![]() |
Dziwne, że nikt tego tu nie wrzucił:
http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...wideo,11656842 Cytat:
Inny filmik jak integruje drużynę: https://www.youtube.com/watch?v=CgLcWWJXhrU Oby tylko potrafił się odnaleźć w innej kulturze, bo jakoś nie potrafię sobie wyobrazić Małeckiego tańczącego bolero podwijając sobie sukienkę do majtek na środku boiska w przebraniu średniowiecznej wiedźmy. Poza tym tak z innej beczki, w IV lidze hiszpańskiej mają całkiem niezły marketing jak na swój zasięg (873 wyświetlenia) https://www.youtube.com/watch?v=0ojsbU6iv7E |
Małecki chyba płynnie mówi po Hiszpańsku więc też będzie pomagał :)
|
ciekawe czy wyboraziłbys sobie wczesniej Małeckiego jadecego na bagazniku rowerowym kierowanym przez trenera i pijacego szampana z butelki ?
Wyobraziłbys sobie Małego jak odmawia wejscia na boisku w sparingu swojej ukochanej druzyny? no własnie. Liga chłopa zweryfikuje. Liga. Kimkolwiek by chłop nie był, nawet Teddym, został on zaprezentowany jako pierwszy trener i trzeba go wspierać do momentu w ktorym uznamy ze jego czas dobiegł końca. |
Niezaprzeczalny plus konferencji usłyszałem głos Sobola :D
Zobaczymy na pewno nie jestem tak przerażony jak rok temu gdy Tadzio nastał. Sobolewski nie mógł być dalej trenerem bo przygotowanie zespołu na nowy sezon bez żadnego doświadczenia w tym temacie jest nie możliwe. |
Zestawianie Pawłowskiego z tym anonimem i amatorem, to obraza dla tego pierwszego. Teddy pracował w zawodowych klubach(na normalnym szczeblu), a tu wyskakuje gość, który całe życie spędził na kurnikach, z kopaczami - też amatorami.
P.S - Ciekawe, co by się działo tutaj na forum, gdyby wybrano trenera z polskiej 3 ligi(czyli IV) :D. Ale amator z Hiszpanii, to od razu ma pojęcie o piłce :D. Przerażają te kompleksy. |
Zejdzicie juz z tego chlopa. Mam nadzieje ze pojdzie mu dobrze, i bedzie jakis postep. Ciekawe czy jeden z drugim odszczeka swoje slowa.
|
|
For_FuN_
Żeby być sprawiedliwym - to tak jak raczej III/II naszej ligi - bo jednak poziom sportowy jest tam wyższy. Wielu piłkarzy z niższych lig hiszpańskich grało w naszej lidze i o dziwo nieźle sobie radziło. Może z trenerami jest podobnie? Tak że głęboki wdech - bo jak to mówią po owocach go poznacie:) A co do kompleksów - tak są cały czas i będą. Ot taka tradycja narodów postkolonialnych (byliśmy kolonią Sowietów przecież). Przypomnij sobie jakie było oburzenie jeszcze jakiś czas temu jak miałby przyjść do nas polski piłkarz zamiast obcokrajowca. Jak interesowaliśmy się Pazdanem to ile śmiechów było że to mega drewno. A dziś Pazdan pewnie wart jest z 3 mln euro. Gdzie jest Lewandowski a gdzie Biton teraz? Ale to już inna sprawa. Tak czy owak liczę że Kiko się uda i Wisła będzie grała lepiej. |
Cytat:
I czemu ten wielki trener ktory osiagnał coś z zawodowymi druzynami, tzn osiagnął nic, tyle samo co nasz nołnejm, czemu ten trener został teraz coachem młodziezy a nie zawodowej druzyny? |
nowy trener ma za zadanie ustawić zespół solidnie taktycznie bo Junco oficjalnie stwierdził ze pod tym wzgledem wygladamy fatalnie i musi to zmienić bezwzglednie, stad postawił na trenera ktory jego zdnaiem wymaga dyscypliny taktycznej i defensywa to podstawa...po informacjach kim sie interesujemy i kogo zakontraktowalismy wyglada na to ze wiedzą co i jak maja robić i z kim...czas/boisko wszsytko zweryfikuje...
|
Cytat:
Z tego, co mi wiadomo, to trenował drużyny młodzieżowe na jakimś zadupiu w Austrii. Jeżeli twierdzisz, że to wyższy poziom niż III liga hiszpańska, to po prostu majaczysz. |
No właśnie, wesoły Tadek oprócz drużyn młodzieżowych trenował wielkie kluby takie jak Motobi Kąty Wrocławskie oraz Polar Wrocław :D faktycznie o wiele wyższe szczeble niż nasz Kiko.
|
Trzeba powiedziec, ze konferencja odbyla sie z klasa i rowniez naleza sie wyrazy szacunku dla Junco za to ze Sobol i Kmiecik byli wtajemniczeni w fakt, ze poszukiwany jest traner.
Uwazam tez ze Junco to lebski facet i pkazal to podpisujac kontract z Kiko tylko na pol roku. Prawde powiedziawszy to Wisle spadek nie grozi, puchary raczej tez. Osobiscie uwazam, ze Wisle nie stalaby sie krzywda nawet gdyby z poziomu murawy zespol prowadzil Boguski. Dlatego zeoferowanie Kiko kontraktu na pol roku ma sens bo zarzad, kibice oraz pilkarze beda mu sie w stanie przyjrzec i zobaczyc z bliska kto zacz. Jesli sie sprawdzi i awansuje to 8ki to mu sie zaoferuje kontrakt w lipcu i nikt nie bedzie pamietal, ze przyszedl z trzeciej ligi. Jesli sie natomiast nie sprawdzi i lige skonczymy w drugiej 8ce to kontraktu sie nie przedluzy i bedzie wtedy mozna zatrudnic jakiegos Urbana lub Rumaka. Skoro juz Kiko jest trenerem to powinnismy mu okazac wsparcie bo przynajmniej na nastepne pol roku jest jednym z nas. P.S. Jesli czyta to ktos z klubu to na milosc boska nastepnym razem wezcie tlumacza, ktory czuje futbol i choc troche sie na nim zna bo ta pani - ktora napewno jest swietnym tlumaczem - nie potrafila kompletnie przekazac kontekstu i swoistego pilkarskiego slangu. Fakt, ze Kiko musial jej tlumaczyc kto to jest Cholo Simeone byl troche kompromitujacy. |
Decyzja na pierwszy rzut ka szokująca, ale tak na chłodno to jaki był wybór?. Sobolewski choć należy mu się szansa to licencji odpowiedniej nie posiada, zatrudnienie kogoś było koniecznością. Więc co? kolejna szansa dla Rumaka? Ojrzyński? jakiś inny znany Polski trener, który nigdy na dłuższą metę się nie sprawdził?. Przecież to droga donikąd...
Ktoś znany zza granicy, bądź jakiś młody obiecujący trener stamtąd? przecież żaden na chwilę obecną tutaj nie przyjdzie. Trzeba przy tym pamiętać czym jest Hiszpania w dzisiejszej piłce, jak tam wygląda szkolenie młodzieży, przeciętny trener stamtąd nawet z niższych lig, ma większą wiedzę na temat nowoczesnej piłki niż połowa naszych fachowców z ekstraklasy. |
Mnie najbardziej cieszy, że Radek zostaje jako 2 trener. Bałem się, że powstał jakiś konflikt na linii Sobol - zarząd co skutkowało zatrudnieniem nowego szkoleniowca. A na konferencji ewidentnie widać, że Radek wszystko spokojnie zaakceptował i chce się czegoś nauczyć od nowego trenera.
A co do samego trenera, na konferencji zrobił pozytywne wrażenie, chociaż wiadomo, że gość nie ma wielkich papierów. Jak wypali będzie super, jak zawiedzie nikogo to nie zdziwi. Jest to dla gościa ogromna szansa i ciekaw jestem co z tego wyniknie. Sama informacja o jego zatrudnieniu była bardzo zaskakująca, nawet szokująca - na początku byłem wściekły, potem rozczarowany, a teraz jestem zdania, że skoro został zatrudniony to trzeba mu dać szansę i patrzeć co z tego wyniknie. |
O matko, pamietam jak wybrano Nawalke na selekcjonera i tez rzucano argumentami pt. jak ktos kto na codzien prowadzil Bartosza Iwana i Lukasza Madeja ma prowadzic Lewandowskiego i Blasczykowskiego.
Mi sie podoba to, ze szukano kogos o konkretnej charakterystyce i zarzad zamiast pojsc na latwizne, podjal decyzje, o ktorej wiedzial, ze spotka sie, z delikatnie mowiac, mieszanymi odczuciami. Nie wiem jak to sie skonczy, moze fatalnie, moze bedzie to strzal w 10. Ale pierwszy raz od bardzoooo dawna widze, ze ktos ma jakas wizje i pomysl na budowanie tego klubu i zespolu. |
Cytat:
|
Cytat:
Po drugie, skoro trafia nam się taki geniusz - amator, to czemu tylko pół roku? Czyżby Prezesi też nie byli przekonani, co do tego Pana :D? Drugiemu Mourinho, to daje się 2 - 3 lata spokojnej pracy, a tu takiego fajnego trenera możemy zaraz stracić ;). Widać, że tu nie ma żadnej wizji i myślenia o przyszłości. P.S - A wyróżniający się trenerzy w Iszej lidze polskiej, co chwilę lądują w ekstraklasie(Magiera, Bartoszek). Ale o nim mówią w naszym języku, więc są be :D. Cytat:
|
Mam nadzieję, że u nowego trenera defensywa, dyscyplina taktyczna i zaangażowanie jest na pierwszym miejscu, podobnie jak u Simeone.
Trzymam kciuki by mu się powiodło, by odcisnął swoje piętno na tej drużynie wciągu pół roku. Powodzenia. |
Ja wiem, że trzeba dać czas itd. Ale na dzień dzisiejszy wygląda to jak Tadek Pawłowski rok temu, czyli w marcu będziemy szukali nowego trenera :) W ogóle nie mogę pojąć takiej roszady. Jak miał przyjść ktoś taki to już lepiej było zostawić Sobola i dać mu czas na wykazanie się do końca sezonu. I nie uważam, żeby zespół za Sobola grał dobrze, wręcz przeciwnie. Ale po takich ruchach można powiedzieć, że zamienił stryjek siekierkę na kijek.
|
Ja pier... do Was sie mówi jak do ściany. Sam Sobol powiedział, ze nie czuje sie jeszcze gotów na takie zadanie. A Junco, ze Wisła ma duży problemu taktyka i organizacja gry (tak właśnie młody zdolny przedstawiciel PMS Wdowczyk ich ustawił). I Sobol nie jest jeszcze trenerem, który bedzie umiał taka organizacje gry i taktykę wdrożyć. Czy uda sie Ramirezowi? Nie wiem, ale po to Junco zrobił szeroki research żeby mieć podstawy, ze tak. I dlatego go wybrał w dostępnym budżecie.
|
Cytat:
Rafał Ulatowski Robert Podoliński Jerzy Brzęczek Marcin Sasal Ryszard Tarasiewicz Tomasz Wilman Marcin Kaczmarek czy nawet Rafał Janas. Mogło by być lepiej. Komuś zawsze jest lepiej komuś gorzej. |
Wybór tego amatora byłby kompromitacją gdyby umowa była np. na 2,5 roku. A tak to typek zarobi, za 6 miesięcy go już nie będzie a za rok nikt, poza kibicami Wisły i Stanowskim, oo nim nie będzie pamiętał. Niewiarygodny wręcz leszcz trenerski i tu żadne teorie tego nie zmienią.
|
Cytat:
|
Nie róbcie z Radka Sobolewskiego jakiegoś bożka trenerskiego, który już mógłby wygrywać z Wisłą mistrzostwo Polski jako trener bo takim nie jest i sam Radek o tym doskonale wie. Wszędzie tylko czytam "A czemu nie Sobolewski?" temu bo po pierwsze nie ma licencji UEFA Pro, która jest niezbędna do prowadzenia zespołu na wysokim szczeblu z ławki trenerskiej. Obecnie Radek posiada licencję UEFA A, dzięki której może być pierwszym trenerem w seniorskiej drużynie na poziomie amatorskim oraz asystentem trenera na poziomie profesjonalnym. Nawet prowadzenie drużyny w II lidze (trzeci szczebel) umożliwia dopiero licencja UEFA Pro. Aby taką otrzymać to jednym z warunków jest odbycie tygodniowego stażu w zagranicznym klubie. Dzisiaj dyrektor Junco powiedział, że na takim stażu będzie niedługo Mariusz Jop, który będzie podpatrywał trenerów lizbońskiej Benfiki.
Co musi zrobić Sobol aby otrzymać licencję UEFA Pro? "złożyć aplikację na kurs do PZPN (należy to zrobić 2-3 miesiące przed początkiem kursu) â przesłać do związku niezbędne dokumenty (m.in. skan ważnej licencji UEFA A) â zdać wstępny egzamin pisemny i praktyczny â przejść rozmowę kwalifikacyjną (na kurs dopuszczanych jest tylko 20 kursantów) â przelać na konto Szkoły Trenerów PZPN 14 tysięcy złotych+VAT â odbyć tygodniowy staż w klubie zagranicznym (50 godzin zajęć) â uczestniczyć w piętnastu trzydniowych sesjach (350 godzin zajęć)â zdać egzamin końcowy tzw. licencyjny Absolwenci otrzymują trenerski Dyplom UEFA PRO oraz licencję UEFA PRO ważną trzy lata." Jak widzicie to nie jest takie hop siup i przed Radkiem jeszcze długa droga aby móc samodzielnie prowadzić jakiś zespół w Ekstraklasie, I/II lidze czy zespół europejski. |
Ok, wymogi wymogami, Radek Radkiem, ale zatrudnianie jakiegoś totalnego trenerskiego beztalencia to kpina. Na szczęście tak jak pisałem szybko stąd wyleci.
|
Cytat:
|
To teraz odrzućmy najważniejszy fakt, czyli, to, że wszyscy jesteśmy kibicami Wisły i co powiedziałbyś jak np. Lech nawet craxa zatrudniłaby tego Kiko?
Turlałbys się ze śmiechu i czytał z rozbawieniem komentarze w necie. Ten typek to absolutny leszcz jeśli chodzi o poważną piłkę, nawet w polskim wydaniu. Kpina, parodia, dramat. |
A może szczęście się do nas w końcu uśmiechnie i facet wybije się u nas, zyska on, zyskamy my i popracuje z 2-3 sezony? Przez te sezony będziemy w czołówce, zdobędziemy jakieś MP przez ten czas, wypromujemy jakichś 2-3 piłkarzy ściągnietych przez Junco i zarobimy kilka baniek ojro, a do tego dołapiemy sponsora z prawdziwego zdarzenia. Po takich pasmach niepowodzeń w końcu musi być lepiej.
|
Uwierz mi, że to jedno z moich największych marzeń, ale to nierealne. Wierzysz, że trenerskie beztalencie, amator, zupełny leszcz nagle poprowadzi nas po MP? Bądźmy realistami, ten typek nie ma żadnych poważnych umiejętności.
|
Ja po mimo wszystko cieszę się, że jest to ktoś spoza tej karuzeli trenerskiej w Polsce, będzie się coś działo, coś nowego, jest nadzieja. Bo jakbym zobaczył u nas Rumaka czy Ojrzyńskiego, to bym machnął ręką, pokiwał głową i czekał na ich koniec bo to by było bez przyszłości.
|
Jeżeli ktoś jest w stanie uwierzyć, że trener, z tak marnym CV, nie znający języka nie mówię nawet o polskim a angielskim poprawi organizację gry i ustawienie taktyczne drużyny w ciągu pół roku to gratuluję dobrego samopoczucia. Mam takie wrażenie, że od nastu lat w Wiśle Kraków sekcji piłkarskiej pracują sami gamonie, z wyłączeniem kilku jednostek.
Po drugie trener żeby coś poprawić musi mieć ....a materiał ludzki, a co my mamy pół skrzydłowego, napastników nie strzelających bramek etc.... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Jeżeli ktoś jest w stanie uwierzyć, że trener, z tak marnym CV, nie znający języka nie mówię nawet o polskim a angielskim poprawi organizację gry i ustawienie taktyczne drużyny w ciągu pół roku to gratuluję dobrego samopoczucia. Mam takie wrażenie, że od nastu lat w Wiśle Kraków sekcji piłkarskiej pracują sami gamonie, z wyłączeniem kilku jednostek.
Po drugie trener żeby coś poprawić musi mieć ....a materiał ludzki, a co my mamy pół skrzydłowego, napastników nie strzelających bramek etc.... |
Nic ....a nic a nic nie przemawia za tym hiszpańskim leszczem, NIC.
Obym się mylił, ale ten typ poleci do kwietnia, najpóźniej w czerwcu już go nie będzie. Za Radkiem przemawia choćby znajomość szatni czy języka, bo warsztat na razie ma mizerny, ale to Wiślak i nie sądzę żeby był gorszy od tego Kiko. Ludzie ten koleś nawet po angielsku nie mówi, nie no, ta decyzja jest nie obronienia. |
Cytat:
tak z ciekawości pytam pomysłu na grę, chęci kopaczy do zap.. na boisku czy choćby nowatorskich pomysłów zmieniających coś w sytuacji na boisku i zmieniających wynik z 1-0 dla Rch na 2-1 dla nas na ten przykład jak rozumiem jesteśmy Realem, Barceloną albo ManUtd z workiem piniąchów i możemy se przebierać wśród masy świetnych trenerów obowiązkowo mówiących po angielsku gdyż ponieważ tudzież jak i również jest to podstawowy wyróżnik dobrego trenera ten cały Kiko to niewiadoma Sobol w tej chwili prochu nie wymyśli rozumiem że wolisz Ojrzyńskiego, Ulatowskiego albo Podolińskiego bo na Skorżę nas nie stać a Tarasiewicz pracuje w Miedzi |
Zostawiłbym tak jak jest (wiadomo jakis słup byłby potrzebny), zamiast pakowac kasę (której nie mamy) w amatora. Z Ruchem owszem nie wyszło, ale z craxą zdebilały sędzia pozbawił nas zwycięstwa. Owszem nie wygląda to olśniewająco, ale nie wierzę w Kiko. To nie wypali.
|
Cytat:
|
Cytat:
Kiko jest niewiadomą ale konferencja miała klasę i sposób wypowiedzi wszystkich dobrze świadczył o Klubie. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:27. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl