Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Tomasz Kulawik byłym trenerem Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8884)

JOSE 841 04.10.2012 22:08

Orientuje sie ktoś jaki bilans wygranych przegranych meczów z Legią ma Wisła pod wodzą Kulawika????

Karherop 04.10.2012 22:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JOSE 841 (Post 1280503)
Orientuje sie ktoś jaki bilans wygranych przegranych meczów z Legią ma Wisła pod wodzą Kulawika????

raz grała z Legią , 0-0 u siebie

"W sumie Wisła z Tomaszem Kulawikiem w roli szkoleniowca, zagrała w trzynastu spotkaniach, z których sześć wygrała, cztery zremisowała, a trzy zakończyły się porażkami naszej drużyny. Bilans bramkowy: 11-5."

JOSE 841 04.10.2012 22:29

ciekawe na kogo z duetu Pareiko-Jova jutro między słupkami postawi Kulawik

Griszka30KR 04.10.2012 22:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JOSE 841 (Post 1280506)
ciekawe na kogo z duetu Pareiko-Jova jutro między słupkami postawi Kulawik

Miśkiewicza :P

wolfy 05.10.2012 00:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez westersyl (Post 1280417)
Pewnych piłkarzy zawsze się będzie jechać niezależnie od tego czy inni będą grac jeszcze słabiej. Garguła moim zdaniem padł ofiara pozycji gdzie narzucano mu zadania defensywne i ofensywne wobec tego wychodziła kicha, że nie radził sobie tu i tu. Środek pola to nie pozycja dla niego, to nie jest pomocnik 50 na 50, najlepsze mecze grał w Bełchatowie grają na lewym skrzydle gdzie miał duża swobodę i był zwolniony z zadań defensywnych. Probierz zrobił sobie z niego kozła ofiarnego, cała drużna grała słabo on zamiast starać się poprawić aby cała drużyna grała lepiej to koncertował się na szukaniu winnego.

Garguła wyróżniał się i to bardzo w ostatnim meczu MESY. http://www.youtube.com/watch?v=nxdJW1KBCRM&feature=plcp
Może to jest wskazówka że chłop potrafi coś zagrać gdzie nią ma takiej presji i gdzie nie jest ciągle mieszany z błotem. Może to głupie ale wierze w tego piłkarza tylko niech ktoś mu w końcu znajdzie pozycje bo to jest piłkarz który na boisku powinien zostawić umiejętności a nie walkę... jak on się ciągle nasłucha "Garguła ty masz walczyć walczyć walczyć to potem biega jak debil bezmyślnie brakuje mu potem siły aby dokładnie zagrać, jak się jest ciągle na zmęczeniu bo Garguła traci siły na nie potrzebne bieganie za piłką to trudniej się potem gra z przodu.

Zacznijmy od tego, że .......isz. Ciężko.
Nie wiem jakie ligi oglądasz, ale w żadnej z tych które znam pomocnicy nie są zwolnieni z zadań defensywnych, w szczególności - pressingu. Sugerowanie, że Garguła jest zbyt zmęczony jeżdżeniem na dupie żeby dobrze zagrać piłkę jest w ogóle tak abstrakcyjne, że nie wiem jak się do niego ustosunkować.

Ustalmy na początku jedno: za Probierza wielu zawodników zaliczyło dramatyczny zjazd, ale akurat Garguła swoją formę utrzymał. Grał tak samo beznadziejnie za Maaskanta i Moskala, czym walnie przyczynił się do ich zwolnienia. Probierz był po prostu pierwszym który miał jaja posadzić leszcza na ławce. Umówmy się - piłkarsko na tym zyskaliśmy, bo Chrapek ma momenty przebłysków boiskowej inteligencji, co dla Garguły jest raczej abstrakcją. Wiem, wiem - zaliczył świetną asystę przy golu Burligi. Jedną. Na ile meczy?

Rozumiem, że obecnie nasza kadra jest słaba łamane przez tragiczna, ale to nie znaczy że pora zacząć brać w żyłę. Trudno o bardziej bezproduktywnego zawodnika niż Garguła w Wiśle - on nawet rzutu wolnego nie potrafi wykonać.

Chciałbym mieć statystykę podań Garguły - czuję, że nie miałby nawet 50% udanych, z czego większość do najbliższego zawodnika. Nie wiem, może bronienie go uważasz za trendy, w końcu idziesz pod prąd, ale uwierz: nie czyni Cię to inteligentniejszym od innych. Czasem większość ma jednak rację, zwłaszcza jeżeli chodzi o coś tak prostego jak ocena kopania się po czole Garguły.

Nie rozumiem tego: ile beznadziejnych meczy i pod iloma trenerami musi zagrać Garguła żeby do niektórych dotarło, że jest słaby? Czy każdy kolejny musi stawiać na niego żeby upewnić się, że jego poprzednicy nie byli jednak debilami?
Garguła nie powinien grać w ME. Jego w ogóle nie powinno być w tym klubie, a jeżeli nikt nie ma jaj żeby rozwiązać z nim kontrakt, to sam mogę znaleźć mu jakieś schody do biegania. Pierwszy z brzegu pomysł: Tesco koło Kapelanki, niech pomaga staruszkom torby znosić. Ale nie wiem, werterstyl, może to dla niego zbyt męczące?

Sialalalala 05.10.2012 00:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez westersyl (Post 1280448)
Nie wiem czy grałeś kiedyś w piłkę na podwórku orliku itp, ten kto miał z tym styczność wie, że gra się lepiej w piłkę wtedy kiedy jest się świeżym, a a jak patrzę że Garguła wraca się ileś metrów do tyłu z czego najczęściej nic nie wynika biegnie potem do przodu dostaje piłki i patoli to jest po prostu wynikiem zmęczenia. Jest naprawdę róznica w precyzja jeśli dostajesz piłkę czekając na nią polu karnym, a biegniesz z nią ileś metrów bo wiadomo że jeśli jesteś zasapanym to łatwiej jest spartolić akcje.

Kulawik wygrał raz te rozgrywki. Druga sprawa niech przerzną wszystkie mecze do końca byle chłopaki starali się grac w piłkę jak robią to teraz. Może ktoś się z nich wypromuje. Naprawdę widać tutaj jakaś myśli bo chłopaki grają pozycyjnym potem dostają kontry. Trudno, nie grają przynajmniej dzidy.


Żeby nie było chcę żeby piłkarze walczyli ale nie chcę żeby byli też bezmózgim ŁKSem który potrafi "walczy w defensywie" i wyprowadzać groźne kontry.

dla profesjonalnego piłkarza jest to chleb powszedni dla mnie również gdziekolwiek grałem, obawiam się że ślepa miłośc do łukaszqa g. i tak u ciebie przeważy nad racjonalnym mysleniem, piłkarskim jak i ogólnosportowym profesjonalizmem.

jak usadzi Szewczyka Chrapka Czekaja na ławie/trybunach bo musi byc miejsce dla doświadczonych polskich emerytów gwiazdorów to niebardzo będzie miał kto się wypromować

a to o kulawiku i me nawet nie wiem jak skomentować nie wiem do dyskusji o czym to jest/będzie/było przydatne ani jaką tezę można na tym oprzeć jak dla mnie to zupełnie nieistotne zdarzenie w kontekscie pierwszej druzyny Wisły.

Sialalalala 05.10.2012 00:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1280467)

poza tym co ty robiłes dla Wisły że śmiesz nazywać Kulawika "pionkiem " ?

no jakby nie patrzeć używając nomenklatury szachowej Kulawik a wcześniej Nawałka czy Moskal idealnie niestety pasują

funkykoval 05.10.2012 08:44

NIe no kolejne dawanie szansy Łukaszowi G. zaczyna być cholernie irytujące i Kulawik na początku swojej przygoy (bo czy to będzie kariera okaże się w przyszłości) na ławce trenesrkiej I zespołu Wisły już stracił u mnie punkty....
Orbit w WIśle najlepiej prezentował się w ostatnich meczach rundy jesiennej ub. sezonu, a i tak patrzy się tylko przez pryzmat meczu z Odense i Twente (strzelona bramka). Później było już wyrównanie do tradycyjnej gry - czyli braku jakiejkolwiek formy....
W dzisiejszym PS piszą o strajku Melikosona, ale redaktorek nie zadał sobie 2 podstawowych pytań: jaki wpływ na grę Maora mają ustawienie go na lewym skrzydle zamiast na ofensywnym pomocniku oraz zmiana sposobu gry - zamiast gry piłką po ziemi za Probierza dominowały górne przerzuty, po których cięzko było opanować komukolwiek na małej przestrzeni piłkę.
Jeżeli zagramy dzisiaj z Legią z Łukaszem G. w składzie, to tak jakbyśmy grali w 10, podobnie nie zrozumiałe dla mnie do dzisiaj jest dlaczego w miejsce Bunozy z Piastem zagrał Czekaj. Jakby nie było - mistrz chaosu.
Legi gra technicznie i tutaj gra po ziemi prowadzona przez Maora, Iliewa i Chrapka z wysuniętym Genkowem mogłyby zrobić dużo dobrego.
Podejrzewam, że zamiast tego zobaczymy Gargułe, Sikorskiego i Czekaja - może się przełamią....
Ponadto obwaiam sie co z Fredriksenem zrobią Radović i Ljuboja, bo oni grają właśnie z tej strony, co grozi raczej wielkim pogromem (Bunoza ustawiony na lewym stoperze mimo słabej zwrotności byłby bardziej pomocny, niż Czekaj).
Mój skład: Pareiko-Jovanović, Głowacki, Bunoza, Fredriksen - Wilk (Jaliens jako DP wchodzący w środek obrony w miejsce Bunozy pomagającego Duńczykowi), Iliew, Chrapek, Melikson, Szewczyk- Genkow.
Na zmiane Boguski - w końcu swoją dyspozycję reprezentacjyną utracił w meczu z Legią po brutalnym faulu Borysiuka - bardziej tutaj widziałbym "fatum" z szansą na odrodzenie.

bonawentura 05.10.2012 09:06

Garguła może grać na lewym skrzydle i będzie to bardziej efektywne niż jego gra w środku. Probierz trochę dziwnie ustawiał zespół - każąc drużynie grać tymi długimi przerzutami, aczkolwiek ciężko będzie Wiśle w ogóle cokolwiek grać, dopóki piłkarze będą tak słabej klasy jak teraz. Niestety - nie da się grać takimi zawodnikami i osiągać jakiekolwiek sukcesy.

Po drugie - co Ty Bednarz jeszcze w Wiśle robisz? Kiedy się podasz do dymisji?! Bo dymisja Probierza niczego nie zmienia - to Twoje transfery i Ty za to dziadostwo odpowiadasz!

dynek.pl 05.10.2012 09:21

Cytat:

Wywiad z samym Kulawikiem.

- Podobno przejął pan drużynę skłóconą, rozbitą, w której piłkarze przegrywali, żeby zwolnić pana poprzednika.
: - Nie wierzę w te plotki. Choć zgodzę się, że chłopaki są rozbici, nie tworzą drużyny. Muszę skoncentrować się na sferze psychicznej. Tu czeka mnie najwięcej pracy. Oni znów muszą uwierzyć, że potrafią grać w piłkę, że są mocni. W zespole jest wielu graczy, którzy zdobywali z Wisłą mistrzostwo Polski, grają w reprezentacjach...
ciekawe jak mu sie to uda, gdyz:

Cytat:

“Fakt” powątpiewa, czy piłkarze Wisły znajdą wspólny język z Tomaszem Kulawikiem…

– Wydaje mi się, że sporo rozumie, ale gorzej jest z mówieniem po angielsku. W większości przypadków pomaga mu asystent Maciek Musiał, który po angielsku mówi dobrze – mówi anonimowo jeden z zagranicznych piłkarzy Białej Gwiazdy.

JOSE 841 05.10.2012 09:31

Po Gargule i Jova następni kolejce do przywrócenia do składu to Sobolewski i koło ratunkowe z Turcji Małecki czyli naturalna kolej rzeczy
bonawentura Co Legionista robi w Wiśle jak na Legioniste przystało pomaga Legii najpierw ściaga szrot potem na 2 dni przed wyjazdem do W-wy na mecz zwalnia trenera pod którego wodzą Wisła mogła by pokonać Legie na wyjeździe nawet kilkoma bramkami różnicy. W PP też szło za dobrze Wiśle pod wodzą Probierza to Legionista wyczuł kolejne zagrożenie dla Legii i w miejsce Probierza zatrudnił trenera który do końca sezonu nie zagrozi Legii w walce zarówno o mistrza jak i PP .Ostatnia nadzieja w C że przejrzy na oczy i pożegna na dobre Legioniste jeszcze przed rundą rewanżową i okienkiem zimowym

nesta 05.10.2012 09:48

Oburzyl mnie troche ten cytat powyzej...Niesamowicie denny jest ten polski pilkarski swiatek. No wiec mamy T. Kulawika, ktory gdzies tam sobie planuje bycie powaznym trenerem. Jak sam mowi ksztalci sie i zbiera doswiadczenie w tym kierunku. Ma ambicje byc dobrym szkoleniowcem, wskoczyc moze kiedys do Wisly na dluzej. Po czym okazuje sie, ze wiedzac o tym jak globalny jest wspolczesny futbol, wiedzac chocby o tym, ze w kazdym praktycznie polskim klubie graja teraz obcokrajowcy, on mówi slabo po angielsku. W tym momencie wszystko czlowiekowi opada.

Jak chce byc dobrym trenerem bez sledzenia na bierzaco prasy branzowej, publikacji, ktora bardzo czesto wychodzi tylko po angielsku, jak chce byc dobrym trenerem bez wyjazdow na zagraniczne staze, gdzie bez angielskiego ani rusz ? Pytanie nastepne dlaczego klub w takim razie inwestuje w takiego czlowieka, daje mu szanse ?

Wydaje mi sie, ze Pan Kulawik nie przychodzi na 12h codziennie do pracy i zarabia wiecej niz 1500/msc i stac go zeby nawet jak klub o to nie zadba, to we wlasnym zakresie zapisac sie do jakiejs szkoly jezykowej. Ile lat jest juz w Wisle, ile lat wie o tym, ze chce zostac trenerem ?
On po prostu swiadczy sam o sobie i to pokazuje czy rzeczywiscie chce sie rozwijac, inwestowac w siebie jak mowi czy to tylko slodkie bajki i interesuje go ciepla posadka trenera w ME.


Rozpisalem sie, ale to dlatego, bo to dla mnie emanacja polskiego przecietniactwa i PMS. Podobny casus do poligloty Pawlowskiego, Pawelka czy Maleckiego. Nie moga sie dziac takie rzeczy w klubie, ktory chce uchodzic za wielki i profesjonalny. Trzeba trzymac jakis poziom, trzeba zatrudniac odpowiednich ludzi, a nie patrzec tylko na nazwisko i czy ktos gral w Wisle czy nie. To nie ma ZADNEGO znaczenia jakim on bedzie w przyszlosci trenerem i czy bedzie kompetentny do tego aby prowadzic Wisle.

Nierozumiem dlaczego Holender moze, a Polak nie ? Szlag czlowieka trafia na to polskie pilkarskie dziadostwo. Tu trzeba rewolucji, glebokich zmian.

Sialalalala 05.10.2012 10:03

Kulawik wie, że pierwszego śniegu jako trener Wisły nie doczeka więc po co mu języki, po co mu spory ze gwiazdorami, po co mu na konferencji wygląd można wpaść tak z ulicy przecież to i tak tylko na chwilę.

Kocur 05.10.2012 10:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sialalalala (Post 1280527)
no jakby nie patrzeć używając nomenklatury szachowej Kulawik a wcześniej Nawałka czy Moskal idealnie niestety pasują


No jakby nie patrzeć używając nomenklatury osiedlowej jesteś kawał .... :evil:


Wymagacie od właściciela czy trenerów czegokolwiek a sami nie potraficie odnosić się z szacunkiem do ludzi, których powinniście się pytać czy możecie im buty czyścić za to co zrobili dla Wisły.

JOSE 841 05.10.2012 10:24

Ciekawe czy C będzie na meczu jeśli tak to w razie przegranej Legionista tak jak i jego szrot i kilku pseudogwiazdorów z Meliksonem( który ma focha za zablokowany transfer do Celtiku) i Gargułą( o którym szkoda gadać i niewiadomo co jeszcze robi w Wiśle) na czele może zacząć się żegnać z Wisłą.Warto mieć nadzieje że po dzisiejszym meczu dojdzie do jakiś konkretnych i poważnych decyzji i że tym razem za ewentualną porażkę z Legią nie obarczy się trenera tylko Legioniste który poniesie konsekwencje w postaci utraty stołka w Wiśle

Marszałek 05.10.2012 10:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1280567)
Oburzyl mnie troche ten cytat powyzej...Niesamowicie denny jest ten polski pilkarski swiatek. No wiec mamy T. Kulawika, ktory gdzies tam sobie planuje bycie powaznym trenerem. Jak sam mowi ksztalci sie i zbiera doswiadczenie w tym kierunku. Ma ambicje byc dobrym szkoleniowcem, wskoczyc moze kiedys do Wisly na dluzej. Po czym okazuje sie, ze wiedzac o tym jak globalny jest wspolczesny futbol, wiedzac chocby o tym, ze w kazdym praktycznie polskim klubie graja teraz obcokrajowcy, on mówi slabo po angielsku. W tym momencie wszystko czlowiekowi opada.

Jak chce byc dobrym trenerem bez sledzenia na bierzaco prasy branzowej, publikacji, ktora bardzo czesto wychodzi tylko po angielsku, jak chce byc dobrym trenerem bez wyjazdow na zagraniczne staze, gdzie bez angielskiego ani rusz ? Pytanie nastepne dlaczego klub w takim razie inwestuje w takiego czlowieka, daje mu szanse ?

Wydaje mi sie, ze Pan Kulawik nie przychodzi na 12h codziennie do pracy i zarabia wiecej niz 1500/msc i stac go zeby nawet jak klub o to nie zadba, to we wlasnym zakresie zapisac sie do jakiejs szkoly jezykowej. Ile lat jest juz w Wisle, ile lat wie o tym, ze chce zostac trenerem ?
On po prostu swiadczy sam o sobie i to pokazuje czy rzeczywiscie chce sie rozwijac, inwestowac w siebie jak mowi czy to tylko slodkie bajki i interesuje go ciepla posadka trenera w ME.


Rozpisalem sie, ale to dlatego, bo to dla mnie emanacja polskiego przecietniactwa i PMS. Podobny casus do poligloty Pawlowskiego, Pawelka czy Maleckiego. Nie moga sie dziac takie rzeczy w klubie, ktory chce uchodzic za wielki i profesjonalny. Trzeba trzymac jakis poziom, trzeba zatrudniac odpowiednich ludzi, a nie patrzec tylko na nazwisko i czy ktos gral w Wisle czy nie. To nie ma ZADNEGO znaczenia jakim on bedzie w przyszlosci trenerem i czy bedzie kompetentny do tego aby prowadzic Wisle.

Nierozumiem dlaczego Holender moze, a Polak nie ? Szlag czlowieka trafia na to polskie pilkarskie dziadostwo. Tu trzeba rewolucji, glebokich zmian.

Ale co klub ma do tego czy facet zna język czy nie ? To jest jego problem. Brak komunikacji powodować będzie same problemy. Zarówno dla piłkarza jak i dla szkoleniowca. Co może zaważyć na grze i wylocie z pracy. Ostatecznie traci Kulawik. Ciężko coś narzucać odgórnie skoro najbardziej zainteresowany nie widzi potrzeby ? Coś narzucone zaraz stanie się znienawidzone. Ale to w ogóle jest szerszy problem. Bednarz ile zna języków np ?

fialo 05.10.2012 10:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JOSE 841 (Post 1280563)
Co Legionista robi w Wiśle jak na Legioniste przystało pomaga Legii najpierw ściaga szrot potem na 2 dni przed wyjazdem do W-wy na mecz zwalnia trenera pod którego wodzą Wisła mogła by pokonać Legie na wyjeździe nawet kilkoma bramkami różnicy.

Jose chłopaku, odstaw wreszcie te narkotyki ;)

nesta 05.10.2012 10:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 1280587)
Ale co klub ma do tego czy facet zna język czy nie ? To jest jego problem. Brak komunikacji powodować będzie same problemy. Zarówno dla piłkarza jak i dla szkoleniowca. Co może zaważyć na grze i wylocie z pracy. Ostatecznie traci Kulawik. Ciężko coś narzucać odgórnie skoro najbardziej zainteresowany nie widzi potrzeby ? Coś narzucone zaraz stanie się znienawidzone. Ale to w ogóle jest szerszy problem. Bednarz ile zna języków np ?

To troche jakbys mowil co firmie do tego czy pracownik, ktorego zatrudnia zna jezyki lub nie. To oczywiste, ze firma zatrudnia tego lepszego, tego co jezyki bedzie znal, bo to dla firmy lepiej.

Karherop 05.10.2012 10:41

Nie przesadzajmy że takim problemem jest język , Pareiko czy Genkov płynnie już mówią po polsku . Serbowie czy Bunoza dużo rozumieją , jedynie Melikson , Jaliens ,Quioto , Chavez i Fredriksen wymagają indywidualnego tłumaczenia .

Zobaczymy czy efekt nowej miotły dzisiaj podziała . Jak to powiedziało weszlo Kulawik jest w świetnej sytuacji , bo jak przegra , wszystko pójdzie na Probierza , a jak wygra to można już mu przywiesić pierwsze zasługi .

Sialalalala 05.10.2012 10:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1280581)
No jakby nie patrzeć używając nomenklatury osiedlowej jesteś kawał .... :evil:


Wymagacie od właściciela czy trenerów czegokolwiek a sami nie potraficie odnosić się z szacunkiem do ludzi, których powinniście się pytać czy możecie im buty czyścić za to co zrobili dla Wisły.

tak szanuję Grzegorza Lato - wielki piłkarz zniego był ;)

JOSE 841 05.10.2012 10:53

fialo Wisła pod wodzą Probierza z nożem na gardle mogła by wygrać z Legią po wyrównanym meczu kilkoma bramkami.Pisząc kilkoma miałem na myśli wynik 2:0 albo 3:1 dla Wisły.Karherop miotła w postaci Kulawika juz sie dawno zużyła i niestety sukcesu Moskala nie powtórzy.Ale pocieszający fakt jest taki że Wisła pod wodzą Kulawika jeszcze nie przegrała z Legią więc remis jest w zasięgu Wisły

KOMINEK 05.10.2012 10:53

Melikson , Jaliens ,Quioto , Chavez i Fredriksen - znaczy 5 graczy z czego 4 może zagrać przeciw Legii

Karherop 05.10.2012 11:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1280594)
Melikson , Jaliens ,Quioto , Chavez i Fredriksen - znaczy 5 graczy z czego 4 może zagrać przeciw Legii

a może i 2 dwóch , gdybanie

Słuchając wypowiedzi Probierza po angielsku i tak wielkiego przeskoku in minus w porównaniu do Kulawika nie będzie .

Ciekaw jestem czy którymkolwiek polskim piłkarzem za granicą ktoś się tak przejmował że nie zna obcego języka .

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JOSE 841 (Post 1280593)
.Karherop miotła w postaci Kulawika juz sie dawno zużyła i niestety sukcesu Moskala nie powtórzy.Ale pocieszający fakt jest taki że Wisła pod wodzą Kulawika jeszcze nie przegrała z Legią więc remis jest w zasięgu Wisły

miotła , miotłą , natomiast piłkarze "skreśleni" przez Probierza jak Iliev czy Garguła ( dobra wiem , niesmaczny żart) powinni teraz z większą determinacją pokazać na boisku swoje umiejętności.

Możemy przegrać 0-3 , możemy wygrać 1-0 , wszystko jest możliwe . Na pewno Legia rozpracowując naszą grę musiała mieć duży ubaw. Jeśli w ich głowach jest "zagramy ze słabą Wisłą " to tutaj jest nasza szansa.

JOSE 841 05.10.2012 11:26

KOMINEK a Quioto nie jest jeszcze zdyskwalifikowany?? czy już skończyła się jego dyskwalifikacja??
Karherop lepiej żeby wygrali bo inaczej zamiast odrodzenia i gonitwy czołówki tabeli będzie walka o środek tabeli w najgorszym wypadku o utrzymanie.Aczkolwiek to tylko czarny scenariusz w razie przegranej.Na pocieszenie w razie wygranej Kulawik może stać sie bohaterem tego spotkania a Wisła będzie mogła spokojnie gonić czołówke przez co znowu zacznie sie liczyć w walce o lidera tabeli.i o ile Legia chce wykorzystać chaos w Wiśle o tyle Wisła musi wykorzystać zniszczenia w Legii brak doping,dziura w budżecie,luka w ataku i zniszczona skuteczność Legii 3 spotkania z rzędu bez wygranej w ekstraklasie .Warto mieć nadzieje że Wisła pod wodzą Kulawika to wykorzysta i znów zagra na remis z Legią

adus1906 05.10.2012 11:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JOSE 841 (Post 1280602)
KOMINEK a Quioto nie jest jeszcze zdyskwalifikowany?? czy już skończyła się jego dyskwalifikacja??

ostatnio gdzię na forum czytałem że jeszcze 2 mecze :)
ale nie wiem dokładnie bo jak pisałęm wyczytałem to na forum

Lysy 05.10.2012 11:28

- Co pan powiedział zawodnikom podczas pierwszego spotkania?
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tomasz Kulawik
U mnie będą musieli umierać za Wisłę. "Biała Gwiazda" to klub, który zobowiązuje piłkarzy do wysokiego standardu. Dzięki grze w Wiśle żyją na świetnym poziomie i muszą szanować swoje miejsce pracy. Nie wyobrażam sobie, by przy mnie ktokolwiek mógł przejść obok meczu.

Szacunek Tomek!

nesta 05.10.2012 11:40

Wszystko fajnie tylko marzy mi sie trener, przy ktorym nie bedzie mowy tylko o "umieraniu za Wisle", "walce do ostatniej kropli krwi","gryzieniu trawy", ktory nie bedzie zatrudniony tylko za wislacka przeszlosc, tylko, ktory bedzie mial w swoim cv trenerskie sukcesy, ktory nauczy tych grajkow europejskiej pilki, przy ktorym druzyna bedzie mogla zrobic jakosciowy skok jesli chodzi o taktyke, przygotowanie motoryczne, organizacje gry, co momentalnie wybiloby ja poza archaicznosc polskiej ligi. Ktory bedzie takim menadzerem z prawdziwego zdarzenia na lawce trenerskiej. Charyzmatycznym liderem przy ktorym bedzie mozna budowac stabilny klub, z ktorym bedzie mozna podpisac umowe na lata. Bo tak caly czas uczestniczymy w tym teatrzyku tymczasowosci, ktory wiadomo jak skonczy sie za kilka miesiecy. Bylo juz tu kilku takich w ogole w polskiej pilce, ale przerastalo tych kmiotkow prezesow, zarzadcow, dyrektorow, dzialaczy, pilkarzykow o kilka pilkarskich dlugosci wiec trzeba ich bylo zgnoic i sie ich pozbyc.

adus1906 05.10.2012 11:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1280609)
Wszystko fajnie tylko marzy mi sie trener, przy ktorym nie bedzie mowy tylko o "umieraniu za Wisle", "walce do ostatniej kropli krwi","gryzieniu trawy", ktory nie bedzie zatrudniony tylko za wislacka przeszlosc, tylko, ktory bedzie mial w swoim cv trenerskie sukcesy, ktory nauczy tych grajkow europejskiej pilki, przy ktorym druzyna bedzie mogla zrobic jakosciowy skok jesli chodzi o taktyke, przygotowanie motoryczne, organizacje gry, co momentalnie wybiloby ja poza archaicznosc polskiej ligi. Ktory bedzie takich menadzerem z prawdziwego zdarzenia na lawce trenerskiej. Charyzmatycznym liderem przy ktorym bedzie mozna budowac stabilny klub, z ktorym bedzie mozna podpisac umowe na lata. Bo tak caly czas uczestniczymy w tym teatrzyku tymczasowosci, ktory wiadomo jak skonczy sie za kilka miesiecy. Bylo juz tu kilku takich w ogole w polskiej pilce, ale przerastalo tych kmiotkow prezesow, zarzadcow, dyrektorow, dzialaczy, pilkarzykow o kilka pilkarskich dlugosci wiec trzeba ich bylo zgnoic i sie ich pozbyc.


u nas trzeba wymienić wszystko, zacząć jakby od zera bo zmiana trenara czy kilku członków zarządu nic nie da...

Karherop 05.10.2012 11:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1280609)
Wszystko fajnie tylko marzy mi sie trener, przy ktorym nie bedzie mowy tylko o "umieraniu za Wisle", "walce do ostatniej kropli krwi","gryzieniu trawy", ktory nie bedzie zatrudniony tylko za wislacka przeszlosc, tylko, ktory bedzie mial w swoim cv trenerskie sukcesy, ktory nauczy tych grajkow europejskiej pilki, przy ktorym druzyna bedzie mogla zrobic jakosciowy skok jesli chodzi o taktyke, przygotowanie motoryczne, organizacje gry, co momentalnie wybiloby ja poza archaicznosc polskiej ligi. Ktory bedzie takim menadzerem z prawdziwego zdarzenia na lawce trenerskiej. Charyzmatycznym liderem przy ktorym bedzie mozna budowac stabilny klub, z ktorym bedzie mozna podpisac umowe na lata. Bo tak caly czas uczestniczymy w tym teatrzyku tymczasowosci, ktory wiadomo jak skonczy sie za kilka miesiecy. Bylo juz tu kilku takich w ogole w polskiej pilce, ale przerastalo tych kmiotkow prezesow, zarzadcow, dyrektorow, dzialaczy, pilkarzykow o kilka pilkarskich dlugosci wiec trzeba ich bylo zgnoic i sie ich pozbyc.

Marzymy również o

1) Bazie treningowej
2) Pełnym stadionie
3) sprawnym zarządzaniu
4) klasowych piłkarzach
5) lidze mistrzów
6) milionie w totolotka

wraz z trenerem którego opisałeś to na dziś science - fiction

zacznijmy więc od biegania , walki i umierania za Wisłę , później taktyka i kultura gry , w meczu z Piastem , Wartą i kilku innych nie było niczego , więc nie wiem czego wymagasz na starcie od Kulawika

Baala 05.10.2012 11:48

Tylko, żeby taki trener był to musi mieć kontrakt minimum 2,5 letniii i mieć możliwość doboru ludzi którymi się, otoczy jak i możliwość wybierania zawodników jakich chce w klubie. Mówiąc w prost to trener przez okres trwania kontraktu powinien być wyżej w klubie niż np. Bednarz, który powinien pracować dla trenera, a nie odwrotnie i w czasie takiego kontraktu umożliwić mu optymalne warunki pracy, optymalne dla trenera czyli takie jakie on sobie zażyczy, a nie takie jak ktoś z zarządu mu narzuci. Polityka klubu powinna toczyć się wokół takiego szkoleniowca.
Tymczasem Kulawik przyszedł tu jako ktoś kto ma ustalić, skład jaki mu się podsunie i przeprowadzić zmiany w meczu. Nic więcej. Jestem przekonany, że niezależnie od finansów, nikt z klubu nawet w przerwie zimowej nie będzie się pytał Kulawika jak on sobie wyobraża skład drużyny i przyszłe jej budowanie.

Lysy 05.10.2012 11:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1280609)
ktory nauczy tych grajkow europejskiej pilki,

Nie za późno na naukę? Poza tym to tak jakbyś chciał nauczyć świnie aportować.

nesta 05.10.2012 11:57

Cytat:

Nie za późno na naukę? Poza tym to tak jakbyś chciał nauczyć świnie aportować.
Zawsze mi sie przypominaja wywiady, w ktorych polscy pilkarze po wyjezdzie do silnych lig opowiadaja jak to trenerzy ucza ich jak prawidlowo biegac, ustawiac sie na boisku itp. Albo Boniek, ktory kiedy byl trenerem reprezentacji uczyl napastnikow jak trzeba prawidlowo przyjmowac pilke pod kryciem. Cos czego sie uczy w juniorach w europejskich klubach.
Wiec zapewne za pozno, ale byc moze ktos taki umialby chociaz zblizyc tych zawodnikow do europejskiej sredniej.

Sialalalala 05.10.2012 13:38

wypowiedzi Kulawika rozumiem tak : nie mam pomysłu, nie mam warsztatu, nieznam języków obcych, na konferencje wpadam jak z bazaru, złapałem boga za nogi troche kaski sypnie, a dla kibiców walnę pare modnych ostatnio tekstów o zaangazowaniu i umieraniu dla Białej Gwiazdy naiwni to podłapią jak zawsze będzie gites.

Sialalalala 05.10.2012 13:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 1280616)
nie takie jak ktoś z zarządu mu narzuci. Polityka klubu powinna toczyć się wokół takiego szkoleniowca.
Tymczasem Kulawik przyszedł tu jako ktoś kto ma ustalić, skład jaki mu się podsunie i przeprowadzić zmiany w meczu. Nic więcej. Jestem przekonany, że niezależnie od finansów, nikt z klubu nawet w przerwie zimowej nie będzie się pytał Kulawika jak on sobie wyobraża skład drużyny i przyszłe jej budowanie.

nie będą pytać bo on pierwszego śniegu w Wiśle jako trener nie uświadczy a co dopiero wiosny i zdaje sobie sprawę z tego sam Kulawik, Bednarz, Cupiał, piłkarze, Ty ja my on wy jednym słowem wszyscy ...

Lysy 05.10.2012 13:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sialalalala (Post 1280637)
wypowiedzi Kulawika rozumiem tak : nie mam pomysłu, nie mam warsztatu, nieznam języków obcych, na konferencje wpadam jak z bazaru, złapałem boga za nogi troche kaski sypnie, a dla kibiców walnę pare modnych ostatnio tekstów o zaangazowaniu i umieraniu dla Białej Gwiazdy naiwni to podłapią jak zawsze będzie gites.

Prawda jest taka, że cokolwiek by nie powiedział, to i tak ZNAWCY będą szukali drugiego dna i go za to skrytykują. Kulawika będziemy rozliczać, za czyny, nie za słowa i zapowiedzi. Aczkolwiek jak to mówią: z gówna bata nie ukręcisz, więc oczekiwań wielkich nie mam.

Sialalalala 05.10.2012 13:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lysy (Post 1280642)
Kulawika będziemy rozliczać, za czyny, nie za słowa i zapowiedzi. Aczkolwiek jak to mówią: z gówna bata nie ukręcisz, więc oczekiwań wielkich nie mam.

problemem może być to, że nie będzie specjalnie za jakie czyny go rozliczać więc zostanie jedynie za słowa :)

gównem bym tych najemników nie nazwał bo umiejętności wystarczające na ekstraklase bezdyskusyjnie posiadają, gówno to paru znich ma w głowach i tu jest problem.

Ajax 05.10.2012 14:09

Co i jak potrafi Kulawik będzie można powiedzieć za jakieś 3 mecze.

Pomóc mu może fakt, że nikt się po nim cudów nie spodziewa. Więc będzie prowadził klub bez większej presji. Już sam ubiór na konferencji wiele o tym mówi.

Mam nadzieję, że dobierze odpowiedni skład na Legie i każe grać z kontry:)

lysy9055 05.10.2012 14:10

Dla mnie to niepotrzebnie zwolnili Maaskanta. Wybaczcie ale to on uporządkował drużynę, posklejał i grali nieźle - przynajmniej wygrywali. Moskal to później pociągnął i mógłby ciągnąć do dnia dzisiejszego. Jestem pewny, że Wisła wyglądałaby lepiej. Po cholerę wymienili Moskala za Probierza, przecież to kpina. Najzwyczajniej tam na górze nie myślą.
Wracając do Kulawika no to cóż. Nie oczekuję zbyt wiele. Piłkarzem był dobrym ale dobry piłkarz nie musi być dobrym trenerem. I tym stwierdzeniem zakończę swoją wypowiedź.

Lukasz 05.10.2012 15:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lysy9055 (Post 1280662)
...... Po cholerę wymienili Moskala za Probierza, przecież to kpina. Najzwyczajniej tam na górze nie myślą. .......

Zadecydowała polityka a nie względy sportowe. Moskal nie mógł zostać ponieważ Bednarz od reki wymienił ekipę na swoją (pozbywał się holenderskich naleciałości oraz opozycji). Na papierze Probierz lepiej wyglądał niż Kazek i gdyby Michał się sprawdził to splendor spłynąłby na Jacka B.

Kulawik jest jaki jest - ma Wisłę utrzymać w ekstraklasie i zadbać o frekwencję. Tak odbieram słowa 'będziemy ładniej grać'. Zatem u Jacka bez zmian i zgodnie z planem.

adus1906 05.10.2012 15:11

A ja wolałem jak w Wiśle był Maciej Skorża i Henryk Kasperczak :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:19.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl