![]() |
ja .......e martin pulpit ten sam co działał w odrze wodzisław?
a ty for fun z mysleniem musisz miec nie po drodze. |
Ten Lubos Kozel wydaje się być ciekawym rozwiązaniem. Koleś ma dobre statystyki, z biednej Dukli Praga (z której awansował z 2 ligi do 1, i w tym sezonie zajmują 5 miejsce) zrobił przyzwoitą drużynę za małe pieniądze. Czyli coś, czego u nas oczekują i Cupiał, i Bednarz :D
|
Zobaczycie Petr Cech jest tajną czeską bronią jacusia:)
|
Pamiętajcie, że sformułowanie "szkoleniowiec z Czech" niekoniecznie musi oznaczać szkoleniowca z ligi czeskiej.
|
Zgadzam się z @TRNKRN.
Kozel przejął Duklę Praga w grudniu 2009, kiedy po 16 kolejce zajmowali 11 miejsce w czeskiej drugiej lidze. Sezon skończył na 6 miejscu. W kolejnym sezonie wygrał drugą ligę z 8 pkt przewagą nad drugim zespołem i awansował do Gambrinus Ligi. Po awansie zajął 6 miejsce, a w tej chwili, na 3 kolejki przed końcem Dukla zajmuje 5 miejsce z 5 pkt straty do trzeciego miejsca premiującego grą w pucharach. Wcześniej był asystentem w Slovanie Bratyslava. Poza tym sprawia wrażenie faceta, który nie wygląda na pipę. http://www.transfermarkt.pl/pl/lubos...ner_14309.html Nierealne kandydatury: 1) Josef Chovanec-niegdyś kojarzony z Legią, były czeski selekcjoner, trener Sparty Praga, Kubania Krasnodar, obecnie kosi kasę w ZEA http://www.transfermarkt.pl/pl/jozef...iner_1964.html 2) Michal Bilek-obecnie selekcjoner Czech(kontrakt do grudnia 2013), niegdyś trener Sparty Praga, Ruzomberoka, Victorii Pilzno http://www.transfermarkt.pl/pl/micha...iner_2856.html 3) Miroslav Beranek-obecnie selekcjoner Kazachstanu(kontrakt do grudnia 2013),wcześniej trener FK Astana, Debreczynu,Slavii Praga, był także asystentem w reprezentacji Czech http://www.transfermarkt.pl/pl/miros...iner_3075.html 4) Stanislav Griga-obecnie selekcjoner Słowacji, niegdyś trener Sparty Praga, Slovana Liberec, Slovana Bratyslawa http://www.transfermarkt.pl/pl/stani...iner_3771.html 5) Vitezslav Lavicka-obecnie trener Sparty Praga, kiedyś FC Sydney,młodzieżowka Czech, Slovan Liberec http://www.transfermarkt.pl/pl/vitez...iner_2859.html 6) Zdeněk Zeman- były trener Parmy, Lazio, Fenerbahce, Napoli, Lecce, Brescii, w lutym zwolniony z Romy http://www.transfermarkt.pl/pl/zdenk...iner_1186.html 7) Pavel Vrba-obecnie trener Victorii Pilzno z dwuletnim kontraktem, wcześniej Zilina, Banik http://www.transfermarkt.pl/pl/pavel...iner_4861.html 8) Milan Mácala-trzepie kasę w Katarze, wcześniej selekcjoner Bahrajnu,Omanu, Arabii S., Kuwejtu, Czechosłowacji http://www.transfermarkt.pl/pl/milan...iner_7583.html Inne ciekawe opcje, już bardziej realne: 1) Zdenek Scasny-obecnie FK Teplice(kontrakt do czerwca 2014), wcześniej Debreczyn, Mlada Boleslav, Panathinaikos, OFI Kreta, Sparta Praga http://www.transfermarkt.pl/pl/zdene...iner_1636.html 2) Jaroslav Silhavy-obecnie trener Slovana Liberec, wcześniej Victoria Pilzno, asystent selekcjonera Czech i trenera Sparty Praga http://www.transfermarkt.pl/pl/jaros...iner_3354.html 3) Petr Rada-obecnie bez klubu, trzy tygodnie temu zwolniony ze Slavii Praga, wcześniej reprezentacja Czech, Slovan Liberec, Victoria Pilzno http://www.transfermarkt.pl/pl/petr-...iner_2864.html 4) Karel Jarolim-od 2 lat bez klubu, wcześniej trener jednego z klubów w Arabii S., Slovanu Bratysława, Slavii Praga, asystent w Strasbourgu http://www.transfermarkt.pl/pl/karel...iner_2867.html 5) Jaroslav Hrebik-obecnie kierownik Sparty Praga, wcześniej trener Sparty, czeskiej młodzieżówki, Dynama Moskwa, Slavii Praga, Victorii Pilzno http://www.transfermarkt.pl/pl/jaros...iner_2085.html 6) Ivan Hasek-od roku bez klubu, były selekcjoner Czech, trener St Etienne, Strasbourga, Sparty Praga http://www.transfermarkt.pl/pl/ivan-...iner_3263.html 7) Frantisek Komnacký-obecnie trener Igławy(kontrakt do czerwca 2014), były asystent selekcjonera Czech, trener Banika, Ruzomberoka, Ziliny http://www.transfermarkt.pl/pl/frant...iner_3869.html Znając życie dostaniemy Smudę, albo zostaniemy zaskoczeni jak w przypadku RM. |
Nie wiem jakiego Czeskiego trenera mamy na oku.. ale każdy będzie lepszy niż Smuda , i prawie każdy lepszy niż Kulawik . Choć w zasadzie to nie wiem czy przy którymkolwiek z nich można mówić o jakimś warsztacie trenerskim .
|
Cytat:
|
|
Cytat:
|
Corsa częściej tu bywa śmiesznie .......................No w zasadzie nie, poco nam trener niech właściciel z pomocą swoich skautów w TELEFONICE wytypuje parszywa dwunastkę czyli 11 plus jeden rezerwowy (a poco więcej) i Suda to wszystko poprowadzi OCZYWIŚCIE W POMOCY ADAMIAKOWA ....ona taka uczynna babka.
|
Cytat:
|
Oczywiście,że tak....
|
Tak, ale tylko w przypadku kogoś sensownego. Jeśli ma przyjść Smuda, Kasperczak czy Liczka to lepiej zostawić słabego trenera.
Cholernie szkoda Moskala. Może nie miał wyników, ale drużyna szybko załapała styl. Teraz nie ma ani stylu, ani wyników, ani jakiejkolwiek walki. Piłkarze nie pomagają Kulawikowi... |
Cytat:
|
Kiereś,Stokowiec,Nawałka- Brosza to sie chyba raczej nie uda wyciągnąć z Piasta.
z zagranicy to mi tylko do głowy przychodzi Radolsky oraz Karol Pecze |
Karol Pecze? z tego co się orientuje to już kiedyś nas trenował
|
Żałosne są te propozycje. Generalnie nazwiska wokół których krążymy są bez sensu. Jeżeli jest wolny Stokowiec, to on. Oprócz tego długo, długo nic...
I generalnie my nie tylko potrzebujemy nowego trenera, potrzebujemy kogoś zamiast Kapki oraz Bednarza. |
Cytat:
Stokowiec ......no chyba zartujesz. Generalnie sprawa z trenerem i jego znalezieniem jest zajebiscie trudna ,bo polskiego trenera nie ma sensu zatrudniac ,a na zagranicznego nie ma pieniedzy. Zostaje wiec sila rzeczy poł polak,pol niemiec Smuda :lol: |
Cytat:
Sie smiej ale Vidlicka to teraz ostoja Sparty Praga, mistrz Czech, bardzo ladnie gral z Chelsea i pewnie polowa forum by teraz skonala z ekstazy jakby ktos taki jak on przyszedl ;) niezbadane sa wyroki boskie |
Kazali prawemu obrońcy Vidliczce grać na skrzydle i nie dał rady. Dziwne nie jest. A na po był dobry i niezniszczalny Baszczu więc VV sobie nie pogral w tamtej Wiśle.
Karel Pecze to Słowak (lat pewnie prawie 80) więc raczej nie podchodzi pod tajemniczego czecha. |
Cytat:
Czy potrzebny czy nie ? Wszystko zależy od tego jakie na przyszły sezon Wisła ma miec plany. Czy ma bic się o mistrza czy to ma byc kolejny rok przejsciowy. |
Tu trzeba zmienić piłkarzy w pierwszej kolejności, a później trenera. Może Przemka Cecherza? Przynajmniej gość z charyzmą. http://www.youtube.com/watch?v=n-wBLF8wDwY
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
ja osobiście czekam na ruchy naszych działaczy jakiego trenera chcą sprowadzić. za Smudą przemawia tylko tyle że zna się z Cupiałem, bo jego warsztat trenerski jest słaby, zaczyna grać defensywną piłkę, w Ratyzbonie którą prowadził grał czasami 5 obrońcami lub 3 defensywnymi pomocnikami, to są aspiracje klubu który walczy o utrzymanie? w dzisiejszej piłce trzeba ryzykować, postawić na zespół ofensywny bo coraz więcej takich, a z którymi się gra lepiej def czy off? jak dla mnie to trener który przyjdzie niech najpierw weźmie piłkarzy za pyski, zrobi prawdziwe treningi, nawet jakby w lidze mieli rzygać ze zmęczenia, ale to im zaprocentuje w przyszłości warto przypomnieć przykład Dana Petrescu który wprowadził katorżnicze treningi, piłkarze nie mieli sił by grać, ale powtarzał że on przygotowywuje zespół nie na dany sezon lecz na następny, a co było dalej? stery objął Skorża, odszedł Dudka, Błaszczykowski i mistrza zdobyliśmy w cuglach ogrywając innych po piątkę czy czwórkę do zera składem który przygotował Petrescu następny przykład to Melikson i Sarki, jak dla mnie gracze o takim potencjale że w polskiej lidze mogą przyjść grać w wieku 35 lat. taki Melikson szalał aż miło, ale gdy dostosował się do warunków w Polsce już mu tak łatwo nie szło, bo był przygotowany przez inny klub, nie przez warsztat trenerski Wisły, sam powtarzał wiele razy że w Wiśle trenuje mu się łatwo, a jak piłkarz tak mówi to coś jest nie tak z trenerem przygotowania fizycznego w klubie i trenerem. obawiam się że Sarki pójdzie taką samą drogą jak Melikson i stanie się przeciętnym piłkarzem |
Cytat:
|
Cytat:
|
Pajic wypowiadział sie za czasów pierw Kasperczaka a potem maskanta Skorży nie było w klubie o marca 2010 roku
|
Pajić przeszedł do Wisły jak już nie było Skorży (lato 2010), a Dudka też grał 1 sezon za Skorży.
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Niby coś dzwoni, ale nie wiadomo w którym kościele :rotfl: Wiesz dlaczego? Bo Skorża nie pracował z Paljić'em ! Chyba, że trenował "zaocznie" na ławce Kaiserslautern. Skorża był trenerem Wisły do 15 marca 2010 (opuszczał klub będąc na 1 miejscu w tabeli) natomiast Dragan Paljić podpisał kontrakt 17 lipca 2010 roku. O Skorży raczej wszyscy wypowiadają się pozytywnie, począwszy od Marcelo: Cytat:
Cytat:
|
Jeżeli nie będzie solidnych inwestycji w skład (a na to się nie zanosi), to powinien zostać Kulawik. Oczywiście, na 99% zostanie zwolniony, gdyż zawiódł właściciela nie zdobywając żadnego trofeum z tym świetnym teamem który dostał.
I umówmy się - żaden poważny trener nie przyjdzie trenować leszczy którzy tutaj grają. Zwalnianie trenera co kilka miesięcy jest śmieszne. Ci którzy teraz gardłują za zwolnieniem Kulawika wcześniej bluzgali na Maaskanta i Moskala. Fornalik i Nawałka mieli czas - u nas ten drugi trzy razy żegnał się z Wisłą za czasów Cupiała... Ale właściciel ma dokładnie taka sama mentalność jak Wy, więc nie bardzo macie prawo narzekać. |
tak btw, Paweł Brożek też mówił ze najlepiej mu sie pracowało ze Skorżą.
czy potrzebujemy nowego trenera? Patrzac na miejce w tabeli uznaje ze to pytanie retoryczne |
Cytat:
W ten sposób nadal będziemy zmieniać trenera co pół roku, bo nikt nie osiągnie sukcesu z dnia na dzień mając tak beznadziejny materiał. Odwróćmy pytanie: napisz, w czym sportowo jesteśmy lepsi od drużyn będących przed nami w lidze. Od razu należy zaznaczyć, że nie mamy żadnego napastnika, lewego obrońcy ani porządnego bramkarza, a nasi najlepsi piłkarze powoli zbliżają się do czterdziestki (minus Sarki i Małecki). |
Wszystko zależy od celów jakie się chce osiągnąć, ale jeśli myślimy dalej niż przyszły sezon to:
1. marketing, sponsorzy 2. skauci, trenerzy przygotowania fizycznego, szkolenia młodzieży 3. kilku (powiedzmy 4) facetów którzy potrafią: przyjąć i podać z sensem, przyjąć i strzelić, biegać 90 min i zabrać piłkę nie łamiąc przy tym nogi. To tak żeby za dwa lata nadal być w "Ekstra"klasie. 4. Treneiro który nie spier..i tego wszystkiego i nas spuści nas do I ligi 5. Stopniowe inwestycje w infrastrukturę treningową, żeby regres formy piłkarzy których kupimy pojawiał się po 24 miesiącach a nie obecnych 12 Jak chcemy na już to: Treneiro i 11 grajków. |
Cytat:
Dlatego trzeba trenera ktory nauczy ich grać w piłke i wyciągnie maksimum z ich umiejętnosci. I nie pisze ze trenera nam potrzeby by osiagał sukcesy tylko po to by wyciagnał maksimum z tych cipek cos na zasadzie Leszka Ojrzyńskiego w Koronie. |
Jeszcze przed sezonem nadawałem na Bednarza bo ten w wywiadach pisał że największy problem Wisła ma w obronie,szukał cały czas lewego obrońce znalazł ofiare z Danii niejakiego Frederiksena a o napastnikach nikt nie myślał
Sezon 2011/2012 Wisła zajmuje 7 miejsce i strzela zaledwie 29 goli w 30 kolejkach,pytam czy to nie był alert że mamy problem w ataku? Obecny sezon to kontynuacja, 2012/2013 Wisła zajmuje 7 miejsce po 27 kolejkach strzelając zaledwie 26 goli! Żaden trener tu nie da rady bez piłkarzy potrafiących zdobywać gole Potrzebny trener z charakterem,który sam wybiera piłkarzy a nie bierze to co daje Bednarz(Sikorski,Frederiksen itp) |
Ja byłem I jestem zdania, ze Wisła potrzebuje mlodego ambitnego trenera, najlepiej z Anglii (Championship,Lig1) ktory z tych (albo lepiej innych panienek) zrobi męzczyzn.Kto nie bedzie chcial pracowac WYPAD, nie powinno byc opierdalania .Jest tez cos w tym co piszecie , ze przychodza zawodnicy do nas dobrze przygotowani motorycznie do rozgrywek, a gdy przepracuja kilka miesiecy w Wiśle szybkosc ,wytrzymalosc znaczaco spada.
Pożyjemy, zobaczymy co nam los przyniesie, oby cos w tym temacie sie zmienilo, bo zapewne nie tylko ja chciałbym oglądać ambitnie grających wiślaków , którzy czasem przegrywaja ale po zażartej walce, a nie tą bezpłciową mase niczego którą mamy teraz. |
To nie przejdzie. Tak samo jak nie przeszedł Dan Petrescu czy Probierz. Musiało by się zmienić myślenie po stronie klubu, właściciela, że pierwszy do wylotu jest trener jak nie ma wyników.
|
Cytat:
Zawsze pierwszy odchodzi ten który najwięcej naobiecywał (sobie czy innym). |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:33. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl