Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7374)

shaggy 01.09.2013 10:20

A Wesz(L)o już szczuje na Wisłę. Wylewa płacze, ze Pogoń skrzywdzona wynik wypaczony, ręka Głowackiego ewidentny karny...

Zajrzyjmy na Wesz(L)o i ich komentarz po meczu Wisła - Legia gdy nas przekręcono. Wówczas przy stanie 1-2 Jodłowiec też zagrał piłkę ręką ale wtedy wesz(L)o pisało tak:

A gdyby Jodłowiec stał na linii bramkowej i gdyby piłka zmierzała do siatki, to co wtedy? - spytał fan opcji "gdyby, gdyby". A ja odpowiadam: nic. To napastnik ma tak strzelić, żeby uderzeniem ominąć nogę, głowę, biodro, brzuch i rękę przeciwnika. Ludzie mają ręce i nie można ich za to karać. To nie jest gra w zbijaka przecież - nie o to chodzi, by komuś trafić w dłoń, tak jak kiedyś zrobił to Roberto Baggio w finałach mistrzostw świata (mecz Włochów z Chile). Jak trafiasz w dłoń, zamiast obok niej - i potem prosto do siatki - to twój problem. "Zagranie piłki ręką ma miejsce w sytuacji, gdy zawodnik rozmyślnie i świadomie dotyka piłki ręką" - oto przepisy.

Hipokryci... Przewidywali, że Wisła będzie miała trudności w walce o utrzymanie tymczasem, jest troszke inaczej i ta znienawidzona przez niektórych warszawskich pismaków Wisełka ośmiela się ciułać punkty...

Drozd 01.09.2013 10:46

O to właśnie chodzi. Filozofia Kalego w każdej sytuacji.

gigant 01.09.2013 10:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1330229)
Haha faktycznie flaga jest źle uszyta :D

Nie mogę się doszukać opisu "zdobycia" tej flagi przez parchów. Choć wydaje mi się ze akcji typu "przychodzi żyd do krawca" nie opiszą.

Yossarian 01.09.2013 11:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez shaggy (Post 1330265)
A Wesz(L)o już szczuje na Wisłę. Wylewa płacze, ze Pogoń skrzywdzona wynik wypaczony, ręka Głowackiego ewidentny karny...

Zajrzyjmy na Wesz(L)o i ich komentarz po meczu Wisła - Legia gdy nas przekręcono. Wówczas przy stanie 1-2 Jodłowiec też zagrał piłkę ręką ale wtedy wesz(L)o pisało tak:

A gdyby Jodłowiec stał na linii bramkowej i gdyby piłka zmierzała do siatki, to co wtedy? - spytał fan opcji "gdyby, gdyby". A ja odpowiadam: nic. To napastnik ma tak strzelić, żeby uderzeniem ominąć nogę, głowę, biodro, brzuch i rękę przeciwnika. Ludzie mają ręce i nie można ich za to karać. To nie jest gra w zbijaka przecież - nie o to chodzi, by komuś trafić w dłoń, tak jak kiedyś zrobił to Roberto Baggio w finałach mistrzostw świata (mecz Włochów z Chile). Jak trafiasz w dłoń, zamiast obok niej - i potem prosto do siatki - to twój problem. "Zagranie piłki ręką ma miejsce w sytuacji, gdy zawodnik rozmyślnie i świadomie dotyka piłki ręką" - oto przepisy.

Hipokryci... Przewidywali, że Wisła będzie miała trudności w walce o utrzymanie tymczasem, jest troszke inaczej i ta znienawidzona przez niektórych warszawskich pismaków Wisełka ośmiela się ciułać punkty...

no coz ,wypadalo by zadac Stanowskiemu i jego warszawskim kolezkom pytanie- Boli ?

I k.u.r.w.a ma bolec !!!

radek2323 01.09.2013 12:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez shaggy (Post 1330265)
A Wesz(L)o już szczuje na Wisłę. Wylewa płacze, ze Pogoń skrzywdzona wynik wypaczony, ręka Głowackiego ewidentny karny...

Zajrzyjmy na Wesz(L)o i ich komentarz po meczu Wisła - Legia gdy nas przekręcono. Wówczas przy stanie 1-2 Jodłowiec też zagrał piłkę ręką ale wtedy wesz(L)o pisało tak:

A gdyby Jodłowiec stał na linii bramkowej i gdyby piłka zmierzała do siatki, to co wtedy? - spytał fan opcji "gdyby, gdyby". A ja odpowiadam: nic. To napastnik ma tak strzelić, żeby uderzeniem ominąć nogę, głowę, biodro, brzuch i rękę przeciwnika. Ludzie mają ręce i nie można ich za to karać. To nie jest gra w zbijaka przecież - nie o to chodzi, by komuś trafić w dłoń, tak jak kiedyś zrobił to Roberto Baggio w finałach mistrzostw świata (mecz Włochów z Chile). Jak trafiasz w dłoń, zamiast obok niej - i potem prosto do siatki - to twój problem. "Zagranie piłki ręką ma miejsce w sytuacji, gdy zawodnik rozmyślnie i świadomie dotyka piłki ręką" - oto przepisy.

Hipokryci... Przewidywali, że Wisła będzie miała trudności w walce o utrzymanie tymczasem, jest troszke inaczej i ta znienawidzona przez niektórych warszawskich pismaków Wisełka ośmiela się ciułać punkty...

Nic dodac nic ując - Wesz(L)o

Gwiaździsty 01.09.2013 13:26

Płacze weszlo mają za zadanie przypomnieć sędziom, że mają sędziować mecze Wisły jak dawniej robił to Hubercik, żeby tylko czasem nie zagroziła ich legiuni.

mitmichael 01.09.2013 17:10

Slask remisuje a zawodnikiem meczu wybranym przez facebookowiczow na Canal+ Sport oczywiscie po raz kolejny Stevanovic :rotfl:

gypsy 01.09.2013 17:17

Haha nieźle z tym plusem meczu, facebookowicze sobie jaja robią i taki jest sens tego całego plebiscytu :D Śląsk może przegrać 0:5 z Podbeskidziem, a i tak najlepszy mecz rozegra Wielki Dalibor :)

fox mulder 01.09.2013 19:47

http://c3201142.cdn02.imgwykop.pl/co...N4Ma8,w400.jpg

enzo 01.09.2013 22:55

Oświećcie mnie, bo nie ogarniam tej beki, że mecz w mecz zawodnikiem meczu - gdy gra Śląsk - zostaje Stevanović.
Ossohozzi?

piotrex007 01.09.2013 23:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez enzo (Post 1330332)
Oświećcie mnie, bo nie ogarniam tej beki, że mecz w mecz zawodnikiem meczu - gdy gra Śląsk - zostaje Stevanović.
Ossohozzi?

http://www.wykop.pl/ramka/1584767/ke...olskiej-pilce/

Dariook 14.09.2013 03:53

Mroczkowski w Widzewie stawia na młodych polaków, wychowanków. Tia Jasne
iNestety media .......ić będą jeszcze z 2 sezony o czymś o czym mówią eksperci a co nie do konca ma ujście w realnym świecie.

Widzew Łódź w meczu z PB

: Maciej Mielcarz - Patryk Stępiński, Kevin Lafrance, Jonathan de Amo Perez, Lewon Hajrapetjan - Aleksejs Visniakovs, Povilas Leimonas, Princewill Okachi, Veljko Batrovic (68. Tomasz Kowalski), Marcin Kaczmarek (81. Alen Melunovic) - Eduards Visniakovs (66. Alex Bruno)

adas123 14.09.2013 07:21

superwygraliwczorajalezajebiciebyłozteopowodusięci eszę

daniello1987 14.09.2013 12:34

Może to pytanie juz padlo ale nie moge znalesc nigdzie. czy Legia ma zakaz na wyjazd na Wisłe? bo nie moge skojarzyc

!!IRIVER!! 14.09.2013 16:18

Bardzo ładny wynik mamy w końcówce meczu w Bydgoszczy, to fajny prognostyk przed tym, co czeka nas w przyszłym tygodniu :-)

pzkwr 14.09.2013 17:23

Stadionem Amiki/Lecha Poznań zarządza od niedawna... Amica Wronki:
wis.la/xp1jk

domin_czyzyny 14.09.2013 18:39

Wyniki sobotnie jak narazie super: sąsiadka poległa w Bydgoszczy, a teraz Śląsk wygrywa z Amica, oby tak sie skończył mecz.
Czekam tez na to, ze moze Legia straci punkty w Kielcach.

Ciastek1 14.09.2013 19:00

Świetna kolejka. Wisła liderem , WKS ogrywa kartoflarzy a parchy przegrywają ze słabiutkim Zawiszą ,. Oby tak dalej !

buczo1985 14.09.2013 20:22

Wiem, że to jeszcze za wcześnie na takie wróżby, ale jak w Kielcach nic się nie zmieni, to spadek gwarantowany. Nie ma chyba w tej chwili słabszego i bardziej rozbitego zespołu w buraczance.

Dariook 14.09.2013 20:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 1331453)
Wiem, że to jeszcze za wcześnie na takie wróżby, ale jak w Kielcach nic się nie zmieni, to spadek gwarantowany. Nie ma chyba w tej chwili słabszego i bardziej rozbitego zespołu w buraczance.

Spokojnie, dla mnie główny pretendent do tytułu " Rycerze Wiosny"...:lol:

sergio 14.09.2013 20:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 1331453)
Wiem, że to jeszcze za wcześnie na takie wróżby, ale jak w Kielcach nic się nie zmieni, to spadek gwarantowany. Nie ma chyba w tej chwili słabszego i bardziej rozbitego zespołu w buraczance.

Legia dzisiaj miażdzy Korone

Kocur 14.09.2013 21:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 1331453)
Wiem, że to jeszcze za wcześnie na takie wróżby, ale jak w Kielcach nic się nie zmieni, to spadek gwarantowany. Nie ma chyba w tej chwili słabszego i bardziej rozbitego zespołu w buraczance.


I bardzo dobrze - poza obrzezanymi to koroniarze są najbardziej popieprzoną ekipą.
Nie oglądam dzisiaj ale bym się nie zdziwił jakby po Wiśle jechali przez pół meczu.

mitmichael 15.09.2013 07:04

Korona niech w koncu spadnie z ligi ja na pewno za nia płakac nie bede

piotrek06 17.09.2013 20:01

http://www.youtube.com/watch?v=G3yf8uj7coY jeśli ktoś jeszcze nie widział. Polska piłka...

Eternit 23.09.2013 09:40

Wrzucam jako ciekawostkę, należy kliknąć w spoiler w pierwszym poście:
http://www.wykop.pl/ramka/1659849/ko...nik-oskarek89/

buczo1985 24.09.2013 21:39

Hmm coś czuję, że Legia może mieć problem z wygraną w Białymstoku. Mamy wicelidera i to mnie cieszy najbardziej :D

palikot 30.09.2013 14:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SĘDZIA ZGRED (Post 1333744)
Najlepiej to się nie podpalać i nastawiać na świetny wynik. Nie jesteśmy faworytami. Wg mnie gramy trochę ponad stan tzn lepiej niż wskazuje na to skład. Widać co się dzieje jak brakuje w środku Chrapka I Ostoji. Oby chłopaki podtrzymały dobrą passę u siebie i wygrali , bo jak Legia wygra to ikt jej nie dogoni chyba już...

Przypominam, że punkty są dzielone przez 2

Lukasz 30.09.2013 15:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 1333747)
Przypominam, że punkty są dzielone przez 2

I co z tego?

L ma 5 punktów przewagi nad drugim zespołem. Jak się nic nie zmieni to w 30-stej kolejce będzie miała 15-ście czyli zapas 8 pkt przewagi.
Zostanie jej do rozegrania 7 meczy z zespołami o wyrównanym potencjale. Średnio powinien paść remis.

BTW po to dzieli się punkty aby dać jakąkolwiek szansę dogonienia lidera ale która drużyna będzie w stanie nadrobić 8 punktów w 7 spotkaniach grając z Lechem, Legia, Pogonią, Lechią, Wisłą czy Górnikiem? Ja takiej nie widzę.

thechris 30.09.2013 16:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 1333747)
Przypominam, że punkty są dzielone przez 2

Ja bym powiedział, że teraz punkty są sztucznie mnożone x2 :-)

Wszyscy wiedzą, że np. Legia ma 12 pkt a Wisła ma 9 pkt... tylko nie wiadomo po ki uj prawie wszyscy udają, że jest inaczej...:shock::lol::-D

silver03 30.09.2013 18:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1333765)
Wszyscy wiedzą, że np. Legia ma 12 pkt a Wisła ma 9 pkt... tylko nie wiadomo po ki uj prawie wszyscy udają, że jest inaczej...:shock::lol::-D

Zabawy z punktami jeszcze przed podziałem wprowadziło weszlo... cisnęli farmazony po pierwszych dobrych meczach Wisły, że nie ma być z czego zadowolonym bo dorobek punktowy mamy tak naprawdę o połowę mniejszy i jesteśmy tuż nad strefą spadkową... jednocześnie nie przeszkadzało im to pisać, że Legia odjeżdża lidze już na 5 pkt. :lol:

Brozinho_23 30.09.2013 20:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1333765)
Ja bym powiedział, że teraz punkty są sztucznie mnożone x2 :-)

Wszyscy wiedzą, że np. Legia ma 12 pkt a Wisła ma 9 pkt... tylko nie wiadomo po ki uj prawie wszyscy udają, że jest inaczej...:shock::lol::-D

Żeby wiedzieć kto będzie po 30 kolejkach w strefie mistrzowskiej, a kto w spadkowej.

thechris 01.10.2013 18:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Brozinho_23 (Post 1333784)
Żeby wiedzieć kto będzie po 30 kolejkach w strefie mistrzowskiej, a kto w spadkowej.

Mhm... Czyli Jak podzielisz teraz punkty wszystkim na 2 to w tabeli się popier..niczy i nie będzie wiadomo kto jest na miejscach 1-8 a kto na 9-16 :D? Czy dzielenie i mnożenie przez 2 jest k... takie trudne?

Zawisza ma 5 pkt, Wisła ma 9 pkt, Legia ma 12 pkt i mecz w niedziele jest o 1.5 pkt czy komuś się to podoba czy nie.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukasz (Post 1333809)
IMHO mistrzostwo nadal zdobywać się będzie tak jak do tej pory, czyli wygrywając z drużynami z dołu tabeli (z grupy spadkowej).

Nie w takich proporcjach jak w poprzednich sezonach. Teraz ze słabiakami można zdobyć o połowę mniej punktów. Za to z górą tabeli można zdobyć tyle samo co zawsze choć w 3 meczach a nie w dwóch. Np. na Legii można zdobyć 6 punktów w 3 meczach (1,5+1,5+3) czyli tyle samo co w zeszłym sezonie ale na takim Widzewie, który raczej zajmie miejsce od 9 w dół to zdobyć już możesz tylko 3 pkt w sezonie (1,5+1,5)

W sezonie zasadniczym w 30 kolejkach do zdobycia jest tylko 45 punktów a nie 90 jak zwykle. Natomiast w ostatnich 7 meczach będzie do zdobycia aż 21 punktów i to te mecze będą kluczowe.

Teraz walka jest o to aby być w pierwszej czwórce po 30 kolejkach. Dzięki temu w grupie mistrzowskiej będzie się grało 4 mecze u siebie i tylko 3 na wyjeździe. I tylko te 7 spotkań będzie za 3 pkt, imho kluczowych.

Brozinho_23 01.10.2013 19:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1333868)
Mhm... Czyli Jak podzielisz teraz punkty wszystkim na 2 to w tabeli się popier..niczy i nie będzie wiadomo kto jest na miejscach 1-8 a kto na 9-16 :D? Czy dzielenie i mnożenie przez 2 jest k... takie trudne?

Miałem na myśli miejsca 8 i 9, ale to już sam nie wiem teraz czy dobrze rozumuje.

Lukasz 01.10.2013 19:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1333868)
(...) W sezonie zasadniczym w 30 kolejkach do zdobycia jest tylko 45 punktów a nie 90 jak zwykle. Natomiast w ostatnich 7 meczach będzie do zdobycia aż 21 punktów i to te mecze będą kluczowe.

Błyskotliwe :)
Logika jest jak robienie ciasta - można ugniatać w dowolna stronę. Dowód:

Załóżmy że jesteś w pierwszej 8-ce na miejscu nr 8 i powyżej są drużyny 'trudne' a poniżej 'łatwe'.
Masz zatem w sezonie 7+2x7=21 meczy statystycznie 'trudnych' za 21+21=42 punkty oraz 16 meczy łatwych za 1.5 punktu każdy czyli 24 punkty.

Mecz trudny jest więc za 2-pkt a łatwy za 1.5pkt. Zatem nie jest prawdą iż:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1333868)
Teraz ze słabiakami można zdobyć o połowę mniej punktów.

O ćwierć? Bo 'słabiaków' o sztukę więcej a silnych o sztukę mniej? ;)

thechris 01.10.2013 21:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukasz (Post 1333872)
O ćwierć? Bo 'słabiaków' o sztukę więcej a silnych o sztukę mniej? ;)

Tutaj się nie będę kłócił ;) Dla mnie słabych drużyn jest kilka... Korona, Widzew, Podbeskidzie, Zawisza... Chyba tyle. Generalnie liga jest wyrównana i każdy może wygrać z każdym. Nawet Ruch z Legią. Kluczowych będzie ostatnich 7 meczy bo będą one za 3 pkt a nie za 1,5. To dokładnie tak jakby rok temu zrobić po 30. kolejkach ekstra 7. kolejek po 6 pkt za wygraną. Działa na wyobraźnię, nie? Wisła mogłaby w te 7 meczy podwoić dorobek punktowy z całego sezonu (a nawet więcej byłoby do ugrania niż ugrała w 30. kolejkach). Sporo mogłoby się pozmieniać. Dlatego teraz te punkciki są niewiele warte. Tzn. straty 29 pkt do Legii byśmy nie odrobili ale 9 pkt do Śląska można byłoby w 2 mecze :)

PlayLikeAPro 01.10.2013 22:33

Powiem ci thecris że nieźle to przedstawiłeś.
Mało czytałem o tej bezsensownej reformie ale chyba pierwszy raz widzę takie podejście do całej sprawy i jestem w stanie się z nim zgodzić. Nawet dwie przegrane z legią w sezonie zasadniczym da sie zniwelować jedną wygraną w fazie 3 "zjebanej"
Zachowana niestety została praktycznie równowaga w przypadku rund. Na jesieni można zdobyć 21x1,5= 31,5, na wiosnę 9 x 1,5 + 21 = 34,5. Gdyby dysproporcja była większa dawało by to nam więcej możliwości w przypadku naszych mitycznych 4 transferów :)

A morał z tego wszystkiego jest dobrze znany, nie ma zapierdalania, to nie ma wygranych. A kalkulacje może zostawmy na ostatnie 4 kolejki, bo jedni obecnie liczą już punkty a drudzy krzesełka.

Mam nadzieję na mecz emocji z happy endem i jakimś objawieniem. Obudzić się muszą skrzydła , a mecz sezonu zagrać Boguski.

FraMat 02.10.2013 11:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PlayLikeAPro (Post 1333912)
Powiem ci thecris że nieźle to przedstawiłeś.
Mało czytałem o tej bezsensownej reformie ale chyba pierwszy raz widzę takie podejście do całej sprawy i jestem w stanie się z nim zgodzić. Nawet dwie przegrane z legią w sezonie zasadniczym da sie zniwelować jedną wygraną w fazie 3 "zjebanej"

Inaczej by chyba to wszystko troche wyglądało gdyby po fazie zasadniczej i ustaleniu pierwszej i drugiej "ósemki", sporządzono odpowiednie tabele biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie spotkania pomiędzy drużynami z ósemki i nie dzieląc punktów na pół.

thechris 03.10.2013 18:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1333968)
Inaczej by chyba to wszystko troche wyglądało gdyby po fazie zasadniczej i ustaleniu pierwszej i drugiej "ósemki", sporządzono odpowiednie tabele biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie spotkania pomiędzy drużynami z ósemki i nie dzieląc punktów na pół.

W 100% się zgadzam. Miałem dokładnie to samo napisać w poprzednim poście. Jest to wariant znany z siatkówki, który ja bym trochę zmodyfikował. Idealny wariant moim zdaniem to taki, że po fazie zasadniczej dla drużyn, które zajęły miejsca 1-8 nie dzielimy punktów z meczów między tymi właśnie ekipami a dzielimy na 2, punkty zdobyte z drużynami 9-16. Dlaczego tak? Bo jednak moim zdaniem połowa punktów ze słabymi drużynami powinno się dorzucać dla drużyn z miejsc 1-8. Aż 16 meczy w ogóle nie brać pod uwagę po sezonie zasadniczym to trochę przegięcie. Oczywiście z grupą spadkową zrobiłbym to samo. Czyli nie dzieliłbym punktów tych drużyn z meczów między ekipami, które znalazły się na miejscach 9-16 natomiast podzieliłbym przez 2 zdobycz z drużynami z grupy mistrzowskiej (z miejsc 1-8).

Przy Twoim czy moim pomyśle przedstawiane obecnie table jak teraz czyli z 3pkt za wygraną miałoby jakiś sens. Obecne tabele przy tych zasadach co mamy... są idiotyczne i wprowadzają w błąd.

PitM 04.10.2013 07:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1334211)
W 100% się zgadzam. Miałem dokładnie to samo napisać w poprzednim poście. Jest to wariant znany z siatkówki, który ja bym trochę zmodyfikował. Idealny wariant moim zdaniem to taki, że po fazie zasadniczej dla drużyn, które zajęły miejsca 1-8 nie dzielimy punktów z meczów między tymi właśnie ekipami a dzielimy na 2, punkty zdobyte z drużynami 9-16. Dlaczego tak? Bo jednak moim zdaniem połowa punktów ze słabymi drużynami powinno się dorzucać dla drużyn z miejsc 1-8. Aż 16 meczy w ogóle nie brać pod uwagę po sezonie zasadniczym to trochę przegięcie. Oczywiście z grupą spadkową zrobiłbym to samo. Czyli nie dzieliłbym punktów tych drużyn z meczów między ekipami, które znalazły się na miejscach 9-16 natomiast podzieliłbym przez 2 zdobycz z drużynami z grupy mistrzowskiej (z miejsc 1-8).

Przy Twoim czy moim pomyśle przedstawiane obecnie table jak teraz czyli z 3pkt za wygraną miałoby jakiś sens. Obecne tabele przy tych zasadach co mamy... są idiotyczne i wprowadzają w błąd.

Bardzo fajny pomysł ale słabym punktem jest dzielenie drużyn na grupy 1-8 i 9-16 na podstawie tradycyjnego punktowania. Mogłoby się bowiem okazać że drużyny z miejsc 7-8 większość punktów zdobyły na słabych (z dołu tabeli) zespołach a drużyna np.9 na tych z góry ale nie ma to znaczenia przy załapaniu się do mistrzowskiej i spadkowej, przy czym gdyby 9-tce policzyć punkty po zasadach z grupy mistrzowskiej mogłaby się okazać lepszą drużyną niż np 8-ma po zasadniczej części.

dynek.pl 04.10.2013 11:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PitM (Post 1334296)
Bardzo fajny pomysł ale słabym punktem jest dzielenie drużyn na grupy 1-8 i 9-16 na podstawie tradycyjnego punktowania. Mogłoby się bowiem okazać że drużyny z miejsc 7-8 większość punktów zdobyły na słabych (z dołu tabeli) zespołach a drużyna np.9 na tych z góry ale nie ma to znaczenia przy załapaniu się do mistrzowskiej i spadkowej, przy czym gdyby 9-tce policzyć punkty po zasadach z grupy mistrzowskiej mogłaby się okazać lepszą drużyną niż np 8-ma po zasadniczej części.

Dobrze jest tak jak jest i nie ma sensu bardziej kombinowac. Juz nie moge doczekac sie emocji i jak to bedzie wygladac w ostatnich 7 kolejkach, a tu jeszcze 20 meczy do rozegrania do tego czasu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl