![]() |
Teraz aż miło słuchać konferencji prasowych. Skończyła się gadka typu: ten wynik jest ponad stan, mamy krótką ławkę, piłkarzy za 5 złotych, brak jest „masełka”, itp. Wreszcie mamy kogoś, kto nie tylko trzeźwo ocenia rzeczywistość, ale potrafi z niej wyciągnąć konkretne, praktyczne wnioski. Oby Cupiał po sezonie nie wywalił Kazka łudząc się, że trener „z nazwiskiem” stworzy tu coś lepszego. Według mnie już czas przestać oceniać Kazika przez pryzmat trenera tymczasowego, „wiecznego” asystenta, a to Nawałki, czy potem Maaskanta, który ma „wyprostować drogi” komuś bardziej znanemu. Po przygodach w Niecieczy i Katowicach Kazek nie jest tym samym Kazkiem, którego wcześniej znaliśmy. To trener mądrzejszy o doświadczenie jakie nabył będąc poza Wisłą. Niech władze klubu wreszcie dadzą mu pełnowymiarowo wykazać się swoim warsztatem. Wierzę, że, jeżeli tak się stanie nie raz będziemy sycić się błogosławionymi „owocami” tej współpracy. ;)
|
Dla mnie osobiście skandalem będzie jeśli Kazek dostanie mniej czasu niż miał Franek.
|
Na razie to Moskal w jednym meczu (i to w Warszawie) zdobył tyle punktów ile Smuda w 4 meczach.
|
Cytat:
Jasne, mógł tam wystawić Dudkę, który jak stoi z mobilnością wie każdy i skoro Żyro odchodził szybkiemu Buremu, to co by zrobił z Darkiem Dudką? Nie wspominając o braku zacięcia ofensywnego Dudki, co by oznaczało zdecydowanie mniejszą siłę ognia. Warto też przypomnieć, że pod koniec meczu Bury prawie dobiegł do piłki od Brożka i mógł strzelić na 3-2 - był aktywny w ofensywie. Gdyby nie 2 udane wyjścia Buchalika, to też byśmy mieli ciepło. Michał Miśkiewicz raczej z linii się nie rusza, nie mówiąc już o jego grze nogami, więc kto wie, co by było gdyby to on był w miejscu Buchalika. |
Co ważniejsze, ciekawe jak rozwiąże Moskal problem (teraz urodzaju) na prawej obronie, gdy wróci Sadlok. Póki go nie ma, może wystawiać na lewej Burego, a na prawej Jovicia. Choć z drugiej strony, gdy wróci Głowa pewnie Dudka pójdzie na lewą. Jović super zagrał z Legią. Szykuje się pierwsza walka o miejsce na prawej obronie od nie pamiętam kiedy (Baszczyński v. Singlar?)
|
Po Legii wszyscy hurra optymiści i szczęśliwi, a po derbach będzie płacz i wyklinanie piłkarzy. Standard.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Ja się tylko boje tego ,że druzyna Moskala będzie grala ladnie dla oka ,a będzie w frajerski sposób tracic gole i co za tym idzie punkty
|
za smudy nie dośc ze tracili frejerskie bramki to jeszcze grali siermieżnie.... oby wygrali derby, Kazik powinien wtedy dostać duży kredyt zaufania
|
Przede wszystkim SPOKÓJ...zagrali z chęcią w Warszawie ale to nie zmienia obrazu że jesteśmy daleko od tego gdzie powinniśmy być.
Niech liczy się tylko następny MECZ. |
Cytat:
|
Brawa dla trenera Kazimierza. 4 pkt w dwóch meczach bralibysmy w ciemno, umiejętnie poskładał drużynę i można optymistycznie patrzyć na nadchodzące mecze. Mam nadzieje że styl "krakowskiej piłki" będzie się klarował wyraźnie po kilku następnych spotkaniach. Dzięki za wygrane derby
|
Właściwie to 6 - i to 2 razy po 2:0, bo jak wiemy, gole dla Legii padły po ręce Żyry i ze spalonego, a przy bramce dla starozakonnych Stilić był faulowany, a sędzia puścił akcję żydowni dalej - ponoć nawet w Lidze+ mówili (teraz się obudzili :D). To są świetne rezultaty trenera Moskala, do tego z (prawie) największymi rywalami (jednak Amica to większa kosa niż krawaciarze), ja to kupuję. Jeszcze jakieś punkty z Jagą za 2 tygodnie i Moskal będzie miał po prostu debiut marzeń.
|
Moskal juz debiut zaliczył chwilę temu, teraz ma mega powrót :)
Oby tak dalej panie trenerze. |
Cytat:
Nic więcej. |
Cytat:
gdzie Kartezjusz, gdzie piłka nożna i intelektualiści na trybunach :rotfl: |
Cytat:
|
Byłoby dobrze ugrać 10 punktów w 5 ostatnich kolejkach - przy założeniu przegranej z Jagą i remisem z Podbeskidziem. A potem dobrze powalczyć w rundzie finałowej i może być trzecie miejsce na koniec.
|
W kolejnym naszym meczu w Jagiellonia pauzuje Pazdan za czerwien. Sa jeszcze inne zawieszenia u przeciwnika?
|
Cytat:
|
|
Zobaczymy jak na długo ale życzę mu żeby jak najdłużej :)
|
No fajnie by był, gdyby Moskal "wypalił", zajął wysokie miejsce w tym sezonie. Wtedy pewnie zostałby na kolejny rok. Życzę mu, aby się sprawdził i wreszcie nastąpiła normalność na ławce trenerskiej. Potrzeba nam stabilizacji, a nie ciągłej karuzeli.
|
Kolejne wywiady z K.Moskalem:
http://pilkanozna.pl/index.php/Wydar...jest-wisa.html http://sport.wp.pl/martykul.html?kat=32282&wid=17414698 |
I kolejny wywiad z K.Moskalem (dość obszerny)
http://weszlo.com/2015/04/05/jesli-c...ke-i-zeglowac/ |
W środę o 18 spotkanie z Kazimierzem Moskalem:
http://skwk.pl/skwk/5-wazne-skwk/629...-moskalem.html |
Cytat:
http://skwk.pl/skwk/2-wydarzenia/629...nformacja.html |
Cytat:
|
5 meczy przegranych bądź zremisowanych po golach w 90 minucie. Na miejscu Moskala bym się podał do dymisji
|
Dlatego, że to jego wina?
|
Cytat:
Ja bym poszedł do egzorcysty :D |
Cytat:
|
Tak tak zwolnijmy trenera po kilku spotkaniach, brawo nadworni taktycy. Płaćmy trzem trenerom, bo piłkarzyki tracą bramki w ostatnich minutach. Moim zdaniem Moskal nie tylko dobrze dobrał piłkarzy, ale i taktykę na ten mecz. Ale przegrał, bo dał się zrobić świetny dziś Jovič i dał się zgubić też świetny Głowacki. Zdarza się, wolę przegrywać 2-1 w takim stylu niż remisować 2-2 w takim, jak z Pogonią czy za Smudy. Oddzielajcie błędy piłkarzy od błędów trenera.
|
jedyna wina Kazka jest fakt ze zdecydowana wiekszosc zawodnikow Wisly to pozoranci, minimalisci , zmanierowane i przerklamowane gwiazdki bez honoru , bez jaj, bez charakteru i po trosze bez umiejetnosci .....i tak wielki plus ze wkoncu na lawie posadzil Buchalika , Semirka gwiazdora i megaslabego Brozka , z tymi zawodnikami nawet Mourinho by nic nie zrobil , teraz wiekszosc wylewa swoja frustracje na kazka tylko dlatego ze sami uwierzyli i lykali jak mlode pelikany fakt ze mamy dobra i charakterna druzyne ...niestety chlopcy - prawda jest inna , to ze daliscie sie zrobic w konia mediom, Gaszynskiemu i pseudo dziennikarzyna to tylko Wasza wina .....obecna druzyna Wisly to zlepek przypadkowych i nicnieznaczacych wkladow do koszulek ....zyjcie dalej w swoim swiecie i zwalajcie wszystko na Kazka, ba, nawet zadajcie powrotu tego starego idioty ktory byl u nas niedawno - gratuluje
|
O ile sobie przypominam w zeszłym sezonie dostawaliśmy w pałę pięć meczy z rzędu i trener był niezagrożony. I to nie w ostatnich minutach ...
Zawsze trzeba dążyć do bezpiecznej przewagi, to był cel drugiej połowy. Jak się strzela kilka razy w bramkarza zamiast do bramki to potem niewykorzystane okazje ... |
Cytat:
|
Ale co było złe w składzie? Pierwsze 45 to totalna dominacja, po 60 minucie była kopanina ze wskazaniem na Jagę, ale nie grali w 1/3 nawet tego, co Wisła w pierwszej połówce.
Moskal musi coś w sobie mieć chujowego, nie wiem co to jest i nie wiem czemu tak się dzieje akurat w jego przypadku. Jestem zadowolony z niego jako trenera, tylko problemem jest to, że nie widać tego po ilości punktów. |
Chłopakom trzeba kogoś od przygotowania mentalnego. Albo to Smuda ich zajechał i końcówki im się sypią.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:47. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl