![]() |
Endo - sam też używam. Bardzo polecam - nagrywa tracka bez konieczności transmisji danych - tylko GPS.
No i nie tylko rower - jest dużo sportów do wyboru. @tomo Na nokii 515 nic nie zrobisz - ten telefon nie ma modułu GPS. |
Ja korzystam ze Stravy, do endomondo się trochę zniechęciłem, ze względu na liczne błędy oraz coraz mniejsza ilość funkcji w bezpłatnej formie...
Kocur, swoją drogą na 55km 1700m w pionie to naprawdę szacun, ja 1700m w pionie osiągam jak jadę w góry na południe przy kilometrażu 100-120km:) |
no ale endo na rower jest kozacka
bo można jeździć trasami innych i walczyć z ich czasami :) do tego masa fajnych pierdółek w wersji płatnej. Imho najlepsza apka na komorke z kategorii sport |
@Greg91
Osobiście nie kojarzę jakie funkcje endo wycofało z wersji bezpłatnej - zawsze nagrywałem tracki, eksportowałem, oglądam na stronce itp - nie kojarzę żeby było coś więcej :) Ani razu mi się też nie zwiesiło - a jak porównuje z licznikiem w rowerze to czas, prędkość, dystans zgadzają się z moim licznikiem w 99,9% - na dystansie 100km różnica jest może 1 km. Wiadomo że publiczne GPS nie mają dokładności co do 10 cm :) W Ojcowie można łatwo się zmasakrować - wystarczy kilka podjazdów - Złota Góra, Dolina Sąspowska w poprzek kilka razy, potem w poprzek samej Doliny Prądnika - i zdycham :) |
Gdzie jeszcze jezdzicie w takie trasy w poblizu Krakowa? do 100 km ?
|
Ja praktycznie 3 kierunki z różnymi modyfikacjami:
- Ojców (Skała - ogólnie północ, północny zachód) - Dolinki (często przez Ojców - potem Będkowska, Szklarki, Kobylańska, różnie) - Rudno (tutaj albo przez Mników, Sankę albo przez Brzoskwinię i Las Tenczyński). Ja mam tylko MTB, szosówki nie mam a to też fajna sprawa. |
1 Załącznik(ów)
Ja na szosie jeżdżę, dziś np. takie coś z kumplem polecieliśmy (link). Zależy co lubisz, jak na płasko to oprócz na zachód, można też w kierunku puszczy Niepołomickiej, tylko jak lubisz duże prędkości (35-40km/h) to nie polecam w weekendy, bo dużo ludzi (w samej puszczy). Ale w tygodniu tam się śmiga, świetny asfalt, ruch żaden, w puszczę auta nie mogą wjeżdżać, czasem może Cie minąć leśniczy:) A jak w góry to na południe, dużo dobrych asfaltów jest na Gdów np. Wszystko, też zależy, czy szosa czy mtb. Ja jak bym miał mtb (a nie mam) to bym zjeździł Kudłacze (za Myślenicami), ale tam trzeba mieć dobrą nogę:)
|
Telefony lubią szybko się rozładowywać przy działaniu endomondo i nie tylko, jak myślicie czy taka ładowarka da radę podtrzymać baterię telefonu? Bo lipa jak jedziesz gdzieś na cały dzień i w środku wyprawy rozładuje się nie zapisując przy tym wyniku http://allegro.pl/mini-ladowarka-telefonu-na-baterie-zestaw-4-konc-i4026722129.html . Druga sprawa...podrzućcie jakiś link do dobrego uchwytu na rower dla telefonu
|
Bałbym się wozić telefon na kierownicy - w terenie zdarza się polecieć do przodu - zwłaszcza taka kobyła jak "Z" może łatwo pieprznąć na pół :)
Ja wożę normalnie telefon w plecaku albo w torebce przy pasie - po co mi przed oczami jak mam pulsometr i licznik. Co do baterii - moja "Z" na endomondo po 6 godz zjadła koło 30% - bez transmisji danych, sam GPS. Edit: Uchwyty pewnie są - ja tylko napisałem że bym się bał używać :) |
Na rowerach znam się szczerzę mówiąć słabo..Jestem na kupnie roweru, pierw chciałem jakiś za 500, 600 z marketu, ale dużo osób sprowadziło mnie na ziemie z tą opcją:) W jednym poście użytkownik Omega zaproponował rower Kands Maestro.Patrzyłem troche za tym rowerkiem i wpadł mi w oko, osprzęt też chyba niezły jak na te pieniądze.Znalazłem ich kilka i mam pytanie czy te dwa modele jakoś bardzo się różnią i który lepiej wybrać: http://castor24.pl/pl/p/Rower-28-KAN...kcja-2014/1452 i http://allegro.pl/kands-maestro-kola...043856467.html I kolejny pytanie to wybór wielkości roweru..Mam 184cm wzrostu i nie wiem czy lepsza by była "19" czy "21"?
|
Cytat:
Co do samego roweru to przewertowałem co się da i kupiłem,ciężko znaleźć cos lepszego w tej cenie http://secesja.pl/do/item/Fusion-GTS-2013/FusionGTS . Tu masz ciekawy poradnik http://wrower.pl/porady/jaki-kupic-r...14-r,5960.html |
Cytat:
|
183cm i 21" ? chyba będzie za duża. Po asfalcie na płaskim tak nie odczujesz ale każdy podjazd i zjazd w terenie to będzie walka o życie. Przy doborze ramy nie liczy sie bezpośrednio wzrost a ile macie pod jajami ;) czyli długość nogi w kroku.
http://katalog.bikeboard.pl/artykuly...rzeba-wiedziec http://katalog.bikeboard.pl/artykuly...rzeba-wiedziec Ten Kands to rower trekingowy, na kołach 28". Jeśli chcesz jeździć na wycieczki głównie po asfalcie to tak. Ale jak będziesz się chciał przejechać np. lasem i polem do Rudna albo Wolskim to.. możesz wrócić na lawecie ;) |
Cytat:
El'kabat a powiedz mi jest tam opcja rat? |
Po pierwsze nie kupuj roweru bez jazdy próbnej - nawet po parkingu przed sklepem.
Zsuń się z siodełka do przodu i jeśli nie zmiażdżysz sobie jajek na ramie to znaczy że jest ok. Ogólnie zalecenie jest że lepiej mieć ramę za małą niż za dużą. Poza tym liczy się też pozycja - możesz mieć małą ramę a ledwo do kierownicy dostawać - zależy od geometrii. A co do samego roweru - jak już się ktoś uparł żeby brać nówkę a nie używkę to wolałbym znaną sprawdzą markę na gorszym klasowo osprzęcie niż jakiś wynalazek z teoretycznie lepszym wyposażeniem. |
Cytat:
coby niedaleko szukać - w cenie ok. 1500 zł http://allegro.pl/kross-level-a6-cal...089673104.html http://allegro.pl/cube-cmpt-2013r-su...107969133.html http://allegro.pl/cube-acid-18-stan-...118764811.html http://allegro.pl/mtb-specialized-sh...115521440.html Kup pierwszy rower w miarę dobry a wniezbyt wygórowanej cenie (1500 to właściwa opcja) . Jak zaczniesz jeździć to za rok czy dwa sam będziesz co chcesz |
Też uważam, że 21" to za dużo dla 183cm.
Ja mam 185cm i ramę 20,5" i prawdę mówiąc 19,5 czy 20 byłaby lepsza. Tak jak mówi szorstki, na szosie super, w wąskich ścieżkach w terenie trochę duża. Na forumrowerowe.org jest gdzieś test tego Kandsa. Nie mam pojęcia co to za wynalazek, za tą kasę to znalazłbym dobrą używkę. Pytanie brzmi czego szukasz, bo to co wkleiłeś to jakaś dziwna hybryda. Ani to MTB, ani rasowy treking. |
Temat prawdopodobnie wraca co sezon, nadeszła i moja kolej o to zapytać.
Potrzebuję panowie serwisu rowerowego. Możliwie tani i w okolicach centrum. Chciałbym zrobić przegląd po zimie i sprawdzić prawą klamkę w mojej szosie, bo ostatnio odstawia cyrki. @Kocur, polecałeś kiedyś Bikershop na Czarnowiejskiej, orientujesz się jak tam cenowo wygląda taki przegląd? |
W tym sezonie zrobiłem sobie sam :)
Mam świeży napęd więc nie ma co smarować, trochę olewam amora ale może jeszcze wytrzyma - tylko dopompuję u kumpla. Ogólnie przegląd to jest około 80-100 zł - są ździercy typu Secesja gdzie krzyczą 130 zł ale to przesada. Do tego trzeba doliczyć amortyzator jeśli robisz "wymianę oleju" - około 50 zł Zawsze się można dogadać i coś wytargować. Takie małe serwisy osiedlowe robią to 30% taniej - pytanie czy się do tego przykładają? Taki Bikershop ma swoją renomę i o nią dba. Chociaż ja akurat poprzedni przegląd robiłem u jednego znajomego zawodnika co sobie dorabia serwisem dla znajomych :) Nie było jakoś taniej ale bardzo solidnie. Też z amorem mi wyszło koło 130 zl |
Dzięki za opinię.
Ja również większość spraw staram się robić samemu. Tu chodzi mi głównie o ustawienie i sprawdzenie przerzutek, plus ta nieszczęsna klamka. Podjadę do Bikershopu i zapytam jakby to cenowo u nich wyglądało. E: Dzięki szorstki ;) |
Serwis najlepszy http://www.variobike.pl/ ale w sezonie to możesz czekać i 3 tygodnie
Najtańszy i dobry : http://bikeserwis.pl.tl/Strona-startowa.htm - tam co prawda siedzi taki człowiek, który na zamiast "dzień dobry" powie "czego, k..wa' ale zrobi ci szybko i tanio. I jeszcze mbike na Łobzowskiej http://www.mbike.pl/Kontakt%2820,,%29.aspx - ale u nich też ciężko z terminami |
O Kalim nawet nie pisałem bo wiadomo że jest najlepszy ale żeby się dostać to właśnie trzeba być w "rodzinie" ;)
|
a pedałowanie.pl jest tam niemile widziane ? w sumie... nie dziwi ;)
|
Wręcz przeciwnie ;)
|
Co myślicie o czymś takim http://lato.bikershop.pl/produkt/364...nthracite.aspx ?
|
Posiada ktoś rower typu Kross TRANS Atlantic 2014?
Jak się sprawuje? Czy rzeczywiście serwisowanie na gwarancji w Krossie jest nieopłacalne? A może kupował ktoś rower sklepie "Tomar", który mieści się na ulicy Klasztornej? |
Myślenice, Świątniki Górne, Pasternik, Rzeszotary czy inne okolice- nie wie ktoś czy był, jest, będzie otwarty jakiś komis z rowerami, bym mógł kupić sobie porządną używkę?
|
Podrzuci ktoś ciekawą trase w obrębie Kraków, Skawina, Kalwaria, Lubień, Wiśniowa, Raciechowice, Gdów, Łapanów, Wieliczka, Kraków...
|
mam starego górala jeszcze od komunii (ile to mistrzostw już minęło) i chciałbym go naprawić. na pewno przerzutki hamulce (zwykłe na linkach) i koła do zrobienia lub naprawienia.
ile to może kosztować? może lepiej się samemu pobawić w naprawę? polecicie jakiś serwis na północ od Krakowa (okolice Słomnik Miechowa Skały) |
W tych kierunkach co piszesz - mniej więcej na południe to poleca pętle przez Kasinę:
http://i58.tinypic.com/1t0sw5.jpg Super droga, jeszcze jak ktoś ma szosę a nie na mtb jak ja jechałem to żyć nie umierać. |
Kocur: Ta trasa ma chyba z 80km... Ja dziś zrobiłem 40km i wróciłem dość mocno zmęczony. W sumie dopiero zaczynam przygode z rowerem. I tak, mam szosówke..
|
Ta co wkleiłem mi wyszło 130 ;)
Tak pisałeś Gdów, Wiśniowa - myślałem że w jeden dzień chcesz obskoczyć - ale jak mieszkasz na południu Krakowa to do Dobczyc i powrót np. przez Siepraw spokojnie dasz rady - wyjdzie koło 50-60. |
haha ja tą trasę co Kocur wkleił to na moto pokonywałem i mnie kręgosłup bolał. Na rowerze to bym jechał 3 dni. :D
|
Raaaaaaaafaaaaaał Maaaaaaajkaaaaaa :-D
|
Kocurze, jutro zrobie sobie drugi raz około 40km. Mam w głowie taką trase w moich rejonach. Nie wolno na początek przesadzać. Ja chce żyć :D
Ps. Tyłek boli od siodełka, będzie trzeba jednak chyba kupić te spodenki rowerowe |
Spodenki podstawa - kiedyś mieli w Macro super spodenki firmy "Brugge" za niecałą stówkę. Ogólnie około 120 trzeba dać - wkładki są jak piwo - albo dobre albo do dupy ;) Ogólnie im grubsza tym lepsza.
|
Ok czaje. W najbliższym czasie coś kupie.
|
Byłem, widzialem dziś zwycięstwo Rafała, bardzo dobrze zorganizowana impreza w janusz-style oczywiscie ;)
Ale najwieksze wrażenie sprawiało jak oni do....iają na tych rowerach. TV to TV, ale to trzeba zobaczyc na zywo, prędokść w terenie zabudowanym przekroczona na pewno :D |
No jak kilku zrobiło poniżej 30 minut na 25,2 km - średnia ciut powyżej 50 km/h .... moi kumple co wymiatają na szosie robią średnią po 31 :D
Kosmos. |
Tyle przełożeń w tych rowerach, że nam się to w głowie nie mieści...do tego pewnie ze 2-3kg maks, cieniutkie opony, to zapierdzielać można. No ale taki rowerek szosowy to podejrzewam że z 15k przynajmniej.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:17. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl