Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Polskie kluby w europejskich pucharach. Sezon 2011/2012 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8096)

Bronex 18.08.2011 19:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1149383)
Ludzie mieli pretensje, ze Wisla nie zagrala ładnie. Dzisiaj Legia zagrała ladnie atakujac od poczatku, potem brakło im sił a Spartak zaczał grac i zremisowal 2-2. Niech sobie teraz odpowiedza, ktora taktyka była lepsza i czy lepiej ładnie grac a nie wygrac, czy lepiej wygrac niz ladnie grac.

Dokładnie tak!!! Legia zagrała całkiem estetycznie, w miarę ładnie dla oka, ale walory artystyczne o awansie nie decydują. Jak Legia w pierwszej połowie wsiadła na Spartak , pomyślałem - oho pewnie się zajadą fizycznie i to było widać jak na dłoni w drugiej połówce. Ja Wam mówię , Maskaant to ma chłop łeb. Jak jedziesz na tygrysie nie możesz z niego spaść bo cię pożre. I Legia spadła.

Maciuś 18.08.2011 20:05

Wedlug mnie juz po Legii i Slasku.

Martineq 18.08.2011 20:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronex (Post 1149390)
Dokładnie tak!!! Legia zagrała całkiem estetycznie, w miarę ładnie dla oka, ale walory artystyczne o awansie nie decydują. Jak Legia w pierwszej połowie wsiadła na Spartak , pomyślałem - oho pewnie się zajadą fizycznie i to było widać jak na dłoni w drugiej połówce. Ja Wam mówię , Maskaant to ma chłop łeb. Jak jedziesz na tygrysie nie możesz z niego spaść bo cię pożre. I Legia spadła.

Nie ma co porównywać taktyki, skoro klasa rywala zupełnie inna. Z taktyką Maaskanta równie dobrze mogłoby się skończyć 0-1 lub 0-2 w takim meczu. Ruscy mają zawodników, którzy mogą się przebić spokojnie nawet przez skomasowaną defensywę.

legion18 18.08.2011 20:07

W dniu dzisiejszym z mojego podpisu znika fragment: "My jesteśmy z Legią i dla Legii, wy chwilowo jesteście w Legii.". Bardzo zapunktowali u mnie tym jak bardzo chcieli. Nie zawsze się wygrywa, ale zaangażowanie to podstawa, i tego im odmówić nie można. Za krótką mamy ławkę, więc może to i lepiej, że odpadnie te 6 meczów w LE, bo byłoby ciężko w lidze.

Karherop 18.08.2011 20:08

Śląsk chce awansować do grupy mająs Wasiluka w obronie , z czym do ludzi

Śląsk przegrał ( przegrywa ) ten mecz dając dojść do słowa Rapidowi po strzeleniu pierwszej bramki

gdyby strzelił dwie bramki , mając 3 okazje Rapid na pewno tak szybko by się nie podniósł

mitmichael 18.08.2011 20:10

Rapid byl teoretycznie najslabszy - no wlasnie, tylko teoretycznie. Bardzo dobrze poukladany zespoł - szkoda Slaska.

Pan Jotka 18.08.2011 20:11

Legia i Śląsk pojadą na rewanż by odpaść. bez Radovica, Manu i Komorowskiego może w ogóle zapomnieć o czymkolwiek. Śląsk jak nie wyrówna to pojedzie także jak na ścięcie.'

whistar 18.08.2011 20:14

Wasiluk w obronie to pól biedy, Socha to jest dramat. W dodatku gość jest niebezpieczny - kiedyś strasznie kogoś skasuje. Ogólnie Śląsk słabszy ale wierzę w Oresta :)

legion18 18.08.2011 20:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 1149402)
Legia i Śląsk pojadą na rewanż by odpaść. bez Radovica, Manu i Komorowskiego może w ogóle zapomnieć o czymkolwiek. Śląsk jak nie wyrówna to pojedzie także jak na ścięcie.'

Pomyślałby ktoś tak jeszcze pół roku temu?:-D Nie ma się co oszukiwać, Spartak będzie mógł sobie spokojnie zagrać z kontry, a mając szybkich i dobrych technicznie graczy pewnie będą potrafili to wykorzystać.

For_FuN_ 18.08.2011 20:17

Chyba ktos nie ogladal dzisiejszego meczu, jesli pisze, ze brak Komorowskiego to oslabienie(bo facet zawalil 2 bramki, juz nie mowie o jego chamskich zagraniach).
A co do Wroclawia, to narazie absolutna dominacja Rumunow i tylko cud moze uratowac Slask.

rafkur 18.08.2011 20:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 1149402)
Legia i Śląsk pojadą na rewanż by odpaść. bez Radovica, Manu i Komorowskiego może w ogóle zapomnieć o czymkolwiek. Śląsk jak nie wyrówna to pojedzie także jak na ścięcie.'

A jak wyrówna to po co pojedzie? Zobaczyć Bukareszt i na ścięcie? Jak nie zmęczą wygranej to jadą na wycieczkę. Jakaś marna zaliczka jednej bramki do przodu pozwoli im jeszcze trochę pomarzyć. Legia już pozamiatana definitywnie - wynik ch.... i 3 zawodników out.
Realia są takie, że wszyscy wybrzydzają na Wisłę ale tylko ona może i ze średnim rozmachem, bez zbędnych fajerwerków ale będzie grała dalej. Podobało mi się porównanie przytoczone przez kogoś wyżej o jeździe na tygrysie. Ot całe sedno.
No chyba, że wydarzy się cud i pozostali coś ugrają ale to już chyba science fiction.

Pan Jotka 18.08.2011 20:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez legion18 (Post 1149406)
Pomyślałby ktoś tak jeszcze pół roku temu?:-D Nie ma się co oszukiwać, Spartak będzie mógł sobie spokojnie zagrać z kontry, a mając szybkich i dobrych technicznie graczy pewnie będą potrafili to wykorzystać.

A pomyślałby ktoś pól roku, że w ogóle będą mogli zagrać w pucharach ? :D Ale progres w grze Legii widać aż nadto. Choć obrona dziurawa dalej jak sito. Ta druga bramka dla Spartaka frajerska strasznie.

brylant17 18.08.2011 20:20

Mi się wydaje, że mecz wyglądał by inaczej jakby Diaz nie zmarnował sytuacji na początku.Mam nadzieję, że Śląsk strzeli jeszcze jedną bramkę :)

whistar 18.08.2011 20:21

A może ten Roman chciałby zagrać u nas, chociaż źle się kojarzy z pewnym parszywym pismakiem

Pan Jotka 18.08.2011 20:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafkur (Post 1149409)
A jak wyrówna to po co pojedzie? Zobaczyć Bukareszt i na ścięcie? Jak nie zmęczą wygranej to jadą na wycieczkę. Jakaś marna zaliczka jednej bramki do przodu pozwoli im jeszcze trochę pomarzyć. Legia już pozamiatana definitywnie - wynik ch.... i 3 zawodników out.
Realia są takie, że wszyscy wybrzydzają na Wisłę ale tylko ona może i ze średnim rozmachem, bez zbędnych fajerwerków ale będzie grała dalej. Podobało mi się porównanie przytoczone przez kogoś wyżej o jeździe na tygrysie. Ot całe sedno.
No chyba, że wydarzy się cud i pozostali coś ugrają ale to już chyba science fiction.

Przy 2:2 strzelilby jedną brakme i mogliby wejść dalej. Przy 1:2 w plecy musza strzleić dwie co raczej jest niemożliwe przy ich skuteczności. A w ogóle to pojadą do Timisoary, a nie Bukaresztu bo stadion mają niedopuszczony. :P

mitmichael 18.08.2011 20:31

Polskie kluby w eliminacjach NIE MOGA PIEKNIE GRAC. Polskie druzyny powinny grac konsekwentnie, spokojnie tak jak to zrobila Wisla. Inaczej NIE MAJA TAKIE KLUBY SZANS grac w fazie grupowej - pokazala to Wisla w poprzednich latach.

whistar 18.08.2011 20:33

Racja nie mogą pięknie grać tylko do bólu skutecznie ale PMS ma zupełnie inne zdanie

Sartre 18.08.2011 20:39

Panowie, gdzie Rzym, gdzie Krym, gdzie APOEL, gdzie Spartak. Tu nie chodzi o to jak Spartak grał, a jak APOEL, tylko o to, że Spartak u siebie to masakra jest, więc ten mecz trzeba było grać super-ofensywnie. Ja się bałem, czy przypadkiem Skorży nie zabraknie jaj, bo ze Spartakiem u siebie TRZEBA było pójść na wymianę ciosów. Tu trzeba było liczyć na dwubramkową zaliczkę, bo bez tego rewanż w Rosji byłby (i będzie) katorgą. A tu miła niespodzianka - była walka, było ciśnięcie, były gole. Wynik - szkoda, ale naprawdę, warto było tak do tematu podejść, bo jakbyśmy bronili się przy 1:0, to prędzej czy później Spartak by naszą obronę rozmontował dokładnie w taki sposób, w jaki to zrobił.

Nie mam ani cienia pretensji do Skorży ani do Legionistów - dali z siebie wszystko, poszli na całość i udowodnili, że miliony euro nie grają. Przygoda pucharowa niestety prawdopodobnie w przyszłym tygodniu się skończy, ale gdybyśmy bawili się w autobus w polu karnym - skończyła by się już pewnie dzisiaj.

Co do Kowalczyka - nie słyszałem oczywiście komentarza w telewizji, ale niedawno Kowalczyk popisał się zdaniem: "jako były legionista, jestem wielkim fanem gry Wisły". I na każdym kroku podkreśla jaki to Melikson cudowny, a gra Wisły taka zjawiskowa. A jak przychodzi do oceny Legii, to nie podoba mu się nigdy nic - co z tego, że wygrywamy dwa razy pod rząd 3:1, co z tego że przechodzimy Gaziantepspor - a to "Ljuboja opada z sił i jednak wcale nie jest taki dobry" (po 70 minutach zapi****lania za cały zespół), i w ogóle z Turkami nic nie pokazał (najwyraźniej świetna asysta przy golu Radovića w Turcji oraz świetne utrzymywanie się przy piłce gdy Legia gra na czas - to w ogóle nie ma znaczenia), a to zwycięstwo niezasłużone, bo gole po rykoszetach (i znowu - nie ma znaczenia to, że Legia ma 3 x więcej akcji, strzela celnie na bramkę tyle razy, ile przeciwnik strzela w ogóle)... Dobrze, że jego komentarza w meczu z kacapami nie słyszałem, bo moje wątpliwości co do niego tylko by się wzmocniły.

PS: RUSKA K**WA AEAEAO! AEAEAO! AEAEAO!

FraMat 18.08.2011 20:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1149422)
Polskie kluby w eliminacjach NIE MOGA PIEKNIE GRAC. Polskie druzyny powinny grac konsekwentnie, spokojnie tak jak to zrobila Wisla. Inaczej NIE MAJA TAKIE KLUBY SZANS grac w fazie grupowej - pokazala to Wisla w poprzednich latach.

świadomość kibicowska rosnie - bardzo mnie to cieszy.
Żeby jeszcze PMS nadążała

dynek.pl 18.08.2011 20:41

super ten Rapid gra - wcale sie nie dziwie, ze nas ograli z latwością

irman 18.08.2011 20:42

Dobrze że Śląsk nie wylosował kogoś mocniejszego, bo chyciliby pewnie z szóstkę. Strasznie są słabi.

Legia nawet nawet ale też już poza pucharami.

Wszystko wraca do normy czyli we wrześniu maks jedna nasza drużyna w pucharach.

AYALA 18.08.2011 20:43

za dużo jest tych rund żeby te nasze zespoły mogły sie dostac do LE

Maciuś 18.08.2011 20:43

Wicemistrz Polski jest gromiony na wlasnym stadionie przez Rumunow, taka jest sila polskiej pilki noznej.

felipe 18.08.2011 20:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1149431)
super ten Rapid gra - wcale sie nie dziwie, ze nas ograli z latwością

No jednak liga rumuńska to ciut wyższa półka niż Ekstraklasa. To było do przewidzenia. I tak zagrał Śląsk ponad stan w Europie, chwała mu za to.

CH. 18.08.2011 20:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1149431)
super ten Rapid gra - wcale sie nie dziwie, ze nas ograli z latwością


Kiedy my z Rapidem graliśmy?

rafkur 18.08.2011 20:48

Panie Sartre - a może Kowalczyk:
1) jest obiektywny ( co w sumie wyklucza punkt nr 2 ))
2) więcej wymaga od swojego klubu?
Co do Ljuboji czy jak się tam go odmienia - ok, grać potrafi ale chyba jednak będziecie mieć z nim problem. Dzisiaj zdążył już "sobakować" chyba na Kucharczyka. Dodatkowo odwala niezły teatr przed sędziami. w powtórkach widać, że nie ma racji. Kochany raczej za to nie będzie i zaczną lecieć kartki.
Szczerze mówiąc z perspektywy TV ( wiem, wiem, na stadionie niosą emocje) Spartak nie pokazał nic specjalnego. W pierwszej połowie chyba nie do końca wiedzieli o co chodzi. Po prostu zrobili swoje. Legia grała na fali entuzjazmu tak gdzieś do 35 min. Potem zaczęło się "umieranie". Gole na 2:1 i na 2:2 trochę z dupy.

Tak czy srak szacun za pozdrowienia dla kacapów. Dzisiaj był ten jeden dzień w roku kiedy Wam dobrze życzyłem :P


A co do Śląska to nie da się na to patrzyć w drugiej połowie. Dramat. Ale i tak w sumie gratulacje bo większość na nich postawiła krzyżyk już na starcie a jednak coś tam uciułali tych punktów w Europie.

szczepek19 18.08.2011 20:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez CH. (Post 1149439)
Kiedy my z Rapidem graliśmy?

w sparingu przed sezonem http://www.futbol.org.pl/news,24567.html

CH. 18.08.2011 20:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczepek19 (Post 1149443)

Bardziej mi chodziło o mecz o stawkę a nie o nic nie znaczący trening na chodzonego.
Sparing to nawet Manchester przegra z ekipą z 2 ligi Afrykańskiej.

Co do Śląska to i tak mieli szczeście ze trafili właśnie na Rapid. Mieli do wylosowania dużo gorszych przeciwników.

whistar 18.08.2011 20:54

Według mnie Rapid to najlepsza drużyna ze wszystkich przeciwników. Jakbym miał podsumować start w pucharach polskich drużyn jednym zdaniem, to: PMS is dead! ;)

zizou 18.08.2011 20:55

Legia - Spartak; cóż, raczej pozamiatane. Fajny mecz, ale jako urodzonemu realiście trudno mi uwierzyć, że bez Radovića będziemy w stanie coś zdziałać (wygrać) w Moskwie. Ale brawa za walkę, szkoda że Gol trafił w rękę bramkarza kilka minut przed końcem:evil:

Śląsk - Rapid; albo ci Rumuni tacy mocni, albo Śląsk złapał zadyszkę w najmniej dla nich dobrym momencie. Zobaczymy w niedzielę, jak dzisiejsze mecze odbiją się na formie obu drużyn.

mitmichael 18.08.2011 20:56

Co rzucilo sie w oczy? Jak dobrze przygotowani wydajnosciowo sa pilkarze Rapidu - nie bylo u nich widac ani na chwile zadnego zmeczenia.

wanciak86 18.08.2011 20:58

No to chyba pozamiatane.. I tylko Wisła ma jako takie szanse na wielki sukces.

rozarian 18.08.2011 20:58

Bozovic był chyba przymierzany do Wisły,bo kontrakt mu się w Rapidzie kończył.Niezły z niego struś pędziwiatr.Z Wasilukiem na podbój Europy?Stanowczo nie mogło się to udać.

jova 18.08.2011 21:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1149422)
Polskie kluby w eliminacjach NIE MOGA PIEKNIE GRAC. Polskie druzyny powinny grac konsekwentnie, spokojnie tak jak to zrobila Wisla.

To "pięknie" i "konsekwentnie" wzajemnie się wykluczają? To niby są przeciwieństwa? Panie, daj pan spokój.

For_FuN_ 18.08.2011 21:01

Porownywac Apoel ze Spartakiem :D?? "Niezle". Legia miala korzystnie sie zaprezentowac i to zrobila, natomiast Slask mial powalczyc o awans, ale jesli nie ma sie skrzydlowych, a srodek obrony to dramat...

rafkur 18.08.2011 21:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 1149453)
To "pięknie" i "konsekwentnie" wzajemnie się wykluczają? To niby są przeciwieństwa? Panie, daj pan spokój.

W Polsce na tą chwilę zdecydowanie się wykluczają. Podaj trzy przykłady piłkarza z naszej ligi zdolnego do pięknej i konsekwentnej gry. Dla utrudnienia nie bierzemy pod uwagę tego wg mnie jedynego czyli Meleksa. Reszta to wg mnie wyrobnicy lepsi lub gorsi. Do pięknej gry trzeba mniejszych lub większych wirtuozów albo chociaż takich, którzy do tego miana aspirują. U nas takich nie ma. Co nam pozostaje? Ano to co jeszcze nie dawno grali Niemcy. Czyli bardzo toporna, siłowa ale zarazem bardzo konsekwentna taktyczna piłka, której w zasadzie nie da się oglądać ale daje efekty. Piękna piłka to technika a u nas 90% ma problemy z przyjęciem. Świeży przykład z meczu który się właśnie skończył. Mila w zasadzie najlepszy ze Śląska. W Polsce postrzegany jako technik. No to proszę sobie zobaczyć jego 5 kolejnych przyjęć dłuższych piłek.

wanciak86 18.08.2011 21:05

Traore;) tzn były Traore, kiedy mu sie "chciało" ;)

Sartre 18.08.2011 21:09

Cytat:

Panie Sartre - a może Kowalczyk:
1) jest obiektywny ( co w sumie wyklucza punkt nr 2 ))
2) więcej wymaga od swojego klubu?
To drugie prędzej. Tyle, że on popada momentami w jakąś dziwną skrajność. Jest tak ostro cięty na Legię, że mu dobre słowo o o nas przez gardło przejść nie może. To zaczyna się robić dziwne. A co więcej - on się rozpływa z zachwytami nad Wisłą często również wtedy, gdy ta na te zachwyty nie za bardzo zasługuje.

mitmichael 18.08.2011 21:11

Nie chodzilo mi o to, ze w Polsce sa pilkarze co potrafia pieknie grac. Chodzilo mi o wypowiedzi kibicow, ktorzy smiali sie z gry Wisly a zachwycały sie dzisiaj gra Legii (w pierwszej polowie). Polskie druzyny nie moga pieknie grac bo tak nie potrafia a zarzuca sie im (jak to zrobil m.in trener Gaziantepsporu a wczoraj w OSI gosciu z Krakowa) antyfutbol. Dlatego lepiej zagrac tak jak My wczoraj

whistar 18.08.2011 21:13

A dla Kołtonia Pietrasiak to czołowy polski stoper a dla Twarowskiego/Smokowskiego (nigdy nie naucze się ich odróżniać) Socha to czołowy boczny obrońca. Dziennikarzy mamy jeszcze gorszych niż trenerów.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl