Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

tomytom 24.06.2020 12:33

@pepe72:
"Czy ja już pisałem, że popie...ło was w tym Wermachcie?"
No i przez Ciebie muszę od nowa robić śniadanie i jeszcze podłogę posprzątać :-)


Czy da się już jakoś (ja jestem noga od stołu w temacie statystyki) oszacować liczbę kombinacji zestawów wyników zapewniających nam utrzymanie?

pepe72 24.06.2020 13:07

5 kolejek, każda po 4 mecze. Bramki się nie liczą.

Możliwych wyników w kolejce to 3^4=81
Możliwych wyników do końca sezonu to 81^4=43 046 721

Na sprzyjające Adasss ma program ;)

Mogiel to również wylicza na twitterze.

Gunner1906 24.06.2020 17:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wehrmacht (Post 1552865)
No to mozna kontynuować rozważania: wszystko idzie zgodnie z planem, a nawet lepiej, bo zdobylismy nieplanowane 3ptk z Płockiem, a Korona straciła aż 2 szanse na punkty i w sumie można ją sobie już darować.

Została nam Arka, która musi zdobyć 6 ptk więcej od nas, ale nie ma już handicapu w postaci corocznej, obrzydliwej ustawki zwanej meczem z Zagłebiem. Na zdobycie tych 6 ptk mają 4 mecze (tak jak pisałem wcześniej i nam i im mozna już z mety dopisac +3ptk za ŁKS). Zakładałem, że wygramy u siebie z Koroną, co powinno być teraż dużo łatwiejsze niż się wydawało po 30 kolejkach, bo po wczorajszych wynikach oni już mentalnie bedą w pierwszej lidze. Czyli do zdobycia 9 ptk więcej od nas i 4 mecze na to.... No to byłby prawdziwy cud gdyby Arka to zrobiła. (Chociaż w tym wariancie robia się 3 zwycięstwa zamiast zakładanych 2)

Dlatego mozna znowu to wszystko uprościć z racji tego, ze "poważniejszym" rywalem do utrzymania okazała się jednak dzięki ustawce z Lubinem Arka. Obecnie zwycięstwo z Arką powinno nam spokojnie dać utrzymanie nawet jeśli :haha: przegramy z ŁKSem :haha: W takim przypadku Arce zostalyby 3 mecze (po porazce z nami i wygranej z ŁKSem) by zdobyc 6 ptk.... i skoro zmieniamy zalozenie to Korona byłaby w takiej samej sytuacji (po wygranej z nami i z ŁKS) czyli 3 mecze i 6 ptk wiecej do zrobienia i mecz bezpośredni z Arką :D No tego to już sie naprawdę nie da spier*dolić.

Już Ci pisałem że Arka grała z Zagłębiem wczoraj drugi raz na siedem sezonow w tej samej grupie. Nie kumam jak można w każdym poście pisać farmazony i liczyć że nikt tego nie zweryfikuje...

ArturBarlinek 26.06.2020 18:55

Arka w łeb.
Kalkulator poproszę.

Wehrmacht 26.06.2020 20:50

Nie ma co liczyc, utrzymalismy sie :D Zblizamy sie do momentu gdzie do utrzymania beda nam potrzebne nie 2 zwyciestwa (1 juz mamy) a zwyciestwo i remis z Arka :D

zbyszek93 26.06.2020 21:25

No to żegnamy Koronę. 9 punktów do odrobienia w 4 meczach jest absolutnie nierealne. W tej sytuacji to chyba nawet matematyka nie daje im więcej niż 1% szans.

masada 26.06.2020 21:28

Korona w łeb.
Za tydzień już na luzie pykną Arkę i za trzymając się za ręce powędrują tam gdzie ich miejsce :D

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wehrmacht (Post 1552985)
Nie ma co liczyc, utrzymalismy sie :D Zblizamy sie do momentu gdzie do utrzymania beda nam potrzebne nie 2 zwyciestwa (1 juz mamy) a zwyciestwo i remis z Arka :D

Poważnie chciałbyś oglądać ostatnią kolejkę z tym zajebistym komfortem, że WYSTARCZA nam remis z Arką?

Zapewnijmy sobie to utrzymanie jednak wcześniej, bo niby nie mam z ciśnieniem problemów, ale mógłbym zacząć mieć podczas takiego meczu. :)

Blixa 26.06.2020 21:32

Kto wie, moze juz sie utrzymalismy.

Wehrmacht 26.06.2020 21:43

Nie chcialbym. Poza tym nadal i my i Arka mamy mecz z LKSem wiec +3 ptk dopisane. To oznacza, ze na teraz Arka w 3 meczach musi zdobyc 6 ptk wiecej niz my w 4 :D Good luck :D

masada 26.06.2020 21:52

Nie, no jasne, teraz musiałby się już wydarzyć kataklizm, żebyśmy spadli, choć nie jest to niemożliwe.
Liczę na to, że będzie już pozamiatane po meczu w Łodzi, choć wcale tak pewny jak Ty tego zwycięstwa nie jestem.
ŁKS może jeszcze punkty komuś urwać - to jest Ekstraklasa - mam nadzieję, że nie nam.

TommyTSW 27.06.2020 00:01

Z ŁKSem już 3pkt dopisane?przecież potrafili zremisować z Rakowem w Bełchatowie a gramy na ich stadionie...

wiesniak842 27.06.2020 01:25

Wtedy niby jeszcze o cos walczyli.

Konrad. 27.06.2020 04:20

Pamiętajmy, że każde oczko wyżej to 200 tys złotych więcej.

http://img.ekstraklasa.org/articles/...1559027936.png

Rakowa i Górnika już nie ma szans dogonic, możemy powalczyć o 11 pozycje, która da nam 400 tys złotych więcej z ekstraklasy...

Gunner1906 27.06.2020 07:20

Tak, dopisujcie z ŁKS 3 punkty, a potem zwalniajcie trenera... Zapomniano już że przez ostatnie kilka sezonów potrafi nas ograć każdy? Nie mówię już o ostatnich drużynach w tabeli typu Sosnowiec, Górnik Łęczna, czy remis z Sandecja. Potrafi nas ograć nawet drużyna grająca w II lidze.

Arkadiusz.Czerepach 27.06.2020 09:24

^ true

a bedzie tak:
przegramy z ŁKS , ale wygramy dzis z Górnikiem i jestesmy w domu :)
"ekstra" klasa ;)

pepe72 27.06.2020 12:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ArturBarlinek (Post 1552984)
Arka w łeb.
Kalkulator poproszę.

Max Arki - 45
Max Korony - 42
z tym, że grają przeciw sobie w przyszłej kolejce.

Zakładając, że Płock wygra z ŁKSem to mają 42 punkty, co powinno im już wystarczyć
My potrzebujemy punktu z Górnikiem i 3 z ŁKSem w kolejnej kolejce.

W tej kolejce nie będzie jeszcze spadków. Jeśli Korona przegra przyszły mecz z Arką to będzie oficjalnie drugim spadkowiczem. Jeśli wygra to (jeszcze) jest szansa, że obie będą oficjalnie spadkowiczami.

pepe72 27.06.2020 21:07

Płock potrzebuje albo 3 punktów (w 4 meczach) albo wygranej Korony z Arką.
My potrzebujemy wygranej z ŁKSem plus remisu albo wygranej Korony z Arką.

Korona w meczu z Arką:
- przegrywając spada,
- remisując też spada,
- wygrywając czeka na nasz wynik ŁKSem.

Jeśli zdobywamy punkt, to wygrywając spada i pociąga za sobą Arkę.

Jedyny ból, że my gramy pierwsi. Więc jeśli wygramy z ŁKSem to Korona będzie wiedzieć, że spadła, a Arka będzie mieć jeszcze szansę.
Za to w 35 kolejce gramy już ze spadkowiczem ;)

inspektor erektor 27.06.2020 21:19

Jeśli dobrze dodałem cyferki, to Wisła zapewni sobie utrzymanie w następnej kolejce, jeśli:


1) wygra z ŁKS-em, a Arka nie wygra z Koroną


2) zremisuje z ŁKS-em, a Korona wygra z Arką

Dzimi 27.06.2020 21:22

Moim zdaniem ugramy w tych 5 meczach 8-10 punktów i będziemy prawdopodobnie na 3 miejscu w grupie spadkowej

FraMat 27.06.2020 21:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dzimi (Post 1553020)
Moim zdaniem ugramy w tych 5 meczach 8-10 punktów i będziemy prawdopodobnie na 3 miejscu w grupie spadkowej

a to nie zostały jeszcze tylko 4 mecze?

Dzimi 28.06.2020 00:15

Fakt. Pomyłka.

Zatem obstawiam 6-8 pkt, i od bezpośredniego Meczu z Zagłębiem Lubin będzie zależeć, czy będzie 3, czy 4 miejsce. Zakładam, że wyprzedzimy w tabeli Wisłę Płock - dzięki bardziej korzystnemu kalendarzowi: dwa razy outsider, podczas gdy Wisła Płock gra z Rakowem, Górnikiem Zabrze i Zagłębiem Lubin.

D@mian 28.06.2020 00:43

Oj pesymiści! Ja tam wierzę nawet w 12 punktów do końca sezonu. Czyli realne jest nawet 10 miejsce, przy czym Górnik może ugrać max 5 pkt. Mamy wyjazd do Łodzi, a oni idą celują w premie pro junior, ogrywając przy okazji młodych chłopaków przed nowym sezonem. U siebie mamy Koronę i Arkę, a także wyjazd do Lubina (Zagłębie nie będzie grać już o nic). Z naszych powinna zejść presja ciągłej walki o ligowy byt i liczę na chęć pokazania się przed Kibicami i udowodnienia, że nie są aż tak słabi jak to przedstawiają wyniki w tym sezonie. Tym optymistycznym akcentem kończę swoje wywody. Cieszmy się z dzisiejszych mega ważnych 3 pkt!

zbyszek93 28.06.2020 09:48

Poprawcie mnie jeśli się mylę - Korona spadnie jeśli zdobędziemy 1 pkt, a Arka jeśli 4 pkt?

lucas8 28.06.2020 09:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zbyszek93 (Post 1553040)
Poprawcie mnie jeśli się mylę - Korona spadnie jeśli zdobędziemy 1 pkt, a Arka jeśli 4 pkt?

Zgadza się, a dodatkowo jakby Arka za tydzień przegrała z Koroną, to nam do utrzymania wystarcza remis w Łodzi :)

zbyszek93 28.06.2020 12:09

Nie wiem czy Korona po spadku będzie się choć trochę starała przeszkadzać Arce. Przecież to są takie same antywiślackie ku.wy jak sąsiadka (a po naszym meczu z ŁKS-em Korona będzie już zdegradowana).

kbr 28.06.2020 13:18

Rok temu z ostatnim Sosnowcem przegrywaliśmy 2 razy na wiosnę: 3-4 i 1-2. Dlatego ostrożnie z dopisywaniem sobie trzech punktów przed meczem z ŁKSem.

pepe72 28.06.2020 16:53

Utrzymamy się zdobywając:
0 punktów
jeśli
- Korona raz nie wygra
- Arka wygra dwa razy i dwa razy zremisuje

1 punkt
- Arka raz przegra
lub
- Arka dwa razy zremisuje

2 punkty
- Płock przegra 4 razy
lub
- Arka raz nie wygra

3 punkty
- Płock co najwyżej raz zremisuje
lub
- Arka raz nie wygra

4 punkty i więcej
- nie ma znaczenia

TommyTSW 29.06.2020 08:19

Matematycznie utrzymanie da nam już remis jeśli arka przewali w kielcach, tyle że gramy wcześniej i nie ma co kalkulować bo się koronka może podłożyć;)nasze zwycięstwo sprawi że już oboje stracą nadzieje żeby Nas spuścić, musielibyśmy przegrać z koroną, zagłębiem, na deser przegrana ze śledziem który już musi wszystko wygrywać.

TSWojtas 29.06.2020 15:50

Wygrać z ŁKS em a świnia nie wygra w Kielcach

Arkadiusz.Czerepach 30.06.2020 08:06

https://wislakrakow.com/forum/showth...90#post1553090

w LVbet kurs na nas 2.0 , w c8uj wysoki jak na taki pewniak jak piszecie :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:12.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl