![]() |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Chociaz portugalskie obywatelstwo to tam ma albo moze miec pewnie co trzeci |
Tu Dziennik wie/zgaduje/przypuszcza za co ile poszlo
http://www.dziennikpolski24.pl/sport...akow,10461072/ |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
a co do ostatniego punktu, cytat z oswiadczenia TF: "Nowy Inwestor przedstawił wiarygodną i potwierdzoną listę sponsorów oraz przedstawił odpowiednie gwarancje realizacji umowy. Nowy Właściciel zaprezentował szczegółowy program rozwoju Klubu oraz kadrę menadżerską, która będzie odpowiedzialna za jego realizację. Wszelkie sprawy Klubu wraz z bilansem zostały przekazane nowemu Właścicielowi" |
Ja też mogę przedstawić wiarygodną i sprawdzoną listę sponsorów. Pytanie tylko, czy to będzie realizowane, czy pozostanie na poziomie obietnic.
|
Cytat:
|
Spółkę (bo nie klub) przejął facet (bo nie biznesmen), znany z tego, że nazwijmy to elegancko, jest widywany z aktorką znaną z tego, że jest znana.
Jeżeli jest to pomysł tłiterowoinstagramowego umysłu, to w przyszłym roku spółkę przejmuje TS i zaczynamy od czwartej ligi. Jeżeli jest to słup, to też niczego dobrego nie wróży, bo poważni biznesmeni albo kupują klub sami by błyszczeć, albo dają słup by robić przewał. Jeżeli dodać do tego fakt, że nowi właściciele kupiliby cokolwiek... Nie pokładam bym zanadto nadziei w tym, że Cupiał nie sprzedał by byle komu. Ale na razie to tylko gdybanie, poczekajmy do konferencji. Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Czyli Twoim zdaniem złym będzie, jeśli nowy właściciel potarguje się z żydem Majchrowskim bądź jego przydupasami o to żeby Wisła mu/im mniej płaciła za dzierżawę? |
Cytat:
W Kraku to się mówi na pole ;) |
Robiłem ostatnio rekonesans wokół ewentualnego kupna krakowskiej Wisły i widząc sytuację z bliska, zraziłem się do tego pomysłu. Klubem rządzą kibice, właściciel ma niewiele do powiedzenia. To jest dramat — mówi Józef Wojciechowski, właściciel JW Construction, niegdyś właściciel warszawskiej Polonii.
http://www.pb.pl/4605573,38921,pol-m...polskiej-pilce Tyle w temacie szejków czy inwestorow z Chin. Mało kto chciał w ogóle ten cyrk kupić. Nie znam gościa, ale pamietam, że w 1997 jak wchodziła TF do klubu to część kibiców wieszczyła upadek klubu,robiła prptesty i skandowała o Kutafonice rózne rzeczy. Także...Wrzuććie na luz co niektórzy. Stary pomysł się wypalił,ostatnie dwa lata to ewidentny zjazd i ktoś znowym konceptem jest potrzebny. Przede wszytskim trzeba poprawić marketing,część dochodową(zapewne ściąć koszty) i dopiero myśleć o pucharach. Nikt nie przyjdzie i nie sypnie milionami euro ! Jak ktoś ma taką nadzieje to przepraszam, ale pomylił chyba rzeczywistość z FMem... |
Cytat:
|
Z tego co wyczytałem odnośnie Korony to jej największym problemem jest fakt, że ,,boją" się prywatyzacji. Być może samej w sobie, a być może dlatego że większość z Rady Miasta i lokalnych urzędników wówczas nie miałaby żadnego wpływu na klub, nie mogłaby robić dzięki niemu interesów, zarabiać się itp, itd. Ponoć ten cały Meresiński i Citko chcieli dodatkowo zabezpieczyć miasto i zawrzeć w umowie prawo pierwokupu dla Miasta.
Korona się wypięła na nich bo uznała że są mało wiarygodni, woleli Senegalczyków. Prawda jest jednak taka że Meresiński ma swój nowy klub, a Korona jak była miasta tak jest. Prawda zawsze leży gdzieś po środku. |
Wiceprezesem spółki Projekt Gmina, której prezesem jest Meresinski, jest córka Antoniego Ptaka.
Można pospekulować Edit janex89@mateusz212 Ich jest więcej jak dwóch, moje oceny nie są istotne, czas pokaże i ich zweryfikuje. Nie będzie na pewno gorzej niż w ost.latach Generalnie to chłop ktory wszystko przewidział i opisał tydzień temu. |
Pierwsze informacje podawał nawet wcześniej. Wówczas ludzie wyśmiali jego teorię o przejęciu Wisły Kraków przez inwestorów reprezentowanych prze Marka Citko.
|
Mersiński i Citko to słupy...
Słupy Cupiała. Boss nie pozbył się klubu tylko spełnił warunek konieczny do otrzymania dotacji/wsparcia kredytowego z EBC dla Telefoniki, a którego podstawą było to by w restrukturyzowanym przedsiębiorstwie nie szastać pieniążkami na jakiś piłkarski klubik. Optymalizacja kosztów poprzez ich zmniejszenie czyli sprzedaż majątku zbędnego Telefonice. Ale jak się chce się zjeść ciastko i mieć ciastko to trzeba myśleć. I sprzedać klub "sobie". Dlatego Gaszyński był najpierw w Wiśle potem został został przeniesiony do Telefonik, by pomóc przeprowadzić całą operację. Dlatego Wisła została dokapitalizowana, a praktycznie niespłacalne długi nagle spłacone. Dlatego każde negocjacje z kimkolwiek konkretnym były zrywane- Wisły nikt nie chciał sprzedać. Dlatego wszyscy jak nigdy siedzieli cicho, bo gra nie szła o jakąś sekcję piłkarską, klub czy inną zabawkę tylko o być albo nie być jednej z największych przedsiębiorstw w Polsce i Europie. Dlatego nowymi właścicielami zostało dwóch ananasków. "Wrogie przejęcie". Serio? Jeżeli to jest prawda to nie dziwie się że Cupiał jest (był) jednym z najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi w tym kraju. |
Cytat:
k..waaaaa!!!! nie wytrzymam! Czy ktoś Ci tu przypadkiem nie radził byś wyszedł na DWÓR czy też pole?! Chłopie ochłoń trochę, daj na wstrzymanie i czekaj! Już wiemy, że srasz w gacie. Sraj dalej w ciszy... |
Cupiał był najbogatszym kibicem Wisły. A nowym właścicielom na pewno nie chodzi o sentymenty, tylko o zarobek. Sądzę, że to jest dobre nastawienie. Żeby stworzyć stabilny, przynoszący regularny dochód klub ekstraklasowy, nie trzeba być w setce najbogatszych Polaków. Trzeba mieć know-how, energię, płynność finansową, cierpliwość i szczęście. Dlatego jestem ostrożnym optymistą.
|
Za tym ktoś stoi. Nie chciał firmować tego swoim nazwiskiem i stąd słup. Odpowiedź jest w listach intencyjnych. To ze zapłacone zostanie zaledwie 1 mln złotych o niczym nie świadczy. Zobowiązania sumarycznie to ok. 16 mln złotych. Ktoś postanowił wstąpić w miejsce dotychczasowego dłużnika. Nie mówcie mi , że kolesiowi znikąd nagle banki daja 16 mln gwarancji. Plus dochodzi do tego kasa na bieżącą działalność.
Ptak nie raz mówił, ze myśli o powrocie do piłki. Kto wie? Może to jest jakiś trop z tym, że w jednej spółce prezesem jest Meresiński i Ptakówna? Sam Ptak to nr 9 na liście najbogatszych Polaków i od tej strony nie byłoby źle.Natomiast wiele się wyjaśni po sponsorze na koszulkach. Jeżeli CH Rzgów albo CHPtak to będzie wszystko wiadomo. Edit: Grzana to co piszesz ma sens. Też to należałoby brac na serio. |
http://historiawisly.pl/wiki/images/...rek_Citko-.jpg
Czy to oznacza, że w bufecie będzie można dostać śledzie? |
Cytat:
|
Cytat:
Wg mnie to nam nie potrzeba bogatego szejka, który będzie sypał kasą na początku, do momentu aż zabawka mu się znudzi. Nam potrzeba ludzi z głową na karku, którzy będą potrafili wykorzystać resztki potencjału klubu, pozbędą się komuchów, którzy myślą tylko o tym, by napchać własną kieszeń, a zastąpi ich młodymi ludźmi z pasją i zajawką do sportu. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Lektura fejsbooka tego pana, to naprawdę zabawne przeżycie ;). Przynajmniej można poznać poziom intelektualny pana "wiadomixa" Meresińskiego.
P.S - Słupem zostaje gość z Warszawy, o którym boży świat nie słyszał i który nie miał 5 mln zł na kupienie Korony. No naprawdę... wyższy poziom absurdu. |
Cytat:
Form jest wiele. Teoria Grzeny ma sens. Natomiast co do zarzutu. że Cupiał mógł kupic klub. Nie wiadomo.Moze nie miał tyle wolnej gotówki albo żona mu zabroniła więcej w Wisłę pakować. Wiele dziwnych argumentów może za tym stać. Edit: To jest dobre. https://www.facebook.com/jakub.meresinski?fref=ts W tle R22 a obczajcie post z 16 maja :D |
Sprawozdania finansowe Telefoniki i jej pozycja na rynku z ostatnich 20 latach .
Być może nie sprzedała Cupiałowi dlatego że nikt nie chce pakować w klub własnych pieniędzyz których nawet odpisu wtedy nie zrobisz. A tak Telefonika stworzy fundusz inwestycyjny joint venture który zainwestuje w innowacyjną spółkę której właścicielem jest Meresiński.... Po drodze odpisy, zwolnienia podatkowe, umorzenia, linia kredytowa etc etc. Nie mowie ze tak akurat będzie, ale rozumiesz model działania? Zresztą zobaczymy. |
Czyli słupy Ciupała chciały najpierw przejąć Koronę... Genialne ;)!
|
Cytat:
|
Cytat:
Poczekajmy na sponsora z koszulki. |
Piękna fantazja chcąca pożenić to co sie stało. Nowego właściciela z dobrym wujkiem Cupiałem, ktory nadal jest w Wisle.
Żeby nie było - całkowicie normalna jak sie kogos traci po tylu latach. Niestety lub stety - tylko fantazja :) |
Cytat:
Cytat:
Czytam to teraz na spokojnie i: 1) >>władze Grupy zobowiązały Zarząd do konsekwentnej realizacji strategii rozwoju Grupy Kapitałowej. Zgodnie z obowiązującym dokumentem - zasoby finansowe i techniczne będą przeznaczone w całości na rozwój produkcji i technologii wytwarzania kabli różnych zastosowań w sześciu należących do Grupy Kapitałowej zakładach w trzech krajach<< TF będzie trzymać się z daleka od jakiejkolwiek działalności niezwiązanej ze statutowym przedmiotem działalności. 2) >>zbyciu posiadanych akcji i zmianie głównego akcjonariusza klubu Wisła Kraków SA<< TF zbyła wszystkie ("zbyciu posiadanych akcji") albo większość ("zmianie głównego(!) akcjonariusza"; "Wisła Kraków SA zyskała nowego inwestora strategicznego"; ""Wspólnie z nowym Inwestorem oczekujemy dziś od zawodników i zespołu szkoleniowego bardzo dobrych wyników zarówno w lidze polskiej, jak i rozgrywkach europejskich") akcje Wisły 3) >>nowy Właściciel Pan Jakub Meresiński<< Akcje Wisły zostały nabyte nie przez fundusz, ale przez osobę fizyczną - JM. BTW teraz dopiero, jak czytam to na spokojnie, łapię, że Citko jest tam wymieniony jako profesjonalna kadra menedżerska, a nie współwłaściciel. Trochę chaotycznie napisany ten komunikat. 4) >>Dziś Wisła Kraków SA, między innymi dzięki zaangażowaniu oraz dokapitalizowaniu przez Tele-Fonika Kable S.A., znajduje się na prostej drodze prowadzącej do ponownej walki o najwyższe cele sportowe w kraju, jak i w rozgrywkach europejskich. Podkreślić należy, iż prawie 20-letnie partnerstwo „Białej Gwiazdy” z Grupą Tele-Fonika doprowadziło do zbudowania klubu o solidnych podstawach organizacyjnych i finansowych. << Podejście zarządu TF i Cupiała jest takie: całujcie nas po rękach za 20 lat, co złego to nie my. Szczerze? Cupiał był hojnym dobrodziejem, ale żadnych solidnych podstaw to tu nie zbudował. 5) >>Ta decyzja podyktowana jest odpowiedzialnością za tworzone przez nas 3200 miejsc pracy. Bieżące działania i podejmowane decyzje są częścią uzgodnień zawartych z bankami finansującymi działalność Grupy Kapitałowej.<< Prawdziwa jest plotka, że TF sprzedała Wisłę, bo taki był warunek banków, udzielających kredyty. Ergo TF zależało na czasie, klub sprzedano temu, kto zaoferował najlepsze warunki w najkrótszym czasie i nie chciałby przeprowadzać za długiego due diligence. Konwersja długu na akcje może być traktowana jako ostatni dar Cupiała, a może być traktowana jako niezbędna konieczność by Wisły się pozbyć. Dużo łatwiej jest sprzedać pozbyć się akcji niż zacząć likwidować spółkę, w której - jak wiemy - nie zawsze wszystko funkcjonowało tak, że audyt przeprowadzony byłby bez żadnych wątpliwości. 6) >>Nie jest tajemnicą, że od wielu miesięcy prowadzone były rozmowy z firmami i inwestorami zainteresowanymi aktywnym zaangażowaniem się w budowanie przyszłości „Białej Gwiazdy”. Proces sprzedaży trwał długo ze względu na wybór inwestora, który zapewni Klubowi jego rozwój i będzie dbał o wizerunek i tradycję Klubu. Z kilku ofert została wybrana ta, która po wszechstronnej analizie spełniła wszystkie postawione warunki i oczekiwania<< Chciałbym w to wierzyć, ale postaci nowego właściciela i naszej nowej profesjonalnej kadry menedżerskiej nie napawają optymizmem. Pewnie, JM to fajny chłopak, śmiga na paksę i jeździ szybkimi furami - kto by tak nie chciał. No, ale zgodzicie się chyba, że nie zdradza to cech, które charakteryzują (ale oczywiście nie wykluczają - nie szata zdobi człowieka) człowieka przejawiającego troskę i przywiązanie do własnego przedsięrbiorstwa-dziecka, dążącego do stabilizacji, skłonnego podejmować decyzje z chłodną głową i z myślą o pracownikach tego przedsiębiorstwa i kibicach klubu, którym to przedsiębiorstwo jest. Podobnie Marek Citko. To sympatyczny facet, jak byłem dzieciakiem bardzo podobała mi się bramka strzelona Athletico z połowy boiska, ale pomiędzy statusem gwiazdki polskiej piłki lat '90 oraz przeciętną karierą menedżerską a doświadczeniem, zdolnościami i wiedzą cechującymi "profesjonalną kadrę menedżerską" nie ma korelacji. |
Raczej Meresiński i Citko nie są słupami Cupiała, przynajmniej nic na to nie wskazuje. Wcześniej chcieli przejąć Koronę. Jakby Wisłę kupił Kapka to wtedy byłoby pewne że działa w imieniu BC, a tak to pozostają domysły. Oby byli naprawdę słupami, nieważne kogo, byle tylko z kapitałem.
|
Cytat:
Jakich niby argumentów mieliby użyć. Wyprowadzka na Wawel a może do kauflandu ? Czego niby Majchrowski miałby się przestraszyć ? A drugie, zaczynie działalności od obniżania kosztów i proszalczego wyciągania ręki o wsparcie niczego dobrego nie wróży. No, ale może chodzi o to by "poszczypać żyda" i zyskać trochę lajków gimbazy. Wcale bym się nie zdziwił. Wszystkie opinie w ogóle ważne pod warunkiem, że w artykule jest cień prawdy. |
Ja tam wysłałem mu zapka na FB . A co tam mieć w znajomych właściciela Wisły na Facebooku to + 100 do respectu na dzielnii.
|
Podobno gość jest uczciwym człowiekiem i miał poważne plany związane z Koroną, nie dogadał się z nimi i się wycofał. W sumie się nie dziwię, tam jest chory układ z miastem. Czy jest czyimś słupem to pojęcia nie mam, ale to chyba pewne, że jest, nie wiadomo tylko kogo.
Generalnie Wisła jest niesamowicie medialnym klubem, trzeba włożyć sporo pracy i da się to ładnie ogarnąć, pokazał to Leśnodorski w Legii, nie trzeba pompować milionów. Zobaczymy co z tego będzie, my możemy tylko życzyć powodzenia. |
A najwazniejsze dla wszystkich jest to, ze Meresinski kreci z Joanna Jabłczyńską, to najwiekszy problem dla wielu kibicow z tego co mozna było wyczytac nie tylko tutaj ale takze na fejsbuku :lol:
|
Cytat:
I slupy Cupiala poszly dla zmylki po Korone, podpisaly umowe przedstepna ktorą storpedowalo miasto Kielce? Bez jaj |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:55. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl