Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Mam pytanie.... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=349)

jakkfk 12.11.2011 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1190858)
Co to za samochody z kamerami jeżdżą po Krakowie? Mają na dachu kilka kamer i świecącago koguta. Google Street View to na pewno nie jest.

http://www.gazetakrakowska.pl/krakow...etle,id,t.html

kornd 12.11.2011 21:27

Kojarzy ktoś nazwy piosenek z tego filmu, a przynajmniej tej pierwszej?
http://www.youtube.com/watch?v=2FjmO...eature=related

Błaszczu_WIŚLAK 12.11.2011 21:42

PISZE JAK BYK !!!
Hans Zimmer - Gortoz a Ran
http://www.youtube.com/watch?v=ocXPtJ0EVOs

P.S. pod filmem tam gdzie jest liczba wyswietlen czesto pisze jaka muzyka użyta

Bąbel 14.11.2011 16:12

Gdzie najkorzystniej można dostać kredyt? Chodzi o kwotę 10tys zł i żeby warunki były dla mnie najkorzystniejsze, co polecicie ? Dzięki wielkie jeśli ktoś pomoże.

Marcin_fan 14.11.2011 16:27

Ja Ci odradzam jakikolwiek kredyt. Jego i tak kiedyś będziesz musiał spłacić. Ale jeśli już to zapożycz sie u brata, kumpla sąsiada... bo oni raczej nie pieprzną Ci odsetek :)

Bąbel 14.11.2011 16:30

Z rodziną nigdy nie wiadomo:P ale opcję "rodzinne", "znajomi" niestety nie wchodzą w rachubę. Dlatego pytam o jakąś placówkę, którą może ktoś polecić, bank czy coś innego, gdzie są najkorzystniejsze warunki dla biorącego.

daniello1987 14.11.2011 16:30

Czy jest ktoś kto ma anglika i udalo mu sie zarejestrować go w Polsce z kierownicą po prawej stronie?? bo własnie wczoraj przegladalem sobie allegro i widzialem ze kilku osobom posiadających te auta udalo sie zarejestrowac mimo ze nie przekladali kiery. czy jest to możliwe? jesli tak to jak?! przeciez u nas jeszcze nie wprowadzili mozliwosci rejestracji anglików.(chyba ze nie jestem na czasie :) )

Marcin_fan 14.11.2011 16:34

W sumie rozumiem z rodziną. Z nią najlepiej na zdjęciu :D A kumpel ?

Bąbel 14.11.2011 16:37

Tak jak pisałem, zostają tylko placówki, banki i inne miejsca pożyczkowe, jak ktoś coś zna dobrego i że nie ogołocą człowieka, to niech pisze:)

Marcin_fan 14.11.2011 16:53

Zamierzam kupić telewizor. Będzie to pewnie jakaś 32 calówka z tuner cyfrowym, pewnie jeszcze USB, 2 lub 3 wejścia HDMI.Czyli norma. Cena - widziałem za ok 1100 zł. I tu pytanie do Was. Wstrzymać sie z zakupem czy kupować teraz...

daniello1987 14.11.2011 17:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin_fan (Post 1191525)
Zamierzam kupić telewizor. Będzie to pewnie jakaś 32 calówka z tuner cyfrowym, pewnie jeszcze USB, 2 lub 3 wejścia HDMI.Czyli norma. Cena - widziałem za ok 1100 zł. I tu pytanie do Was. Wstrzymać sie z zakupem czy kupować teraz...

poczekaj jeszcze do grudnia bo promocje na swieta napewno będą.tylko trzeba dobre szukac.ale zrob to do nowego roku bo pozniej wszystko pojdzie w góre.vaty,podatki i inne zdzierstwa

crazykaro 14.11.2011 17:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin_fan (Post 1191525)
Zamierzam kupić telewizor. Będzie to pewnie jakaś 32 calówka z tuner cyfrowym, pewnie jeszcze USB, 2 lub 3 wejścia HDMI.Czyli norma. Cena - widziałem za ok 1100 zł. I tu pytanie do Was. Wstrzymać sie z zakupem czy kupować teraz...

Kupować. Dolar i euro idą w górę i ceny podskoczą. Komputery już są droższe o kilkaset złotych. Nie wiem co to za TV ale to dość niska cena jak na nowoczesny TV

Manson33 14.11.2011 17:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin_fan (Post 1191525)
Zamierzam kupić telewizor. Będzie to pewnie jakaś 32 calówka z tuner cyfrowym, pewnie jeszcze USB, 2 lub 3 wejścia HDMI.Czyli norma. Cena - widziałem za ok 1100 zł. I tu pytanie do Was. Wstrzymać sie z zakupem czy kupować teraz...

http://www.morele.net/telewizor-led-...l5206h-426012/

Ten sam model w Biedronce od 1.12.2011 w cenie 1099,- PLN

Tuner cyfrowy jest, niby tylko 1 HDMI, ale to tylko przykład.

Marcin_fan 14.11.2011 17:57

Telewizor Philips, dorwałem dziś gazetke Media expert i był tam wystawiony..

crazykaro 14.11.2011 18:35

Ja tam polecam telewizory Sony Bravia bo mają świetną jakości obrazu, szczególnie przy obrazie SDTV a przy HD kolory bardzo żywe. Widziałem różne telewizory LG i Samsung i mimo że są tańsze i pozornie mogą mieć lepsze parametry obrazu (t.j. kontrast itp.) to Bravia i tak okazuje się lepsza przy porównaniu obrazów.

nero 14.11.2011 20:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1190359)
Gdzie w okolicy dworca Centralnego w Warszawie można zostawić bezpiecznie samochód w Sylwestra?
Myślałem o parkingu podziemnym pod Mariottem, ale podobno nie jest strzeżony. Ktoś wie jak ten parking wygląda? Może parking nie ma statusu strzeżonego a jest bezpieczny?
Liczę na Waszą pomoc :)

hop........

StelmiOriginal 14.11.2011 21:13

Witam, gdzie mozna kupić tanie czasopisma z poprzednich miesiecy w centrum miasta? Wiem, ze mozna kupic na Tomexie, ale nie chce mi się aż tam jechać. Dostane gdzies tanie gazetki? :)

concedi 14.11.2011 21:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez StelmiOriginal (Post 1191645)
Witam, gdzie mozna kupić tanie czasopisma z poprzednich miesiecy w centrum miasta? Wiem, ze mozna kupic na Tomexie, ale nie chce mi się aż tam jechać. Dostane gdzies tanie gazetki? :)

Hala Targowa, ewentualnie giełda na Balickiej w weekendy.

no musisz spenetrować i wejść w hale, są stoiska przed częścią warzywno owocową, tak codziennie.

podszywacz 14.11.2011 21:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1191578)
Ja tam polecam telewizory Sony Bravia bo mają świetną jakości obrazu, szczególnie przy obrazie SDTV a przy HD kolory bardzo żywe. Widziałem różne telewizory LG i Samsung i mimo że są tańsze i pozornie mogą mieć lepsze parametry obrazu (t.j. kontrast itp.) to Bravia i tak okazuje się lepsza przy porównaniu obrazów.

Słoneczko, przepłacasz dobrych kilkanaście procent ceny telewizora za markę Sony choć bebechy w nim np. matryca pochodzi zapewne od Samsunga lub Sharpa. To nie kineskopowe niezniszczalne Trinitrony sprzed trzech dekad. Różne telewizory zapewne widziałeś w jakimś sklepie gdzie są ustawione w rządku i tak wyregulowane abyś wziął ten a nie inny model. Bo nie wierzę że miałeś okazję postawić sobie w pokoju kilka modeli i podłączać do nich ten sam sygnał. Jest tyle marek na rynku i tak zbliżonych technologicznie że stwierdzenie że coś jest najlepsze jest daleko posuniętym błędem. Ja od kilku lat użytkuję Sharpa i złego słowa nie powiem, choć przy wyborze moim kryterium był stosunek jakości do ceny. Jedna uwaga do osoby chcącej kupić telewizor: dobrze zastanów się nad przekątną telewizora. Ja siedzę około 2,3 m do telewizora i uważam że moje 37" przekątnej to zbyt mało. Idealna byłaby 40-42".

StelmiOriginal 14.11.2011 21:55

Pod Hala Targową codziennie? w którym miejscu dokładnie są gazety?

crazykaro 15.11.2011 01:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez podszywacz (Post 1191655)
Słoneczko, przepłacasz dobrych kilkanaście procent ceny telewizora za markę Sony choć bebechy w nim np. matryca pochodzi zapewne od Samsunga lub Sharpa. To nie kineskopowe niezniszczalne Trinitrony sprzed trzech dekad. Różne telewizory zapewne widziałeś w jakimś sklepie gdzie są ustawione w rządku i tak wyregulowane abyś wziął ten a nie inny model. Bo nie wierzę że miałeś okazję postawić sobie w pokoju kilka modeli i podłączać do nich ten sam sygnał. Jest tyle marek na rynku i tak zbliżonych technologicznie że stwierdzenie że coś jest najlepsze jest daleko posuniętym błędem. Ja od kilku lat użytkuję Sharpa i złego słowa nie powiem, choć przy wyborze moim kryterium był stosunek jakości do ceny. Jedna uwaga do osoby chcącej kupić telewizor: dobrze zastanów się nad przekątną telewizora. Ja siedzę około 2,3 m do telewizora i uważam że moje 37" przekątnej to zbyt mało. Idealna byłaby 40-42".

Nie muszę mieć postawionych telewizorów koło siebie żeby zauważyć różnicę. Wystarczyło obejrzeć telewizję SDTV u różnych znajomych (i to kablówkę gdzie obraz jest przesyłany cyfrowo) czy w różnych instytucjach (jak szpitale)i i widac jak obraz sie rozmazuje, tło które powinno być równomierne "pływa". Ja tego nie miałem mimo że korzystam z anteny.
Może LG i Samsungi są dobre jak jest obraz HD ale przy SD ich obraz to zwykły bubel. Jak sie zaczął boom na LCD wiele osób narzekało na obraz w swoim nowym TV po wymienieniu strych kineskopów, że jest gorszy itp.. I ci ludzie się nie mylili bo taki obraz zwykle był w ekonomicznych LG i Samsung, w Sony nie zauważyłem żadnej różnicy na niekorzyść. A o przepłacaniu mówią ci co Bravii na oczy nie widzieli, tylko cenami się sugerują.
A trinitrony były jeszcze 10 lat temu.
Poza tym w sklepie nie pokazują obrazu z anteny tylko z odtwarzacza DVD w standardzie HD wiec nie można porównać telewizorów, pod względem jakości SD. Co wiecej obrazu nie można wyregulować pod względem ostrości i dokładności wyświetlanych obrazów.

wieczor 15.11.2011 17:18

Orientuje się ktoś gdzie w miarę przyzwoitej cenie kupię misie/pluszaki w Krakowie ?

wislak_92 15.11.2011 17:25

Jest mozliwosc zmiany szkoly w maturalnej klasie..? W listopadzie?

Lacrima 15.11.2011 17:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak_92 (Post 1191862)
Jest mozliwosc zmiany szkoly w maturalnej klasie..? W listopadzie?

Teoretycznie jest, ale raczej się tego nie robi dopiero w klasie maturalnej.

Jago 15.11.2011 18:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wieczor (Post 1191858)
Orientuje się ktoś gdzie w miarę przyzwoitej cenie kupię misie/pluszaki w Krakowie ?

Możesz kupić z http://galeriabukowski.pl/ jakościowo bardzo dobre. Sklep masz koło empiku na rynku.

TSW Fanatyk 15.11.2011 19:58

Gdzie w Krakowie mogę kupić łańcuszek kulkowy o średnicy ok 3mm dowolnej długości? (albo jeśli nie dowolnej to >60 cm)

Żmijka 15.11.2011 20:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jago (Post 1191880)
Możesz kupić z http://galeriabukowski.pl/ jakościowo bardzo dobre. Sklep masz koło empiku na rynku.

No ale ceny to tam mało przyzwoite są raczej ;)

Polecam zobaczyć do wszelkiego rodzaju Reali, Tesco ect. Mają na salach czasem bardzo fajne miśki w bardzo sensownych cenach :)

opt 15.11.2011 20:37

Jakiś czas temu w Realu były za 10zł całkiem spore (jak na taką cenę) miśki, jak ktoś ma blisko może zobaczyć czy to aktualne :-)

wislak93 15.11.2011 20:43

Jutro mam egzamin na prawko i mam takie pytanko :) Czy mogę zawracać na skrzyżowaniu, jeśli jest to skrzyżowanie świetlne S-1 i nad światłami jest niebieski znak C-3 lub C-4 ?

Saimoz 15.11.2011 21:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak93 (Post 1191922)
Jutro mam egzamin na prawko i mam takie pytanko :) Czy mogę zawracać na skrzyżowaniu, jeśli jest to skrzyżowanie świetlne S-1 i nad światłami jest niebieski znak C-3 lub C-4 ?

rozumiem ze s1 to swiatla bez strzalek i chyba jesli sa nad nimi znaki ten C4 (C3 to nie bo to jest nakaz skretu przed znakiem) to na swiatlach tez sa odpowiednie strzalki

wiec jesli sa to nie, nie mozesz ... musisz skrecic w lewo, poniewaz jest to nakaz skretu w lewo ... bodajze na skrzyzowaniu jak sie jezdzie od Ronda Czyzynskiego w strone Placu Centralnego jest takie wlasnie skrzyzowanie i tam lapia ludzi na zawracanie, wiec uwazaj


dokladnie to kaza zawrocic na najblizszym umozliwiajacym to skrzyzowaniu ... i ludziska czesto tam probuja zawrocic (a nie mozna, bo jak wyzej napisalem, jest tam znak nakazu jazdy w lewo .. co innego jakby bylo dorysowane jeszcze strzlka ze mozna zawrocic) zamiast jechac do Placu Centralnego i tam zawracac objezdzajac plac

a teraz jak dluzej o tym mysle i staram sobie przypomniec jak takie skrzyzowanie wyglada to predzej nad swiatlami sa znaki w stylu F10 czy F11 ... tylko ze dalej jesli sygnalizator jest kierunkowy (czyli zawiera "podswietlane" strzalki) to musisz jechac tak jak nakazuja Ci te strzalki ... np. na Kocmyrzowskiej jest takie skrzyzowanie gdzie jest wlasnie taki sygnalizator z zaznaczona strzalka do zawracania

crazykaro 15.11.2011 21:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak93 (Post 1191922)
Jutro mam egzamin na prawko i mam takie pytanko :) Czy mogę zawracać na skrzyżowaniu, jeśli jest to skrzyżowanie świetlne S-1 i nad światłami jest niebieski znak C-3 lub C-4 ?

A masz gdzieś takie połączenie bo wydaje mi się ono dość dziwne. Dziwne wydaje się umieszczenie znaku nakazu tylko dla jednego pasa, od tego są odpowiednie strzałki na sygnalizatorze.
Poza tym możesz nie wykonac jednego polecenia egzaminatora więc jak nie jesteś pewien to nie wykonaj

Saimoz 15.11.2011 21:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1191941)
A masz gdzieś takie połączenie bo wydaje mi się ono dość dziwne. Dziwne wydaje się umieszczenie znaku nakazu tylko dla jednego pasa, od tego są odpowiednie strzałki na sygnalizatorze.
Poza tym możesz nie wykonac jednego polecenia egzaminatora więc jak nie jesteś pewien to nie wykonaj

ano wlasnie ... jesli juz to te F10 i F11 sa nad swiatlami....

Saimoz 15.11.2011 21:50

Wislak93

lap

http://www.youtube.com/watch?v=fcmXl...eature=related

ogladnij ten filmik, tam masz to skrzyzowanie na ktorym czesto lapia (jak jest kierunkowy to nie wolno zawracac, chyba ze strzalka na nim tak pokazuje)

wislak93 15.11.2011 22:06

ok dzięki panowie, faktycznie chodziło mi o F10 i F11.

harimata 15.11.2011 22:15

Robił ktoś zakupy na stronie amazon.com (USA) bo potrzebuję coś tam kupić z wysyłką do Polski. Jak coś to PW bo mam parę pytań.

Lacrima 15.11.2011 22:17

Będą jakieś kalendarze na przyszły rok wydawane przez Ultrasów/SKWK?

MatMario 15.11.2011 22:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harimata (Post 1191953)
Robił ktoś zakupy na stronie amazon.com (USA) bo potrzebuję coś tam kupić z wysyłką do Polski. Jak coś to PW bo mam parę pytań.

na amazon.com nie ale w stanach ogólnie tak. Jak coś ogólnie to pisz może pomogę. Jak kupisz tam z bezpośrednią wysyłką do PL to licz się z cłem. To taka podstawowa rada.

Na amazon.co.uk dużo drożej? Może się kalkuluje z GB?

adam_09 15.11.2011 22:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bąbel (Post 1191508)
Z rodziną nigdy nie wiadomo:P ale opcję "rodzinne", "znajomi" niestety nie wchodzą w rachubę. Dlatego pytam o jakąś placówkę, którą może ktoś polecić, bank czy coś innego, gdzie są najkorzystniejsze warunki dla biorącego.

Zapytaj w SKOK Wesoła na Prądzyńskiego 1.

luki 15.11.2011 23:08

Gdzie w Krakowie mogę kupić kasety? (tak chodzi mi o te oldchoolowe gadżety z muzyką:)) konkretnie rap

mikier 15.11.2011 23:31

Gdzie w Krakowie moge kupic tanie fajki?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl