Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

tomo 05.01.2011 23:10

Co do tego rankingu. Tak się w niego wczytuję i tym liczbom nie mogę uwierzyć w jak głębokiej czarnej dupie jesteśmy z infrastrukturą. Teraz przed Euro boom na stadiony - super sprawa, ale dotychczas średnia frekwencja była niższa nawet od przeciętnej w niższych szczeblach ligowych na zachodzie. Anglii to już nawet nie porównuje bo to inna bajka całkowicie. Cóż nowe stadiony to "zmiany zmiany zmiany" - cytując klasyka, trzeba mieć nadzieję że ten boom przed i po Euro na piłkę nie skończy się wraz z odpadnięciem orłów smudy w fazie grupowej.


PS

Ale że Ukraina nawet wyżej od nas ?! niby zbudowane mają stadiony na Euro, ale będąc tam na 3 stadionach nie zgłoszonych jako gospodarze, porównać je można tylko do starego ....idołka przy kałuży 2 bądź "obiektu" Polonii Bytom.

aNouc 05.01.2011 23:29

Przecież budowa wielu stadionów jeszcze trwa więc ten ranking nie można brać na poważnie co jest zresztą podkreślone.
Przykład choćby Wisły - na Hutniku 3-4 tyś, na R22 od 14 do 18. Spokojnie, mnóstwo krajów wyprzedzimy, jestem tego pewien. Zaryzykują nawet stwierdzenie ze będzie taka runda (jak się dobrze mecze ułożą) że będziemy w ścisłej czołówce europejskiej.

sq 05.01.2011 23:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ...:::Tomo:::... (Post 1032693)
będąc tam na 3 stadionach nie zgłoszonych jako gospodarze, porównać je można tylko do starego ....idołka przy kałuży 2 bądź "obiektu" Polonii Bytom.

jak łatwo zauważyć to pojemność tych co nie będą na EURO2012.... Odessa 34tys, Donieck 31tys, Dniepropietrowsk 31tys, Krzywy Róg 29tys, Połtawa 24tys, Ługańsk 22tys, Symferopol 19tys, itd itd w porównaniu z naszymi....

tu chodzi o frekwencję a nie o wygląd stadionu, jego nowoczesność, zadaszenie i telebimy

miśqu 07.01.2011 00:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1031162)
Ciekawy ranking frekwencji..
http://stadiony.net/aktualnosci/2010...anking_10_cz_1

Myślę, ze po oddaniu wszystkich obiektów mogli byśmy uplasować się na 11-12 pozycji. Pod warunkiem oczywiście, ze Średnia u nas, na Legii i na amice była by ok. 22.000/mecz.
Średnia na Lechii, Śląsku, Jadze ok.13000,
Średnia na Koronie, Zagłębiu, Ruchu, Arce, Cracovii, Widzewie, Górniku ok.10.000,
Średnia na Polonii, Bełchatowie, PB ok. 4000.

Z pierwszej ligi mógł by wejść ŁKS i Pogoń..

Dobrze wypadniemy na Euro, trochę szczęście ala wronki w pucharach i przyszłość powinna być ciekawa.

Zanim my wybudujemy wszystko to Ruscy też pójdą do przodu, za to od Belgii w dół wszystko do przejścia na stałe. W końcu jesteśmy 9 krajem Europy pod względem ludności. Lechii, Śląska i Jagii chyba troszkę nie doceniasz. Wynik Belgii to ok. 23 miejsce na świecie, ale wiadomo różnice są niewielkie i raz frekwencja w ligach spada, raz rośnie, a nasza jest jedną z najbardziej rozwojowych, więc spokojnie miejsce w 20 będzie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ...:::Tomo:::... (Post 1032693)
Co do tego rankingu. Tak się w niego wczytuję i tym liczbom nie mogę uwierzyć w jak głębokiej czarnej dupie jesteśmy z infrastrukturą. Teraz przed Euro boom na stadiony - super sprawa, ale dotychczas średnia frekwencja była niższa nawet od przeciętnej w niższych szczeblach ligowych na zachodzie. Anglii to już nawet nie porównuje bo to inna bajka całkowicie. Cóż nowe stadiony to "zmiany zmiany zmiany" - cytując klasyka, trzeba mieć nadzieję że ten boom przed i po Euro na piłkę nie skończy się wraz z odpadnięciem orłów smudy w fazie grupowej.

PS

Ale że Ukraina nawet wyżej od nas ?! niby zbudowane mają stadiony na Euro, ale będąc tam na 3 stadionach nie zgłoszonych jako gospodarze, porównać je można tylko do starego ....idołka przy kałuży 2 bądź "obiektu" Polonii Bytom.

Przecież to jest raning z poprzedniego sezonu, teraz mamy 8,5 tys. Na Ukrainie sam Shakhtar ma ponad 33 tys. widzów na mecz. Jak Ukrainą się dziwisz to co powiesz, że Indonezja, Algeria, Iran, nawet Wietnam był wyżej od nich.

slaskWKSslask 20.01.2011 00:13

Wrocław obecnie.
http://www.fotoszok.pl/upload/f760e76b.jpg
http://www.fotoszok.pl/upload/ae4e566e.jpg
http://www.fotoszok.pl/upload/b0be34b6.jpg
http://www.fotoszok.pl/upload/c106fdf4.jpg
http://www.fotoszok.pl/upload/4233e9e2.jpg

buczo1985 20.01.2011 01:32

slaskWKSslask jaki jest planowany termin oddania stadionu?

slaskWKSslask 20.01.2011 01:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 1038223)
slaskWKSslask jaki jest planowany termin oddania stadionu?



Rozruch obiektu lipiec 2011.

Prace są zgodnie z planem, a nawet jest nieznacznie wyprzedzony harmonogram.
W tym miesiącu jeszcze rozpoczyna się montaż pierwszych krzesełek .

Max Boegl zdecydowanie ruszył z kopyta. Budowa mogła być posunięta wiele dalej gdyby nie partacze z Mostostalu, który rozpoczynał budowę.

Teoretycznie nowy sezon Śląsk zaczyna na nowym stadionie. Już zaczęto sprzedawać loże biznesowe.

jaszczur90 20.01.2011 06:05

To jest parodia, że stadion Śląska, Lechi i stadion Narodowy prędzej oddzadzą niż stadion Wisły :rotfl:

WCracow 20.01.2011 11:03

Jaka parodia? O czym ty piszesz?

Coolpick 20.01.2011 11:21

pewnie koledze jaszczur chodzi o czas budowy tych stadionów w porównaniu do naszego

Donki 20.01.2011 11:38

Takie pytanie bo sie pogubilem. SN bedzie mial zasuwany dach ?

killzone 20.01.2011 12:18

Tak, bedzie w taki bajer wyposazony.

derr 20.01.2011 12:24

Mnie sie stadion Slaska osobiście bardziej podoba od Lechii jednak zastanawia mnie jaka bedzie odległosc trybun bocznych do linii przy jednej kondygnacjii sie chyba wydłuza znacznie jak u Nas

ciacho 20.01.2011 16:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jaszczur90 (Post 1038235)
To jest parodia, że stadion Śląska, Lechi i stadion Narodowy prędzej oddzadzą niż stadion Wisły :rotfl:

Jak się ma prezydenta, który nad tym czuwa, a nie zwykłą pipę, to wszystko można zrobić i nadrobić.

Maciuś 20.01.2011 16:57

Kto ten stadion wypelni po brzegi...

jaszczur90 20.01.2011 17:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 1038460)
Jak się ma prezydenta, który nad tym czuwa, a nie zwykłą pipę, to wszystko można zrobić i nadrobić.

Bo jak ludzie wierzą we wszystko co mówi złotousty, a kibice Wisły nie potrafią się sprężyć nawet na wybory to o czym tu gadać.. ale nie będę zaśmiecał tematu Majchrem.. eot

slaskWKSslask 20.01.2011 17:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 1038466)
Kto ten stadion wypelni po brzegi...

To pytanie chyba powinien sobie stawiać każdy kibic swojej ekstraklasowej drużyny. Bo chyba jasne ,że ani na Legii .Wiśle czy Lechu średnia nie przekroczy 20 tysięcy, a pojemności to minimum 30 tysięcy o ile się nie mylę. I pewne jest to ,że entuzjaści nowinek stadionowych zapełnią stadion przez pierwsze kilka meczy i będzie komplet lub powyżej 30 tysięcy spokojnie, a później zależy to już od piłkarzy,reklamy,mody.

I jeśli sądzisz , że Wrocław nie jest w staniei zapełnić stadionu na stałe w przeciągu paru sezonów, to wiesz dobrze ,że się mylisz prawda?

emj10 20.01.2011 18:01

Wydaje mi się, że na wiosnę na Legii frekwencja będzie w granicach 24-25 tys.

Z Disco, Śląskiem i Ruchem gramy jeszcze przy 3 trybunach, więc pewnie będzie 22 tys. z Disco, a pozostałe spotkania po ok. 20 tys.

Z Lubinem gramy pierwszy mecz po otwarciu ostatnie trybuny, więc spodziewam się wyniku blisko kompletu mimo średniego kibicowsko przeciwnika. Z Widzewem powinien być komplet. Z Koroną blisko kompletu. Z Wisłą na pewno będzie komplet, a i mecz 30 kolejki w Polonią Bytom w razie realnych szans na MP może zgromadzić komplet widzów.

Antystenes 21.01.2011 18:07

http://stadiony.net/projects/stadion...on_moina08.jpghttp://stadiony.net/projekty/rou/stadionul_ion_moina

Stadion Cluj...trzy razy tańszy od naszego. Powie mi ktoś co my robimy z tymi pieniędzmi? Sztabki złota zakopaliśmy pod murawą?

LuQee 21.01.2011 19:17

Więcej niz 3 razy tańszy.... 45mln ojro a nasz?:/
plus , w ramach projektu :
wielofunkcyjna hala, wieżowiec z funkcjami biurowo-hotelowymi, 3000 miejsc parkingowych, tereny rekreacyjne...

aNouc 21.01.2011 19:19

Nie ma co tego porównywac, wielokrotnie o tym było pisane.. to inny kraj, inne koszta, nie wiadomo co jest pod trybunami, czy pustostan czy jakiaś większa powierzchnia.. tym tokiem rozumowania znajdę kilka stadionów tańszych o połowę a takich samych jak Lechii czy Śląska Wrocław (ale tylko patrząc poprzez ilość miejsc) tak jak potrównuje się Cluj do Wisły. Nie macie przecież wglądu do projektu stadionu, co kraj to obyczaj, co nie zmienia faktu że nasz mógł być wybudowany o mniejszą kasę

PS: A tak w ogóle to ohydny projekt stadionu Cluj, już wolę nasze małe brudne wzbudzające grozę santiago bernabeu :)

0 22 21.01.2011 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez slaskWKSslask (Post 1038480)
To pytanie chyba powinien sobie stawiać każdy kibic swojej ekstraklasowej drużyny. Bo chyba jasne ,że ani na Legii .Wiśle czy Lechu średnia nie przekroczy 20 tysięcy,?

Dla mnie nie jest to jasne. Zobaczymy jak będzie sprawa wyglądała w nowym sezonie, gdzie wszystkie te 3 kluby będą miały prawdopodobnie cały[ stadion do dyspozycji. Teraz jest za wcześnie.

Q13SON 23.01.2011 21:36

http://www.sport.pl/sport/51,67926,8990623.html?i=6

Dzień otwarty w Gdyni

ToTylkoJa 23.01.2011 21:59

Oglądałem ostatnio program o Stadionie Narodowym. Ma mieć 204 tys powierzchni użytkowej, co stawia go w czołówce wszystkich stadionów na świecie pod tym względem. Przynajmniej tak twierdził Pan w tv ;)

Jazon 25.01.2011 14:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1039035)
N

PS: A tak w ogóle to ohydny projekt stadionu Cluj, już wolę nasze małe brudne wzbudzające grozę santiago bernabeu :)

:rotfl::rotfl:

Uran235 25.01.2011 18:48

http://www.mmlodz.pl/12387/2011/1/25...category=sport
A Łódź jak miała daleko do porządnego obiektu, tak zaraz będzie miała jeszcze dalej.

buczo1985 25.01.2011 23:06

W tej Łodzi to cyrk na kółkach. Bodajże drugie największe miasto w kraju, 2 zasłużone kluby, a stadionów jak nie było tak nie ma. Chyba, że włodarze uznali, że budując wypasioną halę, mają spokój z inwestycjami w sport na 10 lat...

matt1906 25.01.2011 23:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 1041261)
W tej Łodzi to cyrk na kółkach. Bodajże drugie największe miasto w kraju, 2 zasłużone kluby, a stadionów jak nie było tak nie ma. Chyba, że włodarze uznali, że budując wypasioną halę, mają spokój z inwestycjami w sport na 10 lat...


Pod względem ludności:
1.Warszawa
2.Kraków
3.Łódź
4.Wrocław
5.Poznań

Pod względem powierzchni:
1.Warszawa
2.Kraków
3.Szczecin
4.Łódź
5.Poznań

AnBa95 26.01.2011 09:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matt1906 (Post 1041274)
Pod względem ludności:
1.Warszawa
2.Kraków
3.Łódź
4.Wrocław
5.Poznań

Pod względem powierzchni:
1.Warszawa
2.Kraków
3.Szczecin
4.Łódź
5.Poznań

Pod względem powierzchni .na 5 pozycji powinien być Wrocław

StarBuzz 29.01.2011 10:46

W Poznaniu juz maja wieczny problem z murawa, ciekawe jak nasza bedzie wygladac po tej zimie :) http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl