![]() |
Orientuje sie ktoś jaki bilans wygranych przegranych meczów z Legią ma Wisła pod wodzą Kulawika????
|
Cytat:
"W sumie Wisła z Tomaszem Kulawikiem w roli szkoleniowca, zagrała w trzynastu spotkaniach, z których sześć wygrała, cztery zremisowała, a trzy zakończyły się porażkami naszej drużyny. Bilans bramkowy: 11-5." |
ciekawe na kogo z duetu Pareiko-Jova jutro między słupkami postawi Kulawik
|
Cytat:
|
Cytat:
Nie wiem jakie ligi oglądasz, ale w żadnej z tych które znam pomocnicy nie są zwolnieni z zadań defensywnych, w szczególności - pressingu. Sugerowanie, że Garguła jest zbyt zmęczony jeżdżeniem na dupie żeby dobrze zagrać piłkę jest w ogóle tak abstrakcyjne, że nie wiem jak się do niego ustosunkować. Ustalmy na początku jedno: za Probierza wielu zawodników zaliczyło dramatyczny zjazd, ale akurat Garguła swoją formę utrzymał. Grał tak samo beznadziejnie za Maaskanta i Moskala, czym walnie przyczynił się do ich zwolnienia. Probierz był po prostu pierwszym który miał jaja posadzić leszcza na ławce. Umówmy się - piłkarsko na tym zyskaliśmy, bo Chrapek ma momenty przebłysków boiskowej inteligencji, co dla Garguły jest raczej abstrakcją. Wiem, wiem - zaliczył świetną asystę przy golu Burligi. Jedną. Na ile meczy? Rozumiem, że obecnie nasza kadra jest słaba łamane przez tragiczna, ale to nie znaczy że pora zacząć brać w żyłę. Trudno o bardziej bezproduktywnego zawodnika niż Garguła w Wiśle - on nawet rzutu wolnego nie potrafi wykonać. Chciałbym mieć statystykę podań Garguły - czuję, że nie miałby nawet 50% udanych, z czego większość do najbliższego zawodnika. Nie wiem, może bronienie go uważasz za trendy, w końcu idziesz pod prąd, ale uwierz: nie czyni Cię to inteligentniejszym od innych. Czasem większość ma jednak rację, zwłaszcza jeżeli chodzi o coś tak prostego jak ocena kopania się po czole Garguły. Nie rozumiem tego: ile beznadziejnych meczy i pod iloma trenerami musi zagrać Garguła żeby do niektórych dotarło, że jest słaby? Czy każdy kolejny musi stawiać na niego żeby upewnić się, że jego poprzednicy nie byli jednak debilami? Garguła nie powinien grać w ME. Jego w ogóle nie powinno być w tym klubie, a jeżeli nikt nie ma jaj żeby rozwiązać z nim kontrakt, to sam mogę znaleźć mu jakieś schody do biegania. Pierwszy z brzegu pomysł: Tesco koło Kapelanki, niech pomaga staruszkom torby znosić. Ale nie wiem, werterstyl, może to dla niego zbyt męczące? |
Cytat:
jak usadzi Szewczyka Chrapka Czekaja na ławie/trybunach bo musi byc miejsce dla doświadczonych polskich emerytów gwiazdorów to niebardzo będzie miał kto się wypromować a to o kulawiku i me nawet nie wiem jak skomentować nie wiem do dyskusji o czym to jest/będzie/było przydatne ani jaką tezę można na tym oprzeć jak dla mnie to zupełnie nieistotne zdarzenie w kontekscie pierwszej druzyny Wisły. |
Cytat:
|
NIe no kolejne dawanie szansy Łukaszowi G. zaczyna być cholernie irytujące i Kulawik na początku swojej przygoy (bo czy to będzie kariera okaże się w przyszłości) na ławce trenesrkiej I zespołu Wisły już stracił u mnie punkty....
Orbit w WIśle najlepiej prezentował się w ostatnich meczach rundy jesiennej ub. sezonu, a i tak patrzy się tylko przez pryzmat meczu z Odense i Twente (strzelona bramka). Później było już wyrównanie do tradycyjnej gry - czyli braku jakiejkolwiek formy.... W dzisiejszym PS piszą o strajku Melikosona, ale redaktorek nie zadał sobie 2 podstawowych pytań: jaki wpływ na grę Maora mają ustawienie go na lewym skrzydle zamiast na ofensywnym pomocniku oraz zmiana sposobu gry - zamiast gry piłką po ziemi za Probierza dominowały górne przerzuty, po których cięzko było opanować komukolwiek na małej przestrzeni piłkę. Jeżeli zagramy dzisiaj z Legią z Łukaszem G. w składzie, to tak jakbyśmy grali w 10, podobnie nie zrozumiałe dla mnie do dzisiaj jest dlaczego w miejsce Bunozy z Piastem zagrał Czekaj. Jakby nie było - mistrz chaosu. Legi gra technicznie i tutaj gra po ziemi prowadzona przez Maora, Iliewa i Chrapka z wysuniętym Genkowem mogłyby zrobić dużo dobrego. Podejrzewam, że zamiast tego zobaczymy Gargułe, Sikorskiego i Czekaja - może się przełamią.... Ponadto obwaiam sie co z Fredriksenem zrobią Radović i Ljuboja, bo oni grają właśnie z tej strony, co grozi raczej wielkim pogromem (Bunoza ustawiony na lewym stoperze mimo słabej zwrotności byłby bardziej pomocny, niż Czekaj). Mój skład: Pareiko-Jovanović, Głowacki, Bunoza, Fredriksen - Wilk (Jaliens jako DP wchodzący w środek obrony w miejsce Bunozy pomagającego Duńczykowi), Iliew, Chrapek, Melikson, Szewczyk- Genkow. Na zmiane Boguski - w końcu swoją dyspozycję reprezentacjyną utracił w meczu z Legią po brutalnym faulu Borysiuka - bardziej tutaj widziałbym "fatum" z szansą na odrodzenie. |
Garguła może grać na lewym skrzydle i będzie to bardziej efektywne niż jego gra w środku. Probierz trochę dziwnie ustawiał zespół - każąc drużynie grać tymi długimi przerzutami, aczkolwiek ciężko będzie Wiśle w ogóle cokolwiek grać, dopóki piłkarze będą tak słabej klasy jak teraz. Niestety - nie da się grać takimi zawodnikami i osiągać jakiekolwiek sukcesy.
Po drugie - co Ty Bednarz jeszcze w Wiśle robisz? Kiedy się podasz do dymisji?! Bo dymisja Probierza niczego nie zmienia - to Twoje transfery i Ty za to dziadostwo odpowiadasz! |
Cytat:
Cytat:
|
Po Gargule i Jova następni kolejce do przywrócenia do składu to Sobolewski i koło ratunkowe z Turcji Małecki czyli naturalna kolej rzeczy
bonawentura Co Legionista robi w Wiśle jak na Legioniste przystało pomaga Legii najpierw ściaga szrot potem na 2 dni przed wyjazdem do W-wy na mecz zwalnia trenera pod którego wodzą Wisła mogła by pokonać Legie na wyjeździe nawet kilkoma bramkami różnicy. W PP też szło za dobrze Wiśle pod wodzą Probierza to Legionista wyczuł kolejne zagrożenie dla Legii i w miejsce Probierza zatrudnił trenera który do końca sezonu nie zagrozi Legii w walce zarówno o mistrza jak i PP .Ostatnia nadzieja w C że przejrzy na oczy i pożegna na dobre Legioniste jeszcze przed rundą rewanżową i okienkiem zimowym |
Oburzyl mnie troche ten cytat powyzej...Niesamowicie denny jest ten polski pilkarski swiatek. No wiec mamy T. Kulawika, ktory gdzies tam sobie planuje bycie powaznym trenerem. Jak sam mowi ksztalci sie i zbiera doswiadczenie w tym kierunku. Ma ambicje byc dobrym szkoleniowcem, wskoczyc moze kiedys do Wisly na dluzej. Po czym okazuje sie, ze wiedzac o tym jak globalny jest wspolczesny futbol, wiedzac chocby o tym, ze w kazdym praktycznie polskim klubie graja teraz obcokrajowcy, on mówi slabo po angielsku. W tym momencie wszystko czlowiekowi opada.
Jak chce byc dobrym trenerem bez sledzenia na bierzaco prasy branzowej, publikacji, ktora bardzo czesto wychodzi tylko po angielsku, jak chce byc dobrym trenerem bez wyjazdow na zagraniczne staze, gdzie bez angielskiego ani rusz ? Pytanie nastepne dlaczego klub w takim razie inwestuje w takiego czlowieka, daje mu szanse ? Wydaje mi sie, ze Pan Kulawik nie przychodzi na 12h codziennie do pracy i zarabia wiecej niz 1500/msc i stac go zeby nawet jak klub o to nie zadba, to we wlasnym zakresie zapisac sie do jakiejs szkoly jezykowej. Ile lat jest juz w Wisle, ile lat wie o tym, ze chce zostac trenerem ? On po prostu swiadczy sam o sobie i to pokazuje czy rzeczywiscie chce sie rozwijac, inwestowac w siebie jak mowi czy to tylko slodkie bajki i interesuje go ciepla posadka trenera w ME. Rozpisalem sie, ale to dlatego, bo to dla mnie emanacja polskiego przecietniactwa i PMS. Podobny casus do poligloty Pawlowskiego, Pawelka czy Maleckiego. Nie moga sie dziac takie rzeczy w klubie, ktory chce uchodzic za wielki i profesjonalny. Trzeba trzymac jakis poziom, trzeba zatrudniac odpowiednich ludzi, a nie patrzec tylko na nazwisko i czy ktos gral w Wisle czy nie. To nie ma ZADNEGO znaczenia jakim on bedzie w przyszlosci trenerem i czy bedzie kompetentny do tego aby prowadzic Wisle. Nierozumiem dlaczego Holender moze, a Polak nie ? Szlag czlowieka trafia na to polskie pilkarskie dziadostwo. Tu trzeba rewolucji, glebokich zmian. |
Kulawik wie, że pierwszego śniegu jako trener Wisły nie doczeka więc po co mu języki, po co mu spory ze gwiazdorami, po co mu na konferencji wygląd można wpaść tak z ulicy przecież to i tak tylko na chwilę.
|
Cytat:
No jakby nie patrzeć używając nomenklatury osiedlowej jesteś kawał .... :evil: Wymagacie od właściciela czy trenerów czegokolwiek a sami nie potraficie odnosić się z szacunkiem do ludzi, których powinniście się pytać czy możecie im buty czyścić za to co zrobili dla Wisły. |
Ciekawe czy C będzie na meczu jeśli tak to w razie przegranej Legionista tak jak i jego szrot i kilku pseudogwiazdorów z Meliksonem( który ma focha za zablokowany transfer do Celtiku) i Gargułą( o którym szkoda gadać i niewiadomo co jeszcze robi w Wiśle) na czele może zacząć się żegnać z Wisłą.Warto mieć nadzieje że po dzisiejszym meczu dojdzie do jakiś konkretnych i poważnych decyzji i że tym razem za ewentualną porażkę z Legią nie obarczy się trenera tylko Legioniste który poniesie konsekwencje w postaci utraty stołka w Wiśle
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Nie przesadzajmy że takim problemem jest język , Pareiko czy Genkov płynnie już mówią po polsku . Serbowie czy Bunoza dużo rozumieją , jedynie Melikson , Jaliens ,Quioto , Chavez i Fredriksen wymagają indywidualnego tłumaczenia .
Zobaczymy czy efekt nowej miotły dzisiaj podziała . Jak to powiedziało weszlo Kulawik jest w świetnej sytuacji , bo jak przegra , wszystko pójdzie na Probierza , a jak wygra to można już mu przywiesić pierwsze zasługi . |
Cytat:
|
fialo Wisła pod wodzą Probierza z nożem na gardle mogła by wygrać z Legią po wyrównanym meczu kilkoma bramkami.Pisząc kilkoma miałem na myśli wynik 2:0 albo 3:1 dla Wisły.Karherop miotła w postaci Kulawika juz sie dawno zużyła i niestety sukcesu Moskala nie powtórzy.Ale pocieszający fakt jest taki że Wisła pod wodzą Kulawika jeszcze nie przegrała z Legią więc remis jest w zasięgu Wisły
|
Melikson , Jaliens ,Quioto , Chavez i Fredriksen - znaczy 5 graczy z czego 4 może zagrać przeciw Legii
|
Cytat:
Słuchając wypowiedzi Probierza po angielsku i tak wielkiego przeskoku in minus w porównaniu do Kulawika nie będzie . Ciekaw jestem czy którymkolwiek polskim piłkarzem za granicą ktoś się tak przejmował że nie zna obcego języka . Cytat:
Możemy przegrać 0-3 , możemy wygrać 1-0 , wszystko jest możliwe . Na pewno Legia rozpracowując naszą grę musiała mieć duży ubaw. Jeśli w ich głowach jest "zagramy ze słabą Wisłą " to tutaj jest nasza szansa. |
KOMINEK a Quioto nie jest jeszcze zdyskwalifikowany?? czy już skończyła się jego dyskwalifikacja??
Karherop lepiej żeby wygrali bo inaczej zamiast odrodzenia i gonitwy czołówki tabeli będzie walka o środek tabeli w najgorszym wypadku o utrzymanie.Aczkolwiek to tylko czarny scenariusz w razie przegranej.Na pocieszenie w razie wygranej Kulawik może stać sie bohaterem tego spotkania a Wisła będzie mogła spokojnie gonić czołówke przez co znowu zacznie sie liczyć w walce o lidera tabeli.i o ile Legia chce wykorzystać chaos w Wiśle o tyle Wisła musi wykorzystać zniszczenia w Legii brak doping,dziura w budżecie,luka w ataku i zniszczona skuteczność Legii 3 spotkania z rzędu bez wygranej w ekstraklasie .Warto mieć nadzieje że Wisła pod wodzą Kulawika to wykorzysta i znów zagra na remis z Legią |
Cytat:
ale nie wiem dokładnie bo jak pisałęm wyczytałem to na forum |
- Co pan powiedział zawodnikom podczas pierwszego spotkania?
Cytat:
|
Wszystko fajnie tylko marzy mi sie trener, przy ktorym nie bedzie mowy tylko o "umieraniu za Wisle", "walce do ostatniej kropli krwi","gryzieniu trawy", ktory nie bedzie zatrudniony tylko za wislacka przeszlosc, tylko, ktory bedzie mial w swoim cv trenerskie sukcesy, ktory nauczy tych grajkow europejskiej pilki, przy ktorym druzyna bedzie mogla zrobic jakosciowy skok jesli chodzi o taktyke, przygotowanie motoryczne, organizacje gry, co momentalnie wybiloby ja poza archaicznosc polskiej ligi. Ktory bedzie takim menadzerem z prawdziwego zdarzenia na lawce trenerskiej. Charyzmatycznym liderem przy ktorym bedzie mozna budowac stabilny klub, z ktorym bedzie mozna podpisac umowe na lata. Bo tak caly czas uczestniczymy w tym teatrzyku tymczasowosci, ktory wiadomo jak skonczy sie za kilka miesiecy. Bylo juz tu kilku takich w ogole w polskiej pilce, ale przerastalo tych kmiotkow prezesow, zarzadcow, dyrektorow, dzialaczy, pilkarzykow o kilka pilkarskich dlugosci wiec trzeba ich bylo zgnoic i sie ich pozbyc.
|
Cytat:
u nas trzeba wymienić wszystko, zacząć jakby od zera bo zmiana trenara czy kilku członków zarządu nic nie da... |
Cytat:
1) Bazie treningowej 2) Pełnym stadionie 3) sprawnym zarządzaniu 4) klasowych piłkarzach 5) lidze mistrzów 6) milionie w totolotka wraz z trenerem którego opisałeś to na dziś science - fiction zacznijmy więc od biegania , walki i umierania za Wisłę , później taktyka i kultura gry , w meczu z Piastem , Wartą i kilku innych nie było niczego , więc nie wiem czego wymagasz na starcie od Kulawika |
Tylko, żeby taki trener był to musi mieć kontrakt minimum 2,5 letniii i mieć możliwość doboru ludzi którymi się, otoczy jak i możliwość wybierania zawodników jakich chce w klubie. Mówiąc w prost to trener przez okres trwania kontraktu powinien być wyżej w klubie niż np. Bednarz, który powinien pracować dla trenera, a nie odwrotnie i w czasie takiego kontraktu umożliwić mu optymalne warunki pracy, optymalne dla trenera czyli takie jakie on sobie zażyczy, a nie takie jak ktoś z zarządu mu narzuci. Polityka klubu powinna toczyć się wokół takiego szkoleniowca.
Tymczasem Kulawik przyszedł tu jako ktoś kto ma ustalić, skład jaki mu się podsunie i przeprowadzić zmiany w meczu. Nic więcej. Jestem przekonany, że niezależnie od finansów, nikt z klubu nawet w przerwie zimowej nie będzie się pytał Kulawika jak on sobie wyobraża skład drużyny i przyszłe jej budowanie. |
Cytat:
|
Cytat:
Wiec zapewne za pozno, ale byc moze ktos taki umialby chociaz zblizyc tych zawodnikow do europejskiej sredniej. |
wypowiedzi Kulawika rozumiem tak : nie mam pomysłu, nie mam warsztatu, nieznam języków obcych, na konferencje wpadam jak z bazaru, złapałem boga za nogi troche kaski sypnie, a dla kibiców walnę pare modnych ostatnio tekstów o zaangazowaniu i umieraniu dla Białej Gwiazdy naiwni to podłapią jak zawsze będzie gites.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
gównem bym tych najemników nie nazwał bo umiejętności wystarczające na ekstraklase bezdyskusyjnie posiadają, gówno to paru znich ma w głowach i tu jest problem. |
Co i jak potrafi Kulawik będzie można powiedzieć za jakieś 3 mecze.
Pomóc mu może fakt, że nikt się po nim cudów nie spodziewa. Więc będzie prowadził klub bez większej presji. Już sam ubiór na konferencji wiele o tym mówi. Mam nadzieję, że dobierze odpowiedni skład na Legie i każe grać z kontry:) |
Dla mnie to niepotrzebnie zwolnili Maaskanta. Wybaczcie ale to on uporządkował drużynę, posklejał i grali nieźle - przynajmniej wygrywali. Moskal to później pociągnął i mógłby ciągnąć do dnia dzisiejszego. Jestem pewny, że Wisła wyglądałaby lepiej. Po cholerę wymienili Moskala za Probierza, przecież to kpina. Najzwyczajniej tam na górze nie myślą.
Wracając do Kulawika no to cóż. Nie oczekuję zbyt wiele. Piłkarzem był dobrym ale dobry piłkarz nie musi być dobrym trenerem. I tym stwierdzeniem zakończę swoją wypowiedź. |
Cytat:
Kulawik jest jaki jest - ma Wisłę utrzymać w ekstraklasie i zadbać o frekwencję. Tak odbieram słowa 'będziemy ładniej grać'. Zatem u Jacka bez zmian i zgodnie z planem. |
A ja wolałem jak w Wiśle był Maciej Skorża i Henryk Kasperczak :)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:19. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl