Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   XV KOLEJKA] WISŁA Kraków - Sandecja Nowy Sącz, 4 Listopada, godz. 18:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9874)

TIR_DO_SŁUBIC 05.11.2017 08:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Piotr777 (Post 1486883)
I kto jest debeściak, pytam? Brawo Ty.

Bardzo się cieszę że wygraliśmy. Lepsza radość niż rozczarowanie. Ty z kolei niepotrzebnie mnie obrażałeś. Ale uznajmy, że zapominam.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 1486870)
Gość pracuje prawie rok, a Ty chcesz poznać warsztat trenera...:cenzura:
Idziemy do przodu, powoli transfery zaczynają się zgrywać.
Jeżeli będziemy co sezon sprzedawać jednego gracza za grubą kasę, to niedługo wyjdziemy na prostą.
Gdybyśmy mieli dalej Brleka, bylibyśmy liderem.

O tym mówię. Pełne przygotowania z kompletnym składem. Zobaczymy, jak poukłada klocki.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 1486886)
Że o tym niby mowa?

Tak. Liniowy źle ustawiony, nie miał szans zobaczyć pod tym kątem tak małego spalonego. Linię spalonego w tej sytuacji wyznacza piłka.

Ejdzbiol 05.11.2017 08:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kasiarz (Post 1486887)
Rozjebaliście temat tym varem i sporami czy Wisła mocna czy sączący słabi.

A mnie zastanawia Arsenic przy stałych fragmentach w ataku. Oddał raptem 2 grozne strzały w rundzie a wywalczył 2 karnego .


O to to dokładnie, Panowie burdel tu robicie tylko, mecz był dobry, var nie jest idealny i koniec tematu.

Właśnie powoli mam ten Arsenić rośnie na znaczeniu, w defensywie bardziej jak spoko, w ofensywie coś daje, naprawdę nie spodziewałam się. Te bezcenne noce Junco na coś się zdały.

Mało tego, ja myślę że my będziemy w pierwszej piątce z czystej kalkulacji kadrowej. Nam wypadli dziś Małecki, Gonzalez, Velez, Basha i Brozek, wszyscy w tym czy innym momencie pierwszy skład. Normalny zespół w Polsce w tym momencie się składa i prosi o oklep bez połowy składu, a my wychodzimy z ludźmi dotąd w głębokiej rezerwie jak Halilović czy Bartkowski i panowie grają takie zawody? Jasne, tylko Sandecja ale naprawdę trzeba docenić pracę nad kadrą zespołu w tym roku.

Adasss 05.11.2017 08:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1486888)
5x w ciagu polowy, jeden trener ?
Toz to ludzie do domu nie dojada bo w ciemno zakladam, ze VAR zostanie uzyty min. 20 razy podczas meczu :D

No bez przesady, że w każdym meczu, niektórzy to nawet tylu sytuacji w meczu nie mają, a co dopiero takich, w których jest choćby jakiś cień wątpliwości. :lol:
Ale mógłbym się założyć, że znaleźliby się trenerzy (i dałoby się wskazać takich już teraz ;) ), którzy zwykle już po góra 30 minutach mieliby wykorzystane wszystkie okazje :-p

Arkadiusz.Czerepach 05.11.2017 10:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ejdzbiol (Post 1486890)
O to to dokładnie, Panowie burdel tu robicie tylko, mecz był dobry, var nie jest idealny i koniec tematu.

Właśnie powoli mam ten Arsenić rośnie na znaczeniu, w defensywie bardziej jak spoko, w ofensywie coś daje, naprawdę nie spodziewałam się. Te bezcenne noce Junco na coś się zdały.

Mało tego, ja myślę że my będziemy w pierwszej piątce z czystej kalkulacji kadrowej. Nam wypadli dziś Małecki, Gonzalez, Velez, Basha i Brozek, wszyscy w tym czy innym momencie pierwszy skład. Normalny zespół w Polsce w tym momencie się składa i prosi o oklep bez połowy składu, a my wychodzimy z ludźmi dotąd w głębokiej rezerwie jak Halilović czy Bartkowski i panowie grają takie zawody? Jasne, tylko Sandecja ale naprawdę trzeba docenić pracę nad kadrą zespołu w tym roku.


od razu Ci mówie: mało kto tutaj to doceni :)

a np kolega Wyar który owszem docenia, pisze posty które podejrzewam każdy przy zdrowych zmysłach scrolluje, a szkoda bo to ważny głos w obronie trenera...

krzaq12 05.11.2017 10:27

W przypadku nieuznanej bramki Imaza, jeśli chcemy być tak mega dokładni, to zwróćcie uwagę na kolano ostatniego zawodnika Sandecji, które jest na równi ze stopą Imaza. Ta bramka wg mnie powinna zostać uznana.

Maciek17 05.11.2017 10:48

Moim skromnym zdaniem, pomimo słabego występu indywidualnego Ondraska walnie przyczynił się do wczorajszego zwycięstwa pod względem taktycznym. Widać ile swobody zyskuje Carlitos mając kogoś, kto przyjmie na siebie pierwszy napór ze strony rywala.

To samo Halilović, zaryzykuję nawet stwierdzenie, że - pomimo pewnych mankamentów widocznych w grze Tibora - z Bashą nie wyglądałoby to tak dobrze. Halilović ogrywa dokładnie taką samą rolę, jak nie tak dawno Popović - jego zadaniem jest być zawsze dostępnym do zagrania mu piłki, tworzyć trójkąty, rozciągać swoimi ruchami linie przeciwnika. Bardzo dobrze uzupełniali się z Perezem, którego także chciałbym pochwalić.

Na tle przeciętnej Sandecji cała drużyna na plus. Bardzo wartościowe zmiany, zgodzę się z którymś z forumowiczów, że metodą Franza oceniając Kolar wygląda na ciekawego piłkarza. ;)

Czekam na test na tle silniejszego rywala.

P.S. Jak czytałem tutaj, że bez Bashy nas zjedzą w środku Baran i Trochim... nie no, nie da się powstrzymać od śmiechu. :D A Korzym i Dudzic byli bliscy podwojenia swojego dorobku w ekstraklasie, niestety, skończyli mecz bez bramki.

Karherop 05.11.2017 11:09

W tenisie powtórki video funkcjonują od dawna i o ile sie nie mylę, 2 razy na mecz zawodnik może żądać weryfikacji, jeśli ma racje to dalej mu zostają 2 szanse. To powinno w przyszłości tak funkcjonować. Kwestia jeszcze jest tego kto to video weryfikuje..

Inna sprawa to same spalone. Myślę że tutaj media mają duże pole do manipulacji, bo jeśli różnica wynosi tą przysłowiową "długość buta" to wystarczył ze operator zrobi stopklatke ulamek sekundy wcześniej i później i spalony jest lub go nie ma. A przepis o preferowaniu gry ofensywnej isnieje tylko na papierze..

Juz nawet nie wspomne o ekspertach którzy wyznacza linię niczym R33 :D

Wracając do meczu:
Arsenic od 10 kolejek gra w 1 składzie i na naszych oczacj rodzi nam się solidny zawodnik. Jestem ciekaw kto na wiosnę będzie gral przy takiej konkurencji: Ivan Glowa Velez czy Arsenic.

W obliczu tego jak dobrze radził sobie nasz środek pola warto postawić pytanie czy tak ofensywny środek nie jest naszą przyszłością? Pamiętamy derby i Veleza z Llonchem i poziom naszej kreatywności..

A co do Ondraska to Kiko z niego byl na tyle zadowolony że na pewno dostanie ze 2-3 szanse w pierwszym składzie, mimo dzisiaj wg mnie fatalnego wystepu. Poza absorbowaniem uwagi przypuszczam że zanotowal 80% strat a wygranych pojedynków glowkowych pewnie z 40%. A te ktore wygral lądowały ma aucie... Jak ktos ma dokladne statystyki niech zarzuci...

wolfu 05.11.2017 11:24

3-0 z Bartkowskim, Tiborem i Ondraskiem od początku? Dla mnie to jedno z największych zwycięstw sezonu :)

Matejas_ 05.11.2017 11:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1486902)
A co do Ondraska... przypuszczam że zanotowal 80% strat a wygranych pojedynków glowkowych pewnie z 40%. A te ktore wygral lądowały ma aucie... Jak ktos ma dokladne statystyki niech zarzuci...

Zanotował 11 strat, przy 10 Carlitosa. Co ciekawe Bartosz w 19 minut 5 strat.
INSTAT INDEX - najgorszy na boisku

regan 05.11.2017 11:35

Moje odczucia.
W koncu wpuscil Bartkowskiego i bardzo dobrze zrobił.
Tibor to bedzie dobry grajek. Widac postepy. Dawno nie bylo zawodnika ktory tak pracuje w srodkh pola od obroncow przez srodek pola do ostatniego podania. Potrafi minąć i fajnie dograć. Jak dla mnie powinien grac czesciej.
Zdenek - samo wystawienie go w 2 skladzie jak pol roku nie gral to nie porozumienie. Poza tym nie chce sie nad nim pastwić. Nie jest to zawodnik na gre kombinacyjną. Nie jest to zawodnik na Wisle.
Ten kudlaty nawet w koncu cos pokazał. Zobaczymy co dalej.
Batosz i Wojtkowski - Ci chlopcy musza czesciej grac! Nie mozna marnowac ich talentu sadzajac ich na ławce!

ciacho 05.11.2017 11:37

Karherop w tenisie zawodnik może wziąć 2 sprawdzenia na set. Tam powtórka jest po 5 sekundach, jest jednoznaczna, człowiek nie ma wpływu na decyzję czy aut czy nie. Inna specyfika sportu, nie do zastosowania w piłce nożnej.

Arkadiusz.Czerepach 05.11.2017 11:45

ale koncepcja var na żądanie , gdy się traci ja sie pomyli moim zdaniem jest dobra

tylko nie 5/trener/polowa :D

tylko 2/trener/mecz

wtedy majac na wzgledzie ze jak sie zarzada niepotrzebnie to sie traci - nikt nie bedzie nadużywał , a z drugiej strony sedziowie tez beda miec presje zeby sie nie mylic , bo skuteczny var bedzie powodowal ze trener bedzie mial wciaz te szanse i aby nie bylo tych powtorek w nieskonczonsc beda musilie sie bardziej starac

teraz jest naprawde idiotycznie i mysle ze Infantino po polskim eksperymencie sie moze wycofac
czasem var sam sie wtraci, czasem nie, czasem sedzie zarzada , czasem nie , czasem var cos powie a sedzie sie nie zastosuje...
logiki w tym żadnej

ashkeczup 05.11.2017 12:04

A moim zdaniem dramatyczna. Tak jak jest teraz jest dobrze. Nie wiem czemu wczorajszy mecz wywołał poruszenie, skoro 2x słusznie odgwizdali nam spalonego- minimalny spalony to dalej spalony, a na dodatek jednego nam podarowali.

Arkadiusz.Czerepach 05.11.2017 12:11

trudno żeby nie wywołał poruszenia skoro 5 z 6 bramek było kontrowersyjnych

a nie przepraszam 6 z 6 , bo Imaz na początku też

pepe72 05.11.2017 12:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1486910)
ale koncepcja var na żądanie , gdy się traci ja sie pomyli moim zdaniem jest dobra

tylko nie 5/trener/polowa :D

tylko 2/trener/mecz

wtedy majac na wzgledzie ze jak sie zarzada niepotrzebnie to sie traci - nikt nie bedzie nadużywał , a z drugiej strony sedziowie tez beda miec presje zeby sie nie mylic , bo skuteczny var bedzie powodowal ze trener bedzie mial wciaz te szanse i aby nie bylo tych powtorek w nieskonczonsc beda musilie sie bardziej starac

teraz jest naprawde idiotycznie i mysle ze Infantino po polskim eksperymencie sie moze wycofac
czasem var sam sie wtraci, czasem nie, czasem sedzie zarzada , czasem nie , czasem var cos powie a sedzie sie nie zastosuje...
logiki w tym żadnej

Pomysł by dać trenerom dodatkowe dwa sprawdzenia na mecz (ale w wersji tenisowej - jak trener miał rację to nie przepada) wydaje się sensowny. Wisła mogłaby to Bońkowi zasugerować.

VAR jest młody więc musi przejść okres przejściowy. W tenisie to działa więc czemu miałoby nie działać w piłce?
A co do meczu to spalone były więc nie ma co płakać. Jakby Imaz czy Ondrasek wykorzystali okazje to i tak byłoby 5:0. Z drugiej strony jakby w każdym meczu wykorzystywali okazje to by ich w Wiśle nie było ;)

Dzimi 05.11.2017 13:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1486910)
ale koncepcja var na żądanie , gdy się traci ja sie pomyli moim zdaniem jest dobra

tylko nie 5/trener/polowa :D

tylko 2/trener/mecz

wtedy majac na wzgledzie ze jak sie zarzada niepotrzebnie to sie traci - nikt nie bedzie nadużywał , a z drugiej strony sedziowie tez beda miec presje zeby sie nie mylic , bo skuteczny var bedzie powodowal ze trener bedzie mial wciaz te szanse i aby nie bylo tych powtorek w nieskonczonsc beda musilie sie bardziej starac

teraz jest naprawde idiotycznie i mysle ze Infantino po polskim eksperymencie sie moze wycofac
czasem var sam sie wtraci, czasem nie, czasem sedzie zarzada , czasem nie , czasem var cos powie a sedzie sie nie zastosuje...
logiki w tym żadnej

Dokładnie o to mi chodzi. VAR na żądanie trenerów - ilość żądań jest do ustalenia. Sędziowe na boisku niech sie od VAR odpierdzielą. I jak jest zarządzona weryfikacja VAR, to ogląda to nie główny, tylko sędzia VAR w busie i on decyduje czy było czy nie było.

FraMat 05.11.2017 13:46

Mało tego.... Powiedzcie mi: czy sędziowie w busie z VAR widzą tylko obraz z kamer nc+ czy jakiś inny?
Bo jeśli tylko z nc+ to bardzo często ocena sytuacji będzie zależna od kąta pod jakim patrzy kamera,a sytuacje stykowe związane ze spalonymi będą zależne od milisekund zatrzymania klatki w "momencie podania". To nie jest tak, że but piłkarza kopiącego piłkę w momencie podania jest sprzężony ze stopklatką nagrania.


Natomiast co do fauli w polu karnym widocznych w VAR to jestem jak najbardziej za.
Za dużo jest cwaniactwa obrońców i sprowadzania rywali do parteru.

Swoją drogą, dziwne, że nas to jeszcze nie dotknęło. Głowacki byłby pierwszym do odstrzału za faule w polu karnym przy tak zwanym "wygrywaniu pozycji".

Blaszczu16 05.11.2017 14:18

Wy serio chcecie umożliwić wykorzystywanie VAR na prośbę trenerów? Przecież to zabije zupełnie mecz. Każdy gol, nawet najbardziej uczciwie i czysto zdobyty będzie sprawdzany przez trenera, któremu strzelili gola. Już widzę jaka spontaniczna radość będzie na trybunach i boisku po 2 minutach od strzelenia gola. Wyobraźcie sobie że jest rok 2006, jesień. Wisła gra w Salonikach z Iraklisem. Nikola strzela w ostatniej minucie i nie wiadomo czy się cieszyć czy nie bo trener Greków sprawdza Var. Emocji zero, spontaniczności zero. Sztuczna radość po 2-3 minutach.

Karherop 05.11.2017 14:23

@Bladzczu16

Problem w tym że to już ma miejsce, ale tylko z inicjatywy "bezstronnych" sędziów

W siatkowce o ile się nie mylę też to juz działa i dość sprawnie. I nikt tam każdego punktu nie weryfikuje.

Snow 05.11.2017 14:23

Kluczowa w tym meczu była współpraca Halilovicia z Perezem.
Widać, że doskonale się wzajemnie uzupełniają. Perez grał bardziej defnsywnego pomocnika, dużo odbierał (najwięcej nabytych piłek wdlg. InStat), raczej unikał ryzykownych podań, starał się trzymać piłkę, a także swojej pozycji w środku pola. Tibor odwrotnie - schodził do obrony by rozegrać piłkę, ale także gdy tylko mógł zapuszczał się do przodu. Szukał raczej trudnych, prostopadłych piłek, które otworzyły by nam drogę do bramki. Obydwoje zagrali świetnie (2 i 3 zawodnik według InStat), bo ich role na boisku były dostosowane do ich atutów i wad.

Bawi mnie trochę zaskoczenie Perezem. Od momentu debiutu, każdy jego mecz jest lepszy niż poprzedni. Uważam, że dalej nie prezentuje jeszcze 100% swoich możliwości.

Chciałabym też trochę obronić Ondraszka. Wykonał kawał dobrej roboty, która nie zawsze ma wyrażenie w liczbach. Niezliczona ilość pojedynków w powietrzu, nie zawsze wygranych ale i tak bardzo utrudniał grę naszym przeciwnikom.
Nie skreślałbym Zdenka bo nie mamy drugiego zawodnika o takiej specyfice, daje nam szerszy wachlarz rozwiązań taktycznych. Pomyślcie jak taki Ondrasek mógłby się przydać w meczu w Poznaniu, gdzie przegrywaliśmy praktycznie wszystkie piłki w powietrzu po długich wybiciach Buchalika.

czaro 05.11.2017 14:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1486927)
Wy serio chcecie umożliwić wykorzystywanie VAR na prośbę trenerów? Przecież to zabije zupełnie mecz. Każdy gol, nawet najbardziej uczciwie i czysto zdobyty będzie sprawdzany przez trenera, któremu strzelili gola. Już widzę jaka spontaniczna radość będzie na trybunach i boisku po 2 minutach od strzelenia gola. Wyobraźcie sobie że jest rok 2006, jesień. Wisła gra w Salonikach z Iraklisem. Nikola strzela w ostatniej minucie i nie wiadomo czy się cieszyć czy nie bo trener Greków sprawdza Var. Emocji zero, spontaniczności zero. Sztuczna radość po 2-3 minutach.

Niczego nie zabije. Kibice będą się cieszyć, a sędziowie sprawdzać. Najwyżej po weryfikacji kibice będą się dodatkowo złościć - emocji jeszcze więcej. Nie będzie sprawdzania po każdej bramce, bo 1-2 weryfikacje na trenera na mecz są wystarczające. W NFL to działa, nie widzę powodu, dla którego w piłce nożnej nie miałoby.

Markus 05.11.2017 14:55

Mecz z Sandecją dał wiele optymizmu także w kwestii oceny dotychczasowej polityki kadrowej duetu Kiko -Junco. Okazuje się, że zawodnicy, których sprowadzili nie są wcale słabi i potrafią uczyć się wzajemnej współpracy. To fundament dalszej poprawy gry i wyników.

Spójrzmy całościowo na te transfery.

Carlitos - czołowy piłkarz ligi, moim zdaniem najlepszy pod względem wyszkolenia technicznego i gry 1 na 1. Sprowadzenie kogoś takiego za "grosze" z szansą na odsprzedaż za miliony euro to majstersztyk. Nawet gdyby reszta transferów nie wypaliła i tak byłoby to opłacalne ;)

Basha - może być czołowym defensywnym pomocnikiem ligi. Przegląd pola, odbiór, wyprowadzenie piłki, ustawianie się - jak na polską ligę świetne.

Perez - wreszcie zagrał na miarę swojego CV. Jeśli utrzyma ten poziom, będzie przerastać tą ligę. Może dawać tyle co Basha w defensywie + znacznie więcej w ofensywie. Są wreszcie podstawy by napisać, że duet Basha - Perez może dawać jeszcze więcej niż para Maczynski - Brlek.

Velez - solidny poziom w defensywie, kolejny dobry i wartościowy zawodnik.

Arsenic - przydatny. Robi postępy, jest perspektywiczny. Dobry transfer.

Halilovic i Wojtkowski - mają przebłyski nakazujące widzieć w nich dobrą inwestycje na przyszłość.

Cuesta - na razie nic nie zawalił, nie ma powodu go krytykować.

Imaz - przydatny i poprawiający się. Daje pozytywy zarówno w defensywie jak i momentach ataku pozycyjnego. Jestem optymistą odnośnie jego dalszej gry.

Lionch - solidny defensywny pomocnik w polskich warunkach. Też dobry transfer.

Kilka nazwisk ciągle może pozytywnie zaskoczyć: Kolar, Balaniuk, Kostal czy nawet moim zdaniem lepszy od Cywki Bartkowski.

Tak naprawdę jedynie Ze Manuel okazał się ogromnym rozczarowaniem. Ale to zaledwie jeden zawodnik na całą tą liczna grupę. To nic.

Junco z Ramirezem wykonali rewelacyjną pracę. A nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. :)

Arkadiusz.Czerepach 05.11.2017 14:59

moim zdaniem niewystarczajace pochwały spływają na Bartkowskiego, to poprzeczne podanie otwierajace do Carlitosa (ktory potem asystowal Imazowi) - maestria !

Snow 05.11.2017 15:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus
Junco z Ramirezem wykonali rewelacyjna pracę. A nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. :)

Jak dodamy do tego, że to wszystko za darmo oraz, że Ze Manuel jest jedynie pożyczony to naprawdę trzeba powiedzieć Chapeau Bas!

rozarian 05.11.2017 15:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1486937)
moim zdaniem niewystarczajace pochwały spływają na Bartkowskiego, to poprzeczne podanie otwierajace do Carlitosa (ktory potem asystowal Imazowi) - maestria !

Wychodzi na to, że każdy kto pojawi się na prawej obronie jest lepszy od Cywki. Nie zdziwiłbym się wcale, gdyby nawet ZeManuel tam ustawiony był lepszy. Wreszcie Kiko poszedł po rozum do głowy i posłał go na trybuny. Musiał być chyba "pod wrażeniem" paru "świetnych" zagrań pana Tomka w meczu z Lechem.

krzaq12 05.11.2017 15:36

Cytat:

trudno żeby nie wywołał poruszenia skoro 5 z 6 bramek było kontrowersyjnych

a nie przepraszam 6 z 6 , bo Imaz na początku też
Co było kontrowersyjnego w bramce Carlitosa i Pereza?

Arkadiusz.Czerepach 05.11.2017 15:42

podyktowane karne

Karherop 05.11.2017 16:39

@Markus

Przy parku nazwiskach byłbym bardziej wstrzemięźliwy.

Velez - jak facet się nigdy nie wyleczy to za rok będziemy go określać transefrowym niewypałem. A jak to powiedział Kiko na konferencji to kontuzja która trwała dłużej i być może już w momencie kontraktowania ją miał i tylko się pogłębiła.

Przy innych nazwiskach np Balaniuk czy Kostal może wystąpić ten problem, że przesiedzą na ławie/trybunach 2 lata i się z nimi pożegnamy. Na ten moment w 17 spotkaniach tego sezonu wystąpiło 27 zawodników. I nie było w tym gronie żadnego juniora (a tacy powinni przecież wchodzić na ostatnie 5 minut przy pewnym wyniku).
Mamy wielu zawodników którzy zasługują na szansę/1 skład ale grać może tylko 11.

Tak więc to jak te transfery wypalą przekonamy się za rok, po tym ilu z nich zostanie w klubie. W zimie wg mnie Junco powinen pożegnać Ze Manuela i jeśli szukać wzmocnień to do formacji defensywnych.

krzaq12 05.11.2017 17:36

Cytat:

podyktowane karne
Aha to świetnie.

Arsenić trzymany za rękę i kopany od tyłu po łydce, i podcięcie Bartosza przez Gliwę to kontrowersja.

Gratulacje dla Cb.

Don Donson 05.11.2017 17:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1486944)
podyktowane karne

...że niby karnych nie było....?

wściekłe pięści węża 05.11.2017 18:16

Ten mecz potwierdził to, co wydawało mi się od jakiegoś czasu. Mamy dobrych piłkarzy i słabego trenera, którego nieumiejętność oceny sytuacji, wyciągania wniosków i krytycznego podejścia do siebie sprawia, że nie gramy na miarę potencjału.

Gdyby w Poznaniu sytuacja nie wymusiła na nim wpuszczenia Wojtkowskiego, to kto wie co by było. Jaką nagrodę dostaje młody chłopak za asystę? Ląduje na ławie. Piszę o tym dlatego, że wczoraj kontuzję/ niedyspozycję zgłosił Basha i dzięki temu zagrał w końcu nasz ofensywny pomocnik. I zagrał dobrze. Niemniej, w następnym meczu Tibor pewnie i tak siądzie na ławce. Obym się mylił, bo wychodzenie na słabych przeciwników u siebie z 2 def pomocnikami, to gwałt na futbolu.

Cieszy, że w końcu Ze Manuel wylądował na trybunach i w końcu!!! zagrał Kuba Bartosz, o którego dopomina się każdy, kto widział tego chłopaka w grze. Wczoraj pokazał to, do czego już nas przyzwyczaił - zrobił zmianę i rozruszał naszą ofensywę. Oby to był stały trend, a nie chwilowy kaprys trenera. Nie mówię, że Ze Manuel nigdy nie powinien być brany pod uwagę przy ustalaniu składu. On nie powinien być brany pod uwagę przy ustalaniu składu kiedy prezentuje taką dyspozycję jak ostatnio (czyli od kiedy przyszedł).

Bardzo dobrą połówkę zagrał Perez - oby kiedyś umiał dołożyć do tego kolejne 45 minut dobrej dyspozycji, bo wczoraj w drugiej połowie przepadł a pokazywał się głównie dublując pozycję stopera.

W kolejnym meczu chciałbym znowu zobaczyć w 1. składzie Tibora i przynajmniej przez 30 minut Bartosza z Wojtkowskim.

Martwi za to fakt, że kiedy Sandecja podkręcała tempo, to nasza drużyna była bezradna i gdyby nie to, że oni są tak samo beznadziejni w stałych fragmentach jak my, to w końcu wykorzystaliby jeden czy drugi z wielu stałych fragmentów, które mieli pod naszym polem karnym.

Kolejnym kamykiem do ogródka jest bardzo duża ilość podań do tyłu, co świadczy tylko o tym, że z przodu piłkarze się nie pokazują, drepczą lub truchtają zamiast wybiegać na pozycje.

Na plus wczoraj:
- Carlitos (wiadomo)
- Perez (za pierwszą połowę i wzorową w niej postawę, ilość przechwytów i celnych podań)
- Bartosz (za bycie najlepszym jokerem w lidze 8) )
- Bartkowski (taki plus na zachętę, bo wiadomo, że można parę rzeczy jeszcze poprawić ;) )
- Tibor (jak już przestał się bać, to pokazał, że będą z niego ludzie jeśli będzie dostawał szanse)
- Imaz (za pokazywanie się w polu karnym)
- Ramirez (za trafione, ale nieco spóźnione, zmiany)

Na minus:
- gra pod pressingiem - kompletny brak pomysłu na wyjście spod niego
- ilość fauli pod polem karnym
- ilość podań do tyłu
- brak ruchu z przodu
- Imaz (za te spalone)
- Ondrasek (beznadziejny występ)
- Ramirez (za to, że wpuszcza młodych tylko jak naprawdę MUSI)

Arkadiusz.Czerepach 05.11.2017 19:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Don Donson (Post 1486953)
...że niby karnych nie było....?

oczywiście że były, pisałem już wcześniej że jak dla mnie to było wczoraj 6:0

nie wiem czy wy rozumiecie słowo kontrowersyjne , w sumie jak się na tym zastanawiam to faktycznie sam go użyłem troche na wyrost, wycofuje sie

jak możecie to podpowiedzcie słowo które lepiej określi tę sytuację: równie dobrze sędzia by tego mógł nie gwizdnąć i pewnie nie byłoby jakichś większych żali ?

crux.a 05.11.2017 19:24

W odróżnieniu od większości przedmówców nie umiem zachwycać się grą Halilovicia w tym meczu. Tibor ma na sumieniu bardzo dużo fauli w strefie, gdzie powinien się ich wystrzegać. Sprokurował naprawdę sporo okazji dla Sandecji do dośrodkowań z rzutów wolnych i bodaj dwie okazje do strzałów bezpośrednio. Tym razem faktycznie wystrzegał się podań wszerz boiska. JEgo występ oceniam zdecydowanie niżej niż występ Pereza, który był man of the match.

W przeciwieństwie do większości mam też zastrzeżenia do gry Carlitosa. Wydaje mi się, że gdyby szybciej decydował się na podanie, nie byłoby spalonych Imaza, zarówno przy golu uznanym, jak i nieuznanym. Zwłaszcxa druga z tych sytuacji jest charakterystyczna: gdyby Lopez podał o krok wcześniej, Imaz strzeliłby prawidłową bramkę. Jasne, każdy inny napastnik straciłby piłkę w takiej sytuacji, a Carlos nie i to jest zachwycające, ale jednak holował ją za długo.

Arsenić. Kanciasty jak Bunoza, wszechstronny i inteligentny jak Sadlok.

Arkadiusz.Czerepach 05.11.2017 19:30

no i jeszcze jedna osoba nie pochwalona w tym watku , a drugi świetny mecz z rzędu Buchalika

Azmo 05.11.2017 20:27

Czy ja wiem czy taki świetny... pracy wiele nie miał. Z tego co pamiętał popełnił jeden kardynalny błąd po strzale z wolnego, gdzie wypluł piłkę przed siebie i tylko niefrasobliwość przeciwnika zadecydowała, że bramka dla Sandecji nie padła.

obikenobi 05.11.2017 21:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Azmo
Czy ja wiem czy taki świetny... pracy wiele nie miał. Z tego co pamiętał popełnił jeden kardynalny błąd po strzale z wolnego, gdzie wypluł piłkę przed siebie i tylko niefrasobliwość przeciwnika zadecydowała, że bramka dla Sandecji nie padła.


Plus piłka raz mu odskoczyła w polu karnym prosto pod nogi jednego z rywali, a za plecami Buchalika był już drugi i tylko czekał na podanie i wpakowanie do pustaka. Buchal co prawda naprawił ten błąd i chwilę później popisał się piękną paradą, jednak dodając to wszystko uważam, że zagrał poprawnie, bez szału.

Karherop 05.11.2017 21:28

Fakt że w ostatnich 5 spotkaniach straciliśmy tylko 2 gole to również jego zasługa. Strzelam, że do końca roku jeszcze kilka piłek wybroni. Widać że jest w formie i w końcu zaczyna bronić "coś ekstra".

Julian szybko murawy nie powacha.

pepe72 05.11.2017 23:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1486948)
@Markus
(...) Na ten moment w 17 spotkaniach tego sezonu wystąpiło 27 zawodników. I nie było w tym gronie żadnego juniora (a tacy powinni przecież wchodzić na ostatnie 5 minut przy pewnym wyniku).
Mamy wielu zawodników którzy zasługują na szansę/1 skład ale grać może tylko 11.

Tak więc to jak te transfery wypalą przekonamy się za rok, po tym ilu z nich zostanie w klubie. W zimie wg mnie Junco powinen pożegnać Ze Manuela i jeśli szukać wzmocnień to do formacji defensywnych.

Była jasna informacja początkiem sezonu, że przez najbliższe 3 lata nie ma szans na juniora. Za "juniorów" robią najmłodsi sprowadzeni jako "perspektywiczni". Dlatego niektórzy mają chyba kontrakty 2+2

pepe72 05.11.2017 23:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1486959)
no i jeszcze jedna osoba nie pochwalona w tym watku , a drugi świetny mecz z rzędu Buchalika

Nie przesadzaj, po tym co pokazał w Poznaniu to się chłop w sobotę raczej wynudził :>

Ale fakt jedną obronę miał taką, że trzeba było klaskać, z tym, że teraz to przyzwyczaił nas do swojej dobrej gry wiec poprzeczka wisi wyżej.

Karherop 05.11.2017 23:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1486967)
Była jasna informacja początkiem sezonu, że przez najbliższe 3 lata nie ma szans na juniora. Za "juniorów" robią najmłodsi sprowadzeni jako "perspektywiczni". Dlatego niektórzy mają chyba kontrakty 2+2

Nie do końca się zrozumieliśmy. Nie liczę że jakiekolwiek junior cos teraz będzie znaczył dla 1 druzyny. Liczę na podobne debiuty jak Laskosia i Slomki na wiosnę. Symboliczne, a nobilitujace. I za te 2 lata pewnie zaprocentuja. Uważam że kadrę mamy trochę za szeroką, bo jednak teraz nawet w obliczu 5 kontuzji w zespole musimy wysyłać na trybuny 4 zawodników na kontraktach, w tym dwoch na raczej wysokich (Cywka, Ze). Dlatego też wybiegajac nieco w przyszłość jestem bardzo ciekaw zimowych rotacji w kadrze zespołu.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl