Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Bogusław Cupiał były właściciel Wisły - archiwum, ocena wspomnienia (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8846)

westersyl 10.09.2012 21:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez muerte (Post 1275415)
1. Za Kirma dostaliśmy mniej niż zapłaciliśmy.
2. Iliev, Jaliens, Genkov i spółka spłacili się grą w europejskich pucharach.

Niestety, u nas w Polsce czasami jest dość popularne że jeden robi a reszta się patrzy, zachowując odpowiednie proporcje to kasę do klubu przyniósł Melikson bo to on przeprawił nas przez Litex. On się spłacił dlatego jako jedyny jest z tej grupy coś warty.

AntyMod 10.09.2012 21:48

westersyl ....niestety ale nawet jesli za Meliksona jakis frajer dalby i 10 mln euro to wszystko wpadloby w kieszen wszechpoteznego i kochanego przez wszyskich (domyslam sie max 25 letnich) kibicow z C ....sory- smutne ale niestety prawdziwe ... i przepraszam Was chlopcy ae w miom wieku juz mnie malo rzeczy zaskakuje- a na Wisle ( choc ostatnio rzadziej - bo niestety wraz z nowym stadionem dla mnie pekla magia R22) to dluzej chodze niz pewnie polowa z was ma lat .....nie oszukujcie sie chlopcy- takim pisaniem nic sienie osiagnie .... bossowi najwyrazniej znudzila sie zabaweczka z Biala Gwiazda w herbie i po prostu Ją jaki was wszystkich kopnal w du..pe.... najgorsze ze w tym wszystkim wsztyscy patrza na agonie naszego klubu i przezbywaja sie w necie zamiast cokolwiek probowac dzialac .....uczmy sie od innych - chocby od legii - da sie wygrac (przynajmniej moralnie) i walczyc z wlascicielami ?? da sie ...ale nie u nas- kilka meczy z pustym C i inne tego typu akcje moze by pomogly - albo calkowicie pograzyly nas w oczach bossa - tylko co lepsze ? byc kolosem na glinianych nogach ? ....bo osobiscie wolalbym Wisle walczaca- biedna- z charakterem i przegrywajaca - niz przegrywajaca tak jak teraz - bez pomyslu - bez ambicji - bez biegania- bez zaangazowania - z zawodnikami zarabiajacymi krocie a tak naprawde nie majacym pojecia jaki herb maja na piersi ...

haldir_sgn 11.09.2012 07:55

chłopie ale o co Ci chodzi? zawsze musimy być na szczycie ? 2 -3 sezonów nie wytrzymacie bez .......enia ? trudno zdarza się. Jesteśmy słabi.Ale może być tylko lepiej.

rafkur 11.09.2012 08:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez haldir_sgn (Post 1275427)
chłopie ale o co Ci chodzi? zawsze musimy być na szczycie ? 2 -3 sezonów nie wytrzymacie bez .......enia ? trudno zdarza się. Jesteśmy słabi.Ale może być tylko lepiej.


Jak sądzę jemu nie chodzi o sezon czy dwa bez sukcesów. Mnie w każdym razie taka perspektywa nie przeraża zwłaszcza, że pamiętam czasy do których nam jeszcze trochę brakuje - przynajmniej mam taką nadzieję opartą w zasadzie bardziej na sercu niż na rozumie - ale co tam.
Wystarczy doczytać - napisał o tym na końcu swojego posta. Jemu a również i mnie (i pewnie wielu innym) chodzi o coś zupełnie innego. Tak czy inaczej szkoda długich wywodów bo i tak przytłoczy je walka na argumenty typu "Cupiał jest bee" vs "Boguś jest the best".

CMSNero 11.09.2012 08:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1275419)
westersyl ....niestety ale nawet jesli za Meliksona jakis frajer dalby i 10 mln euro to wszystko wpadloby w kieszen wszechpoteznego i kochanego przez wszyskich (domyslam sie max 25 letnich) kibicow z C ....sory- smutne ale niestety prawdziwe ... i przepraszam Was chlopcy ae w miom wieku juz mnie malo rzeczy zaskakuje- a na Wisle ( choc ostatnio rzadziej - bo niestety wraz z nowym stadionem dla mnie pekla magia R22) to dluzej chodze niz pewnie polowa z was ma lat .....nie oszukujcie sie chlopcy- takim pisaniem nic sienie osiagnie .... bossowi najwyrazniej znudzila sie zabaweczka z Biala Gwiazda w herbie i po prostu Ją jaki was wszystkich kopnal w du..pe.... najgorsze ze w tym wszystkim wsztyscy patrza na agonie naszego klubu i przezbywaja sie w necie zamiast cokolwiek probowac dzialac .....uczmy sie od innych - chocby od legii - da sie wygrac (przynajmniej moralnie) i walczyc z wlascicielami ?? da sie ...ale nie u nas- kilka meczy z pustym C i inne tego typu akcje moze by pomogly - albo calkowicie pograzyly nas w oczach bossa - tylko co lepsze ? byc kolosem na glinianych nogach ? ....bo osobiscie wolalbym Wisle walczaca- biedna- z charakterem i przegrywajaca - niz przegrywajaca tak jak teraz - bez pomyslu - bez ambicji - bez biegania- bez zaangazowania - z zawodnikami zarabiajacymi krocie a tak naprawde nie majacym pojecia jaki herb maja na piersi ...

marna prowokacja , zmartwie Cie , na Cupiala jada w zasadzie tylko malolaci , Ci ktorzy na Wisle smigali przed era Cupala maja na to zupelnie inny poglad , nie znam totalnie nikogo kto mialby takie myslenie jak ty czy czesc tego forum , nie wiem skad takie kwiatki sie biora tu , ale na pewno nie z Krakowa , jakies garbate prowokacje....(

patrzac z perspektywy czasu to nic lepszego nie moglo nam sie trafic jak ...dorobienie sie Cupiala majatku , na 4 stronie masz podsumowanie od 2005-2010 ile Cupial kazdego roku dokladal do klubu ....

funkykoval 11.09.2012 09:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez westersyl (Post 1275413)
Transfer Marcelo, Diaza pewnie fartowne ale dzięki nim do klubu wpadło ponad 4 mln euro. Nawet Kirm był za jego kadencji za którego też coś wpadło. .

Faktycznie za Kirma wpadło 300 tys dostalismy, a daliśmy za niego 40-450 tys euro. Faktycznie biznes jak ta lala....

Cytat:

Pierwotnie napisane przez westersyl (Post 1275413)
My powinniśmy przede wszystkim stać się atrakcyjnym "produktem" dla sponsorów których w klubie jak na lekarstwo. Wiadomo, że to w dużej mierze uzależnione jest od jakości drużyny.
Takie rzeczy to może robić Man United czy Barcelona ale nie my gdzie nawet nie potrafimy zarabiać na pamiątkach, wypełnić stadionu itd.

Zastanowiłeś się kiedyś, który sensowny sponsor wyda kasę, skoro w tym klubie wszystko zależy głównie od widzimisię właściciela ???
Sponosr generalny - TF Kable
Sponsor techniczny - Adidas
Sponsor odżywczy - Herbalife
Partnerzy - Lavard, Mix Electronics, NEC, ZM Szubryt i Salon Volvo Wadowskich
I każdy kolejny to niesamowity sukces....
NIe wiem dlaczego nie ma zorganizowanej akcji z możliwością ustanawiania sponsorów mniejszych, którzy niekoniecznie musieliby łożyć na klub kwoty liczone w setkach tysięcy złotych. takich choćby small sponsorów którzy rocznie byliby w stanie przekazać kwoty rzędu 5-10 tys złotych, w zamian za jakieś atrakcje związane z klubem - chociażby umieszczeniem nazw (nazwisk) na stadionie - w budynkach klubowych, umieszczanie banerów reklamowych na stronie oficjalnej itp. Wszak grono klilkudziesięciu takich sponosrów może dać w efekcie dodatkowe kwoty na utrzymanie klubu.

wikink1 11.09.2012 10:02

Zacznę od tego ze każdy tu chce jak najlepiej dla Wisły .Widziałem się niedawno z kolego (wiślak od dziecka ,jego ojciec i dziadek, nie wiem może to miłości może tradycja) owszem oni na WŁAŚCICIELA NIE PRZEKLINAJĄ ,ale usłyszałem brutalną prawdę(CUPIAŁ NAM SPONSORUJE NIE TYLKO WISŁĘ ALE PATOLOGIE KTÓRA MA TU MIEJSCE OD LAT ) może ja nie powinienem o tym tu pisać ,może i ja nie mam prawa tak tu pisać ,tyko co mam napisać,,,,,,,,,,,, nie marcie się za rok będzie lepiej .....................

Oldpara 11.09.2012 11:24

Cieszmy się, że mamy Cupiała - wpakował w ten klub 100 mln przez ostatnie lata i dał nam kupe radości. Żaden inny właściciel nie może się z nim równać - z jego uporem, konsekwencją i stałością uczuć. Może i się w.kur.wia raz na jakiś czas - ale kto by się nie w.ku..rwił jak mu oddelegowani zarządający komunikują "Sorry boss - zrobiliśmy następne 10 mln straty - dopłacisz?" Do dupy zarządzający można powiedzieć, ale..... pokażcie mi lepszych? Legia nie zdobywając chyba 1 Mistrza dorobiła się 200 mln strat - podczas gdy Wisła - najlepszy polski klub XXI wieku tylko 100 mln. Nie dość, że wydaliśmy 2 razy mniej, to zdobyliśmy 10x więcej.

Nóż się w kieszeni otwiera, gdy czytam oszołomów postulujących przejęcie klubu przez....miasto? Miasto nie ma pieniędzy na wypłaty urzędnikom, a właśnie teraz chce sie pozbyć akcji Cracovii które posiada.

A jak wygląda zarządzanie klubem przez właściciela którego majątek jest szacowany na 1,2 mld (Cupiał) a właściciela którego majątek jest szacowany na 300 mln (Cacek) widać na przykładzie porównania Wisły i Widzewa.
Kogo chcecie w zamian? Jakiegoś gołodupca z 300 milionami? Czy może Drzymałe? Wojciechowskiego? ....śmiech na sali....

Absolutnie jedynym rozwiązaniem które byłoby krokiem do przodu byłby jakiś szejk arabski, ale oni inwestują w kluby z UK, Hiszpani czy Francji żeby się lansować, a nie w kluby w TME. Gdzie by się lansowali? Na stadionie Piasta Gliwice?

JOSE 841 11.09.2012 18:13

Oldpara dokładnie. A co do sponsorów to warto mieć nadzieje że w tym sezonie ktoś zaintresuje się nazwą stadionu przy Reymonta ostatnio w Poznaniu były jakieś przymiarki do kupna nazwy stadionu Lecha Wronki możliwe że temat upadnie i przerzuci się do Krakowa na Reymonta.Aczkolwiek możliwe że ktoś zainteresuje się reklamą na koszulkach więc naprawdę warto mieć nadzieje

Griszka30KR 11.09.2012 18:13

Jak to napisałeś???

koniak 11.09.2012 19:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JOSE 841 (Post 1275489)
Oldpara dokładnie. A co do sponsorów to warto mieć nadzieje że w tym sezonie ktoś zaintresuje się nazwą stadionu przy Reymonta ostatnio w Poznaniu były jakieś przymiarki do kupna nazwy stadionu Lecha Wronki możliwe że temat upadnie i przerzuci się do Krakowa na Reymonta.Aczkolwiek możliwe że ktoś zainteresuje się reklamą na koszulkach więc naprawdę warto mieć nadzieje

Stadion jest miejski, co nam do jego nazwy ? Zresztą wolę stadion im. Henryka Reymana niż np. colgate arena czy inne argo.

AntyMod 11.09.2012 20:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez CMSNero (Post 1275432)
marna prowokacja , zmartwie Cie , na Cupiala jada w zasadzie tylko malolaci , Ci ktorzy na Wisle smigali przed era Cupala maja na to zupelnie inny poglad , nie znam totalnie nikogo kto mialby takie myslenie jak ty czy czesc tego forum , nie wiem skad takie kwiatki sie biora tu , ale na pewno nie z Krakowa , jakies garbate prowokacje....(

patrzac z perspektywy czasu to nic lepszego nie moglo nam sie trafic jak ...dorobienie sie Cupiala majatku , na 4 stronie masz podsumowanie od 2005-2010 ile Cupial kazdego roku dokladal do klubu ....


No widzisz maloletni knechcie ?? nic a nic nie zrozumiales z mojego tekstu a spianasz sie jak wiekszosc gowniarzy na tym forum ........ nigdzie nie napisalem o wielkiej Wisle z sukscesami - chodzilo mi o Wisle biedna ale z charakterem, ambicja itp ... czyli czego s czego nie ma od 2-3 lat w Wisle na boisku - i jak widze nawet na forum ...... nie musze ci nic udawadniac .....naprawde uwierz mi - Kiedys bylo inaczej - i nie ma to nic wspolnego z terazniejszymu czasami .... czasy suksceow Wisy ?? kiedys sukscesem byly inne wartosci niz zdobucie MP w buraczanej lidze...kiedys sukcesem byla np. strach innych kibicow na d ABG lub wogole zagraia na Reymonta ... teraz kazdy przyjezdza tutaj wygrac - z mysla ze naprawde nie trzyba duzo wysilku , kiedys sukcesem bylo patrzenie na przegrany mecz Wisly po walce- zaangazowaniu - ambicji - gryzieniu trawy itp ......niestety wiele mlodych chlopakow tego nie rzoumie albo jeszcze dlugo bedzie musialo potrzebowac czasu na zrozumienie ..... hi ...zebys kolego wiedzial ile ja Naprawde przeszlem ......zycze ci choc 10 % przezyc tego ....nie pozdrawiam bo na to nie zaslugujesz a do wszystkivch mlodszych kibicow Krolewskiej Wisly napisze tak : szanujcie sie - i nie mylcie WISLY z Cupialem bo nietedy droga ...nawet bieda i 1-2 liga tego nie zakonczy .....moze kiedys poczujecie co to spadek i walka o utrzymnie ...moze wtedy zrozumiecie ....WIERNOSC .... to nie slogan dla Cupiala i sukcesow TF Wisly - o Wiernosci dla barw nie bede pisal bo to nie ten temat ..... moze dla niektorych powinoo sie stworzyc wzor szalikow Wisla Cupiala 1997- 20.......... itp ....bardzo szanuje pana Cupiala za to co zrobil ale i BC kiedys odejdzie - i co >>?? zbiorowe harakiri kibicow Wisly za czasow BC ????? ......zapamietajcie to - sory za taki wpis ale czasem rece opadaja czytajac niektore wypowiedzi

ArtekKRK 12.09.2012 08:32

Panie Bogusławie, trzeba usprawnić system marketingowy! Jak chcecie zdobywac nowych kibiców i zapełnić stadion, skoro nasza 'sąsiadka' ma więcej plakatów na mieście dotyczących meczów i różnorakich akcji?! MARKETING!

STARY WIŚLAK 12.09.2012 12:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1275509)
No widzisz maloletni knechcie ?? nic a nic nie zrozumiales z mojego tekstu a spianasz sie jak wiekszosc gowniarzy na tym forum ........ nigdzie nie napisalem o wielkiej Wisle z sukscesami - chodzilo mi o Wisle biedna ale z charakterem, ambicja itp ... czyli czego s czego nie ma od 2-3 lat w Wisle na boisku - i jak widze nawet na forum ...... nie musze ci nic udawadniac .....naprawde uwierz mi - Kiedys bylo inaczej - i nie ma to nic wspolnego z terazniejszymu czasami .... czasy suksceow Wisy ?? kiedys sukscesem byly inne wartosci niz zdobucie MP w buraczanej lidze...kiedys sukcesem byla np. strach innych kibicow na d ABG lub wogole zagraia na Reymonta ... teraz kazdy przyjezdza tutaj wygrac - z mysla ze naprawde nie trzyba duzo wysilku , kiedys sukcesem bylo patrzenie na przegrany mecz Wisly po walce- zaangazowaniu - ambicji - gryzieniu trawy itp ......niestety wiele mlodych chlopakow tego nie rzoumie albo jeszcze dlugo bedzie musialo potrzebowac czasu na zrozumienie ..... hi ...zebys kolego wiedzial ile ja Naprawde przeszlem ......zycze ci choc 10 % przezyc tego ....nie pozdrawiam bo na to nie zaslugujesz a do wszystkivch mlodszych kibicow Krolewskiej Wisly napisze tak : szanujcie sie - i nie mylcie WISLY z Cupialem bo nietedy droga ...nawet bieda i 1-2 liga tego nie zakonczy .....moze kiedys poczujecie co to spadek i walka o utrzymnie ...moze wtedy zrozumiecie ....WIERNOSC .... to nie slogan dla Cupiala i sukcesow TF Wisly - o Wiernosci dla barw nie bede pisal bo to nie ten temat ..... moze dla niektorych powinoo sie stworzyc wzor szalikow Wisla Cupiala 1997- 20.......... itp ....bardzo szanuje pana Cupiala za to co zrobil ale i BC kiedys odejdzie - i co >>?? zbiorowe harakiri kibicow Wisly za czasow BC ????? ......zapamietajcie to - sory za taki wpis ale czasem rece opadaja czytajac niektore wypowiedzi

Lepiej tego nie mogłeś ująć.

Szanuję każdego ale pewnego rodzaju głupoty niestety nie.

Cóż jestem stary, STARY WIŚLAK, przeżyłem i przeżywam wszelkie wzloty i upadki naszej Wisełki bo też trzeba mieć duszę i serce do tego klubu...TRZEBA MIEĆ WIERNOŚĆ DO TYCH BARW.

dulli78 13.09.2012 23:20

Uprzejmie proszę o zmianę nazwy tego tematu bo nie przypominam sobie, żeby BC finansowo wspierał sekcje koszykówki, siatkówki, boksu itp. Wisła Kraków to nie tylko piłka nożna o czym co poniektórzy zapominają...

U mnie największy minus BC ma za to, że Białą Gwiazdę na koszulkach piłkarzy zastąpiło logo - dziwoląg. To jest niszczenie tradycji klubu.

dynek.pl 14.09.2012 22:28

Dla mnie Cupiał przerabia dokładnie te same błędy co kiedyś Filipiak. Tam też kiedyś na "hurra" stawiano na młodych Polaków, potem nastąpił zwrot o 90 stopni na obcokrajowców, a potem odpady z obu opcji zleciały z ligi.
Ciekawe jak u nas się skończy ?

wikink1 14.09.2012 22:40

Jak to jak DERBAMI.................................

igortsw 14.09.2012 22:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1276050)
Dla mnie Cupiał przerabia dokładnie te same błędy co kiedyś Filipiak. Tam też kiedyś na "hurra" stawiano na młodych Polaków, potem nastąpił zwrot o 90 stopni na obcokrajowców, a potem odpady z obu opcji zleciały z ligi.
Ciekawe jak u nas się skończy ?

Filipiak jest najlepszym przykładem na to, że w Polsce nie da się zbudować normalnymi biznesowymi zasadami dobrze prosperującego klubu. Zaczynał tak jak w Comarchu. Tak jak w Comarchu zatrudniał Polskich młodych inżynierów, tak u Icków lądowała co sezon kohorta młodych Polaków. Nie spieszył się, inwestował przemyślanie, bez szaleństw tak jak i w Comarchu. I co? Comarch ma się świetnie a Cracovia spada.

Pewnie większość już klinie po co mówie o Szamanie zza miedzy. Ale to dowód, że u nas NIE DA SIĘ zrobić biznesu bez ogromnych inwestycji.

Trzeba władować naprawdę dużą kasę, w research zagraniczny, i tansfery zagraczniczne. W tej chwili powiedzmy szczerze - Polscy piłkarze w wieku 20-23 lat w większości nie są gotowi do gry, dlatego ogromne pieniądze trzeba wyłożyć na prace z młodymi, zaczynać od szkółek w wiekui 3 lat, tak jak w Holandii. Inaczej nigdy nie będziemy miec 18-20 letnich zawodników którzy naprawdę stanowia mocny punkt drużyny.

Watts 14.09.2012 22:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez igortsw (Post 1276065)
Filipiak jest najlepszym przykładem na to, że w Polsce nie da się zbudować normalnymi biznesowymi zasadami dobrze prosperującego klubu. Zaczynał tak jak w Comarchu. Tak jak w Comarchu zatrudniał Polskich młodych inżynierów, tak u Icków lądowała co sezon kohorta młodych Polaków. Nie spieszył się, inwestował przemyślanie, bez szaleństw tak jak i w Comarchu. I co? Comarch ma się świetnie a Cracovia spada.

No to w takim razie sakramentalne pytanie - gdzie złoty środek, bo vis a vis Filipiaka z Myślenic z kolei inwestuje jak debil, rozrzucając pieniądze błędnymi transzami - raz za mało, raz za dużo, przekazując je w ręce (i nogi) dyletantów i przerzucając jak worki cebuli. Na cudowne, kartoflane lata 90. w polskiej piłce starczyło, jednak on robi tak do dziś.

Półśrodki owocują ćwierćrezultatami - chciał awansować do LM jak najmniejszym kosztem w jak najkrótszym czasie, to teraz bronimy się przed spadkiem.

wikink1 14.09.2012 23:06

MUSZĘ ZOSTAĆ ADWOKATEM CUPIAŁA bo to nie on odpowiada za to ze 40 milionowym kraju nie ma piłkarzy ,i kompletne nie pojmuje pretensji do właściciela Wisły za brak szkolenia .To państwo powiano się tym zajmować te szkółki powinny mieć co najwyżej patronat klubów. taki wyszkolony młodzieniec dopiero powinien trafiać do klubu.

Kibic_z_Częstochowy 14.09.2012 23:11

Powiem tak ( ulubione 2 słowa G. Laty), każda era się musi kiedyś skończyć i myślę, że to jest czas kiedy Cupiał powinien odpuścić... Wiem, że to może być nieadekwatny przykład, ale ja jako kibic niestety nie z Krakowa, a z Częstochowy powiem coś na przykładzie mojej ukochanej drużyny żużlowej Włókniarza. Otóż, był sobie kiedyś taki prezes, który uratował nam w latach 90 I ligę, zbudował dream-team i sukcesów nie było końca, ale... W 2007r. przyszedł kryzys i przez dobrych kilka lat Włókniarz jeździł ogony, prezes odpychał od siebie potencjalnych sponsorów, a klub walczył sezon w sezon o utrzymanie. Można powiedzieć, że sytuacja była podobna do tej w Wiśle... Po dużym nacisku ze strony kibiców prezes odszedł i choć każdy zwiastował nam szybki upadek i kibice starej daty mówili, że nie ma szans na lepszego prezesa i każdy z nich bronił się historią, to na jego miejsce przyszedł, uwaga 32- letni prezes, i co? Udało się pozyskać nowych sponsorów, klub zaczął zarabiać sam na siebie, co w żużlu w dzisiejszych czasach jest niemożliwe, i jako nieliczni jesteśmy wypłacalni wobec zawodników... Tak, tak jedna osoba ( tam na górze) się zmieniła i wszystko odwróciło się do góry nogami. Jaki z tego morał?

Mimo, że historia przemawia za Cupiałem, to ostatnie lata nie! Wiem, że teraz ciężko o nową osobę na foteliku prezesa, ale na pewno jakiś chętny się znajdzie. Błagam was nie żyjmy historią, to co Cupiał wygrał jest jego i chwała mu za to, ale zmieńmy tą typową Polską mentalność i zamiast stawiać pomniki, zmieńmy coś na przyszłość. Upomnijmy się o to, my kibice, bo to MY budujemy ten klub, a Wisła organizacyjnie jest w latach 90... Stoimy w miejscu od kilkunastu lat... Potrzeba nam kogoś młodego, który będzie miał świeży pogląd na to co się dzieję, bo przykro mi to mówić, ale z Cupiałem nic już więcej nie osiągniemy, niestety...

P.S Może nie jestem z Krakowa, ale kocham ten klub od dziecka, i staram się jeździć na mecze jak tylko czas i fundusze pozwalają, więc może ten mój głos z zewnątrz weźmiecie choć trochę pod uwagę.

Pozdrawiam.

P.S.2 : Jeszcze apropos organizacji, zauważcie to wreszcie... Jako jedyni nie mamy sprzedaży biletów online, kto za tym kur.. stoi? Pan Zdzisław z portierni? NIE! Cupiał. Podejrzewam, że po przyjściu do Wisły, Cupiał wymienił cały pion, odpowiedzialny za funkcjonowanie i on tak cały czas stoi od 15 lat... ZMIANY, ZMIANY, ZMIANY. Przepraszam jak coś za błedy, piszę to trochę podchmielony i jeszcze wkurzony po tym meczu w Szczecinie, ale to co się dzieję teraz w Wiśle nie może przejść bez echa wśród kibiców.

igortsw 14.09.2012 23:23

Cytat:

to w takim razie sakramentalne pytanie - gdzie złoty środek, bo vis a vis Filipiaka z Myślenic z kolei inwestuje jak debil, rozrzucając pieniądze błędnymi transzami - raz za mało, raz za dużo, przekazując je w ręce (i nogi) dyletantów i przerzucając jak worki cebuli. Na cudowne, kartoflane lata 90. w polskiej piłce starczyło, jednak on robi tak do dziś
No bo szkopuł tkwi w tym że tu potrzeba faceta z dużą kasą mającego łeb na karku, otaczającego się ludźmi którzy mają nie tylko pojęcie o piłce, ale są też dobrymi managerami, finansistami. Tu nie chodzi o to żeby rozwalać pieniądze jak Wojciechowski, ani zachowawczo inwestować jak Filipiak. Potrzeba inwestora, która który stworzy całą siatkę klubową począwszy od prezesów, przez skautów aż po trenerów najmłodszych roczników. Który gdy zajdzie taka potrzeba, nadaży się okazja do pozyskania dobrych graczy będzie w stanie wydać 3-4 miliony euro w jednym okienku transferowym. Wiem że pewnie wydaje wam się to nie możliwe(mnie też) ale próby wprowadzania młodych "zdolnych" polaków oraz kupowania europejskich gwiazd po 300-500 tys Euro sami wiecie jak się kończą.

Podsumowując u nas w Polsce w najbliższych czasach nikt taki raczej się nie pojawi(szybko licząc Okres Zwrotu z inwestycji trwałby jakieś 15-20 lat - a u nas każdy chce się nachapać tu i teraz) dlatego nawet o jakichkolwiek sukcesach w Europie możemy zapomnieć.

xanti1906 15.09.2012 11:33

http://www.weszlo.com/news/11826-Dzi...ijskim_futbolu

Polecam.

JZw 17.09.2012 21:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez igortsw (Post 1276065)
Filipiak jest najlepszym przykładem na to, że w Polsce nie da się zbudować normalnymi biznesowymi zasadami dobrze prosperującego klubu. Zaczynał tak jak w Comarchu. Tak jak w Comarchu zatrudniał Polskich młodych inżynierów, tak u Icków lądowała co sezon kohorta młodych Polaków. Nie spieszył się, inwestował przemyślanie, bez szaleństw tak jak i w Comarchu. I co? Comarch ma się świetnie a Cracovia spada.

Pewnie większość już klinie po co mówie o Szamanie zza miedzy. Ale to dowód, że u nas NIE DA SIĘ zrobić biznesu bez ogromnych inwestycji.

Trzeba władować naprawdę dużą kasę, w research zagraniczny, i tansfery zagraczniczne. W tej chwili powiedzmy szczerze - Polscy piłkarze w wieku 20-23 lat w większości nie są gotowi do gry, dlatego ogromne pieniądze trzeba wyłożyć na prace z młodymi, zaczynać od szkółek w wiekui 3 lat, tak jak w Holandii. Inaczej nigdy nie będziemy miec 18-20 letnich zawodników którzy naprawdę stanowia mocny punkt drużyny.

Zgadzam się, przede wszystkim powinno się pomyśleć o lepszym systemie treningowym dla najmłodszych. Taka inwestycja jest bardzo długa, ale to i tak niezbędna rzecz bo większość dobrych zachodnich klubów już ma takie szkółki

bonawentura 19.09.2012 17:13

http://www.krakow.sport.pl/sport-kra...portowego.html

Coś dla Pana Cupiała. Sąsiadka za kilka lat będzie nas wyprzedzać o lata świetlne, o ile oczywiście nie zrezygnuje z wytoczonego celu...

Watts 19.09.2012 17:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bonawentura (Post 1277076)
http://www.krakow.sport.pl/sport-kra...portowego.html

Coś dla Pana Cupiała. Sąsiadka za kilka lat będzie nas wyprzedzać o lata świetlne, o ile oczywiście nie zrezygnuje z wytoczonego celu...

A pieprzysz. Kraków to jakaś dupna aura, dwóch forsiastych właścicieli i żadnemu nie idzie do końca tak, jakby chcieli. Niby Filipiak inwestuje mądrzej od Cupiała który mentalnie został w erze cinkciarstwa, a jednak to sąsiadka gra w I lidze, my przynajmniej dwa razy byliśmy kilka minut od LM. Zresztą, po co Ty byś chciał jakiegoś ogarniętego 'dyr-sporta' u nas w klubie? Po to, żeby go wyrzucili na zbity pysk po roku i oskarżyli o wpędzenie klubu w bankructwo? :>

paupet 26.09.2012 17:26

Najnowszy ranking Forbsa. Popatrzcie kto w pierwszej dziesiątce zanotował najwiekszy wzrost.
http://100najbogatszychpolakow.forbes.pl/

Gwiaździsty 26.09.2012 18:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez paupet (Post 1278353)
Najnowszy ranking Forbsa. Popatrzcie kto w pierwszej dziesiątce zanotował najwiekszy wzrost.
http://100najbogatszychpolakow.forbes.pl/


Cupiał w górę , Filipiakowie w dół :) Tak trzymać, oby tylko to przełozyło sie na kluby.

tofik 26.09.2012 18:16

No tak, ale produkcja kabli to nie klub piłkarski. Kable nie są tak często wadliwe jak pilkarze :)
I Ciekawe jakie by mial wyniki, jakby zamiast inwestować w nowoczesną produkcję i w profesjonalne zarządzanie zostawił calą robotę żulom spod sklepu, którzy kable robią w jakiejś szopie zbitej z desek.

Do czego zmierzam tam jest wszystko pro, a u nas amatorka. A jest tak dlatego bo TF przynosi kase więc jest zapał, a Wisła przynosi same straty więc motywacji nie ma.

wiślacki 26.09.2012 20:05

tak 8 miejsce wśród najbogatszych Polaków a rżnie dziada i udaje że go niestać na szkółkę piłkarską i konkretne transfery,

FraMat 26.09.2012 21:02

Ciekaw jestem co zrobi Cupiał jesli okaże się, że w przerwie zimowej znajdujemy się na miejscu spadkowym?
Sypnie kasą czy sprzeda Meliksona, Genkowa i połowę młodzieży, zatrudni Kasperczyka czy innego Ojrzynskiego i każe wejść z tym skladem do LM?

1q2 26.09.2012 22:28

Pytanie powinno chyba brzmieć - co zrobi Cupiał kiedy klub będzie totalnie niewypłacany - czyli wpływy drastycznie będą mniejsze niż koszty a nie będzie kogo sprzedać by to jakoś zbilansować.
A przecież na to się zanosi.Tak więc o jakimkolwiek 'rzuceniu kasy na wzmocnienia', to ja bym proponował zapomnieć a zacząć zastanawiać się, co będzie z Wisłą która jest ponoć coraz to bardziej zadłużona a do tego ma(nie ponoć) coraz to mniejszą wartość.

FraMat 27.09.2012 14:59

Dobre pytanie. Cupiał bedzie musiał przemysleć cała strategię wokół Wisły. Mam nadzieję, że jego deklaracje o tym, że jest kibicem znajdą odzwierciedlenie w konkretnych posunięciach

arti 27.09.2012 15:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1278388)
Ciekaw jestem co zrobi Cupiał jesli okaże się, że w przerwie zimowej znajdujemy się na miejscu spadkowym?
Sypnie kasą czy sprzeda Meliksona, Genkowa i połowę młodzieży, zatrudni Kasperczyka czy innego Ojrzynskiego i każe wejść z tym skladem do LM?

Każe bednarzowi sprzedac telebim i tak ze 12tysięcy krzesełek..:D

borys 27.09.2012 15:13

Informacja z Forbesa nie ma dla klubu znaczenia, spojrzcie na 2 miejsce i problemy Slaska.

FraMat

To zalezy ktora noga w tym dniu wstanie.

Marszałek 27.09.2012 15:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1278491)
Każe bednarzowi sprzedac telebim i tak ze 12tysięcy krzesełek..:D

Tym bardziej,że są one własnością miasta.

aNouc 27.09.2012 16:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiślacki (Post 1278376)
tak 8 miejsce wśród najbogatszych Polaków a rżnie dziada i udaje że go niestać na szkółkę piłkarską i konkretne transfery,

Zacznijmy od tego ze on nie ma tyle w "portfelu" do wydania. Dopiero jakby sprzedał firmę, nieruchomosci, domy, ziemię, auta, papiery wartościowe, zegarki, złoto, oczyscił swoje konta, itd. To jest majątek, a w kieszeni nie ma nawet 1/100 tej kwoty.

Pablo84 27.09.2012 17:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1278405)
Pytanie powinno chyba brzmieć - co zrobi Cupiał kiedy klub będzie totalnie niewypłacany - czyli wpływy drastycznie będą mniejsze niż koszty a nie będzie kogo sprzedać by to jakoś zbilansować.
A przecież na to się zanosi.Tak więc o jakimkolwiek 'rzuceniu kasy na wzmocnienia', to ja bym proponował zapomnieć a zacząć zastanawiać się, co będzie z Wisłą która jest ponoć coraz to bardziej zadłużona a do tego ma(nie ponoć) coraz to mniejszą wartość.

Najpierw odpowiedzcie sobie co w tej chwili fizycznie jest piłkarską Wisłą.Cupiał nawiązuje do historii, ale:
-Herb sobie stworzył, bo nie ma prawa do tego normalnego T.S u z białą gwiazdą na środku- teraz jest obciachowa korona i piłka a w niej herb.
-Stadion nie jest jego.Ma tylko przy stadionie klepisko treningowe i trochę terenu.
-ma trochę komputerów w strefie kibica, trochę krzesełek , ławek.
-ma zgraję kopaczy, którzy jako całość są warci coraz mniej- ze względu na wyniki.
-no i podobno rzekomy dług do odebrania.

No i teraz pytanie.Co dalej?Samo bilansujący się klub to wyjątek od reguły- tymczasem właściciel ma ambicję zarabiać.Jak ma zarabiać skoro pozbyto się wszystkich wartościowych kopaczy- a wcześniej działano półśrodkami(wypożyczenia), ponieważ nie było kasy na transfery gotówkowe.Bednarz rozsprzeda to co się da.I wrócimy do punktu wyjścia- czyli tego, co zastaliśmy przed Cupiałem.
Tylko czasy trochę inne, większa konkurencją, mniej wartościowych młodych kopaczy, wyższe ceny.

No nic.Zobaczymy kto przyjdzie za Probierza i kogo mu sprowadzą.Cupiał w którymś z nielicznych wywiadów zapewniał, że nie interesuje go "średniak" ligowy, wiec jakąś decyzję będzie musiał podjąć- wóz albo przewóz.Ludzie, doskonale sobie zdajemy sprawę, że tego "długu" to on nie odzyska.
Moim zdaniem, ze względu na to ile zrobił dla Wisły- więc na swój wizerunek- nie powinien rozmieniać się na drobne.Za bardzo chłopa szanuje, by źle o nim mówić, tymczasem boje się, że coraz większa ilość osób będzie miała dość, jego "gorącej głowy' i zmiennych decyzji.Jak ma być zapamiętany, to jako złoty gospodarz- wymarzony dla każdego klubu w Polsce.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1278515)
Zacznijmy od tego ze on nie ma tyle w "portfelu" do wydania. Dopiero jakby sprzedał firmę, nieruchomosci, domy, ziemię, auta, papiery wartościowe, zegarki, złoto, oczyscił swoje konta, itd. To jest majątek, a w kieszeni nie ma nawet 1/100 tej kwoty.

Wcale bym się też nie zdziwił, gdyby miał trochę pochowanych pieniążków w bankach, które nie ujawniają informacji o swoich klientach :-)

Matejas_ 27.09.2012 17:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiślacki (Post 1278376)
tak 8 miejsce wśród najbogatszych Polaków a rżnie dziada i udaje że go niestać na szkółkę piłkarską i konkretne transfery,

będziesz kiedyś rządził swoimi gaciami to zobaczysz jaki będziesz chojny?
najlepiej się wydaje cudze!

laxa 27.09.2012 17:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1278487)
Dobre pytanie. Cupiał bedzie musiał przemysleć cała strategię wokół Wisły. Mam nadzieję, że jego deklaracje o tym, że jest kibicem znajdą odzwierciedlenie w konkretnych posunięciach

pierwsze co powinien zrobić to zmniejszyć wynagrodzenia dla piłkarskich amatorów. Powinni mieć kontrakty na poziomie 60 000 - 120 000 euro rocznie. Dla przykładowych "gwiazd" powinny być wyjątki, ale nie więcej niż dla trzech. Jeśli chcieli by lepiej zarabiać to nich wyjeżdżają za granicę. Ale żeby wyjechać to trzeba zasuwać i coś grać, do tego nauka języka angielskiego nieodzowna.

Kiedyś czytałem wywiad z Marcelo, że jeden trening to dla niego było mało i zostawał po nim by dodatkowo ćwiczyć.
Jestem ciekaw czy któryś inny piłkarz zostawał z nim regularnie, jakoś wątpię w to. Gdzie dziś jest Marcelo a gdzie nasi kopacze wszyscy widzimy.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:00.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl