Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [XIV KOLEJKA] Lech Poznań - WISŁA Kraków, 27 Październik, godz. 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9872)

Barti 29.10.2017 11:15

Wiesz czego ja chcę? Wiedzieć dlaczego na boisku pojawiają się parodyści pokroju ZeManueala (jeśli to wynika z kontraktu to współczuję) i czemu tak ch...o wyglądają stałe fragmenty gry od roku. Wytłumaczysz mi to cwaniaczku?

Adasss 29.10.2017 11:24

Taka mi się nasunęła refleksja po widzianych w tym temacie płaczach, że niby jakim prawem w piątek była taka duża różnica między nami a Lechem.

Specjalnie dla nich poniższe zestawienie:
Cytat:

Lech: Matúš Putnocký - Robert Gumny, Lasse Nielsen, Emir Dilaver, Wołodymyr Kostewycz - Maciej Makuszewski (58), Łukasz Trałka (218), Maciej Gajos (94), Radosław Majewski (61), Darko Jevtić (121) - Christian Gytkjaer.

Wisła: Michał Buchalik - Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Zoran Arsenić, Maciej Sadlok - Rafał Boguski (286), Víctor Pérez (6), Vullnet Basha (7), Kamil Wojtkowski (10), Jesús Imaz (7) - Carlitos.
Proponuję przyjrzeć się temu co zostało pogrubione, przeanalizować nazwiska, zwrócić uwagę na liczby w nawiasach (liczba spotkań w danym klubie). Jeśli ktoś uważa, że jakiś inny trener, nawet niekoniecznie w naszym zasięgu finansowym, byłby w stanie, przy naszej aktualnej kadrze, zredukować znacząco tą różnicę, to nie mam pytań. A raczej mam, jedno. David Copperfield nadawałby się, czy polecacie jakiegoś innego magika?

P.S. nasze szczęście polegało głównie na tym, że w ataku mają kogo mają + dniu konia Buchalika ...

Kurz 29.10.2017 12:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Barti (Post 1486234)
Wiesz czego ja chcę? Wiedzieć dlaczego na boisku pojawiają się parodyści pokroju ZeManueala (jeśli to wynika z kontraktu to współczuję) i czemu tak ch...o wyglądają stałe fragmenty gry od roku. Wytłumaczysz mi to cwaniaczku?

Problem polega na tym, że ty już wiesz i żadne wytłumaczenie poza twoją wersja nie jest ci potrzebne.

R33 29.10.2017 12:49

W sumie jak teraz spojrzałem na terminarz to wygląda to bardzo optymistycznie, bo praktycznie do końca roku ktoś z czołówki praktycznie gra między sobą w każdej kolejce.

https://iv.pl/images/86861936098510999424.png
(na czerwono mecze czołówki między sobą, na niebiesko mecze nasze z czołówką)

Wygrywając wszystko mamy ogromne szanse na lidera do końca roku. Wszystko w naszych rękach!

wiesniak842 29.10.2017 12:52

Ja bym rzekl nawet wiecej. Wygrywajac wszystko do konca sezonu bedziemy mistrzem i nie bedziemy sie musieli ogladac na inne druzyny!!!

R33 29.10.2017 12:57

Jasne. :D Ale do końca sezonu nie będziemy mieli takiego w miarę łatwego terminarza (czołówkę teraz mamy u siebie) jak do końca roku.

Kurz 29.10.2017 13:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1486215)
No tak, kazdy pilkarz i trener w trakcie wywiadow podpieci sa do wariografu. Ciezko mi uwierzyć w to, ze to co mowia w wywiadach jest jeszcze dla kogos jakimkolwiek wyznacznikiem. Glowacki swoje a Ramirez na konferencji calkiem co innego mowil. Komu bardziej wierzyc? Jak zyc???

To nie jest wyznacznikiem, ale idealnie pasuje do tego co widzieliśmy na boisku. Poza tym Arek nie ma tendencji do naginania rzeczywistości i jeśli już w jakiejś sprawie nie chce zabierać głosu, to milczy.

wiesniak842 29.10.2017 13:06

Niby tak ale wiesz jak to jest z tymi terminarzami. Moze sie okazac wcale nie taki latwy (a juz na 100 procent jestem tego pewien, ze takie beda tlumaczenia w razie jakichs niepowodzen) ;)

Kurz 29.10.2017 13:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1486250)
Niby tak ale wiesz jak to jest z tymi terminarzami. Moze sie okazac wcale nie taki latwy (a juz na 100 procent jestem tego pewien, ze takie beda tlumaczenia w razie jakichs niepowodzen) ;)

Ten terminarz nie jest wcale dużo łatwiejszy. Na pewno żadna z tych drużyn nie zgniecie nas jak Lech, ale nie jest powiedziane, że nie zdarzą się mecze, w których mimo przewagi nie będziemy w stanie oddać strzału na bramkę, a przeciwnikowi wyjdzie jedna kontra lub stały fragment. Ile razy to już przerabialiśmy.

brylant17 29.10.2017 15:58

Teraz każdy punkt jest na wagę złota przypominam,że nie ma podziału

pepe72 29.10.2017 16:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Davss875 (Post 1486188)
Po tym meczu chyba już nie ma wątpliwości, że Perez, Imaz i Ze Manuel nie pasują do tej ligii. Oni są po prostu za słabi. Bramka stracona po części przez Imaza i Pereza. Imaz beznadziejnym zagraniem dał Amice rzut rożny, a Perez zaliczył asytse:D Ze Manuel nawet piłki nie umie prowadzić. Ja się nie dziwie, że Porto go wypożyczyło!!!! W Porto on chyba siedział na trybunach w rezerwach!!! Cywka mega cienki!!! Może by tak na następny mecz wprowadzić Pietrzaka na lewą obronę, a Sadloka przesunąć na skrzydło? Skoro ma takie inklinacje ofensywne :D ( żart) Czemu Ramirez nie zostawił sobie jednej zmiany taktycznej na 94 minutę? Czy Pani Prezes, Junco i Dukat nie widzą jaki poziom prezentują Ze Manuel, Imaz i Perez????

Może poczytaj o Imazie z meczu ze Śląskiem. Ja mam wrażenie, że duża część komentujących ma pamięć jętki jednodniówki.

pepe72 29.10.2017 16:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez R33 (Post 1486245)
W sumie jak teraz spojrzałem na terminarz to wygląda to bardzo optymistycznie, bo praktycznie do końca roku ktoś z czołówki praktycznie gra między sobą w każdej kolejce.

https://iv.pl/images/86861936098510999424.png
(na czerwono mecze czołówki między sobą, na niebiesko mecze nasze z czołówką)

Wygrywając wszystko mamy ogromne szanse na lidera do końca roku. Wszystko w naszych rękach!

Dzięki, właśnie splułem lapka czytając ten post. Ale będę miał dobry humor do końca dnia ;)

R33 29.10.2017 18:20

A co w nim takiego śmiesznego?

Czołówka gra między sobą, co za tym idzie będą tracić punkty. My mamy w miarę łatwy terminarz (wyjazdy do Niecieczy i na Derby - reszta u siebie, łatwiejszego to już chyba nie będzie do końca sezonu biorąc pod uwagę 7 kolejek).

O ile śmieszy Cię, że wygramy wszystko to cóż... równie dobrze czołówka wszystkiego też nie wygra (mam tu na myśli inne mecze niż między sobą). Jednak, żeby nie było, że uciekam od tematu - zobacz na wyniki u siebie jakie w tym sezonie notujemy. Poza czołówką remis tylko z Lechią (remis i porażka z drużynami z czołówki). Co do meczów z Górnikiem i Zagłębiem, to Górnik wcale taki rewelacyjny na wyjazdach nie jest, wygrał tylko dwa razy w Niecieczy, zresztą w tej kolejce to wcale jakoś to pewne zwycięstwo nie było, trochę sędzia pomógł. To samo Zagłębie, jednak oni mieli trochę mocniejszych rywali.

Co do ,,wyjazdów" to w Niecieczy też szansa na uzyskanie kompletu punktów, przecież oni są bardzo słabi. Na temat Derbów się nie wypowiadam bo dla mnie to mecz w którym nigdy (niezależnie w jakiej sytuacji byliśmy) nie brałem pod uwagę innej możliwości niż zwycięstwo.

Poza tym im więcej meczów tym myślę nasza gra będzie wyglądała lepiej. Dla mnie skład jest w miarę mocny jak na możliwości ekstraklasy, kwestia odpowiedniego zgrania i przyzwyczajenia nowych zawodników do naszej ligi.

pepe72 29.10.2017 23:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez R33 (Post 1486265)
A co w nim takiego śmiesznego?
...

Myślę, że realnie w tym roku liczę na 11 punktów. Dobrze będzie jak będzie ich 12-13. A wszystko ponad to trzeba będzie rozpatrywać jako wielki sukces.

wiesniak842 30.10.2017 00:49

Wszystko ponizej 15 punktow trzeba bedzie rozpatrywac jako wielka porazke.

teo 30.10.2017 09:12

Jak w kolejnych meczach tez bedziemy grac 30 minut w pilke (co robic potrafimy) a reszte meczu symulowac gre w pilke, grac na czas to zamiast 15 pkt moze bedzie 5.

Griszka30KR 30.10.2017 10:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1486271)
Wszystko ponizej 15 punktow trzeba bedzie rozpatrywac jako wielka porazke.

Ja pokusiłbym się o stwierdzenie poniżej 13,z resztą zdania się zgadza.

Arkadiusz.Czerepach 30.10.2017 11:56

co ciekawe w lidze plus extra dość dokładnie rozłożono ten mecz na czynniki pierwsze, i nikt tam nie wyśmiewał naszego trenera , ot mecz jak mecz, świetny poczatek Wisły , dobre schematy , a później dominacja silniejszego kadrowo zespołu zakończona wyrównaniem, mecz jak mecz i nie zrobiono z tego reportażu pod tytułem "największa dominacja w historii ekstraklasy spowodowana niekomptenecją jednego z trnerów" jak pewnie oczekiwałoby większość forun...

teo 30.10.2017 13:25

Arkadiuszu.
Nie chce byc dla kogokolwiek nieprzyjemny, ale jaka liga tacy eksperci. Albo jacy eksperci taka liga. Jak kto woli.
A gdzie jest nasza liga to wystarczy spojrzec na europejskie puchary.
Dziekuje za uwage.

pepe72 30.10.2017 13:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez teo (Post 1486306)
Arkadiuszu.
Nie chce byc dla kogokolwiek nieprzyjemny, ale jaka liga tacy eksperci. Albo jacy eksperci taka liga. Jak kto woli.
A gdzie jest nasza liga to wystarczy spojrzec na europejskie puchary.
Dziekuje za uwage.

Liga+ była nazywana lEgia+. Więc jest to medium, które w stosunku do Wisły nie ma powodu by stosować taryfy ulgowej. Podobnie jest z Weszło. Wygląda, że głównym krytykiem Wisły jest wislakrakow.com czy inny wislaportal.

wiesniak842 30.10.2017 13:41

Jak bedziemy znowu bic sie o mistrza z Legia, to nie bedzie taryfy ulgowej. Poki co maja na nas wywalone jaja bo jestesmy od kilku lat ligowym sredniakiem i nic sie nie zmienilo.

swiety37 30.10.2017 13:41

Rozumiem, że poziom naszej gry w ostatnim meczu był bardzo słaby, ale takich mamy grajków. Jedyne o co można mieć pretensje co do niektórych to o zaangażowanie.
Mamy takiego trenera i takich piłkarzy na jakich pozwala nam nasz budżet, więc czas, potrzebny dla trenera to nie jest raczej na zgranie drużyny, tylko na przetrwanie bez gwałtownych (czyt. kosztownych) ruchów. Moim zdaniem bez sensu było by teraz zwalniać trenera i robić kolejną przebudowę składu bo po 1, nas na to nie stać, a po 2, to przecież regularnie punktujemy i trzymamy się w górnej połowie tabeli.
Obecnie celem jest wyjście na organizacyjną i finansową prostą, a wtedy łatwiej będzie o pieniądze i na lepszego trenera i lepszych grajków. (Do hejterów: Zdaję sobie sprawę, że wynik sportowy i gra ma duże znaczenie dla finansów, ale ciężko jest mieć wszystko.)
A co do stylu gry, to też trzeba brać pod uwagę, że po każdym meczu zmieniają się grajki na treningach... jedni wracają po urazach, inni dołączają do kontuzjowanych... taka karuzela jakby cały czas trwało okno transferowe - jak tutaj wypracować poważniejszy styl? Zapewne da się to zrobić, ale czy z takim trenerem i piłkarzami (a jak już pisałem: na lepszych nas obecnie nie stać)? Zastanówcie się co poniektórzy nad Waszymi oczekiwaniami.
A tak na sucho to ze stadionu głównego kandydata na mistrza (w mojej opinii) wywieźć 1:1 do jest jakiś tam sukces.
Jak zdobędziemy do końca roku jeszcze kilkanaście punktów (w tym 3 w derbach) to będzie realna szansa na top 8 i powalczenie o widza (pieniądze z biletów) i o spokojne przetrwanie sezonu.
A dla panikarzy: Nie ma podziału punktów, więc jeżeli zdobędziemy te 38pkt i nie załapiemy się do top8 to spadek raczej nie powinien nam grozić.
Pozdrawiam i byle do soboty... :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:11.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl