![]() |
Cytat:
Jak widzę zaczynasz zgłaszać aspiracje do funkcji moda. Popieram. |
Cytat:
|
Ale co ta cała dyskusja ma wspólnego ze Stanem? Czyżby wyszukał nam Dawidowskiego, czy chce go znów ściągnąć do rezerw?
|
Bardzo ciekawy wywiad http://www.przegladsportowy.pl/Pilka...739,1,727.html obrazujący naszą obecną politykę
|
Cytat:
|
Wywiad trochę rozjaśnia sytuację. Nie ma transferów, bo na piłkarza o odpowiedniej klasie nie ma kasy, a etap ściagania zawodnikow doświadczonych, bez odstępnego, w celu szybkiego awansu do LM mamy już za sobą.
Misja LM nie powiodła się. Nie będziemy nadal brnąć w transfery szrotu, bo oni klubowi nie zapewnią zysku, a po ich odejsciu jest duży problem w postaci dziury w kadrze i pustej kasy więc wpadamy w błędne koło. Jeśli rzeczywiście tak sie, sprawy mają, to nie ma powodów do paniki nad przyszłościa klubu. Jest strategia - w wersji dla ubogich, ale jest - jak postawić klub na nogi. Myślę, że wielu kibiców wybaczy brak transferów, w sytuacji gdy sprawa będzie stawiana jasno i wyraźnie co chce zarząd zrobić. Także + dla Stacha za podanie konkretów. Chyba jedyny człowiek w Wiśle którego słowa można brac na poważnie. |
osobiście wolałbym żebyśmy nie zdobywali co roku mistrza, dzięki doraźnym inwestycjom, pompowaniu kasy w kontrakty. lepiej pompować w infrastrukturę i szkolenie. na tym można zarobić. na Maorze nie zarobimy kupy kasy, na Jovanoviciu Chavezie czy Paljiciu nie zarobimy kupy kasy, a jesli wychowamy nawet jednego zawodnika co pojdzie za 2-3 mln euro to inwestycja sie wyrówna. SZKOLENIE MŁODZIEŻY. NOSZ ....@. Coraz częściej mam wrażenie że Cupiał to handlarz nie biznesmen. Nie patrzy perspektywicznie. Przynajmniej nie widać tego na zewnątrz.
|
Teraz... wszystko zaczyna układać się w logiczną całość, ba, tym wywiadem mr. Valckx dziwnie pozytywnie nastroił mnie na przyszłość, mam zresztą nadzieję, że nie tylko mnie.
|
Ja uważam, że średnia wieku naszej drużyny ME, jest dalej za wysoka. Nasz niby najzdolniejszy napastnik ma 20-lat i ani minuty w Ekstraklasie, a w ME trzy bramki. Nie inwestowanie w piłkarzy 18-20 jest bardzo słuszną ideą, bo oni są już skażeni starym postrzeganiem piłki w treningach. Należy obniżyć radykalnie średnią wieku w tych rozgrywkach by grali tam 17-16 latkowie + 3-4 starszych by trochę siłą, że tak powiem zabezpieczali tych młodszych przed urazami. Dla mnie zawodnik 20-letni który nie ma żadnych perspektyw na kadre pierwszej drużyny powinien być eliminowany. 18-latków wypożyczać do I-ligi przez wymóg teraz chętnie będą brały kluby takich młodych bo muszą miejsce zapełnić.
|
Chyba ktoś trochę oszukuje u was Valckxa.
Stan Valckx: Podam przykład meczu Młodej Wisły na swoim boisku z Młodą Legią. Średni wiek piłkarzy z Warszawy to było około 20 lat, naszych – 17. Przegraliśmy 0:3 w meczu roku, ale rezultat nie był ważny, bo nasi młodzi zawodnicy pokazali dobrą piłkę. Po meczu pochwaliłem trenerów. Prawda: średnia wieku zawodników Młodej Legii z tego meczu: 18,87 średnia wieku zawodników Młodej Wisły z tego meczu: 19,06 |
Ten wywiad chyba został zrobiony tylko i wyłącznie po to by udobruchać kibiców i uciszyć dyskusje odnośnie kasy itp.
Aż trudno uwierzyć w tak nagły zwrot o 180 w polityce, zresztą mówi że drużyna była budowana w oparciu o doświadczonych i wolnych piłkarzy aby uzyskać awans do LM. Po nie udanych eliminacjach zrezygnowano z tego modelu... a czy przypadkiem SV i RM awans do LM nie planowali po tych rozgrywkach? Bo o ile wiadomo po pierwszym roku pracy takiego wariantu nie zakładano. Skoro cała 2 liga holenderska pęka w szwach od zdolnych juniorów to na co on jeszcze czeka? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Pierwszym roku pracy zrobił nadwyżkę! Zdobycie mistrzostwa i awans do LM rozumie się samo przez się jako główny cel a nie jako kolejny. |
bo patrząc na skład to oczywiście że zrobił
|
Cytat:
|
A co miał powiedzieć? Właściciel klubu, ten ...., nie daje mi kasy na transfery, a że mamy beznadziejny skład, to ugramy maksymalnie 8. miejsce?
|
ostatnio Kolton w studiu przed mecze ze Stadardem mowil, ze rozmawial ze Stanem i ten mu powiedzial ze kasy na transfery nie ma i dlatego zadnych ruchow w zimie nie bylo
|
Odgadnąłem ten wywiad ........pytanie było czy Wisła jest tak mocna że nie potrzebuje WZMOCNIEŃ czy niema pieniędzy w klubie na transfery .ODPOWIEDZ DS RACZEJ TA PIERZA ODPOWIE
|
Na papierze to jest mocna. W praktyce jednak większość składu nadaje się do wytransferowania do Tereka Grozny, tylko kto by ich tam chciał. To już obieżyświat Radovanović kilka lat temu był skuteczniejszy niż ten Bułgar. Ostatni sensowni skrzydłowi odeszli razem z Zieńczukiem i Paulistą. O bocznych obrońcach pokroju Mijailovicia czy Baszczyńskiego możemy tylko pomarzyć.
|
No ale czego wy oczekujecie od Stana, który dostał ZERO k...a ZERO pieniędzy na transfery ? Ze swojej pensji ma ich opłacić ? Wielu pomstuje na politykę wypożyczeń ale to była jedyna droga do skompletowania jako takiej kadry, która mogła awansować do LM. Co byście mówili jakby nakupowali szrotu z długimi kontraktami ? Jeszcze gorzej by było. A tak to jak gość by się sprawdził, awansowalibyśmy z nim to byłoby nas prawdodpobnie stać na jego wykupienie. A tak to odpadliśmy, goście odejdą i pozostanie status quo. Tu jest Wisła ! Tu nie ma długofalowej polityki.
|
Cytat:
|
Nie wiem jak taki Basałaj, ale wiem, jak ja bym się zachował, gdyby ktoś mi proponował stanowisko prezesa i naobiecywał Bóg jedne wie ile kasy...
Po pierwszym sezonie, po którym kasa popłynęła by strumyczkiem do Myślenic, a ja nie mógłbym wzmocnić zespołu, po prostu pizgnąłbym tym wszystkim i jeszcze opisał w prasie. Widocznie, co po niektórym stołek przyspawał się do dupy, tylko gdzie rzetelność i honor? Jeszcze trzeba rano wstać i móc spojrzeć do lustra... Na miejscu Stana zmykałbym z tego klubu jak najszybciej... Basałaj nie zrezygnuje, bo dla niego etyka i honor znaczą mniej więcej tyle co dla mnie wypadek rikszy w Chinach, |
przecież Stana po sezonie nie będzie, zachowuje się jak profesjonalista i nic nie mówi, tym bardziej nic, co zaszkodzi dobremu imieniu klubu
|
Cytat:
To co obecnie mamy całkowicie wystarcza by się już martwić. Cytat:
|
Cytat:
|
Ja sie tylko martwie by własnie nie odszedł Valckx bo jak odejdzie, przyjdzie ktos inny niekoniecznie dobry, beda transfery za grosze bo Cupiał kasy nie da a Wisła bedzie sredniakiem i bedzie walczyc o srodek tabeli tak jak teraz i bedzie na tym miejscu co sezon co teraz. Niemartwiłbym sie tak gdyby nadal grali Brozki, Głowackie czy ogolnie sami Polacy - gorzej teraz gdy wiele zawodnikow jest tylko wypozyczonych a do tego zagranicznych. Jezeli jednak Cupiuałowi jeszcze zalezy na Wisle to tą kase Wisla powinna dostac.
|
Stan myśle kończy umowę i wroble cwierkaja, ze będzie w Poloni , a my w tej chwili mamy Zurawskiego, który ma pomoc dyr. sportowemu...
Dariook dziecko zrozum, ze szybko sukcesów sportowych mieć nie będziemy...z tym czy innym trenerem, bo po prostu nie będziemy mieć na to piłkarzy i pieniędzy. Więc przestań sie tak wynikami sportowymi przejmować... |
Mam nadzieję, że właściciel nie uraczy nas tylko wizją budowania klubu ze Smudą jako managerem odpowiedzialnym za trenerkę i pozyskiwanie zawodników...
To, że dyrektorowi sportowemu kończy się kontrakt w czerwcu i my nadal nie wiemy kto będzie decydował o polityce kadrowej drużyny na następny sezon jest skandalem. |
Cytat:
Nie potrafię sobie wyobrazic Smudy ściągającego do Wisły podejrzane elementy. |
O kształcie polityki finansowej Wisły oraz ilości środków dla pionu sportowego decyduje Bogusław Cupiał, dlatego trudno winić Valcksa za obecną sytuację powodowaną brakiem wzmocnień, czy zatrudnieniem fatalnego trenera.
U nas każdy sukces czy osiągnięcie nigdy nie był impulsem i odskocznią do kolejnego, tylko okazją do jak najszybszego skonsumowania go. To myślenie Cupiała już od 15 lat trzyma Wisłę jak łańcuchami na poziomie, którego żadną miarą nie jesteśmy w stanie przeskoczyć i iść dalej. A ponieważ inni w kraju też zdołali dociągnąć do tego poziomu, nasza sytuacja naturalną koleją rzeczy pogarsza się, zamiast nieustannie poprawiać i mamy coraz większe problemy w lidze. |
http://www.weszlo.com/news/9615-Blog..._jest_wypalona piękny tekst:)
|
Cytat:
|
Cytat:
Po drugie, nie można nie zauważać, że nawet Ci obcokrajowcy, których tak wyśmiewasz, okazali się lepsi i zrobili lepszy wynik od wszystkich innych polskich zawodników i zespołów w minionym sezonie. Nie było dla nich lepszej i tańszej "polskiej alternatywy". A i w tym sezonie doszli w pucharach znacznie dalej nż np: oparta na Polakach Jagiellonia czy Śląsk. Przyczyną problemów Wisły jest słaby trener, brak wzmocnień zimą i za mała ilość wartościowych obcokrajowców w składzie, a nie to, że Valcks wolał np: Chaveza niż Pazdana. |
Cytat:
Oczywiście, że ktoś mógłby mi odpisać, że dostaję orgazmu na widok piłkarzy o ciemnym pigmencie skóry albo legitymujących się jakimkolwiek innym paszportem niż polski. O grafomanię jednak ocierasz się ty - o ile transfery sprzed Valcxka - czyli Bunoza, Jovanić to kompletna amatorka lub szrot podrzucony przez chciwych menago, o tyle nie rozumiem przyczepiania się do Genkowa, Iliewa albo Holendrów. Gwoli ścisłości - po kilku lub kilkunastu miesiącach gry tych piłkarzy u nas faktycznie można ocenić obiektywnie ich formę, ale nie rozumiem przypisywania temu głębszej filozofiil; czy to źle, że ściągnęliśmy "bułgarskiego Brożka" (Genkowa), dwóch chłopów którzy grali w klubach albo rozgrywkach, w których rodzime gwiazdy pocałowałyby klamkę (Jaliens, Lamey) a mając do dyspozycji ograniczony fundusz transferowy do klubu trafia król strzelców ligi serbskiej, facet tak samo ograny w Europie. "Słabi" to oni mogą wydawać się teraz, kiedy zawodzi cała drużyna jak jeden mąż. Żądam tego, co zwykle - podania wartościowych kontrkandydatów dla piłkarzy z CV reprezentantów kraju z doświadczeniem w pucharach i ligach silniejszych niż polska. Przecież tak bardzo znacie się na piłce, że Valckx mógłby zmiatać na rowerze razem z Maaskantem, gdyby was wszystkich zatrudnili. Proszę o jakąś rzeczową odpowiedź, bo chyba na mój ostatni post pod twoim adresem takowej nie otrzymałem. Nie sztuka napisać, że jesteś marudą i w dodatku dyletantem, jak pewnie zrobiłoby to kilkanaście osób, ja mimo wszystko chciałbym podyskutować z twoimi tezami. // Chciałbym, żeby moderatorzy byli konsekwentni i za takie ataki bez merytorycznego pokrycia w pewnych tematach po prostu rypali bany za trolling, ale chyba się tego nie doczekam. |
Cytat:
Już zwróciłem uwagę na to co pisałeś , odnośnie Patryka. Tam zapewne tez ci to wróble wycwierkaly, bo z prawda to ma niewiele wspólnego. Nie ma możliwości żebyś wiedział lepiej. .. I daruj sobie teksty typu „dziecko", przynajmniej co do mnie. |
Cytat:
Może i. Ale wskaż mocnych zawodników polskiego pochodzenia którzy mieliby przeszło 160 meczy w drużynie pokroju AZ Alkmaar, skrzydłowego i skrajnych obrońców z doświadczeniem w lidze mistrzów i napastnika takiego jak Genkov ?? Ja w naszej lidze w sumie widzę może kilku ale raczej z mniejszym doświadczeniem. Abwo, Pawłowski, Sobota, Kupisz, Celeban, Jodłowiec, Jankowski no i uwaga Grzegorz Rasiak !! |
Cytat:
Takich wolnych znajdę z 200 Tak średnich technicznie z 300 |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:57. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl