Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Plotki oraz Wasze propozycje dotyczące transferów (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4404)

Patryko 09.12.2025 13:48

Wg. Karcza Wieczysta jest zainteresowana usługami Josepha Colley'a.

Doprawdy nie wiem na jakiej zasadzie działa tam pion sportowy :D

As 09.12.2025 14:05

To jest pewnie uzaleznione od tego, kto jest realnie do wyciagniecia w zimie i kto bylby zainteresowany pojsciem do pierwszoligowego zespolu.
Colley od Pazdana lepszy nie jest ale od tego drugiego farfocla chyba tak. Przed kontuzja mial dobry okres w Wisle wiec kompletnie daremny nie jest. Moskal go zna to zapewne widzi, ze Joseph mu podniesie poziom stoperow. Ja bym nie skreslal jego szans wywalczenia sobie miejsca obok Pazdana.

Druga rzecz to Colley jest dosyc szybki a Wieczysta gra wysoko wiec do pary z Pazdanem moze dawac rade zeby kasowac ewentualne kontry. Koj, Pazdan czy Szymonowicz to sie ruszaja jak kontenerowce w porcie.

No i najwazniejsze, maja tylko trzech stoperow w kadrze wiec nawet gierki treningowej nie zorganizujesz.

Karherop 09.12.2025 14:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1657868)
Wg. Karcza Wieczysta jest zainteresowana usługami Josepha Colley'a.

Doprawdy nie wiem na jakiej zasadzie działa tam pion sportowy :D

To jest bardzo naturalny kierunek i zdziwie sie jesli do takiego transferu nie dojdzie.

pepe72 09.12.2025 15:47

Rozmowy w temacie trensferów Sukiennickiego i Colleya potwierdził prezes w Meczykach.
Wypożyczenia Omicia nie potwirdził.

Karherop 09.12.2025 16:08

Potwierdził też że na razie główny kierunek dla Wisly na pozycję 9 jest Polak.

Zapewne największym zainteresowaniem będzie sie cieszyl Adamski - chce go zapewne jednak z parę zespołów esa.

Jesli jednak szukamy kogoś pod nasz obecny kaliber finansowy to zainteresowanym sie Danielem Bąkiem ze Znicza - 5 goli na jesien, 1.89m wzrostu, 20 lat, natomiast żadna bramka po strzale głową, bramki z prawej i lewej nogi. Dobra szybkość i technika i zapewne godzilby sie z rola rezerwowego w 1 lidze

krysztal 09.12.2025 18:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1657868)
Wg. Karcza Wieczysta jest zainteresowana usługami Josepha Colley'a.

Doprawdy nie wiem na jakiej zasadzie działa tam pion sportowy :D

Dorzuciłbym im jeszcze worek piłek.Krzyż na drogę,dobre i pół roku zaoszczędzone na jego pensji.

Patryko 09.12.2025 19:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1657873)
Potwierdził też że na razie główny kierunek dla Wisly na pozycję 9 jest Polak.

Trzymając się tego stwierdzenia JK w Meczykach, odpowiednich opcji w I lidze wiele nie ma.

Wyciągnięcie Zjawińskiego uznałbym za majstersztyk i jest to raczej nierealne, więc zostaje nam Adamski.

pepe72 09.12.2025 22:44

Polonia ma ambicje by awansować, Pogoń GM jest farmą dla Legii więc niekoniecznie.

Karherop 09.12.2025 23:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko (Post 1657877)
Trzymając się tego stwierdzenia JK w Meczykach, odpowiednich opcji w I lidze wiele nie ma.

Wyciągnięcie Zjawińskiego uznałbym za majstersztyk i jest to raczej nierealne, więc zostaje nam Adamski.

Ta lista jest dosc krotka, czyli polscy napastnicy z 1 ligi >1.87 i under 30, mozna skrócić do 9 nazwisk

Zjawinski (Polonia W) 10 bramek
Adamski (PGM) 11 bramek
Stanclik (Miedz) 10 bramek
Banaszak (Slask) 8 bramek
Mansfeld (Miedź) 4 bramki
Gieroba (PGM) -1 bramek
Bąk (Znicz) - 5 bramek
Lewandowski (ŁKS) - 4 bramki
...
Buksa :lol: - 0 bramek

krysztal 09.12.2025 23:32

Mansfeld właśnie taką rolę pełni w Miedzi mimo że mają Stanclika.

pepe72 09.12.2025 23:41

Temat "Sukiennicki w Odrze" jest ponoć mocno zaawansowany.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez P. Koźmiński
w umowie ma się znaleźć opcja wykupu. A właśnie to było wcześniej kością niezgody. Wisła wolała wypożyczenie bez opcji, ale klub z Opola naciskał na to drugie rozwiązanie.

https://www.goal.pl/transfery/wiemy-...owe-nasz-news/

Yaw Yeboah:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez P. Koźmiński
Po pierwsze, Yaw Yeboah wciąż jest zawieszony przez władze MLS (powodu nigdy nie podano). (...)
Yeboah liczy na odwieszenie i powrót do zajęć z drużyną w styczniu. Druga przeszkoda jeśli chodzi o powrót do Wisły, to… podatki. A dokładniej fakt, że Ghańczyk nie ma obywatelstwa kraju Unii Europejskiej. (...)
Trzecia sprawa, choć powiązana, z drugą to zarobki ... na zarobki przekraczające pół miliona dolarów w Wiśle nie mógłby liczyć. Klub wciąż nie może szaleć pod względem finansowym. Czy zatem to wszystko przekreśla szanse powrotu? Według naszej wiedzy na 100 procent nie.

https://www.goal.pl/transfery/co-z-p...we-informacje/

Wisła może dostać Huja
Cytat:

Pierwotnie napisane przez P. Koźmiński
Huja miał też zainteresować Miedź Legnicę i Wisłę Kraków. Piłkarz ma kontrakt z Pogonią do lata 2027 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

https://www.goal.pl/transfery/gdzie-...bow-nasz-news/

krysztal 09.12.2025 23:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1657901)

Do tego jeszcze powrót Unimila na koszulki i będziemy mieć Huja reklamującego prezerwatywy

wolfy 10.12.2025 00:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1657898)
Ta lista jest dosc krotka, czyli polscy napastnicy z 1 ligi >1.87 i under 30, mozna skrócić do 9 nazwisk

Zjawinski (Polonia W) 10 bramek
Adamski (PGM) 11 bramek
Stanclik (Miedz) 10 bramek
Banaszak (Slask) 8 bramek
Mansfeld (Miedź) 4 bramki
Gieroba (PGM) -1 bramek
Bąk (Znicz) - 5 bramek
Lewandowski (ŁKS) - 4 bramki
...
Buksa :lol: - 0 bramek

No cóż, Buksa jest na pewno perspektywiczny. Myślę że spokojnie przez lata może grać na obecnym poziomie bez specjalnych wahań formy :>

doktor granat 10.12.2025 06:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1657873)
Potwierdził też że na razie główny kierunek dla Wisly na pozycję 9 jest Polak.

Zapewne największym zainteresowaniem będzie sie cieszyl Adamski - chce go zapewne jednak z parę zespołów esa.

Jesli jednak szukamy kogoś pod nasz obecny kaliber finansowy to zainteresowanym sie Danielem Bąkiem ze Znicza - 5 goli na jesien, 1.89m wzrostu, 20 lat, natomiast żadna bramka po strzale głową, bramki z prawej i lewej nogi. Dobra szybkość i technika i zapewne godzilby sie z rola rezerwowego w 1 lidze

Ja się nie znam, ale zapytam: czy zostało jednoznacznie powiedziane, że chodzi o grajka z 1 ligi? Bo może to np. jakiś rezerwowy z ekstraklasy co strzelił jednego gola albo nic?

doktor granat 10.12.2025 06:29

Sukiennicki - kwota wykupu realna dla wypożyczającego..
Skrzynka wódki? Dwie?

sandomingo 10.12.2025 07:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez doktor granat (Post 1657909)
Sukiennicki - kwota wykupu realna dla wypożyczającego..
Skrzynka wódki? Dwie?

Skrzynka. Bezalkoholowej.

As 10.12.2025 08:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1657894)
Polonia ma ambicje by awansować, Pogoń GM jest farmą dla Legii więc niekoniecznie.

Adamski za trzy tygodnie moze rozmawiac z kim chce wiec gdyby udalo sie go podpisac w zimie to moze daloby sie jakos dogadac zeby przyszedl wczesniej.

Poza tym nie musi to byc koniecznie ktos z pierwszej ligi. Jesli w 2 czy 3 lidze jest ktos kto umie sie tam przepychac z drwalami to i w 1 lidze bedzie umial.

Karherop 10.12.2025 08:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez doktor granat (Post 1657907)
Ja się nie znam, ale zapytam: czy zostało jednoznacznie powiedziane, że chodzi o grajka z 1 ligi? Bo może to np. jakiś rezerwowy z ekstraklasy co strzelił jednego gola albo nic?

Dokładnie zostalo powiedziane tak: "Piłkarze z 1 ligi oraz innych lig" i że są to Polacy. Od Jopa mozna bylo usłyszeć że wysocy, wiec jakis profil z tego mozna ukształtować.

W esa napastników jest w ogole jak na lekarstwo, mozna jedynie grzebac w glebokich rezerwowych ktorzy nie strzelili zadnej bramki np Kostorz i Paryzek z Pogoni. Tak to albo wydają sie poza zasiegiem albo ich po prostu nie na.

Sporo jest Polakow nie strzelajacych bramek i nie grajacych za granica, np. taki Bartosz Białek by pasowal do profilu czy Majchrzak z rezerw Stuttgartu.

Mysle ze na kogo nie postawimy to będzie spore zaskoczenie

pepe72 10.12.2025 11:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krysztal (Post 1657902)
Do tego jeszcze powrót Unimila na koszulki i będziemy mieć Huja reklamującego prezerwatywy

To se ne vrati :D

pepe72 10.12.2025 11:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1657911)
Adamski za trzy tygodnie moze rozmawiac z kim chce wiec gdyby udalo sie go podpisac w zimie to moze daloby sie jakos dogadac zeby przyszedl wczesniej.

Poza tym nie musi to byc koniecznie ktos z pierwszej ligi. Jesli w 2 czy 3 lidze jest ktos kto umie sie tam przepychac z drwalami to i w 1 lidze bedzie umial.

Pełna zgoda.
Ja tylko uzupełniłem wpis @patryko w temacie Zjawińskiego (Polonia) i Adamskiego (Pogoń GM).

Szneka 10.12.2025 11:57

Obawiam się powrotu Alana Urygi. Poziom jaki przez jesień prezentowali Biedrzycki Łasicki Grujcić Kutwa jest dla Alana Urygi nieosiągalny. Mam nadzieję, że nie będzie kolesiostwa i nie będzie grał ani łapał się na ławę. Dodatkowo Krzyżanowski na lewą pomoc jako alternatywa dla Bozicia i Duarte.

Karherop 10.12.2025 12:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1657919)
Obawiam się powrotu Alana Urygi. Poziom jaki przez jesień prezentowali Biedrzycki Łasicki Grujcić Kutwa jest dla Alana Urygi nieosiągalny. Mam nadzieję, że nie będzie kolesiostwa i nie będzie grał ani łapał się na ławę. Dodatkowo Krzyżanowski na lewą pomoc jako alternatywa dla Bozicia i Duarte.

Scenariusz najbardziej prawdopodobny: zaczyna treningi z zespolem w zimie, są komplikacje powrot sie przedłuża, w kwietniu/maju zalicza 3 spotkania po 10 minut przy niekorzystnym wyniku, w ostatnim meczu z Pogonia Siedlce wychodzi od 1 minuty.

Co będzie dalej... Tu można pewne rzeczy przewidzieć.

Runda wiosenna jest o tyle niewdzięczna, że 15 spotkań bez PP to jest bardzo mało grania. Na jesień mielismy łącznie 22 spotkania.

Przydałoby się poważnie przysiąść do kadry, aby maksymalnie ja odchudzic, ale i wzmocnić przynjamniej na tej jednej pozycji o której wszyscy mówią.

Gdybysmy mieli kase jak Termalika rok temu to widziałbym już ze 3 wzmocnienia stricte pod ekstraklasę, ale jej na dziś nie ma.

Jaroo1 10.12.2025 12:32

Dzięki kontuzjom w linii obrony Uryga może być z czystym sumieniem odstawiony na boczny tor. Jak jest trzech stoperow w składzie to zawsze można mówić że no może Alan to jest nr dwa i stawiamy na niego bo tak. Dzisiaj można o nim mówić jako nr 5 na jednej półce z Colleyem. Lasicki od nich wyżej stoi...

As 10.12.2025 12:49

Rozpoczne tym, ze nie wiem jakie plany klub ewentualnie mialby wobec tego zawodnika, ktory mialby przyjsc. Czy to mialaby by byc inwestycja na lata na ktorej sie ewentualnie zarobi czy typowe "narzedzie" zeby dac Jopowi opcje taktyczna w ataku i zeby to pomoglo w awansie. Taki chlopek, ktrore w co trzecim meczu wejdzie na ostatnie 15 minut jak przeciwnik calym zespolem broni wyniku i mamy wrzutke co 30 sekund.

Wezmy Adamskiego jako przyklad i zobaczmy czy ktos podobny jest dostepny. Adamski przed tym sezonem kopal sie po czole w 2 lidze, wczesniej kopal w CLJotce Miedzi. Dzisiaj chce go pol Ekstraklasy. Zobaczmy czy w nizszych ligach jest ktos taki jak Adamski, kto wyszedl z powaznego klubu, jest jeszcze w miare mlody, obecnie kopie w 2 czy 3 lidze i nie marudzilby, ze musi siedziec na lawce i grac ogony.

Znalazlem dwoch takich gagatkow. To nie sa moje propozycje tylko przyklady, ze tacy zawodnicy sa w nizszych ligach

Maciej Mas 24L 193cm - Wychowanek SMSu Lodz, byl w Jagielloni, Sandecji, Primaverze Cagliari a nawet byl powolywany do U-20, ponad 100 wystepow w 1 lidze. Pilkarsko cos musi umiec, profesjonalna pilka nie jest mu obca. Obecnie 2 liga Olimpia Grudziadz 18 meczow 8 goli.
https://www.transfermarkt.pl/maciej-.../0?saison=2025

Hubert Turski 22L 192cm - Wychowanek akademii Pogoni Szczecin, byl w Arce, Chrobrym, Gorniku Leczna. Powolywany do kadr mlodziezowych od U15 do U20. Wystepowal w Ekstraklasie, 1lidze, CLJ. Obecnie 3 liga Flota Swinoujscie 17 meczow 9 goli.
https://www.transfermarkt.pl/hubert-...spieler/569593

To tylko dwaj zawodnicy ktorym koncza sie kontrakty, bylo takich wiecej ale nie chce mi sie wszystkiego przekopywac. Dodatkowo zawodnikow pasujacych do profilu ktorzy maja kontrakty dluzsze niz do czerwca jest kilka stron na TF.

Mysle, ze jesli klub chce sciagnac lawkowicza na "tu i teraz" to w Polsce da sie takich kandydatow wyszukac.

krysztal 10.12.2025 13:04

O Maćku Masie miałem wczoraj właśnie pisać.Jest jeszcze jedno dobrze znane nam nazwisko w 2 lidze-Lucjan Klisiewicz

Pulpet 10.12.2025 14:51

Józek Colley w Wieczystej to rozwiązanie najlepsze dla wszystkich. Co by nie mówić to jak już wspomniano na pewno jest zwinniejszy niż te toporne kloce Szymonowicz i Koj.

Szczeciński Marian i plotki o jego przyszłości to jakaś komedia:) Chce go zarówno chujowa drugoligowa polska drużyna (Miedź) jak i uczestnik Ligi Mistrzów (Slovan). No trochę komiczny rozstrzał :)

Ciekawi mnie natomiast ten cały Oleg Horin, bo oprócz nas chce go jakaś dużyna z eklapy. Patrzyłem na jego statystyki i są no słabe. Co to za typ w ogóle?

grogoriogreg 10.12.2025 18:25

Piotr Koźmiński informuje, że Igor Łasicki odejdzie z Wisły i trafi do GKS-u Tychy.

Czyli prawdopodobnie nie dogadali się finansowo albo kością niezgody była proponowana przez klub długość kontraktu.

Łasica na pół roku byłby dobrą opcją, na 1.5 już jednak ryzyko byłoby spore.

Patryko 10.12.2025 18:45

Na bank poszło o długość kontraktu. Mimo wszystko jestem w stanie zrozumieć, jeśli postawiono mu twarde warunki. Na ten moment nieźle się prezentuje, ale wiadomo jak u niego ze zdrowiem, no i 30 (zaraz rocznikowo 31) lat na karku.

Jeżeli odejdzie też Józek, no to nagle nasza sytuacja na pozycji stopera nie jest już tak różowa. W przypadku tych dwóch odejść na bank trzeba ściągnąć jednego ŚO.

Karherop 10.12.2025 19:04

Zarówno Łasicki jak i Colley byloby u nas opcjami rezerwowymi, więc... trzeba będzie szukać młodszych, zdrowszych. Na pewno wiosny 3 obroncami i + Uryga od kwietnia nie ogarniemy.

Vuko 10.12.2025 19:08

Jeśli weszlibyśmy dobrze w rundę to moglibyśmy zagrać 4 stoperami z Urygą. No, ale ryzyko jest, ze będzie szpital, a potem ciężary.

krysztal 10.12.2025 19:09

Igor fajny gość ale ja mam uprzedzenie do piłkarzy którzy na pół roku przed końcem kontraktu przypominają sobie jak się gra w piłkę.

Jaroo1 10.12.2025 19:15

Takich spalonych graczy co już raz czy nie raz zawiedli to się powinno wywalać. Podatni na kontuzje, z dużymi wahaniami formy. To są gracze nawet na ławkę słabi bo i tak nigdy nie wiaodmo czy będą dostepni lub w jakiejś formie jeśli by byli potrzebni do wyjściowego składu.

Patryko 10.12.2025 19:25

Karcz:

Cytat:

O tym, że taki scenariusz jest możliwy, poinformował jako pierwszy Piotr Koźmiński z portalu goal.pl. My nie tylko możemy potwierdzić informacje, jak zwykle świetnie zorientowanego w sprawach transferowych dziennikarza, ale też podać trochę szczegółów, o co tak naprawdę rozbiła się sprawa. Wisła zaproponowała Łasickiemu przedłużenie umowy, ale ten wybrał ofertę z Tychów, bo po prostu tam kontrakt zabezpieczy go na dłużej. GKS zaproponował temu piłkarzowi 1,5 roczną umowę, w dodatku z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Dla zawodnika, który w tym roku skończył 30 lat, to był ważny aspekt i dlatego skorzystał właśnie z tej oferty.
U nas dostał 0,5+1 i pewnie by mu podziękowano w przypadku awansu. W Tychach ma zabezpieczone półtora roku.

Karherop 10.12.2025 19:30

Juz nawet oficjalne pożegnany, szybko poleciało.

pepe72 10.12.2025 21:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez B.Karcz
Wisła zaproponowała Łasickiemu przedłużenie umowy, ale ten wybrał ofertę z Tychów, bo po prostu tam kontrakt zabezpieczy go na dłużej. GKS zaproponował temu piłkarzowi 1,5 roczną umowę, w dodatku z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Dla zawodnika, który w tym roku skończył 30 lat, to był ważny aspekt i dlatego skorzystał właśnie z tej oferty. Tym bardziej, że w GKS-ie Igor Łasicki będzie miał też większe szanse na regularną grę. W Wiśle jesienią, gdy Mariusz Jop wystawiał go w składzie, grał dobrze, ale też bardzo mało. W sumie wystąpił w zaledwie sześciu spotkaniach. Czterech w lidze i dwóch w Pucharze Polski.

Wisła już oficjalnie potwierdziła rozstanie(...)

Możemy również potwierdzić to, o czym już informowaliśmy, czyli, że GKS Tychy jest zainteresowany również wypożyczeniem z Wisły Ervina Omicia. Oczywiście samo zainteresowanie nie przesądza sprawy, choć piłkarz nie jest do końca zadowolony z tego, że w Krakowie gra po prostu mało. Dodajmy, że Omiciem interesuje się nie tylko tyski GKS. Chętnie widzieliby tego zawodnika również w Ruchu Chorzów.

https://gazetakrakowska.pl/igor-lasi.../c2p2-28257405

Karherop 10.12.2025 23:30

Ciekawe co teraz wymyśla z obsadą ŚO i czy w związku z tym wypuścimy też Colleya.

Dla budzetu i samego zawodnika to byłoby na pewno lepiej. Dla nas trojka Biedrzycki, Grujcic i Kutwa+ wracajacy po kontuzji Uryga to trochę mało żeby nawet rozegrać gierki treningowe.

Pewnie będzie jakieś sztukowanie z gośćmi z rezerw, tyle ze tam za bardzo nie widać materiału na "nowego Kutwe".

pepe72 10.12.2025 23:37

Jak poszedł Łasicki to pewnie zostanie Colley, który ma kontrakt do 30 czerwca 2026

Szneka 10.12.2025 23:50

Jakoś na lato tego roku w zajęciach pierwszego zespołu brał udział Woś. Jak się spisywał w rezerwach i czy jest szansa żeby był ŚO nr 4 ?

azor 11.12.2025 08:11

Niestety obawiam się, iż obecne ruchy mogą wskazywać na dużą wiarę w powrót Urygi.

Patryko 11.12.2025 08:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1657956)
Niestety obawiam się, iż obecne ruchy mogą wskazywać na dużą wiarę w powrót Urygi.

Byłaby to rażąca krótkowzroczność i nie wydaję mi się, żeby Basha był aż tak głupi, żeby nie dać Jopowi sensownej opcji na ŚO. Tak jak koledzy powyżej, wydaję mi się, że Colleya nie puszczą do czerwca.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:45.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl