Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2009/2010 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5997)

GregorTS 04.10.2009 17:05

Aeeeeeoooo niech zwycieża Lech! Wielki Kolejorz KKS !! hahahaha

Takiej sytuacji w taeli po 9ciu meczach to chyba Ci najwieksi MEGAptymiści nie przypuszczali.

TeeS 04.10.2009 17:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GregorTS (Post 800315)
Aeeeeeoooo niech zwycieża Lech! Wielki Kolejorz KKS !! hahahaha

Takiej sytuacji w taeli po 9ciu meczach to chyba Ci najwieksi MEGAptymiści nie przypuszczali.

Fajnie że mamy taką przewagę, ale zważajcie na stare mądre przysłowie: ten się śmieje kto się śmieje ostatni...
Rok temu lechici już sobie zrobili temat na forum: w drodze po mistrza Polski i jak się skończyło to wiemy.

Tak że więcej spokoju bo już nie takie przewagi szły "w niebyt".

pozdrawiam

AS82 04.10.2009 17:31

Nie wiem jaka bedzie sytuacja punktowa po calej rundzie jesiennej ,ale warto przypomniec ,o tym ze ewentualne wzmocnienia Wisla powinna zaczac robic juz zimą z wiadomych wzgledów

!!IRIVER!! 04.10.2009 18:15

Aktualnie mamy 11 pkt więcej od Lecha, 8 pkt więcej od Legii. Jest lepiej niż się można tego było spodziewać. Styl zwycięstw pozostawia trochę do życzenia, ale nie ma co tak strasznie narzekać. Ważne, żeby nie potracić teraz punktów w jakiś głupi sposób. Konsekwentnie je ciułać. Z Legią najlepiej wygrać, z Lechem PRZYNAJMNIEJ zremisować. Liczę, że zimą przyjdą jakieś wartościowe kopacze, które to rozruszają.

TymonPRO 04.10.2009 18:41

Pewne powiedzenie mówi ''Jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz" dlatego nieboję się o Wisełke :)

WISŁAZWE 04.10.2009 19:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 800348)
Aktualnie mamy 11 pkt więcej od Lecha, 8 pkt więcej od Legii. Jest lepiej niż się można tego było spodziewać. Styl zwycięstw pozostawia trochę do życzenia, ale nie ma co tak strasznie narzekać. Ważne, żeby nie potracić teraz punktów w jakiś głupi sposób. Konsekwentnie je ciułać. Z Legią najlepiej wygrać, z Lechem PRZYNAJMNIEJ zremisować. Liczę, że zimą przyjdą jakieś wartościowe kopacze, które to rozruszają.

Myślę, że jak dołączy do zespołu Garguła i Boguski to już zmieni się jakoś naszej gry.

Co do tematu fakt faktem, że lepszego początku sezonu nie mogliśmy sobie wyobrazić. Nad najgroźniejszymi rywalami mamy bezpieczną przewagę jak na ten moment rozgrywek, ale należy pamiętać że do końca jeszcze jest dużo czasu.

Teraz jedziemy do Wronek i wydaje mi się że to najlepszy moment aby dobić Lecha i pozbawić ich złudzeń co do tego że mogą zdobyć MP!!

masada 04.10.2009 20:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GregorTS (Post 800315)
Takiej sytuacji w taeli po 9ciu meczach to chyba Ci najwieksi MEGAptymiści nie przypuszczali.

no i słusznie, a już zwłaszcza uwzględniając granie w Sosnowcu meczów "u siebie" to już trzeba było mieć mocno nasrane w głowie, żeby coś takiego prognozować ;)

saklak1906 04.10.2009 20:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 800307)
tak chwalono tego Zapotoke że taki dobry a to jest gracz klasy Strąka najwyżej.Stilic może nie jest w formie ale to gracz o klase lepszy od Słowaka

Lech jest majstrem propagandy sukcesu i tylko tego. A wszystko czego nie dotkna zamieniaja w zloto:lol: :lol: , niestety zycie jest brutalne.
Jak pisalismy tu o tym na forum to najechaly nas pyry ze mamy kompleks Lecha. Niestety Poznaniacy mielismy racje piszac ze daleko wam jeszcze do Wisly.

QBAS 04.10.2009 20:19

Panowie jaki Lech? Z tego co wiem nic takiego w Ekstraklasie nie gra.. Są drużyny z Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Wronek czy Lubina. Z Poznania to najwyżej jest Warta Poznań, ale to dopiero w I lidze..

saklak1906 04.10.2009 20:22

A tak mi sie zapomnialo, z gory przepraszam z wprowadzenie w blad

flamengista 04.10.2009 20:56

Pisałem przed tym meczem: Amika musi wygrać następne 3 mecze i to w dobrym stylu, by jeszcze liczyć się o MP.

Więc dziś stwierdzam z pewnym przekonaniem: Kuchenkowcy odpadli z walki o MP. Liczy się tylko Wisła i Legia. Legia, która ma niby 8 punktów straty do nas, ale jednak pokonała Poznaniaków. Jakoś punkty ciułają i są groźni.

W przypadku Amiki 11 punktów do nas to bardzo dużo, pamiętając że trudno im będzie o korzystny bilans do Legii (w Warszawie przegrali 2-0). Więc do Warszawiaków tracą de facto 4 punkty.

1q2 04.10.2009 21:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masada (Post 800416)
no i słusznie, a już zwłaszcza uwzględniając granie w Sosnowcu meczów "u siebie" to już trzeba było mieć mocno nasrane w głowie, żeby coś takiego prognozować ;)

Nie dość że w zeszłym sezonie wymeczyliśmy tego mistrza jak cholera, przez 2/3 sezonu wyjazdy to była katorga,straciliśmy Boguskiego, to jeszcze masakryczny początek z estońskim potentatem, Brożek mimo iż strzela i asystuje to daleko mu do formy z zeszłego sezonu a 9 meczów i bilans 8-1:)...Trza też dodać że choć gramy jakościowo średnio, to jednak żadna z tych wygranych fartem nie była, a przy odrobinie szczęścia(choćby gdyby sędzia uznał gola Diaza) to mogło by być i 9-0.

Narazie jest gitara i co ważniejsze jest szansa by po 4 kolejnych meczach, pomału przymierzać kolejną koronę.Amica w rozsypce , Legia straszy tylko u siebie, Komarch juz się wyszalał i ponoć ich gra to znów jedna wielka padaczka:)

zim zum 04.10.2009 21:39

ja nie rozumiem czemu Wy nie patrzycie na siebie (Wisłę) tylko ciągle Was ten Lech "boli". Z tego tematu zrobiło się - ale ten Lech jest słaby, a nie Ekstraklasa.

Ze swojej strony powiem tyle, jeżeli za 2 tygodnie nie przegramy w Poznaniu to jest bardzo dobrze :)

FajQ 04.10.2009 21:48

Ja apeluję o spokój bo jestem pewien że mecz z Amicą do łatwych nie będzie należal.Piłkarze muszą wyjść skoncentrowani na 200 % i nie mogą wychodzić z założenia że Amica jest słaba bo mają do nas tyle punktów straty itp.Bo ja jestem pewien że łatwo nie będzie i trzeba będzie na to zwycięstwo zapracować walcząc o każdy cm boiska. Kuchenkorz mimo ,że teraz gra straszną kopaninę to jest to drużyna która ma potencjał i jest groźna nawet w słabej formie.

flamengista 04.10.2009 22:00

Nikt nie mówi, że Amika da nam 3 punkty. Co więcej, może nawet nam popsuć humory. Ja tylko twierdzę, że oni raczej w tym sezonie MP nie zdobędą. Musieliby liczyć na fatalne potknięcia:
a) nasze
b) Legii
c) słabość Ruchu

Realny do spełnienia jest punkt c. Możliwe są też warunki a i b. Ale wszystkie naraz - tu już trzeba wyjątkowego farta.

Wojtas 04.10.2009 22:57

Alez cisza i spokoj w mediach czy pismakach.


W koncu liderem znowu "ta" Wisła ,ot tak na zlość.
Jakby tym Liderem była Amika z taka grą jak nasza,z takim stylem i z taka przewagą punktową to juz by sie zastanawiano gdzie rozegraja pierwszy mecz w Champions League ,i ile to nie wydadzą na wzmocnienia :)



Jak ja lubie grać na nerwach tym dziennikarzynom,a tak Wisla liderem ,i cisza jak makiem zasiał:)

harthausen 05.10.2009 06:35

^^^ piszą, piszą. Najnowsze faktowe wieści: http://www.efakt.pl/Legia-baluje,galeria,779,1.html.

Gdyby to było po wygranym dobrym meczu - mój Boże, wspólna imprezka tylko dodatkowo cementuje kolektyw.
Ale po padace, to raczej pokazanie, że się tej kopaniny za poważnie nie traktuje. I jeszcze się tak głupio dali fotografom nakryć :D

Jazon 05.10.2009 09:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 800474)
ja nie rozumiem czemu Wy nie patrzycie na siebie (Wisłę) tylko ciągle Was ten Lech "boli". Z tego tematu zrobiło się - ale ten Lech jest słaby, a nie Ekstraklasa.

Ze swojej strony powiem tyle, jeżeli za 2 tygodnie nie przegramy w Poznaniu to jest bardzo dobrze :)

Amika nas nie boli, raczej cieszy, a konkretnie cieszy nas jej postawa. To jak najbardziej zrozumiałe, że poświęcamy jej tyle miejsca na forum, skoro Amika wedle sondaży (jeden z nich przeprowadzony był chociażby na stronie oficjalnej Wisły Kraków) była naszym głównym rywalem w walce o mistrzostwo.

Poza tym od konkretnego patrzenia na Wisłę na tym forum jest takie subforum "Wisła Kraków - piłka nożna", a tutaj omawiamy ogólne (nie tylko wiślackie) kwestie sportowe i ekstraklasę.

Kamson 05.10.2009 09:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harthausen (Post 800523)
^^^ piszą, piszą. Najnowsze faktowe wieści: http://www.efakt.pl/Legia-baluje,galeria,779,1.html.

Gdyby to było po wygranym dobrym meczu - mój Boże, wspólna imprezka tylko dodatkowo cementuje kolektyw.
Ale po padace, to raczej pokazanie, że się tej kopaniny za poważnie nie traktuje. I jeszcze się tak głupio dali fotografom nakryć :D

Zdjęcie 14 i podpis:
Cytat:

Czy gwiazdorom z Łazienkowskiej wolno wszystko? Maciej Gostomski rzuca ananasem w kierunku mieszkańców kamienicy, którzy zwrócili zawodnikom uwagę, że zachowują się zbyt głośno.
Poległem... :lol:

Poimprezować można, ale jak sie gra w jednym z najlepszych polskich klubów, to trzeba to robić na poziomie (czytaj: nie rzucać w ludzi ananasem), no i raczej nie po przegranym meczu z bananami na ustach... Wieśniactwo pełną gębą.

szczebrzeszcz 05.10.2009 10:17

młody Kosecki jednak nie zagrał w meczu ME,
widać gnojek woli balować niż grać

edit:
nie wiem czy już ktoś pisał, ale

...w tej kolejce Choto został "zrobiony" przez Grosickiego
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...rot_meczu.html

GemHZR 05.10.2009 12:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Legia.Net
Jak się dowiedzieliśmy impreza była zaplanowana od dwóch tygodni, wiedział o niej sztab szkoleniowy. Nie ma więc mowy o tym, że zawodnicy zrobili coś za plecami przełożonych. Chodziło o integrację, rozładowanie stresów i emocji, zbudowanie dobrej atmosfery. Niestety zachowanie kilku osób wymknęło się spod kontroli i przekroczyło granicę dobrego smaku.

Można się pobawić, ale trzeba mieć kulturie przede wszystkiem...

saklak1906 05.10.2009 13:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 800610)
:shock:
Po przeglądnięciu tych zdjęć nasuwa się w głowach Legionistów pewnie jedno - wpadka na trening i rozjebanie tej bandy patałachów którzy za ich pieniądze z karnetów, biletów, pamiątek i abonamentów / dekoderów TV podjezdzaja na balety klubowym autokarem, tłuką po dupskach lewy towar po przegranej 0-2 i tym samym plują na eLkę którą wielu ma w sobie zamiast serca.

Ale mam nadzieję że tego nie zrobią bo na czas ich naprostują i zaczną nie daj Boże coś jeszcze grać.

Do teraz przecieram oczy ze zdumienia.

No bo widzisz biedaki nie przewidzieli ze jak podjada autokarem to sie zleca dzienikarze, widocznie nie tylko pilkarze nie grzesza rozumem ale i dzialacze, dyrektorzy tez.

Ja rozumiem impreza byla zaplanowana juz dawn( biorac za wersje impreza integracyjna w przerwie na reprezentacje), nie mogli przewidziec wtoby w Bialymstoku ale i po wygranej nawet 10-0 mogli tam siedziec i nie wylazic a jak sie nawalili grzecznie wsiasc do taksowki.

A tak narobili bydla i pokazali ze polski pilkarz to pijak i ham a i do tego z cygarem w gebie a potem sie dziwa ze zachodnie kluby maja na nich wyjeba..

Ale mnie jako kibica najbradziej boli to mimo iz to zawodnicy Legii, dostali po dupach i to strasznie usmiech z geby im nie schodzil przez caly czas, widac jak sie tym przejeli po prostu to maja w dupach. Kasa na koncie bedzie sie zgadza, wyjsciowke dostana a kibic? kto by sie nim przejmowal.

!!IRIVER!! 05.10.2009 13:13

Teraz tylko słowa o chlaniu w kadrze się potwierdzają. Nie wierzę już w zapewnienia kogokolwiek, że nie imprezowali przed meczami. Szkoda tylko, iż nagłośnili to dopiero po praktycznie przegranych eliminacjach a nie wcześniej.

Marszałek 05.10.2009 13:16

Mozę wyjdę na ignoranta ale patrząc na tabelę szukam Legii,bo jest to nasz jedyny konkurent do MP. Jak co roku zresztą. Ruch czy Polonia z całym szacunkiem do tych ekip, prędzej czy później przestaną tak wojować i spadną na dalsze pozycję. Choć pewnie w pierwszej piątce się znajdą. Jednak nie sądzę aby utrzymali takie miejsca jakie mają do końca rundy nawet. Legia zawsze ma dobry okres i wtedy coś czuje wskoczy na drugiej miejsce. Puknie 3 leszczy z rzędu i zacznie się u nich ciśnienie. Polonia nie wytrzyma, Ruch to samo. A dla Legii to żadna nowość, do tego ma dobrych jak na naszą ligę grajków mimo wszytko. Dlatego im więcej teraz traci tym lepiej. Co do Amiki. To był zawsze średni zespół, w tamtym roku coś pokopał w UEFA i już się pianie zaczęło jaki to mega team. A tak naprawdę to nikt godny uwagi tam nie gra. Żadna rewelacja na jaką by chcieli wyglądać nie są. Wystarczy spojrzeć na naszą pełną nominację w tym dziesięcioleciu. My i
Legia, i ni z tego ni owego jakąś Amikę w jednym szeregu z nami się stawia. Jakim prawem się pytam?

My i Legia reszty nie ma.

Markus 05.10.2009 13:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 800015)
Bron Boze zwalniac Trzeciaka i Urbana. Do tego Rutkowski w Amice i mamy mistrza przez nastepne 10 lat.

Zgadzam się. W interesie Wisły jest, aby tam obecny stan rzeczy trwał jak najdłużej.

A propo meczu Jagi z Legią, warto zwrócić uwagę na jeszcze jedno - słabość stoperów Legii. Wcale nie było tak, jak wmawiali niektorzy telewizyjni komentatorzy, że zagrali gorzej niż zwykle - zagrali na swoim stałym poziomie. Tyle, że tym razem napastnicy rywali zagrali inaczej niż zwykle przeciwko nim, lepiej.

Nie było uciekania od Choto jak najdalej, szybkiego pozbywania się piłki gdy tylko obok pojawił się cień Astiza, ale normalna gra. Nawet Frankowski potrafił "zastawić" Choto i wygrać z nim walkę kontaktową, co pokazał zwłaszcza w pierwszej połowie. Obalił tym samym mit, jakoby rzekoma siła Choto nie pozwalała na podobne ruchy. Obrońca z Zimbabwe zawsze był, jest i będzie bardzo przecietnym zawodnikiem, mało zwrotnym, cieżko ruszającym sie, którego łatwo odciąć od piłki, zablokować, "wejść pod ramię" - tylko trzeba go atakować, by obnażać jego słabość, a nie uciekać w panice byle dalej. Jedynie dlatego Legia ma tak mało straconych bramek, bo naszym ligowcom coś się już jakiś czas temu uroiło.

trombczanin 05.10.2009 13:22

ciekawe co myśl o tych zdjęciach kibic Legii, który zarabia 1500 zł ale i tak znajdzie te 60 zł na bilet, który zamiast w sobotę posiedzieć z rodziną jedzie na wyjazd, który poświęca godziny i dni na przygotowanie opraw.

buczo1985 05.10.2009 13:29

http://www.sport.pl/pilka/1,65050,71...egranej_z.html

tak się bawi, tak się bawi stolica:D

omen69 05.10.2009 13:44

Ruch Chorzów może być rewelacją tego sezonu i utrzymać się na miejscu premiowanym do gry w Lidze Europejskiej, 3 najbliższe kolejki:
1) Wisła wygrywa z Lechem, a Ruch z Lechią i zwiększa przewagę
2) Ruch wygrywa z Polonią Bytom, a Lech remisuje z Lechią,
3) Ruch wygrywa z Legią i jest bardzo bardzo wysoko mając konkretną przewagę...
wygrać trzy mecze z nie byle kim nie będzie łatwo... ale fajnie by było jakby jakaś nowa-stara drużyna włączyła się o grę o Ligę Europejską.

sandomingo 05.10.2009 13:53

Nie wiem, czy w Wiśle jest tradycja wkupnego, jak ona wygląda i czy piłkarze organizują sobie imprezy integracyjne (chyba raczej nie).
Ale czy ktokolwiek ma pewność, że w Wiśle taka impreza nie wyglądałaby podobnie?

Piłkarzyki są w zdecydowanej większości tacy sami - liczy się tylko przelew na konto. A wygrana czy przegrana?
Przecież to tylko sport jak mawiają.

saklak1906 05.10.2009 13:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 800618)
Legia, i ni z tego ni owego jakąś Amikę w jednym szeregu z nami się stawia. Jakim prawem się pytam?

My i Legia reszty nie ma.

Ten mlody zawodnik ktory byl wczoraj w Liga+extra powiedzial wielka trojka Wisla, Legia, Amika to az sie kuplel piwem przydlawil.
Amika ma jeszcze daleka ale to daleka droge, kreta i wyboista i blotnista do miana wielkiego klubu nawet jak Polskie warunki i cienka jak barszcz lige.
A jedna runda sezonu i kilka fartownych meczy w UEFA to za malo

Marszałek 05.10.2009 14:21

Na dzień dzisiejszy ciężko mi sobie wyobrazić porażkę Polonii z Ruchem. Niemniej mecz tych dwóch ekip zapowiada się interesująco. Polonia jest zwyczajnie bardziej doświadczonym zespołem, i widać,że grają kontrolowany futbol. Natomiast Ruch gra czasami bardzo chaotycznie, taka ligowa przeciętność.


Edit. Sprostowanie do wcześniejszego wpisu. Powinno być. My, Legia, Ruch i Górnik a reszta jest tłem.

1q2 05.10.2009 14:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 800633)
Nie wiem, czy w Wiśle jest tradycja wkupnego, jak ona wygląda i czy piłkarze organizują sobie imprezy integracyjne (chyba raczej nie).
Ale czy ktokolwiek ma pewność, że w Wiśle taka impreza nie wyglądałaby podobnie?

Piłkarzyki są w zdecydowanej większości tacy sami - liczy się tylko przelew na konto. A wygrana czy przegrana?
Przecież to tylko sport jak mawiają.

Ja to bym chciał by u nas trochę poimprezowali(ale zdecydowanie po wygranej:)) i żeby nie było takiej siary jak czasem się zdarza w trakcie/po meczu - oczywiście nie chodzi mi tu o sytuacyjne zjebki a o siadanie na kimś.

A co do Legii...niefortunny czas i tyle.Jak piłkarz zabaluje raz na tydzień bądź 2(jak mecze są tylko w week) to nic złego się nie stanie.Wielkie halo a ciekawe ilu łoi w domu gdzie fuct nie wejdzie.

Natomiast picie dzień czy 2 przed meczem, bądź w ogóle nadużywanie alku....Sory czas gdzie można było chlać i grac się dawno skonczyły.Pewnie można to jakoś ukrywać przed trenerem ale boisko wszystko weryfikuje.

Wojtas 05.10.2009 15:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 800633)
Nie wiem, czy w Wiśle jest tradycja wkupnego, jak ona wygląda i czy piłkarze organizują sobie imprezy integracyjne (chyba raczej nie).
Ale czy ktokolwiek ma pewność, że w Wiśle taka impreza nie wyglądałaby podobnie?

Piłkarzyki są w zdecydowanej większości tacy sami - liczy się tylko przelew na konto. A wygrana czy przegrana?
Przecież to tylko sport jak mawiają.





Bawic sie --trzeba potrafic.

Jesli to umiesz to wychodzi na to ze masz klase i znasz umiar.Jesli tego nie potrafisz to nawet nie masz pojecia jak sie ośmieszasz.

Po tych fotkach widac ze przyjechali chlopaki z Warszawy i wszytko jasne,typowy obraz polskich "pilkarzy" bez jakiegokolwiek taktu i kultury.Przeciez mogli to zrobic normalnie isc ,zjesc dobra kolacje posmiac sie i wyjsc co w tym zlego ze zespol idzie jakos "odreagowac" lepsze to niz placze ...,ale to trzeba sie "pokazac"
Jest to tez obraz jak pilkarze traktuja swoj zawod i swoj klub.To praktycznie nic nich nie obchodzi ,wazne zeby wlozyc piękną drogą kurteczke i myslec ze jest sie zajebistym.

Jak mnie bawią tacy ludzie :)

Stasik 05.10.2009 15:03

no pamietajmy ze nie tak dawno nasze chlopaczki sie samochodami po miescie rozbijali, no i nikola tez wariowal po rynku .... :>

rozumiem impreze, w koncu pija za swoje, jednak moment legionisci wybali najgorszy, jakby swietowali zwyciestwo nad lechem tydzien wczesniej nikt slowem by sie pewnie nie odezwal...
z reszta to ze pija to nic, ale to ze robia z siebie burakow to juz zupelnie inne sprawa.... :)

1q2 05.10.2009 15:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stasik (Post 800651)
z reszta to ze pija to nic, ale to ze robia z siebie burakow to juz zupelnie inne sprawa.... :)

No właśnie - pić trza umić;)

Robert_wislak 05.10.2009 19:47

ma ktoś jakiś skan z gazety? Bo u mnie kiosk zamknięty a chciałem zobaczyć to z oryginalnego źrodła ;)

rafkur 05.10.2009 20:03

Legia moralnie już prawdopodobnie nie istnieje jako drużyna co najwyżej - kumple z imprezy, więc czemu się dziwić?

StelmiOriginal 05.10.2009 20:25

Robert_wislak: proszę Cię bardzo :)

http://www.efakt.pl/Pilkarze-Legii-b...y,53849,1.html

szczebrzeszcz 05.10.2009 20:30

kłótnie w Odrze
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,71..._wsciekli.html

zadarli z Serwotką i Piechniczkiem oj niedobrze...

Wiślak-1990 05.10.2009 20:45

Co to ma do tego czy wygrali czy przegrali moze po kazdym meczu tak robia ich sprawa niech sie bawia.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl