Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Socios (komentarze, propozycje itp) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9985)

petred 31.08.2018 15:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1513473)
Na pewno nie wczesniej niz stowarzyszenie zostanie zarejestrowane w sadowym rejestrze...

co może nastąpić...
a) do miesiąca
b) powyżej miesiąca
c) nie wiem, ale się wypowiem

wiesniak842 31.08.2018 15:31

d) nie pracuje w sadzie rejestrowym, dlatego sie nie wypowiem (nie odpowiem)

petred 31.08.2018 15:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1513478)
d) nie pracuje w sadzie rejestrowym, dlatego sie nie wypowiem (nie odpowiem)

To po co głowę zawracasz? Jak nie masz pojęcia to zajmij się sprawami o których masz pojęcie. A odpowiedzi na pytania zostaw użytkownikom którzy mają wiedzę, a nie tylko wiedzą, że coś w trawie piszczy.

wiesniak842 31.08.2018 16:06

Ty nie rozumiesz, ze dopoki sąd nie wyda decyzji to nikt nie ma wiedzy na temat wydania decyzji??? Po jakiemu mam to napisac zebyCi bylo latwiej???

Radwi 31.08.2018 16:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez petred (Post 1513480)
To po co głowę zawracasz? Jak nie masz pojęcia to zajmij się sprawami o których masz pojęcie. A odpowiedzi na pytania zostaw użytkownikom którzy mają wiedzę, a nie tylko wiedzą, że coś w trawie piszczy.

Jak masz gorszy dzień to idź pobiegaj, na siłkę, na drina ale nie wylewaj tu swoich żalów na ludzi, którzy włożyli sporo czasu i energii żeby ten projekt wystartował.

Ode mnie gratulacje i podziękowanie wielkie dla ludzi odpowiedzialnych oraz cierpliwie czekamy na info o kolejnych krokach!

petred 31.08.2018 16:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1513486)
Ty nie rozumiesz, ze dopoki sąd nie wyda decyzji to nikt nie ma wiedzy na temat wydania decyzji??? Po jakiemu mam to napisac zebyCi bylo latwiej???

Rozumiem bardzo dobrze. Zadałem proste pytanie. Ty ironicznie wrzucasz informacje ,,17 sierpnia br. Zarząd Stowarzyszenia złożył komplet dokumentów potrzebnych do rejestracji stowarzyszenia w sądzie rejestracji, która jest warunkiem rozpoczęcia działalności.'' z której nic nie wynika dla przeciętnego Kowalskiego bo nie jest napisane czy złożenie tych dokumentów sprawia, że stowarzyszenie rozpoczęło już działalność, czy ma może czekać na decyzje. Nie jestem prawnikiem i nie wiem jak to wygląda dlatego zadałem pytanie.

Karherop 31.08.2018 16:33

[email protected] wyboru na Prezesa i założenia stowarzyszenia!

Pytanie o zapisy juz padło, wiec ja zapytam: czy pozostali członkowie zarządu mogą się ujawnić na forum (jeśli sie udzielają)?

petred 31.08.2018 16:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Radwi (Post 1513488)
Jak masz gorszy dzień to idź pobiegaj, na siłkę, na drina ale nie wylewaj tu swoich żalów na ludzi, którzy włożyli sporo czasu i energii żeby ten projekt wystartował.

Ode mnie gratulacje i podziękowanie wielkie dla ludzi odpowiedzialnych oraz cierpliwie czekamy na info o kolejnych krokach!

Nie wylewam żalów i podziwiam każdego kto dołożył swoich rąk i poświęcił swój czas dla tego projektu. Ale zadałem pytanie które ciekawi pewnie wielu, a w zamian dostałem prześmiewczą odpowiedź i trochę zagotowałem. Sorki i skorzystam z rady z siłownią.

wiesniak842 31.08.2018 16:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez petred (Post 1513489)
Rozumiem bardzo dobrze. Zadałem proste pytanie. Ty ironicznie wrzucasz informacje ,,17 sierpnia br. Zarząd Stowarzyszenia złożył komplet dokumentów potrzebnych do rejestracji stowarzyszenia w sądzie rejestracji, która jest warunkiem rozpoczęcia działalności.'' z której nic nie wynika dla przeciętnego Kowalskiego bo nie jest napisane czy złożenie tych dokumentów sprawia, że stowarzyszenie rozpoczęło już działalność, czy ma może czekać na decyzje. Nie jestem prawnikiem i nie wiem jak to wygląda dlatego zadałem pytanie.

Spoko. Nie mialem zamiaru ironizowac czy sie przesmiewac, cytowalem ostatni akapit jedynie w formie wyjasnien;)

rav 31.08.2018 17:20

Złożenie dokumentów nie sprawia, że stowarzyszenie może działać. Nie ma czegoś takiego jak w spółkach z o.o., że jest złożenie papierów do KRS, spółka jest w organizacji i już może działać. Stowarzyszenie może zacząć gdy będzie zarejestrowane przez sąd.

Ile? Niestety, tu uzależnieni jesteśmy od sądu. Jedni mówią miesiąc, inni że w Krakowie to 3 miesiące. Może pójść gładko i zostać zarejestrowane, a może być jakiś błąd w papierach i będzie dłużej. Dlatego Socios nie są w stanie podać daty.

Wit.Ek. 31.08.2018 17:51

Kochani.
Wit.Ek. to skrót od pierwszych trzech liter mojego imienia i dwóch pierwszych liter nazwiska.
Witek Ekielski to ja.
Na co dzień pomagam zawodowo innym prowadzić stowarzyszenia.
Dziś chciałbym wspólnie z innymi myslacymi podobnie dzięki tej formule pomóc Wiśle
Ta preambula jest dla mnie szalenie ważna bo jesteśmy różni ale to co nas łączy to chęć pomocy Wiśle, to chęć wspierania jej rozwoju i działalności.
Stowarzyszenie zrzesza tych którzy chcą pomóc. Nie myślimy o porywaniu się na zakup akcji po prostu Chcemy pomóc i chęć pomocy nas łączy.

Zgodnie z Art. 17 chyba ust. 1 ustawy o stowarzyszeniach stowarzyszenie może zacząć działać dopiero wtedy gdy sąd wpisze nas do rejestru stowarzyszeń. Nie możemy przyjmować członków dopóki nir zostaniemy wpisani. Możemy zorganizować spotkanie i pogadać o idei i statucie który teraz ogląda sąd ale dopóki sąd nie klepnie wszystkiego to nie możemy zacząć działalności. Yo wprost wynika z ustawy

mitmichael 31.08.2018 18:04

Super, czekamy i dzialamy

sebanop 31.08.2018 18:31

To teraz może ktoś nakreślić jak będzie wyglądać cały schemat działania socios??? Zasady działania, rozliczenia?? Jak ktoś wpłace grosz to chce wiedzieć co się z nim dzieje.. jak najbardziej jestem za waszym działaniem i przystąpię do stowarzyszenia ale muszę wiedzieć komu poświęcam swoje pieniądze i w jaki sposób będą rozliczane. 13.08 było zebranie??? Kto o nim wiedział???? Kto się na nim pojawił???

Laszi 31.08.2018 19:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sebanop (Post 1513510)
To teraz może ktoś nakreślić jak będzie wyglądać cały schemat działania socios??? Zasady działania, rozliczenia?? Jak ktoś wpłace grosz to chce wiedzieć co się z nim dzieje.. jak najbardziej jestem za waszym działaniem i przystąpię do stowarzyszenia ale muszę wiedzieć komu poświęcam swoje pieniądze i w jaki sposób będą rozliczane. 13.08 było zebranie??? Kto o nim wiedział???? Kto się na nim pojawił???

Na razie plan był tylko taki aby coś zacząć i wstępnie KOMINEK wysłał pytania do zainteresowanych na co mają iść pieniądze. Schemat działania na pewno powstanie. Domyślam się, że na stronce będziemy mieli licznik zebranych pieniędzy i cel na co zostaną przeznaczone.

rav 31.08.2018 20:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sebanop (Post 1513510)
(...) Jak ktoś wpłace grosz to chce wiedzieć co się z nim dzieje.. jak najbardziej jestem za waszym działaniem i przystąpię do stowarzyszenia ale muszę wiedzieć komu poświęcam swoje pieniądze i w jaki sposób będą rozliczane. (...)

Nie ma innej opcji.
Wszelkie informacje będą dostępne gdy będzie już można zacząć zapisy do Socios.

Socios Wisła Kraków 31.08.2018 20:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sebanop (Post 1513510)
To teraz może ktoś nakreślić jak będzie wyglądać cały schemat działania socios??? Zasady działania, rozliczenia?? Jak ktoś wpłace grosz to chce wiedzieć co się z nim dzieje.. jak najbardziej jestem za waszym działaniem i przystąpię do stowarzyszenia ale muszę wiedzieć komu poświęcam swoje pieniądze i w jaki sposób będą rozliczane. 13.08 było zebranie??? Kto o nim wiedział???? Kto się na nim pojawił???

Źródłem finansowania stowarzyszenia będą składki członkowskie - będziemy rozliczać się z każdej otrzymanej złotówki, publikując odpowiednie sprawozdania finansowe.

O przeznaczeniu zebranych środków decydować będą wszyscy członkowie "Socios".

Odnośnie spotkania, które odbyło się 13 sierpnia - było to spotkanie założycielskie stowarzyszenia. Wcześniej odbyło się kilka spotkań ludzi związanych z forum. Poznaliśmy inne osoby, które miały podobny do naszego pomysł. Skontaktowaliśmy się dodatkowo z grupą "ReymonTTa22" (twitter) i właśnie osoby z tych trzech środowisk były obecne na spotkaniu, o które pytasz.

PhantomRanger 31.08.2018 21:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1513502)
Złożenie dokumentów nie sprawia, że stowarzyszenie może działać. Nie ma czegoś takiego jak w spółkach z o.o., że jest złożenie papierów do KRS, spółka jest w organizacji i już może działać. Stowarzyszenie może zacząć gdy będzie zarejestrowane przez sąd.

Ile? Niestety, tu uzależnieni jesteśmy od sądu. Jedni mówią miesiąc, inni że w Krakowie to 3 miesiące. Może pójść gładko i zostać zarejestrowane, a może być jakiś błąd w papierach i będzie dłużej. Dlatego Socios nie są w stanie podać daty.

Jak długo trwa rejestracja nowego stowarzyszenia lub fundacji?
Sąd ma 7 dni, od daty złożenia, na rozpatrzenie wniosku zarówno fundacji jak i stowarzyszenia.


Nie jesteśmy w stanie precyzyjnie określić czasu, w jakim zarejestrujemy daną fundację czy stowarzyszenie. W praktyce długość rejestracji przede wszystkim zależy od poprawności złożonego wniosku. Brak błędów w formularzach, dobrze przygotowane dokumenty, podpisy właściwych osób i uiszczone opłaty – to podstawowe elementy poprawnego wniosku. Jeśli wszystko jest w porządku dostajemy decyzję o rejestracji bez zbędnego przedłużania rejestracji w czasie. Jeżeli pojawią się błędy, sąd zwróci nasz wniosek i wskaże co powinniśmy poprawić. To oczywiście wydłuży oczekiwanie.

za http://poradnik.ngo.pl/rejestracja-ngo-w-KRS

Jednak wiemy jak to w praktyce wygląda.

Wit.Ek. 31.08.2018 21:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Socios Wisła Kraków (Post 1513528)
Źródłem finansowania stowarzyszenia będą składki członkowskie - będziemy rozliczać się z każdej otrzymanej złotówki, publikując odpowiednie sprawozdania finansowe.

O przeznaczeniu zebranych środków decydować będą wszyscy członkowie "Socios".

Odnośnie spotkania, które odbyło się 13 sierpnia - było to spotkanie założycielskie stowarzyszenia. Wcześniej odbyło się kilka spotkań ludzi związanych z forum. Poznaliśmy inne osoby, które miały podobny do naszego pomysł. Skontaktowaliśmy się dodatkowo z grupą "ReymonTTa22" (twitter) i właśnie osoby z tych trzech środowisk były obecne na spotkaniu, o które pytasz.

Siłą Socios są jego członkowie a nie założyciele. Stowarzyszenie jest otwarte dla każdego, kto chce za pośrednictwem stowarzyszenia wspierać Wisłę.

Stowarzyszenie ma swoje cele zapisane w statucie. Tylko realizację tych celów może finansować, nic więcej.

Szczegółowe zasady przekazywania środków niebawem opublikujemy. Jest dla nas oczywiste, że transparentność, przejrzystość finansów, rozliczanie się z wydatków jest warunkiem zaufania bez którego taka formuła nie ma sensu.

Alf kibic Wisły 31.08.2018 21:43

Cała akcja bardzo fajna, ja się chętnie dołączam, dobrze by było pogrupować wspierających na kilka grup w zależności od wysokości miesięcznych wpłat i np. jakoś zaznaczyć na forum. Co do zniżek na karnety czy koszulki, to troszkę kiepski pomysł, ja chcę wspierać klub kupując karnet czy inne pamiątki klubowe, a nie mieć zniżki. Albo wspieram, albo oszczędzam.

Wit.Ek. 31.08.2018 21:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Alf kibic Wisły (Post 1513531)
Cała akcja bardzo fajna, ja się chętnie dołączam, dobrze by było pogrupować wspierających na kilka grup w zależności od wysokości miesięcznych wpłat i np. jakoś zaznaczyć na forum. Co do zniżek na karnety czy koszulki, to troszkę kiepski pomysł, ja chcę wspierać klub kupując karnet czy inne pamiątki klubowe, a nie mieć zniżki. Albo wspieram, albo oszczędzam.

Bliskie jest mi takie podejście

BlurgH 31.08.2018 22:25

Z niecierpliwością czekam na rejestrację, cieszę się, że po tych kilku miesiącach rozmów/wymiany pomysłów, poglądów (obelg ;) ) zaczyna dziać się konkret.

serek.c2 31.08.2018 23:50

https://twitter.com/SociosWisla/stat...54541415469056

https://www.facebook.com/SociosWisla...dmin_todo_tour

JarooP 31.08.2018 23:55

Chciałbym z góry przeprosić za brak z mojej strony odpowiedzi na wiadomość od Kominka ale w większości jestem na forum na telefonie gdyż nie mam czasu na korzystanie z laptopa i zobaczenie czegoś jest czasem uciążliwe.

Wracając do meritum wierze w tych ludzi którzy poświęcili swój własny czas żebyśmy my mogli być częścią tego co kochamy czyli klub Wisla Kraków.
Teraz trzeba czekać na prawne zatwierdzenie stowarzyszenia i jazda zaczynamy budować nowa historie klubu i w pewnym sensie doganiać powoli wielkie kluby z zachodniej Europy.

Z mojej strony chciałbym tylko wiedzieć czy powstanie jakaś strona internetowa na której membersi będą mogli sprawdzać rożnego rodzaje informacje m.in. Jak zostać członkiem? W jaki sposób można zrobić wpłatę? Emaile kontaktowe w razie jakichkolwiek pytań?
Czy jak do tej pory będzie się to odbywać na forum?

serek.c2 31.08.2018 23:58

Strona internetowa powstanie na pewno, pracujemy nad tym.

JarooP 01.09.2018 00:08

No i ta odpowiedz mnie satysfakcjonuje dzięki i czekam na więcej info i jak najszybszej rejestracji :)

MaLk 01.09.2018 00:31

W sądzie jak to w sądzie. Rejestracja stowarzyszenia w Krakowie potrafi trwać miesiąc, potrafi i pół roku, zależnie od tego, na czyje biurko trafi wniosek...
Kiedyś miałem sytuację, że dwa dokładnie takie same statuty, różniące się tylko nazwą i celami, składałem praktycznie równocześnie. Jedno zostało zarejestrowane przez sędziego od strzała, w drugim referendarzowi odbiło i zaczął się domagać nie wiadomo jakich zmian, co przedłużyło rejestrację o kilka miesięcy. Ot, polska rzeczywistość.

W każdym razie, po szczęśliwej rejestracji, opublikujcie jednak cały statut, nie tylko preambułę :P

Blaszczu16 01.09.2018 11:45

Dobrze by bylo stworzyc osobne forum dla Socios, na ktory beda mogli sie wypowiadac wylacznie czlonkowie.

KOMINEK 01.09.2018 12:12

Tak będzie tylko raczej w oparciu o FB

Laszi 01.09.2018 12:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1513569)
Tak będzie tylko raczej w oparciu o FB

Nie każdy ma FB i nie każdy zamierza zakładać

rokfor 01.09.2018 12:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1513569)
Tak będzie tylko raczej w oparciu o FB

To słabo, przemyślcie to jeszcze.

petred 01.09.2018 13:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1513569)
Tak będzie tylko raczej w oparciu o FB

Też uważam że trzeba to przemyśleć, bo ludzie coraz częsciej odchodzą od FB.
Ale robicie dobrą robotę więc wierzę że co zdecydujecie bedzie przynajmniej na poczatek ok

ArturBarlinek 01.09.2018 13:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1513569)
Tak będzie tylko raczej w oparciu o FB

No bez jaj, ja nie mam fb

Błaszczu_WIŚLAK 01.09.2018 13:33

FB mi nie przeszkadza, ale chyba warto spróbować tutaj na forum wydzielić dział, który będzie tylko dostępny dla zweryfikowanych członków socios. Zrobić moderatorów, którzy mają prawa tylko do tego działu tez chybą nie problem :)

Wit.Ek. 01.09.2018 13:58

No to zachęcam do opowiedzenia się kto co woli i zróbmy coś jakby ankietę.

Jestem za forum
Jestem za Fb

ArturBarlinek 01.09.2018 14:06

Forum, osobny dział

Adrio 01.09.2018 14:12

Lepiej jak koledzy wyżej mówią, forum czy osobny dział tutaj. Jeżeli ma być dedykowana strona internetowa to można odrazu zrobić banner do działu na forum, albo zrobić zamknięte forum z dostępem dla socios. Z fejsbuka nie każdy kożysta jak widać

Błaszczu_WIŚLAK 01.09.2018 14:18

Jestem również za osobnym działem na forum, nie ma co na wstępie utrudniać dostępu, a przy okazji może również inne działy ożyją :)

petred 01.09.2018 14:29

Forum- zdecydowanie lepsza opcja i dostępna dla wszystkich

badyll1906 01.09.2018 14:59

Też jestem za forum

ulTraS 01.09.2018 15:04

Forum chyba najlepszą opcją


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:12.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl