Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Michał Probierz były trener Wisły Kraków - dyskusje na temat pracy trenera. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8618)

WiślakMyślenice 01.03.2012 19:14

Cytat:

Nie można wygrać dwumeczu grając przez 90! minut w 10. W lidze też sytuacja wyglądałaby inaczej gdyby nie błędy naszych obrońców.
Największy ból jest w tym, ŻE MOŻNA BYŁO. Gdyby Kirm choć raz przyjął sobie dobrze piłkę.

Lechista69 01.03.2012 19:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1225882)
Wykorzystałby swoją szansę gdyby nie nonszalancja, nieodpowiedzialność i głupota niektórych zawodników. Nie muszę chyba pisać o których cudaków mi chodzi. Nie można wygrać dwumeczu grając przez 90! minut w 10. W lidze też sytuacja wyglądałaby inaczej gdyby nie błędy naszych obrońców.


No bo Czekaj to sam wyszedł na boisko... wina jest i zawodników którzy powinni oberwać po kieszeni ale Moskal chyba za pewnie się poczuł. Chciał być zbawcą który zrobi z Wisły Narodów Wisłę Polską... nie wyszło... gdyby miał jaja to by powiedział w przerwie że jednak jakieś wzmocnienia są mu potrzebne.. zrobił to ?

radek2323 01.03.2012 19:17

Hmmm.... swego czasu Probierz zaczynal w Jagieloni z -10 ptk teraz tez ma tyle do odrobienia;)
a tak na powaznie dalej nie wierze ze zwolnili Kazika zobaczymy co bedzie.

gosc2332 01.03.2012 19:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1225884)
Największy ból jest w tym, ŻE MOŻNA BYŁO. Gdyby Kirm choć raz przyjął sobie dobrze piłkę.

Popatrz na to też tak, ktoś tego Kirma wystawił, ktoś go trenował

Blaszczu16 01.03.2012 19:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1225884)
Największy ból jest w tym, ŻE MOŻNA BYŁO. Gdyby Kirm choć raz przyjął sobie dobrze piłkę.

No właśnie i to najbardziej boli. Miał Andraż piłkę meczową w Liege to skiksował - kur*a mać!!!!! Jakby Paljić nie spierdo*lił z Zagłębiem to byłyby 3 pkt. Jakby Czekaj nie dotknął tego ***** Korzyma to pewnie skończyłoby się na biciu do końca głową w mur, ale byłby remis. Szkoda, że losy trenerów są tak uzależnione od błędów takich "talentów" jak Nunez, Czekaj, czy Paljić.

kacpaw91 01.03.2012 19:21

Z Moskalem wiązałem nadzieję na krakowską piłkę. Fajnie to miejscami wyglądało. Teraz pewnie będzie brzydsza, ale bardziej zorganizowana w defensywie gra. Pozytywna wiadomość jest taka, że latem nie przyjdzie do nas Smuda oraz że Probierz zrobi porządek w szatni. Szkoda mi Kazika, wiele sobie obiecywałem po nim. Liczyłem, że popracuje dłużej i drużyna będzie ładnie i skutecznie grać. Niestety po raz kolejny to piłkarze zwalniają trenera, a nie trener piłkarzy. Jeżeli chodzi o nasz rodzimy rynek to chyba najlepsza możliwa decyzja.

Czytam, że na treningu pojawiło się kilku piłkarzy z MESA. Fajnie jakby Probierz się im przyjrzał. Szczególnie jeżeli chodzi o pozycję lewego obrońcy, defensywnego pomocnika i skrzydłowego.

cinekw 01.03.2012 19:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michu-k (Post 1225862)
:lol:

Co za porównanie. M.Balotelli to 3 półki wyżej od Małeckiego, tak umiejętnościami jak i inteligencją.

Podaj wzór jaki użyłeś, żeby to wyliczyć bo to może być ciekawa sprawa.

Enek 01.03.2012 19:22

Zacznijmy od tego, że Probierz zwraca dużą uwagę na młodzież oraz obiekty. Wisła owych nie posiada, a, że Michał jest bardzo inteligentnym człowiekiem to wierzę, że przekona Cupiała do inwestycji, które się zwrócą w przyszłości.

Moim zdaniem dobry ruch, trochę mi szkoda Kazka no ale nie ma się co dziwić kompromitowaliśmy się na polskich boiskach. Przez 90 minut kopaliśmy się po głowie, to nie był jeden mecz tylko kilka. Nie oddać strzału z Koroną na własnym stadionie. To była katastrofa, nigdy nie będziemy grać jak Barcelona trzeba to zrozumieć.

Krotochwila 01.03.2012 19:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOALIK (Post 1225879)
Typowe dla niektórych. Krytykuję Valckxa, jestem za Bednarzem, czy Kapką... Nie jestem ani za Kapką, ani za Bednarzem, ani za Mielcarskim, ani za nikim podobnym. Dla mnie pomiędzy Kapką, Basałajem, a Valckxem jest znak równości. Przez tyle lat nie było prawdziwego fachowca w Wiśle w zarządzie, czy na stanowisku dyrektora sportowego.

Ja Ci nie zarzucam, że jesteś za Bednarzem czy Kapką. Ja Ci zarzucam, że jesteś ignorantem.
Zarzucam Ci też brak umiejętności argumentowania i prowadzenia dyskusji.
To jest forum dyskusyjne. Jeśli nazywasz Valckxa szkodnikiem to zadaj sobie przynajmniej trud znalezienia argumentów. Jeśli Ci się nie chce albo nie potrafisz to nie zabieraj głosu.

Blaszczu16 01.03.2012 19:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Enek (Post 1225893)
Zacznijmy od tego, że Probierz zwraca dużą uwagę na młodzież oraz obiekty. Wisła owych nie posiada, a, że Michał jest bardzo inteligentnym człowiekiem to wierzę, że przekona Cupiała do inwestycji, które się zwrócą w przyszłości.

Moim zdaniem dobry ruch, trochę mi szkoda Kazka no ale nie ma się co dziwić kompromitowaliśmy się na polskich boiskach. Przez 90 minut kopaliśmy się po głowie, to nie był jeden mecz tylko kilka. Nie oddać strzału z Koroną na własnym stadionie. To była katastrofa, nigdy nie będziemy grać jak Barcelona trzeba to zrozumieć.

Po pierwszej połowie nie oddaliśmy strzału na bramkę Korony, w drugiej były dwa celne.

Adam.M79 01.03.2012 19:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1225882)
Wykorzystałby swoją szansę gdyby nie nonszalancja, nieodpowiedzialność i głupota niektórych zawodników. Nie muszę chyba pisać o których cudaków mi chodzi. Nie można wygrać dwumeczu grając przez 90! minut w 10. W lidze też sytuacja wyglądałaby inaczej gdyby nie błędy naszych obrońców.

Tak gdyby piłkarze grali mądrze, skutecznie to Moskal by wykorzystał szansę. Gdyby Brożek był skuteczny i trafiał 100 proc. sytuacje w klubie zostałby Petrescu, gdyby Zieniu trafił choć jedną z sytuacjiw Atenach Engel by do tej pory był bohaterem kibiców, gdyby Kirm i bodajże Boguski trafili do bramki a nie w poprzeczkę i słupek z Levadia nie wyleciałby Skorża, gdyby Genkov trafił to co powinien z Cracovia nie wyleciałby Maaskant. Zawsze można mówić, dobry trener tylko wyników brak, to piłkarze graja a nie trener itp. Ale tak jest w Wiśle od dawna że za błędy piłkarzy odpowiada trener. Na wynik poza wieloma czynnikami składa się także szczęście. Co do wymiany trenera wolałbym wymianę paru grajków, ale cóż trenera zwolnić najłatwiej. Lecz Probierz przynajmniej dla mnie oznacza zapieprzanie i walkę, obym się nie mylił. Inna sprawa że jak Pterescu wymagał wysiłku od grajków, to Ci zagrali tak, że zwolniono Petrescu. Bez RZECZYWISTEJ rywalizacji o miejsce w składzie trudno będzie osiągnąć coś Wiśle. Mistrzostwo? Fajna rzecz ale później puchary pokazały ile to mistrzostwo jest warte.

FraMat 01.03.2012 19:27

Przypomina mi to wszystko ten rieszczęsny sezon, gdy z braku cierpliwości boss zwolnił Petrescu.
Potem przyszła Okuka i Nawałka i w rezultacie tej karuzeli mieliśmy 8 miejsce

Cupiał musi po prostu co parę lat wszystko rozp...olić, wszytsko sp..yć.
Niektórzy nie uczą się na błędach

Wizard 01.03.2012 19:27

Strasznie szkoda mi Moskala. Dostał cios w plecy, liczyłem, że dana mu będzie szansa pokazania się do końca tego sezonu. Przez emocje i sympatię dla Kazika patrzę trochę z niechęcią do Probierza, ale na chłodno - jeżeli już zmieniać trenera, to była to najlepsza opcja. Zobaczymy czy wypali. Jestem bardzo ciekaw reakcji zawodników - podejrzewam, że mogą być bardziej podłamani niż uskrzydleni kolejnym zwolnieniem trenera.

kacpaw91 01.03.2012 19:27

Dobra. Może inaczej. Czy któremuś z naszych dawnych dyrektorów sportowych przyszło budować drużynę od nowa? Wisła sprzedała piłkarzy za 8 mln euro, na sprowadzenie kilkunastu zawodników wydała 25% tej sumy. Mimo wszystko dokonaliśmy kilku ciekawych inwestycji. Stan miał znacznie większą skuteczność od swoich poprzedników. Miał też znacznie trudniej. Może miał ściągać zawodników z własnej kieszeni?

1227 01.03.2012 19:28

a wiecie czy trener Bahr bedzie w nowym sztabie?

karas1983 01.03.2012 19:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 1225729)
Dać szanse hahaha.A Moskal ją miał ....a?

No pewnie. Przepracował spokojnie zimę a potem prowadzona przez Niego drużyna nie potrafiła wyeliminować zdziesiątkowanego przez kontuzje i kartki Standardu, oraz pokonać ostatniego w tabeli Zagłębia... A w przegranym meczu z Koroną była porażająco bezradna... Takie są niestety fakty...

Pomijam już fakt, że Kazimierz Moskal już od kilku lat jest przy drużynie jako Trener, i kilka lat temu przez chwile również prowadził pierwszy zespół.

kolarz90 01.03.2012 19:29

Decyzja bardzo niespodziewana, ale moim zdaniem dobra. Trzeba ratować sezon, bo puchary są nam potrzebne jak tlen. Moskal coś tam próbował zmieniać na początku ale już ze Standardem i głównie koroną było widac niemoc, brak pomysłu na gre, brak akcji w ofensywie, bardzo późne i niewłaściwe zmiany. To jeszcze nie czas dla Kazia. Probierz na tą chwilę to naprawdę NAJLEPSZY wybór, gdyby nie on, to po sezonie Dyzma bo Probierza sprzątnełyby już kuchenki.
Jedyne co mi się bardzo nie podoba, to traktowanie przez Wisłę trenerów i niektórych zasłużonych piłkarzy. Sposób w jaki się żegna choćby teraz Moskala to świństwo. Po co było podpisywanie kontraktu, pier.olenie o Guardioli itp. jak dzisaij godzine przed konferencją powiedzieli mu zeby jechał na urlop bo trenerem już nie jest

WiślakMyślenice 01.03.2012 19:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1225898)
Przypomina mi to wszystko ten rieszczęsny sezon, gdy z braku cierpliwości boss zwolnił Petrescu.
Potem przyszła Okuka i Nawałka i w rezultacie tej karuzeli mieliśmy 8 miejsce

Cupiał musi po prostu co parę lat wszystko rozp...olić, wszytsko sp..yć.
Niektórzy nie uczą się na błędach

Skoro nie potrafił wziąć w garść tej zbieraniny produktów piłkarzopodobnych i trzymać za mordy, by czuli respekt, to decyzja ze wszech miar słuszna.

Na słowa " jesteś na dywaniku u trenera/prezesa/Cupiała" powinni skamleć i błagać o wybaczenie, a nie dać sobie robić wjazd na własny teren (vide Małecki).

JOSE 841 01.03.2012 19:31

michu-k co prawda Małecki może nie puścił łazienki z dymem ani nie przypomina jego technicznie ale ostatnio strzela fochy jak Balotelli na początku swojej kariery w Manchesterze .Aczkolwiek jak wolisz może być Wiślacki Tevez.Wracając do Probierza który jest zapowiedzią letniej rewolucji która zbliża się powoli to ciekawe czy teraz będzie zaciąg ulubieńców Probierza z Jagi i Widzewa ewentualnie z Arisu albo z Grecji


Bogdan81 01.03.2012 19:31

Ciekawe kiedy Kapka wróci na fotel dyrektora sportowego.

WiślakMyślenice 01.03.2012 19:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bogdan81 (Post 1225909)
Ciekawe kiedy Kapka wróci na fotel dyrektora sportowego.

Jak to kiedy? Zaraz po zwolnieniu Valckx'a.

aNouc 01.03.2012 19:35

1 trening z Probierzem (foto)
http://www.facebook.com/WislaKrakow

cinekw 01.03.2012 19:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1225896)
Po pierwszej połowie nie oddaliśmy strzału na bramkę Korony, w drugiej były dwa celne.

I zadawalasz się tym? Gra na własnym stadionie do czegoś zobowiązuje, a nasi kopacze tego nie pokazują, własne boisko to powinna być twierdza. Własne boisko, 12 zawodnik w postaci kibiców, a my przegrywamy z Podbeskidziem - to jest wina nieprofesjonalnego podejścia grajków do meczu, bo jakby chcieli to by wygrali kilkoma bramkami. Mamy 5 porażek u siebie, to jest nie do pomyślenia. Mamy dobrą ekipę pod względem umiejętności, ale widocznie nasi kopacze nie są dostatecznie zmotywowani, ważne, że kasa na koncie się zgadza i siędzą cichutko - przykład Kew Jaliens. Ciekawe jakie roszady będą w lato, oby znowu nie nakupili najemników z zagranicy. Probierz jak był w Jadze to ciężko było wygrać w Białymstoku - oby powtórzył to w Krakowie.

KOALIK 01.03.2012 19:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krotochwila (Post 1225894)
Ja Ci nie zarzucam, że jesteś za Bednarzem czy Kapką. Ja Ci zarzucam, że jesteś ignorantem.
Zarzucam Ci też brak umiejętności argumentowania i prowadzenia dyskusji.
To jest forum dyskusyjne. Jeśli nazywasz Valckxa szkodnikiem to zadaj sobie przynajmniej trud znalezienia argumentów. Jeśli Ci się nie chce albo nie potrafisz to nie zabieraj głosu.

Sprowadzenie słabych piłkarzy z zagranicy (samym Meliksonem się nie wybieli, a w sprawie bramkarza, to nie Pareiko miał bronić, tylko ktoś, kto został niedawno bramkarzem Wisły Płock), sprowadzenie czterech kolegów z Holandii (dwóch już odeszło), skandaliczna wypowiedź o braku wzmocnień w zimie (jeżeli kasy nie dostał, mógł to powiedzieć, bo teraz wygląda, że minął się z rozumem). Chyba za każdym razem nie muszę pisać tego samego? Co do Basałaja, to: brak odpowiedniego marketingu, pustki na trybunach, nierozwiązana sprawa z bazą treningową, kłopoty ze stadionem, niewłaściwa akcja historyczna (chociażby ze sprawą Powrotu Legend - powinno to inaczej wyglądać), sprawa odsuwania zasłużonych Polaków od klubu, itp.

Greebo 01.03.2012 19:36

Dobry ruch.

Pewności ze sezon zostanie uratowany (tzn zakwalifikujemy się do pucharów, czy to przez ligę czy przez PP) nie ma, ale przynajmniej jest jakaś nadzieja.

Dla Kazka podziękowanie za awans w LE, ale jego miejsce nie jest na ławce trenerskiej pierwszego zespołu, a gdzieś w sztabie i pod kopułą stadionowego dachu w klubowym "hall of fame".

Wertian 01.03.2012 19:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Enek (Post 1225893)
Zacznijmy od tego, że Probierz zwraca dużą uwagę na młodzież oraz obiekty. Wisła owych nie posiada, a, że Michał jest bardzo inteligentnym człowiekiem to wierzę, że przekona Cupiała do inwestycji, które się zwrócą w przyszłości.

Chciałbym w to wierzyć. Jednak nie wierzę.

Probierz ma szczęście że przejmuje drużynę w takiej a nie innej sytuacji. Nie wywalą go za to że zajmie miejsce poza podium. Gorzej jak mu jesień nie wyjdzie... wtedy... a to już za rok niecały będziemy się witać z kimś zupełnie nowym.

Ciekawi mnie jaki wariant ma BC w głowie na najbliższą przyszłość - czy oszczędnościowy jak przy ostatnim sezonie Skorży... czy finansowo ekstensywny jak po przyjściu Maaskanta.

JOSE 841 01.03.2012 19:37

1227 raczej nie będzie zmian w sztabie oprucz asystenta więc jest nadzieja dla Moskala

WiślakMyślenice 01.03.2012 19:40

Cytat:

skandaliczna wypowiedź o braku wzmocnień w zimie (jeżeli kasy nie dostał, mógł to powiedzieć, bo teraz wygląda, że minął się z rozumem).
Redaktor: A dlaczego nie będzie wzmocnień?
Stan: Bo Cupiał to j(e)bany sknera, centuś pier(d)olony. A tak w ogóle, to ch(u)ja się zna na piłce, niech sobie dalej kabla ciągnie.

Cytat:

to nie Pareiko miał bronić, tylko ktoś, kto został niedawno bramkarzem Wisły Płock
Taa, wierzmy we wszystko, co piszą pismaki na internecie, jak widać "dobrze" na tym wyjdziemy.

Cytat:

sprowadzenie czterech kolegów z Holandii
Jaliens miał jedno z najlepszych CV jakie kiedykolwiek przychodziło do naszej ekstraklasy.

Śmieszny jesteś.

Verbrecher 01.03.2012 19:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1225919)
Redaktor: A dlaczego nie będzie wzmocnień?
Stan: Bo Cupiał to j(e)bany sknera, centuś pier(d)olony. A tak w ogóle, to ch(u)ja się zna na piłce, niech sobie dalej kabla ciągnie.


.

ktos ci juz mowil kiedys ze jestes skonczonym debilem ???

kacpaw91 01.03.2012 19:46

Nie porównujcie Małego do Balotelliego. Mimo, że byłem ostatnio zwolennikiem decyzji zarządu odnośnie jego zawieszenia to uważam takie porównanie za niesprawiedliwe. Patryk nie sprawiał żadnych problemów nie związanych z drużyną. Wszystkie problemy były związane z tym jak przeżywał swoje występy w drużynie. Były to słowa bądź fochy. Co innego Balotelli. U Balotelliego zdarzało się, że nie były to słowa, czy fochy, ale coś poważniejszego.

Liczę, że Mały, jak już go odwieszą, znajdzie wspólny język z Probierzem. Mam nadzieję, że będzie od początku czuł, że przy nim nie może sobie pozwolić na pewne zachowania. Jeżeli Patryk wyciągnie wnioski ze swojego zawieszenia to będziemy mieli z niego większą pociechę niż dotychczas. Życzę mu jak najlepiej, ale pod warunkiem, że się poprawi ; )

Trochę mi go szkoda. Powiedzieć kilka słów za dużo i mieć turniej marzeń z głowy... Jeżeli to go nie zmieni jako piłkarza to nie wiem co go może zmienić.

Luu... 01.03.2012 19:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mihaq (Post 1225655)
http://www.youtube.com/watch?v=XANC_RZj2TY
Obejrzyjcie sobie składak z wypowiedzi Probierza w tym programie.

jak go nie lubię, jakoś tak mi nie podchodzi ;) to jednak ma dużo racji w tym co mówi ...

WiślakMyślenice 01.03.2012 19:48

Cytat:

ktos ci juz mowil kiedys ze jestes skonczonym debilem ???
Przeczytaj całość wypowiedzi. Akurat tym fragmentem zniżałem się do poziomu Koalika.

A co do epitetu i całości twego bytu na forum-mam nadzieję, że właściwe osoby się tym zainteresują.

Daja`n 01.03.2012 19:53

Probierz to ciekawa postać więc nudno nie będzie.Myślę że to dobra zmiana Wisła Moskala była jakaś taka nie wyraźna,ospała ciężko się to oglądało.Drużynie potrzebny był wstrząs i teraz go dostali bo Probierz w Wiśle to zupełnie nowy temat.

Manson33 01.03.2012 19:55

Obecny image Wisły najdobitniej wyraża jej nowy trener:

Cytat:

„W obecnym sezonie będzie ciężko zdobyć mistrzowski tytuł, ale zrobimy wszystko, żeby na koniec sezonu trofeum tutaj wróciło” – powiedział.
czyli jest gdzieś na wystawce objazdowej czy w innym klubie może.

Gratulacje dla włodarzy !

rafkur 01.03.2012 19:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wizard (Post 1225899)
Jestem bardzo ciekaw reakcji zawodników - podejrzewam, że mogą być bardziej podłamani niż uskrzydleni kolejnym zwolnieniem trenera.

Podłamani to oni powinni już być od dawna swoimi żałosnymi osiągnięciami. Trener to nie jest dobry wujek. Oni mają go szanować i mają się go bać. To była właśnie największa wada Kazka. "To jest swój chłop i krzywdy nie zrobi". Niestety, to nie mogło się udać. Za parę lat, kto wie? W dłuższej perspektywie nic nie stoi a przeszkodzie żeby Kazek był naszym Guardiolą.

Grzadq 01.03.2012 19:58

Jak dla mnie skandal. To, że po pierwsze zwolniono Kazka i nie dano mu możliwości dogrania do końca sezonu. Po drugie, sposób w jaki mu podziękowano, poinformowano.

8 miejsce w tym sezonie to będzie olbrzymi sukces, wspomnicie moje słowa. Dopóki debile decydujący o Wiśle (w tym i super mega boss) nie zrozumieją, że to nie trenerzy a piłkarze grają na boisku, póty będziemy się babrać w tym samym gównie.

Dla Probierza kredyt zaufania, jak dla każdego przychodzącego do Wisły trenera z mojej strony. A dla Kazka - Moskal Kazimierz, nie rusz Kazika bo zginiesz!

KOALIK 01.03.2012 19:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1225919)
Redaktor: A dlaczego nie będzie wzmocnień?
Stan: Bo Cupiał to j(e)bany sknera, centuś pier(d)olony. A tak w ogóle, to ch(u)ja się zna na piłce, niech sobie dalej kabla ciągnie.



Taa, wierzmy we wszystko, co piszą pismaki na internecie, jak widać "dobrze" na tym wyjdziemy.



Jaliens miał jedno z najlepszych CV jakie kiedykolwiek przychodziło do naszej ekstraklasy.

Śmieszny jesteś.

Skoro niby nie może się w Wiśle rozwijać, to po co tu jest? Ale oprócz CV ważna też jest osobowość piłkarza. Co do Peskovicia, to sobie przypomnij fakty - Cupiał zablokował ten transfer, gdy okazało się, że ten bramkarz miał udowodnione grzeszki korupcyjne. Cupiał, gdyby lepiej rządził, to Wisła byłaby zupełnie w innym miejscu. Z bazą treningową, z kilkukrotną grą w Lidze Mistrzów, nie osłabianiem drużyny przed Ligą Mistrzów - jak w 2003 r., itp. Oczywiście Cupiał jako właściciel nie musi się znać na piłce, ale powinien zatrudniać lepszych fachowców.

WiślakMyślenice 01.03.2012 20:04

Cytat:

Skoro nie może się w Wiśle rozwijać, to po co tu jest?
Zły adresat pytania. Jego zapytaj.

Cytat:

Cupiał, gdyby lepiej rządził, to Wisła byłaby zupełnie w innym miejscu. Z bazą treningową, z kilkukrotną grą w Lidze Mistrzów, nie osłabianiem drużyny przed Ligą Mistrzów - jak w 2003 r., itp. Oczywiście Cupiał jako właściciel nie musi się znać na piłce, ale powinien zatrudniać lepszych fachowców.
I z tym się zgadzam. Tyle że w ten sposób nie można pokusić się o jakąkolwiek ocenę dyr. sportowego Wisły w myśl "Z pustego to i nawet Salomon nie naleje".

fcb4 01.03.2012 20:04

Jak już pisałem kiedyś że za Cupiała Wisła już nie pójdzie do przodu tylko będzie się ten cyrk w kołko powtarzał niestety pewnego poziomu nie przeskoczymy z tymi ludzmi co są w Wiśle. Szkoda mi bardzo Kazka bo miał mega pecha kiks w meczu ze Standardem głupota Nunieza w 2 meczach ze Standardem przez co bardzo się obnizyly szanse na awanas głupota Czekaja w meczu z Koroną. Myśle że pownien dostać szansę do końca sezonu ale cóż jak klub jest w 50% profesionalny to trudno. Ci co krytykują Stana niech ugryzą się w język bo w tych warunkach i tak wyciągnał max co sie dało. Co będzie jak latem odejdzie Melikson strata w na polską ligę bo w europejskich pucharach tam gdzie wyciąneli wnioski rewanżowy mecz z Apoelem i Standardem neutralizuja Meliksona i po kłopocie nie ma go. Mając jednego dobrego kreatywnego piłkaża w zespole powoduję że jego neutralizacja kończy zabawę więc nie oczekujmy cudów w Wiśle. Europejskie puchary to max w tym sezonie lepiej nie będzie .

jova 01.03.2012 20:09

Ufff... jednak nie Franz. Już powoli oswajałem się z myślą, że niedługo zobaczę nagłówek: "Smuda w Wiśle! Do trzech razy sztuka".

Moim zdaniem Probierz to niezły pomysł. Nie powiem, że jestem zachwycony tym trenerem, ale w naszej obecnej sytuacji, to była zdecydowanie jedna z najlepszych kandydatur. Kogo innego mogliśmy mieć? Czesia? Dziękuję, postoję.
Obserwowałem Probierza od czasu pracy w Widzewie i kojarzę go jako trenera, który potrafi dać swoim zespołom pewność siebie, zadziorność i charakter, ale przeciętnie przygotowuje je pod względem taktycznym. To może być kwestia materiału piłkarskiego - do tej pory pracował w klubach, które raczej mierzyły w środek tabeli. U nas czeka go trudne zadanie, ale z drugiej strony ma do dyspozycji zespół, który stać na regularne wygrywanie.

Zastanawiam się, co teraz stanie się z Moskalem. Z jednej strony fajnie jest mieć w Wiśle ludzi naprawdę związanych z klubem, z drugiej strony ani Moskal nie jest teraz w stanie wiele dać Wiśle, ani Wisła Moskalowi. Sądzę, że dla samego Moskala dobrze by było gdyby znalazł pracę jako pierwszy trener w innym klubie. Mógłby w ten sposób nabrać doświadczenia, którego w tej chwili ewidentnie mu brakuje. Pamiętam oba okresy gdy był u nas pierwszym i moim zdaniem wyglądały one podobnie. Bardzo brakowało nam stabilności - zespół potrafił zagrać fajnie przeciwko trudnemu rywalowi, ale kilka dni później dobrze grał tylko momentami i tracił punkty z przeciętniakami. Przy pierwszym podejściu potrafił pokonać Legię, Lecha i mocny wtedy Bełchatów, ale też dostał u siebie 0-4 od Grodziska i stracił wiele punktów ze słabymi zespołami. Teraz było podobnie - fajna gra w LE, pokonanie Śląska i wtopy z zespołami, z którymi wygrywać po prostu trzeba.

Mam nadzieję, że Probierz będzie stawiał na Czekaja. Nie twierdzę, że musi grać w każdym meczu, ale jednak regularnie. Moim zdaniem ten chłopak ma spory potencjał i szkoda byłoby go zmarnować przez błędy wynikające głównie z braku doświadczenia.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1225708)
Probierz to kolejny trener bez wyników i osiągnięć, zdaniem wielu opętany manią wielkości. Trener na dorobku, który poza Jagiellonią błyskawicznie wylatywał z posad. Prowadzi bardzo kontrowersyjną politykę kadrową - np: we wspomnianej Jadze często bezzasadnie odsuwał na rezerwę Frankowskiego. Z żadnego piłkarza nie zrobił gwiazdy, z żadnym klubem nic nigdy istotnego nie wygrał. Jego CV tak naprawdę nie odbiega od CV Moskala. To trener z podobnej, bardzo niskiej półki.

Kiedy my po raz ostatni zatrudniliśmy trenera, który miał jakieś konkretne, niedawne sukcesy w CV? Kasperczak, gdy przychodził za Smudę? Później był jeszcze jeden taki trener. W poprzednim klubie zdobył mistrzostwo, nieźle grał w pucharach i jeszcze był zagraniczny! Wiesz, o kim mowa? Okuka wróć! :>


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:46.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl