Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Temat polityczny (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9207)

JEDREK76 25.06.2008 15:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sambo (Post 556925)
...Kaczyńscy wraz z całym ruchem "radykałów" doczepiła się Wałęsy bo jego bezkompromisowa osobowość nie szła w parze z modelem urządzenia Polski przez Mazowieckiego, MIchnika i Gieremka. Wałęsa szedł w poprzek wszystkim ich pomysłom.

Z drugiej strony Wałęsa tak czy siak wygrałby co chciał w 1990 - Kaczory miały do wyboru - albo zatopić się w odmętach polityki albo iść za Lechem.

To oni stworzyli model, koncepcje na prezydenturę Wałęsy - nazywało się to "Nowe Otwarcie" i było wierna kopią haseł głoszonych obecnie przez PIS - Wałesa jak najbardziej te tezy głosił wspólnie z Kaczorami...

Dokładnie nawet ówczesne hasła używane w kampanii wyborczej jasno określały iż w obozie tzw. "Solidarnościowym" powstały dwie frakcje jedna identyfikująca się z wybiórczą gazetą i jej naczelnym utożsamiana z Premierem Mazowieckim, która dążyła do "amnezji historycznej" określanej mianem "grubej kreski" czyli abolicją dla komunistycznych dygnitarzy i chroniących ich przez okres prl-u przydupasów.
Druga frakcja, której główną postacią był właśnie Wałęsa (a popierał go, poza ludźmi takimi jak Kaczyńscy, cały wówczas potężny Związek) domagała się lustracji, dekomunizacji i deubekizacji. Jednym z głównych "rekwizytów" kampanii była "siekierka" Wałęsy, którą porąbać miał "grubą kreskę". Obiecywał także puszczenie ówczesnych aferzystów (którzy albo sami wywodzili się z byłych służ, albo z byłymi esbekami współpracowali) w skarpetkach etc...
Niestety w momencie próby, wówczas kiedy lustracja dotknęłaby go osobiście... po raz kolejny podjął złą (tragiczną w konsekwencji, dla siebie także) decyzje.

1q2 25.06.2008 16:04

Ale czy uwazasz ze mogl podjac inna decyzje gdy ta druga frakcja w zasadzie sama go wykluczyla, uznajac za agenta?

JEDREK76 25.06.2008 16:27

Jasne, że mógł. Mógł (nie oglądając się na żadną z tych frakcji) przyznać się przed swoimi wyborcami, przed Ludźmi którzy mu zaufali, do tego fragmentu w życiorysie i kontynuować dalej to co ponoć zamierzał. Przypominam nie było wówczas żadnej ustawy, która osobę współpracującą w latach 1944-1990 pozbawiałaby stanowiska. Tak więc mógł przyznać się do tegoż okresu współpracy, w jakiś sposób to wytłumaczyć ("trudną sytuacją", "młodym wiekiem", "głupotą"), sprawując dalej urząd doprowadzić do uchwalenia trzech ustaw: dekomunizacyjnej, deubekizacyjnej i lustracyjnej. Następnie dopiero ustąpić z urzędu. Wówczas rzeczywiście byłby wielkim człowiekiem, on jednak wolał jeszcze raz pójść na kompromis ze swoim sumieniem i przy pomocy esbeków utopić te trzy inicjatywy.
"... Miałeś chamie złoty róg, ostał ci się tylko sznur..."

A tutaj jeszcze kilka wypowiedzi zebranych przez Rzplitą n/t taśmy z 1979 r.
http://www.rp.pl/artykul/153558.html

BiQ83 25.06.2008 16:47

Cenckiewicz.Gontarczyk.Lech.Walesa.a.SB-4PT

http://images23.fotosik.pl/235/2bef2ed9ecf2970f.jpg

Format: PDF
Waga: ~2MB
Hasło do PDFa: jutrzenka

"Pragniemy raz jeszcze podkreślić, że nasza książka nie jest biografią Lecha Wałęsy, a jedynie próbą wyjaśnienia niejasności związanych z jego przeszłością i losami archiwaliów SB. Książka ta nie jest także historią "Solidarności" kreśloną na tle sylwetki Wałęsy. Interesowały nas jedynie wątki związane bezpośrednio lub nawet pośrednio z tematem pracy - relacje Wałęsy z SB i wynikające z tego faktu konsekwencje. I tylko w kontekście tak postawionego problemu badawczego nasza praca powinna być oceniana. Nie chcemy również, by książka ta była odczytywana inaczej, jak tylko przez pryzmat naszego zawodu, którego podstawą jest odkrywanie i poznawanie przeszłości."

http://rapidshare.com/files/124889353/sb.rar



lub http://rapidshare.com/fil...sa.a.SB-4PT.rar

hasło te same

Dla zainteresowanych

kalashnikov2 25.06.2008 18:47

Dzięki BiQ83.

A jeśli chodzi o "Trzech kumpli" to wczoraj po raz pierwszy od jakichś 2 lat spędziłem przed TVN-em więcej niż trzy kwadranse bez przerwy.

sambo 25.06.2008 21:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kalashnikov2 (Post 557098)
Dzięki BiQ83.

A jeśli chodzi o "Trzech kumpli" to wczoraj po raz pierwszy od jakichś 2 lat spędziłem przed TVN-em więcej niż trzy kwadranse bez przerwy.

dokładnie.:D Nie wiadomo w co gra Walter - czy to są jakieś giereczki z Michnikiem ale jedno jest pewne - Wykształciuchy przeżyły szok - bo nagle zobaczyły w swojej ulubionej telewizji coś, co gdyby puszczone było w TVP - byłoby kolejnym filmikiem na zlecenie Kaczyńskich w TVPis . Nieobiektywnym zakłamanym majacych z góry tezę - GW to agenci i Wałęsa to też agent.

Kawał dobrego samobójczego gola - najlepsze jest to, że gol samobójczy się opłaca...


BiQ83 - dzieki. W skrytości serca od rana liczyłem na forumowiczów

BiQ83 25.06.2008 23:26

http://lublin.nop.org.pl/images/ksiazka/1m.jpg

Zamierzeniem autora było przedstawienie koncepcji ideowo-politycznych pisma "Szczerbiec", rozumianych jako ogólne ujęcie działań politycznych Narodowego Odrodzenia Polski (NOP), wyłaniających się z analizy zawartości jego organu prasowego. Działania polityczne prezentowane na łamach pisma, mają wszak miejsce w konkretnych warunkach społeczno-politycznych i powiązane są one z prezentacją postulatów w odniesieniu do konkretnego czasu i miejsca. Prezentowane założenia ideologiczne mają zastosowanie do konkretnych rozstrzygnięć dotyczących charakteru państwa, które wedle redakcji mogą być urzeczywistnione. Autor skupił uwagę na trzech głównych płaszczyznach: metodach i środkach, mających służyć osiągnięciu zamierzonych celów, obrazie rzeczywistości społecznej, widzianej przez pryzmat pisma oraz systemie wartości, który redakcja aprobuje. Zarys chronologiczny pracy obejmuje lata 1994-2003, a zatem punktem wyjścia będzie przejęcie "Szczerbca" przez Narodowe Odrodzenie Polski.

Praca ta jest pierwszą próbą nakreślenia ogólnej problematyki ideowo-politycznej pisma, które od czasu upadku komunizmu jawnie głosi idee nacjonalistyczne. Dotychczasowe opracowania na temat "Szczerbca" obejmowały wybrane zagadnienia pojawiające się na jego łamach, uszczuplając tym samym dorobek pisarski pisma, które obejmuje zakresem tematycznym bardzo szerokie spektrum zagadnień. Dotychczasowe publikacje dotyczące pisma, często ograniczone do niewielkich artykułów, nie są w stanie nakreślić całokształtu koncepcji ideowo-politycznych "Szczerbca".

http://rapidshare.com/files/12009189...zlaku_idei.rar

========

Traktat Lizboński

http://www.europarl.europa.eu/eplive...13PHT15263.jpg

Traktat lizboński zmienia dwa najważniejsze traktaty UE: Traktat o Unii Europejskiej i Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską. Ten ostatni zostanie przemianowany na „Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej”. Do traktatu zostaną dołączone różne protokoły i deklaracje.

Pełna, polska wersja językowa.

http://rapidshare.com/fil...zbonski.zip[/b]

=======

[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/dom/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot-1.jpg[/IMG]Roman Dmowski

Dziedzictwo (powieść)

Kośció naród i państwo

Kwestia ukraińska

Kwestia żydowska

Myśli nowoczesnego polaka

Nasz patriotyzm

Odbudowa państwa

Polska jako wielkie państwo

Upadek myśli konserwatywnej w Polsce

Zagadnienie rządu

http://rapidshare.com/files/108186089/Roman_Dmowski.rar

=======

Adolf Hitler - Mein Kampf

http://rapidshare.com/files/55740533/MeinKampf.zip

-----------

Kod Biblii 2: Odliczanie - Michael Drosnin


Długo oczekiwany drugi raport o sensacyjnym odkryciu izraelskich uczonych, określonym przez światową prasę jako "największe odkrycie przełomu tysiącleci" - o ukrytym w Biblii kodzie, w którym zapisana jest zarówno nasza przeszłość jak i przyszłość. Czy dzięki Biblii można było przewidzieć atak z 11 września 2001? Czy w 2006 możemy się spodziewać kolejnej wojny światowej? Czy Bliski Wschód stanie się ogniskiem ogólnoświatowego konfliktu? Czy klucz do kodu Biblii jest ukryty pod dnem Morza Martwego? W kontynuacji swojej słynnej książki, wciągającej niczym najlepszy kryminał, Michael Drosnin przedstawia dalsze badania nad jednym z najbardziej fascynujących źródeł wiedzy o naszej historii i... przyszłości. Może dzięki informacjom zakodowanym w Biblii uda się nam się ją zmienić?

Link: Kod:
http://rapidshare.com/fil..._-M.Drosnim.rar

=========

Albert Speer - Wspomnienia

http://mediapix.ru/pics/60657688c2f2...ad900d7acc.jpg

Wspomnienia głównego architekta Rzeszy, ministra zbrojeń, organizatora robót przymusowych. Książka napisana w więzieniu w Norynberdze. (3,2 MB pdf)

http://rapidshare.com/fil...Wspomnienia.pdf

========

Tomasz Lis - Co z tą Polską

waga 1,1 MB

http://www.merlin.com.pl/images_prod...89217-44-9.jpg

Wydawnictwo:
Rosner & Wspólnicy , Grudzień 2003
Liczba stron:
242


Cytat: Tęsknię, jak pewnie miliony Polaków, za polskim marzeniem, bo chcę w coś wierzyć, bo potrzebuję idei, która mogłaby inspirować. Piszę to wszystko i sam się trochę boję. Przecież mój codzienny styl to raczej ironia, a nawet szyderstwo. A tu tyle wielkich słów. Próbuję się pilnować, by nie było ich za wiele, ale z drugiej strony myślę, że trochę wstydzę się tych wielkich słów, bo tak nie pasują one do rzeczywistości, co skrzeczy.



http://rapidshare.com/files/41940117...Tomasz_Lis.zip
=====

Jesteśmy wolnym i autonomicznym krajem. Czy potrafimy z tego korzystać?

W Polsce normą jest nieprzyjmowanie prawdy do wiadomości. Oczywiście tej niewygodnej prawdy. Lepsza ułuda, choć potem zguba…

Jeśli my nie zadbamy o Polskę, a raczej jeśli będziemy dbać o nią tak jak dotąd, wyręczy nas kto inny. Pytanie tylko, kto: Bruksela czy Rosja? I na to wszystko pozwala naród, który od wieków na prawo i lewo mówi o wolności!

Rafał Ziemkiewicz nie pyta „co z tą Polską?”, lecz: co się stało z nami, Polakami? I co z nami będzie za kilkanaście lat?


http://www.lideria.pl/img_big/44834.jpg

http://rapidshare.com/fil...lactwo.rtf.html

====

Litwinienko Aleksander i Felsztinski Jurij - Wysadzić Rosję

http://imguser.gandalf.com.pl/pd_81333.jpg

http://rapidshare.com/fil...adzi__Rosj_.rar

=====

Allegri Renzo - Cuda Ojca Pio

http://www.petlaczasu.pl/c/b/36/83-7097-295-0.jpg

"Niniejsza książka opisuje wszystkie te zjawiska, które do San Giovanni Rotondo przyciągały tłumy i o których mówiono jako o "cudach Ojca Pio": stygmaty - krwawiące przez pięćdziesiąt lat rany, których żadnemu z lekarzy nie udało się wyleczyć bądź wyjaśnić; tajemniczy zapach roztaczający się wokół osoby zakonnika; temperatura ciała osiągająca 48,5 stopnia Celsjusza, nigdy przedtem nie odnotowana w historii medycyny; zdolność odczytywania myśli innych osób i przepowiadania przyszłości; ekstazy; rozmowy z umarłymi; wizje istot nadprzyrodzonych; nadzwyczajny dar nawracania (jak w przypadku kilku słynnych postaci ze świata kultury); wreszcie niezliczone i głośne uzdrowienia. Wszystko to zostało opowiedziane językiem jasnym i potoczystym. Zaskakujące fakty, relacje naocznych świadków, pamiętniki, listy, poufne sprawozdania składają się na mozaikę zdarzeń racjonalnie niewytłumaczalnych, a przy tym niesamowicie wciągających"

http://rapidshare.com/fil...ca_Pio.rar.html

=====

Sun Tzu- Sztuka Wojenna

http://rapidshare.com/fil...uka.wojenna.pdf

====

Jeśli Boga nie ma - Leszek Kołakowski

http://images33.fotosik.pl/208/1a25d620010145ac.jpg

Leszek Kołakowski
JEŚLI BOGA NIE MA. O BOGU, DIABLE, GRZECHU I INNYCH ZMARTWIENIACH TAK ZWANEJ FILOZOFII RELIGII
ISBN 83-7006-147-8

Autoryzowany przekład z angielskiego książki uznanej za jedną z najważniejszych publikacji filozoficznych ostatnich lat. Autor rozpatruje formułowane na przestrzeni wieków argumenty za i przeciw istnieniu Boga, podejmując newralgiczne punkty refleksji nad tajemnicą zła, językiem religijnym, doświadczeniem mistycznym, próbami racjonalnego uzasadnienia istnienia Absolutu. Precyzyjny i jasny opis różnych opozycji między wiedzą i wiarą jest równocześnie fascynującą diagnozą świadomości dzisiejszego człowieka i jego sytuacji duchowej.

http://rapidshare.com/fil..._Kolakowski.doc

====

Davies Norman - Orzeł biały, czerwona gwiazda Audiobook PL


Cytat:
Wojna, która zmieniła bieg dwudziestowiecznych dziejów. W klasycznym już studium Norman Davies roztacza przed czytelnikiem historycznie wierny, a jednocześnie przystępny w odbiorze, obraz całokształtu wojny polsko-bolszewickiej. Brytyjski historyk dokładnie odtwarza przebieg poszczególnych kampanii i bitew, naświetla polityczny ? tak polski, jak i międzynarodowy ? kontekst działań wojskowych i tłumaczy, dlaczego Polska zwyciężyła niesioną na bagnetach czerwonoarmistów ?robotniczą? rewolucję. Każdy, choćby w najmniejszym stopniu zainteresowany polską historią, powinien tę książkę przeczytać.
Czyta: Ksawery Jasiński

http://rapidshare.com/fil...luk80.part1.rar
http://rapidshare.com/fil...luk80.part2.rar
http://rapidshare.com/fil...luk80.part3.rar

lub pdf http://rapidshare.com/fil...ona.Gwiazda.rtf
====

Anthony Robbins - Obudź w sobie olbrzyma

http://images31.fotosik.pl/24/78cea058a760eeb5m.jpg

http://rapidshare.com/fil...ie_Olbrzyma.pdf
===

Lech Wałęsa - Moja III RP

http://images23.fotosik.pl/164/0a9cfd721abfe09d.jpg

Język: PL
Format: .pdf

Były prezydent opisuje dzieje III RP i staje w jej obronie przeciw obecnej ekipie rządzącej kulisy władzy, sukcesy i niepowodzenia; miejsce Polski w świecie syntezy, anegdoty, spostrzeżenia; barwny, charakterystyczny styl Lech Wałęsa, dosadnym językiem i nazywając rzeczy po imieniu, staje w obronie naszego wspólnego dziecka, które przed laty z dumą, wzruszeniem i nadzieją nazwaliśmy III Rzeczpospolitą . Przypomina jej początki i rozwój, omawia sukcesy i niepowodzenia, wyjaśnia dlaczego podjęto takie a nie inne decyzje, począwszy od obrad Okrągłego Stołu.

http://rapidshare.com/fil...-_Moja_3_RP.rar

====

Jan Tomasz Gross - Strach

http://images26.fotosik.pl/159/af263bfed9cf23b0.jpg

Format: .pdf
Język: PL

Książka, której angielskie wydanie wywołało burzę polemik i komentarzy!
Jan Tomasz Gross znów dotyka bolesnej tematyki antysemityzmu. Odkrycia, których dokonał, pisząc o sprawie zamordowanych przez polskich sąsiadów Żydów z Jedwabnego, wstrząsnęły opinią publiczną i zmusiły nas do rewizji głęboko zakorzenionej wizji własnej historii.

W Strachu... autor analizuje doświadczenia wracających do domów polskich Żydów i konfrontuje je z najnowszymi polskimi i światowymi badaniami naukowymi. Efektem jest socjologiczno-historyczny esej, który omawia kwestię antysemityzmu w Polsce tuż po zakończeniu wojny, i który swoją kulminację znajduje w reinterpretacji największego w powojennej Europie pogromu Żydów w Kielcach.
To książka, która zmusza do myślenia i szczerej rozmowy.


http://rapidshare.com/files/92133744/jtg-s.rar

====

Pamiętniki Carycy Katarzyny II - 256 stronicowy, plik pdf zawierający spis pamiętników Carycy Katarzyny II przez nią samą pisane.

http://rapidshare.com/fil...-pamietniki.zip

===

Wojciech Cejrowski - Młot na lewicę

http://www.cejrowski.com/img/ksiazki/mlot2.jpg

Niniejsza książka jest odpowiedzią na zapotrzebowanie fanów "WC Kwadransa", którzy od kilku lat molestują mnie bym powrócił do literatury politycznej. Zebrałem więc wszystkie moje teksty, które powstały od czasu zniknięcia "WC Kwadransa". Przejrzałem je, odrzuciłem te, które się zestarzały, a resztę ułożyłem chronologicznie.
Prezentuję je tu, tak jak zostały napisane - bez późniejszych ingerencji redakcyjnych osłabiających ostrość i humor języka. W przeciwieństwie do różnych panów redaktorów, ja się nie boję pisać dokładnie tego, co myślę.
Znajdą tu Państwo wszystko, co inni bali się wydrukować, w tym kilka rarytasów - teksty zdjęte przez wydawców w całości. Takie, które z powodów politycznych nie ukazały się nigdzie dotąd. Zaznaczyłem je znanym z czasów PRL znakiem cenzury: [----].

http://rapidshare.com/fil...ki.w.-.mlot.rar



Parę pozycji

AYALA 26.06.2008 08:47

już mnie troche nudzi ta ciagłe gadanie o deubekizacji,wiem że to jest bardzo ważny temat ale niech sie wreszcie nasze Słońce Peru weźmie za walke z inflacją bo staje sie ona coraz bardziej dokuczliwa dla szarego człowieka.

Marszałek 26.06.2008 10:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 556960)
Wiesz Marszalku ,prawie uronilem łze po Twoim poscie....tyle zółci do biednych Kaczynskich, ktorzy przeciez nigdy nikogo nie obrazili ,a szczególnie Tuska
.

A kiedy oni obrazili jakiegoś Tuska?

I nie płacz,no chyba,że nad losem tego kraju.

Boomcha 26.06.2008 10:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sambo (Post 557147)
dokładnie.:D Nie wiadomo w co gra Walter - czy to są jakieś giereczki z Michnikiem ale jedno jest pewne (...)

I mnie to bardzo dziwi. I to, że pozbyli się TW Ketmana z redakcji "Wyborczej" (tyle lat nikomu nie wadził). I tak się wszyscy od niego nagle odcinają. Wczoraj w TOK FM (radio Agory/Michnika) była jedna z autorek filmu i zupełnie otwarcie pytała co z tymi 100.000 TW którzy byli w 1989 roku na listach płac skoro ujawniono jedynie 3 czy 4.

Jakiś nowy podział ról. I do tego to straszenie Tuska sondażami i że Schetyna jest na podmiankę szykowany.

Jery 26.06.2008 10:32

Wypowiedz J. Kaczyńskiego
http://www.onet.tv/28962,4451,1,3657...0,0,wideo.html
Odpowiedz Milczanowskiego
http://wiadomosci.onet.pl/1777012,11,item.html

A tu cytat z książki

Na cel, w jakim minister Kozłowski zgromadził rękopisy ówczesnego prezydenta,
jednoznacznie wskazywały kolejne dokumenty przechowywane w kopercie. Były
to: ekspertyza grafologiczna sporządzona przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne
Komendy Głównej Policji w dniu 14 listopada 1990 r. oraz liczne tablice porównawcze
elementów pisma L. Wałęsy i dokumentów kolportowanych w ramach
kombinacji operacyjnych Biura Studiów MSW. Zawartość koperty nie pozostawiała
wątpliwości, że w końcu listopada 1990 r. ówczesne kierownictwo MSW próbowało
ustalić, czy rękopisy dokumentów wykorzystywanych w ramach operacji SB zostały
sporządzone ręką Wałęsy31. Ekspertyza dała wynik niejednoznaczny. Z jednej
strony, wskazano na duże podobieństwa w sposobie sporządzenia porównywanych
dokumentów, z drugiej – opisywano też pewne różnice32. Generalnie jednak autorzy
ekspertyzy uchylili się od jednoznacznego werdyktu ze względu na fakt, iż materiały
kolportowane w ramach akcji SB były jedynie kserokopiami. Warto zauważyć, że
materiał porównawczy wytypowano niewłaściwie. Charakter pisma z czasem zmienia
się. Kopie rękopisów TW „Bolek” należało więc skonfrontować z rękopisem L. Wałęsy
z początku lat siedemdziesiątych (np. z akt pracowniczych) a nie powstałymi 10 lat
później, w zupełnie innej epoce.

Analiza swoją drogą, ale nasuwa się pytanie po co w latach 70tych SB miało by fałszowac odręczne donosy Wałęsy? W tej ksiązce jest dokładnie udowodnione, że fałszowano jedynie dokumnty w 82r, by przedłuzyc współprace. Wszystkie inne z lat 70tych są autentyczne.

Na TVN24 mówią zaś (po co otworzyć książke...), że "historycy twierdzą" że dokumenty odręczne takich agentów w ogóle nie były wytwarzane pffffffff - rzetelni dziennikarze

Ciekawie prezentuje się cytat z przypisu 31

Ponadto we wrześniu 1990 r. zachodnioniemiecki dziennikarz Ludwig Gut zwrócił
się do marszałka Sejmu Mikołaja Kozakiewicza i marszałka Senatu Andrzeja Stelmachowskiego z ofertą
przekazania nabytych rzekomo za „twardą walutę” od wyższego funkcjonariusza SB dokumentów „niepodważalnie
wskazujących na współpracę Lecha Wałęsy z gdańską bezpieką”. W swoich listach L. Gut
wymienił „pisemne zobowiązanie” L. Wałęsy do współpracy z SB oraz „kilka meldunków konfi dencjonalnych
sporządzonych ręką konfi denta Wałęsy” - nie wiemy czy blefował czy nie ale brzmi to ciekawie

63624 26.06.2008 12:06

Wywiad z Wildsteinem w "Dzienniku", mnóstwo ciekawych informacji o GW,, Maleszce, dla krakusów także o meandrach lustracji w waszym mieście.:)

http://www.dziennik.pl/opinie/articl..._to_agent.html

I jeszcze cytacik z tegoż wywiadu.

Cytat:

Zwykle krytykowałeś TVN jako telewizję politycznie wrogą tym, którzy chcą odkłamać przeszłość. A to ta stacja zdecydowała się na emisję takiego dokumentu.
To duża instytucja kierująca się kryteriami nie tylko ideologicznymi, ale i komercyjnymi. TVN przejmuje rolę "Gazety Wyborczej" jako dominującego medium, ale ma nieco inną naturę. W gazecie Michnika odpowiednik takiego filmu nie mógłby się ukazać. A dyrektor programowy Edward Miszczak, człowiek o dobrej intuicji, zobaczył w nim ciekawy materiał.

Boomcha 26.06.2008 13:40

Patrząc na Maleszkę, jego charakter, psychikę sposób rozumowania widać całą "logikę" Układu. "Logikę" IIIRP. Maleszka to samo sedno Ubekistanu. Ci ubecy, którzy zabijali za parę złotych ...itd.

W Polsce komuny nikt by nie bronił. Żaden przelew krwi nie był możliwy, wiec okrągły stół nie był zapobieżeniem rozlewowi krwi. Okrągły stół był dealem miedzy żydokomuną rządzącą i żyjąca wygodnie w PRL (ale dobrze z znającą zachód) a ich ludźmi po stronie "opozycyjnej" Cel był jeden - utrzymać władzę, wpływy i pieniądze i bezpiecznie przejść z PRL do PRL Bis. Następny po TW Bolku, TW Ketmanie jest Michnik. Mam nadzieje, że szybko za niego się zabiorą.

...a te pozostałe około 100.000 TW nadal kieruje polską polityką, dziennikarstwem, gospodarką, sądami, uczelniami itd. Wydaje mi się, że może Układ chce rzucić kilku na pożarcie, żeby obniżyć ciśnienie i żeby zabrać Kaczyńskiemu cześć "amunicji".

1q2 26.06.2008 14:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Boomcha (Post 557436)
. Następny po TW Bolku, TW Ketmanie jest Michnik. Mam nadzieje, że szybko za niego się zabiorą.

Jak sobie wyobrazasz to zabranie sie za niego?

Boomcha 26.06.2008 14:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 557464)
Jak sobie wyobrazasz to zabranie sie za niego?

Choćby tak jak w przypadku TW Bolka. Publikacja IPN. Na początek...

http://www.prawica.net/node/12328

Zbychu 26.06.2008 15:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 557279)
już mnie troche nudzi ta ciagłe gadanie o deubekizacji...

Pretensje prosze kierować do:
© Piotr Gontarczyk & Sławomir Cenckiewicz & Instytut Pamięci Narodowej

Boomcha 26.06.2008 16:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zbychu (Post 557495)
Pretensje prosze kierować do:
© Piotr Gontarczyk & Sławomir Cenckiewicz & Instytut Pamięci Narodowej

Czy ktoś kogoś zmusza, żeby to czytać?

kalashnikov2 26.06.2008 17:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Boomcha (Post 557537)
Czy ktoś kogoś zmusza, żeby to czytać?


Gorzej. MOŻNA czytać... Co za niegodziwych czasów dożyliśmy. Nie o take Polske walczyliśmy.

Johny84 26.06.2008 18:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zbychu (Post 556434)



Na podstawie ,,paszkwila"?:lol:

Nie wiem co ma oznaczac ten cudzyslow... ksiazka historyka majacego dostep do materialow archiwalnych jest paszkwilem z zalozenia jak rozumiem, bo nie podoba sie tresc :foch: :rotfl:

Konrad. 26.06.2008 18:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Boomcha (Post 557436)
...a te pozostałe około 100.000 TW nadal kieruje polską polityką, dziennikarstwem, gospodarką, sądami, uczelniami itd. Wydaje mi się, że może Układ chce rzucić kilku na pożarcie, żeby obniżyć ciśnienie i żeby zabrać Kaczyńskiemu cześć "amunicji".

dokładnie. Mój wujek był ostatnio na zebraniu żydokomuny (wiem, wiem, wstyd jak cholera...), odbyło się ono na błoniach (trudno znaleźć halę na 100,000 osób), i jednogłośnie (jak wszystko u komuchów) postanowiono, że paru się odstrzeli, aby Kaczyńskiemu zrobić na złość.

Także, naprawdę nieźle to odczytałeś. Niestety takich jak ty należy niszczyć, także uważaj, bo nie długo może ktoś zapukać do twoich drzwi... Żydokomuna/Układ czuwa!

Olivarez 26.06.2008 18:36

Konrad. napisał:
...takich jak ty należy niszczyć...

Nic dodać nic ująć typowa postawa liberalnej miłości i tolerancji.

kch19eg 26.06.2008 20:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Olivarez (Post 557579)
Konrad. napisał:
...takich jak ty należy niszczyć...

Nic dodać nic ująć typowa postawa liberalnej miłości i tolerancji.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia poczytaj, przyda się na przyszłość...

kalashnikov2 26.06.2008 22:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 557573)
dokładnie. Mój wujek był ostatnio na zebraniu żydokomuny (wiem, wiem, wstyd jak cholera...), odbyło się ono na błoniach (trudno znaleźć halę na 100,000 osób), i jednogłośnie (jak wszystko u komuchów) postanowiono, że paru się odstrzeli, aby Kaczyńskiemu zrobić na złość.

Także, naprawdę nieźle to odczytałeś. Niestety takich jak ty należy niszczyć, także uważaj, bo nie długo może ktoś zapukać do twoich drzwi... Żydokomuna/Układ czuwa!


Dowcip denny bo pokazuje niezrozumienie istoty "transformacji". Nie po to doszlo do zawarcia porozumienia komunistow z częścią opozycji, by ot tak nachodzić ludzi za ich poglądy. Przecież gdyby tak bylo, to spoleczenstwo by przestalo ufać w szczerość intencji przeprowadzających zmiany. Sensem było zajęcie ważnych miejsc, tam gdzie podejmuje się decyzje, gdzie się robi kasa, gdzie jest wpływ na poglądy większości wystarczającej do wygrania wyborów. W takim ustroju terror nie jest potrzebny. Nie było już "pukania do drzwi". Zamiast tego był (a częśiowo jeszcze jest) bardzo skuteczny ostracyzm skazujący na niebyt medialny i polityczny.

No i jak zwykle zamiast podjąć normalna krytykę z argumentami - przesadzasz stukrotnie (bo inaczej nie wygladaloby tak efektownie?).

sambo 26.06.2008 22:12

W tym miejscu dyskusji o transformacji - nieśmiało polecam ten tekst --> http://scorka.salon24.pl/50949,index.html

Cytat:

W tym samym roku [1985] – uwięziony w areszcie śledczym Adam Michnik , pilnie strzeżony, niebezpieczny dla bytu PRL więzień polityczny – popełnia polityczne dzieło „Takie czasy... Rzecz o kompromisie”. Bardziej zaskakujące od samego popełnienia dzieła jest błyskawiczne tempo publikacji (ten sam rok).

Główna tezą Michnika było twierdzenie, że warunkiem niezbędnym do pokojowej realizacji przeobrażeń, jest osiągniecie kompromisu sił postulujących reformy ze skłonnymi do ugody odłamami klasy rządzącej. Druga teza to postulat wyborów do sejmu chociaż w 30% miejsc w powszechnych i wolnych wyborach.

Lech Wałęsa w tym samym roku w wydanym „Raporcie – Polska 5 lat po Sierpniu” pisze – "W chwili obecnej nic nie wskazuje na to, że porozumienie jest możliwe[...] Porozumienie jednak nie jest tylko sprawą chwili. Można powiedzieć, że z narodowego punktu widzenia nie ma innego wyjścia niż dogadywanie się”.

WiernyKibic 26.06.2008 22:14

i tak Roger Pereiro to najlepszy piłkarz...co nie??

sambo 26.06.2008 22:20

Nie - najlepszy był Artur Borubar - każdy to powie

Boomcha 26.06.2008 22:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiernyKibic (Post 557711)
i tak Roger Pereiro to najlepszy piłkarz...co nie??

Myślisz, że Pereiro czy jakikolwiek inny Brazylijczyk przeczyta poprawnie nazwisko Kaczyński? A czy ktoś się z nich z tego tytułu nabija? Nie, a tu wmówili ludziom że tak trzeba bo to takie elytarne. Bo każdy musi czytać po portugalsku i generalnie ...Polak jak nie zna obcych języków to dno. Wiadomo.

Konrad. 26.06.2008 23:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Boomcha (Post 557730)
Myślisz, że Pereiro czy jakikolwiek inny Brazylijczyk przeczyta poprawnie nazwisko Kaczyński? A czy ktoś się z nich z tego tytułu nabija? Nie, a tu wmówili ludziom że tak trzeba bo to takie elytarne. Bo każdy musi czytać po portugalsku i generalnie ...Polak jak nie zna obcych języków to dno. Wiadomo.

Wiesz o tym, że to Kaczyński zrobił z Rogera Polaka, nawet wręczył mu koszulkę reprezentacji?

Wypadało by znać nazwisko gościa, któremu jeszcze nie dawno na specjalnych warunkach, w przyspieszonym trybie przyznał osobiście obywatelstwo...
Cytat:

Pierwotnie napisane przez kalashnikov2 (Post 557700)
Dowcip denny bo pokazuje niezrozumienie istoty "transformacji". Nie po to doszlo do zawarcia porozumienia komunistow z częścią opozycji, by ot tak nachodzić ludzi za ich poglądy. Przecież gdyby tak bylo, to spoleczenstwo by przestalo ufać w szczerość intencji przeprowadzających zmiany. Sensem było zajęcie ważnych miejsc, tam gdzie podejmuje się decyzje, gdzie się robi kasa, gdzie jest wpływ na poglądy większości wystarczającej do wygrania wyborów. W takim ustroju terror nie jest potrzebny. Nie było już "pukania do drzwi". Zamiast tego był (a częśiowo jeszcze jest) bardzo skuteczny ostracyzm skazujący na niebyt medialny i polityczny.

Boomcha pisze o układzie (w zasadzie "Układzie"), do którego "zalicza" się prawie 100 tys osób.

Pisze, że układ zadecydował o tym aby parę osób odstrzelić... I po prostu zastanawia, mnie jak to wygląda? Kto siedzi tam na górze, i niczym Bóg decyduje kogo odstrzelić? Dlaczego nie jest to Wałęsa, który niby jest głównym winnym transformacji?
Cytat:

No i jak zwykle zamiast podjąć normalna krytykę z argumentami - przesadzasz stukrotnie (bo inaczej nie wygladaloby tak efektownie?).
Prowadziłem taką dyskusje przez parę lat chyba (ja pier*&le!) i nabiłem już wystarczająco dużo postów...

jachting 27.06.2008 06:16

Tomasz Duszyński - Produkt uboczny

http://images.gildia.pl/_n_/literatu...kladka-180.jpg

Pierwsza polityczna powieść grozy. O satanistycznym spisku u fundamentów Polski Ludowej, ponad pół wieku temu oddanej pod władzę Szatana. Czy w roku 1989 sytuacja się powtórzyła? Niecodzienni przyjaciele, milicjant i ksiądz, trafiają na demoniczny spisek wiodący od grupki lekceważonych patriotów przez lochy szpitala - katowni Służby Bezpieczeństwa aż do hotelu sejmowego. Nim dojdą prawdy, zmierzą się z własnymi demonami, spotkają opętanych i anielskiego bękarta. Na ich drodze staną piękne dziewczyny i flaszki wódki. Sięgną samego dna Warszawy, gdzie wcześniej nie zstąpił nikt. Czy uratują Polskę, stając przeciwko diabłu, własnym przełożonym i samym sobie, czyli przeciwko wszystkim?

http://rapidshare.com/fil...ukt.uboczny.rar
-----
Richard Dawkins - Bóg urojony

http://www.racjonalista.pl/img/okl/2...1179775165.jpg

http://rapidshare.com/fil...B_g_urojony.rar

Magazyn "Discover" nazwał niedawno Richarda Dawkinsa "rottweilerem Darwina", w uznaniu jego bezpardonowej, a przy tym przekonującej obrony teorii ewolucji. Dla "Prospect" Dawkins jest jednym z trzech najwybitniejszych współczesnych intelektualistów znanych szerokiej publiczności (pozostali dwaj to Umberto Eco i Noam Chomsky). W "Bogu urojonym" Dawkins nie pisze (przynajmniej nie bezpośrednio) o biologii. "Bohaterem" jego książki jest religia i relacje między nauką a religią
-----

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 557782)
Wiesz o tym, że to Kaczyński zrobił z Rogera Polaka, nawet wręczył mu koszulkę reprezentacji?

Wypadało by znać nazwisko gościa, któremu jeszcze nie dawno na specjalnych warunkach, w przyspieszonym trybie przyznał osobiście obywatelstwo....


Szczególnie że się kreuje (czy może go) na wielkiego kibica,pierwszego RP jak mówił Kamiński.
Już na tych konferencjach,gdzie próbował szafować statystykami osiągnięć,wyników Reprezentacji Polski
widziałem wiele niespójności ale teraz wyszło szydło z worka .

Zbychu 27.06.2008 07:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Johny84 (Post 557572)
Nie wiem co ma oznaczac ten cudzyslow... ksiazka historyka majacego dostep do materialow archiwalnych jest paszkwilem z zalozenia jak rozumiem, bo nie podoba sie tresc :foch: :rotfl:

Dlatego cudzysłów bo nie jest to moje określenie tylko zacytowane.Zresztą źródło też podałem więc nie powinno być niejasności.

Sędzia 27.06.2008 08:24

akurat Borubara w ogóle nie było, było "dobry był też Artur Boruc bardzo".

Marszałek 27.06.2008 08:24

Panowie ukladanka się komplikuje. Kto to co to?


Bliżej nieznana cypryjska firma Qebonto Holdings Limited kupiła 80 proc. udziałów w Agencji Wydawniczo - Reklamowej Wprost publikującej m.in. tygodnik "Wprost". Do transakcji opiewającej na 6,67 mln euro doszło w lutym tego roku.

Agencja Wydawniczo-Reklamowa "Wprost" nie sprzedała swoich udziałów firmie Qebonto Holdings Limited bezpośrednio, tylko przez spółkę Król i Wspólnicy założoną specjalnie na tę okazję przez Marka, Amadeusza i Paulinę Królów - właścicieli wydawcy tygodnika "Wprost" i miesięcznika "Mój pies". Wartość przeprowadzonej w lutym tego roku transakcji wyniosła 6,67 mln euro, a do wiadomości publicznej trafiła tylko dzięki wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego.

- Od dawna było wiadomo, że AWR "Wprost" szuka inwestora, ale myślałem, że znajdzie go w naszym kraju - komentuje dla portalu Wirtualnemedia.pl Rafał Leszczyński, analityk rynku prasowego w CR Media Consulting. - Dziwi mnie trochę ta zagadkowa decyzja firmy: sprzedanie udziałów cypryjskiej firmie, o której niewiele wiadomo - ocenia.

Członkowie zarządu AWR "Wprost" nie chcą komentować tej transakcji. Niewiele też wiadomo o firmie Qebonto Holdings Limited - dość powiedzieć, że wszystkie wzmianki o niej w internecie dotyczą właśnie przejęcia udziałów w polskim wydawnictwie.

Sędzia 27.06.2008 08:49

To jak już o prasie:

http://wiadomosci.onet.pl/1777599,10...liki,item.html


i jeszcze o WSI

http://www.naszdziennik.pl/index.php...27&id=po51.txt

"MON nie ukrywa jednak, że "projektowane przepisy generalnie otworzą drogę żołnierzom zawodowym zniesionych Wojskowych Służb Informacyjnych do zagospodarowania ich niezależnie od faktu, czy Komisja Weryfikacyjna wyda, czy też nie, swoje stanowisko"."

Marszałek 27.06.2008 10:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sędzia (Post 557836)

"MON nie ukrywa jednak, że "projektowane przepisy generalnie otworzą drogę żołnierzom zawodowym zniesionych Wojskowych Służb Informacyjnych do zagospodarowania ich niezależnie od faktu, czy Komisja Weryfikacyjna wyda, czy też nie, swoje stanowisko"."


Podziwiam Macierewicza i Olszewskiego,że jeszcze im się chce. Dla mnie szkoda by było czasu,aby użerać się z takimi osobami. Strasznie ich za to podziwiam. A społeczeństwo jeszcze od najgorszych ich wyzywa. Ale to już inna bajka, tak Irlandzka:)

Sędzia 27.06.2008 10:59

Ja również.

Spokojnie, TK uzna że ustawa jest sprzeczna z Konstytucją (obym się mylił), Donek uchwali zapowiadaną ustawę i wszystko wróci do normy.

No, może nie do końca, bo jednak wiedza o tym, kto jest kim pozostanie, a nadto - stan osobowy WSI się znacznie pogorszy (w końcu ci co pozytywnie przeszli weryfikację będą mocno podejrzani).


edit:

http://niezalezna.pl/index.php/article/show/id/4056

Ta wiedza jest niebezpieczna...



edit 2: znalezione w Salonie24 (autor: Yarrok), kapitalny obrazek.

http://www.yarrok.republika.pl/marszalek3.jpg

Zbychu 27.06.2008 12:36

Dobre Sędzio:D

Skoro już jesteśmy przy wątkach humorystycznych proponuje Korwina wziąść na tapete;

Uwaga ściśle tajne:)

Cytat:

1.To JKM zastrzelił Kennedy'ego
2.JKM notorycznie zasmarowywał Mikołajowi Kopernikowi obiektywy teleskopów masłem.
3.Mówi się, że mamuty 'wyginęły'. Nieprawda. Podczas potopu JKM poinformował je, że Arka Noego jest już zatłoczona i żeby poczekały na następny statek.
4.Hieronim Bosch namalował część ,,Piekło'' swojego słynnego tryptyku po przypadkowym uczestniczeniu w wiecu wyborczym JKM.
5.Giordano Bruno uniknąłby spalenia na stosie, ale jednym z sądzących go inkwizytorów był JKM
6.Thomas Harris spotkał się z JKM w 1980. Niedługo potem wydał ,,Czerwonego smoka'' oraz ,,Milczenie owiec''. Dr Hannibal Lecter w rękopisie miał na imię Janusz.
7.Kain i Abel byli przykładnym, zgodnym rodzeństwem... a potem Kain zaczął czytać bloga JKM
8.Chuck Norris nauczył się swojego słynnego kopnięcia z półobrotu by bronić swoich bliskich przed JKM. Nieskutecznie. Znacie - poza Chuckiem - jeszcze kogoś o nazwisku Norris?
9.Gdy najwięksi naukowcy zastanawiali się jak pokojowo wykorzystać einsteinowską formułę E=mc2 JKM napisał na swoim blogu: ,,ja bym zrobił bombę''.
10.Rankiem 4.VIII.1962 Marylin Monroe odbyła rozmowę telefoniczną z JKM.
11.Podczas bitwy nad Little Big Horn JKM obiecał gen. Custerowi, że sprowadzi wsparcie.
12.Edyta Górniak wyjawiła, że to JKM namówił ją by ,,wyraziła siebie'' śpiewając Hymn w Koreii.
13.Wielki kryzys rozpoczął się niedługo po tym jak 24.X.1929 JKM podczas publicznego wiecu w Nowym Jorku stwierdził że ,,gdyby miał akcje, to by je sprzedał, bo to nie może dłużej rosnąć''.
14.JKM namówił twórców Teletubisiów by dali Tinky-Winky'emu torebkę.
15.Jeżeli w nazwisku Palpatine kilka liter przestawimy, kilka zabierzemy i kilka dodamy to wyjdzie nam... JKM!
16.Sauron nie wykuł Jedynego Pierścienia. Dał mu go JKM.
17.Julisz Cezar obawiał się iść w idy marcowe do senatu. JKM zachęcił go do tego słowami ,,Nie pękaj stary, przecież będzie z tobą Brutus''
18.To JKM powiedział podczas IV Krucjaty ,,Zabijajcie wszystkich, Bóg rozpozna swoich''.
19.JKM podczas swojej wizyty w Czarnobylu zasugerował, by zwiększyć moc reaktora.
20.Jerzy Michał Wołodyjowski nie chciał zostawać w Kamieńcu. JKM zarzucił mu, że ,,nie ma jaj''.
21.Odyseusz po zakończeniu Wojny Trojańskiech chciał wracać prosto do domu. JKM wyciągnął go 'na jednego'. W stanie upojenia alkoholowego Odyseusz zgubił dokumenty statku oraz drogę do domu.
22.W języku azteckim JKM tłumaczy się jako Tezcatlipoca.
23.Kilka epizodów z życia JKM zostało odtworzonych w filmie 'Terminator' Jamesa Camerona. W rolę JKM wcielił się Arnold Schwarzenegger.
24.Zaś na podstawie sposobu ubierania się JKM David Cronenberg stworzył obraz pt. Mucha. Tym razem w główną rolę wcielił się Jeff Goldblum.
25.W dwudziestej siódmej minucie filmu 'Shrek III', gdy kamera omiata wygląd komnaty Księcia z Bajki można dostrzec, że na biurku Księcia leży podręcznik brydża autorstwa JKM. Z dedykacją.
26.JKM podpuścił Parysa do porwania Heleny.
27.Archmiedes powiedział ,,dajcie mi punkt podparcie, a poruszę Ziemię''. Słysząc to JKM schował ów punkt do szuflady i do dziś nie chce oddać.
28.JKM był przeciwny przyjęciu Janka Kosa do załogi ,,Rudego''
29.Liczni świadkowie potwierdzają słowa JKM ,,Cała naprzód kapitanie, tu nie ma żadnych gór lodowych'' które miał on wypowiedzieć do kapitana ,,Titanica''
I filmik 'kaczuchy':
http://www.wrzuta.pl/film/fd6tHvk6Vv...wcipne_zabawne

Marszałek 27.06.2008 13:09

Ale TK dołożył do ognia. Przecież nie o take Polske walczyliśmy.


Zaraz PO wymieni skład TK i dopiero wtedy TK będzie wydawać demokratyczne i merytoryczne decyzje, nie to co teraz.

Walczyliśmy o demokrację a tu każdy ma swoje zdanie.

sambo 27.06.2008 13:25

Umówmy sie - TK nie miał innego wyjścia. Zarzut niekonstytucjonalności oparty na tym, że WSI ma prawo kontrolować tylko organ wojskowy jest śmieszny i żenujacy. Potrzebny był tylko na polu propagandy aby jeden wyksztaciuszek z drugim byli podjarani i peplali o Trybunale Stanu dla Macierewicza. Prawda jest taka, że Macierewiczowi nie mogą absolutnie NIC zarzucić. Szlag ich jasny trafia. No lae co wykształciuchy żółci ulali to ulali i swoje wiedzą.

Z perspektywy czasu to to wywalenie WSi to jest najlepsza robota rządów PISu - świetna robota. Bo nawet jesli Donek i Waldek przywrócą dawnych agentów KGB do łask - to juz nie będzie to samo. NIektóre mosty zostały spalone i juz absolutnie nic nie da sie zrobić.


http://wiadomosci.onet.pl/1777826,11,item.html

Cytat:

Chcą mnie chociaż trochę ugryźć. Nie da rady. Bezpieka mnie nie złamała i wy wszyscy, czterdzieści milionów, nawet nie zmusicie mnie do przyznania się do rzeczy, które są nieprawdziwe. Za żadną cenę

Wałesa do wczoraj przeczytał 100 stron - dzis widać że więcej - bo już Bozia nawet pojedynczym elektronom nie pozwala się w łepetynie zderzać



----------------------------------------------------------------------------



Sie koła zaczynają urywać...

http://www.niezalezna.pl/index.php/article/show/id/4056

Wilku 27.06.2008 13:38

Skoro zaczyna tu się robić wątek humorystyczny, to i ja coś dorzuce (a raczej podkreślę):

Cytat:

Lech Wałęsa dodał, że może oskarżyć autorów i prezesa IPN o niszczenie autorytetu.
:lol: :rotfl: :lol:

Ja rozumiem że megalomania uderza do pustego łba, ale paragrafów o świteych krowach to chyba póki co jeszcze nie mamy w naszym prawie.

______________

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sambo (Post 557956)

Tylko czekać aż mu cegłówka głowe rozwali w drewnianym kościele..

Vivat d***kracja...

Sędzia 27.06.2008 13:45

Co ciekawe, TK uznał, że ustawa która pozwoliła Prezydentowi na ujawnienie raportu z likwidacji jest również zgodna z Konstytucją.

Co oznacza, że wszelkie gadki PO o Trybunale Stanu dla Lecha Kaczyńskiego są g...o warte (wcześniej też były), i można się spodziewać, że LK aneks też odtajni.

Zapewne dopiero po wyborach prezydenckich.

ps. przyznam się, że spodziewałem się innego orzeczenia. Brawo TK.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl