![]() |
@ArturBarlinek
Po co napisałeś tego swojego posta? :D Tutaj masz co napisałem: Cytat:
|
Cytat:
|
Potem będzie narzekanie, że mając 1-0 tracimy gola w końcówce, bo atakowaliśmy w 6 i dostaliśmy kontrę.
"Zabrakło wyrachowania". |
Bogus jest dziki, Bogus jest zły,
Bogus ma bardzo ostre kły. Kto spotyka na boisku Bogusia, Ten pod siebie szybko siusia. |
Cytat:
U Ramireza gralismy zachowawczo a i tak trailismy gole w końcówce więc co za różnica? |
xanti1906 napisał:
Cytat:
|
Przecież Carrillo powiedzial, ze przy 1:0 dla nas w koncowce meczu, sam bramkarz bedzie biegl przez cale boisko w pole karne przeciwnika by pomoc zespolowi w walce o wieksza wygrana:D
Na powaznie to sadze, ze niektorzy nadinterpretuja slowa Carrillo. Wydaje mi sie, ze meritum tej wypowiedzi mialo byc poprostu nie siadanie na laurach przy korzystnym wyniku. |
Co juz sie moze podobać. Będziemy miec w sztabie wegierskiego analityka z Videotonu. Duzy plus, że Carillo nie szukal pretekstu by ściągnąć jakiegoś Hiszpana (bo sie z nim latwiej dogada), tylko patrzy wyłącznie pod kątem wartości dodanej do zespolu. Językowo to ogarnięty koleś i będzie to duża różnica względem Kiko.
|
Długi i zarazem ciekawy wywiad
http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...mowa,12786007/ Jestem optymistycznie nastawiony widać,że chce pracować z młodzieżą i lubi ciężkie treningi.Z mojej strony ma duży kredyt zaufania oby tylko nie było wielkiego bum |
- Na tym etapie lepiej nie rozmawiać o konkretnych nazwiskach, bo to może zaszkodzić klubowi. Teraz ważna jest Wisła Kraków jako całość. Wraz z Manuelem Junco będziemy szukać najlepszego rozwiązania dla Wisły. Wiemy, czego chcemy, mamy plany A i plany B. Kibice nie mają się czego obawiać w kwestii decyzji personalnych, bo Manuel Junco jest świetnym fachowcem.
Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/sport/a/joan-carrillo-wisla-krakow-to-klub-wielkich-mozliwosci-rozmowa,12786007/3/ Jak pisalem - Trener juz powiedzial kogo chce i Junco teraz szuka na to srodkow i miejsca :-) |
Bardziej odniosłem się do radosnych wpisów innych, którym imponuje ta postawa, a potem zgadywałem co może dziać się na forum. Z pisaniem jest taki problem, że trudno czasem wyczuć ironię.
Skoro Carrillo bierze analityka z Videotonu, to co w takim razie z Mariuszem Kondakiem? Zostanie i będą współpracować, podzielą się obowiązkami czy odejdzie? Ktoś coś? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Skoro Kiko lubi system Atletico, a Carrillo Barcelony, proponuję zostawić ich obu na kontrakcie i rotować nimi w miarę potrzeb sezonu. Albo np. Kiko prowadziłby zespół w grupie spadkowej, Carrillo w grupie mistrzowskiej, a w zasadniczym na zmianę. Można też straszyć Carrillo powrotem Kiko, a potem Kiko powrotem Carrillo. Proponuję tylko zawrzeć aneksy do umów, które uzależniać będą pracę z pierwszą drużyną i wyższe wynagrodzenie od zwycięstw. W tym czasie, kiedy trener rezerwowy będzie robił za strach na wróble mógłby zostać spożytkowany w klubie w inny sposób, np. zabawiać gości w poczekalni przed gabinetem Pani Prezes, albo chociaż sprzedawać bilety. Dla mnie Kiko zawsze miał w sobie coś z cyrkowca, myślę, że można spróbować puścić go między ludzi w czasie meczu. W przerwie pożongluje piłkami, opowie anegdotę z szatni. Nie znam jeszcze talentów Carrillo, ale chyba ładnie opowiada bajki.
A tak na poważnie - spowiadanie się z posunięć na twitterze, ostatnie wywiady i niemoc władcza pachną totalną amatorką. Jestem zaskoczony, dotychczas miałem zarząd za profesjonalistów - nie przez doświadczenie, ale przez wielką staranność, rozwagę i wolę uczenia się dobrego zarządzania klubem. |
Jak mozna miec kogos, kto zarzadza klubem od roku, za profesjonaliste??? Tak, glownie rozchodzi sie o doswiadczenie wlasnie. Jestem pewien, ze amatorka, o której wspomniales, wiecej sie nie powtorzy, pojawi sie za to inna. To jest takie uczenie sie na bledach. Do tej pory ich zbytnio nie bylo ale co jakis czas beda sie pojawiac.
PS. Zeby nie bylo, nie jestem zadnym antagonista naszego zarzadu, wrecz przeciwnie. |
Cytat:
|
Nasz Nowy trener ma wiele pytan do Naszego starego trenera (tak wiem, duzo tych rozmow ostatnio)
https://sport.onet.pl/pilka-nozna/ek...-udany/tlp5vz3 |
PS już opublikował wywiad z naszym trenerem:
http://www.przegladsportowy.pl/pilka...419,1,727.html |
Taki drugi Wesoły Tadziu Gawędziarz
|
Wiem że to trudne ale Kiko Ramirez i Joan Carrillo to nie ta sama osoba więc pilnujcie tematów każdy z tych panów ma swój oddzielny.
|
Pytaja to odpowiada.
Dobrze, ze sie powtarza a nie w kazdym miejscu co innego... |
https://www.youtube.com/watch?v=2RLY...Q#action=share
Nowy trener jest znacznie zdolniejszy. W ciągu kilku godzin nauczył się tyle polskiego, ile Kiko w ciągu roku :D |
Troszkę martwi mnie ta "wazelina" do kibiców, płynąca z każdego wywiadu...
|
A co miał qrwa powiedzieć ? walcie się i nie przychodźcie na mecze?
|
Nie ma jak szukać problemów tam gdzie ich nie ma
|
Nie to...ale nadmiar słodzenia nam. Ja tpo odczuwam, jako szukania sobie "pleców" wśród kibiców na wypadek niepowodzeń...
|
Cytat:
|
Wypi****lać na drugą stronę Błoń :)
|
Mam takie przeczucie (i to wcale nie jest spowodowane przez wodke :D) że Carillo sie sprawdzi u nas :)
|
Ja sie Carillo nie sprawdzi to juz chyba tylko Guardiola albo Mourinho da rade :D
|
To raczej oczywiste, że gdyby (odpukac) Carrillo się nie sprawdził, to kończymy z opcją hiszpańska a i pewnie pozycja Junco byłaby mocno zagrożona. Za takowe wydaarzenie uważam brak awansu do 8 w tym sezonie, a w następnym... ciężko wyrokowac.
|
Tak,a jak strzelimy gola to parkujemy autobus w bramce :D
|
Cytat:
Ja chciałbym przywołać tutaj przykład na którym, być może, się Wisła chce wzorować- a o tym się nie mówi, nie przyznaje do tego. To AEK Larnaca. Sezon 17/18 - 11 zawodników z obywatelstwem hiszpańskim Sezon 16/17 - 12 Sezon 15/16 - 10 Sezon 14/15 - 9 Sezon 13/14 - 5 Sezon 12/13 - 8 Sezon 11/12 - 5 Od 2014 roku Dyrektorem Technicznym jest tam Hiszpan Xavi Roca Od 2010 do 2012 Dyrektorem Sportowym był Jordi Cruijff Jeżeli zaś chodzi o trenerów: - 2014-2016 - Thomas Christiansen, Norweg mający obywatelstwo hiszpańskie. Odszedł do APOELu a następnie do Leeds, gdzie trenuje do dzisiaj, - od 2016 do aktualnie - Imanol Idiákez. Jak nie ciężko się domyślić Hiszpan. Przyszedł z hiszpańskiego zadupia podobnie jak nasz Kiko. Tylko że liczby nawet nawet - KLIK Larnaca od 4 sezonów nie kończy poniżej 3 miejsca, czyli na dobrą sprawę od początku projektu hiszpańskiego. Widać zauważalny progress - KLIK Ciekawostką jest, że w całej cypryjskiej ekstraklasie gra 23 zawodników z obywatelstwem Hiszpanii- z czego aż 11 w Larnace (blisko połowa). |
Tutaj wywiad z Nikoliciem, gdzie wspomina trochę naszego nowego trenera :)
http://www.przegladsportowy.pl/pilka...063,1,429.html |
Cytat:
Poza tym popatrzmy na polskie realia, średni czas pracy trenera to ok. 8/9 miesięcy na Cyprze myślę że znacznie więcej, więc tam trener ma czas na transfery, poznanie i odpowiednie przygotowanie zespołu pod każdym względem. Dlatego u nas taki projekt nie wypali, a jego skutki będziemy odczuwać przez kolejne dłuuuugie lata... A swoją drogą nie było już tak jakoś podobnie z takim projektem ok. 6 lat temu? Jak byli jacyś tam z zachodu? Jak to im było Maskaant i Valckx ? |
Cytat:
|
Cytat:
(Zyski z LE nie zrekompensowały nakładów) Taki projekt zrealizowała Legia, ale tutaj było zapewnione finansowanie na kilka sezonów. U nas miał być to jednorazowy strzał i to w dodatku w 100% celny. Słaby biznesplan bazujący na "szczęściu" i tyle. Nie ma co żyć przeszłością. Winę za to ponosi ówczesny Zarząd i właściciel że zdecydowali się na coś, na co nie mieli pieniędzy. |
Cytat:
Być może wzorujemy się na Larnace, być może nie. Tego się nie dowiemy. Na Cyprze widać, że proces budowy tego projektu jest stopniowy (progresja w liczbie Hiszpanów). U nas to się zaczęło, można powiedzieć, z grubej rury. Należałoby się zastanowić przede wszystkim na ile taki projekt był rzeczywiście zaplanowany (kierunek Iberyjski) a na ile widzi misie Ramireza zaaprobowane przez Zarząd/Dyrektora Sportowego. Wolna ręka Junco w kwestii transferów jasno pokazuje, że ma on pełne zaufanie Zarządu. Z resztą nawet chyba sama Pani Prezes wypowiedziała się kiedyś ciepło o tym, że Junco jest specjalistą i ma to pełne zaufanie. Cytat:
Cytat:
Ponadto mówi się, że to Carillo miał objąć Wisłę wcześniej (wówczas nie poznalibyśmy Ramireza). I znów- to mogłoby wypalić na lata, lub mogłoby upaść w grudniu 2017. Tutaj znowu albo mówilibyśmy o anomalii, albo o klęsce. Osoba Carillo wyznaczona na stanowisko trenera już ponad rok temu, wówczas bezskutecznie, nakazuje zauważyć że ta naprawdę dopiero teraz ten nasz projekt może zacząć rozwijać skrzydła. Co do Holendrów. Wtedy nie było widać pomysłu na budowane klubu. To było "na chaos". Piłkarskie praw.....i jak Branco, Lamey, Jaliens. Absolutnie przestrzelone transfery Valckxa. Brak młodych, perspektywicznych ("odstaw rodaków, postaw na młodych Polaków"- Czekaj, Brud, Kowalski :lol:). Katastrofa finansowa będąca pokłosiem ułańskiej fantazji z przegranych z APOELem eliminacji. Koncepcja ta była całkowitą klapą. Wydaje mi się, że teraz jest inaczej, lepiej, mądrzej, spokojniej. Zostali zakontraktowani piłkarze doświadczeni, ale też młodzi. Na teraz i na przyszłość. Pozostaje trzymać kciuki za nowego trenera. Wydaje mi się, że Zarząd patrzy teraz tak: "jest Carillo, choć miał być już wcześniej. Gdyby był Carillo wcześniej, nie byłoby Kiko. Manuel- masz teraz swoją autorską koncepcję. Masz nasze zaufanie. Czekamy, budujemy". Marzę o tym, żeby tak właśnie było. |
Cytat:
|
Cytat:
Czyli patrzac na to, ze w ekstraklasie jest wszystko na opak cos sie bedzie musiało wypie.rdolic ;) Naprawde dawno nie mialem takich duzych oczekiwan wobec przychodzacego trenera (Skorża, Maaskant?) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:36. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl