Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

River 08.08.2011 20:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76 (Post 1143105)
Kiedy zostanie rozegrany pierwszy mecz na nowym stadionie przez Śląsk Wrocław ?

Najprawdopodobniej pod koniec wrzesnia, mecz z Lechem ma byc juz na nowym stadionie.

Jaroo1 08.08.2011 21:09

jak to pazdziernik? A ta walka Adamek - Kliczko (10 wrzesnia?) odbedzie sie we Wrocku?

EDIT
Nie zauwazylem posta Rivera. Z Amica graja 23 wrzesnia i jest to pierwszy mecz we wrzesniu SLaska u siebie takze nawet jak stadion bedzie wyszykowany na 1 wrzesnia to nie bedzie okazji zagrac na nim meczu ligowego ;)

Konrad. 08.08.2011 21:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1143195)
Nie zauwazylem posta Rivera. Z Amica graja 23 wrzesnia i jest to pierwszy mecz we wrzesniu SLaska u siebie takze nawet jak stadion bedzie wyszykowany na 1 wrzesnia to nie bedzie okazji zagrac na nim meczu ligowego ;)

Ale Liga Europy:

1 kolejka 16 września, 2 kolejka 29 września...

Antystenes 08.08.2011 21:50

A Lechia kiedy zagra na nowym?

tomek_TSW 08.08.2011 22:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1143210)
A Lechia kiedy zagra na nowym?


W najbliższą niedziele, mecz Lechii na nowym obiekcie

Donki 08.08.2011 22:02

Za tydzien z żydami :)

qqq_b 09.08.2011 10:45

Z Cracovią w niedziele gra Lechia w Gdańsku w Polsce.

MicK 09.08.2011 11:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qqq_b (Post 1143342)
Z Cracovią w niedziele gra Lechia w Gdańsku w Polsce.

Thank you Captain Obvious
http://freshbread.blogs.com/photos/u...ainobvious.jpg

Kociewiak 09.08.2011 16:34

http://amberexpo.pl/wp-content/gallery/sierpien/23.jpg

qqq_b 09.08.2011 19:02

( z reklamy ) Niech się inni wstydzą! ( ŁKS, Widzew, Górnik, GKS ... )

_gilardino_ 09.08.2011 19:05

Jaka frekwencja się zapowiada na meczu z Cracovią?

Konrad. 09.08.2011 19:21

Cytat:

Jacek Rutkowski: Powinniśmy płacić za stadion 10 procent przychodów

- W 2005 roku ustaliliśmy z prezydentem Ryszardem Grobelnym, że on buduje stadion, a ja zespół. Tak robiliśmy, tylko nikt z nas wtedy nie myślał, że w Poznaniu będzie Euro 2012, że powstanie stadion na ponad 40 tysięcy miejsc, że będą loże, że utrzymanie tego obiektu będzie kosztowało ogromne sumy - mówi Jacek Rutkowski w rozmowie w Magazynie Kolejorz. - Bardzo wierzymy, że jako operator w ciągu 2-3 lat potrafimy na tym stadionie zarobić, a z drugiej strony - obniżyć koszty eksploatacji.


- Obudziliśmy się ze snu o tym, że nowy stadion to więcej kibiców, loże do wynajęcia, że na tym wszystkim będzie można zarabiać. Nikt z nas, tak do końca, nie pomyślał, że będą też wysokie koszty utrzymania, że poszczególne miasta - Gdańsk, Wrocław, Poznań - będą chciały, zresztą słusznie, te koszty przerzucić na klub - mówi właściciel Lecha Poznań, który od września zostanie operatorem stadionu przy Bułgarskiej. - Do tej pory płaciliśmy bardzo małe stawki czynszu i koncentrowaliśmy się na budowie drużyny. Teraz będzie inaczej.
Prezes Rutkowski porównuje sytuację w Poznaniu do tej we Frankfurcie, w którym mieszka i w którym także miasto jest właścicielem stadionu.
- Klub Eintracht płaci za niego 10 procent swoich przychodów. Jeżeli w ubiegłym roku zarabiał jako klub Bundesligi, o ile dobrze pamiętam ok. 80 milionów euro, to płacił ok. 8 milionów miastu. W tym roku gra w 2. Bundeslidze, będzie miał ok. 40 milionów euro przychodu, bo stracił prawa telewizyjne i część kibiców. Gdybyśmy my mieli płacić 10 procent, to nie powinno być tego więcej niż 4-5 milionów. Tymczasem łącznie z utrzymaniem będziemy płacić więcej - 9 milionów, a może jeszcze więcej.
Przychody Lecha za zeszły rok, gdy grał w europejskich pucharach, to ok. 61 milionów zł. W tym roku będą niższe.
Co do decyzji rządu o zamykaniu stadionów, prezes Rutkowski mówi: - To bez sensu. Budujemy stadiony za miliardy, więc powinniśmy zamykać chuliganów, a nie stadiony. To jest dla mnie oczywiste.

Po tej wypowiedzi CBA powinno zapukać do biura prezydenta Poznania.

Ot, tak snuli wizję jak wydać kilkaset milionów miejskich pieniędzy. I jakoś we dwójkę nie pomyśleli, że ani jednej ani drugiej stronie nie będzie się to opłacać...

miodzio 09.08.2011 19:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kociewiak (Post 1143523)

To zielone to co? Parkingi ekologiczne czy też mieli może za dużo trawy na składzie (jak u nas asfaltu)?

jaszczur90 09.08.2011 19:39

Sto razy lepiej wygląda parking "zielony" niż nasze morze asfaltu wokół R22

Konrad. 09.08.2011 20:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez miodzio (Post 1143622)
To zielone to co? Parkingi ekologiczne czy też mieli może za dużo trawy na składzie (jak u nas asfaltu)?

Też o to pytałem na SC, na szczęście nie jest to zwykła trawa (nic by po niej nie zostało po paru deszczach i śniegu), tylko jakiś system Nidagravel:

http://www.bizot-paysagistes.com/Por.../Nidagrass.jpg

http://bi.gazeta.pl/im/9/9592/z95928...wa-siatka-.jpg

_ukoL 09.08.2011 21:18

Genialne. Cudeńka doczekał się Gdańsk. Te "zielone" parkingi tylko to potwierdzają, a nie morze asfaltu.

yarow 10.08.2011 01:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1073320)
Cudeńko. Najpiękniejszy stadion w Polsce.

Stadion w Gdańsku jest piękny. Jednak, gdyby ściągnąć z niego "obudowę" to śmiem twierdzić, że gołe jego trybuny nie dorastałyby pięknem do naszych wiślackich :)

Oczywiście, o gustach się chyba nie rozmawia. Jeśliby o nich rozmawiać, to ja osobiście wolę "kwadraty" od opon i styl angielski.

Sartre 10.08.2011 05:51

Gdy zobaczyłem ten parking na Lechii byłem smutny, płakałem...

U nas tylko VIPy mają gdzie parkować.

Kociewiak 10.08.2011 09:27

Dodam, że wokół stadionu biegnie tor wrotkarski :)

Pan Jotka 10.08.2011 09:30

Polskie bydło zjedzie trawę smaochodami i będzie pustynia na asfalcie. Kto nie wierzy ten niech pogrzebie wnecie co ludzie robią podczas festiwali .Gdyby mogli to na drzewie by stanęli.

Kociewiak 10.08.2011 09:35

przy hali jakoś nie zajeździli :)

TymonPRO 10.08.2011 10:01

Piękny ten stadion w Gdańsku :) Europa zawitała :)

Antystenes 10.08.2011 10:05

Kociewiak i jak z biletami na Cracovię?

Kociewiak 10.08.2011 10:08

a jak ma być? Kupują ludzie, może nie idzie to jakoś super hiper ale kupują. Czy będzie komplet, zobaczymy. Gdyby nie było ostatnio takich cyrków z oddawaniem stadionu i KK to nie miał bym wątpliwości a tak zobaczy sie w niedziele :) Osobiście myśle, że bedzie ok 30 tys. ludzie nadal nie potrafią czytać ze zrozumieniem i w sumie informacje też nie są odpowiednio nagłośnione, że na pierwsze dwa mecze można wejść bez KK, na którą czekanie wielu ludzi "odstraszyło"/zniechęciło...

Lechista69 10.08.2011 10:12

Nasz stadion jest tak piękny że teraz wypada tylko jeszcze mieć druzynę na miarę tego stadionu, zastanawialem się też nad stadionem Wisły, może jak już wszystko będzie skończone to dałoby rade zabudować wasz stadion od wewnątrz na wzór podobny do tego w Gdańsku ? po 4-5 metrów betonu powlewac po szerokości i uformować coś lepszego od wzoru obecnego blaszaka ? :P

ToTylkoJa 10.08.2011 10:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 1143912)
Polskie bydło zjedzie trawę smaochodami i będzie pustynia na asfalcie. Kto nie wierzy ten niech pogrzebie wnecie co ludzie robią podczas festiwali .Gdyby mogli to na drzewie by stanęli.

Ale przecież to jest dla samochodów, więc jak mają to niby zjechać? Poza tym to nie jest chyba normalna trawa. A powiedzenie 'polskie bydło' mnie śmieszy. Polacy mają jakieś kompleksy na swoim punkcie. Zobacz co się dzieje w 'cywilizowanej' Europie, w Londynie:)

Sartre 10.08.2011 13:42

Cytat:

obacz co się dzieje w 'cywilizowanej' Europie, w Londynie
No jak to co? Tam też polskie bydło :rotfl:

_ukoL 10.08.2011 15:35

Sorry za OT: Polskie bydło. Ja się tam ....a mać nie czuję jak bydło. Być może jednak zbyt dobrze jestem wychowany i nie sram we własne gniazdo.

wiertar 10.08.2011 16:13

kociewiak w jakiej cenie bilety?? podrzuć linka albo napisz mniej więcej.

Kociewiak 10.08.2011 16:23

http://zapodaj.net/images/1e24f624212d.png

Pan Jotka 10.08.2011 16:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 1143959)
Ale przecież to jest dla samochodów, więc jak mają to niby zjechać? Poza tym to nie jest chyba normalna trawa. A powiedzenie 'polskie bydło' mnie śmieszy. Polacy mają jakieś kompleksy na swoim punkcie. Zobacz co się dzieje w 'cywilizowanej' Europie, w Londynie:)

Parkuje sie wzdłuż trawników, a nie na nich. Miejsca są wyznaczone liniami na asfalcie.
Mi chodzi o to, że jak ktoś przyjedzie i zobaczy, że miejsce w okolicy jemu odpowiadajacej (czyli pod kasami najlepiej :P) jest zajęte to stanie sobie na trawniku i będzie miał to w pupce.
OT: W Anglii trzeba rozruchów, żeby bydło wyległo na ulicę. U nas bydło bez rozruchów jest codziennie.Nie sram we własne gniazdo a opisuje co się dzieje na co dzień z parkowaniem. Sytuacje typu; pani zaparkowała na torach na Karmelickiej i poszła sobie do fryzjera blokując ruch wszystkiego na godzinę nie sa moją fantazją....

ToTylkoJa 10.08.2011 16:38

Panie Jotka mylisz się Pan

Te trawniki są do parkowania. Inaczej przecież nie miałoby to sensu. Po co tyle terenu marnować, jak można spożytkować to na miejsca parkingowe. Nie jest to zwykły trawnik, tylko specjalnie zabezpieczony czymś tam.

http://img834.imageshack.us/img834/135/img0777or.jpg

Pan Jotka 10.08.2011 16:42

O matko!!!! To ze mnie burak...choć przyznam, że pierwszy raz widzę coś takiego, a troche widziałem. Chylę czoła przed pomysłodawcą. Czyli teraz bydło może parkować na trawniku i nie będzie nikomu szkodzić :P

Kociewiak 10.08.2011 16:44

Taki parking już dawno jest przy Ergo Arenie i dobrze spełnia swoją funkcje

WislaFan123 10.08.2011 18:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 1144240)
O matko!!!! To ze mnie burak...choć przyznam, że pierwszy raz widzę coś takiego, a troche widziałem. Chylę czoła przed pomysłodawcą. Czyli teraz bydło może parkować na trawniku i nie będzie nikomu szkodzić :P

Chyba jednak malo widziales ;) Przy Arena auf Schalke tez jest parking na trawie, tyle ze tam jest to zwykly trwanik - tak jakbys postawil auto na bloniach.. Ale jest to duzo lepsze, tansze i ladniejsze niz morze asfaltu...

Antystenes 10.08.2011 18:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaSzTaN (Post 1144333)
Chyba jednak malo widziales ;) Przy Arena auf Schalke tez jest parking na trawie, tyle ze tam jest to zwykly trwanik - tak jakbys postawil auto na bloniach.. Ale jest to duzo lepsze, tansze i ladniejsze niz moze asfaltu...

Takie coś jest dobre do momentu pierwszego deszczu. Jeśli będzie ulewa, tłum ludzie zaparkuje auta, to sa po kolana ubabrani w błocie, a i z trawki nici.

Pilsner 10.08.2011 19:43

Cala tajemnica parkingu w Gdansku.

http://pronida.pl/nawierzchnie/biologicznie_czynne

GemHZR 10.08.2011 21:34

Taki parking to super sprawa. Rozumiem, że pod tym materiałem nie ma, żadnego betonu, który blokowałby odpływ wody? Przy złej(czyt braku) kanalizacji i wyasfaltowaniu całego terenu przy naszych opadach robiłoby się ładne jeziorko na tym terenie.

tarantulaw2 10.08.2011 22:03

A ten stadion w Gdańsku będzie w nocy jakoś oświetlony? Bo jeśli tak, i odpowiednio się dobierze te podświetlenie, to to świetnie będzie wyglądało. W ogóle ten stadion piękny jest, nawet bardziej mi się podoba niż narodowy w Warszawie.

Kociewiak 11.08.2011 12:16

Trening pierwszego zespołu:
http://lechia.net/images/archiwum/fo...opiowanie).JPG

więcej zdjęć
http://lechia.net/index.php?option=c...rticle&id=4136


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl