Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Mam pytanie.... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=349)

nero 07.01.2012 12:00

Może trochę głupie pytanie, ale....
Czy taki rodzaj papieru - http://us.123rf.com/400wm/400/400/gu...und-vector.jpg ma jakąś fachową nazwę?
Na bajkach bardzo często posłaniec rozwijał takie coś gdy czytał np. wiadomość od króla.

edit:
Oświeciło mnie... papirus...

młodyTSW 07.01.2012 14:13

Spotkał się ktoś może z grą Liga Polska Menadżer 98 na necie? Bo szukam tego i nigdzie znaleźć nie mogę

Watts 07.01.2012 14:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1207710)
Może trochę głupie pytanie, ale....
Czy taki rodzaj papieru - http://us.123rf.com/400wm/400/400/gu...und-vector.jpg ma jakąś fachową nazwę?
Na bajkach bardzo często posłaniec rozwijał takie coś gdy czytał np. wiadomość od króla.

edit:
Oświeciło mnie... papirus...

Pergamin :P

siara 07.01.2012 14:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1207710)
Może trochę głupie pytanie, ale....
Czy taki rodzaj papieru - http://us.123rf.com/400wm/400/400/gu...und-vector.jpg ma jakąś fachową nazwę?
Na bajkach bardzo często posłaniec rozwijał takie coś gdy czytał np. wiadomość od króla.

edit:
Oświeciło mnie... papirus...

Możesz spróbować w dwóch miejscach:
Sklep hobbystyczny-Kraków, ul.Garbarska 4/3 (tel. 012 430 20 05).

lub
K2Office na Librowszczyźnie..

Ewentualnie, prosty, domowy sposób...

Kupujesz kilka kartek papieru, zapalniczkę i delikatnie opalasz brzegi....małym ogniem, lub żarem...Kilka kartek, bo nim dojdziesz do upragnionego efektu, coś musisz spartolić;).
Daj znać o efektach

nero 07.01.2012 14:35

Dziękuje wszystkim za odpowiedz :)
Potrzebowałem nazwy by wyszukać zdjęć pergaminu w internecie.

Kamil_mchw 07.01.2012 23:00

Szybki opis sytuacji....
Skończyłem studia i mam tytuł mgr. (turystyka), będąc na 4 roku postanowiłem rozpocząć drugi kierunek na innej uczelni (inżynierski). Ktoś mi głupot naopowiadał że jak zrobie mgr z turystyki to będę mógł zrobić podyplomówkę z inż. środowiska... a ja w to głupi uwierzyłem. Nie spr. sobie na necie, ani nie zapytalem sie w dziekanacie czy jest w ogóle taka możliwość... Z UR po roku (niezaliczonym) zostałem usunięty z listy studentów z powodu braków postępów w nauce :D Teraz znowu chce iść na studia ale znowu na inną uczelnię... Co mam teraz zrobić...?? Tak się składa że na kierunek na który chce iść (inż środowiska ale tym razem na agh) na 1 roku 90% przedmiotów już miałem i tutaj pytanie czy nie byłoby problemów z przepisaniem ocen i robieniem przedmiotów z 2 roku "awansem"?? Chodzi o to że na kierunku turystyka i na UR na inż. środowiska miałem już mase przedmiotów które mógłbym przepisać, a zależy mi na tym żeby zacząć i skończyć te studia jak najszybciej... proszę o pomoc.
Napisać prośbę o reaktywacje na UR i wtedy przenieść się na AGH czy może złożyć od nowa papiery na AGH i wtedy zacząć kombinować...

Don Donson 07.01.2012 23:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Niekonik (Post 1207046)
Witam... jestem na kupnie subwoofera do pokoju okolo 25 m2, co polca wislaccy audiofile, albo melomani :)]
A moze ktos ma do sprzedania swoj sprzet poniewaz go nie uzywa???

Ja polecam KEF C4 - super sprzęt zarówno do muzy jak i do filmów, pełna sterowalność w zakresie basu i głośności.
Ponadto sam wyłącza się w tryb czuwania.

Kozak, naprawdę.

Krakus! 08.01.2012 11:06

Witam jest ktoś kto może pomóc mi skorygować,poprawic błędy w tekscie o świetach Bożego Narodzenia w j. niemieckim ?

TSW Fanatyk 08.01.2012 12:38

W jakiej telewizji obejrzę dzisiejsze derby Manchesteru ?

jaro1985r dzięki!

jaro1985r 08.01.2012 12:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSW Fanatyk (Post 1207949)
W jakiej telewizji obejrzę dzisiejsze derby Manchesteru ?

Sportklub 128 kanał na Cyfrze +

Marcin_fan 08.01.2012 14:58

jaka najczęstsza awaria zdarzyła sie Wam, Waszym kolegom, znajomym w samochodzie w czasie jazdy ? Nie mam tu na myśli jakiejś konkretnej marki samochodu..

Keczup 08.01.2012 16:15

brak paliwa;)

BBudowniczy 08.01.2012 16:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Keczup (Post 1207985)
brak paliwa;)

To nie awaria, to głupota :p

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamil_mchw (Post 1207884)
Szybki opis sytuacji....
Skończyłem studia i mam tytuł mgr. (turystyka), będąc na 4 roku postanowiłem rozpocząć drugi kierunek na innej uczelni (inżynierski). Ktoś mi głupot naopowiadał że jak zrobie mgr z turystyki to będę mógł zrobić podyplomówkę z inż. środowiska... a ja w to głupi uwierzyłem. Nie spr. sobie na necie, ani nie zapytalem sie w dziekanacie czy jest w ogóle taka możliwość... Z UR po roku (niezaliczonym) zostałem usunięty z listy studentów z powodu braków postępów w nauce :D Teraz znowu chce iść na studia ale znowu na inną uczelnię... Co mam teraz zrobić...?? Tak się składa że na kierunek na który chce iść (inż środowiska ale tym razem na agh) na 1 roku 90% przedmiotów już miałem i tutaj pytanie czy nie byłoby problemów z przepisaniem ocen i robieniem przedmiotów z 2 roku "awansem"?? Chodzi o to że na kierunku turystyka i na UR na inż. środowiska miałem już mase przedmiotów które mógłbym przepisać, a zależy mi na tym żeby zacząć i skończyć te studia jak najszybciej... proszę o pomoc.
Napisać prośbę o reaktywacje na UR i wtedy przenieść się na AGH czy może złożyć od nowa papiery na AGH i wtedy zacząć kombinować...

Sam sobie powyżej odpowiedziałeś : iść i zapytać się w dziekanacie na AGH jak do tego wszystkiego podejdą. To najlepszy sposób.

MatMario 08.01.2012 20:01

Ile na giełdzie na Balickiej kosztują filmy na Blu-ray?

Keczup 08.01.2012 22:02

osobiscie kupuje po 20 zeta.......... ale jak kupuje hurtowo np 20 sztuk to sie targuje

Marcinnno 09.01.2012 15:02

Mam pytanie odnośnie urlopu dziekańskiego. Czy można go wziąć zaledwie po zaliczeniu pierwszego pół roku studiów ( obecnie jestem na 1 roku ).

crazykaro 09.01.2012 16:02

Z tego co kojarzę to dopiero pozaliczeniu pierwszego roku można wziąć urlop chociaż w wyjątkowych sytuacjach może da siewcześniej. A żeby się dowiedzieć trzeba wziąć regulamin studiów danej uczelni i crtl+f: urlop

LanceTS 09.01.2012 18:50

Jakiś prosty darmowy program do nagrywania filmów, muzyki itp na płyty? Bo ściągnałem jakies gówno co zajmuje 400mb i się okazało ze mozna nim przerabiać zdjęcia, rysować, malować, kolorować, kopiować, usuwać, dodawać, zmieniać puplit, przeinstalować system, tworzyć strony, przywrócić pliki, oglądać filmy, edytować zdjęcia, słuchać muzyki, instalować gry, przeglądać internet, grać w Fife, nagrywać filmy 3d, tworzyć wirtualne dyski, rozmawiać przez gg, skype, sciagać napisy, odkurząc system, gotować, wiązać krawaty, włamać się na rządowe strony a do KU*WY nagrywać na płyty nie można.

fifi1906 09.01.2012 19:31

Polecam ,,NERO" ! a co do twojego posta to chyba bedziesz na mistrzach;)

Dzimi 09.01.2012 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin_fan (Post 1207973)
jaka najczęstsza awaria zdarzyła sie Wam, Waszym kolegom, znajomym w samochodzie w czasie jazdy ? Nie mam tu na myśli jakiejś konkretnej marki samochodu..

Chyba "kapeć" w kole - zdarza się częściej niż awaria "sprzętowa". Chociaż może dlatego że znajomi nie jeżdżą samochodami francuskimi i włoskimi (tylko niemieckimi i japońskimi), bo wtedy mogłoby być odwrotnie...

węgorz2 09.01.2012 22:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dzimi (Post 1208312)
Chyba "kapeć" w kole - zdarza się częściej niż awaria "sprzętowa". Chociaż może dlatego że znajomi nie jeżdżą samochodami francuskimi i włoskimi (tylko niemieckimi i japońskimi), bo wtedy mogłoby być odwrotnie...

jezeli myslisz ze auta francuskie sie psuja to nie masz racji ,oczywiscie nie pisze o autach 10 letnich

Krzysiek 10.01.2012 16:48

Kto poleci jakąś księgarnie online gdzie znajdę każdą książkę wydaną w Polsce? Bo i na Rajskiej i w Jagiellonce egzemplarze owszem są, ale do korzystania tylko na miejscu. A mnie to nie urządza.

Any ideas?

Al_29 10.01.2012 16:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krzysiek (Post 1208532)
Kto poleci jakąś księgarnie online gdzie znajdę każdą książkę wydaną w Polsce? Bo i na Rajskiej i w Jagiellonce egzemplarze owszem są, ale do korzystania tylko na miejscu. A mnie to nie urządza.

Any ideas?

Bonito.pl ?

medyk 10.01.2012 19:04

gdzie można zgłosic stojacy bardzo dlugi czas samochod bez rejestracji ?

TSW Fanatyk 10.01.2012 19:45

Opłaca się kupić np w Anglii (przez kogoś ze znajomych) sprzęt elektroniczny pokroju ipoda/iphona? Wyjdzie tak samo jak w kraju czy taniej? Bo słyszałem że za granicą tańszy sprzęt jest jednak nie wiem czy to prawda..

brylant17 10.01.2012 21:25

Help me! Zrobiłem wypłać z allegro poprzez PayU lecz widnieje moje stare zamknięte i nie aktualne konto.Pytanie kasa wróci do PayU i zostanie transakcja anulowana ? Czy już po kasie? dodam, że maila do allegro wysłałem.

El'kabat 10.01.2012 21:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1208623)
Help me! Zrobiłem wypłać z allegro poprzez PayU lecz widnieje moje stare zamknięte i nie aktualne konto.Pytanie kasa wróci do PayU i zostanie transakcja anulowana ? Czy już po kasie? dodam, że maila do allegro wysłałem.

Bank powinien taka kase odesłać.
Przerabiałem to z PIT-em. Po kilku dniach roboczych kase do urzędu odesłali.
Ludzie w necie to samo pisza,ze odsyłaja po kilku dniach...

dostuffca 11.01.2012 11:20

pytałem w "Weźcie się do roboty", ale na wszelki wypadek spytam i tutaj:
czy mógłby mi ktoś pomóc w stworzeniu porannego planu treningowego? 3x w tygodniu, przed pracą, godzinę/ półtora na sesję?

Nie chodzi mi o zrobienie z siebie półboga - potrzebuję odzyskać kondycję i zrzucić parę kilo i to utrzymać. Później ew. przejść docelowo w tryb półboga.

z góry dziękuję

PrzemooTSW 11.01.2012 12:09

Dostałem Dziś rachunek za internet blueconnect dużo większy.
Dostał ktoś podobnie?
Korzystam jak zawsze i płaciłem 79zł a dziś mi przyszło 158.30zł
Czy to moze byc spowodowane?

miba 11.01.2012 12:33

Skończyła Ci się umowa/ okres promocyjny na abonament?

Kaan 11.01.2012 14:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez medyk (Post 1208569)
gdzie można zgłosic stojacy bardzo dlugi czas samochod bez rejestracji ?

Jak bez rejestracji to dobrze, dzwoń na policję lub SM.

PrzemooTSW - sprawdz wpłaty i bilans comiesieczy z kilku ostatnich miesięcy, byc moze wisi Ci jakas zaległośc.

tomo 11.01.2012 14:53

http://www.youtube.com/watch?v=WVLvMg62RPA

Tytuł piosenki lecącej w tle ?

snyrting 11.01.2012 15:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomo (Post 1208824)
http://www.youtube.com/watch?v=WVLvMg62RPA

Tytuł piosenki lecącej w tle ?

Oryginał: Immigrant Song - Led Zeppelin, w trailerze masz cover Trenta Reznora i Karen O

fifi1906 11.01.2012 18:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PrzemooTSW (Post 1208777)
Dostałem Dziś rachunek za internet blueconnect dużo większy.
Dostał ktoś podobnie?
Korzystam jak zawsze i płaciłem 79zł a dziś mi przyszło 158.30zł
Czy to moze byc spowodowane?

może nie zapłaciłeś ostatiego rachunku i przyszlo razem z zaległym?! ja tak miałem w cyfrze!

hrabia 11.01.2012 18:47

czy ktos sie orientuje w ktorej ksiazce Cejrowskiego jest fragment rozmowy z ksiedzem w Boliwii ?

Manson33 11.01.2012 20:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hrabia (Post 1208886)
czy ktos sie orientuje w ktorej ksiazce Cejrowskiego jest fragment rozmowy z ksiedzem w Boliwii ?

Może chodzi Ci o ten tytuł:

http://www.wattpad.com/292214-cejrow...ch-plemion?p=1

http://www.cejrowski.com/ksiazki/index.php?p=gringo

Coś o księdzu jest na stronie 30 i 31

http://www.wattpad.com/292214-cejrow...h-plemion?p=30

http://www.wattpad.com/292214-cejrow...h-plemion?p=31

Puchatek 12.01.2012 13:51

Szukam uczelni w Kraku z kierunkiem turystyka i rekreacja zaoczne ale takiej z najniższej półki aby uczyć się nie trzeba było.

ps. nie dla mnie :)

nero 12.01.2012 17:54

Czy warto kupować odtwarzacz blu-ray do starego telewizora ?!

fifi1906 12.01.2012 19:09

przyszedł mi rachunek z cyfry i jakiś aneks do tego. nie moge tego zrozumieć za ciula. teraz płce 70.90 z ł bo mam pakiet kompakt i osobno canal + sport. o ile mi wzrosnie abonament? ma ktoś taki problem?

mic 12.01.2012 19:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fifi1906 (Post 1209188)
przyszedł mi rachunek z cyfry i jakiś aneks do tego. nie moge tego zrozumieć za ciula. teraz płce 70.90 z ł bo mam pakiet kompakt i osobno canal + sport. o ile mi wzrosnie abonament? ma ktoś taki problem?

http://satkurier.pl/news/71615/cyfra-podwyzka-cen.html

mozesz tez wypowiedziec umowe i podpisac na nowych lepszych warunkach


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:02.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl