Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Wybory parlamentarne 2015 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9531)

ABGwislakABG 17.10.2015 19:25

Cóż teraz poczną jego fanboy'e?

TSWthedues 17.10.2015 19:29

ehhhh, żeby Cię nie uświadamiać zbytnio BiałaGwiazda to:

http://demotywatory.pl/4336433/Najba...a-Korwin-Mikke
Przyznasz, że niektóre z tych wypowiedzi JKM to ocierają się o absurd!

Poprawność polityczna ma na celu skończenie z mydleniem oczu obywatelom i traktowanie ich jak ludzi myślących a nie debili, co nie oznacza, że trzeba od razu iść w drugą stronę czyli dążyć do kolejnej skrajności, pamiętaj każda wypowiedź ma nieprzekraczalną granicę dobrego smaku:)

P.S. Nikt już poważnie nie traktuje wypowiedzi JKM, nawet media mówią o tym jak o ciekawostce, bo 80% społeczeństwa już go zaszufladkowało przez media. Tak to media kreują wizerunek Polityka!, Jak Kaczyński wspomniał coś o chorobach przenoszonych przez uchodźców to wszystkie większe media niemal chciały go rozerwać na strzępy porównując jego wystąpienie do przemów nazistów.

BiałaGwiazda 17.10.2015 21:29

Zgadza się,ale zauważ czy gdyby Korwin używał takiego języka jak reszta tych polityków to czy ktokolwiek by zwrócił na niego uwagę? Ktokolwiek by się przekonał do jego idei i np wysłuchał jakiegoś jego wykładu z youtube? Jego postać w mediach przez ostatnie 25 lat była zupełnie marginalizowana i właśnie dzięki kontrowersyjnym i odważnym wypowiedziom dał pretekst ludziom do myślenia i wysłuchania co ma do przekazania. I większość ludzi(tych logicznie i trzeźwo myśląych) się z nim zgadza,bo otwierają im się oczy na wiele spraw co do których dotychczas nie mieli pojęcia.
btw
https://scontent.xx.fbcdn.net/hphoto...48969494_o.jpg

IncognitoTSW 17.10.2015 22:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Beata Szydło
Wiceprezes PiS: Trzeba rozmawiać o zmianie systemu emerytalnego, żeby emerytury były wyższe. Proponujemy, żeby emerytury do 1 tys. zł były zwolnione z opodatkowania

Wypowiedź przyszłej p. premier na temat emerytur w "Kropce nad i" na przesłuchaniu u Stokrotki.
Czy ktoś z obozu niepodległościowego może wytłumaczyć jaki w ogóle widzicie sens w podatku dochodowym od emerytur?

Wsciekly Pies 17.10.2015 22:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez IncognitoTSW (Post 1417277)
Wypowiedź przyszłej p. premier na temat emerytur w "Kropce nad i" na przesłuchaniu u Stokrotki.
Czy ktoś z obozu niepodległościowego może wytłumaczyć jaki w ogóle widzicie sens w podatku dochodowym od emerytur?

Ekonomicznie żaden.

Jednak politycznie, daje to kontrolę nad obywatelem, jego pieniędzmi i armię urzędniczą posłuszną Twoim rozkazom.

Korwiniści mówią wprost, że podatek dochodowy daje około 15% wpływu do budżetu, ale pochłania około 80% pracy urzędniczej i zasobów ludzkich. A większość podatku to przelewanie kasy z kont budżetówki do US.

wislak68 18.10.2015 02:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BiałaGwiazda (Post 1417218)
1.Rozumiem że wg Ciebie ustrój monarchii we Francji 1820 czy w Ameryce w wieku XIX to anarchizm w stylu Kropotkina?
2. A co do jeżdżenia po pijaku i zdania na ten temat JKM to widzę że informacje czerpiesz z GW i innych podobnych "źródeł informacji".
3. Fajnie,że zakładasz ale te Twoje założenia to na chwilę obecną tylko fanaberie i domysły. O tym komuniźmie i uwolnieniu od własności prywatnej to nawet nie skomentuje,bo to akurat bardziej dotyczy Twojego wodza Jarka.
4. A co jest dobre w programie PiS? konkretnie? utrzymywanie zbankrutowanego ZUSu? utrzymywanie przywilejów emerytalnych dla określonych grup społecznych? bo ja tam nie widzę nic dobrego dla Polski.
5. Wyświechtane hasła? A to dobre. Ten sam program od 25 lat,co był w UPR i KNP (z dodatkowymi postulatami wynikającymi z naszego członkostwa w UE) i Ty mówisz o zmienianiu w zależności skąd powieje wiatr. Jesteś kompletnym ignorantem. Dla Twojej wiadomości wygląda on tak:
6. Podejrzewałem że Ci się podobała. W końcu zanim przyszła do PiSu była wcześniej w PO i Unii Wolności,więc wcale mnie to nie dziwi.
7. Podobnie zresztą jak Jarosław Gowin( był w PO jest w PiS), a z drugiej strony znowu Michał Kamiński (był w PiS jest w PO). Marcinkiewicz premier za rządów PiS a teraz wielki zwolennik PO. Teraz widzisz jak na dłoni że posłowie PO i PiS niby się kłócą,nie lubią a co raz wymieniają się między sobą stołkami w ramach przyjaźni międzypartyjnej,ciekawe nie? Po prostu jedna wielka sitwa pookrągłostołowa która okrada nas od 25 lat.
8. Nie wszystkie partie tak jak PO i PiS są finansowane z budżetu państwa. A kampania kosztuje,więc skądś pieniądze brać na nią muszą. Inaczej nie mogliby wogóle robić kampanii. Jedna pensja Wiplera to i tak nic w porównaniu do milionów które dostają z budżetu państwa PO i PiS.
9. Tak i dlatego właśnie JKM chce prywatyzacji,zwolnienia urzędników i obniżenia podatków,żeby nie można było więcej kraść - to na pewno będzie dobre tylko dla Korwina.
Przypomnę że Kaczyński zarzekał się że nigdy nie wejdzie w koalicje ze ŚP. Lepperem. Jak się skończyło wszyscy wiemy. Bo w percepcji Jarosława dobre dla Polski jest przede wszystkie to co jest dobre dla Jarosława.
10. Ok,to proponuje czteropak albo "śymboliczne" 10 zł ;)
11. Dobrze,że PiS w czasie dwóch lat swoich rządów za to się zabrał. Rozumiem,że jesteś przeciwny odcięcia od koryta mediów co proponuje Wipler?

1. Rozumiem że Twoim zdaniem należy zalegalizować narkotyki bo nie były one zdelegalizowane "we Francji 1820 czy w Ameryce w wieku XIX"? W takim razie, w ramach poszerzania wolności, proponowałbym jeszcze znieść np: kodeks drogowy. Też nie obowiązywał w tamtych czasach.
2. Wzruszające jest z jakim zaangażowanie młode kuce dowodzą, po każdej kolejne wpadce medialnej Krula, że Wódz nie powiedział tego co powiedział. Proszę dosłowny cytat i link:
"Tłumaczy w rozmowie z nami, że w ramach testów już próbował jazdy po dwóch butelkach wina i tzw. małpce i szło mu całkiem nieźle."
http://www.fakt.pl/politycy/korwin-c...ly,581847.html
3. Niestety kolego ale to Ty nie rozumiesz tego, że cały ruch Korwina wpisuje się w, zapoczątkowany rewolucją francuską, nurt permisywizmu. Czyli sposobu myślenia, zakładającego dominację człowieka (jego: praw, wolności, rozumu itp, itd, do tej pory wymyślono już wiele bzdur które miały by to uzasadniać) nad prawem bożym. I niestety nie ma takiej głupoty i bezeceństwa (komunizm, faszyzm, polityczna poprawność itp, itd) do której nie posunął by się ktoś, kto zapomina o Bogu, a zamiast tego absolutyzuje swoje fantasmagorie (jak np: wolność).
4. Zachęcam do zapoznania się.
http://wybierzpis.org.pl/materialy-programowe
5. Tak bardzo się starałeś a tu argument o "trwałości", poszedł się je..... Program aktualny (przechodni) od 25 lat a tu dzisiaj (na tydzień przed kampanią) Wipler pokazuje coś zupełnie nowego. Zadałem sobie nawet trud żeby przeglądnąć przerzucone na papier pomysły republikanów i słabiutko Panie. W 80% banały w stylu: "aby Polska rosła w siłę a ludzie żyli dostanie", pod którymi mogliby się podpisać wszyscy: od Bryczkowskiego do KPP.
To co rzuca się w oczy przede wszystkim to to że Wipler chciałby państwo biurokratyczne zastąpić sądokracją. Sądy miałyby się zajmować absolutnie wszystkim: od rozpatrywania odwołań od decyzji administracyjnych (bo jeśli coś nie będzie pasować Ci z urzędem, to nie załatwisz tego bezpośrednio z nim, tylko będziesz musiał iść z tym do sądu) do analizowania błędnych decyzji administracyjnych. Nie jestem pewien czy po takich zmianach spadłaby liczba urzędników administracji, ale na pewno dramatycznie wzrosła by liczba osób pracujących w systemie sądowniczym. Ja rozumiem że Wipler, jako prawnik, próbuje promować swoje prywatne interesy, ale trudno nie zauważyć że jego propozycja ma więcej do czynienia z korporacjonizmem (szczególnie prawniczym) niż z liberalizmem.
Ciekawie wyglądają też takie wstawki:
"Ponieważ niektóre obszary aktywności gospodarczej są ściśle kontrolowane przez inne państwa (energetyka, finanse, media, telekomunikacja czy sektor zbrojeniowy), Polska powinna prowadzić w nich efektywną politykę regulacyjną lub – w zakresie eksploatacji zasobów naturalnych – właścicielską." (to już "socjalizm" czy jeszcze nie kolego, jak sądzisz?).
czy
"Należy stanowczo odrzucić tezy o dobroczynnych skutkach wzrostu cen." (czytając to Japończycy pewnie nie mogliby wyjść ze zdumienia)
albo
"Pełna jawność informacji o rezerwach, polityce lokowania środków i związanych z nimi transakcjach banku centralnego gwarantuje ich bezpieczeństwo i możliwość uczciwej oceny kierownictwa banku centralnego" (no to dopiero hedge miały by używanie).
Dziwi też że partia "wolnorynkowa" nie tylko chce zachować ministerstwa polityki gospodarczej i ochrony środowiska ale chce wręcz tworzyć tam nowe działy administracji rządowej.
Ogólnie: banał wymieszany z hipokryzją. Nuda.
6. Tak samo jak mnie nie dziwi bratanie się Korwina z PO.
7. Jeśli to ma być argument to co powiesz o pośle Tomczykiewiczu, Grabarczyku, Nitrasie itp, (o Wiplerze nie wspominając). Stosując Twój sposób rozumowania, należy wnioskować że: "Teraz widzisz jak na dłoni że posłowie PO i KORWIN (UPR, KNP) niby się kłócą,nie lubią a co raz wymieniają się między sobą stołkami w ramach przyjaźni międzypartyjnej,ciekawe nie? Po prostu jedna wielka sitwa pookrągłostołowa która okrada nas od 25 lat.". Natomiast z Gowinem w PiS to coś nowego. Proszę o źródło tej informacji.
8. Czyli rozumiem że gdy pieniądze z budżetu bierze Wipler to wtedy "kampania kosztuje,więc skądś pieniądze brać na nią muszą. Inaczej nie mogliby w ogóle robić kampanii." a gdy np: Brudziński to wtedy mamy "dorwanie się do koryta"? Czego trzeb więcej aby pokazać hipokryzję "niepokornych"?
9. Jak widać ze świeżo opublikowanego programu dla Polski ma być dobre to co jest dobre dla Wiplera (ups, prawników).
JK zrobił z Lepperem taki sojusz że ten ostatni zniknął z polityki (z błogosławieństwem dla kraju).
10. Tak słaba jest Twoja wiara w sukces wyborczy KORWINA?? Tak tanio się nie wywiniesz. Jakiś malt to minimum.
11. Zabrał się na tyle skutecznie że, aby ratować swój tyłek, GW musiała rozpętać histerię prowadzącą do przedterminowych wyborów. Tym razem już gada dobijemy.
Jeśli natomiast chodzi o Wiplera i "odcięcia mediów od koryta" to biorąc pod uwagę z jaką gracją przerobił program KORWINA z liberalnego na sądokratyczny to nie mam złudzeń że punkt widzenia zmieniłby mu się wraz ze zmianą punktu siedzenia.

wislak68 18.10.2015 02:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ABGwislakABG (Post 1417260)
No i co panie ytnelygent wislak68, mialem racje odnosnie zydowskich emerytur?

Oczywiście że nie. Zacytowany artykuł powtarza wszystkie informacje (włącznie z cytatami) które były dostępne wtedy gdy prowadziliśmy naszą dyskusję. Nie ma w nim nic nowego. O ile mnie pamięć nie myli to ustaliliśmy wtedy że najlepszym rozwiązaniem naszego sporu będzie poczekanie do opublikowania oficjalnych danych, dotyczących transferu środków do Izraela z tytułu dodatkowych świadczeń. 20 milionów miesięcznie to kompletna fantasmagoria.
Aż dziw bierze że człowiek z "wrodzoną inteligencją" daje się wypuszczać w tak prymitywną kampanię wyborczą.
A nawiasem mówiąc to sądząc po tym jak słabiutkie metody dezinformacji zaczynają stosować korwinowcy to panika musi być pełna....

wislak68 18.10.2015 02:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BiałaGwiazda (Post 1417274)
Zgadza się,ale zauważ czy gdyby Korwin używał takiego języka jak reszta tych polityków to czy ktokolwiek by zwrócił na niego uwagę? Ktokolwiek by się przekonał do jego idei i np wysłuchał jakiegoś jego wykładu z youtube? Jego postać w mediach przez ostatnie 25 lat była zupełnie marginalizowana i właśnie dzięki kontrowersyjnym i odważnym wypowiedziom dał pretekst ludziom do myślenia i wysłuchania co ma do przekazania. I większość ludzi(tych logicznie i trzeźwo myśląych) się z nim zgadza,bo otwierają im się oczy na wiele spraw co do których dotychczas nie mieli pojęcia.
btw

Idąc tym tokiem rozumowania radziłbym aby jeszcze bardziej zaostrzyć "formy przekazu". Wtedy na pewno jeszcze więcej ludzi "przekona się do jego idei". Na początek sugerowałbym jakąś konferencję prasową połączoną ze striptizem Krula. Efekt murowany.
A na serio: nigdy nie przestanie mnie zdumiewać naiwność z jaką młode kucyki tłumaczą kolejne wpadki Wodza.

wislak68 18.10.2015 03:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ABGwislakABG (Post 1417220)
1. Głupawą? Czyżby? Ciapaki przyjeżdżają po pomoc, śpiwory, namioty, żywność, które nomen omen wypierrdalają do pobliskich koszy na śmieci? Czy chodzi tutaj o ka$ę, którą twój guru pragnie im podarować?
2. W odróżnieniu od pana yntelygenta zauważam gdzie proponowane rozwiązanie w pogrubianym, boldowanym i podkreslanym tekście, którego (jak określasz) w praktyce totalnie nie rozumiesz wyląduje. W ten sposób wydane 522,2 mln ZŁ wyląduje do kosza. Podobnie jak węgierskie kanapki.
3. Tak, zapewne. Zwłaszcza z agencjami praw człowieka, gdy podałbym im przeterminowaną żywność wojskową :rotfl:
4. Nie rozumiesz totalnie "potrzeb" islamistów. Nie masz pojęcia o czymś takim jak eskalacja potrzeb. Wytłumaczę później. Pewnie nawet piramida Maslowa jest dla ciebie czymś zupełnie obcym. Naiwnyś jak młodszy brat w cukierni, że przyjeżdzają tu po takie pierdoły.
5. Nawet "głupawej opinii" nie rozumiesz:
Podawałem przykład ojca przeora kapucynów, żony, męża i baru - też totalnie nic nie zrozumiałeś, pewnie nawet nie przeczytałeś bo opinia z góry wypatrzona.
Osioł w muszce wie, że JEŻELI TUTAJ NIE BĘDZIE SOCJALU I ZASIŁKÓW CIAPAK POTRAKTUJE TEN KRAJ JAK PRZYSTANEK DO NIEMIEC! Gdzie on Ci kurva tu zostanie? Z Zusem, Krusem, 40% VAT&PIT. Podatek katastralny, służba zdrowia. Na umowie śmieciowej? Umowa zlecenie, 7-8zł/h, nadgodziny, robota w lidlu, żabce czy biedronce, gdzie podnosisz po X kilogramów? Oni w dupie mają robotę. Do Europy ciągniesz po socjal.
6. Jeśli byłeś - gratuluję eskapady ;)
7. Nie musiałem być na czarnym lądzie by wiedzieć, że "są pokoleniem, które dało się złapać w siatkę na własnym terenie lub wódz sprzedał ich za paczkę fajek bo i tak nie miałby z nich żadnego pożytku".
Który chciał z nich pracować, wyjechał do STANÓW. USA.
8. Poza tym z konkretnego rejonu, Syrii spierrdalasz merytorycznie rozciągając obszar na całą Afrykę, co tylko potwierdza, że bredzisz.
Co innego północ Afryki, co innego centrum i południe. Kulturowo, gospodarczo, religijnie. Ale jeśli sam nie poszerzysz wiedzy, ja tego za ciebie nie zrobię.
9. tłumaczymy eskalację - gwałtowny, intensywny wzrost, poszerzenie. Na pewno Angela nie będzie chciała zwiększyć liczby ciapatych u nas. Już masz informacje o 100 tys po wyborach. Już wiadomo, że bez problemów obecne 7-10 tys. może sobie ściągać familię. A skoro tam się rozmnażają jak króliki, możesz śmiało przez 7-8-10 mnożyć obecną liczbę. Stąd zwiększą się środki. Nauka mówi, że ku zahamowaniu tego robisz barierę, tzn. edukację obywatelską w celu deeskalacji potrzeb. Ale czy ciapak zrozumie? Nie. Dajesz mu wszystko co chce (obecnie seks w obozie i bilet do Niemiec/Austrii), później albo przechodzisz na islam, albo kończysz jak Ned Stark w Grze o Tron albo Joanna d'Arc. I widać jak na dłoni, że zarówno u Angeli, jak i u ciapaka potrzeby się zwiększają. Ale to akurat normalne. Biologia.

1. I właśnie jeśli dostaną zamiast kasy tylko puchy i śpiwory gdzieś w obozie w Turcji, Libii czy Maroku, jest szansa że będą mniej chętni aby tu przyjeżdżać.
2. Niech ląduje. U nas też by tam skończyło (rezerwy trzeba regularnie wymieniać), ale alibi zostało kupione.
3. A kogo obchodzą agencje praw człowieka. Tym bardziej że wszyscy darczyńcy zrobią dokładnie to samo.
4. Rozumiem że z argumentów pozostał tylko ten ad personam. Wieszam trofeum na ścianie.
5. Jesteś w błędzie. 90% z nich nie przyjeżdża tu po socjal ale dlatego że u siebie nie mają absolutnie żadnych perspektyw. Naprawdę uważasz że do tego aby powstrzymać falę emigrantów wystarczyłaby rezygnacja z zasiłków dla nich? Rozumiem że takie farmazony może pleść Korwin ale człowiek z "wrodzoną inteligencją"?
6. Dzięki. Żadne halo.
7. Patrz punkt 5.
8. Oprócz tego że wieszam kolejne trofeum, to zwracam uwagę że to Ty zawężasz problem. Jeśli wydaje Ci się że problem dotyczy tylko Syryjczyków to jesteś w ogromnym błędzie. Większość uchodźców dociera przez Libię i Maroko (sam widziałem ludzi którzy dosłownie oblepiali siatkę graniczną w Ceucie). I nic nie wskazuje na to aby ta fala miała się zmniejszać. Wręcz przeciwnie.
9. No i właśnie dlatego gadanie o tym że, aby powstrzymać tę falę, wystarczy znieść dla nich zasiłki ma tyle samo sensu co przenoszenie wody sitkiem.

ABGwislakABG 18.10.2015 08:33

Ale czy ja uzylem jakichkolwiek wyzwisk, docinek w tym punkcie? ;)

Ja Pana powiesilem na scianie juz przedwczoraj.

Pozdrawiam i zycze dobranoc

IncognitoTSW 18.10.2015 09:57

Co do szkolonych propagandzistów, którzy sugerują jakoby Korwin mówił o tym, że jeździ po alkoholu to polecam źródło. Pozostawiam do własnej interpretacji każdego myślącego czy to taka straszna sytuacja.


Na szczęście po wyborach problemu pijanych kierowców nie będzie po PiS wraz z Andrzejem Dudą zakażą całkowicie narkotyków (kiedyś pisał o tym pewien jegomość z tego forum) zatem nie kupicie alkoholu. Pozostanie nielegalny import i własna produkcja.

Jaroo1 18.10.2015 10:57

http://prostozmostu.net/kraj/doradca...ak-najszybciej

Cytat:

"Jeśli pyta pan o wejście do strefy euro, to powiem rzecz zaskakującą: oby jak najszybciej!" - tak przyszły doradca Andrzeja Dudy odpowiedział na pytanie Jędrzeja Bieleckiego, kiedy Polska porzuci złotego.
O Polsce w strefie euro możemy realnie mówić wówczas, gdy polska gospodarka i polskie dochody osiągną pułap tej strefy." - wyjaśniał. "
Cytat:

Prof. Szczerski "z powodów emocjonalnych" odrzuca również "apele niektórych polityków, żeby pozostawić Ukraińców samym sobie".
Jebać!

ABGwislakABG 18.10.2015 11:12

Tym 6 platfusom polecam książkę pt "Afera grypowa - szczepionki, pieniądze i kłamstwa" Artura Dmochowskiego.

Co wybory to pasjonująca lektura coraz to nowszych pozycji.

kerim1906 18.10.2015 11:15

"O Polsce w strefie euro możemy realnie mówić wówczas, gdy polska gospodarka i polskie dochody osiągną pułap tej strefy." - wyjaśniał. "W unii walutowej warto być wówczas, gdy nasz potencjał zapewni, że nie znajdziemy się na jej peryferiach, jak stało się to z Grecją." - kontynuował prof. Szczerski.

Dobrze zrozumiałem?

IncognitoTSW 18.10.2015 11:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1417300)

Propolski obóz niepodległościowy.

BiałaGwiazda 18.10.2015 11:22

Cytat:

„Też powinniśmy być solidarni. Nie chcemy wychodzić z Unii”. Senator PiS o kwotach uchodźców

PiS krytykuje plan Junckera polegający na przymusowej relokacji uchodźców. Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu i szef sztabu wyborczego tej partii, zapewnia jednak, że jego ugrupowanie nie będzie stawiało sprawy na ostrzu noża. – Jesteśmy w Unii, ani Prawo i Sprawiedliwość, ani Jarosław Kaczyński, ani Beata Szydło nie chcemy wychodzić z Unii Europejskiej – zapewnił w programie „Polityka przy kawie”.

Karczewski zaznaczył, że w tej sprawie najważniejszy jest głos obywateli. – Wiemy, jakie jest nastawienie, jakie obawy i jakie lęki. Społeczeństwo nie jest wcale podzielone w tej sprawie. Generalnie jest na „nie” – bardzo sceptyczne i z dużymi obawami – przekonywał.

Nie będzie weta

Mimo to PiS nie będzie wetował planu umieszczenia w Polsce migrantów zgodnie z kwotą ustaloną podczas posiedzenia Parlamentu Europejskiego, które odbędzie się w przyszłą środę. – Też powinniśmy być solidarni – przyznał.

http://www.tvp.info/21683134/tez-pow...tach-uchodzcow
Już się zaczyna mieszanie..."Jesteśmy przeciwko,ale chcemy być solidarni, nie stawiamy sprawy na ostrzu noża itd itp jak trzeba będzie to przyjmiemy" No i przyjmą jak widać, PiS nie będzie stawiał weta.

To z dedykacją dla tych wszystkich co twierdzili że PiS nie zgodzi się na uchodźców. Macie swoich obrońców niepodległości.

ABGwislakABG 18.10.2015 11:24

Przecież słyszałeś - PiS gówno obchodzi, że ponad 0,5mld PLN zostanie wyjebanych do kosza. "I tak by tam wylądowało" czy jakoś tak.

Jaroo1 18.10.2015 11:53

Cytat:

O Polsce w strefie euro możemy realnie mówić wówczas, gdy polska gospodarka i polskie dochody osiągną pułap tej strefy." - wyjaśniał. "W unii walutowej warto być wówczas, gdy nasz potencjał zapewni, że nie znajdziemy się na jej peryferiach, jak stało się to z Grecją." - kontynuował prof. Szczerski.

Dobrze zrozumiałem?
Dobrze zrozumiałeś. Gościu chce nas wpieprzyć do strefy euro, ba on by chciał żeby to się stało jak najszybciej.
Typowe .......enie PO-PiS, warto to mieć swoją walutę a nie się pakować w to gówno.

I to samo wkleił własnie BiałaGwiazda. "Nie chcemy imigrantów ale weźmiemy". Zero argumentów i zamydlanie sprawy. To są własnie rządy PiSu, "nie chcemy ale musimy bo inaczej się nie da". Od PO ich różni jedynie to, że tamci na chama kłamią, kradną, działają na niekorzyść Polski. PO mówi "bierzemy imigrantów", PiS mówi "nie chcemy ale bierzemy". Efekt jest taki sam - zdrada Polski.

kerim1906 18.10.2015 12:32

Jaroo1 "Dobrze zrozumiałeś. Gościu chce nas wpieprzyć do strefy euro, ba on by chciał żeby to się stało jak najszybciej."

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem, Gościu, a potem jeszcze raz.

BiałaGwiazda Jak już wklejasz to bardzo proszę całość.Może każdy wyrobi sobie pogląd sam?

http://www.tvp.info/21683134/tez-pow...tach-uchodzcow

BiałaGwiazda 18.10.2015 14:33

Myślę,że każdy przynajmniej średnio rozgarnięty człowiek wyrobił już sobie pogląd sam. PiS będzie głosował za obowiązkowymi kwotami uchodźców. Teraz każdy widzi że nie różnią się niczym od PO. Kolejni polscy politycy (tym razem Ci co to udają obrońców polskiej racji stanu) zagłosują wbrew polskiemu społeczeństwu,wbrew solidarności z Węgrami Viktora Orbana oraz Czechami i Słowakami. Jak dla mnie żenada. Typowy POPiS polskiej klasy politycznej.

heoij 18.10.2015 15:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1417300)

Manipulacja godna Gazety Wyborczej, brawo !


Pytany o termin wejścia Polski do strefy Euro Krzysztof Szczerski odpowiada przewrotnie:
Jeśli pyta pan o wejście do strefy euro, to powiem rzecz zaskakującą: oby jak najszybciej!
Ale zaraz do daje:
My mówimy: o Polsce w strefie euro możemy realnie mówić wówczas, gdy polska gospodarka i polskie dochody osiągną pułap tej strefy. Chciałbym, by Polacy zarabiali tyle, a polski przemysł produkował tyle, by wejście się nam opłaciło. Dlatego mówię: oby było to jak najszybciej, ale wiem, że w praktyce oznacza to wiele lat i to pod warunkiem dobrej i konsekwentnej budowy polskiego potencjału gospodarczego, a nie szastania publicznymi pieniędzmi, jak obecnie. W unii walutowej warto być wówczas, gdy nasz potencjał zapewni, że nie znajdziemy się na jej peryferiach, jak stało się to z Grecją.
Szczerski uważa też, że decyzję o przystąpieniu do strefy euro Polacy powinni podjąć kiedyś w referendum.
Decyzja o zaprzestaniu lub utrzymaniu bicia własnej waluty to decyzja, którą musi podjąć suweren, to znaczy naród
— podkreśla.


Z powyższą całą wypowiedzią to i ja się zgodzę.

Jaroo- widzisz różnicę w tym co wkleiłeś ?

A nie wyrwane zdania z kontekstu jak TVN czy GW ...

Brawo za ładną manipulacje !

Jaroo1 18.10.2015 16:54

Cytat:

Jaroo- widzisz różnicę w tym co wkleiłeś ?
Właśnie nie widzę bo wkleiłem praktycznie całą jego wypowiedź z linku, który podałem. Nie było tam natomiast nic o referendum
Sprawa jest prosta.
Gościu by chciał aby wprowadzić euro. Najlepiej jak najszybciej. Czyli już magluje społeczeństwo aby było za przyjęciem tej waluty. Nie informuje, że pozbycie się swojej waluty może mieć negatywne skutki.
Gościu jest zwykłym zdrajcą/głupcem, który chce dalej brnąć w to gówno zwane UE/wspólną walutą.

To jest polityka PO-PiS. Jedni chcą inni nie chcą ale robią to samo czego oczekują Niemcy, Ruski i reszta hałastry.
Mam nadzieję, że za tydzień PiS obejmie rządy samodzielnie i wtedy będziemy mieli 4 lata żeby się przekonać co ci ludzie dla Polski zrobią, a raczej co zrobią dla UE i USraela.

ABGwislakABG 18.10.2015 18:14

Rzucam hasło - debata.

Wg mnie gdzie 2 się bije, tam 3 korzysta. Pytanie, czy to zlew, Kukiz czy Korwin?

Zlew osobiście wykluczam. Korwin to nie ten elektorat. Lewico-"prawica" i podobny elektorat ma Kukiz.

Co do samej debaty - obie strony się wykrwawią. Błąd PiSu w ogóle z uczestnictwem. Ale skoro mleko się już rozlało...

Tematy?

1. Brzeszcze
2. Imigranci
3. Ekonomia
4. Ewa&przyjaciele

heoij 18.10.2015 18:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1417326)
Właśnie nie widzę

A ja widzę różnicę i to dużą. Gość wyraźnie mówi, że o wprowadzeniu Euro będziemy myśleć gdy gospodarka i polskie dochody osiągnął pułap strefy euro, nie ma tam nic o wprowadzaniu nas szybko na siłę ciągnąc za uszy teraz. Wszystko w swoim czasie, najlepiej żeby naród się wypowiedział w tej kwestii i bardzo dobrze.

Tłumacząc na chłopskie: jak Polak będzie zarabiać tyle ile zarabia teraz Francuz, Niemiec czy Austriak to wtedy będziemy myśleć o przyjęciu Euro. Ja nie będę wtedy widział problemu, ale oczywiście nie wydarzy się to na pewno w ciągu najbliższych lat bo nie ma na to po prostu szans ...

wiesniak842 18.10.2015 18:19

Ta debata to nic innego jak spluniecie wszystkim Polakom w twarz. Jak mozna doprowadzac do debaty przedstawicieli tylko dwoch najwiekszych partii w wyborach parlamentarnych. Gdzie miejsce dla innych partii? POPis pelna para i ciag dalszy medialnej ustawki. "I nie zmienia sie nic, dalej trzeba zyc".

Jaroo1 18.10.2015 19:14

Cytat:

A ja widzę różnicę i to dużą. Gość wyraźnie mówi, że o wprowadzeniu Euro będziemy myśleć gdy gospodarka i polskie dochody osiągnął pułap strefy euro, nie ma tam nic o wprowadzaniu nas szybko na siłę ciągnąc za uszy teraz. Wszystko w swoim czasie, najlepiej żeby naród się wypowiedział w tej kwestii i bardzo dobrze
.

I właśnie ten fragment wypowiedzi wkleiłem. O referendum nie wkleiłem bo tego nie było pod linkiem, z którego wyczytałem tę wiadomość.

kerim1906 18.10.2015 21:02

Mam nadzieję graniczącą z pewnością że 25.10 po 21 niejeden tak będzie wyglądał

https://pbs.twimg.com/media/CRn9aWyWEAEB2w7.jpg

AYALA 19.10.2015 08:43

mix najlepszych wypowiedzi tego gada https://www.youtube.com/watch?v=cgYMIpMkxnk

kerim1906 19.10.2015 10:39

Długie ale da się przebrnąć , wklejam żeby nie było zdziwienia o 20.00.Po prostu taka jest Ewa......

http://wpolityce.pl/polityka/268881-...-premier-wideo

ABGwislakABG 19.10.2015 12:48

RAZ, a dobrze:

http://fakty.interia.pl/felietony/zi...ch,nId,1906051

ZawszeSztywny 19.10.2015 13:48

Chłodnym Okiem cz.1 : https://www.youtube.com/watch?v=MMIVZhBo1bM
Chłodnym Okiem cz.2 : https://www.youtube.com/watch?v=1kzYVhzYSqg

IncognitoTSW 19.10.2015 15:01


Tymczasem Beata Szydło zapowiada podwyższenie cen usług bankowych i cen towarów w hipermarketach.

kerim1906 19.10.2015 16:40

Propaganda komunistyczna działa, podatny grunt.Taka sama narracja gównianej, lizweeka, urbanoplatfusiarni i reszty badziewia.Doborowe towarzystwo.

heoij 19.10.2015 17:07

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net...eb&oe=56C8F175

BiałaGwiazda 19.10.2015 17:12

Wielu zastanawia się czy iść na najbliższe wybory i uwiarygadniać zapadające w nich kolejne pożal się boże wyniki. Znowu przecież zdecydowaną większość weźmie niezmienna okrągłostołowa wiadoma obsiadka najważniejszych stanowisk POPiS-u z żywo, stale łaskawie nam balansującym jak zwykle PSL-em i próbującą podnosić kobiecą głowę Zjednoczoną Lewicą. Cóż wszystkie najważniejsze ugrupowania partyjne są pod uważną kontrolą okrągłostołowego POrządku, a POprawione łaskawie nowe logo Sejmu jasno pokazuje, że w POlsze łaskawie to "SEM rege et portege", gdy tymczasem niezmiennie naiwnie "Japhet ora". Pozostała reszta narodu bezsensownie kładzie na to wszystko laskę, emigruje lub naiwnie nadal raczkuje w mentalnych patriotycznych marzeniach. POlacy głosowali już na PO, żeby nie dopuścić do rządów PiS, teraz będą głosować na PiS, aby naprawić swoje fatalnie skutkujące naiwne, swoje wcześniejsze wybory i tak kolejny raz jak durne bydlątka jesteśmy zaganiani przez media, służby i usłużne sondażownie do tej samej niewolniczej zagrody, gdzie przez następne kilka lat będzie odbywało się strzyżenie bezrozumnych, milczących z bezradnej własnej naiwnej głupoty owiec.
A przecież wystarczy tylko spojrzeć na sondaże i ten jeden raz zagłosować na tych co się dla SYSTEMU zupełnie nie liczą ...

63.5 Kg 19.10.2015 17:27

Madre słowa dzisiaj przeczytałem w sieci:

PO i PIS sa tak skierowane mocno na obywatela ze poza walczeniem ze sobą już nie ma niczego...

kerim1906 19.10.2015 17:31

Fakt Pis rządzi 8 lat,zawiódł.Kolejna propagandowa kalka, kolejny podatny grunt,Zuchy

ZawszeSztywny 19.10.2015 17:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 63.5 Kg (Post 1417540)
Madre słowa dzisiaj przeczytałem w sieci:

PO i PIS sa tak skierowane mocno na obywatela ze poza walczeniem ze sobą już nie ma niczego...

Jak PiS objął władzę w 2005 to nie przypominam, aby zwalczał PO bo chyba takie sprawy jak z Sawicką to ujawnianie politycznych korupcji. To PO od przejęcia władzy zaczęła zwalczać przy pomocy głównych mediów główną partię opozycyjną. Dziwne, że PiS na to miałby nie odpowiadać

63.5 Kg 19.10.2015 18:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ZawszeSztywny (Post 1417543)
Jak PiS objął władzę w 2005 to nie przypominam, aby zwalczał PO bo chyba takie sprawy jak z Sawicką to ujawnianie politycznych korupcji. To PO od przejęcia władzy zaczęła zwalczać przy pomocy głównych mediów główną partię opozycyjną. Dziwne, że PiS na to miałby nie odpowiadać

Ale nie o to mi chodzilo...
Ja pisałem ze teraz podczas kampanii zamiast najważniejszego obywatela to najwazniejsza jest walka...

PS.
Jakby PO zrobiła w 8 lat to, co teraz chce zrobić w 4, miałaby 80% poparcia.
Jakbz PIS chciał zrobić to co obiecuje to by on rzadzil ostatnie 8 lat.

ABGwislakABG 19.10.2015 20:05

ABGwiślakABG - "Polek o Polsce rozmowa"

Drogi widzu popatrz,
debata Szydło-Kopacz.
Ustrój podatki gospodarka,
a Ewa wciąż atakuje Jarka.

Stoi za pulpitem Beata,
głos jak u strudzonego wojną renegata.
O Polsce wielka rozmowa,
prym wiedzie średnia krajowa.

Stawka też za godzinę,
Kraśko już czeka na minecinę.
Wybierze żonę, kochankę?
A może Justynę Pochanke?

Coś o uchodźcach i ich azylu,
pytanie zadaje Dorota Gawryluk.
Ból dupy platformy udowadnia postawa,
braku za pulpitem Pana Jarosława.

Ewa kontynuuje pociski,
że za PiSu nie będzie co włożyć do miski.
Pytanie, później riposta,
debata to nie sprawa prosta.

Pochanke twarz swą wygina,
na samo wspomnienie Władka Putina.
Imigranci na socjal czekają,
z budżetu państwa ich zasilają.

Ewa oznajmia o siedzeniu przy unijnym stole,
korzyści z tego takie, że jacież! nie! pierrdole!

Część trzecia - polityka i ustrój państwa,
PRL bis, Magdalenka - szczyt draństwa.
Właśnie leci pytanie do Beaty,
o podsłuchane cytaty.

Z afer wszelakich rozliczenie,
od Ewki nagana i napomnienie.
Polaków przeproszenie,
lokat w SKOKach umieszczenie,
jedno zwykłe pierrdolenie.

Kraśko pytanie zadaje,
co się w kraju nadaje.
Ewa Solidarność wywołuje,
każdy z nas kraj buduje.

Teraz odpowiada Beata,
Polska jest pępkiem świata.
Wyliczane ustawy,
Szydło oznajmia, że koniec zabawy.

Podpisów przez po wyrzucanie,
Chamy, buce, świnie, dranie.
Co Ty mi Ewka dziecino,
spierrdalaj swym Pendolino.

Pytają się Beti nieskrycie,
czy błędów w rządach nie popełnicie.
Dacie nam władzę sprawować,
nie będziecie żałować.

Ewka pije za błędy,
pociskiem rodem z gimbazjalnej grzędy.
Mieszkań niewybudowanych 3 miliony,
Polak był z Was zawiedziony.

Kaczyński liczyć nie potrafi,
toż to przecież polski Kaczafi.
Pochanke schowaj swe cyce,
to tylko 2 miernot obietnice.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:06.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl