Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Mam pytanie.... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=349)

PrzemooTSW 17.12.2011 16:24

Opisywał ktoś może dzień z Życia magnata?
Pilnie potrzebuje?

spirit 17.12.2011 16:29

Czy ktoś może wie, co to za kawałek leci po zdobyciu bramki przez Bayern Monachium na ichniejszym stadionie?

E: To jest chyba ogólnie popularny kawałek u Niemców, bo słyszałem go na wakacjach w Hiszpanii na imprezie, kiedy dosyć pokaźna grupa Niemców niemal orgazmu dostała, jak zaczął ten kawałek lecieć

WiślakNH 17.12.2011 17:26

Jest jeszcze w Krakowie jakaś ulica niedaleko rynku na której można zostawić samochód nie płacąc?

WISŁAZWE 17.12.2011 17:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spirit (Post 1202990)
Czy ktoś może wie, co to za kawałek leci po zdobyciu bramki przez Bayern Monachium na ichniejszym stadionie?

E: To jest chyba ogólnie popularny kawałek u Niemców, bo słyszałem go na wakacjach w Hiszpanii na imprezie, kiedy dosyć pokaźna grupa Niemców niemal orgazmu dostała, jak zaczął ten kawałek lecieć

Czy o ten kawałek koledze chodzi:


http://www.youtube.com/watch?v=0J2QdDbelmY&ob=av2n

Czy inna wersja:
http://www.youtube.com/watch?v=t2qNYazPF3Y



Lub jakiś inny remix tego utworu.

Marcin_fan 17.12.2011 17:39

Na moje to wszystkie ulice po prawej od Alei ( jadąc w kierunku 29 Listopada ) są w strefie. Czyli są płatne

MatMario 17.12.2011 18:13

Zostawić możesz wszędzie, co najwyżej dostaniesz mandat...

Najbliżej na rynek z parkingiem za free masz z 3 Maja

adam_09 17.12.2011 19:05

możesz zostawić jeszcze na placu przed Politechniką Krakowską.

Kibicka 17.12.2011 19:45

Może Ktoś polecić jakiegoś fajnego tapicera meblowego?

WiślakNH 17.12.2011 22:10

Wie ktoś jak wystawiane są mandaty za niekupienie bileciku w płatnej strefie parkowania? Jeśli bym dostał miałbym coś za wycieraczką?

johny96 17.12.2011 22:15

Nie jestem pewien, ale wkładają taki jakby paragonik za wycieraczkę wzywający do zapłacenia, 50zł albo 100zł.

crazykaro 18.12.2011 00:21

50 zł, wklepują w komputer nr rejestracyjny i markę i dostaje się bilecik z informacją gdzie zapłacić mandat

nero 18.12.2011 11:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1203210)
50 zł, wklepują w komputer nr rejestracyjny i markę i dostaje się bilecik z informacją gdzie zapłacić mandat

I nie ma przypadkiem tak że robią zdjęcia samochodu oraz przedniej szybie?
Bo kiedyś widziałem gości w odblaskowych kamizelkach, którzy w ten sposób "znęcali się" nad samochodem.

johny96 18.12.2011 12:10

Tak robią zdjęcia, tył przód.

labtec 18.12.2011 15:00

Mam internet w UPC.

50 mb/s .

Jak ściągam jakieś filmiki po 300 mb to prędkość mam na poziomie 100 kb/s


Ale jak mam film 700 mb, to prędkość spada automatycznie do 10 kb/s ! i czas ściagania wynosi....20 godzin....


Sprawdzałem o różnych porach dnia i nocy, zmieniałem również kanały pod adresem ; http://192.168.0.1/
Router resetowany itd.


Czy nie jest przypadkiem tak, że w UPC są jakieś limity prędkości ściagania ? Tylko nikt mi nie chce o nich powiedzieć na infolinii ?

Bardzo proszę o pomoc

crazykaro 18.12.2011 15:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez labtec (Post 1203317)
Mam internet w UPC.

50 mb/s .

Jak ściągam jakieś filmiki po 300 mb to prędkość mam na poziomie 100 kb/s


Ale jak mam film 700 mb, to prędkość spada automatycznie do 10 kb/s ! i czas ściagania wynosi....20 godzin....


Sprawdzałem o różnych porach dnia i nocy, zmieniałem również kanały pod adresem ; http://192.168.0.1/
Router resetowany itd.


Czy nie jest przypadkiem tak, że w UPC są jakieś limity prędkości ściagania ? Tylko nikt mi nie chce o nich powiedzieć na infolinii ?

Bardzo proszę o pomoc

A w jaki sposób ściągasz?

labtec 18.12.2011 15:23

priv
10 znaków

El'kabat 18.12.2011 15:55

Co do tych mandatów za strefe to jak nie macie akurat mamony,mozna spokojnie na tym lache klasc.
Mandat z policji-sciagneli mi z pita,bez zadnego wezwania.
Mandat z MPK- po miesiacu juz przyszlo wezwanie do zaplaty.
A dwa mandaty za strefe jak nie zapłaciłem jakies 2 lata temu to dalej nic sie nie dzieje..;)

labtec 18.12.2011 15:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez labtec (Post 1203317)
Mam internet w UPC.

50 mb/s .

Jak ściągam jakieś filmiki po 300 mb to prędkość mam na poziomie 100 kb/s


Ale jak mam film 700 mb, to prędkość spada automatycznie do 10 kb/s ! i czas ściagania wynosi....20 godzin....


Sprawdzałem o różnych porach dnia i nocy, zmieniałem również kanały pod adresem ; http://192.168.0.1/
Router resetowany itd.


Czy nie jest przypadkiem tak, że w UPC są jakieś limity prędkości ściagania ? Tylko nikt mi nie chce o nich powiedzieć na infolinii ?

Bardzo proszę o pomoc




wynika z tego co wyczytałem m.in na wykop.pl ( ten sam problem wiele osób ma ).

Że UPC specjalnie zmniejsza 10 krotnie transfer, by walczyć z piractwem.....



I teraz 2 pytania:


Czy dostawca internetu, w tym przypadku UPC nie ma obowiązku, poinformować o tych ograniczeniach przed podpisaniem umowy ?!




i dwa, czy istnieje jakieś obejście tego ' kagańca ' ?
Czy to torrenty, czy to filesoniki, rapidshare itd to problem nadal występuję....

snyrting 18.12.2011 16:03

labtec a jaką masz prędkość zapisaną w umowie?

Pytam, bo providerzy często stosują metodę, że gwarantują prędkość do 50 mbit/s, do 10 mbit/s, etc.

Jeżeli zgodziłeś się na taki zapis, to niewiele możesz zrobić. W przeciwnym razie możesz się domagać realizowania usługi zgodnie ze specyfikacją w umowie.

labtec 18.12.2011 16:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez snyrting (Post 1203344)
labtec a jaką masz prędkość zapisaną w umowie?

Pytam, bo providerzy często stosują metodę, że gwarantują prędkość do 50 mbit/s, do 10 mbit/s, etc.

Jeżeli zgodziłeś się na taki zapis, to niewiele możesz zrobić. W przeciwnym razie możesz się domagać realizowania usługi zgodnie ze specyfikacją w umowie.


Fiber Power 50 mb/s w UPC


Prędkość w testerze;
http://www.upc.pl/internet/poznaj-in...edkosci-lacza/

25 / 30 więc jest kuźwa 2x mniejsza niż normalnie.

Problem jest inny, i potwierdza się to co piszą w necia, że UPC ogranicza specjalnie transfer danych, w celu walki z PIRACTWEM INTERNETOWYM heh...



Filmik 300 mb ściąga się z prędkością 100 kb/s mniej więcej
Ale już 700 mb z prędkościa... 10 kb/s...... - i film się sciąga 15 godzin...


Najgorsze jest to, że jak miałem neta w dialogu 4MB/S to nie było takich ograniczeń w transferze !!

LanceTS 18.12.2011 20:48

Ściągnałem nowego PESa, gram pierwszy mecz, ustalam skład i wszystko ok. I nagle w drugiej połowie są jakieś zmiany których nie ustalałem. Jakiś automatyczny trener czy coś? wie ktoś jak to wyłączyć?

bercik860 18.12.2011 23:37

Gdzie w Krakowie zrobię nadruk na szklankę na piwo? Nie kufel, tylko szklanke. Nie hurtowo tylko jedną sztukę.

jakby ktoś coś polecił to bym był wdzięczny ;)

Aniołek_Wisła 18.12.2011 23:52

czy uważacie ze jak ktoś mieszka w Wawie od urodzenia , ale ma Wisłę w sercu i nie kryje się z tym , ma prawo nazwać się prawdziwym kibicem Wisełki ???

Lemonek 18.12.2011 23:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aniołek_Wisła (Post 1203553)
czy uważacie ze jak ktoś mieszka w Wawie od urodzenia , ale ma Wisłę w sercu i nie kryje się z tym , ma prawo nazwać się prawdziwym kibicem Wisełki ???

:rotfl:

JŻŚ

Lemonek 19.12.2011 00:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez labtec (Post 1203355)
Fiber Power 50 mb/s w UPC


Prędkość w testerze;
http://www.upc.pl/internet/poznaj-in...edkosci-lacza/

25 / 30 więc jest kuźwa 2x mniejsza niż normalnie.

Problem jest inny, i potwierdza się to co piszą w necia, że UPC ogranicza specjalnie transfer danych, w celu walki z PIRACTWEM INTERNETOWYM heh...



Filmik 300 mb ściąga się z prędkością 100 kb/s mniej więcej
Ale już 700 mb z prędkościa... 10 kb/s...... - i film się sciąga 15 godzin...


Najgorsze jest to, że jak miałem neta w dialogu 4MB/S to nie było takich ograniczeń w transferze !!

Ale to trochę dziwne, bo ja mam w UPC internet 10Mb/s i nigdy nie mam takiego problemu. Od czasu do czasu torrentem ściągam filmy 700mb i większe i zawsze transfer mam 1,1Mb/s i 700mb ściąga się w jakieś 15 min..

Verbrecher 19.12.2011 00:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aniołek_Wisła (Post 1203553)
czy uważacie ze jak ktoś mieszka w Wawie od urodzenia , ale ma Wisłę w sercu i nie kryje się z tym , ma prawo nazwać się prawdziwym kibicem Wisełki ???

musisz tylko wiedziec jedno..ze Wisly kibice pier.... Polski stolice :rotfl:

Aniołek_Wisła 19.12.2011 00:15

jasne ... ale to nie moja wina ze mieszkam w Wawie ... a wyobrazcie sobie jak trzeba znosic opinie legionistow jak Wisla nie daj Boze przegra ... wieec w takich sytuacjach daje sie Wierność Wiselce ... znam jeszcze kilku ggosci ktorzy tez kochaja ten klub ... i sa z Wawy ...

wislacki 19.12.2011 00:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aniołek_Wisła (Post 1203558)
jasne ... ale to nie moja wina ze mieszkam w Wawie ... a wyobrazcie sobie jak trzeba znosic opinie legionistow jak Wisla nie daj Boze przegra ... wieec w takich sytuacjach daje sie Wierność Wiselce ... znam jeszcze kilku ggosci ktorzy tez kochaja ten klub ... i sa z Wawy ...

kreseq, 0 22, Sartre, emj10, zizou... :rotfl:
Sorry za OT ale nie mogłem się powstrzymać

Aniołek_Wisła 19.12.2011 00:29

wislacki nie ogarniam co napisales ...

tomo 19.12.2011 13:49

Lodowisko przy Galerii Krakowskiej to czynne jest już ?

WISŁAZWE 19.12.2011 13:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomo (Post 1203628)
Lodowisko przy Galerii Krakowskiej to czynne jest już ?


Byłem w zeszłym tygodniu, było czynne.

Arkas 19.12.2011 15:18

Jakiś tani kurier może ktoś polecić?
I jak zapakuje przesyłkę w paczkę i pójdę na pocztę żeby mi to wysłali to wyślą kurierem pocztex czy to listonosz zaniesie? Jak to jest?

crazykaro 19.12.2011 16:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 1203647)
Jakiś tani kurier może ktoś polecić?
I jak zapakuje przesyłkę w paczkę i pójdę na pocztę żeby mi to wysłali to wyślą kurierem pocztex czy to listonosz zaniesie? Jak to jest?

Zaglądnij na strone www.4logis.pl prezsyłki dostarczają przy pomocy DPD. 20 zł za taką zwykłą przesyłkę do 3 kg

A codo poczty to wszystko zalezy od wielkości paczki. Jak paczka mniejsza to listonosz przyniesie a jak większa to przyjedzie samochód ale kurier to nie jest żeby w 24h paczka była na miejscu.

El'kabat 19.12.2011 17:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 1203647)
Jakiś tani kurier może ktoś polecić?
I jak zapakuje przesyłkę w paczkę i pójdę na pocztę żeby mi to wysłali to wyślą kurierem pocztex czy to listonosz zaniesie? Jak to jest?

k-ex.pl

10 znakow

Zola 19.12.2011 18:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 1203647)
Jakiś tani kurier może ktoś polecić?
I jak zapakuje przesyłkę w paczkę i pójdę na pocztę żeby mi to wysłali to wyślą kurierem pocztex czy to listonosz zaniesie? Jak to jest?

ewentualnie ExpressCouriers - podwykonawca UPS, za paczke krajowa srednio 15zł.
Moja Firma korzysta z ich uslug, takze szczerze polecam :)

crazykaro 19.12.2011 19:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zola (Post 1203679)
ewentualnie ExpressCouriers - podwykonawca UPS, za paczke krajowa srednio 15zł.
Moja Firma korzysta z ich uslug, takze szczerze polecam :)

Tylko nie bierzesz pod uwagętego że twoja firma ma podpisaną z nimi umowę dzięki czemu macie niskie koszty wysyłki. Zwykła osoba musi za taką przesyłkę ogólnokrajową zapłacić ponad 30 zł

maTyS. 20.12.2011 11:47

czy buty skórzane można wyprać w pralce ? jeśli nie to jakich innych sposobów można użyć ?

KptAnt 20.12.2011 18:05

Powiem Ci, że ja osobiście myję wodą z mydłem i szczotką/szmatką zależnie od typu butów. Potem trzeba je wysuszyć, ale nie na kaloryferze. Niech postoją i wyschną. Pranie w pralce odradzam (jeżeli są to takie buty od garnituru).

Saimoz 20.12.2011 18:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez labtec (Post 1203355)
Fiber Power 50 mb/s w UPC


Prędkość w testerze;
http://www.upc.pl/internet/poznaj-in...edkosci-lacza/

25 / 30 więc jest kuźwa 2x mniejsza niż normalnie.

Problem jest inny, i potwierdza się to co piszą w necia, że UPC ogranicza specjalnie transfer danych, w celu walki z PIRACTWEM INTERNETOWYM heh...



Filmik 300 mb ściąga się z prędkością 100 kb/s mniej więcej
Ale już 700 mb z prędkościa... 10 kb/s...... - i film się sciąga 15 godzin...


Najgorsze jest to, że jak miałem neta w dialogu 4MB/S to nie było takich ograniczeń w transferze !!



mam te same parametry od tego samego dostawcy .... mam nadzieje, ze wiesz, ze predkosc zalezy od tego skad sciagasz film (wogole to powiedz czym, skad, jak)


ps. tak na szybko pierwszy lepszy torrent, srednia predkosc pobierania 2.1 MB/s (a i przy 4 ip podpietych pod jeden router)

UPC nie blokuje nic

Devonisch 20.12.2011 20:38

Jako, że przy próbie szukania na forum wyskakuje cuś takiego: "Your submission could not be processed because a security token was missing."
Pytanie.
Gdzie kupię tanie race w Krakowie oprócz firebisu?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl