Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [IX KOLEJKA] WISŁA Kraków - Piast Gliwice, 16 Września, godz. 20:30 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9849)

krzaq12 17.09.2017 16:02

Cytat:

Większe kuriozum pokazuje Arsenić - Wisła dawno nie miała obrońcy, który aby wybić piłkę musi ją sobie najpierw przyjąć i ustawić. To niepokoi. Dużo pracy przed nim. To trzeba pilnie skorygować.
Ja to widzę inaczej. Arsenić to chłopak który stara się piłkę rozgrywać, nie chce jej bezmyślnie wybijać. Wczoraj wszystko rozgrywał od tyłu, miał fajne przerzuty na 30-40 metrów. Po pierwszej stracie, próbując rozgrywać futbolówkę, następną piłkę wybił już w popłochu przed siebie, gdzieś na połowę Piasta, gdzie nie było nikogo.
Natomiast stara się być precyzyjny w tym, z każdym meczem wg mnie jest pewniejszy. Wczoraj sporo pojedynków wygranych w powietrzu.

wiesniak842 17.09.2017 16:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Laszi (Post 1482732)
I jestem bo drugie 50% to zwycięstwa ;)
4 miejsce drogi przyjacielu
https://i.imgur.com/zQwT3Ze.png

.

I co to ma oznaczac. Za poprzedni rok(caly) mielismy piate, z Pawlowskim, Sobolewskim, Wdowczykiem, zawirowaniami z Meresinskim i reszta kabaretu. Przyszedl wizjoner Kiko i skonczyl na szostym z calym jednym punktem nad osmym(dzieki Moskalowi, ktory w meczu z nami wystawil rezerwy). Teraz poki co gralismy z samymi ogorkami. Na podsumowanie wynikow wstrzymajmy sie do konca sezonu. Ty jestes zadowolony, inny moze byc niezadowolony. Kazdemu kto sie przypierdala do Kiko przeciez nie chodzi o wyniki, tylko o to jak je osiagamy( i znowu, nie chodzi o Moskala, Barcelone, krakowska pilke bla bla bla), osiagamy je nie dzieki naszej grze tylko dzieki Carlitosowi, fartowi badz paralitykom jebiacym setki w druzynach przeciwnika. Daj Boze zeby to trwalo jak najdluzej ale z gory moge napisac , ze nie bedzie.

Uran235 17.09.2017 16:35

Co do Kiko.
1. Od kiedy przyszedł, często mecze wygrywamy w końcówkach, często za sprawą dobrych zmian. Facet ma plan na spotkanie i sporą wiedzę co do tego kim dysponuje.
2. Wystarczy spojrzeć na drugą połowę, żeby zobaczyć, że piłkarze nie do końca realizowali założenia taktyczne. W szatni dostali wskazówki i w drugiej połowie gra była lepiej zorganizowana. Llonch wchodził między stoperow pod rozegranie, obrońcy zaczęli podawać z pominięciem zawodnika na łuku, a w pierwszej połowie potrzeba było 3 podań, żeby piłka w tyłach, nie pod pressem przeszła z jednego skrzydła na drugie (za wolno!).

Wybiórczo
Buchalik - dobry mecz, nic nadzwyczajnego, ale solidny występ. Zaznaczam, bo tydzień temu już była jazda po gościu i odreagowywanie życiowych frustracji.
Arsenić - historia jak z Brlekiem. Skill jest, ale brakuje pewności siebie. Jedna akcja najlepiej to obrazuje - Arsenić wywalczył piłkę przed naszym polem karnym - świetny odbiór i co robi? Podaje do stojącego metr obok Cywki, który też jest pod naciskiem, bo sam nie odważy się rozegrać. W efekcie groźna strata, którą naprawia kolejnym odbiorem i pod naciskiem partnerów i okoliczności wali lagę do przodu. Gość ma dobry odbiór, bardzo dobre czytanie gry, w meczu z Piastem wyszło mu nawet kilka długich podań. Oprócz oczywistych zaległości, musi popracować nad pewnością siebie. Jeżeli pokona obecne ograniczenia - dobry grajek.
Gonzalez - fajnie, że w końcu mało błędów własnych (bodaj jedno podanie na kontrę, ale to i tak postęp w stosunku do tego, co było ostatnio).
Llonch - przeciętnie, mało odbiorów, wiecej biegał do przodu. Zapadło mi w pamięć, że dał najlepsze dośrodkowanie z prawego skrzydła w tym meczu. (I poł., do Carlitosa).
Basha - dużo kiksów, chował się przed grą - chyba wie w jakiej jest dyspozycji.
Małecki - z jednej strony trudno krytykować gościa, który ewidentnie się stara i po prostu zapierdala, szczególnie gdy w przodzie mało kto robi więcej od niego. Ale dośrodkowania z prawej strony były słabe.
Ze Manuel - jedna obserwacja - to na pewno nie jest typ lidera, gościa który weźmie grę na siebie. To jest gość w typie Boguskiego, dużo pracy bez piłki, pokazywania się do krótkiej gry, wchodzenia w wolne strefy. Sęk w tym, że jak drużynie nie idzie, on nie pomoże - nie umie. To jest gość który domyka układankę, a nie fundament drużyny. Na dziś drużyna nie ma fundamentów, a sam Portugalczyk wygląda jakby był bez formy. Zobaczymy, co będzie, ale nie zdziwię się jeżeli odpali wiosną.
Wojtkowski - fajna zmiana, ale trzeba też zwrócić uwagę, że Piast nie był szczególnie agresywny.
Perez - ten natomiast wygląda na lidera. Wszedł na boisko i na dzień dobry szukał gry. Wydaje się pewny siebie.

Biorąc pod uwagę, że każdy mecz dla tej drużyny to w równym stopniu walka o punkty, co i jednostka treningowa, na zwycięstwo wybrzydzał nie będę.

forthy 17.09.2017 16:36

Jak zwykle się kompromitujesz wieśniaku porównując wyniki z '16 i '17, gdy w pierwszym przypadku graliśmy w grupie spadkowej.

Griszka30KR 17.09.2017 16:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Uran235 (Post 1482824)
Co do Kiko.
1. Od kiedy przyszedł, często mecze wygrywamy w końcówkach, często za sprawą dobrych zmian. Facet ma plan na spotkanie i sporą wiedzę co do tego kim dysponuje.

Coooooo????? Nie wierzę w to co czytam :)).
Wygrywamy w końcówkach za sprawą trochę farta,a przede wszystkim jednego zawodnika,a nie dobrych zmian...
Jak dla mnie za czasu Kiko to gramy pytę(jak na potencjał drużyny) przez 70-80 min....,ale oczywiście każdy może to widzieć i oceniać po swojemu.

wiesniak842 17.09.2017 16:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez forthy (Post 1482825)
Jak zwykle się kompromitujesz wieśniaku porównując wyniki z '16 i '17, gdy w pierwszym przypadku graliśmy w grupie spadkowej.


Do uslug buraku!!!

Przynajmniej zablysnales, zwracajac uwage na to, ze taka tabela ma gowno a nie znaczenie, tylko, ze nie ja ja wrzucilem!!!

wolfy 17.09.2017 17:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 1482826)
Coooooo????? Nie wierzę w to co czytam :)).
Wygrywamy w końcówkach za sprawą trochę farta,a przede wszystkim jednego zawodnika,a nie dobrych zmian...
Jak dla mnie za czasu Kiko to gramy pytę(jak na potencjał drużyny) przez 70-80 min....,ale oczywiście każdy może to widzieć i oceniać po swojemu.

No tak, Wojtkowski nic a nic udziału przy bramce nie miał...

Pepinho 17.09.2017 18:01

Niektórzy chyba przesadzają z potencjałem nowo pozyskanych zawodników, wystarczy że kogoś zatrudniamy a tu wysyp fantastycznych komentarzy jaki to świetny grajek do nas dołączył. Prawda jest taka, że za darmo można pozyskać dobrego grajka od czasu do czasu a nie bazować wyłącznie na sprowadzaniu zawodników z kartą na ręku. Trzeba pamiętać że tacy zawodnicy z jakiegoś powodu zostali skreśleni w poprzednich zespołach mimo nawet nieraz ważnych kontraktów działacze tych klubów bez żalu pozwalają im odejść albowiem nie wnoszą niczego pozytywnego do gry zespołu/rokowania co do ich osób są negatywne etc..
Kiko Ramirez jest słabym trenerem nie dlatego że dostał tylu nowych zawodników, co do których potrzeba czasu na ich zgranie z resztą zespołu a przede wszystkim fakt, iż od lutego w grze drużyny nić nie drgnęło - w grupie mistrzowskiej w ubiegłym sezonie przegraliśmy 5 spotkać a w środku pola występowali Mączyński i Brlek.
Gra w dłuższej perspektywie czasu jest taka sama vide bolą oczy widząc Wisłę w ataku pozycyjnym, który w ogóle nie funkcjonuje.
Wracając do transferów tylu zawodników sprowadziliśmy np. do gry na boku pomocy i żaden na razie nie wypalił.
Na prawdę nie ma się z czego cieszyć a statystycznie Ramirez to trener jeden z najsłabszych w XXI wieku w Wiśle biorąc pod uwagę czas pracy, stosunek zwycięstw do porażek, bilans bramkowy.
Pamiętam jak Junco sprowadzając go wiele mówił o organizacji gry, taktyce etc.. przecież tego nikt chyba przyzna oglądając Wisłę nie widzi.

Arkadiusz.Czerepach 17.09.2017 18:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pepinho (Post 1482844)
Niektórzy chyba przesadzają z potencjałem nowo pozyskanych zawodników, wystarczy że kogoś zatrudniamy a tu wysyp fantastycznych komentarzy jaki to świetny grajek do nas dołączył. Prawda jest taka, że za darmo można pozyskać dobrego grajka od czasu do czasu a nie bazować wyłącznie na sprowadzaniu zawodników z kartą na ręku. Trzeba pamiętać że tacy zawodnicy z jakiegoś powodu zostali skreśleni w poprzednich zespołach mimo nawet nieraz ważnych kontraktów działacze tych klubów bez żalu pozwalają im odejść albowiem nie wnoszą niczego pozytywnego do gry zespołu/rokowania co do ich osób są negatywne etc..
Kiko Ramirez jest słabym trenerem nie dlatego że dostał tylu nowych zawodników, co do których potrzeba czasu na ich zgranie z resztą zespołu a przede wszystkim fakt, iż od lutego w grze drużyny nić nie drgnęło - w grupie mistrzowskiej w ubiegłym sezonie przegraliśmy 5 spotkać a w środku pola występowali Mączyński i Brlek.
Gra w dłuższej perspektywie czasu jest taka sama vide bolą oczy widząc Wisłę w ataku pozycyjnym, który w ogóle nie funkcjonuje.
Wracając do transferów tylu zawodników sprowadziliśmy np. do gry na boku pomocy i żaden na razie nie wypalił.
Na prawdę nie ma się z czego cieszyć a statystycznie Ramirez to trener jeden z najsłabszych w XXI wieku w Wiśle biorąc pod uwagę czas pracy, stosunek zwycięstw do porażek, bilans bramkowy.
Pamiętam jak Junco sprowadzając go wiele mówił o organizacji gry, taktyce etc.. przecież tego nikt chyba przyzna oglądając Wisłę nie widzi.

lekarza :mysli:

a w ogóle, padło słuszne ustalenie że temat meczowy musi być założony najpóźniej w poniedziałek poprzedzający mecz, jak czytam coponiektóre posty , to zastanawiam się na analogicznym postulatem , aby temat meczowy ZAMYKAĆ w odpowiednim czasie po meczu

LucjuszWielki 17.09.2017 18:17

Według mnie Arsenic zagrał poprawnie i pokładam w nim nadzieje. Na pewno wygląda dużo lepiej niż Bunoza na początku, a z Gordana wyrósł potem bardzo przyzwoity grajek.

Basha drugi mecz i drugi raz przyzwoicie. Ciężko będzie wybrać między Velez/Basacha/Lloch choć ten ostatni póki co wygląda najsłabiej co mnie martwi (wiadomo kontuzja).


W Ze Manuelu nie pokładam żadnych nadziei, no chyba, że rychłego wywalenia. Imaz bardzo słabo obawiam się, że pójdzie śladami Portugalczyka, czas pokarze. Dostanie kilka szans jak Ze Manuel i będzie można wydać opinie na jego temat.

Co do Kiko... nie spodziewam się znacznej poprawy stylu przez co najmniej kolejne 5 spotkań... Będzie rotacja w składzie, powoli wprowadzani nowi i selekcja. Tak, więc naprawdę zalecam spokój i cierpliwość, bo z dnia na dzień nie zmienimy tej kaszany...

Mimo wszystko optymistycznie spoglądam w przyszłość, kadra jest szeroka, jest z czego wybierać, wiadomo, że nie każdy wypali, ale już jest kilku na plus Caritos, Velez, Bascha i mimo wszystko Arsenic...

Griszka30KR 17.09.2017 18:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1482831)
No tak, Wojtkowski nic a nic udziału przy bramce nie miał...

Weź sobie mój avatar i ciachaj go scyzorykiem po nocach.W temacie "Kiko Ramirez trenerem...",jak napisałem,że jestem za tym,żeby Wojtkowski grał od początku,to twierdzisz,ze jest za wątły i nie ma doświadczenia...Tutaj faktem jest(masz rację) zaliczył asystę przy dość szczęśliwym uderzeniu Carlitosa,ale to był gol na 2:0.Kolega do którego odpowiedziałem chyba wyraził się w kontekście wszystkich meczy i wpływu tych zmian na wygrane,a nie tego konkretnego.Poniżej masz link do statystyk,poczytaj.

https://www.meczyki.pl/druzyna,wisla-krakow,1647

wolfy 17.09.2017 18:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 1482854)
Weź sobie mój avatar i ciachaj go scyzorykiem po nocach.W temacie Kiko Ramirez trenerem,jak napisałem,że jestem za tym,żeby Wojtkowski grał od początku,to twierdzisz,ze jest za wątły i nie ma doświadczenia...Tutaj faktem jest zaliczył asystę przy dość szczęśliwym uderzeniu Carlitosa,ale to był gol na 2:0.Kolega do którego odpowiedziałem chyba wyraził się w kontekście wszystkich meczy,a nie tego konkretnego.Poniżej masz link do statystyk,poczytaj.

https://www.meczyki.pl/druzyna,wisla-krakow,1647

Wojtkowski dał dobrą zmianę, ale jest za słaby żeby grać od początku moim zdaniem. Coś jak Bartosz. Nie wiem gdzie widzisz nieścisłość.

Griszka30KR 17.09.2017 18:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1482856)
Wojtkowski dał dobrą zmianę, ale jest za słaby żeby grać od początku moim zdaniem. Coś jak Bartosz. Nie wiem gdzie widzisz nieścisłość.

Przeczytaj jeszcze raz mój post to ją może zauważysz....

Karherop 17.09.2017 19:28

Wojtkowski wystąpił od początku w meczu z Górnikiem i nie wyglądął gorzej niż taki Ze Manuel czy Imaz. A jak dobrze pamiętam zaliczył asystę przy bramce Boguskiego (dobił jego strzał w słupek). Teraz zanotował drugą.

Nie jest to jeszcze fizycznie poziom Małeckiego, a nawet Boguskiego ale też nie przesadzałbym z dramatyzowaniem nad jego warunkami fizycznymi. Uważam, że jest już 2-3 lata do przodu względem rówieśników o podobnych parametrach.

Barti 17.09.2017 20:27

Bardzo ważne 3 punkty w kontekście naszego terminarza. Trzeba było je zdobyć, żeby ze spokojem przygotowywać się do meczów z drużynami czołówki i nie patrzeć nerwowo na tabelę.

czaro 17.09.2017 20:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1482865)
Wojtkowski (...) Nie jest to jeszcze fizycznie poziom Małeckiego, a nawet Boguskiego ale też nie przesadzałbym z dramatyzowaniem nad jego warunkami fizycznymi

Też mi się tak wydaje. Niech więcej biega, bo trochę leni przy powrotach i nie widzę powodu, by nie miał dostać przynajmniej drugiej szansy. Zresztą on przy odrobinie szczęścia miałby już ze trzy bramki i parę asyst, prędzej czy później zaskoczy.

szprotson 17.09.2017 20:44

ochłanałem po tym arcymeczu, ogladnalem raz jeszcze na spokojnie.

Wygladalismy dramat (ale licze ze to wina braku zgrania). W defensywie, jak trzeba bylo wracac gralismy fatalnie, zostawiajac mega dziure w srodku. Kamil Wojtkowski wszedl i zrobil w kilka minut wiecej niz Imaz i Ze Manuel razem wzieci. Ze Manuela niestety nie pokazuje nic a nic, nawet ....a pół nic nie pokazuje, ogolnie w meczu fajnie raz musnal pilke, no i to by bylo na tyle. Imaz natomiast ma prawa stope ktora potrafi zagrac niebezpieczna dla przeciwnika pilke (ale i dla swojego kolegi rowniez, zamiast prosto zagrac podac do najblizszego on chce grac ostatnie podanie...nie zawsze to sie uda) i potrafi sie skutecznie ukrywac.
Wojtkowski jako joker bardzo fajnie - rozruszal pomoc, dwa razy fajnie wjechal ale przede wszystkim nie trafil piłek a ostatnio to mu sie zdarzalo.

BunozaArsenic tragicznie. Tykajaca bomba. Ciekawe kiedy bedzie karny po jego odbiorze...

Carlitos - Rywale 2:0

lazy 17.09.2017 21:49

A ja mam nieco inne spostrzeżenia. Np. Arsenic zagrał wg mnie obiecująco - o wiele lepiej niż w pierwszych meczach. Przede wszystkim potrafi zrobić coś więcej z piłką niż tylko wywalić w trybuny.
Słabość gry moim zdaniem wynikała z braku zawodnika (Brleka) w środku, który pośredniczyłby w przekazywaniu piłek między obroną a skrzydłami i atakiem. Ani Basha ani Imaz nie brali na siebie rozegrania. Dlatego jak wszedł Wojtkowski to coś się zaczęło dziać. Generalnie świetnie Carlitos, dobrze Sadlok i Llonch.

obikenobi 17.09.2017 22:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pepinho
Na prawdę nie ma się z czego cieszyć a statystycznie Ramirez to trener jeden z najsłabszych w XXI wieku w Wiśle biorąc pod uwagę czas pracy, stosunek zwycięstw do porażek, bilans bramkowy.

Powiedziałem sobie "a ch**, sprawdzę". Wyniki są takie:

1. DARIUSZ WDOWCZYK: 26 meczów/42 punkty (średnia 1,61 punktu na mecz)
2. KIKO RAMIREZ: 26 meczów/39 punktów (średnia 1,5 punktu na mecz)
3. FRANCISZEK SMUDA: 60 meczów/86 punktów (1,43)
4. KMIECIK&SOBOLEWSKI: 5 meczów/7 punktów (1,4)
5. MICHAŁ PROBIERZ: 17meczów/22 punkty (1,294)
6. TOMASZ KULAWIK: 24 mecze/31 punktów (1,291)
7. KAZIMIERZ MOSKAL: 37 meczów/47 punktów (1,27)
8. MARCIN BRONISZEWSKI: 6 meczów/2 punkty (0,33)
8. TADEUSZ PAWŁOWSKI: 3 mecze/1 punkt (0,33)

Mi się styl gry nie podoba i jak najbardziej rozumiem, że ktoś krytykuje Ramireza, ale uprasza się o nie pie***lenie głupot nie popartych faktami.

P.S. Zanim ktoś się zapyta "A DLACZEGO NIE SPRAWDZIŁEŚ JESZCZE WCZEŚNIEJSZYCH TRENERÓW? BO TAK WYGODNIE???" to odpowiadam - porównywanie dorobku trenerskiego jakiegokolwiek szkoleniowca w Wiśle za czasów Cupiała do trenerów, którym przyszło pracować w takich warunkach jakie mają uważam za co najmniej groteskowe.

Pozdrawiam cieplutko i miłego tygodnia wszystkim życzę.

wiesniak842 17.09.2017 22:24

Beka. Okazało się, że Wdowczyk z serią siedmiu porażek z rzędu lepszy wynik wykręcił:lol:

piotek 18.09.2017 00:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1482883)
Beka. Okazało się, że Wdowczyk z serią siedmiu porażek z rzędu lepszy wynik wykręcił:lol:

Z drugiej strony grał w spadkowej, gdzie mieliśmy bilans chyba 5-1-1. W kontekście 26 meczów to ponad ¼ możliwych pkt do zdobycia. Ciężko to porównać, chyba że zagramy w spadkowej. Z drugiej strony chyba dobrze punktujemy w tym sezonie z drużynami z dołu tabeli. To już jest jakiś, choć nienajlepszy, miernik.

forthy 18.09.2017 00:53

Skończ trollować wieśniaku,

Wdowczyk nie licząc grupy spadkowej 1,47
Ramirez nie licząc grupy mistrzowskiej 1,84

wiesniak842 18.09.2017 01:14

Hahahaha. Moskal nie liczac remisow - 3. Kiko nie liczac druzyn z dolnej 8 w tym sezonie - 0. Nie wierze:lol: Przestan sie kompromitowac buraku.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotek (Post 1482888)
Z drugiej strony grał w spadkowej, gdzie mieliśmy bilans chyba 5-1-1. W kontekście 26 meczów to ponad Âź możliwych pkt do zdobycia. Ciężko to porównać, chyba że zagramy w spadkowej. Z drugiej strony chyba dobrze punktujemy w tym sezonie z drużynami z dołu tabeli. To już jest jakiś, choć nienajlepszy, miernik.

To sa tylko suche statystyki, ktore o niczym nie swiadcza jak zreszta poniekad dobrze zauwazasz. Wdowczyk gral bez napastnika. Kiko nie mial okresu z Meresinskim i komplikacjami z nim zwiazanymi. Z jeszcze innej strony cholera wie, w ktorej grupie gra sie ciezej tak naprawde. Z Pogonia grajaca juniorami czy z dajmy na to takim Piastem czy Slaskiem gryzacymi trawe za utrzymanie. Takie sprawy sa nieporownywalne i tyle. Bylyby gdyby cofnac czas i w dokladnie tych samych warunkach przeniesc Kiko do przeszlosci. Skorza u nas srednia mial wieksza niz wszyscy wyzej wymienieni i o czym to ma niby swiadczyc. Poszedl do Pogoni i juz ma inna srednia, gorszych zawodnikow, inne warunki itp
Dla beki to jeszcze przytocze "trenera" Pawlowskiego, ktory swego czasu w Slasku w sezonie mial srednia 1,93:D

brylant17 18.09.2017 08:37

Darek wróć :lol: żartowałem

Snow 18.09.2017 10:18

Jest juz inStat z meczu z Piastem. Wiadomo, ze trzeba to traktowac jedynie jako dopelnienie pewnych rzeczy, a nie wyznacznik czegokolwiek ale tak czy owak wklejam:

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/f...%20Gliwice.pdf

Statystyki Ze Manuela ulegly wyraznej poprawie wzgledem meczu z Arka ale mimo to zanotowal najnizszy wynik z calej druzyny. Nastepni w kolejnosci 'najgorsi' na boisku (wedlug statystyk): Pol Llonch, Malecki i dopiero Imaz.

Dla mnie InStat dosc trafnie ocenia przydatnosc ofensywna zawodnikow, w przeciwienstwie do defensywy. Wynika to np. z tego, ze latwiej policzyc celne strzaly, podania czy zwody niz nieudane zagrania w obronie takie jak np. 'zlamanie spalonego'.

Ktos ma inne wnioski?

Markfire20 18.09.2017 11:35

Po obejrzeniu meczu na chłodno:
Po pierwsze:jaka laga do przodu? Co Wy chrzanicie? Jeśli piłka była już podniesiona to albo był to przerzut na drugą stronę boiska albo zagranie za obrońców na wolne pole do Carlitosa albo zagranie Gonzaleza na głowę/do nogi kolegi z drużyny. Przysłowiową lagą można byłoby nazwać zagranie Pola w pierwszej połowie.
Po drugie specjalnie zwróciłem uwagę na Imaza. To, że "panowie komentatorzy" nie wymieniają jego nazwiska co pięć minut nie znaczy, że chłopak był niewidoczny. Jeśli otrzymywał piłkę to grał do przodu podając prostopadle, niestety wszystkie podania zatrzymali rywale. Celne podania miał tylko wtedy gdy podawał do najbliższego kolegi z zespołu.
Po trzecie ewidentny karny, z trybun ciężko było zauważyć ten faul (przynajmniej z tego miejsca, na którym siedzę).
Podsumowując o ile po meczu byłem wkurzony, o tyle teraz jestem lekkim optymistą jeśli chodzi o naszą grę. Brakuje tylko tempa, które przyjdzie wraz ze zgraniem zespołu. Trzeba też wziąć pod uwagę fakt, iż graliśmy ze słabiutkim piastem, który nie stworzył sobie żadnej dogodnej sytuacji.

Dzimi 18.09.2017 21:00

No to nieźle. Imaz też kiepski jak Ze Manuel

I komentarz z Weszło:
Cytat:

Wojtkowski pokazał w jednej akcji więcej niż Imaz przez sześćdziesiąt minut, a także więcej niż Ze Manuel od początku przygody w Polsce. Ładny rajd, groźny strzał – dlaczego nie? Widać było w tej akcji sporo pewności siebie i błyskotliwości. Może nie trzeba za każdym razem stawiać na trzecioligowego Hiszpana.

Jakie papiery na Kiko Ramireza ma Ze Manuel, że znowu wyszedł w pierwszym składzie, a potem jest kotwicą ciągnącą Wisłę na dno? Dramat.
I pozostałe opinie
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1482709)
1. Niestety, Ze Manuel i Jezus to mogą być duże niewypały Junco. I dobrze, że mają umowy tylko na rok. Tak jak ktoś wcześniej napisał - graliśmy w 9. I tylko po cholere Kiko ich wypuszcza w podstawie... mają za wejściówki płacone i daje im zarobić?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez St Yabol (Post 1482712)
D
Ze Manuel - co on robi na boisku to nie wiem, powinien powąchać ławkę przez 2-3 męczę

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SlawekS (Post 1482716)
Dodam od siebie, że Ze Manuel miał po raz kolejny najsłabszy Instat Index w naszym zespole a to rzadka sztuka. Trzeba być wyjątkowym drewnem.
Jesus Imaz też niezły prawdziwek. Wygrał 2 z 11 pojedynków i miał 0 zwodów i 0 odbiorów
Sobol musi się strasznie męczyć przy Kiko


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1482752)
Najsłabszy - jak zwykle Ze Manuel. Znikający punkt. Po prostu zniknął i tyle go widziano.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Snow (Post 1482788)
Ze Manuel podczas spędzenia 61 minut na boisku, podał - uwaga! - 5 razy w tym 3 razy celnie.
To się w głowie nie mieści jak to jest w ogóle możliwe.

Z tego co napisał Knura na twitterze:
"Ze Manuel z Piastem: 17 strat w 62. minuty, 0 tak zwanego przez InStat nabycia piłki"
wnioskuje, że pewnie będzie podobnie albo i gorzej.
Imaz potrzebuje czasu. Ze Manuel już ten czas dostał i jest drugi raz z rzędu najgorszy na boisku.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1482752)
Nie był to dobry mecz w wykonaniu Carlitosa. Miał całą masę nieudanych dryblingów, złych odegrań do partnerów. A gdyby tylko 25% procent tych zagrań w meczu miał udanych to gra i wynik byłyby inne. Na nasze szczęście Carlitos postanowił dać się sfaulować w końcówce meczu co ustawiło wynik. I tak można podsumować ten mecz. Chcieliśmy, walczyliśmy i hooj wychodził. No ale na końcu szczęście (sędzia) uśmiechnął się do nas i mieliśmy karnego.


Kurz 18.09.2017 21:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dzimi (Post 1482965)
No to nieźle. Imaz też kiepski jak Ze Manuel

I komentarz z Weszło:

To tekst laików, dokładnie takich, jak my. Daj Boże Wojtkowskiemu, żeby kiedyś jeszcze zagrał od pierwszej minuty i wtedy będziemy oceniali jego dokonania. Jak pokazał Bartosz gra od początku i wejście na końcówki to dwie różne bajki. Zresztą Wojtkowski w meczu pucharowym z Wisłą Płock zagrał od pierwszej minuty i...

Komentarze z relacji na stronie Przeglądu sportowego:

4 min
Zbyt płaska wrzutka Wojtkowskiego w pole karne. Piłka ostatecznie ląduje w rekach Kryczki

29 min
Wojtkowski z rzutu wolnego uderzył jednak wprost w mur

31 min
Wojtkowski teraz za długo holował piłkę i ostatecznie ją stracił

34 min
Kolejna strata Wojtkowskiego. Goście zaczynają budować atak pozycyjny

53 min
Furman przekroczył przepisy i sfaulował Wojtkowskiego

79 min
Za mocne podanie do Wojtkowskiego. Piłkę przejmuje Wisła Płock

83 min
Błąd techniczny Wojtkowskiego kończy się stratą piłki

I to wszystko. Chyba oddaje rzeczywistość, bo na innej stronie poświęconej WIśle został oceniony na 4.56 i zajął 12 miejsce (1838 oceniających). Warto wspomnieć, ze mimo wszystko uplasował się przed Pawłem Brożkiem i Rafałem Boguskim :).

Karherop 18.09.2017 21:36

W przypadku tak młodego zawodnika z każdym miesiacem może byc lepszy. Warto przytoczyc slynne powiedzenie zawsze na czasie: " jestes tak dobry jak Twoj ostatni mecz".
Nie ważne do ma jeden z drugim w CV, ważne co może dac drużynie dzisiaj i jutro. Wojtkowski ma duża motywację aby coś tu osiągnąć i na pewno kilka spotkań na ławce spowodowało że pracował jeszcze bardziej na treningach.

Kurz 18.09.2017 21:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1482972)
W przypadku tak młodego zawodnika z każdym miesiacem może byc lepszy. Warto przytoczyc slynne powiedzenie zawsze na czasie: " jestes tak dobry jak Twoj ostatni mecz".
Nie ważne do ma jeden z drugim w CV, ważne co może dac drużynie dzisiaj i jutro. Wojtkowski ma duża motywację aby coś tu osiągnąć i na pewno kilka spotkań na ławce spowodowało że pracował jeszcze bardziej na treningach.

Nie chciałbym być złym prorokiem, ale może mieć problem z zaistnieniem, szczególnie, jeśli wypali jeden z dwójki Kolar/Bałaniuk.

Karherop 18.09.2017 21:49

To wtedy oni będą ciagneli ten wózek. I również będę się z tego cieszył. Mamy 25 zawodników do grania i raczej jestesmy skazani na to że jedem zawodnik odpali a inny bedzie grzal ławę. Raczej mi to obojętne kto w końcu wywalczy sobie skład. Najważniejsze jest dobro Wisly, a nie sukcesy indywidualnie. Póki co możemy sobie gdybac na kim powinna się opierać nasza gra. Fajnie gdyby to byli zawodnicy na ktorych Wisla może zarobić. A wiemy jak na wartość zawodnila wplywa jego metryka...

Kurz 18.09.2017 22:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1482975)
To wtedy oni będą ciagneli ten wózek. I również będę się z tego cieszył. Mamy 25 zawodników do grania i raczej jestesmy skazani na to że jedem zawodnik odpali a inny bedzie grzal ławę. Raczej mi to obojętne kto w końcu wywalczy sobie skład. Najważniejsze jest dobro Wisly, a nie sukcesy indywidualnie. Póki co możemy sobie gdybac na kim powinna się opierać nasza gra. Fajnie gdyby to byli zawodnicy na ktorych Wisla może zarobić. A wiemy jak na wartość zawodnila wplywa jego metryka...

Nie wiem na kim powinna się opierać, ale sam Kiko nie są już tak nieprzenikniony. Niemal pewne jest, że zawsze będziemy mieli w środku 2 usposobionych defensywnie pomocników. Prawie na pewno będzie to ktoś z czwórki Velez, Llonch, Basha, Perez. A to oznacza, że o 4 pozostałe miejsca będą walczyli Kolar, Bałaniuk, Brożek, Ondraszek, Carlitos, Halilović, Kostal, Wojtkowski, Boguski, Ze Manuel, Balleste. Fajnie, że jest ich sporo, ale... nie to nie jest dobra wiadomość dla młodych, którzy potrzebują gry, żeby się rozwijać.

piotek 18.09.2017 22:40

Kurz, ale Bpguski czy Brożek skończą grę w Wiśle po tym sezonie, jestem niemalże pewien. Ondrasek też, a nikt raczej nie kupi Manuela. Zostaja więc Kolar, Balanyuk, Carlitos, Halilovic, Kostal, Wojtkowski, Małecki, Perez, Imaz. Na 4 miejsca mamy więc 9 graczy, więc idealnie po 2 zawodników na pozycję, co pokrywa się z tym, co mowil Junco. Pamiętajmy, że nie budujemy zespołu na ten sezon, ale na kolejne.

Karherop 19.09.2017 05:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1482978)
Nie wiem na kim powinna się opierać, ale sam Kiko nie są już tak nieprzenikniony. Niemal pewne jest, że zawsze będziemy mieli w środku 2 usposobionych defensywnie pomocników. Prawie na pewno będzie to ktoś z czwórki Velez, Llonch, Basha, Perez. A to oznacza, że o 4 pozostałe miejsca będą walczyli Kolar, Bałaniuk, Brożek, Ondraszek, Carlitos, Halilović, Kostal, Wojtkowski, Boguski, Ze Manuel, Balleste. Fajnie, że jest ich sporo, ale... nie to nie jest dobra wiadomość dla młodych, którzy potrzebują gry, żeby się rozwijać.

Poki co Ci "starzy" łapią kontuzje za kontuzją, wiec spokojna Twoja głowa. A i przyjdzie zima to hiszpanie przeżyją szok termiczny.

Hermond 19.09.2017 16:06

Przejrzałem raporty instat z dotychczasowych meczy i wyciągnąłem średni indeks dla wszystkich naszych zawodników. Ogólnie wygląda to dosyć dobrze jednak bardzo widoczny jest brak prawego pomocnika. Mały i Cywka też niestety odstają. Dużym zaskoczeniem jest to, że Głowa i Arsenić mają praktycznie identyczną średnią.
Wojtkowski, Kostal, Imaz, Halilović, Ze Manuel i Bartosz też według instat'u grają na tym samym, przeciętnym poziomie.

W porównaniu z najlepszymi wynikami z poprzedniego roku wypadamy rewelacyjnie.
Np. Kuciak: 279 - Cuesta:278, Dąbrowski: 277 - Gonzalez: 279, Borysiuk: 269 - Basha: 279, Sheridan: 281 - Carlitos: 283

Gdy jednak weźmiemy pod uwagę tylko obecny sezon to aż tak różowo to nie wygląda. Legioniści mają zdecydowanie lepsze wartości podobnie jak zawodnicy Lecha. (W innej lidze gra też Angulo)

Edit. Zapomniałem o naszym najlepszym zawodniku. Maciek trzyma poziom :)

St Yabol 19.09.2017 17:05

Mi tu sie nasuwa tylko jedno:
Statystyki nie grają.
Mówisz, że:
Cytat:

Wojtkowski, Kostal, Imaz, Halilović, Ze Manuel i Bartosz też według instat'u grają na tym samym, przeciętnym poziomie.
Tylko, że Ze Manuel od derbów gra regularnie i ma najwięcej minut spośród całej szóstki. Według mnie nie ma co porównywać pozostałych do niego, przynajmniej dopóki nie zagrają tyle co on.

Hermond 19.09.2017 17:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez St Yabol (Post 1483026)
Statystyki nie grają

Jeden niedokładnie podaje, drugi nie potrafi grać głową, a trzeci nie umie celnie uderzyć... To wszystko odzwierciedlają statystyki. Dlatego wyciągnąłem średnią.
Każdy z zawodników jest w stanie podciągnąć się w dowolnym elemencie piłkarskiego rzemiosła jednak nie dzieje się to z dnia na dzień.

Jakoś każdy woli zawodnika który w 9 próbach na 10 trafia w bramkę a nie w krzaki, częściej podaje do kolegi z zespołu niż przeciwnika itd...

Może i statystki nie grają ale grają Ci którzy mają dobre statystyki :p

Karherop 19.09.2017 18:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dzimi (Post 1482965)
No to nieźle. Imaz też kiepski jak Ze Manuel

I pozostałe opinie

Pisząc o Ze i Imazie, że mogą być niewypałami nie stawiam tego jako pewnik. Chyba że wierzysz w to że każdy ze sprowadzonych latem zawodników okaże się przez Junco strzałem w 10? To nawet matematycznie nie jest możliwe, aby upchnąć wszystkich w jednej 11 a i nawet w meczowej 18 wraz z tymi zawodnikami którzy już są w zespole, a od których rozpoczyna się ustalanie składu.

I bardzo chciałbym, abyś mógł tak za rok przytoczyć zacytowane posty, po tym jak obaj stali się gwiazdami ligi. Liczę na to, choć bez większych złudzeń.

tomasz_19 20.09.2017 09:07

Pamiętam jak wszyscy najeżdżali na Brleka i nazywali go niewypałem :D
Rzeczywiście gość zagrał kilka tak przeciętnych, żeby nie powiedzieć beznadziejnych meczów, że w końcu niektórym nerwy puściły...
Ale... co było potem wszyscy wiemy.
Regularna gra świetne, mecze i transfer za 2 bańki...
Jedni od razu się aklimatyzują i pokazują pełnię swoich umiejętności (Carlitos), a niektórzy potrzebują czasu, żeby rozkwitnąć (Brlek)
Życie...
Życzę wam i sobie, żeby Ze Manuel okazał się takim graczem że będziemy martwić się pod koniec sezonu skąd my skołujemy kasę na wykup z FC Porto...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl