Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Jakub Meresiński życie i twórczość - fakty, wydarzenia,aluzje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9665)

arti 30.07.2016 07:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bridgeburner (Post 1444872)
Nie moge czytac takiego pi.rdolenia
Czytale ostatnie raporty nt sytuacji finansowej w ekstraklasie?
Wisla bez kiwniecia palcem generuje przychody na poziomie 20mln zl rocznie
Jak mozna to porownywac z klubami ktorych istnieniem interesuje sie 3 w porywach do 5 tys osob?
Tak jak pisza wyzej jezeli zaczna sie jakies walki to bedzie to widac bardzo szybko
I sądzę, ze u nas bedzie mial kto z tym zrobic porzadek

A co do Ptaka, jezeli to on, w co nie wierze, to najpozniej do konca sierpnia przyplynie pierwszy kontener Brazylijczyków

Z obywatelstwem UE? Czasy się zmieniły - taki numer już nie przejdzie (limity)

Dariook 30.07.2016 07:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yarow (Post 1444859)
Po to, żeby ewentualne niepowodzenia zepchnąć w 100% na kogoś innego?

- Nie interesuje mnie koniecznie Wisła Kraków (dwa miesiące temu, próbowałem w podobny sposób opanować Koronę Kielce), tylko klub piłkarski. Jako nośnik.
- Jestem tylko sponsorem.
- W zamian za sponsoring otrzymuję reklamę mojego biznesu.
- To, co wydam na reklamę, wrzucam w koszty więc nic nie tracę.
- W przypadku klapy, kompromitacji, za nic nie odpowiadam. Jestem tylko sponsorem. I stawiam na kolejnego konia.

.......iisz jak Citko w konfesjonale.

bridgeburner 30.07.2016 07:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1444873)
Z obywatelstwem UE? Czasy się zmieniły - taki numer już nie przejdzie (limity)

Zartobliwym tonem to bylo oczywiscie
Chociaz portugalskie obywatelstwo to tam ma albo moze miec pewnie co trzeci

bódyń 30.07.2016 07:37

Tu Dziennik wie/zgaduje/przypuszcza za co ile poszlo
http://www.dziennikpolski24.pl/sport...akow,10461072/

pepe72 30.07.2016 07:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukasz (Post 1444637)
Jeśli miałybś lub masz rację, dla owej osoby nie ma znaczenia jaki klub kupi - czy Wisłę z milionowego miasta czy Koronę z 200 tysięcznego. W Kielcach Meresińskiego radni ocenili negatywnie - nie dobił targu. Oficjalnie z powodu nieudolnych negocjacji i specyficznej kulturze osobistej. Słabo jak na powiernika.

...

W Kielcach ponoć poszło o to, że z 30 osób zarządzających klubem miało zostać 7 (czy jakoś tak). A to wszystko lokalne układy.

pepe72 30.07.2016 08:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1444653)
Na pewno nie można go też oceniać przez pryzmat majątku. Lesnodorski z Mioduskim wcale nie mieli kasy na top 100, a nie wiem czy na top 200 lub 300 mają. Ale mają plan, pasje, zaangażowanie.
Lesnodorski tez zgrywa playboya i oceniając z zewnątrz nikt nie dałby mu prowadzić budki z lodami. Ale jednak L ogarniają mądrze i z głową.

Z drugiej strony masz Cupiała i Filipiaka, którzy przy takim majątku nie potrafią zrobić nic. Bo myslą realiami poprzedniej epoki, mają przestarzałe metody.

Dlatego wstrzymajmy się z osądem.

4 miejsce Craxy w zeszłym sezonie to nie jest takie nic ...

Szofer 30.07.2016 08:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1444627)
Na gorąco:

- jakoś ufam Cupiałowi, że nie oddałby Wisły w złe ręce i że sprawdził komu sprzedaje
- sytuacją w Koronie nie można się sugerować - tam był chory układ z miastem, polityka itp.
- Stanowski na TT napisał: Leśnodorski z Mioduskim również przychodzili do L bez medialnych majątków, a było to najlepsze co mogło się zdarzyć temu klubowi
- ostatnia i najważniejsza rzecz - jestem pewien, że nie będzie rządził sam tylko będzie gromadził tu kapitał z różnych źródeł, inwestorów, sponsorów.

Tyle - czekamy na 1 konferencje i trzeba dać mu czas.

dokładnie to samo uważam co w punkcie pierwszym
a co do ostatniego punktu, cytat z oswiadczenia TF:
"Nowy Inwestor przedstawił wiarygodną i potwierdzoną listę sponsorów oraz przedstawił odpowiednie gwarancje realizacji umowy. Nowy Właściciel zaprezentował szczegółowy program rozwoju Klubu oraz kadrę menadżerską, która będzie odpowiedzialna za jego realizację. Wszelkie sprawy Klubu wraz z bilansem zostały przekazane nowemu Właścicielowi"

wiesniak842 30.07.2016 08:05

Ja też mogę przedstawić wiarygodną i sprawdzoną listę sponsorów. Pytanie tylko, czy to będzie realizowane, czy pozostanie na poziomie obietnic.

Sevi 30.07.2016 08:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1444879)
4 miejsce Craxy w zeszłym sezonie to nie jest takie nic ...

Wypadek przy pracy, w tym sezonie obessają.

Elefant 30.07.2016 08:11

Spółkę (bo nie klub) przejął facet (bo nie biznesmen), znany z tego, że nazwijmy to elegancko, jest widywany z aktorką znaną z tego, że jest znana.

Jeżeli jest to pomysł tłiterowoinstagramowego umysłu, to w przyszłym roku spółkę przejmuje TS i zaczynamy od czwartej ligi.
Jeżeli jest to słup, to też niczego dobrego nie wróży, bo poważni biznesmeni albo kupują klub sami by błyszczeć, albo dają słup by robić przewał.

Jeżeli dodać do tego fakt, że nowi właściciele kupiliby cokolwiek...

Nie pokładam bym zanadto nadziei w tym, że Cupiał nie sprzedał by byle komu.

Ale na razie to tylko gdybanie, poczekajmy do konferencji.

Cytat:

Ale czekają go jeszcze rozmowy z miastem Kraków w sprawie nowej umowy o dzierżawie stadionu przy ulicy Reymonta. Na mocy tej podpisanej przez Tele-Fonikę piłkarska spółka płaci miesięcznie 200 tys. zł netto (rocznie z VAT-em to prawie 3 mln zł). Nowy inwestor będzie chciał namówić władze miasta, by zminimalizowały tę kwotę, albo – w ramach wsparcia promocyjnego dla klubu - wręcz w ogóle z niej zrezygnowały.

Jeżeli w tym fragmencie jest tylko cień rzeczywistych intencji nowego właściciela to jego nadzieje i pomysł na spółkę skwituje to tak :haha:

pepe72 30.07.2016 08:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Delgado (Post 1444724)
No dobra, wszystko super, wiadomo, słupy, za nimi wielka kasa, Boguś nie zostawiłby Wisełki w rękach gołodupców.
Ale w takim razie dlaczego w Kielcach rozpoczęli od obniżki kontraktów?...

Dlaczego mieli pchać kasę w gości, którzy nie potrafią grać? Korona w zeszłym sezonie mówiąc łagodnie "nie powalała". Teraz też jest na swoim poziomie (14 po 2 kolejkach).

wiesniak842 30.07.2016 08:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1444883)

Jeżeli w tym fragmencie jest tylko cień rzeczywistych intencji nowego właściciela to jego nadzieje i pomysł na spółkę skwituje to tak :haha:


Czyli Twoim zdaniem złym będzie, jeśli nowy właściciel potarguje się z żydem Majchrowskim bądź jego przydupasami o to żeby Wisła mu/im mniej płaciła za dzierżawę?

pepe72 30.07.2016 08:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1444778)
Niektórym proponuję wyjść na dwór przewietrzyć się....ewentualnie pie...olnąć w ścianę głową

Kolego "na dwór" to w Wawie mówią
W Kraku to się mówi na pole ;)

Pan Jotka 30.07.2016 08:18

Robiłem ostatnio rekonesans wokół ewentualnego kupna krakowskiej Wisły i widząc sytuację z bliska, zraziłem się do tego pomysłu. Klubem rządzą kibice, właściciel ma niewiele do powiedzenia. To jest dramat — mówi Józef Wojciechowski, właściciel JW Construction, niegdyś właściciel warszawskiej Polonii.

http://www.pb.pl/4605573,38921,pol-m...polskiej-pilce

Tyle w temacie szejków czy inwestorow z Chin. Mało kto chciał w ogóle ten cyrk kupić. Nie znam gościa, ale pamietam, że w 1997 jak wchodziła TF do klubu to część kibiców wieszczyła upadek klubu,robiła prptesty i skandowała o Kutafonice rózne rzeczy. Także...Wrzuććie na luz co niektórzy. Stary pomysł się wypalił,ostatnie dwa lata to ewidentny zjazd i ktoś znowym konceptem jest potrzebny. Przede wszytskim trzeba poprawić marketing,część dochodową(zapewne ściąć koszty) i dopiero myśleć o pucharach. Nikt nie przyjdzie i nie sypnie milionami euro ! Jak ktoś ma taką nadzieje to przepraszam, ale pomylił chyba rzeczywistość z FMem...

pepe72 30.07.2016 08:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinkrakwoj (Post 1444813)
Zastanówmy się po co takiemu komuś klub? No chyba nie po to, żeby roz.......ić trochę kasy zamiast na lambo albo porsche?

Chciał kupić Koronę, teraz Kupił Wisłę - pytanie po co mu to? Chyba po to żeby być bardziej znanym.

Dać szansę, z doświadczenie widzę po tym forum że im więcej narzekających tym lepiej.
Miejmy nadzieję, że:

a. gość jest ogarnięty
b. nie traktuje tego jako zabawy
c. a tak właściwie jest słupem kogoś bardziej poważnego, kto bałby się żeby jego oficjalna inwestycja w klub nie zraziła jakiś klientów itp.

Miejmy nadzieję również, że ma świadomość co mogą zrobić kibice Wisły jeżeli będzie nazwijmy to... niepoważny.

Prof twierdził, że Craxe kupił w ramach budżetu reklamowego Comarchu. Zwłaszcza, że mniej więcej wtedy Comarch przejął CDN i miał "masowy" produkt, który potrzebował reklamy.

krzaq12 30.07.2016 08:54

Z tego co wyczytałem odnośnie Korony to jej największym problemem jest fakt, że ,,boją" się prywatyzacji. Być może samej w sobie, a być może dlatego że większość z Rady Miasta i lokalnych urzędników wówczas nie miałaby żadnego wpływu na klub, nie mogłaby robić dzięki niemu interesów, zarabiać się itp, itd. Ponoć ten cały Meresiński i Citko chcieli dodatkowo zabezpieczyć miasto i zawrzeć w umowie prawo pierwokupu dla Miasta.
Korona się wypięła na nich bo uznała że są mało wiarygodni, woleli Senegalczyków.
Prawda jest jednak taka że Meresiński ma swój nowy klub, a Korona jak była miasta tak jest.

Prawda zawsze leży gdzieś po środku.

nesta 30.07.2016 08:58

Wiceprezesem spółki Projekt Gmina, której prezesem jest Meresinski, jest córka Antoniego Ptaka.
Można pospekulować

Edit

janex89@mateusz212 Ich jest więcej jak dwóch, moje oceny nie są istotne, czas pokaże i ich zweryfikuje. Nie będzie na pewno gorzej niż w ost.latach

Generalnie to chłop ktory wszystko przewidział i opisał tydzień temu.

krzaq12 30.07.2016 09:03

Pierwsze informacje podawał nawet wcześniej. Wówczas ludzie wyśmiali jego teorię o przejęciu Wisły Kraków przez inwestorów reprezentowanych prze Marka Citko.

Grzana 30.07.2016 09:32

Mersiński i Citko to słupy...
Słupy Cupiała.

Boss nie pozbył się klubu tylko spełnił warunek konieczny do otrzymania dotacji/wsparcia kredytowego z EBC dla Telefoniki, a którego podstawą było to by w restrukturyzowanym przedsiębiorstwie nie szastać pieniążkami na jakiś piłkarski klubik. Optymalizacja kosztów poprzez ich zmniejszenie czyli sprzedaż majątku zbędnego Telefonice.

Ale jak się chce się zjeść ciastko i mieć ciastko to trzeba myśleć.
I sprzedać klub "sobie".

Dlatego Gaszyński był najpierw w Wiśle potem został został przeniesiony do Telefonik, by pomóc przeprowadzić całą operację.
Dlatego Wisła została dokapitalizowana, a praktycznie niespłacalne długi nagle spłacone.
Dlatego każde negocjacje z kimkolwiek konkretnym były zrywane- Wisły nikt nie chciał sprzedać.
Dlatego wszyscy jak nigdy siedzieli cicho, bo gra nie szła o jakąś sekcję piłkarską, klub czy inną zabawkę tylko o być albo nie być jednej z największych przedsiębiorstw w Polsce i Europie.
Dlatego nowymi właścicielami zostało dwóch ananasków.
"Wrogie przejęcie".
Serio?

Jeżeli to jest prawda to nie dziwie się że Cupiał jest (był) jednym z najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi w tym kraju.

cudlaty 30.07.2016 09:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bronex (Post 1444814)
Problem polega .... ....a kolejny magik bez' wczoraj' i bez 'jutro' ,który wypłukał trochę kasy z powietrza bo miał dobre układy. Przyszłość Wisły Kraków to realia Polonii Warszawa.


k..waaaaa!!!! nie wytrzymam! Czy ktoś Ci tu przypadkiem nie radził byś wyszedł na DWÓR czy też pole?! Chłopie ochłoń trochę, daj na wstrzymanie i czekaj! Już wiemy, że srasz w gacie. Sraj dalej w ciszy...

crux.a 30.07.2016 09:43

Cupiał był najbogatszym kibicem Wisły. A nowym właścicielom na pewno nie chodzi o sentymenty, tylko o zarobek. Sądzę, że to jest dobre nastawienie. Żeby stworzyć stabilny, przynoszący regularny dochód klub ekstraklasowy, nie trzeba być w setce najbogatszych Polaków. Trzeba mieć know-how, energię, płynność finansową, cierpliwość i szczęście. Dlatego jestem ostrożnym optymistą.

Pan Jotka 30.07.2016 09:45

Za tym ktoś stoi. Nie chciał firmować tego swoim nazwiskiem i stąd słup. Odpowiedź jest w listach intencyjnych. To ze zapłacone zostanie zaledwie 1 mln złotych o niczym nie świadczy. Zobowiązania sumarycznie to ok. 16 mln złotych. Ktoś postanowił wstąpić w miejsce dotychczasowego dłużnika. Nie mówcie mi , że kolesiowi znikąd nagle banki daja 16 mln gwarancji. Plus dochodzi do tego kasa na bieżącą działalność.
Ptak nie raz mówił, ze myśli o powrocie do piłki. Kto wie? Może to jest jakiś trop z tym, że w jednej spółce prezesem jest
Meresiński i Ptakówna?
Sam Ptak to nr 9 na liście najbogatszych Polaków i od tej strony nie byłoby źle.Natomiast wiele się wyjaśni po sponsorze na koszulkach. Jeżeli CH Rzgów albo CHPtak to będzie wszystko wiadomo.

Edit: Grzana to co piszesz ma sens. Też to należałoby brac na serio.

morganfield 30.07.2016 09:46

http://historiawisly.pl/wiki/images/...rek_Citko-.jpg

Czy to oznacza, że w bufecie będzie można dostać śledzie?

krzaq12 30.07.2016 09:46

Cytat:

Mersiński i Citko to słupy...
Słupy Cupiała.

Boss nie pozbył się klubu tylko spełnił warunek konieczny do otrzymania dotacji/wsparcia kredytowego z EBC dla Telefoniki, a którego podstawą było to by w restrukturyzowanym przedsiębiorstwie nie szastać pieniążkami na jakiś piłkarski klubik. Optymalizacja kosztów poprzez ich zmniejszenie czyli sprzedaż majątku zbędnego Telefonice.

Ale jak się chce się zjeść ciastko i mieć ciastko to trzeba myśleć.
I sprzedać klub "sobie".

Dlatego Gaszyński był najpierw w Wiśle potem został został przeniesiony do Telefonik, by pomóc przeprowadzić całą operację.
Dlatego Wisła została dokapitalizowana, a praktycznie niespłacalne długi nagle spłacone.
Dlatego każde negocjacje z kimkolwiek konkretnym były zrywane- Wisły nikt nie chciał sprzedać.
Dlatego wszyscy jak nigdy siedzieli cicho, bo gra nie szła o jakąś sekcję piłkarską, klub czy inną zabawkę tylko o być albo nie być jednej z największych przedsiębiorstw w Polsce i Europie.
Dlatego nowymi właścicielami zostało dwóch ananasków.
"Wrogie przejęcie".
Serio?

Jeżeli to jest prawda to nie dziwie się że Cupiał jest (był) jednym z najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi w tym kraju.
Bardzo mocna teza.....

JacobCFC 30.07.2016 09:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grzana (Post 1444895)
Mersiński i Citko to słupy...
Słupy Cupiała.

Boss nie pozbył się klubu tylko spełnił warunek konieczny do otrzymania dotacji/wsparcia kredytowego z EBC dla Telefoniki, a którego podstawą było to by w restrukturyzowanym przedsiębiorstwie nie szastać pieniążkami na jakiś piłkarski klubik. Optymalizacja kosztów poprzez ich zmniejszenie czyli sprzedaż majątku zbędnego Telefonice.

Ale jak się chce się zjeść ciastko i mieć ciastko to trzeba myśleć.
I sprzedać klub "sobie".

Dlatego Gaszyński był najpierw w Wiśle potem został został przeniesiony do Telefonik, by pomóc przeprowadzić całą operację.
Dlatego Wisła została dokapitalizowana, a praktycznie niespłacalne długi nagle spłacone.
Dlatego każde negocjacje z kimkolwiek konkretnym były zrywane- Wisły nikt nie chciał sprzedać.
Dlatego wszyscy jak nigdy siedzieli cicho, bo gra nie szła o jakąś sekcję piłkarską, klub czy inną zabawkę tylko o być albo nie być jednej z największych przedsiębiorstw w Polsce i Europie.
Dlatego nowymi właścicielami zostało dwóch ananasków.
"Wrogie przejęcie".
Serio?

Jeżeli to jest prawda to nie dziwie się że Cupiał jest (był) jednym z najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi w tym kraju.

Gdyby dłużej się nad tym zastanowić, to wydaje się to nawet bardziej niż prawdopodobne, ale oznaczało by to, że dalej tkwilibyśmy w marazmie w jakim tkwimy.

Wg mnie to nam nie potrzeba bogatego szejka, który będzie sypał kasą na początku, do momentu aż zabawka mu się znudzi. Nam potrzeba ludzi z głową na karku, którzy będą potrafili wykorzystać resztki potencjału klubu, pozbędą się komuchów, którzy myślą tylko o tym, by napchać własną kieszeń, a zastąpi ich młodymi ludźmi z pasją i zajawką do sportu.

czaro 30.07.2016 09:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grzana (Post 1444895)
Mersiński i Citko to słupy...

W jakim sensie? Jak wygląda konstrukcja tego słupa?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grzana (Post 1444895)
Słupy Cupiała.
Ale jak się chce się zjeść ciastko i mieć ciastko to trzeba myśleć.
I sprzedać klub "sobie".

To dlaczego Telefonika nie sprzedała klubu Cupiałowi? Co niby stało na przeszkodzie? Przecież nie te kredyty. Ani wizerunek, bo skoro Cupiał nigdy nie krył swojego zaangażowania w zarządzanie Wisłą, to dlaczego miałby to robić teraz? A gdyby nawet nagle po 20 lat jednak pomyślał: "wszyscy wiedzą, że przez TF mam bezpośredni wpływ na Wisłę, to teraz się schowam, niech myślą, że zniknąłem", to a) jeszcze raz pytam: jak tego dokonał od strony prawnej, b) dlaczego klubu nie kupił ktoś z otoczenia BC, tylko całkowicie obcy ludzie z drugiego końca Polski, z zupełnie innego środowiska, którzy przed chwilą chcieli kupić Koronę?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grzana (Post 1444895)
Mersiński i Citko to słupy...
Słupy Cupiała

Ale jak się chce się zjeść ciastko i mieć ciastko to trzeba myśleć.
I sprzedać klub "sobie".

Jeżeli to jest prawda to nie dziwie się że Cupiał jest (był) jednym z najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi w tym kraju.

Z całym szacunkiem, ale ta teoria nie trzyma się kupy i jak czytam takie rzeczy, to nie dziwię się, że ludzie wierzyli kiedyś w szamanów, boskie namaszczenie królów i inne przesądy. Co każde Ci wierzyć, że BC to taki mastermind?

For_FuN_ 30.07.2016 09:56

Lektura fejsbooka tego pana, to naprawdę zabawne przeżycie ;). Przynajmniej można poznać poziom intelektualny pana "wiadomixa" Meresińskiego.

P.S - Słupem zostaje gość z Warszawy, o którym boży świat nie słyszał i który nie miał 5 mln zł na kupienie Korony. No naprawdę... wyższy poziom absurdu.

Pan Jotka 30.07.2016 10:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1444903)
W jakim sensie? Jak wygląda konstrukcja tego słupa?

A na przykład tak, że mu obiecali ze klub wyprowadzą na prostą i za to dostaną 30% od transferów na które wyłączność ma Citko. Albo zostanie odkupiony klub po restruktiryzacji za 3 mln złotych.
Form jest wiele. Teoria Grzeny ma sens. Natomiast co do zarzutu. że Cupiał mógł kupic klub. Nie wiadomo.Moze nie miał tyle wolnej gotówki albo żona mu zabroniła więcej w Wisłę pakować. Wiele dziwnych argumentów może za tym stać.
Edit: To jest dobre. https://www.facebook.com/jakub.meresinski?fref=ts W tle R22 a obczajcie post z 16 maja :D

Grzana 30.07.2016 10:04

Sprawozdania finansowe Telefoniki i jej pozycja na rynku z ostatnich 20 latach .

Być może nie sprzedała Cupiałowi dlatego że nikt nie chce pakować w klub własnych pieniędzyz których nawet odpisu wtedy nie zrobisz. A tak Telefonika stworzy fundusz inwestycyjny joint venture który zainwestuje w innowacyjną spółkę której właścicielem jest Meresiński.... Po drodze odpisy, zwolnienia podatkowe, umorzenia, linia kredytowa etc etc.

Nie mowie ze tak akurat będzie, ale rozumiesz model działania?
Zresztą zobaczymy.

For_FuN_ 30.07.2016 10:13

Czyli słupy Ciupała chciały najpierw przejąć Koronę... Genialne ;)!

tommiyacht 30.07.2016 10:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 1444908)
Czyli słupy Ciupała chciały najpierw przejąć Koronę... Genialne ;)!

Genialne jest to żeby każdy tak myślał :)

Pan Jotka 30.07.2016 10:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 1444908)
Czyli słupy Ciupała chciały najpierw przejąć Koronę... Genialne ;)!

A może nie udało im się przejąc Korony to im zaproiponowano rolę słupów?
Poczekajmy na sponsora z koszulki.

nesta 30.07.2016 10:22

Piękna fantazja chcąca pożenić to co sie stało. Nowego właściciela z dobrym wujkiem Cupiałem, ktory nadal jest w Wisle.
Żeby nie było - całkowicie normalna jak sie kogos traci po tylu latach. Niestety lub stety - tylko fantazja :)

czaro 30.07.2016 10:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 1444905)
A na przykład tak, że mu obiecali ze klub wyprowadzą na prostą i za to dostaną 30% od transferów na które wyłączność ma Citko. Albo zostanie odkupiony klub po restruktiryzacji za 3 mln złotych.

Naprawdę uważasz, że Cupiał zrzekł by się wpływu na Wisłę.... z troski o Wisłę, którą następnie znów miałby przejąć? Ani to nie leży w jego charakterze - na tyle, na ile mogliśmy ten charakter poznać przez tych dwadzieścia lat, ani to nie klei się od strony biznesowej, bo to za duże ryzyko.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grzana (Post 1444906)
Być może nie sprzedała Cupiałowi dlatego że nikt nie chce pakować w klub własnych pieniędzy których nawet odpisu wtedy nie zrobisz. A tak Telefonika stworzy fundusz inwestycyjny joint venture który zainwestuje w innowacyjną spółkę której właścicielem jest Meresiński.... Po drodze odpisy, zwolnienia podatkowe, umorzenia, linia kredytowa etc etc.

Nie mowie ze tak akurat będzie, ale rozumiesz model działania?
Zresztą zobaczymy.

Nie znam się na prawie podatkowym, więc trudno mi ten pomysł zweryfikować. Ale z komunikatu nie wynika, że Wisłę przejął fundusz, tylko osoba fizyczna, która podpisała listy intencyjne ze sponsorami.

Czytam to teraz na spokojnie i:

1) >>władze Grupy zobowiązały Zarząd do konsekwentnej realizacji strategii rozwoju Grupy Kapitałowej. Zgodnie z obowiązującym dokumentem - zasoby finansowe i techniczne będą przeznaczone w całości na rozwój produkcji i technologii wytwarzania kabli różnych zastosowań w sześciu należących do Grupy Kapitałowej zakładach w trzech krajach<<

TF będzie trzymać się z daleka od jakiejkolwiek działalności niezwiązanej ze statutowym przedmiotem działalności.

2) >>zbyciu posiadanych akcji i zmianie głównego akcjonariusza klubu Wisła Kraków SA<<

TF zbyła wszystkie ("zbyciu posiadanych akcji") albo większość ("zmianie głównego(!) akcjonariusza"; "Wisła Kraków SA zyskała nowego inwestora strategicznego"; ""Wspólnie z nowym Inwestorem oczekujemy dziś od zawodników i zespołu szkoleniowego bardzo dobrych wyników zarówno w lidze polskiej, jak i rozgrywkach europejskich") akcje Wisły

3) >>nowy Właściciel Pan Jakub Meresiński<<

Akcje Wisły zostały nabyte nie przez fundusz, ale przez osobę fizyczną - JM.

BTW teraz dopiero, jak czytam to na spokojnie, łapię, że Citko jest tam wymieniony jako profesjonalna kadra menedżerska, a nie współwłaściciel. Trochę chaotycznie napisany ten komunikat.

4) >>Dziś Wisła Kraków SA, między innymi dzięki zaangażowaniu oraz dokapitalizowaniu przez Tele-Fonika Kable S.A., znajduje się na prostej drodze prowadzącej do ponownej walki o najwyższe cele sportowe w kraju, jak i w rozgrywkach europejskich. Podkreślić należy, iż prawie 20-letnie partnerstwo „Białej Gwiazdy” z Grupą Tele-Fonika doprowadziło do zbudowania klubu o solidnych podstawach organizacyjnych i finansowych. <<

Podejście zarządu TF i Cupiała jest takie: całujcie nas po rękach za 20 lat, co złego to nie my. Szczerze? Cupiał był hojnym dobrodziejem, ale żadnych solidnych podstaw to tu nie zbudował.

5) >>Ta decyzja podyktowana jest odpowiedzialnością za tworzone przez nas 3200 miejsc pracy. Bieżące działania i podejmowane decyzje są częścią uzgodnień zawartych z bankami finansującymi działalność Grupy Kapitałowej.<<

Prawdziwa jest plotka, że TF sprzedała Wisłę, bo taki był warunek banków, udzielających kredyty. Ergo TF zależało na czasie, klub sprzedano temu, kto zaoferował najlepsze warunki w najkrótszym czasie i nie chciałby przeprowadzać za długiego due diligence. Konwersja długu na akcje może być traktowana jako ostatni dar Cupiała, a może być traktowana jako niezbędna konieczność by Wisły się pozbyć. Dużo łatwiej jest sprzedać pozbyć się akcji niż zacząć likwidować spółkę, w której - jak wiemy - nie zawsze wszystko funkcjonowało tak, że audyt przeprowadzony byłby bez żadnych wątpliwości.

6) >>Nie jest tajemnicą, że od wielu miesięcy prowadzone były rozmowy z firmami i inwestorami zainteresowanymi aktywnym zaangażowaniem się w budowanie przyszłości „Białej Gwiazdy”. Proces sprzedaży trwał długo ze względu na wybór inwestora, który zapewni Klubowi jego rozwój i będzie dbał o wizerunek i tradycję Klubu. Z kilku ofert została wybrana ta, która po wszechstronnej analizie spełniła wszystkie postawione warunki i oczekiwania<<

Chciałbym w to wierzyć, ale postaci nowego właściciela i naszej nowej profesjonalnej kadry menedżerskiej nie napawają optymizmem. Pewnie, JM to fajny chłopak, śmiga na paksę i jeździ szybkimi furami - kto by tak nie chciał. No, ale zgodzicie się chyba, że nie zdradza to cech, które charakteryzują (ale oczywiście nie wykluczają - nie szata zdobi człowieka) człowieka przejawiającego troskę i przywiązanie do własnego przedsięrbiorstwa-dziecka, dążącego do stabilizacji, skłonnego podejmować decyzje z chłodną głową i z myślą o pracownikach tego przedsiębiorstwa i kibicach klubu, którym to przedsiębiorstwo jest. Podobnie Marek Citko. To sympatyczny facet, jak byłem dzieciakiem bardzo podobała mi się bramka strzelona Athletico z połowy boiska, ale pomiędzy statusem gwiazdki polskiej piłki lat '90 oraz przeciętną karierą menedżerską a doświadczeniem, zdolnościami i wiedzą cechującymi "profesjonalną kadrę menedżerską" nie ma korelacji.

Davey777 30.07.2016 10:53

Raczej Meresiński i Citko nie są słupami Cupiała, przynajmniej nic na to nie wskazuje. Wcześniej chcieli przejąć Koronę. Jakby Wisłę kupił Kapka to wtedy byłoby pewne że działa w imieniu BC, a tak to pozostają domysły. Oby byli naprawdę słupami, nieważne kogo, byle tylko z kapitałem.

Elefant 30.07.2016 11:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1444885)
Czyli Twoim zdaniem złym będzie, jeśli nowy właściciel potarguje się z żydem Majchrowskim bądź jego przydupasami o to żeby Wisła mu/im mniej płaciła za dzierżawę?

Nie, moim zdaniem takie myślenie to po pierwsze myślenie życzeniowe.
Jakich niby argumentów mieliby użyć. Wyprowadzka na Wawel a może do kauflandu ?
Czego niby Majchrowski miałby się przestraszyć ?

A drugie, zaczynie działalności od obniżania kosztów i proszalczego wyciągania ręki o wsparcie niczego dobrego nie wróży.

No, ale może chodzi o to by "poszczypać żyda" i zyskać trochę lajków gimbazy. Wcale bym się nie zdziwił.

Wszystkie opinie w ogóle ważne pod warunkiem, że w artykule jest cień prawdy.

wwf 30.07.2016 11:24

Ja tam wysłałem mu zapka na FB . A co tam mieć w znajomych właściciela Wisły na Facebooku to + 100 do respectu na dzielnii.

Zwitter 30.07.2016 11:25

Podobno gość jest uczciwym człowiekiem i miał poważne plany związane z Koroną, nie dogadał się z nimi i się wycofał. W sumie się nie dziwię, tam jest chory układ z miastem. Czy jest czyimś słupem to pojęcia nie mam, ale to chyba pewne, że jest, nie wiadomo tylko kogo.

Generalnie Wisła jest niesamowicie medialnym klubem, trzeba włożyć sporo pracy i da się to ładnie ogarnąć, pokazał to Leśnodorski w Legii, nie trzeba pompować milionów. Zobaczymy co z tego będzie, my możemy tylko życzyć powodzenia.

mitmichael 30.07.2016 11:38

A najwazniejsze dla wszystkich jest to, ze Meresinski kreci z Joanna Jabłczyńską, to najwiekszy problem dla wielu kibicow z tego co mozna było wyczytac nie tylko tutaj ale takze na fejsbuku :lol:

bódyń 30.07.2016 11:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grzana (Post 1444895)
Mersiński i Citko to słupy...
Słupy Cupiała.

A czemuz to Cupial potrzebuje slupow? Sam moglby kupic Wisle.
I slupy Cupiala poszly dla zmylki po Korone, podpisaly umowe przedstepna ktorą storpedowalo miasto Kielce?
Bez jaj


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:55.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl