Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

WislaFan123 18.04.2011 13:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szejkspir (Post 1079210)
Snajper odpoczywa

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/w...1288603884.jpg

Gdzie jest taka siłownia? Czyżby zagospodarowali nowe pomieszczenia?

Mylace zdjecie, to z 2 obozu w zimie.

sayek89 18.04.2011 16:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piter (Post 1079188)
A czego sie spodziewales?

Ja nie zbyt wiele, po prostu szok że raczyli odpisać.

Co do siłowni, to poczekajcie. Na pewno będziemy mieć jakąś fajną :D

Satron 19.04.2011 07:07

Wklejam dość ciekawy link z gazety Krakowskiej na temat nowych inwestycji w Krakowie jakie miał zamiar przeprowadzić Prezydent Pejsów. Wzmianka o planowanym wybudowaniu hali Cracovii, i teraz chyba wiadomo na co by poszło nasze 8 baniek.

http://www.gazetakrakowska.pl/krakow...kowa,id,t.html

Gwiaździsty 19.04.2011 09:56

A tak na temat hali i tej przed prima aprilisowej zapowiedzi o tajemniczym inwestorze, to był news na 1 kwietnia jak myślałem, czy jest jakiś cd ?

krakus76 19.04.2011 11:04

W sprawie nowej hali chyba już wszytko jest pozamiatane. No chyba że całkiem nowa ekipa w zarządzie Towarzystwa (notabene bardzo mocno powiązana z SKWK i środowiskiem kibiców) coś wyczaruje. A to już do nich pytanie :) Bo Pan Prezes Mięta i jego ekipa nie uniosła tego ciężaru.

Arapaho 19.04.2011 15:19

Dzisiejsze zdjęcia z północnej - i dalej ubijają ziemię przed trybuną. Juz 2 albo 3 tydzień .A potem się dziwić że u nas autostrady buduję 10 razy wolniej niż na zachodzie. Możemy zapomnieć o tej trybunie na derby.

Ela 19.04.2011 15:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76 (Post 1079536)
W sprawie nowej hali chyba już wszytko jest pozamiatane.

Wygląda na to, że rzeczywiście...
Dwóch hal nie będą budować :

Cytat:

Lata przygotowań do budowy, trwające wiele miesięcy przetargi na pozyskanie wykonawców, kredytów i operatora, później długie negocjacje. I jest wreszcie oczekiwany finał. Jak się dowiedzieliśmy - firma Mostostal Warszawa ma w czwartek podpisać w magistracie umowę dotyczącą budowy hali widowiskowo-sportowej w Czyżynach - informuje "Dziennik Polski".

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne...wiadomosc.html

buczo1985 19.04.2011 17:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 1079625)
Dzisiejsze zdjęcia z północnej - i dalej ubijają ziemię przed trybuną. Juz 2 albo 3 tydzień .A potem się dziwić że u nas autostrady buduję 10 razy wolniej niż na zachodzie. Możemy zapomnieć o tej trybunie na derby.

Dokładnie byłem optymistą co do tych dróg dojścia. Po obejrzeniu zdjęć ręce opadły :(

WislaFan123 19.04.2011 17:46

Juz nie przesadzajacie, akurat wylanie betonu to juz najmniejszy problem - zwlaszcza jak jest taka pogoda i bedzie szybko schnal, odbior tego to 1-2 dni. Jesli juz wogole mialaby byc nie otwarta, to tylko jesli znajda jakies niedorobki itp. Ale przeciez ile moze trwac odbior tak malej trybuny, i to tylko zaplecza?! Juz wszystko dawno powinno byc gotowe... Ja dalej jestem zdania, ze jezeli obie trybunt nie bede gotowe na mecze z Lechem i zydami to majchrowskiego za jaja powiesic z urzednikami, zrobic strajk, zglosic do CBA, a i Basalajowi powinno sie oberwac ze nie pospisze miasta... wystarczylby 2-3 konferencje w miedzyczasie i kilka artykulow w gazetach

martin_6 19.04.2011 17:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaSzTaN (Post 1079665)
wystarczylby 2-3 konferencje w miedzyczasie i kilka artykulow w gazetach

Eee tam, gazety trąbią o tym bez przerwy, a efektów jakoś nie widać. Majcher ma gdzieś narzekania, do wyborów jeszcze daleko...

buczo1985 19.04.2011 18:16

KaSzTaN przy samej Północnej wylanie asfaltu to nie problem, ale co z pozostałą częścią placu od tego co już utwardzili do samej ul.Reymonta? Tam póki co chyba nic nie działają?!

saklak1906 19.04.2011 18:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaSzTaN (Post 1079665)
a i Basalajowi powinno sie oberwac ze nie pospisze miasta... wy

Bo ty wiesz jakie warunki daje miasto. Niech podpisze byle co za wielkie pieniadze i ch... potem bedziemy z tym zyc pewnie ze 20 lat.
Pomysl czloweku.

Zwierze 19.04.2011 18:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 1079672)
KaSzTaN przy samej Północnej wylanie asfaltu to nie problem, ale co z pozostałą częścią placu od tego co już utwardzili do samej ul.Reymonta? Tam póki co chyba nic nie działają?!

Do samej ulicy nie trzeba bo masz tam jeszcze parking i dopiero co zrobiony chodnik. Tam gdzie nic nie robią jest jakiś stary asfalt. Może to zostanie tymczasowo? Nie wiem. Trzeba też pamiętać, że będzie połączenie z ulicą Reymana

Mishuh 19.04.2011 18:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zwierze (Post 1079684)
Do samej ulicy nie trzeba bo masz tam jeszcze parking i dopiero co zrobiony chodnik. Tam gdzie nic nie robią jest jakiś stary asfalt. Może to zostanie tymczasowo? Nie wiem. Trzeba też pamiętać, że będzie połączenie z ulicą Reymana

A jakie znaczenie ma połączenie z Reymana w kontekście wchodzenia na stadion tysięcy ludzi? To nie jest żadne rozwiązanie dla kwestii komunikacji. W tej chwili przed utwardzonym terenem jest lekko mówiąc pobojowisko. Czyli co, kolejne lata wchodzenia w błocie i potykania się o byle co?

krkgiba 19.04.2011 20:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 1079672)
KaSzTaN przy samej Północnej wylanie asfaltu to nie problem, ale co z pozostałą częścią placu od tego co już utwardzili do samej ul.Reymonta? Tam póki co chyba nic nie działają?!

tam również prowadzone są od kilku dni prace, ale nie pokazują ich na zdjęciach na głównej, na dniach się tam wybiorę i pstryknę kilka fotek ;)

mikereg 19.04.2011 22:17

spoko utwardzanie 2 tygodnie wylanie teraz z 2 tygodnie bo pewnie asfalt będzie z odrzutu i nie będzie schnął później jeszcze kołowroty będą zakładać tak jak mówiłem wcześniej na lipiec się wyrobią. Nic dodać nic ując...

kasprzak11 21.04.2011 22:36

Pierwsza warstwa asfaltu była już dzisiaj wylana i to kolo godziny 13 jak byłem kupić bilet dla znajomego nie miałem czasu zrobić zdjęć ale asfalt już wylany myśle ze jeszcze dwa trzy dni i będą wszystkie 3 warstwy :)

Arapaho 22.04.2011 09:54

a potem z miesiąc stawianie kolowrotów , reszta dróg dojścia , okablowanie ,uruchomienia i odbiory.Psim swędem na ostatni mecz ta trybuna może będzie. Tylko że ostatni mecz niekoniecznie będzie świetowaniem tytułu.

samsung_08 22.04.2011 19:46

Byłem dzisiaj na R22 i rozmawiałem z robotnikami. Pytałem, czy chociaż na ostatni mecz cały stadion będzie otwarty. Powiedzieli że raczej tak (z przekonaniem w głosie). Pod C leją już asfalt. Natomiast estetyka stadionu: malowanie zewnętrznej strony fasady, dokładne wykańczanie itd (podobno ma być rozpisany nowy przetarg) najprawdopodobniej będzie w przerwie wakacyjnej. Rozłożenie rusztowań i pomalowanie to podobno 1 tydz roboty. I ma być nowy przetarg! Nie wiem czy to prawda, info od robotników
Fotki z dzisiaj:

https://lh3.googleusercontent.com/_5CMvJUQcSBA/TbH3c3-mOwI/AAAAAAAAAB0/rR-nGkJ0Znk/s640/Zdj%C4%99cie0055.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/_5...%99cie0056.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/_5...%99cie0054.jpg
https://lh4.googleusercontent.com/_5...%99cie0057.jpg
https://lh5.googleusercontent.com/_5...%99cie0058.jpg
https://lh6.googleusercontent.com/_5...%99cie0059.jpg

Zwitter 22.04.2011 21:21

Oby to info co napisałeś samsung_08 było prawdą, byłoby naprawdę ekstra jakby zrobili coś z tą paskudną elewacją bo wygląda to okropnie. Stadion naprawdę sporo by zyskał przez taki "zabieg".
Może ktoś jeszcze mógłby się dowiedzieć czegoś więcej w tej sprawie?

jaszczur90 23.04.2011 08:53

Widok z lotu ptaka , stadion nasz i Cracovii:

http://img96.imageshack.us/img96/1060/cimg2118g.jpg

Zdjęcie autorstwa Noxid z forum skyscrapercity

cozymodo 23.04.2011 09:01

A propos malowania fasady (elewacji) trybun .....

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...erzchni/46604/

Jeżeli się dobrze przyglądnć to widać na tym zdjęciu na dole trybuny namalowane (?) dwa niebieski kwadraty ... wyglądąją jak próbki farby ... więc moze coś z tego będzie :-)

Na tych zdjeciach też to widać

- za robotnikiem w białym kasku

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...trybuny/46403/

- tu koło robotnika (jedynego na zdjęciu) w pomarańczowej kamizelce

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...trybuny/46406/

serek.c2 23.04.2011 09:15

Ja tak z ciekawości zapytam - czy istnieje na świecie jakikolwiek stadion, który byłby pomalowany?

ps. te próbki farb to stare dzieje...

wonski_eNHa 23.04.2011 09:24

^^
Te próbki są tam od lat, nic nowego.
Przetarg na elewacje będzie organizowany przez ZIKiT, czy miasto zwali robienie elewacji na przyszłego operatora? Wiadomo coś na ten temat?

Z lotu ptaka nasza twierdza bardzo ładnie się prezentuje. (drogi dojścia od Reymonta wyglądają jak pole minowe) Nasz stadion ma to coś!

danpe_ 23.04.2011 10:26

Ja w elewację nie wierzę, bo by coś mówili na ten temat. Jednak jeden z przedstawicieli handlowych dużej firmy produkującej materiały budowlane ostatnio mówił, że dostali zapytanie o cenę na taki obiekt, także może jakieś wstepne przymiarki jednak są.

cpc 23.04.2011 10:40

Tak się składa, że czasem mam okazję obserwować budowę biurowców w SSE na Ruczaju i tak prawdę mówiąc to większość z nich do pewnego momentu wygląda z zewnątrz tak pięknie jak Nasz stadion. Czyli beton i nic więcej. Dopiero po dodaniu odpowiedniej elewacji(przeważnie są to takie płyty metalopodobne) biurowce nabierają nowoczesnego wyglądu i prezentują się na prawdę znakomicie.
Stadion Wisły mógłby właśnie być obłożony takimi płytami, myślę że w połączeniu z elementami konstrukcji dachu dałoby to potężny efekt.
Tam natomiast gdzie zainstalowanie płyt byłoby nieco problematyczne można zastosować jakąś gładź czy coś takiego - z resztą w kilku miejscach na zachodniej tak właśnie zrobiono, można to obczaić na fotkach.

Oczywiście w przypadku płyt można je ułożyć wg jakiegoś projektu, który tym razem niech przygotuje ktoś z wizją, że się tak wyrażę artystyczną :) Malowanie moim skromnym zdaniem nic nie da, za chwilę trzeba będzie malować drugi raz, z resztą uważam, że to pół środek.

btw jest ktoś kto mógłby zrobić taką właśnie wizualizację z płytami biurowca ??

Wesołych i zdrowych ;)

AMF 23.04.2011 13:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1081425)
Ja tak z ciekawości zapytam - czy istnieje na świecie jakikolwiek stadion, który byłby pomalowany?

ps. te próbki farb to stare dzieje...

chociażby nowy stadion FZ Mainz a oprócz tego do głowy przychodzą mi stadiony w Argentynie, tam nawet rzędy trybun są malowane.

gooro33 23.04.2011 15:06

Ktos podał ze w tydzien sa w stanie zrobic ta elewacje... nierealne.

Co do samego wykonania to czemu pytacie czy sa tak wykanczane stadiony???
Jesli ktos podpisze umowe na zrobienie elewacji to bedzie super. Troche wyszpachluja i potem jak przeciagna to farba stadion bedzie wygladal zajebiscie a nie tak jak teraz zacieki, nierownosci i gdzie sie nie spojrzy szpachlowane byle jak dziury po sciagach..

samsung_08 23.04.2011 15:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gooro33 (Post 1081541)
Ktos podał ze w tydzien sa w stanie zrobic ta elewacje... nierealne.

Napisałem tylko to, co dowiedzialem sie od robotników. Ale masz racje, w polskich realiach niemożliwe...

PiotrG 23.04.2011 15:30

W żadnych realiach niemożliwe.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:17.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl