![]() |
Cytat:
Natomiast stara się być precyzyjny w tym, z każdym meczem wg mnie jest pewniejszy. Wczoraj sporo pojedynków wygranych w powietrzu. |
Cytat:
I co to ma oznaczac. Za poprzedni rok(caly) mielismy piate, z Pawlowskim, Sobolewskim, Wdowczykiem, zawirowaniami z Meresinskim i reszta kabaretu. Przyszedl wizjoner Kiko i skonczyl na szostym z calym jednym punktem nad osmym(dzieki Moskalowi, ktory w meczu z nami wystawil rezerwy). Teraz poki co gralismy z samymi ogorkami. Na podsumowanie wynikow wstrzymajmy sie do konca sezonu. Ty jestes zadowolony, inny moze byc niezadowolony. Kazdemu kto sie przypierdala do Kiko przeciez nie chodzi o wyniki, tylko o to jak je osiagamy( i znowu, nie chodzi o Moskala, Barcelone, krakowska pilke bla bla bla), osiagamy je nie dzieki naszej grze tylko dzieki Carlitosowi, fartowi badz paralitykom jebiacym setki w druzynach przeciwnika. Daj Boze zeby to trwalo jak najdluzej ale z gory moge napisac , ze nie bedzie. |
Co do Kiko.
1. Od kiedy przyszedł, często mecze wygrywamy w końcówkach, często za sprawą dobrych zmian. Facet ma plan na spotkanie i sporą wiedzę co do tego kim dysponuje. 2. Wystarczy spojrzeć na drugą połowę, żeby zobaczyć, że piłkarze nie do końca realizowali założenia taktyczne. W szatni dostali wskazówki i w drugiej połowie gra była lepiej zorganizowana. Llonch wchodził między stoperow pod rozegranie, obrońcy zaczęli podawać z pominięciem zawodnika na łuku, a w pierwszej połowie potrzeba było 3 podań, żeby piłka w tyłach, nie pod pressem przeszła z jednego skrzydła na drugie (za wolno!). Wybiórczo Buchalik - dobry mecz, nic nadzwyczajnego, ale solidny występ. Zaznaczam, bo tydzień temu już była jazda po gościu i odreagowywanie życiowych frustracji. Arsenić - historia jak z Brlekiem. Skill jest, ale brakuje pewności siebie. Jedna akcja najlepiej to obrazuje - Arsenić wywalczył piłkę przed naszym polem karnym - świetny odbiór i co robi? Podaje do stojącego metr obok Cywki, który też jest pod naciskiem, bo sam nie odważy się rozegrać. W efekcie groźna strata, którą naprawia kolejnym odbiorem i pod naciskiem partnerów i okoliczności wali lagę do przodu. Gość ma dobry odbiór, bardzo dobre czytanie gry, w meczu z Piastem wyszło mu nawet kilka długich podań. Oprócz oczywistych zaległości, musi popracować nad pewnością siebie. Jeżeli pokona obecne ograniczenia - dobry grajek. Gonzalez - fajnie, że w końcu mało błędów własnych (bodaj jedno podanie na kontrę, ale to i tak postęp w stosunku do tego, co było ostatnio). Llonch - przeciętnie, mało odbiorów, wiecej biegał do przodu. Zapadło mi w pamięć, że dał najlepsze dośrodkowanie z prawego skrzydła w tym meczu. (I poł., do Carlitosa). Basha - dużo kiksów, chował się przed grą - chyba wie w jakiej jest dyspozycji. Małecki - z jednej strony trudno krytykować gościa, który ewidentnie się stara i po prostu zapierdala, szczególnie gdy w przodzie mało kto robi więcej od niego. Ale dośrodkowania z prawej strony były słabe. Ze Manuel - jedna obserwacja - to na pewno nie jest typ lidera, gościa który weźmie grę na siebie. To jest gość w typie Boguskiego, dużo pracy bez piłki, pokazywania się do krótkiej gry, wchodzenia w wolne strefy. Sęk w tym, że jak drużynie nie idzie, on nie pomoże - nie umie. To jest gość który domyka układankę, a nie fundament drużyny. Na dziś drużyna nie ma fundamentów, a sam Portugalczyk wygląda jakby był bez formy. Zobaczymy, co będzie, ale nie zdziwię się jeżeli odpali wiosną. Wojtkowski - fajna zmiana, ale trzeba też zwrócić uwagę, że Piast nie był szczególnie agresywny. Perez - ten natomiast wygląda na lidera. Wszedł na boisko i na dzień dobry szukał gry. Wydaje się pewny siebie. Biorąc pod uwagę, że każdy mecz dla tej drużyny to w równym stopniu walka o punkty, co i jednostka treningowa, na zwycięstwo wybrzydzał nie będę. |
Jak zwykle się kompromitujesz wieśniaku porównując wyniki z '16 i '17, gdy w pierwszym przypadku graliśmy w grupie spadkowej.
|
Cytat:
Wygrywamy w końcówkach za sprawą trochę farta,a przede wszystkim jednego zawodnika,a nie dobrych zmian... Jak dla mnie za czasu Kiko to gramy pytę(jak na potencjał drużyny) przez 70-80 min....,ale oczywiście każdy może to widzieć i oceniać po swojemu. |
Cytat:
Do uslug buraku!!! Przynajmniej zablysnales, zwracajac uwage na to, ze taka tabela ma gowno a nie znaczenie, tylko, ze nie ja ja wrzucilem!!! |
Cytat:
|
Niektórzy chyba przesadzają z potencjałem nowo pozyskanych zawodników, wystarczy że kogoś zatrudniamy a tu wysyp fantastycznych komentarzy jaki to świetny grajek do nas dołączył. Prawda jest taka, że za darmo można pozyskać dobrego grajka od czasu do czasu a nie bazować wyłącznie na sprowadzaniu zawodników z kartą na ręku. Trzeba pamiętać że tacy zawodnicy z jakiegoś powodu zostali skreśleni w poprzednich zespołach mimo nawet nieraz ważnych kontraktów działacze tych klubów bez żalu pozwalają im odejść albowiem nie wnoszą niczego pozytywnego do gry zespołu/rokowania co do ich osób są negatywne etc..
Kiko Ramirez jest słabym trenerem nie dlatego że dostał tylu nowych zawodników, co do których potrzeba czasu na ich zgranie z resztą zespołu a przede wszystkim fakt, iż od lutego w grze drużyny nić nie drgnęło - w grupie mistrzowskiej w ubiegłym sezonie przegraliśmy 5 spotkać a w środku pola występowali Mączyński i Brlek. Gra w dłuższej perspektywie czasu jest taka sama vide bolą oczy widząc Wisłę w ataku pozycyjnym, który w ogóle nie funkcjonuje. Wracając do transferów tylu zawodników sprowadziliśmy np. do gry na boku pomocy i żaden na razie nie wypalił. Na prawdę nie ma się z czego cieszyć a statystycznie Ramirez to trener jeden z najsłabszych w XXI wieku w Wiśle biorąc pod uwagę czas pracy, stosunek zwycięstw do porażek, bilans bramkowy. Pamiętam jak Junco sprowadzając go wiele mówił o organizacji gry, taktyce etc.. przecież tego nikt chyba przyzna oglądając Wisłę nie widzi. |
Cytat:
a w ogóle, padło słuszne ustalenie że temat meczowy musi być założony najpóźniej w poniedziałek poprzedzający mecz, jak czytam coponiektóre posty , to zastanawiam się na analogicznym postulatem , aby temat meczowy ZAMYKAĆ w odpowiednim czasie po meczu |
Według mnie Arsenic zagrał poprawnie i pokładam w nim nadzieje. Na pewno wygląda dużo lepiej niż Bunoza na początku, a z Gordana wyrósł potem bardzo przyzwoity grajek.
Basha drugi mecz i drugi raz przyzwoicie. Ciężko będzie wybrać między Velez/Basacha/Lloch choć ten ostatni póki co wygląda najsłabiej co mnie martwi (wiadomo kontuzja). W Ze Manuelu nie pokładam żadnych nadziei, no chyba, że rychłego wywalenia. Imaz bardzo słabo obawiam się, że pójdzie śladami Portugalczyka, czas pokarze. Dostanie kilka szans jak Ze Manuel i będzie można wydać opinie na jego temat. Co do Kiko... nie spodziewam się znacznej poprawy stylu przez co najmniej kolejne 5 spotkań... Będzie rotacja w składzie, powoli wprowadzani nowi i selekcja. Tak, więc naprawdę zalecam spokój i cierpliwość, bo z dnia na dzień nie zmienimy tej kaszany... Mimo wszystko optymistycznie spoglądam w przyszłość, kadra jest szeroka, jest z czego wybierać, wiadomo, że nie każdy wypali, ale już jest kilku na plus Caritos, Velez, Bascha i mimo wszystko Arsenic... |
Cytat:
https://www.meczyki.pl/druzyna,wisla-krakow,1647 |
Cytat:
|
Cytat:
|
Wojtkowski wystąpił od początku w meczu z Górnikiem i nie wyglądął gorzej niż taki Ze Manuel czy Imaz. A jak dobrze pamiętam zaliczył asystę przy bramce Boguskiego (dobił jego strzał w słupek). Teraz zanotował drugą.
Nie jest to jeszcze fizycznie poziom Małeckiego, a nawet Boguskiego ale też nie przesadzałbym z dramatyzowaniem nad jego warunkami fizycznymi. Uważam, że jest już 2-3 lata do przodu względem rówieśników o podobnych parametrach. |
Bardzo ważne 3 punkty w kontekście naszego terminarza. Trzeba było je zdobyć, żeby ze spokojem przygotowywać się do meczów z drużynami czołówki i nie patrzeć nerwowo na tabelę.
|
Cytat:
|
ochłanałem po tym arcymeczu, ogladnalem raz jeszcze na spokojnie.
Wygladalismy dramat (ale licze ze to wina braku zgrania). W defensywie, jak trzeba bylo wracac gralismy fatalnie, zostawiajac mega dziure w srodku. Kamil Wojtkowski wszedl i zrobil w kilka minut wiecej niz Imaz i Ze Manuel razem wzieci. Ze Manuela niestety nie pokazuje nic a nic, nawet ....a pół nic nie pokazuje, ogolnie w meczu fajnie raz musnal pilke, no i to by bylo na tyle. Imaz natomiast ma prawa stope ktora potrafi zagrac niebezpieczna dla przeciwnika pilke (ale i dla swojego kolegi rowniez, zamiast prosto zagrac podac do najblizszego on chce grac ostatnie podanie...nie zawsze to sie uda) i potrafi sie skutecznie ukrywac. Wojtkowski jako joker bardzo fajnie - rozruszal pomoc, dwa razy fajnie wjechal ale przede wszystkim nie trafil piłek a ostatnio to mu sie zdarzalo. Carlitos - Rywale 2:0 |
A ja mam nieco inne spostrzeżenia. Np. Arsenic zagrał wg mnie obiecująco - o wiele lepiej niż w pierwszych meczach. Przede wszystkim potrafi zrobić coś więcej z piłką niż tylko wywalić w trybuny.
Słabość gry moim zdaniem wynikała z braku zawodnika (Brleka) w środku, który pośredniczyłby w przekazywaniu piłek między obroną a skrzydłami i atakiem. Ani Basha ani Imaz nie brali na siebie rozegrania. Dlatego jak wszedł Wojtkowski to coś się zaczęło dziać. Generalnie świetnie Carlitos, dobrze Sadlok i Llonch. |
Cytat:
1. DARIUSZ WDOWCZYK: 26 meczów/42 punkty (średnia 1,61 punktu na mecz) 2. KIKO RAMIREZ: 26 meczów/39 punktów (średnia 1,5 punktu na mecz) 3. FRANCISZEK SMUDA: 60 meczów/86 punktów (1,43) 4. KMIECIK&SOBOLEWSKI: 5 meczów/7 punktów (1,4) 5. MICHAŁ PROBIERZ: 17meczów/22 punkty (1,294) 6. TOMASZ KULAWIK: 24 mecze/31 punktów (1,291) 7. KAZIMIERZ MOSKAL: 37 meczów/47 punktów (1,27) 8. MARCIN BRONISZEWSKI: 6 meczów/2 punkty (0,33) 8. TADEUSZ PAWŁOWSKI: 3 mecze/1 punkt (0,33) Mi się styl gry nie podoba i jak najbardziej rozumiem, że ktoś krytykuje Ramireza, ale uprasza się o nie pie***lenie głupot nie popartych faktami. P.S. Zanim ktoś się zapyta "A DLACZEGO NIE SPRAWDZIŁEŚ JESZCZE WCZEŚNIEJSZYCH TRENERÓW? BO TAK WYGODNIE???" to odpowiadam - porównywanie dorobku trenerskiego jakiegokolwiek szkoleniowca w Wiśle za czasów Cupiała do trenerów, którym przyszło pracować w takich warunkach jakie mają uważam za co najmniej groteskowe. Pozdrawiam cieplutko i miłego tygodnia wszystkim życzę. |
Beka. Okazało się, że Wdowczyk z serią siedmiu porażek z rzędu lepszy wynik wykręcił:lol:
|
Cytat:
|
Skończ trollować wieśniaku,
Wdowczyk nie licząc grupy spadkowej 1,47 Ramirez nie licząc grupy mistrzowskiej 1,84 |
Hahahaha. Moskal nie liczac remisow - 3. Kiko nie liczac druzyn z dolnej 8 w tym sezonie - 0. Nie wierze:lol: Przestan sie kompromitowac buraku.
Cytat:
Dla beki to jeszcze przytocze "trenera" Pawlowskiego, ktory swego czasu w Slasku w sezonie mial srednia 1,93:D |
Darek wróć :lol: żartowałem
|
Jest juz inStat z meczu z Piastem. Wiadomo, ze trzeba to traktowac jedynie jako dopelnienie pewnych rzeczy, a nie wyznacznik czegokolwiek ale tak czy owak wklejam:
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/f...%20Gliwice.pdf Statystyki Ze Manuela ulegly wyraznej poprawie wzgledem meczu z Arka ale mimo to zanotowal najnizszy wynik z calej druzyny. Nastepni w kolejnosci 'najgorsi' na boisku (wedlug statystyk): Pol Llonch, Malecki i dopiero Imaz. Dla mnie InStat dosc trafnie ocenia przydatnosc ofensywna zawodnikow, w przeciwienstwie do defensywy. Wynika to np. z tego, ze latwiej policzyc celne strzaly, podania czy zwody niz nieudane zagrania w obronie takie jak np. 'zlamanie spalonego'. Ktos ma inne wnioski? |
Po obejrzeniu meczu na chłodno:
Po pierwsze:jaka laga do przodu? Co Wy chrzanicie? Jeśli piłka była już podniesiona to albo był to przerzut na drugą stronę boiska albo zagranie za obrońców na wolne pole do Carlitosa albo zagranie Gonzaleza na głowę/do nogi kolegi z drużyny. Przysłowiową lagą można byłoby nazwać zagranie Pola w pierwszej połowie. Po drugie specjalnie zwróciłem uwagę na Imaza. To, że "panowie komentatorzy" nie wymieniają jego nazwiska co pięć minut nie znaczy, że chłopak był niewidoczny. Jeśli otrzymywał piłkę to grał do przodu podając prostopadle, niestety wszystkie podania zatrzymali rywale. Celne podania miał tylko wtedy gdy podawał do najbliższego kolegi z zespołu. Po trzecie ewidentny karny, z trybun ciężko było zauważyć ten faul (przynajmniej z tego miejsca, na którym siedzę). Podsumowując o ile po meczu byłem wkurzony, o tyle teraz jestem lekkim optymistą jeśli chodzi o naszą grę. Brakuje tylko tempa, które przyjdzie wraz ze zgraniem zespołu. Trzeba też wziąć pod uwagę fakt, iż graliśmy ze słabiutkim piastem, który nie stworzył sobie żadnej dogodnej sytuacji. |
No to nieźle. Imaz też kiepski jak Ze Manuel
I komentarz z Weszło: Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Komentarze z relacji na stronie Przeglądu sportowego: 4 min Zbyt płaska wrzutka Wojtkowskiego w pole karne. Piłka ostatecznie ląduje w rekach Kryczki 29 min Wojtkowski z rzutu wolnego uderzył jednak wprost w mur 31 min Wojtkowski teraz za długo holował piłkę i ostatecznie ją stracił 34 min Kolejna strata Wojtkowskiego. Goście zaczynają budować atak pozycyjny 53 min Furman przekroczył przepisy i sfaulował Wojtkowskiego 79 min Za mocne podanie do Wojtkowskiego. Piłkę przejmuje Wisła Płock 83 min Błąd techniczny Wojtkowskiego kończy się stratą piłki I to wszystko. Chyba oddaje rzeczywistość, bo na innej stronie poświęconej WIśle został oceniony na 4.56 i zajął 12 miejsce (1838 oceniających). Warto wspomnieć, ze mimo wszystko uplasował się przed Pawłem Brożkiem i Rafałem Boguskim :). |
W przypadku tak młodego zawodnika z każdym miesiacem może byc lepszy. Warto przytoczyc slynne powiedzenie zawsze na czasie: " jestes tak dobry jak Twoj ostatni mecz".
Nie ważne do ma jeden z drugim w CV, ważne co może dac drużynie dzisiaj i jutro. Wojtkowski ma duża motywację aby coś tu osiągnąć i na pewno kilka spotkań na ławce spowodowało że pracował jeszcze bardziej na treningach. |
Cytat:
|
To wtedy oni będą ciagneli ten wózek. I również będę się z tego cieszył. Mamy 25 zawodników do grania i raczej jestesmy skazani na to że jedem zawodnik odpali a inny bedzie grzal ławę. Raczej mi to obojętne kto w końcu wywalczy sobie skład. Najważniejsze jest dobro Wisly, a nie sukcesy indywidualnie. Póki co możemy sobie gdybac na kim powinna się opierać nasza gra. Fajnie gdyby to byli zawodnicy na ktorych Wisla może zarobić. A wiemy jak na wartość zawodnila wplywa jego metryka...
|
Cytat:
|
Kurz, ale Bpguski czy Brożek skończą grę w Wiśle po tym sezonie, jestem niemalże pewien. Ondrasek też, a nikt raczej nie kupi Manuela. Zostaja więc Kolar, Balanyuk, Carlitos, Halilovic, Kostal, Wojtkowski, Małecki, Perez, Imaz. Na 4 miejsca mamy więc 9 graczy, więc idealnie po 2 zawodników na pozycję, co pokrywa się z tym, co mowil Junco. Pamiętajmy, że nie budujemy zespołu na ten sezon, ale na kolejne.
|
Cytat:
|
Przejrzałem raporty instat z dotychczasowych meczy i wyciągnąłem średni indeks dla wszystkich naszych zawodników. Ogólnie wygląda to dosyć dobrze jednak bardzo widoczny jest brak prawego pomocnika. Mały i Cywka też niestety odstają. Dużym zaskoczeniem jest to, że Głowa i Arsenić mają praktycznie identyczną średnią.
Wojtkowski, Kostal, Imaz, Halilović, Ze Manuel i Bartosz też według instat'u grają na tym samym, przeciętnym poziomie. W porównaniu z najlepszymi wynikami z poprzedniego roku wypadamy rewelacyjnie. Np. Kuciak: 279 - Cuesta:278, Dąbrowski: 277 - Gonzalez: 279, Borysiuk: 269 - Basha: 279, Sheridan: 281 - Carlitos: 283 Gdy jednak weźmiemy pod uwagę tylko obecny sezon to aż tak różowo to nie wygląda. Legioniści mają zdecydowanie lepsze wartości podobnie jak zawodnicy Lecha. (W innej lidze gra też Angulo) Edit. Zapomniałem o naszym najlepszym zawodniku. Maciek trzyma poziom :) |
Mi tu sie nasuwa tylko jedno:
Statystyki nie grają. Mówisz, że: Cytat:
|
Cytat:
Każdy z zawodników jest w stanie podciągnąć się w dowolnym elemencie piłkarskiego rzemiosła jednak nie dzieje się to z dnia na dzień. Jakoś każdy woli zawodnika który w 9 próbach na 10 trafia w bramkę a nie w krzaki, częściej podaje do kolegi z zespołu niż przeciwnika itd... Może i statystki nie grają ale grają Ci którzy mają dobre statystyki :p |
Cytat:
I bardzo chciałbym, abyś mógł tak za rok przytoczyć zacytowane posty, po tym jak obaj stali się gwiazdami ligi. Liczę na to, choć bez większych złudzeń. |
Pamiętam jak wszyscy najeżdżali na Brleka i nazywali go niewypałem :D
Rzeczywiście gość zagrał kilka tak przeciętnych, żeby nie powiedzieć beznadziejnych meczów, że w końcu niektórym nerwy puściły... Ale... co było potem wszyscy wiemy. Regularna gra świetne, mecze i transfer za 2 bańki... Jedni od razu się aklimatyzują i pokazują pełnię swoich umiejętności (Carlitos), a niektórzy potrzebują czasu, żeby rozkwitnąć (Brlek) Życie... Życzę wam i sobie, żeby Ze Manuel okazał się takim graczem że będziemy martwić się pod koniec sezonu skąd my skołujemy kasę na wykup z FC Porto... |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:29. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl