zostać zarezerwowane wyłącznie dla "kibiców" z tęczowej trybuny :)

szprotson 09.02.2011 13:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1048924)
Fajny jest ale niektórzy robią z niego tzw. modne ostatnio określenie "perełkę". Perełką nie jest a dach ma naprawdę tandetny co wygląd jego skutecznie pogarsza. Przypomina on brezentowe zadaszenia straganów na starej Tandecie. Ktos kto mówi, że to piękne jest chyba mocno zmęczony. Ten przewiew z tyłu trybun pod nim tez nie wyglada zbyt ciekawie.

stadion Legii jest fajny,a nasz jest przech**owy. Najbardziej chu**we jest to ze kosztował w cholere za duzo,za dlugo go robia i sa ciagle niedociagniecia i pierdo**na fuszerka na "odwal sie"
no ale coz zrobic. Dla mnie i tak bedze miejsce przezycia najwspanialszych momentow.
kocham dom w ktorym mieszkam,nawet jak jest to wigwam.

Jazon 09.02.2011 14:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 1047663)
Jak mozna nie wiedziec ze rosliny potrzebuja tlenu i swiatla slonecznego do zycia. Przeciez o tym ucza juz chyba w 6 klasie szkoly podstawowej.

O tym się wie, ale czasem z powodu chorobliwej megalomani widocznie można zapomnieć o takich właśnie oczywistych sprawach.
Poznaniacy chcieli mieć mega-efekciarski stadion, więc wywalili tego jak już ktoś nazwał gigantycznego grzyba z największą w Europie kratownicą, zamykając cyrkulację powietrza i ograniczając dostęp promieni słonecznych.
Sztuczna murawa to jest jakieś rozwiązanie, ale to będzie już ostateczne przypieczętowanie kompletnej porażki, jaką jest ten obiekt. Piłka nożna (nie mówię o jakichś odmianach halowych czy "osiedlowych") była jest i będzie dyscypliną rozgrywaną na trawie, a sztuczna nawierzchnia to rozwiązanie poślednie.

studio 09.02.2011 17:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jazon (Post 1048957)
Poznaniacy chcieli mieć mega-efekciarski stadion,

Do wyborczej to Ty sie nadajesz:) Nie przypominam sobie aby bylo jakies referendum jaki projekt mamy miec, ale przypominam sobie ze bylo pelno uwag co do projektu, wiec z laski swojej sprawdz najpierw co piszesz a dopiero potem klikaj na 'dodaj odpowiedz'.

WiślakMyślenice 09.02.2011 18:34

Cytat:

Do wyborczej to Ty sie nadajesz:) Nie przypominam sobie aby bylo jakies referendum jaki projekt mamy miec, ale przypominam sobie ze bylo pelno uwag co do projektu, wiec z laski swojej sprawdz najpierw co piszesz a dopiero potem klikaj na 'dodaj odpowiedz'.
A co, nie chcieliście mieć mega-efekciarskiego stadionu? :)

W MOIM SUBIEKTYWNYM (podkreślam słowo subiektywnym) rankingu naszych euro 2012-stkowych stadionów Wasz zajmuje 4 miejsce, lecz tak jak np. w przypadku stadionu Wisły widzę wiele niedoróbek. Mogło być naprawdę zajebiście, jest dobrze. Jak wykończą całe otoczenie stadionu nawet bardzo dobrze.

Ale cóż, podobno mamy "kompleksy".... ;)

Pozdrawiam kolegę z Poznania.

LUKAS77 09.02.2011 18:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jazon (Post 1048957)
O tym się wie, ale czasem z powodu chorobliwej megalomani widocznie można zapomnieć o takich właśnie oczywistych sprawach.
Poznaniacy chcieli mieć mega-efekciarski stadion, więc wywalili tego jak już ktoś nazwał gigantycznego grzyba z największą w Europie kratownicą, zamykając cyrkulację powietrza i ograniczając dostęp promieni słonecznych.
Sztuczna murawa to jest jakieś rozwiązanie, ale to będzie już ostateczne przypieczętowanie kompletnej porażki, jaką jest ten obiekt. Piłka nożna (nie mówię o jakichś odmianach halowych czy "osiedlowych") była jest i będzie dyscypliną rozgrywaną na trawie, a sztuczna nawierzchnia to rozwiązanie poślednie.

a moze poprostu pozaniacy pozazdroscili tworcom Wembley gdzie murawa od 2007 roku zostala wymieniona juz 10 razy ( do pobicia rekordu brakuje juz niewiele). ja widze w tym globalny problem gdzie mimo pewnych wyliczen natury nie da sie oszukac.

Jazon 09.02.2011 19:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez studio (Post 1049012)
Do wyborczej to Ty sie nadajesz:) Nie przypominam sobie aby bylo jakies referendum jaki projekt mamy miec, ale przypominam sobie ze bylo pelno uwag co do projektu, wiec z laski swojej sprawdz najpierw co piszesz a dopiero potem klikaj na 'dodaj odpowiedz'.

Wiadomo że użyłem pewnego skrótu myślowego, więc wyjmij korek:)

WCracow 09.02.2011 23:04

Stadion LEcha i Nasz to jakas kpina z pieniedzy podatnika, na prawde. Pozostale stadiony na prawde są bardzo fajne, a niektore nawet Mega w standardzie swiatowym.

studio 11.02.2011 12:17

Nam się marzył stadion na max 33 tys widzów, normalny, jednopoziomowe trybuny, nawet jakby zrobili taki caly jak IV trybuna to by bylo super. To co obecnie jest przy ul. Bulgarskiej to chora wyobraznia projektanta Rajewskiego. Już wielu mówiłoi, że najlepiej jakby się to wszystko zawaliło i zbudować od nowa. Debile ze spółki euro poznan gdzieś na targi dają filmik jaki to piękny stadion mamy, stadion na którym nawet gówno rosnąć nie chce.

Proud 11.02.2011 17:28

http://galeria.trojmiasto.pl/Stadion...ku-n45465.html

Mam nadzieję, że nasi piłkarze ładne ligowe otwarcie im zafundują:>

Swoją drogą, bardzo przyjemny stadion. Gdyby nie śmieszny dach i jego słupy nośne, byłby moim zdaniem świetny, jak na potrzeny Arki i Bałtyku.

I tak wyżej sklasyfikowałbym go niż Kielecki. Zaraz za Lubinem.

ToTylkoJa 11.02.2011 19:40

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32284,t...bc3c&_ticrsn=3

Cytat:

Wydział Kontroli i Dyscypliny UEFA ukarał Lecha Poznań karą grzywny w wysokości 20 tys. euro oraz karą meczu bez udziału publiczności w zawieszeniu na dwa lata - poinformowała oficjalna strona klubu z Poznania. Do tego drastycznie ograniczył sprzedaż biletów na mecz 1/16 finału LE ze Sportingiem Braga.


Powodem nałożenia kary są zaniedbania w zakresie organizacji ewakuacji kibiców ze stadionu miejskiego w Poznaniu, zbyt wąskie drogi ewakuacji (przejście za II trybuną przy Forcie), zablokowane przejścia przez stojących na schodach kibiców, zbyt zatłoczone wyjścia oraz wadliwa numeracją krzesełek na stadionie.

Wydział Kontroli i Dyscypliny UEFA wydał także decyzję nakazującą klubowi ograniczenie sprzedaży biletów na mecz ze Sportingiem Braga do 50% całkowitej pojemności stadionu, co uzasadnia "krytyczną sytuacją związaną z przygotowaniem Stadionu Miejskiego w Poznaniu w zakresie infrastruktury zapewniającej bezpieczeństwo kibiców na meczu".

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie Lecha, klub nie zamierza składać broni. "Kolejorz" podjął już stosowne kroki prawne. O sprzedaży biletów na mecz z Bragą będzie informował na bieżąco.
No to mają problem ze stadionem w Poznaniu.

MatMario 11.02.2011 20:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 1049749)
http://galeria.trojmiasto.pl/Stadion...ku-n45465.html

Mam nadzieję, że nasi piłkarze ładne ligowe otwarcie im zafundują:>

Swoją drogą, bardzo przyjemny stadion. Gdyby nie śmieszny dach i jego słupy nośne, byłby moim zdaniem świetny, jak na potrzeny Arki i Bałtyku.

I tak wyżej sklasyfikowałbym go niż Kielecki. Zaraz za Lubinem.

Tak z 0:5 potraktuję z uśmiechem :D

A stadion idealny. Nie wiem ile kosztował ale bez bajerów udziwnień, na głowę będzie mniej padało, krzesełka są, kible jakieś pewnie też ludzkie w miarę zrobili. Jak to kosztowało do 70 mln zł to super... Widzę jednak że kosztowało 80 mln. Nie no nie jest źle. te 10 mln przesadzone, ale spoko. 15 tyś miejsc.

arytmetyk 11.02.2011 21:23

Ten stadion w Poznaniu... To nadzieja na EURO 2010 w Krakowie. Niezłe jaja, oni już nic z tym nie zrobią bo to błąd projektu.

Cichy 11.02.2011 21:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 1049803)
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32284,t...bc3c&_ticrsn=3

No to mają problem ze stadionem w Poznaniu.

Być może jestem zakompleksionym bucem i burakiem :> ale każda kolejna wiadomość n/t poznańskiego stadionu wywołuje u mnie lekki uśmiech politowania.
Trybuny im sie nie zeszły i mają jedyny w Polsce narożnik na rusztowaniu, nowa trybuna przeciekała powodując odpadanie farby w pomieszczeniach, trawa z biologicznych procesów zalicza tylko gnicie, a teraz kolejne wieści o niedoróbach.

Za to napinanie się o pierwszym stadionie gotowym na Euro i bilboardy "a nam już trawa rośnie" należy im sie taki prztyczek w ucho :-)
Co nie zmienia faktu, że skandalem jest iż stadion za 700mln publicznych złotych ma tyle ogromnych błędów projektowych i ktoś powinien za to poważnie beknąć.

emj10 11.02.2011 21:39

Przecież ten stadion docelowo miał służyć jako poletko do posadzenia pyr, a że zmienili koncepcję to teraz muszą się z tym badziewiem męczyć...

A ziemniaczki mogły tak dobrze rosnąć. W mundurkach. Hehe


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl