![]() |
Wg. Karcza Wieczysta jest zainteresowana usługami Josepha Colley'a.
Doprawdy nie wiem na jakiej zasadzie działa tam pion sportowy :D |
To jest pewnie uzaleznione od tego, kto jest realnie do wyciagniecia w zimie i kto bylby zainteresowany pojsciem do pierwszoligowego zespolu.
Colley od Pazdana lepszy nie jest ale od tego drugiego farfocla chyba tak. Przed kontuzja mial dobry okres w Wisle wiec kompletnie daremny nie jest. Moskal go zna to zapewne widzi, ze Joseph mu podniesie poziom stoperow. Ja bym nie skreslal jego szans wywalczenia sobie miejsca obok Pazdana. Druga rzecz to Colley jest dosyc szybki a Wieczysta gra wysoko wiec do pary z Pazdanem moze dawac rade zeby kasowac ewentualne kontry. Koj, Pazdan czy Szymonowicz to sie ruszaja jak kontenerowce w porcie. No i najwazniejsze, maja tylko trzech stoperow w kadrze wiec nawet gierki treningowej nie zorganizujesz. |
Cytat:
|
Rozmowy w temacie trensferów Sukiennickiego i Colleya potwierdził prezes w Meczykach.
Wypożyczenia Omicia nie potwirdził. |
Potwierdził też że na razie główny kierunek dla Wisly na pozycję 9 jest Polak.
Zapewne największym zainteresowaniem będzie sie cieszyl Adamski - chce go zapewne jednak z parę zespołów esa. Jesli jednak szukamy kogoś pod nasz obecny kaliber finansowy to zainteresowanym sie Danielem Bąkiem ze Znicza - 5 goli na jesien, 1.89m wzrostu, 20 lat, natomiast żadna bramka po strzale głową, bramki z prawej i lewej nogi. Dobra szybkość i technika i zapewne godzilby sie z rola rezerwowego w 1 lidze |
Cytat:
|
Cytat:
Wyciągnięcie Zjawińskiego uznałbym za majstersztyk i jest to raczej nierealne, więc zostaje nam Adamski. |
Polonia ma ambicje by awansować, Pogoń GM jest farmą dla Legii więc niekoniecznie.
|
Cytat:
Zjawinski (Polonia W) 10 bramek Adamski (PGM) 11 bramek Stanclik (Miedz) 10 bramek Banaszak (Slask) 8 bramek Mansfeld (Miedź) 4 bramki Gieroba (PGM) -1 bramek Bąk (Znicz) - 5 bramek Lewandowski (ŁKS) - 4 bramki ... Buksa :lol: - 0 bramek |
Mansfeld właśnie taką rolę pełni w Miedzi mimo że mają Stanclika.
|
Temat "Sukiennicki w Odrze" jest ponoć mocno zaawansowany.
Cytat:
Yaw Yeboah: Cytat:
Wisła może dostać Huja Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Sukiennicki - kwota wykupu realna dla wypożyczającego..
Skrzynka wódki? Dwie? |
Cytat:
|
Cytat:
Poza tym nie musi to byc koniecznie ktos z pierwszej ligi. Jesli w 2 czy 3 lidze jest ktos kto umie sie tam przepychac z drwalami to i w 1 lidze bedzie umial. |
Cytat:
W esa napastników jest w ogole jak na lekarstwo, mozna jedynie grzebac w glebokich rezerwowych ktorzy nie strzelili zadnej bramki np Kostorz i Paryzek z Pogoni. Tak to albo wydają sie poza zasiegiem albo ich po prostu nie na. Sporo jest Polakow nie strzelajacych bramek i nie grajacych za granica, np. taki Bartosz Białek by pasowal do profilu czy Majchrzak z rezerw Stuttgartu. Mysle ze na kogo nie postawimy to będzie spore zaskoczenie |
Cytat:
|
Cytat:
Ja tylko uzupełniłem wpis @patryko w temacie Zjawińskiego (Polonia) i Adamskiego (Pogoń GM). |
Obawiam się powrotu Alana Urygi. Poziom jaki przez jesień prezentowali Biedrzycki Łasicki Grujcić Kutwa jest dla Alana Urygi nieosiągalny. Mam nadzieję, że nie będzie kolesiostwa i nie będzie grał ani łapał się na ławę. Dodatkowo Krzyżanowski na lewą pomoc jako alternatywa dla Bozicia i Duarte.
|
Cytat:
Co będzie dalej... Tu można pewne rzeczy przewidzieć. Runda wiosenna jest o tyle niewdzięczna, że 15 spotkań bez PP to jest bardzo mało grania. Na jesień mielismy łącznie 22 spotkania. Przydałoby się poważnie przysiąść do kadry, aby maksymalnie ja odchudzic, ale i wzmocnić przynjamniej na tej jednej pozycji o której wszyscy mówią. Gdybysmy mieli kase jak Termalika rok temu to widziałbym już ze 3 wzmocnienia stricte pod ekstraklasę, ale jej na dziś nie ma. |
Dzięki kontuzjom w linii obrony Uryga może być z czystym sumieniem odstawiony na boczny tor. Jak jest trzech stoperow w składzie to zawsze można mówić że no może Alan to jest nr dwa i stawiamy na niego bo tak. Dzisiaj można o nim mówić jako nr 5 na jednej półce z Colleyem. Lasicki od nich wyżej stoi...
|
Rozpoczne tym, ze nie wiem jakie plany klub ewentualnie mialby wobec tego zawodnika, ktory mialby przyjsc. Czy to mialaby by byc inwestycja na lata na ktorej sie ewentualnie zarobi czy typowe "narzedzie" zeby dac Jopowi opcje taktyczna w ataku i zeby to pomoglo w awansie. Taki chlopek, ktrore w co trzecim meczu wejdzie na ostatnie 15 minut jak przeciwnik calym zespolem broni wyniku i mamy wrzutke co 30 sekund.
Wezmy Adamskiego jako przyklad i zobaczmy czy ktos podobny jest dostepny. Adamski przed tym sezonem kopal sie po czole w 2 lidze, wczesniej kopal w CLJotce Miedzi. Dzisiaj chce go pol Ekstraklasy. Zobaczmy czy w nizszych ligach jest ktos taki jak Adamski, kto wyszedl z powaznego klubu, jest jeszcze w miare mlody, obecnie kopie w 2 czy 3 lidze i nie marudzilby, ze musi siedziec na lawce i grac ogony. Znalazlem dwoch takich gagatkow. To nie sa moje propozycje tylko przyklady, ze tacy zawodnicy sa w nizszych ligach Maciej Mas 24L 193cm - Wychowanek SMSu Lodz, byl w Jagielloni, Sandecji, Primaverze Cagliari a nawet byl powolywany do U-20, ponad 100 wystepow w 1 lidze. Pilkarsko cos musi umiec, profesjonalna pilka nie jest mu obca. Obecnie 2 liga Olimpia Grudziadz 18 meczow 8 goli. https://www.transfermarkt.pl/maciej-.../0?saison=2025 Hubert Turski 22L 192cm - Wychowanek akademii Pogoni Szczecin, byl w Arce, Chrobrym, Gorniku Leczna. Powolywany do kadr mlodziezowych od U15 do U20. Wystepowal w Ekstraklasie, 1lidze, CLJ. Obecnie 3 liga Flota Swinoujscie 17 meczow 9 goli. https://www.transfermarkt.pl/hubert-...spieler/569593 To tylko dwaj zawodnicy ktorym koncza sie kontrakty, bylo takich wiecej ale nie chce mi sie wszystkiego przekopywac. Dodatkowo zawodnikow pasujacych do profilu ktorzy maja kontrakty dluzsze niz do czerwca jest kilka stron na TF. Mysle, ze jesli klub chce sciagnac lawkowicza na "tu i teraz" to w Polsce da sie takich kandydatow wyszukac. |
O Maćku Masie miałem wczoraj właśnie pisać.Jest jeszcze jedno dobrze znane nam nazwisko w 2 lidze-Lucjan Klisiewicz
|
Józek Colley w Wieczystej to rozwiązanie najlepsze dla wszystkich. Co by nie mówić to jak już wspomniano na pewno jest zwinniejszy niż te toporne kloce Szymonowicz i Koj.
Szczeciński Marian i plotki o jego przyszłości to jakaś komedia:) Chce go zarówno chujowa drugoligowa polska drużyna (Miedź) jak i uczestnik Ligi Mistrzów (Slovan). No trochę komiczny rozstrzał :) Ciekawi mnie natomiast ten cały Oleg Horin, bo oprócz nas chce go jakaś dużyna z eklapy. Patrzyłem na jego statystyki i są no słabe. Co to za typ w ogóle? |
Piotr Koźmiński informuje, że Igor Łasicki odejdzie z Wisły i trafi do GKS-u Tychy.
Czyli prawdopodobnie nie dogadali się finansowo albo kością niezgody była proponowana przez klub długość kontraktu. Łasica na pół roku byłby dobrą opcją, na 1.5 już jednak ryzyko byłoby spore. |
Na bank poszło o długość kontraktu. Mimo wszystko jestem w stanie zrozumieć, jeśli postawiono mu twarde warunki. Na ten moment nieźle się prezentuje, ale wiadomo jak u niego ze zdrowiem, no i 30 (zaraz rocznikowo 31) lat na karku.
Jeżeli odejdzie też Józek, no to nagle nasza sytuacja na pozycji stopera nie jest już tak różowa. W przypadku tych dwóch odejść na bank trzeba ściągnąć jednego ŚO. |
Zarówno Łasicki jak i Colley byloby u nas opcjami rezerwowymi, więc... trzeba będzie szukać młodszych, zdrowszych. Na pewno wiosny 3 obroncami i + Uryga od kwietnia nie ogarniemy.
|
Jeśli weszlibyśmy dobrze w rundę to moglibyśmy zagrać 4 stoperami z Urygą. No, ale ryzyko jest, ze będzie szpital, a potem ciężary.
|
Igor fajny gość ale ja mam uprzedzenie do piłkarzy którzy na pół roku przed końcem kontraktu przypominają sobie jak się gra w piłkę.
|
Takich spalonych graczy co już raz czy nie raz zawiedli to się powinno wywalać. Podatni na kontuzje, z dużymi wahaniami formy. To są gracze nawet na ławkę słabi bo i tak nigdy nie wiaodmo czy będą dostepni lub w jakiejś formie jeśli by byli potrzebni do wyjściowego składu.
|
Karcz:
Cytat:
|
Juz nawet oficjalne pożegnany, szybko poleciało.
|
Cytat:
|
Ciekawe co teraz wymyśla z obsadą ŚO i czy w związku z tym wypuścimy też Colleya.
Dla budzetu i samego zawodnika to byłoby na pewno lepiej. Dla nas trojka Biedrzycki, Grujcic i Kutwa+ wracajacy po kontuzji Uryga to trochę mało żeby nawet rozegrać gierki treningowe. Pewnie będzie jakieś sztukowanie z gośćmi z rezerw, tyle ze tam za bardzo nie widać materiału na "nowego Kutwe". |
Jak poszedł Łasicki to pewnie zostanie Colley, który ma kontrakt do 30 czerwca 2026
|
Jakoś na lato tego roku w zajęciach pierwszego zespołu brał udział Woś. Jak się spisywał w rezerwach i czy jest szansa żeby był ŚO nr 4 ?
|
Niestety obawiam się, iż obecne ruchy mogą wskazywać na dużą wiarę w powrót Urygi.
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:45. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl