Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

adamgorlice 01.07.2008 20:49

Mam pytanie czy ktoś wie czy wymieniają murawę na Wiasłce, czy wogule bedzie wymiana na nową runda. Poadrowienia Adam zGorlic.

wierny 01.07.2008 20:54

Wymienili tylko fragmenty, murawe wymienią po obniżeniu jej poziomu o 80 cm co będzie miało miejsce w przyszłym roku gdy będzie trwała budowa A i B

peterwislak 02.07.2008 08:22

to za tydzien i 1 dzien maja skonczyc burzenie i przygotywanie terenu pod nowe C:):)
juz nie moge sie doczekac rozpoczecia budowy:):)

dannato 02.07.2008 11:25

to chwilę jeszcze będziesz musiał poczekać:)

K_2 02.07.2008 13:28

Gdyby dzis grac mecz na Reymonta,to spokojnie mozna ogladac z Parku Jordana :-D

Above 02.07.2008 19:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez K_2 (Post 560980)
Gdyby dzis grac mecz na Reymonta,to spokojnie mozna ogladac z Parku Jordana :-D

Ale do pierwszego meczu jeszcze troche czasu zostało i wtedy na pewno takich warunków z ul. Reymana do oglądania nie będzie.
Pewnie zasłonią jakąś wysoką blachą albo reklamami na całej długości płotu po sektorze C.

kalashnikov2 07.07.2008 16:31

A ja mam nadzieję, że zostanie wreszcie zainstalowana gęsta siatka i zrobione generalne wzmocnienie ogrodzeń między E4 i E5. Po zburzeniu trybuny C niezagospodarowanie sektora E4 powinno być ścigane jako dzialanie na szkodę spółki. 35 tysięcy złotych straty na mecz.

Pero 07.07.2008 17:38

Kojarzy ktoś na czym stanęła sprawa rozbudowy ( a w zasadzie budowy ) centrum treningowego??

Gucio25 07.07.2008 18:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Above (Post 561186)
Ale do pierwszego meczu jeszcze troche czasu zostało i wtedy na pewno takich warunków z ul. Reymana do oglądania nie będzie.
Pewnie zasłonią jakąś wysoką blachą albo reklamami na całej długości płotu po sektorze C.

to każdy sobie przyniesie stołek...
"sektor S odpowiada!" :)

arsfan14 08.07.2008 10:23

A tak w ogóle to ta nowa trybuna C bedzie bliżej boiska niż jej poprzedniczka czy dalej bedziemy mieli widoki jakbysmy siedzieli na stadionie olimpijskim? :/

PvD 08.07.2008 10:26

niemal w tym samym (wałkowane setki razy)

PS: przeglądajcie temat nie bądźcie lenie

Yaro1984 08.07.2008 10:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Above (Post 561186)
Ale do pierwszego meczu jeszcze troche czasu zostało i wtedy na pewno takich warunków z ul. Reymana do oglądania nie będzie.
Pewnie zasłonią jakąś wysoką blachą albo reklamami na całej długości płotu po sektorze C.

Z gory parkowej mozecie sobie mecz poogladac;P

Yaro1984 08.07.2008 10:48

Chodza sluchy ze mamy razem grac na 1 stadionie w Jaworznie...

DominoForza 08.07.2008 10:49

eeee jak nie zgodzili sie zeby grac w Ostrowcu super puchar to derbow raczej w Jaworznie nie zobaczymy :P

yeti777 08.07.2008 12:19

Póki co, pewne jest, ze Cracovia na jesień zostanie u siebie, bo z budową do konca roku nie ruszą

http://www.mmkrakow.pl/1128/2008/7/8...ctChanged=true

Obserwator80 09.07.2008 21:35

Cytat:

Stadiony: PIP wykrył wiele nieprawidłowości

Prawie na wszystkich kontrolowanych budowach stadionów piłkarskich Państwowa Inspekcja Pracy wykryła nieprawidłowości.

Prawie na wszystkich kontrolowanych budowach stadionów piłkarskich Państwowa Inspekcja Pracy wykryła nieprawidłowości.

Na placu budowy Baltic Areny w Gdańsku, 100 procent załogi obsługującej koparki nie miało do tego uprawnień. Dużo nieprawidłowości wykryto także w Warszawie. Zauważono tam między innymi brak szkolenia pracowników z zakresu bezpieczeństwa. Nie mięli oni także odpowiednich kwalifikacji i badań lekarskich. Zauważono, że pracownik wykonywał roboty na wysokości bez odpowiednich zabezpieczeń. Na placu budowy nie było także zaplecza higienicznego, szatni i wygrodzonych stref niebezpiecznych.

Państwowa Inspekcja Pracy skontrolowała także stadion w Poznaniu. Wykryto tam niezgodne z przepisami zaplecze higieniczno-sanitarne. Na placu budowy nie było koordynatora do spraw BHP, instrukcji bezpiecznego wykonywania robót i zabezpieczeń do prac na wysokości.

Jedynym stadionem na, którym nie wykryto większych nieprawidłowości był obiekt Wisły Kraków.


Źródło: (IAR, onet.pl)

peterwislak 09.07.2008 21:35

to wedlug terminow jutro koniec burzenia C wiecie co robia jeszcze na R22??

Pero 10.07.2008 09:10

W Krakowie nie wyryto nieprawidłowości bo póki co to nic nie budujemy a burzymy. A już sam nagłówek mówi "kontrolowanych budowach"=)

PvD 10.07.2008 13:37

A na Reymonta montują nowe stanowisko dowodzenia z Mogilskiej. Nową "wieżę" im postawili między B-D.
Zwariować idzie :D

leszekm 10.07.2008 15:20

ME-2012 - kolejny krok przy przebudowie stadionu Wisły Kraków

Za kilka dni mają ruszyć prace przy budowie trybuny wschodniej (wraz z narożnikami) na stadionie miejskim Wisły Kraków - poinformował PAP Szymon Michlowicz z Biura do Spraw Euro 2012 Urzędu Miasta Krakowa.Według informacji przekazanych przez Michlowicza podpisanie umowy z wykonawcą pierwszej fazy budowy wspomnianej trybuny (od strony ul. Reymana) jest przewidziane na 18 lipca, zaś prace mają ruszyć 21 lipca.

- Prace mają objąć budowę tzw. ścianki szczelinowej, która będzie stanowiła fundamenty i ściany podziemia trybuny - powiedział Michlowicz.

Zakończenie tej części budowy planowe jest na koniec września. Druga jej faza - czyli budowa kolejnych pięter trybuny - ma ruszyć w październiku.

- Przetarg na te prace ma być rozpisany 21 lipca, zaś umowa z wykonawcą ma być podpisana około 30 września - powiedział Michlowicz. Trybuna wschodnia wraz z dwoma narożnikami ma mieć 12 831 miejsc.

Pracy przy budowie trybuny od strony ul. Reymana nie spowodują jeszcze komplikacji przy rozgrywaniu spotkań piłkarskich na tym obiekcie. Jednak gdy z początkiem roku ruszy przebudowa trybuny głównej futboliści Białej Gwiazdy będą musieli sobie poszukać nowego miejsca do rozgrywania spotkań ligowych. Według obecnych planów będą mogli wrócić na obiekt z końcem września 2009 r. gdy skończy się budowa trybuny wschodniej.

Jaki to będzie stadion jeszcze nie wiadomo, chociaż coraz głośniej mówi się o obiekcie Unii Tarnów. Pod koniec lipca ma się odbyć spotkanie prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigały z włodarzem Wisły Markiem Wilczkiem (obiekt Unii Tarnów należy do miasta).

- Jesteśmy gotowi podjąć rozmowy i przychylni tej inicjatywie. Jednak więcej szczegółów będzie znane po tym spotkaniu - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa prezydenta Tarnowa Agnieszka Borzęcka.

Tymczasem na stadionie Białej Gwiazdy zakończyły się już planowane na obecną przerwę między rozgrywkami prace. Zburzono starą trybunę od strony ul. Reymana, tak że na obiekcie nie pozostał już po niej nawet gruz.

Obecnie Kraków jest tylko miastem alternatywnym ME-2012 i nie wiadomo czy odbędą się na nim jakiekolwiek mecze piłkarskie tych mistrzostw.

http://www.sportowefakty.pl/pilka/20...-wisly-krakow/

Tadeusz Łopuszański 10.07.2008 15:46

To jaką będziemy mieli maksymalną pojemność na meczu z Beitarem 6 sierpnia?

Above 10.07.2008 15:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PvD (Post 565151)
A na Reymonta montują nowe stanowisko dowodzenia z Mogilskiej. Nową "wieżę" im postawili między B-D.
Zwariować idzie :D

Zdjęcia "wieży" ;)
http://www.wislakrakow.com/forum/sho...&postcount=554

radekogi 10.07.2008 16:01

maksymalna pojemność po zburzeniu trybuny C wynosi ok 15400 miejsc, także nie jest zle bo i tak na większość meczów ligowych tyle ludzi nie przychodzi...

a co do tej "wieży" to nie zdziwiłbym sie gdyby projektował ją pan O. i byc może zostanie to na stałe jako drugi "kwadratowy okrąglak" :)))

Tadeusz Łopuszański 10.07.2008 16:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Above (Post 565255)

Co za ohyda !!
Wygląda jak pół dupy zza krzaka. Ma sie nijak do ogólnego wyglądu i stylu stadionu.

Bobic 10.07.2008 16:05

Nie no "wieża" miażdzy:rotfl:

aNouc 10.07.2008 16:13

przecież to będzie na jakiś okres.. na szczęscie, bo już jedno gówno zwanym okrąglakiem mamy.
zobaczymy czy ta budka z hot-dogami przetrwa próbę czasu ;)

Tadeusz Łopuszański 10.07.2008 16:20

Mam nadzieję, że nasz doping zmiecie budke z powierzchni stadionu

Poza tym nie widzę powodu by Obserwatorzy nie mogli używać okrąglaka. Bo jak narazie nie zauważyłem by jakoś specjalnie był używany.

usioc1 10.07.2008 16:23

To co oni budują to sie w głowie nie mieści :) Proponuje jeszcze piramide ns środku boiska postawić i bedzie git :D

Wasiu 10.07.2008 16:29

To jest nowy pawilon medialny, ostatni się niestety nie sprawdził.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez radekogi (Post 565256)
maksymalna pojemność po zburzeniu trybuny C wynosi ok 15400 miejsc, także nie jest zle bo i tak na większość meczów ligowych tyle ludzi nie przychodzi...

Tylko weż pod uwagę sektor dla gości i sektor buforowy. Pojemnosc stadionu w najblizsze rundzie ulegnie znacznemu pomniejszeniu. Az sie boje pomyslec co to bedzie jak jeszcze A i B wyburza.

radekogi 10.07.2008 16:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 565281)
To jest nowy pawilon medialny, ostatni się niestety nie sprawdził.



Tylko weż pod uwagę sektor dla gości i sektor buforowy. Pojemnosc stadionu w najblizsze rundzie ulegnie znacznemu pomniejszeniu. Az sie boje pomyslec co to bedzie jak jeszcze A i B wyburza.

Wziąłem pod uwage sektor gości i liczyłem łącznie bo kibice przyjezdni to też ludzie, :)) dla nas bedzie ok 14 tys miejsc na każdy mecz. A ta budka to jest "centrum dowodzenia" tak jak ktoś wczesniej napisał i bedzie tam zapewno monitoring i ktoś kto kontroluje oddziały policji na stadionie :D

Luu... 10.07.2008 16:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 565283)
Pewnie przeniosą tam monitoring który był w jednej ze zburzonych wież. A może to po prostu szatnia dla gości:D Niestety po raz kolejny zabrakło wyobraźni architektowi żeby wkomponować takie coś do jednej z istniejących już trybun:-p

już to widzę jak sprawę organizacji meczu konsultowano z architektem, bo budka zapewne jest po to żeby policja nie robiła problemów z pozwoleniem.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tadeusz Łopuszański (Post 565257)
Co za ohyda !!
Wygląda jak pół dupy zza krzaka. Ma sie nijak do ogólnego wyglądu i stylu stadionu.

jakiego stylu ? na razie mamy dwie trybuny z dachem, dziure i przestarzałą trybune bez dachu, do tego jakiś okrąglak i to wszystko ni jak nie jest ze sobą połączone, wiec ta budka na ptaki niczego nie psuje

WILU TS 10.07.2008 16:43

Euro 2012: kolejny krok przy przebudowie stadionu Wisły Kraków
PAP /15:42
Powoli finalizowane są prace przy tworzeniu projektu nowego stadionu Cracovii Kraków. Obiekt ten - w przypadku gdyby Kraków otrzymał organizację spotkań piłkarskich mistrzostw Europy 2012 - byłby stadionem treningowym.
Za kilka dni mają ruszyć prace przy budowie trybuny wschodniej (wraz z narożnikami) na stadionie miejskim Wisły Kraków - poinformował Szymon Michlowicz z Biura do Spraw Euro 2012 Urzędu Miasta Krakowa.

Według informacji przekazanych przez Michlowicza podpisanie umowy z wykonawcą pierwszej fazy budowy wspomnianej trybuny (od strony ul. Reymana) jest przewidziane na 18 lipca, zaś prace mają ruszyć 21 lipca.
"Prace mają objąć budowę tzw. ścianki szczelinowej, która będzie stanowiła fundamenty i ściany podziemia trybuny" - powiedział Michlowicz.

Zakończenie tej części budowy planowe jest na koniec września. Druga jej faza - czyli budowa kolejnych pięter trybuny - ma ruszyć w październiku.

"Przetarg na te prace ma być rozpisany 21 lipca, zaś umowa z wykonawcą ma być podpisana około 30 września - powiedział Michlowicz. Trybuna wschodnia wraz z dwoma narożnikami ma mieć 12 831 miejsc.

Pracy przy budowie trybuny od strony ul. Reymana nie spowodują jeszcze komplikacji przy rozgrywaniu spotkań piłkarskich na tym obiekcie. Jednak gdy z początkiem roku ruszy przebudowa trybuny głównej futboliści "Białej Gwiazdy" będą musieli sobie poszukać nowego miejsca do rozgrywania spotkań ligowych. Według obecnych planów będą mogli wrócić na obiekt z końcem września 2009 r. gdy skończy się budowa trybuny wschodniej.

Jaki to będzie stadion jeszcze nie wiadomo, chociaż coraz głośniej mówi się o obiekcie Unii Tarnów. Pod koniec lipca ma się odbyć spotkanie prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigały z włodarzem Wisły Markiem Wilczkiem (obiekt Unii Tarnów należy do miasta).

"Jesteśmy gotowi podjąć rozmowy i przychylni tej inicjatywie. Jednak więcej szczegółów będzie znane po tym spotkaniu" - powiedziała rzeczniczka prasowa prezydenta Tarnowa Agnieszka Borzęcka.

Tymczasem na stadionie "Białej Gwiazdy" zakończyły się już planowane na obecną przerwę między rozgrywkami prace. Zburzono starą trybunę od strony ul. Reymana, tak że na obiekcie nie pozostał już po niej nawet gruz.

Obecnie Kraków jest tylko miastem alternatywnym Euro 2012 i nie wiadomo czy odbędą się na nim jakiekolwiek mecze piłkarskie tych mistrzostw.


:-D a nie pomyśleliście że ta budka to moze dla robotników ?? ;)

Above 10.07.2008 16:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 565296)
:-D a nie pomyśleliście że ta budka to moze dla robotników ?? ;)

Ten "budynek" będzie przeznaczony dla policji, a nie robotników.
Wygląda jak wygląda, jest gdzie jest, ale przecież jest to rozwiązanie tymczasowe.
Innego miejsca aktualnie na stadionie by ulokować policje nie ma, a niestety trzeba ich gdzieś wcisnąć ;)

e 10.07.2008 16:55

po mojemu budka ta jest przeznaczona dla psiarni / monitoring itp

nie ma co panikowac, i tak zniknie

Above 10.07.2008 16:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 565303)
przeciez to jest tymczasowa buda dla ekipy robotnikow.

Nie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez e (Post 565304)
po mojemu budka ta jest przeznaczona dla psarni / monitoring itp


nie ma co panikowac, i tak zniknie

Otóż to.

e 10.07.2008 16:58

tyle że w dziwnym miejscu sobie to postawili, zobaczymy co to będzie

Above 10.07.2008 17:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez e (Post 565308)
tyle że w dziwnym miejscu sobie to postawili

A gdzie mieli to postawić?

Cytat:

zobaczymy co to będzie
Dokładnie, pożyjemy zobaczymy :-)

PvD 10.07.2008 17:23

Przegląd pola na trybunę D mają wręcz idealny :/

kalashnikov2 10.07.2008 21:16

zaraz zaraz przecież skyboxy nie mogą być w narożniku


Cytat:

Przegląd pola na trybunę D mają wręcz idealny :/
w komendzie beda sie zabijac o dyzur z widokiem na boisko.

Jestem ciekaw, ile czasu wytrzyma okienko od strony sektora D.

Pero 10.07.2008 21:20

Jak coś nie wypali i nie będą budować nowego A i B to to dzięki tej budzie będziemy mieli zamknięty stadion z 4 stron:D:D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl