![]() |
podstawowa sprawa to musi być ktoś, kto tym wszystkim zarządza! Ktoś kto nie boi się odpowiedzialności. Reszta to są już tylko środki do osiągnięcia celu o których można rozmawiać. ja mogę się z daną osobą spotkać i pogadać, mogę coś pomóc na ile będę mógł. Nie wiem co z tego wyjdzie ale od czegoś trzeba zacząć. Założenie spółki zoo to 300 za krs chyba + notariusz ok. 500. Adres to może być na początek wirtualne biuro - 100 zł/mies. Prezes i Zarząd pracują za free. Na wpis do KRS-u czeka się miesiąc. Międzyczasie można próbować rozmawiać z kimś poważnym, jakimś inwestorem np. o tym że jak nam się uda ustalić warunki odkupu Wisły to ta osoba wykupi udziały w "naszej" spółce i tym samym "my" jego pieniędzmi odkupimy S.A. Równolegle [pozyskujemy kasę od kibiców i prowadzimy PR. Takie rozwiązanie pozwoli potencjalnemu inwestorowi zostać do samego końca anonimowym. Wtedy też trzeba międzyczasie dorwać wiadomixa, "ustalić" warunki okupu, modlić się by w tym czasie Wisła S.A. nie straciła licencji, chłopaki jakoś grały itp. W ciągu 3 miesięcy sprawa powinna się rozwiązać, przy założeniu, ze znajdziemy inwestora.
|
Cytat:
|
Zrobiłem coś takiego może dzięki temu coś ruszy.
https://www.change.org/p/wis%C5%82a-...h-kibic%C3%B3w Zobaczymy ilu nas jest. |
Na początku trzeba zmusić szkodnika do odejścia. Rzuciłem luźny pomysł na shoutboxie już. Może pomysł jest głupi i infantylny, ale skoro nie ma innych.
Otóż dla tak pustych i zakochanych w sobie ludzi typu wiadomix bardzo ważne są media społecznościowe, co zresztą widać było wcześniej jego aktywnością na facebooku. Może by tak po prostu zaczął mocną nagonkę w internecie? Jakieś memy, hashtagi itd. Przecież ten koleś a już na pewno jego nastoletnia dziewczyna internet traktuje jako miejsce do lansu i pokazywania swojego zajebistego życia za ukradzione pieniądze. Przypomnę tylko akcję bednarz_wypierdalaj i memy jakie się pojawiały m.in. z karcherem :D Wiem, że to głupie, ale do tej akcji nie trzeba przynajmniej odchodzić od klawiatury, a wiele osób tutaj lubi sobie tylko popisać a nie działać ;) |
Cytat:
Może jest tu ktoś kto jest prawnikiem, księgowym itp. i ma trochę czasu? Ja jestem zwykłym pracownikiem działu sprzedaży, mieszkam 100 km od Krakowa - ok, mogę się tym zająć, ale tego nie można spieprzyć. Natomiast DEKLARUJĘ wszelką pomoc i że każde jakieś moje oszczędności trafią na to konto. Tak mi dopomóż Bóg. |
Cytat:
Ty myślisz, że "zwykły księgowy" jest w stanie ogarnąć twór jakim jest Klub Sportowy? Tu trzeba jakiejs korpo, która zna się na obrabianiu Sportowych Spółek Akcyjnych. Kontrakty zawodników nieco różnią się od zwykłych umów o pracę. Owszem, Klub to swego rodzaju biznes, ale wpływy za uczestnictwo w lidze czy od sponsorów to trochę inny rodzaj przychodu niż zwykłą płatnosć od kontrahenta - trzeba wiedzieć co i jak ugryźć. i wiele wiele innych czynników. Praca na cały etat dla paru osób, a nie dorywcze po godzinach. |
Cytat:
Pisałem skrótami myślowymi, mam nadzieję ze jasno... |
Potrzebne jest wsparcie SKWK, owszem ostatnio wiele złego dzieje się także w ich szeregach, nowe zgody itp.
Prawda jest jednak taka, że razem z SKWK do walki może stanąć także TS. W ich szeregach mamy kilku działaczy, prawników, osoby znające poważnych przedsiębiorców. Jeśli chcemy wygrać, to tylko przy wsparciu ze strony Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków. Protest przed stadionem, petycja......... Nie wiem co byłoby najlepsze w tym momencie..... |
Cytat:
|
Dodam tylko że SKWK organizując taki protest ponownie mogłoby przekonać do siebie podzielonych kibiców, bo wiadomo nic tak nie jednoczy jak wspólny wróg.
|
Cytat:
Po pierwsze żadna spółka nie może otrzymywać składek od ludzi. Albo inaczej -może, ale wtedy musi je opodatkować, jako przychód spółki. a 19% za każdą wpłatę to chyba sporo, co nie? Zatem tylko i wyłącznie stowarzyszenie, które w statucie miałoby wpisane właśnie "wykup akcji klubu piłkarskiego Wisłą Kraków SSA". Oczywiście też wszystko napisałęm w duzym skrócie myślowym - mam nadzieję, ze jasno ;) |
@jonaf czy stowarzyszenie nie może przekazywać comiesięcznych darowizn na określone cele działalności klubu? Myślę sytuacji gdy wchodzi inwestor a my go tylko wspieramy dając pieniądze na określone cele. Jest taka możliwość?
|
zacznijmy od sprawy podstawowej.
Oczywiście - SKWK jakby działało i nas na nowo zjednoczyło byłoby super. Tylko to o to SKWK i "inne grupy kibicowskie" muszą wiedzieć, że może być dobrze gdy będą szanowały i słuchały wiernych kibiców, takich jak my. Dlatego myślimy nieśmiale o innym stowarzyszeniu. |
Cytat:
|
Panowie i Panie najpierw zbierzmy ludzi chętnych pomóc a potem zastanawiajmy się nad formami prawnymi. Na razie jest burdel i bałagan trzeba się uporządkować.
|
Cytat:
Ale nie szukając daleko - kiedyś po gorszej stronie Błoń istniał [istnieje dalej?] Grupa 100 - który polegał na comiesięcznej [rocznej?] wpłącie 100 zł na rzecz MKS. Tylko pytanie kolejne - czy wtedy Pasiaki też były SSA? Chyba nie, trzeba sprawdzić. PS - teraz tak patrzę, i ta Grupa 100 to dokłądnie to, o czym mówicie. Więc jest to do zrealizowania : Kod:
Postanowili założyć stowarzyszenie składające się z ludzi, którym zależy na losie Cracovii. Nazwali je Grupa 100.Ale jak widać, było to STOWARZYSZENIE |
Cytat:
|
Cytat:
Równie dobrze można to "przepuścić" przez TS (pamiętajcie że to OPP) w oparciu o jakąś niezależną platformę typu fans4club czy patronite. Ale sprawy formalne są mniej istotne. |
Cytat:
Jako admin wydaje mi się że możesz troszkę więcej... |
rav! podejmij rękawicę!
|
Nie traktujcie mnie jak admina. Mam tu uprawnienia, żeby czasem móc wykonać jakąś techniczną czynność. Wypowiadam się prywatnie.
Sam z siebie na pewno nie będę tu niczego blokował. Może podrzucę jeszcze jakiś pomysł, może też się czegoś dowiem. Ale raczej nic więcej. |
taka rada ode mnie, jeśli chcecie coś wskórać razem z SKWK to niech organizator lub pomysłodawca założy temat tu:
http://skwk.pl/skwkforum/viewforum.php/f,3/ powodzenia |
Co z tą pikietą? Bo wygląda na to , że SKWK ma nas i Wisłe w poważaniu.
|
Cytat:
Na S.K.W.K. nie ma co liczyć. Lepiej jest ich wyprzedzić swoimi działaniami. Nie ma co im ufać. |
@bonawentura ale gdzie i przed kim? JM pewnie nie ma w klubie.
Jedyna szansa że ilość ludzi pod stadionem spowoduje zainteresowanie mediów i w ten sposób dotrzemy do kogokolwiek. |
Polska to jednak naród głupców, pozwalamy się dymać wszystkiemu i wszystkim. Wolimy dyskusję w stylu co by było gdyby? Co jeśli? Kto jest winny a kto nie? Widzę tu analogię to naszego narodowego fatum...targowicy. Nasi przedstawiciele jakby nie było milczą, bo widzą w tym korzyść dla swoich interesów. Druga strona coś by chciała zmienić ale ... Ludzie pod stadion i ratujmy Wisłę! Nikt, kto choć troszkę ma oliwy w glowie nie może myśleć że coś się jeszcze zmieni na lepsze. Trzeba brać sprawy w swoje ręce i ratować 110 lat krakowskiej tradycji!!!
|
panowie pikietę można zrobić i dziś, tyle tylko ze przyjdzie na nią dwóch gości co ją zwołają, wpadną goście WSH (chyba ze wcześniej dostaniemy skądś info, ze ONI nic nie mają przeciw) po plaszczaku i do domu! Deklarujcie kto przyjdzie i wtedy pomyślimy. Ja przyjdę i ze mną jeszcze ze 3-5 gości.
|
jesteśmy już tak w czarnej dupie pod każdym względem.......że coż mamy zaczynac od podstaw ..zacznijmy.....a tera no cóż ....my pamiętający mecze z zbrojowką albo malmoe wiemy o co chodzi.....damy radę....pamiętajcie WIERNOŚĆ
|
Kto ma szczekaczkę?! Kto to poprowadzi?! jakiś transparent? działać a nie gadać!!!
|
Ja, moja żona, syn, i Ci od których wszystko się zaczęło... moja mama i tato. Taczki też zabiorę.
|
Masz racje @bevierek, choć jak od kolejnej osoby słyszę "trzeba brać sprawy..." to powoli mnie zaczyna mnie to wkurzać, bo każdy tylko pisze, a nikt nic nie robi, lub słyszę że 'coś robimy, ale nie możemy powiedzieć co'.
Już nawet osoba nie związana z klubem robi coś dobrego, więcej niż my: https://www.laczynaspilka.pl/federac...-wisly-krakow1 |
Cytat:
Nie wiem jak się umówić i oszacować ilość?Może przez Fb?Zainteresowani potwierdzą udział w "imprezie" przez co będzie można oszacować +/- liczbę uczestników, a na jakimś "plakacie" zaznaczyć,że pikieta aktualna jak liczba osiągnie np. pow.1000 os.,żeby nie było siary. |
@Griszka30KR spójrz tutaj:
https://www.change.org/p/wis%C5%82a-...%B3w/dashboard pod bardzo ogólnym 'pismem' z deklaracją pomocy podpisało się niecałe 50 osób. Wierzysz w te 'tysiące' bo ja przestaje. Jakby było więcej osób wstawiam update o pikiecie i dostają je wszyscy co podpisali się pod tym. |
Cytat:
Ps. cudlaty ,myślę,że SKWK nie oponowałoby względem takiej pikiety,bo wyobraź sobie jakby się to rozniosło w mediach,ze kibice chcący uratować klub dostają od jego stowarzyszenia kibiców... |
Wydaje mi się ,że jakbyśmy zrobili wydarzenie na Fb i napisali do dziennikarzy czy by pomogli rozpromować to mogło by coś z tego być. Ale trzeba to zrobić odpowiednio wcześniej ,a nie kilka godzin przed.
|
To inaczej może... Kto w pobliżu stadionu niech porostu zapali świeczkę lub położy kwiaty. To też będzie medialne.
|
Cytat:
Pytania: Kto to zrobi,ewentualnie założy takie specjalne konto. Kto przygotuje grafikę. Kiedy pikieta (myślę,ze pod koniec sierpnia będzie więcej osób,a ponad tydzień to spoko czas na rozpropagowanie,o ile coś się nie zmieni do tego czasu...) Miejsce ? Szkoda ,ze JM nie jest z KR... |
a może wszystko na raz ?
na fb można zrobić wydarzenie i podpiąć linka pod petycje. FB ma tą wadę że byle dzieciak może lajkować lub pisać bzdety. Ale medialnością mu nic nie dorówna. |
Panowie jest podany mail, prosimy o kontakt!!!
|
Herbi1303 jaki i gdzie? Bo z całym szcunkiem do Was, nie chce mi się szukać
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:26. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl