Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

rav 06.06.2011 23:10

A co, mieliśmy Ci to na czole napisać?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wujekWojtek (Post 1107195)
Bardzo ciekawy jest fakt że polskie przepisy są bardziej restrykcyjne niż te UEFA, która np nie wymaga systemu oddymiania. (...)

Mylisz przepisy. Przepisy UEFA możesz porównywać do przepisów PZPN czy Ekstraklasy. Określają one co powinno być, żeby stadion przyporządkować do określonej kategorii, żeby można było rozgrywać na nim mecze określonej rangi.

Natomiast kwestia oddymiania związana jest z prawem budowlanym - tym, czy można dany budynek odebrać i z niego bezpiecznie korzystać.

Najpierw budynek musi być dopuszczony przez odpowiednie służby do użytku (m.in,. straż pożarna), a potem możesz zgłaszać go do Ekstraklasy, PZPN, UEFA. Jeśli nie masz papierów poświadczających odbiór budynku, to nie masz co go zgłaszać do rozgrywek. Wniosek będzie niekompletny.

dj_ibutti 06.06.2011 23:39

A nie mogą na mecze UEFA robić odbioru "tymczasowego" na odpowiedzialnośc Majcherka? Jak do tej pory?

Arapaho 07.06.2011 10:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 1107215)
A nie mogą na mecze UEFA robić odbioru "tymczasowego" na odpowiedzialnośc Majcherka? Jak do tej pory?

Wszystko można - tylko - raz - trzeba chcieć- dwa - zależy jakie prace będą prowadzone na zachodniej-jeśli będą prowadzone jakieś większe prace budowlane to wątpliwe żeby dopuścili trybunę.

blackluk 07.06.2011 11:14

To nie tylko chodzi o odymianie, to można pominąć i nie robić cateringu na miejscu, większy problem to system przeciwpożarowy. Bez tego nie pozwolą nam rozgrywać meczy juz w 4 rundzie. Zastanawia mnie gdzie był nadzór budowlany że zatwierdzono projekt który nie ma zraszaczy przeciwpożarowych.

Arapaho 07.06.2011 14:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez blackluk (Post 1107290)
To nie tylko chodzi o odymianie, to można pominąć i nie robić cateringu na miejscu, większy problem to system przeciwpożarowy. Bez tego nie pozwolą nam rozgrywać meczy juz w 4 rundzie. Zastanawia mnie gdzie był nadzór budowlany że zatwierdzono projekt który nie ma zraszaczy przeciwpożarowych.

Myślałem że jasno pisałem ale widocznie jeszcze zbyt mało. Oddymianie i catering to 2 różne sprawy. A oddymianie to właśnie jeden z systemów przeciwpożarowych.
A co do tryskaczy przeciwpożarowych to ponoć były w projekcie ale ich z jakiś powodów nie wykonano

orzeu 07.06.2011 15:37

Sa przypadki gdy moze nie byc tryskaczy, np. przy zastosowaniu wentylacji strumieniowej.
Nadzor budowlany? Jaki nadzor? Przeciez projekt na przetarg wypuszcza ZIKiT czyli inwestor a nie nadzor. 90% problemow tej budowy to zly projekt i brak jego weryfikacji przez ZIKiT oraz pozniejszy brak nadzoru nad wykonawstwem.

mikej 07.06.2011 15:42

Widocznie drogi ewakuacyjne są na tyle krótkie, że nie trzeba było robić instalacji tryskaczowej.

krakus76 08.06.2011 17:14

Dobrze że mamy te 3 trybuny. Inni mają gorzej. W Białymstoku właśnie rozwiązali umowę z wykonawcą inwestycji. Patrząc na to z boku coś jest nie tak że każda większa budowa (autostrady, stadiony itp.) kończy się kompromitacją.

ps. W temacie niekompetencji dziennikarzyn. Dziś w Kronice był temat o bazie treningowej w Krakowie na Euro2012. Pokazywali m.in. przebudowany stadion Cracovii oraz stadion Wisły z przed kilku lat kiedy wybudowano tylko 2 trybuny (za bramkami). To taka solidność dziennikarska. Nie ważne co ale żeby było.

Arapaho 08.06.2011 19:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 1107399)
Sa przypadki gdy moze nie byc tryskaczy, np. przy zastosowaniu wentylacji strumieniowej.
Nadzor budowlany? Jaki nadzor? Przeciez projekt na przetarg wypuszcza ZIKiT czyli inwestor a nie nadzor. 90% problemow tej budowy to zly projekt i brak jego weryfikacji przez ZIKiT oraz pozniejszy brak nadzoru nad wykonawstwem.

Tyle że wentylację strumieniową stosuje się raczej w garażach - a nie na halach czy galeriach. Choć zgoda że są inne przypadki kiedy tryskaczy nie trzeba stosować

SZYMEK_TSW 08.06.2011 20:45

Przy takiej pracy Janikowej jak dotychczas to nie wiem czy Holendrzy będą chcieli przebierać się w kontenerach, nie ważne ze stadion buduje się x lat, ważne ze lans medialny :/

sebastian1727 08.06.2011 21:18

Wszyscy piszą że miasto wydało już tyle setek milionów na stadion a ja wam chce powiedzieć żebyście pamiętali że miasto wydało na to może 25 procent ,reszta pieniędzy pochodzi z budżetu państwa , a nie z budżetu miasta.

Po drugie czy my mamy baze treningową?? chyba nie bo jedno boisko treningowe to chyba nie baza , Basałaj mówił że w tym roku poznamy szczegóły budowy akademii piłkarskiej i jak narazie cisza.

fan01 09.06.2011 13:08

Jak ogladam te zdjecia z oficjalnej - dzisiejszy news o cwiczacym Bogusiu, Gargule itd, to mi sie przypomina jak w podstawowce wuef mielismy czasem na korytarzu....

cassius31krakow 09.06.2011 13:13

Wczoraj w Polsacie Bartlewicz (rzecznik ZIKiT) powiedział, że po zakończeniu budowy stadionu miasto pozwie do sądu projektantów, którzy po śmierci Obtułowicza kończyli projekt.

Boję się niestety, że zwrot "po zakończeniu budowy' sugeruje, że roszczenie się przedawni.

licoo 09.06.2011 13:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fan01 (Post 1108067)
Jak ogladam te zdjecia z oficjalnej - dzisiejszy news o cwiczacym Bogusiu, Gargule itd, to mi sie przypomina jak w podstawowce wuef mielismy czasem na korytarzu....

Dokładnie o tym samym pomyślałem:/ Kiedy wszystko u nas będzie już wyglądało normalnie. Mam nadzieję, że na nowym stadionie znajdzie się miejsce gdzie piłkarze będą mogli trenować na normalnej sali gimnastycznej. Ktoś wie, czy coś takiego zostało zaprojektowane? Bo już nie pierwszy raz są takie zdjęcia właśnie z tego korytarza. Jak dobrze pamiętam, w ten sposób trenowali również zimą.

Maverjuve 11.06.2011 01:45

http://www.sports.pl/Pilka-nozna/Lig...938,1,727.html

Ciekawe ile w tym prawdy. Swoja droga panstwu z ZIKiTu juz nie wypada wierzyc -.-

jaszczur90 11.06.2011 07:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maverjuve (Post 1108826)
http://www.sports.pl/Pilka-nozna/Lig...938,1,727.html

Ciekawe ile w tym prawdy. Swoja droga panstwu z ZIKiTu juz nie wypada wierzyc -.-

Ja już w żadne obietnice nie uwierzę tej instytucji, dopóki nie zmienią się tam władze i prezydent miasta.

iiYama 11.06.2011 08:09

Może w Wiśle się wpienili i postanowili miasto przycisnąć. Mianowicie do tej pory czekali, słuchali obietnic, publicznie nie mieli pretensji o wleczącą się budowę.

Teraz sprawa wygląda tak. Jeśli awansujemy do fazy grupowej a w 2 m-ce nie oddacie stadionu informacja o cyrku i waszych wałkach pójdzie w całą Polskę i dalej.

Karherop 11.06.2011 08:21

Też jestem zdania , że największy problemem dla ZIKiTu będą sukcesy Wisły . Jeśli np na faze grupową europejskich pucharów nie będziemy grać u siebie , ta firma już nigdy w życiu nie dostanie poważnej oferty w branży sportowej ( pomijajac fakt że pomyłką jest że buduje stadion Wisły ) . Wstyd na całą Polskę i w dodatku na Europę ...

Zresztą do dziś nie mogę zapomnieć konferencji z września ubiegłego roku gdzie Niedziałkowska była zbulwersowana sugestiami dziennikarza że nie zdążą ze stadionem do listopada 2010 ...

Gdyby za każdy dzień opóźnienia miała płacić 1000 złotych z własnej kieszeni to ten stadion byłby gotowy w lutym . Nie mogę uwierzyć w to że nikt finansowo nie odpowiada za dotrzymywanie terminów na budowie , skandal to mało powiedziane..

cassius31krakow 11.06.2011 08:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1108850)
Też jestem zdania , że największy problemem dla ZIKiTu będą sukcesy Wisły . Jeśli np na faze grupową europejskich pucharów nie będziemy grać u siebie , ta firma już nigdy w życiu nie dostanie poważnej oferty w branży sportowej ( pomijajac fakt że pomyłką jest że buduje stadion Wisły ) . Wstyd na całą Polskę i w dodatku na Europę ...

Ich to absolutnie wali!
ZIKiT nie jest firmą budowlaną tylko jednostką miejską - dopóki w mieście będzie się coś budowało/remontowało oni będą mieli robotę.

Arapaho 11.06.2011 10:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1108850)
Też jestem zdania , że największy problemem dla ZIKiTu będą sukcesy Wisły . Jeśli np na faze grupową europejskich pucharów nie będziemy grać u siebie , ta firma już nigdy w życiu nie dostanie poważnej oferty w branży sportowej ( pomijajac fakt że pomyłką jest że buduje stadion Wisły ) . Wstyd na całą Polskę i w dodatku na Europę ...

......

Jakiej oferty chłopie, ZIKIT to jednostka miejska Zakład Infrastruktury Komunalnej i Transportu - nie dość że nie firma , to zajmująca się ogólnie rzecz ujmując transportem i drogami

dj_ibutti 11.06.2011 10:21

No tak, ale generalnie za stadiony powinien odpowiadać ZIS. Tylko u nas jakieś machloje poszły...

zloty1906 11.06.2011 10:38

Tutaj o ZIKIT . Jest tam wątek o stadionie.Tak apropos rozmowy która się tutaj wywiązała.

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...64fb3f1f,1,3,3

piotrek06 12.06.2011 19:03

"Podobny entuzjazm przejawia Barbara Janik, doradca prezydenta zajmujący się w szczególności modernizacją przy Reymonta. – Nie musicie się martwić – uspokaja. – Zdążymy na fazę grupową. […] Instalacja systemu oddymiania na trybunie zachodniej zajmie 3-4 tygodnie, a w połowie lipca zostaną oddane szatnie i pokoje dla sędziów. Skoro klub nie zgłasza pretensji co do dalszych terminów, to nie ma powodów do zmartwień – przekonuje Janik. Jednocześnie sama, choć mówi o reakcji Wisły na terminy, nie chce podać żadnego oficjalnego terminu oddania całego stadionu."
http://stadiony.net/aktualnosci/2011..._lige_mistrzow

sam nie wiem jak to rozumieć, Wisły nie obchodzą te opóźnienia??

krkgiba 13.06.2011 16:29

dzisiaj duży tłok przed trybuną zachodnią - leją asfalt i budują dojazd do trybuny, obok stacji gazowej.

buczo1985 13.06.2011 21:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krkgiba (Post 1110090)
dzisiaj duży tłok przed trybuną zachodnią - leją asfalt i budują dojazd do trybuny, obok stacji gazowej.

Chyba jeden z bardziej optymistycznych postów ostatnio napisanych w tym temacie :) Pewnie niedługo pojawi się jakaś fotorelacja na oficjalnej.

WislaFan123 13.06.2011 21:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 1110374)
Chyba jeden z bardziej optymistycznych postów ostatnio napisanych w tym temacie :) Pewnie niedługo pojawi się jakaś fotorelacja na oficjalnej.

Moze miasto w koncu im kase wyplacilo..

Chrisman 13.06.2011 21:58

http://i.imgur.com/WQPJ6.gif

Mea 13.06.2011 22:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 1110374)
Chyba jeden z bardziej optymistycznych postów ostatnio napisanych w tym temacie :) Pewnie niedługo pojawi się jakaś fotorelacja na oficjalnej.

na oficjalnej prędko nie będzie.....wiec jak ktoś będzie jutro w pobliżu to niech zrobi kilka zdjęć.

krkgiba 13.06.2011 23:46

postaram się dzisiaj pstryknąć parę zdjęć :)

rav 14.06.2011 18:39

Dziś niestety możemy praktycznie pożegnać się z nową halą przy Reymonta 22. 8 mln euro idzie się paść...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:42.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl