![]() |
Cytat:
Druga frakcja, której główną postacią był właśnie Wałęsa (a popierał go, poza ludźmi takimi jak Kaczyńscy, cały wówczas potężny Związek) domagała się lustracji, dekomunizacji i deubekizacji. Jednym z głównych "rekwizytów" kampanii była "siekierka" Wałęsy, którą porąbać miał "grubą kreskę". Obiecywał także puszczenie ówczesnych aferzystów (którzy albo sami wywodzili się z byłych służ, albo z byłymi esbekami współpracowali) w skarpetkach etc... Niestety w momencie próby, wówczas kiedy lustracja dotknęłaby go osobiście... po raz kolejny podjął złą (tragiczną w konsekwencji, dla siebie także) decyzje. |
Ale czy uwazasz ze mogl podjac inna decyzje gdy ta druga frakcja w zasadzie sama go wykluczyla, uznajac za agenta?
|
Jasne, że mógł. Mógł (nie oglądając się na żadną z tych frakcji) przyznać się przed swoimi wyborcami, przed Ludźmi którzy mu zaufali, do tego fragmentu w życiorysie i kontynuować dalej to co ponoć zamierzał. Przypominam nie było wówczas żadnej ustawy, która osobę współpracującą w latach 1944-1990 pozbawiałaby stanowiska. Tak więc mógł przyznać się do tegoż okresu współpracy, w jakiś sposób to wytłumaczyć ("trudną sytuacją", "młodym wiekiem", "głupotą"), sprawując dalej urząd doprowadzić do uchwalenia trzech ustaw: dekomunizacyjnej, deubekizacyjnej i lustracyjnej. Następnie dopiero ustąpić z urzędu. Wówczas rzeczywiście byłby wielkim człowiekiem, on jednak wolał jeszcze raz pójść na kompromis ze swoim sumieniem i przy pomocy esbeków utopić te trzy inicjatywy.
"... Miałeś chamie złoty róg, ostał ci się tylko sznur..." A tutaj jeszcze kilka wypowiedzi zebranych przez Rzplitą n/t taśmy z 1979 r. http://www.rp.pl/artykul/153558.html |
Cenckiewicz.Gontarczyk.Lech.Walesa.a.SB-4PT
http://images23.fotosik.pl/235/2bef2ed9ecf2970f.jpg Format: PDF Waga: ~2MB Hasło do PDFa: jutrzenka "Pragniemy raz jeszcze podkreślić, że nasza książka nie jest biografią Lecha Wałęsy, a jedynie próbą wyjaśnienia niejasności związanych z jego przeszłością i losami archiwaliów SB. Książka ta nie jest także historią "Solidarności" kreśloną na tle sylwetki Wałęsy. Interesowały nas jedynie wątki związane bezpośrednio lub nawet pośrednio z tematem pracy - relacje Wałęsy z SB i wynikające z tego faktu konsekwencje. I tylko w kontekście tak postawionego problemu badawczego nasza praca powinna być oceniana. Nie chcemy również, by książka ta była odczytywana inaczej, jak tylko przez pryzmat naszego zawodu, którego podstawą jest odkrywanie i poznawanie przeszłości." http://rapidshare.com/files/124889353/sb.rar lub http://rapidshare.com/fil...sa.a.SB-4PT.rar hasło te same Dla zainteresowanych |
Dzięki BiQ83.
A jeśli chodzi o "Trzech kumpli" to wczoraj po raz pierwszy od jakichś 2 lat spędziłem przed TVN-em więcej niż trzy kwadranse bez przerwy. |
Cytat:
Kawał dobrego samobójczego gola - najlepsze jest to, że gol samobójczy się opłaca... BiQ83 - dzieki. W skrytości serca od rana liczyłem na forumowiczów |
http://lublin.nop.org.pl/images/ksiazka/1m.jpg
Zamierzeniem autora było przedstawienie koncepcji ideowo-politycznych pisma "Szczerbiec", rozumianych jako ogólne ujęcie działań politycznych Narodowego Odrodzenia Polski (NOP), wyłaniających się z analizy zawartości jego organu prasowego. Działania polityczne prezentowane na łamach pisma, mają wszak miejsce w konkretnych warunkach społeczno-politycznych i powiązane są one z prezentacją postulatów w odniesieniu do konkretnego czasu i miejsca. Prezentowane założenia ideologiczne mają zastosowanie do konkretnych rozstrzygnięć dotyczących charakteru państwa, które wedle redakcji mogą być urzeczywistnione. Autor skupił uwagę na trzech głównych płaszczyznach: metodach i środkach, mających służyć osiągnięciu zamierzonych celów, obrazie rzeczywistości społecznej, widzianej przez pryzmat pisma oraz systemie wartości, który redakcja aprobuje. Zarys chronologiczny pracy obejmuje lata 1994-2003, a zatem punktem wyjścia będzie przejęcie "Szczerbca" przez Narodowe Odrodzenie Polski. Praca ta jest pierwszą próbą nakreślenia ogólnej problematyki ideowo-politycznej pisma, które od czasu upadku komunizmu jawnie głosi idee nacjonalistyczne. Dotychczasowe opracowania na temat "Szczerbca" obejmowały wybrane zagadnienia pojawiające się na jego łamach, uszczuplając tym samym dorobek pisarski pisma, które obejmuje zakresem tematycznym bardzo szerokie spektrum zagadnień. Dotychczasowe publikacje dotyczące pisma, często ograniczone do niewielkich artykułów, nie są w stanie nakreślić całokształtu koncepcji ideowo-politycznych "Szczerbca". http://rapidshare.com/files/12009189...zlaku_idei.rar ======== Traktat Lizboński http://www.europarl.europa.eu/eplive...13PHT15263.jpg Traktat lizboński zmienia dwa najważniejsze traktaty UE: Traktat o Unii Europejskiej i Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską. Ten ostatni zostanie przemianowany na „Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej”. Do traktatu zostaną dołączone różne protokoły i deklaracje. Pełna, polska wersja językowa. http://rapidshare.com/fil...zbonski.zip[/b] ======= [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/dom/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot-1.jpg[/IMG]Roman Dmowski Dziedzictwo (powieść) Kośció naród i państwo Kwestia ukraińska Kwestia żydowska Myśli nowoczesnego polaka Nasz patriotyzm Odbudowa państwa Polska jako wielkie państwo Upadek myśli konserwatywnej w Polsce Zagadnienie rządu http://rapidshare.com/files/108186089/Roman_Dmowski.rar ======= Adolf Hitler - Mein Kampf http://rapidshare.com/files/55740533/MeinKampf.zip ----------- Kod Biblii 2: Odliczanie - Michael Drosnin Długo oczekiwany drugi raport o sensacyjnym odkryciu izraelskich uczonych, określonym przez światową prasę jako "największe odkrycie przełomu tysiącleci" - o ukrytym w Biblii kodzie, w którym zapisana jest zarówno nasza przeszłość jak i przyszłość. Czy dzięki Biblii można było przewidzieć atak z 11 września 2001? Czy w 2006 możemy się spodziewać kolejnej wojny światowej? Czy Bliski Wschód stanie się ogniskiem ogólnoświatowego konfliktu? Czy klucz do kodu Biblii jest ukryty pod dnem Morza Martwego? W kontynuacji swojej słynnej książki, wciągającej niczym najlepszy kryminał, Michael Drosnin przedstawia dalsze badania nad jednym z najbardziej fascynujących źródeł wiedzy o naszej historii i... przyszłości. Może dzięki informacjom zakodowanym w Biblii uda się nam się ją zmienić? Link: Kod: http://rapidshare.com/fil..._-M.Drosnim.rar ========= Albert Speer - Wspomnienia http://mediapix.ru/pics/60657688c2f2...ad900d7acc.jpg Wspomnienia głównego architekta Rzeszy, ministra zbrojeń, organizatora robót przymusowych. Książka napisana w więzieniu w Norynberdze. (3,2 MB pdf) http://rapidshare.com/fil...Wspomnienia.pdf ======== Tomasz Lis - Co z tą Polską waga 1,1 MB http://www.merlin.com.pl/images_prod...89217-44-9.jpg Wydawnictwo: Rosner & Wspólnicy , Grudzień 2003 Liczba stron: 242 Cytat: Tęsknię, jak pewnie miliony Polaków, za polskim marzeniem, bo chcę w coś wierzyć, bo potrzebuję idei, która mogłaby inspirować. Piszę to wszystko i sam się trochę boję. Przecież mój codzienny styl to raczej ironia, a nawet szyderstwo. A tu tyle wielkich słów. Próbuję się pilnować, by nie było ich za wiele, ale z drugiej strony myślę, że trochę wstydzę się tych wielkich słów, bo tak nie pasują one do rzeczywistości, co skrzeczy. http://rapidshare.com/files/41940117...Tomasz_Lis.zip ===== Jesteśmy wolnym i autonomicznym krajem. Czy potrafimy z tego korzystać? W Polsce normą jest nieprzyjmowanie prawdy do wiadomości. Oczywiście tej niewygodnej prawdy. Lepsza ułuda, choć potem zguba… Jeśli my nie zadbamy o Polskę, a raczej jeśli będziemy dbać o nią tak jak dotąd, wyręczy nas kto inny. Pytanie tylko, kto: Bruksela czy Rosja? I na to wszystko pozwala naród, który od wieków na prawo i lewo mówi o wolności! Rafał Ziemkiewicz nie pyta „co z tą Polską?”, lecz: co się stało z nami, Polakami? I co z nami będzie za kilkanaście lat? http://www.lideria.pl/img_big/44834.jpg http://rapidshare.com/fil...lactwo.rtf.html ==== Litwinienko Aleksander i Felsztinski Jurij - Wysadzić Rosję http://imguser.gandalf.com.pl/pd_81333.jpg http://rapidshare.com/fil...adzi__Rosj_.rar ===== Allegri Renzo - Cuda Ojca Pio http://www.petlaczasu.pl/c/b/36/83-7097-295-0.jpg "Niniejsza książka opisuje wszystkie te zjawiska, które do San Giovanni Rotondo przyciągały tłumy i o których mówiono jako o "cudach Ojca Pio": stygmaty - krwawiące przez pięćdziesiąt lat rany, których żadnemu z lekarzy nie udało się wyleczyć bądź wyjaśnić; tajemniczy zapach roztaczający się wokół osoby zakonnika; temperatura ciała osiągająca 48,5 stopnia Celsjusza, nigdy przedtem nie odnotowana w historii medycyny; zdolność odczytywania myśli innych osób i przepowiadania przyszłości; ekstazy; rozmowy z umarłymi; wizje istot nadprzyrodzonych; nadzwyczajny dar nawracania (jak w przypadku kilku słynnych postaci ze świata kultury); wreszcie niezliczone i głośne uzdrowienia. Wszystko to zostało opowiedziane językiem jasnym i potoczystym. Zaskakujące fakty, relacje naocznych świadków, pamiętniki, listy, poufne sprawozdania składają się na mozaikę zdarzeń racjonalnie niewytłumaczalnych, a przy tym niesamowicie wciągających" http://rapidshare.com/fil...ca_Pio.rar.html ===== Sun Tzu- Sztuka Wojenna http://rapidshare.com/fil...uka.wojenna.pdf ==== Jeśli Boga nie ma - Leszek Kołakowski http://images33.fotosik.pl/208/1a25d620010145ac.jpg Leszek Kołakowski JEŚLI BOGA NIE MA. O BOGU, DIABLE, GRZECHU I INNYCH ZMARTWIENIACH TAK ZWANEJ FILOZOFII RELIGII ISBN 83-7006-147-8 Autoryzowany przekład z angielskiego książki uznanej za jedną z najważniejszych publikacji filozoficznych ostatnich lat. Autor rozpatruje formułowane na przestrzeni wieków argumenty za i przeciw istnieniu Boga, podejmując newralgiczne punkty refleksji nad tajemnicą zła, językiem religijnym, doświadczeniem mistycznym, próbami racjonalnego uzasadnienia istnienia Absolutu. Precyzyjny i jasny opis różnych opozycji między wiedzą i wiarą jest równocześnie fascynującą diagnozą świadomości dzisiejszego człowieka i jego sytuacji duchowej. http://rapidshare.com/fil..._Kolakowski.doc ==== Davies Norman - Orzeł biały, czerwona gwiazda Audiobook PL Cytat: Wojna, która zmieniła bieg dwudziestowiecznych dziejów. W klasycznym już studium Norman Davies roztacza przed czytelnikiem historycznie wierny, a jednocześnie przystępny w odbiorze, obraz całokształtu wojny polsko-bolszewickiej. Brytyjski historyk dokładnie odtwarza przebieg poszczególnych kampanii i bitew, naświetla polityczny ? tak polski, jak i międzynarodowy ? kontekst działań wojskowych i tłumaczy, dlaczego Polska zwyciężyła niesioną na bagnetach czerwonoarmistów ?robotniczą? rewolucję. Każdy, choćby w najmniejszym stopniu zainteresowany polską historią, powinien tę książkę przeczytać. Czyta: Ksawery Jasiński http://rapidshare.com/fil...luk80.part1.rar http://rapidshare.com/fil...luk80.part2.rar http://rapidshare.com/fil...luk80.part3.rar lub pdf http://rapidshare.com/fil...ona.Gwiazda.rtf ==== Anthony Robbins - Obudź w sobie olbrzyma http://images31.fotosik.pl/24/78cea058a760eeb5m.jpg http://rapidshare.com/fil...ie_Olbrzyma.pdf === Lech Wałęsa - Moja III RP http://images23.fotosik.pl/164/0a9cfd721abfe09d.jpg Język: PL Format: .pdf Były prezydent opisuje dzieje III RP i staje w jej obronie przeciw obecnej ekipie rządzącej kulisy władzy, sukcesy i niepowodzenia; miejsce Polski w świecie syntezy, anegdoty, spostrzeżenia; barwny, charakterystyczny styl Lech Wałęsa, dosadnym językiem i nazywając rzeczy po imieniu, staje w obronie naszego wspólnego dziecka, które przed laty z dumą, wzruszeniem i nadzieją nazwaliśmy III Rzeczpospolitą . Przypomina jej początki i rozwój, omawia sukcesy i niepowodzenia, wyjaśnia dlaczego podjęto takie a nie inne decyzje, począwszy od obrad Okrągłego Stołu. http://rapidshare.com/fil...-_Moja_3_RP.rar ==== Jan Tomasz Gross - Strach http://images26.fotosik.pl/159/af263bfed9cf23b0.jpg Format: .pdf Język: PL Książka, której angielskie wydanie wywołało burzę polemik i komentarzy! Jan Tomasz Gross znów dotyka bolesnej tematyki antysemityzmu. Odkrycia, których dokonał, pisząc o sprawie zamordowanych przez polskich sąsiadów Żydów z Jedwabnego, wstrząsnęły opinią publiczną i zmusiły nas do rewizji głęboko zakorzenionej wizji własnej historii. W Strachu... autor analizuje doświadczenia wracających do domów polskich Żydów i konfrontuje je z najnowszymi polskimi i światowymi badaniami naukowymi. Efektem jest socjologiczno-historyczny esej, który omawia kwestię antysemityzmu w Polsce tuż po zakończeniu wojny, i który swoją kulminację znajduje w reinterpretacji największego w powojennej Europie pogromu Żydów w Kielcach. To książka, która zmusza do myślenia i szczerej rozmowy. http://rapidshare.com/files/92133744/jtg-s.rar ==== Pamiętniki Carycy Katarzyny II - 256 stronicowy, plik pdf zawierający spis pamiętników Carycy Katarzyny II przez nią samą pisane. http://rapidshare.com/fil...-pamietniki.zip === Wojciech Cejrowski - Młot na lewicę http://www.cejrowski.com/img/ksiazki/mlot2.jpg Niniejsza książka jest odpowiedzią na zapotrzebowanie fanów "WC Kwadransa", którzy od kilku lat molestują mnie bym powrócił do literatury politycznej. Zebrałem więc wszystkie moje teksty, które powstały od czasu zniknięcia "WC Kwadransa". Przejrzałem je, odrzuciłem te, które się zestarzały, a resztę ułożyłem chronologicznie. Prezentuję je tu, tak jak zostały napisane - bez późniejszych ingerencji redakcyjnych osłabiających ostrość i humor języka. W przeciwieństwie do różnych panów redaktorów, ja się nie boję pisać dokładnie tego, co myślę. Znajdą tu Państwo wszystko, co inni bali się wydrukować, w tym kilka rarytasów - teksty zdjęte przez wydawców w całości. Takie, które z powodów politycznych nie ukazały się nigdzie dotąd. Zaznaczyłem je znanym z czasów PRL znakiem cenzury: [----]. http://rapidshare.com/fil...ki.w.-.mlot.rar Parę pozycji |
już mnie troche nudzi ta ciagłe gadanie o deubekizacji,wiem że to jest bardzo ważny temat ale niech sie wreszcie nasze Słońce Peru weźmie za walke z inflacją bo staje sie ona coraz bardziej dokuczliwa dla szarego człowieka.
|
Cytat:
I nie płacz,no chyba,że nad losem tego kraju. |
Cytat:
Jakiś nowy podział ról. I do tego to straszenie Tuska sondażami i że Schetyna jest na podmiankę szykowany. |
Wypowiedz J. Kaczyńskiego
http://www.onet.tv/28962,4451,1,3657...0,0,wideo.html Odpowiedz Milczanowskiego http://wiadomosci.onet.pl/1777012,11,item.html A tu cytat z książki Na cel, w jakim minister Kozłowski zgromadził rękopisy ówczesnego prezydenta, jednoznacznie wskazywały kolejne dokumenty przechowywane w kopercie. Były to: ekspertyza grafologiczna sporządzona przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Głównej Policji w dniu 14 listopada 1990 r. oraz liczne tablice porównawcze elementów pisma L. Wałęsy i dokumentów kolportowanych w ramach kombinacji operacyjnych Biura Studiów MSW. Zawartość koperty nie pozostawiała wątpliwości, że w końcu listopada 1990 r. ówczesne kierownictwo MSW próbowało ustalić, czy rękopisy dokumentów wykorzystywanych w ramach operacji SB zostały sporządzone ręką Wałęsy31. Ekspertyza dała wynik niejednoznaczny. Z jednej strony, wskazano na duże podobieństwa w sposobie sporządzenia porównywanych dokumentów, z drugiej – opisywano też pewne różnice32. Generalnie jednak autorzy ekspertyzy uchylili się od jednoznacznego werdyktu ze względu na fakt, iż materiały kolportowane w ramach akcji SB były jedynie kserokopiami. Warto zauważyć, że materiał porównawczy wytypowano niewłaściwie. Charakter pisma z czasem zmienia się. Kopie rękopisów TW „Bolek” należało więc skonfrontować z rękopisem L. Wałęsy z początku lat siedemdziesiątych (np. z akt pracowniczych) a nie powstałymi 10 lat później, w zupełnie innej epoce. Analiza swoją drogą, ale nasuwa się pytanie po co w latach 70tych SB miało by fałszowac odręczne donosy Wałęsy? W tej ksiązce jest dokładnie udowodnione, że fałszowano jedynie dokumnty w 82r, by przedłuzyc współprace. Wszystkie inne z lat 70tych są autentyczne. Na TVN24 mówią zaś (po co otworzyć książke...), że "historycy twierdzą" że dokumenty odręczne takich agentów w ogóle nie były wytwarzane pffffffff - rzetelni dziennikarze Ciekawie prezentuje się cytat z przypisu 31 Ponadto we wrześniu 1990 r. zachodnioniemiecki dziennikarz Ludwig Gut zwrócił się do marszałka Sejmu Mikołaja Kozakiewicza i marszałka Senatu Andrzeja Stelmachowskiego z ofertą przekazania nabytych rzekomo za „twardą walutę” od wyższego funkcjonariusza SB dokumentów „niepodważalnie wskazujących na współpracę Lecha Wałęsy z gdańską bezpieką”. W swoich listach L. Gut wymienił „pisemne zobowiązanie” L. Wałęsy do współpracy z SB oraz „kilka meldunków konfi dencjonalnych sporządzonych ręką konfi denta Wałęsy” - nie wiemy czy blefował czy nie ale brzmi to ciekawie |
Wywiad z Wildsteinem w "Dzienniku", mnóstwo ciekawych informacji o GW,, Maleszce, dla krakusów także o meandrach lustracji w waszym mieście.:)
http://www.dziennik.pl/opinie/articl..._to_agent.html I jeszcze cytacik z tegoż wywiadu. Cytat:
|
Patrząc na Maleszkę, jego charakter, psychikę sposób rozumowania widać całą "logikę" Układu. "Logikę" IIIRP. Maleszka to samo sedno Ubekistanu. Ci ubecy, którzy zabijali za parę złotych ...itd.
W Polsce komuny nikt by nie bronił. Żaden przelew krwi nie był możliwy, wiec okrągły stół nie był zapobieżeniem rozlewowi krwi. Okrągły stół był dealem miedzy żydokomuną rządzącą i żyjąca wygodnie w PRL (ale dobrze z znającą zachód) a ich ludźmi po stronie "opozycyjnej" Cel był jeden - utrzymać władzę, wpływy i pieniądze i bezpiecznie przejść z PRL do PRL Bis. Następny po TW Bolku, TW Ketmanie jest Michnik. Mam nadzieje, że szybko za niego się zabiorą. ...a te pozostałe około 100.000 TW nadal kieruje polską polityką, dziennikarstwem, gospodarką, sądami, uczelniami itd. Wydaje mi się, że może Układ chce rzucić kilku na pożarcie, żeby obniżyć ciśnienie i żeby zabrać Kaczyńskiemu cześć "amunicji". |
Cytat:
|
Cytat:
http://www.prawica.net/node/12328 |
Cytat:
© Piotr Gontarczyk & Sławomir Cenckiewicz & Instytut Pamięci Narodowej |
Cytat:
|
Cytat:
Gorzej. MOŻNA czytać... Co za niegodziwych czasów dożyliśmy. Nie o take Polske walczyliśmy. |
Cytat:
|
Cytat:
Także, naprawdę nieźle to odczytałeś. Niestety takich jak ty należy niszczyć, także uważaj, bo nie długo może ktoś zapukać do twoich drzwi... Żydokomuna/Układ czuwa! |
Konrad. napisał:
...takich jak ty należy niszczyć... Nic dodać nic ująć typowa postawa liberalnej miłości i tolerancji. |
Cytat:
|
Cytat:
Dowcip denny bo pokazuje niezrozumienie istoty "transformacji". Nie po to doszlo do zawarcia porozumienia komunistow z częścią opozycji, by ot tak nachodzić ludzi za ich poglądy. Przecież gdyby tak bylo, to spoleczenstwo by przestalo ufać w szczerość intencji przeprowadzających zmiany. Sensem było zajęcie ważnych miejsc, tam gdzie podejmuje się decyzje, gdzie się robi kasa, gdzie jest wpływ na poglądy większości wystarczającej do wygrania wyborów. W takim ustroju terror nie jest potrzebny. Nie było już "pukania do drzwi". Zamiast tego był (a częśiowo jeszcze jest) bardzo skuteczny ostracyzm skazujący na niebyt medialny i polityczny. No i jak zwykle zamiast podjąć normalna krytykę z argumentami - przesadzasz stukrotnie (bo inaczej nie wygladaloby tak efektownie?). |
W tym miejscu dyskusji o transformacji - nieśmiało polecam ten tekst --> http://scorka.salon24.pl/50949,index.html
Cytat:
|
i tak Roger Pereiro to najlepszy piłkarz...co nie??
|
Nie - najlepszy był Artur Borubar - każdy to powie
|
Cytat:
|
Cytat:
Wypadało by znać nazwisko gościa, któremu jeszcze nie dawno na specjalnych warunkach, w przyspieszonym trybie przyznał osobiście obywatelstwo... Cytat:
Pisze, że układ zadecydował o tym aby parę osób odstrzelić... I po prostu zastanawia, mnie jak to wygląda? Kto siedzi tam na górze, i niczym Bóg decyduje kogo odstrzelić? Dlaczego nie jest to Wałęsa, który niby jest głównym winnym transformacji? Cytat:
|
Tomasz Duszyński - Produkt uboczny
http://images.gildia.pl/_n_/literatu...kladka-180.jpg Pierwsza polityczna powieść grozy. O satanistycznym spisku u fundamentów Polski Ludowej, ponad pół wieku temu oddanej pod władzę Szatana. Czy w roku 1989 sytuacja się powtórzyła? Niecodzienni przyjaciele, milicjant i ksiądz, trafiają na demoniczny spisek wiodący od grupki lekceważonych patriotów przez lochy szpitala - katowni Służby Bezpieczeństwa aż do hotelu sejmowego. Nim dojdą prawdy, zmierzą się z własnymi demonami, spotkają opętanych i anielskiego bękarta. Na ich drodze staną piękne dziewczyny i flaszki wódki. Sięgną samego dna Warszawy, gdzie wcześniej nie zstąpił nikt. Czy uratują Polskę, stając przeciwko diabłu, własnym przełożonym i samym sobie, czyli przeciwko wszystkim? http://rapidshare.com/fil...ukt.uboczny.rar ----- Richard Dawkins - Bóg urojony http://www.racjonalista.pl/img/okl/2...1179775165.jpg http://rapidshare.com/fil...B_g_urojony.rar Magazyn "Discover" nazwał niedawno Richarda Dawkinsa "rottweilerem Darwina", w uznaniu jego bezpardonowej, a przy tym przekonującej obrony teorii ewolucji. Dla "Prospect" Dawkins jest jednym z trzech najwybitniejszych współczesnych intelektualistów znanych szerokiej publiczności (pozostali dwaj to Umberto Eco i Noam Chomsky). W "Bogu urojonym" Dawkins nie pisze (przynajmniej nie bezpośrednio) o biologii. "Bohaterem" jego książki jest religia i relacje między nauką a religią ----- Cytat:
Szczególnie że się kreuje (czy może go) na wielkiego kibica,pierwszego RP jak mówił Kamiński. Już na tych konferencjach,gdzie próbował szafować statystykami osiągnięć,wyników Reprezentacji Polski widziałem wiele niespójności ale teraz wyszło szydło z worka . |
Cytat:
|
akurat Borubara w ogóle nie było, było "dobry był też Artur Boruc bardzo".
|
Panowie ukladanka się komplikuje. Kto to co to?
Bliżej nieznana cypryjska firma Qebonto Holdings Limited kupiła 80 proc. udziałów w Agencji Wydawniczo - Reklamowej Wprost publikującej m.in. tygodnik "Wprost". Do transakcji opiewającej na 6,67 mln euro doszło w lutym tego roku. Agencja Wydawniczo-Reklamowa "Wprost" nie sprzedała swoich udziałów firmie Qebonto Holdings Limited bezpośrednio, tylko przez spółkę Król i Wspólnicy założoną specjalnie na tę okazję przez Marka, Amadeusza i Paulinę Królów - właścicieli wydawcy tygodnika "Wprost" i miesięcznika "Mój pies". Wartość przeprowadzonej w lutym tego roku transakcji wyniosła 6,67 mln euro, a do wiadomości publicznej trafiła tylko dzięki wpisaniu do Krajowego Rejestru Sądowego. - Od dawna było wiadomo, że AWR "Wprost" szuka inwestora, ale myślałem, że znajdzie go w naszym kraju - komentuje dla portalu Wirtualnemedia.pl Rafał Leszczyński, analityk rynku prasowego w CR Media Consulting. - Dziwi mnie trochę ta zagadkowa decyzja firmy: sprzedanie udziałów cypryjskiej firmie, o której niewiele wiadomo - ocenia. Członkowie zarządu AWR "Wprost" nie chcą komentować tej transakcji. Niewiele też wiadomo o firmie Qebonto Holdings Limited - dość powiedzieć, że wszystkie wzmianki o niej w internecie dotyczą właśnie przejęcia udziałów w polskim wydawnictwie. |
To jak już o prasie:
http://wiadomosci.onet.pl/1777599,10...liki,item.html i jeszcze o WSI http://www.naszdziennik.pl/index.php...27&id=po51.txt "MON nie ukrywa jednak, że "projektowane przepisy generalnie otworzą drogę żołnierzom zawodowym zniesionych Wojskowych Służb Informacyjnych do zagospodarowania ich niezależnie od faktu, czy Komisja Weryfikacyjna wyda, czy też nie, swoje stanowisko"." |
Cytat:
Podziwiam Macierewicza i Olszewskiego,że jeszcze im się chce. Dla mnie szkoda by było czasu,aby użerać się z takimi osobami. Strasznie ich za to podziwiam. A społeczeństwo jeszcze od najgorszych ich wyzywa. Ale to już inna bajka, tak Irlandzka:) |
Ja również.
Spokojnie, TK uzna że ustawa jest sprzeczna z Konstytucją (obym się mylił), Donek uchwali zapowiadaną ustawę i wszystko wróci do normy. No, może nie do końca, bo jednak wiedza o tym, kto jest kim pozostanie, a nadto - stan osobowy WSI się znacznie pogorszy (w końcu ci co pozytywnie przeszli weryfikację będą mocno podejrzani). edit: http://niezalezna.pl/index.php/article/show/id/4056 Ta wiedza jest niebezpieczna... edit 2: znalezione w Salonie24 (autor: Yarrok), kapitalny obrazek. http://www.yarrok.republika.pl/marszalek3.jpg |
Dobre Sędzio:D
Skoro już jesteśmy przy wątkach humorystycznych proponuje Korwina wziąść na tapete; Uwaga ściśle tajne:) Cytat:
http://www.wrzuta.pl/film/fd6tHvk6Vv...wcipne_zabawne |
Ale TK dołożył do ognia. Przecież nie o take Polske walczyliśmy.
Zaraz PO wymieni skład TK i dopiero wtedy TK będzie wydawać demokratyczne i merytoryczne decyzje, nie to co teraz. Walczyliśmy o demokrację a tu każdy ma swoje zdanie. |
Umówmy sie - TK nie miał innego wyjścia. Zarzut niekonstytucjonalności oparty na tym, że WSI ma prawo kontrolować tylko organ wojskowy jest śmieszny i żenujacy. Potrzebny był tylko na polu propagandy aby jeden wyksztaciuszek z drugim byli podjarani i peplali o Trybunale Stanu dla Macierewicza. Prawda jest taka, że Macierewiczowi nie mogą absolutnie NIC zarzucić. Szlag ich jasny trafia. No lae co wykształciuchy żółci ulali to ulali i swoje wiedzą.
Z perspektywy czasu to to wywalenie WSi to jest najlepsza robota rządów PISu - świetna robota. Bo nawet jesli Donek i Waldek przywrócą dawnych agentów KGB do łask - to juz nie będzie to samo. NIektóre mosty zostały spalone i juz absolutnie nic nie da sie zrobić. http://wiadomosci.onet.pl/1777826,11,item.html Cytat:
Wałesa do wczoraj przeczytał 100 stron - dzis widać że więcej - bo już Bozia nawet pojedynczym elektronom nie pozwala się w łepetynie zderzać ---------------------------------------------------------------------------- Sie koła zaczynają urywać... http://www.niezalezna.pl/index.php/article/show/id/4056 |
Skoro zaczyna tu się robić wątek humorystyczny, to i ja coś dorzuce (a raczej podkreślę):
Cytat:
Ja rozumiem że megalomania uderza do pustego łba, ale paragrafów o świteych krowach to chyba póki co jeszcze nie mamy w naszym prawie. ______________ Cytat:
Vivat d***kracja... |
Co ciekawe, TK uznał, że ustawa która pozwoliła Prezydentowi na ujawnienie raportu z likwidacji jest również zgodna z Konstytucją.
Co oznacza, że wszelkie gadki PO o Trybunale Stanu dla Lecha Kaczyńskiego są g...o warte (wcześniej też były), i można się spodziewać, że LK aneks też odtajni. Zapewne dopiero po wyborach prezydenckich. ps. przyznam się, że spodziewałem się innego orzeczenia. Brawo TK. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:32. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl