Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Stroje meczowe Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3263)

Voin 19.06.2011 19:05

http://www.gazetakrakowska.pl/fakty2...kach,id,t.html

:)

krkgiba 19.06.2011 19:06

Adidas ma już gotowe modele koszulek... [z powyższego artykułu]

wonski_eNHa 19.06.2011 19:21

Takie coś na szybkości wyszło. Kij ze wzorami! Biała Gwiazda z nami!

bellic88 19.06.2011 19:25

Nie chce mi się wierzyć że mają już wyprodukowane koszulki na jeszcze następny sezon. Jeśli tak to czemu nie wprowadzić ich teraz? Może są zaprojektowane i wtedy wystarczyłoby zamienić tylko na BG.

szprotson 19.06.2011 21:39

a ja w to wierze.
rok temu prezentacja przypadła na chyba II tydzień lipca, w tym sezonie spodziewam sie tego samego.

PatriX 20.06.2011 09:51

Dla tych co nie widzieli, nie wiedzą, chcieliby się przyłączyć.
Informacja ze stronki apelu o powrót Białej Gwiazdy na koszulki Wisły

Cytat:

Panie i Panowie wysyłamy maile, pod następujące adresy: [email protected], [email protected], [email protected], [email protected]



Kto jest w stanie we własnych słowach użyć odpowiednich argumentów wysyła własny list,, kogo na to nie stać z różnych powodów wkleja samemu wzór, który zamieścimy poniżej lub po prostu treść naszego apelu dostępną po lewej stronie w dziale „info”.



treść listu:



Panie prezesie,



Obejmując urząd zapewniał Pan, że „polityka historyczna” będzie jednym z głównych punktów działalności Wisły Kraków. Pana oczkiem w głowie. Jak te zapewnienia mają się do rzeczywistości, w której wciąż na trykotach naszych piłkarzy, zamiast Białej Gwiazdy widzimy sztucznie stworzone logo? Czy jest coś bardziej „historycznego” niż symbol, który od ponad stu lat jednoznacznie kojarzy się z Wisłą, a którego próżno szukać na strojach jej piłkarzy? Czy to nie absurd?



Szanowny sponsorze, firmo Adidas,



Na pewno pamiętacie Państwo poprzedni okres współpracy między naszym klubem, a Państwa firmą. Były to czasy, kiedy niepodzielnie na koszulkach piłkarzy i boiskach ekstraklasy rządził symbol Białej Gwiazdy. Czy nie byłoby pięknie móc być jednym z trybów, który poruszy maszynę zmian i sprawi, że najstarszy polski klub powróci do swojego ukochanego symbolu? Poparcie naszego apelu oprócz satysfakcji na pewno dałoby Państwu bardziej wymierne korzyści w postaci zwiększenia sprzedaży koszulek meczowych. Tego jesteśmy pewni!



Pracownicy działu marketingu Wisły!



Jeśli przed startem nowego sezonu zastanawiacie się Państwo nad sposobem przypodobania się kibicom Wisły, weźcie sobie Państwo do serca nasz apel! Od kilku lat kibice łudzą się, że może tym razem zrobicie Państwo w naszą stronę ten najważniejszy gest, a koszulki nasze jak i naszych piłkarzy w końcu przyozdobi Biała Gwiazda. Taka sama jak ta, którą na sercu nosił Henryk Reyman 70 lat temu!



Wyrażamy również przekonanie, że przy zaangażowaniu kreatywnych ludzi, którymi dział marketing Wisły stoi, uda się przezwyciężyć problem rzekomej niemożności zastrzeżenia znaku- symbolu Wisły. Przy odrobinie dobrej woli i chęci wszystko „się da”!



Nie chcemy działać przeciwko klubowi i liczymy na to, że idea zrównoważonego rozwoju klubu polegające min na poszanowaniu kibiców i tradycji wiślackich będzie towarzyszyć działaniom klubu oraz sponsorów. Nie jesteśmy jednostkami – nasz apel w przeciągu niecałych 3 dni poparło niemal 2,5 tysiąca kibiców, pisze o nim min Gazeta Krakowska. Naszą siłą nie są żadne reklamy czy tez patronat medialny a jedynie wielkie poparcie tego pomysłu wśród wiślackiej społeczności.

Liczymy na Was.

http://www.facebook.com/Chcemy.przyw...wiazdy?sk=info

Na FB pojawiła się pierwsza odpowiedź (?) Prezesa, kto jest ciekawy bez problemu ją znajdzie na FB.

Każdy będzie mógł wyrobić sobie swoje zdanie jakie jest podejście do kibiców.

Kibic1928 20.06.2011 10:13

Daj link do wypowiedzi Basałaja ( lub ją tu przeklej ), nie każdy ma konto na FB:-)

lou 20.06.2011 10:21

"Witam Państwa,

Odpisuje do Państwa, ponieważ przypadkowo jednej nocy przyszedł mail o tej samej treści !.
Oczywiście potwierdzam, że „polityka historyczna” jest ważną częścią naszego klubu.
Pierwszy krok został zrobiony: dożywotnie zaproszenie wybitnych piłkarzy na mecze.
Powołana został kapituła „Powrotu Legend” na stadion, która wybrała pierwszych 10 legend.
Jednak w tym momencie, dopóki nie ma całego stadionu nie możemy tego robić.
W dniu otwarcia całego obiektu na pierwszym meczu zostanie wciągnięta pod dach trybuny
olbrzymia koszulka z imieniem H. Reymana, a jego potomkowi wręczona oryginalna koszulka.
Następne mecze to kolejni Wielcy Wiślacy.
Po trzecie: muzeum – z tych samych powodów - musimy czekać.
Aktualnie pracujemy nad powołaniem Rady Muzeum..
Po czwarte: budowa pomnika Henryka Reymana od ul. Reymonta
– myślę że pod koniec tego roku powołamy Komitet Spoleczny ds. budowy
Nigdy nie mówiłem o zmianie obowiązującego loga.

Pozdrawiam serdecznie.
Bogdan Basałaj"

___________
Wypowiedź P. prezesa z fb.

Voin 20.06.2011 10:22

Witam Państwa,

Odpisuje do Państwa, ponieważ przypadkowo jednej nocy przyszedł mail o tej samej treści !.
Oczywiście potwierdzam, że „polityka historyczna” jest ważną częścią naszego klubu.
Pierwszy krok został zrobiony: dożywotnie zaproszenie wybitnych piłkarzy na mecze.
Powołana został kapituła „Powrotu Legend” na stadion, która wybrała pierwszych 10 legend. Jednak w tym momencie, dopóki nie ma całego stadionu nie możemy tego robić. W dniu otwarcia całego obiektu na pierwszym meczu zostanie wciągnięta pod dach trybuny olbrzymia koszulka z imieniem H. Reymana, a jego potomkowi wręczona oryginalna koszulka. Następne mecze to kolejni Wielcy Wiślacy.
Po trzecie: muzeum – z tych samych powodów - musimy czekać. Aktualnie pracujemy nad powołaniem Rady Muzeum..
Po czwarte: budowa pomnika Henryka Reymana od ul. Reymonta – myślę że pod koniec tego roku powołamy Komitet Spoleczny ds. budowy
Nigdy nie mówiłem o zmianie obowiązującego loga.

Pozdrawiam serdecznie.
Bogdan Basałaj

Kibic1928 20.06.2011 10:26

Aha czyli wszystko jasne....

vote-for-mikey 20.06.2011 10:47

Ech... moim zdaniem robienie problemu z tego, że Biała Gwiazda jest otoczona wszelakim paździerzem to jest szukanie dziury w całym.

Sądzę, że to naprawdę bardzo mała cena za to, że możemy oglądać taką Wisłę, która za niedługo będzie najbardziej utytułowanym Polskim klubem; Wisłę, która jako pierwsza pokonała Barcelonę; Wisłę, którą mam nadzieję zobaczymy w Lidze Mistrzów. To logo, ten herb, to przecież także kawałek historii polskiego futbolu.

Człowiek, który otoczył Białą Gwiazdę tymi dodatkami dał Wiśle 13 medali, 2 Puchary Polski, 1 Superpuchar i 1 Puchar Ligi Polskiej. Niektórzy zapominają, że Cupiał mógł i planował na początku kupić Hutnika, nie Wisłę. I wtedy gruba większość tu piszących i chodzących na mecze miałaby w domu szaliki Hutnika zamiast Wiślackich, a na Wisłę chodziłaby grupka kibiców w 2, 3 lidze.

PatriX 20.06.2011 11:07

Mam rozumieć, że za kasę jesteś w stanie wyprzeć się ponad 90 lat historii...??


Na stadionie krzyczysz Wisła Nasz TS czy Wiała Nasze S.S.A. ( teraz jest łatwiej nawet bo już tylko S.A. )


SA może być w dokumentach i tu nikt nie zamierza robić rewolucji, ale Biała Gwiazda ma miejsce na sercu jako ukłon dla tych co to serce poświęcają klubowi od wielu lat. Sądzę, że to naprawdę bardzo mała cena za to, że jesteśmy z Wisłą na dobre i na złe.

Nie ma co rozpoczynać sporu kto jest bardziej Wiślakiem, a kto mniej, bo przecież nie o to chodzi.

Jak np. Tobie jest to obojętne to Twój wybór, ale są ludzie dla, których poruszana sprawa leży na sercu od czasu kiedy Biała Gwiazda zniknęła z koszulek o czym niektórzy mogą nie pamiętać.


Wierność barwom, wierność symbolom.

JrQ- 20.06.2011 11:42

Przestańcie oddzielać SA od TS.
Wisła to Wisła.

_ukoL 20.06.2011 11:58

Cytat:

Nigdy nie mówiłem o zmianie obowiązującego loga.
I wszystko jasne...przynajmniej na tą chwilę.

PatriX 20.06.2011 15:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 1113347)
Przestańcie oddzielać SA od TS.
Wisła to Wisła.

Dobrze, że to napisałeś, bo faktycznie można by odnieść mylne wrażenie.

Bąbel 20.06.2011 15:56

zawsze można zrobić naszywkę z Białą Gwiazdą i zakryć logo SA :P albo pójść na kompromis i umieścić logo SA wewnątrz Białej Gwiazdy:)

duce! 20.06.2011 16:15

Kupować koszulki Wisły Futsal, jeżeli byłyby w otwartej sprzedaży.

kangurekm 20.06.2011 16:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez duce! (Post 1113615)
Kupować koszulki Wisły Futsal, jeżeli byłyby w otwartej sprzedaży.

Jakiś czas temu były w fanatyku za bodajże 135 zł

duce! 20.06.2011 16:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kangurekm (Post 1113625)
Jakiś czas temu były w fanatyku za bodajże 135 zł

Może to trochę utopijna wizja, ale jeżeli Basałaj znowu się na nas wypnie, i nasze prośby odnośnie powrotu gwiazdy na koszulki pozostaną bez odzewu, to może warto byłoby rozpocząć akcję kupowania koszulek Wisły Futsal. Koszulki adidasa, z białą gwiazdą lub herbem TS'u, o wiele tańsze, a przecież jak wszyscy wiemy Wisła jest jedna. Ja z pewnością rozważyłbym taki manewr. Nie liczyłbym na jakiś masowy odzew, bo o świadomości kibiców Wisły odnośnie jej herbu można się było niejednokrotnie przekonać, ale zawsze byłoby fajnie mieć wiślacką koszulkę z białą gwiazdą na sercu.

Reser 20.06.2011 17:10

duce!,

Pozostaje zadać sobie pytanie czy Basałaj ma faktycznie aż taki wpływ na zmianę loga na koszulkach i czy aż w takim stopniu jest to zależne od niego?

duce! 20.06.2011 17:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Reser (Post 1113646)
duce!,

Pozostaje zadać sobie pytanie czy Basałaj ma faktycznie aż taki wpływ na zmianę loga na koszulkach i czy aż w takim stopniu jest to zależne od niego?

Faktycznie, może zbyt utożsamiam problem z osobą prezesa, ale to na jego reakcję czekamy.

WiernyWiśle 21.06.2011 02:24

1 Załącznik(ów)
Na Facebooku przeczytałem o wątpliwościach co do tego czy mail jest od Prezesa Basałaja więc wrzucam screenshot z poczty tak żeby rozwiać wątpliwości. Załącznik 1539

visa 21.06.2011 03:59

w takim małym rozmiarze wrzuciłeś, że nie idzie nic przeczytać...

gianbuffon 21.06.2011 06:04

To samo masz na fejsie.

A obok herbu jest: Bogdan Basałaj - Prezes Zarządu Wisła Kraków S.A

PhantomRanger 21.06.2011 06:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gianbuffon (Post 1114005)
To samo masz na fejsie.

A obok herbu jest: Bogdan Basałaj - Prezes Zarządu Wisła Kraków S.A

Mógłbyś wrzucić linka z tego bo nie mam ochoty robić specjalnie konta, a bez niego nie da się operować po nim.

Paweł 21.06.2011 07:07

Przecież na poprzedniej stronie jest wrzucona treść tego listu i to 3 razy.

Cytat:

Witam Państwa,

Odpisuje do Państwa, ponieważ przypadkowo jednej nocy przyszedł mail o tej samej treści !.
Oczywiście potwierdzam, że „polityka historyczna” jest ważną częścią naszego klubu.
Pierwszy krok został zrobiony: dożywotnie zaproszenie wybitnych piłkarzy na mecze.
Powołana został kapituła „Powrotu Legend” na stadion, która wybrała pierwszych 10 legend. Jednak w tym momencie, dopóki nie ma całego stadionu nie możemy tego robić. W dniu otwarcia całego obiektu na pierwszym meczu zostanie wciągnięta pod dach trybuny olbrzymia koszulka z imieniem H. Reymana, a jego potomkowi wręczona oryginalna koszulka. Następne mecze to kolejni Wielcy Wiślacy.
Po trzecie: muzeum – z tych samych powodów - musimy czekać. Aktualnie pracujemy nad powołaniem Rady Muzeum..
Po czwarte: budowa pomnika Henryka Reymana od ul. Reymonta – myślę że pod koniec tego roku powołamy Komitet Spoleczny ds. budowy
Nigdy nie mówiłem o zmianie obowiązującego loga.

Pozdrawiam serdecznie.
Bogdan Basałaj

krzys1906 21.06.2011 07:14

Samą kampanią na facebooku się nie wygra. Ważne , żeby inicjatywę poparło oficjalnie SKWK, jako organ odpowiedzialny za Wiślackie akcję.

Druga sprawa, trzeba szukać sojuszników wśród znanych postaci z Krakowa. Żeby nie było, że sprawę popierają: Tomek z Bieżanowa i Wojtek z Kurdwanowa. Myślę, że pod jakimś listem otwartym z chęcią podpisały by się takie osoby jak Marcin Daniec, Jerzy Fedorowicz, Jan Nowicki i wielu innych

Mario Nh 21.06.2011 08:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Paweł (Post 1114012)
Przecież na poprzedniej stronie jest wrzucona treść tego listu i to 3 razy.


Czyli już na starcie prezes umywa ręce, uprzedzając nasze nadzieje.Jakoś mnie to nie dziwi.

lou 21.06.2011 12:34

Znalazłem coś TAKIEGO na necie...

http://i51.tinypic.com/vd2z5s.jpg

Więc wygląda na to, że kolejny sezon będziemy mieć te same kitsy co Legia.

Kociewiak 21.06.2011 12:38

to jest taki sam projekt jak robione tu na forum, czyli czyjeś pobożne życzenie :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:06.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl