Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Stan Valckx - dyrektor sportowy Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8400)

wislak68 23.01.2012 15:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cfa (Post 1211948)
Hmm jak już flame to też sie dołączę. Widzę 5 rok na forum, a jeszcze się nie nauczyłeś do czego służy opcja edytuj. NIE DO POMYŚLENIA!

"Są rzeczy na niebie i ziemii ...."
Jak widzę zaczynasz zgłaszać aspiracje do funkcji moda. Popieram.

sandbender 23.01.2012 16:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 1211143)
Gdyby nie kontuzje to mysle że zrobiłby podobną kariere co Żuraw.

Widzę, że czas zaciera niektóre wspomnienia. Poza tym nie zrobiłby bo do tego potrzeba mieć poukładane w głowie.

makowapanienka 23.01.2012 16:20

Ale co ta cała dyskusja ma wspólnego ze Stanem? Czyżby wyszukał nam Dawidowskiego, czy chce go znów ściągnąć do rezerw?

Suarey 28.01.2012 09:38

Bardzo ciekawy wywiad http://www.przegladsportowy.pl/Pilka...739,1,727.html obrazujący naszą obecną politykę

jaszczur90 28.01.2012 10:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Suarey (Post 1213248)
Bardzo ciekawy wywiad http://www.przegladsportowy.pl/Pilka...739,1,727.html obrazujący naszą obecną politykę

Cóż czytając ten wywiad, myślę że warto dać czas Staszkowi . Nie możemy oczekiwać że w 2-4 lata wynajdziemy kilka talentów. Mam tylko nadzieję, że w naszym klubie zaufają Staszkowi i dadzą mu spokojnie popracować. Niestety ale 10 lat zaszłości nie da się nadrobić w rok.

tofik 28.01.2012 11:24

Wywiad trochę rozjaśnia sytuację. Nie ma transferów, bo na piłkarza o odpowiedniej klasie nie ma kasy, a etap ściagania zawodnikow doświadczonych, bez odstępnego, w celu szybkiego awansu do LM mamy już za sobą.

Misja LM nie powiodła się. Nie będziemy nadal brnąć w transfery szrotu, bo oni klubowi nie zapewnią zysku, a po ich odejsciu jest duży problem w postaci dziury w kadrze i pustej kasy więc wpadamy w błędne koło.

Jeśli rzeczywiście tak sie, sprawy mają, to nie ma powodów do paniki nad przyszłościa klubu. Jest strategia - w wersji dla ubogich, ale jest - jak postawić klub na nogi. Myślę, że wielu kibiców wybaczy brak transferów, w sytuacji gdy sprawa będzie stawiana jasno i wyraźnie co chce zarząd zrobić. Także + dla Stacha za podanie konkretów. Chyba jedyny człowiek w Wiśle którego słowa można brac na poważnie.

crate digger 28.01.2012 12:48

osobiście wolałbym żebyśmy nie zdobywali co roku mistrza, dzięki doraźnym inwestycjom, pompowaniu kasy w kontrakty. lepiej pompować w infrastrukturę i szkolenie. na tym można zarobić. na Maorze nie zarobimy kupy kasy, na Jovanoviciu Chavezie czy Paljiciu nie zarobimy kupy kasy, a jesli wychowamy nawet jednego zawodnika co pojdzie za 2-3 mln euro to inwestycja sie wyrówna. SZKOLENIE MŁODZIEŻY. NOSZ ....@. Coraz częściej mam wrażenie że Cupiał to handlarz nie biznesmen. Nie patrzy perspektywicznie. Przynajmniej nie widać tego na zewnątrz.

krowczax 28.01.2012 12:52

Teraz... wszystko zaczyna układać się w logiczną całość, ba, tym wywiadem mr. Valckx dziwnie pozytywnie nastroił mnie na przyszłość, mam zresztą nadzieję, że nie tylko mnie.

Baala 28.01.2012 12:59

Ja uważam, że średnia wieku naszej drużyny ME, jest dalej za wysoka. Nasz niby najzdolniejszy napastnik ma 20-lat i ani minuty w Ekstraklasie, a w ME trzy bramki. Nie inwestowanie w piłkarzy 18-20 jest bardzo słuszną ideą, bo oni są już skażeni starym postrzeganiem piłki w treningach. Należy obniżyć radykalnie średnią wieku w tych rozgrywkach by grali tam 17-16 latkowie + 3-4 starszych by trochę siłą, że tak powiem zabezpieczali tych młodszych przed urazami. Dla mnie zawodnik 20-letni który nie ma żadnych perspektyw na kadre pierwszej drużyny powinien być eliminowany. 18-latków wypożyczać do I-ligi przez wymóg teraz chętnie będą brały kluby takich młodych bo muszą miejsce zapełnić.

-ja123- 28.01.2012 15:12

Chyba ktoś trochę oszukuje u was Valckxa.
Stan Valckx: Podam przykład meczu Młodej Wisły na swoim boisku z Młodą Legią. Średni wiek piłkarzy z Warszawy to było około 20 lat, naszych – 17. Przegraliśmy 0:3 w meczu roku, ale rezultat nie był ważny, bo nasi młodzi zawodnicy pokazali dobrą piłkę. Po meczu pochwaliłem trenerów.

Prawda: średnia wieku zawodników Młodej Legii z tego meczu: 18,87 średnia wieku zawodników Młodej Wisły z tego meczu: 19,06

Dariook 29.01.2012 03:31

Ten wywiad chyba został zrobiony tylko i wyłącznie po to by udobruchać kibiców i uciszyć dyskusje odnośnie kasy itp.

Aż trudno uwierzyć w tak nagły zwrot o 180 w polityce, zresztą mówi że drużyna była budowana w oparciu o doświadczonych i wolnych piłkarzy aby uzyskać awans do LM.
Po nie udanych eliminacjach zrezygnowano z tego modelu... a czy przypadkiem SV i RM awans do LM nie planowali po tych rozgrywkach?
Bo o ile wiadomo po pierwszym roku pracy takiego wariantu nie zakładano.

Skoro cała 2 liga holenderska pęka w szwach od zdolnych juniorów to na co on jeszcze czeka?

Blaszczu16 29.01.2012 11:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1213465)
a czy przypadkiem SV i RM awans do LM nie planowali po tych rozgrywkach?
Bo o ile wiadomo po pierwszym roku pracy takiego wariantu nie zakładano.

Kiedyś w wywiadzie Maaskant powiedział, że już w pierwszym sezonie władze klubu zapowiedziały, że celem jest mistrzostwo Polski. Po zdobyciu tytułu pojawił się kolejny cel - awans do Ligii Mistrzów.

pawelo84 29.01.2012 12:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1213465)

Skoro cała 2 liga holenderska pęka w szwach od zdolnych juniorów to na co on jeszcze czeka?

Taki junior, jak jest naprawdę dobry, ma do wyboru grę w Ajaksie, PSV, Twente, AZ Alkmaar czy Feyenordzie, to woli zaczekać, nawet jak się po udanej rundzie nikt nie zgłosi, niż jechać do Polski... . Prawda jest niestety taka że Wisła w lidze holenderskiej byłaby w 2 dziesiątce, więc dla juniora nie jest to jakaś rewelacyjna oferta. Inaczej jest z zawodnikami już po 25 - 26 roku zycia takimi jak Voskamp, Van der Bizen czy Benson. Oni co najwyżej mogą liczyć na ofertę drużyn walczących o utrzymanie w Eredivisie, dlatego też wolą grać w Polsce. Nasze zespoły lepiej płacą niż końcówka ligi holenderskiej.

cfa 29.01.2012 13:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pawelo84 (Post 1213493)
Taki junior, jak jest naprawdę dobry, ma do wyboru grę w Ajaksie, PSV, Twente, AZ Alkmaar czy Feyenordzie, to woli zaczekać, nawet jak się po udanej rundzie nikt nie zgłosi, niż jechać do Polski... . Prawda jest niestety taka że Wisła w lidze holenderskiej byłaby w 2 dziesiątce, więc dla juniora nie jest to jakaś rewelacyjna oferta. Inaczej jest z zawodnikami już po 25 - 26 roku zycia takimi jak Voskamp, Van der Bizen czy Benson. Oni co najwyżej mogą liczyć na ofertę drużyn walczących o utrzymanie w Eredivisie, dlatego też wolą grać w Polsce. Nasze zespoły lepiej płacą niż końcówka ligi holenderskiej.

Jeszcze, żeby chociaż się w naszej lidze znajdowało więcej zawodników jak Lewandowski czy Marcelo to wtedy byłyby szanse na sprowadzanie młodych zdolnych grajków.

Dariook 30.01.2012 08:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1213487)
Kiedyś w wywiadzie Maaskant powiedział, że już w pierwszym sezonie władze klubu zapowiedziały, że celem jest mistrzostwo Polski. Po zdobyciu tytułu pojawił się kolejny cel - awans do Ligii Mistrzów.

No to bardzo ciekawe, bo zwolennicy RM zaciekle twierdzili, że trener w
Pierwszym roku pracy zrobił nadwyżkę!

Zdobycie mistrzostwa i awans do LM rozumie się samo przez się jako główny cel a nie jako kolejny.

JrQ- 30.01.2012 10:11

bo patrząc na skład to oczywiście że zrobił

BiałaGwiazda 26.02.2012 19:17

Cytat:

Mamy bardzo mocną drużynę i na każdym kroku podkreślam, iż możemy obronić mistrzostwo Polski. Tu jest wystarczająco dużo klasowych zawodników. Niech tylko wrócą w styczniu wypoczęci i zdrowi, a zapewniam, że wiosną będzie bardzo ciekawie.
Temu panu już dziękujemy.

ChG 26.02.2012 19:19

A co miał powiedzieć? Właściciel klubu, ten ...., nie daje mi kasy na transfery, a że mamy beznadziejny skład, to ugramy maksymalnie 8. miejsce?

qchar90 26.02.2012 19:21

ostatnio Kolton w studiu przed mecze ze Stadardem mowil, ze rozmawial ze Stanem i ten mu powiedzial ze kasy na transfery nie ma i dlatego zadnych ruchow w zimie nie bylo

wikink1 26.02.2012 19:39

Odgadnąłem ten wywiad ........pytanie było czy Wisła jest tak mocna że nie potrzebuje WZMOCNIEŃ czy niema pieniędzy w klubie na transfery .ODPOWIEDZ DS RACZEJ TA PIERZA ODPOWIE

_ukoL 26.02.2012 19:42

Na papierze to jest mocna. W praktyce jednak większość składu nadaje się do wytransferowania do Tereka Grozny, tylko kto by ich tam chciał. To już obieżyświat Radovanović kilka lat temu był skuteczniejszy niż ten Bułgar. Ostatni sensowni skrzydłowi odeszli razem z Zieńczukiem i Paulistą. O bocznych obrońcach pokroju Mijailovicia czy Baszczyńskiego możemy tylko pomarzyć.

adam_09 26.02.2012 20:13

No ale czego wy oczekujecie od Stana, który dostał ZERO k...a ZERO pieniędzy na transfery ? Ze swojej pensji ma ich opłacić ? Wielu pomstuje na politykę wypożyczeń ale to była jedyna droga do skompletowania jako takiej kadry, która mogła awansować do LM. Co byście mówili jakby nakupowali szrotu z długimi kontraktami ? Jeszcze gorzej by było. A tak to jak gość by się sprawdził, awansowalibyśmy z nim to byłoby nas prawdodpobnie stać na jego wykupienie. A tak to odpadliśmy, goście odejdą i pozostanie status quo. Tu jest Wisła ! Tu nie ma długofalowej polityki.

River 26.02.2012 21:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BiałaGwiazda (Post 1223981)
Temu panu już dziękujemy.

Ale o co chodzi? Powiedzial prawde, ze "wiosna bedzie bardzo ciekawie". No i jest. Cztery mecze na wiosne - zero zwyciestw.

willow 26.02.2012 22:58

Nie wiem jak taki Basałaj, ale wiem, jak ja bym się zachował, gdyby ktoś mi proponował stanowisko prezesa i naobiecywał Bóg jedne wie ile kasy...
Po pierwszym sezonie, po którym kasa popłynęła by strumyczkiem do Myślenic, a ja nie mógłbym wzmocnić zespołu, po prostu pizgnąłbym tym wszystkim i jeszcze opisał w prasie.
Widocznie, co po niektórym stołek przyspawał się do dupy, tylko gdzie rzetelność i honor?
Jeszcze trzeba rano wstać i móc spojrzeć do lustra...
Na miejscu Stana zmykałbym z tego klubu jak najszybciej...
Basałaj nie zrezygnuje, bo dla niego etyka i honor znaczą mniej więcej tyle co dla mnie wypadek rikszy w Chinach,

JrQ- 26.02.2012 23:07

przecież Stana po sezonie nie będzie, zachowuje się jak profesjonalista i nic nie mówi, tym bardziej nic, co zaszkodzi dobremu imieniu klubu

Dariook 26.02.2012 23:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 1224250)
przecież Stana po sezonie nie będzie, zachowuje się jak profesjonalista i nic nie mówi, tym bardziej nic, co zaszkodzi dobremu imieniu klubu

Weź nawet nie strasz.
To co obecnie mamy całkowicie wystarcza by się już martwić.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 1224243)
Nie wiem jak taki Basałaj, ale wiem, jak ja bym się zachował, gdyby ktoś mi proponował stanowisko prezesa i naobiecywał Bóg jedne wie ile kasy...
Po pierwszym sezonie, po którym kasa popłynęła by strumyczkiem do Myślenic, a ja nie mógłbym wzmocnić zespołu, po prostu pizgnąłbym tym wszystkim i jeszcze opisał w prasie.
Widocznie, co po niektórym stołek przyspawał się do dupy, tylko gdzie rzetelność i honor?
Jeszcze trzeba rano wstać i móc spojrzeć do lustra...
Na miejscu Stana zmykałbym z tego klubu jak najszybciej...
Basałaj nie zrezygnuje, bo dla niego etyka i honor znaczą mniej więcej tyle co dla mnie wypadek rikszy w Chinach,

Każdy kto ma przyjemność pracować z BC doskonale wie że jemu trzeba zawsze się kłaniać . Zapewne jeszcze co najmniej 5 razy będzie zwalniany i zatrudniany na wszelkiej maści wyższych stanowskach w stajni Bogusła Cupiała.

ooona 26.02.2012 23:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1224274)
Weź nawet nie strasz.
To co obecnie mamy całkowicie wystarcza by się już martwić.

A jak Ci się wydaje, po co nam przy naszej polityce (transfery, szkolenie, marketing, zarządzanie) jest potrzebny taki dyr, sportowy? Zostanie nim jakiś były piłkarz polskiego klubu i starczy. I tak pozycja dyr. sportowego współzależy od kasy, a tej nie ma i nie będzie. Pan Kapka chętny do pomocy zarządowi zawsze będzie.

mitmichael 27.02.2012 07:31

Ja sie tylko martwie by własnie nie odszedł Valckx bo jak odejdzie, przyjdzie ktos inny niekoniecznie dobry, beda transfery za grosze bo Cupiał kasy nie da a Wisła bedzie sredniakiem i bedzie walczyc o srodek tabeli tak jak teraz i bedzie na tym miejscu co sezon co teraz. Niemartwiłbym sie tak gdyby nadal grali Brozki, Głowackie czy ogolnie sami Polacy - gorzej teraz gdy wiele zawodnikow jest tylko wypozyczonych a do tego zagranicznych. Jezeli jednak Cupiuałowi jeszcze zalezy na Wisle to tą kase Wisla powinna dostac.

domin_czyzyny 27.02.2012 08:09

Stan myśle kończy umowę i wroble cwierkaja, ze będzie w Poloni , a my w tej chwili mamy Zurawskiego, który ma pomoc dyr. sportowemu...

Dariook dziecko zrozum, ze szybko sukcesów sportowych mieć nie będziemy...z tym czy innym trenerem, bo po prostu nie będziemy mieć na to piłkarzy i pieniędzy. Więc przestań sie tak wynikami sportowymi przejmować...

westersyl 27.02.2012 09:57

Mam nadzieję, że właściciel nie uraczy nas tylko wizją budowania klubu ze Smudą jako managerem odpowiedzialnym za trenerkę i pozyskiwanie zawodników...

To, że dyrektorowi sportowemu kończy się kontrakt w czerwcu i my nadal nie wiemy kto będzie decydował o polityce kadrowej drużyny na następny sezon jest skandalem.

cfa 27.02.2012 10:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez westersyl (Post 1224357)
Mam nadzieję, że właściciel nie uraczy nas tylko wizją budowania klubu ze Smudą jako managerem odpowiedzialnym za trenerkę i pozyskiwanie zawodników...

To, że dyrektorowi sportowemu kończy się kontrakt w czerwcu i my nadal nie wiemy kto będzie decydował o polityce kadrowej drużyny na następny sezon jest skandalem.

Ja cały czas mam nadzieje, że przygodą w handlowym Zagłebiu Smuda zamknął sobie drzwi w Wiśle.
Nie potrafię sobie wyobrazic Smudy ściągającego do Wisły podejrzane elementy.

Markus 27.02.2012 13:10

O kształcie polityki finansowej Wisły oraz ilości środków dla pionu sportowego decyduje Bogusław Cupiał, dlatego trudno winić Valcksa za obecną sytuację powodowaną brakiem wzmocnień, czy zatrudnieniem fatalnego trenera.

U nas każdy sukces czy osiągnięcie nigdy nie był impulsem i odskocznią do kolejnego, tylko okazją do jak najszybszego skonsumowania go. To myślenie Cupiała już od 15 lat trzyma Wisłę jak łańcuchami na poziomie, którego żadną miarą nie jesteśmy w stanie przeskoczyć i iść dalej. A ponieważ inni w kraju też zdołali dociągnąć do tego poziomu, nasza sytuacja naturalną koleją rzeczy pogarsza się, zamiast nieustannie poprawiać i mamy coraz większe problemy w lidze.

zgrybus 27.02.2012 13:42

http://www.weszlo.com/news/9615-Blog..._jest_wypalona piękny tekst:)

KOALIK 27.02.2012 13:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zgrybus (Post 1224485)

Który można dedykować Markusowi, zapatrzonemu w słabych piłkarzach z zagranicy. To samo kiedyś mu pisałem, że kilka lat temu większość tych kopaczy bardzo rzadko grałaby w meczach, to nie rozumiał i pisał dalej swoje grafomańskie teksty o korzyściach wynikających z zatrudnienia Genkowa, Kirma, Bunozy, Jovanicia, Ilieva, Lameya, Jaliensa, Nuneza.

Markus 27.02.2012 14:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOALIK (Post 1224492)
Który można dedykować Markusowi, zapatrzonemu w słabych piłkarzach z zagranicy. To samo kiedyś mu pisałem, że kilka lat temu większość tych kopaczy bardzo rzadko grałaby w meczach, to nie rozumiał i pisał dalej swoje grafomańskie teksty o korzyściach wynikających z zatrudnienia Genkowa, Kirma, Bunozy, Jovanicia, Ilieva, Lameya, Jaliensa, Nuneza.

Markus nie chce ściągania do Wisły słabych piłkarzy z zagranicy, tylko wartościowych i wnoszących coś pozytywnego do zespołu. To po pierwsze.

Po drugie, nie można nie zauważać, że nawet Ci obcokrajowcy, których tak wyśmiewasz, okazali się lepsi i zrobili lepszy wynik od wszystkich innych polskich zawodników i zespołów w minionym sezonie. Nie było dla nich lepszej i tańszej "polskiej alternatywy". A i w tym sezonie doszli w pucharach znacznie dalej nż np: oparta na Polakach Jagiellonia czy Śląsk.

Przyczyną problemów Wisły jest słaby trener, brak wzmocnień zimą i za mała ilość wartościowych obcokrajowców w składzie, a nie to, że Valcks wolał np: Chaveza niż Pazdana.

Watts 27.02.2012 14:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOALIK (Post 1224492)
Który można dedykować Markusowi, zapatrzonemu w słabych piłkarzach z zagranicy. To samo kiedyś mu pisałem, że kilka lat temu większość tych kopaczy bardzo rzadko grałaby w meczach, to nie rozumiał i pisał dalej swoje grafomańskie teksty o korzyściach wynikających z zatrudnienia Genkowa, Kirma, Bunozy, Jovanicia, Ilieva, Lameya, Jaliensa, Nuneza.

Z twoich obelg pod adresem Markusa nic nie wynika. Podobnie jak większość krzykaczy z tego forum, nie jesteś w stanie wskazać dobrych zastępców z polskim paszportem, albo żyjesz w wymyślonym uniwersum, w którym Waldemar Sobota ma 'skille' Messiego, a my akademię na wzór La Masii, że wystarczy tylko sięgnąć po pierwszego lepszego "-skiego", albo "-yka" z Młodej Ekstraklasy, a już jak urodził się w Krakowie i kopie u nas od dzieciaka to w ogóle powinien mieć abonament na grę w pierwszym składzie (i czerwone kartki :D)

Oczywiście, że ktoś mógłby mi odpisać, że dostaję orgazmu na widok piłkarzy o ciemnym pigmencie skóry albo legitymujących się jakimkolwiek innym paszportem niż polski. O grafomanię jednak ocierasz się ty - o ile transfery sprzed Valcxka - czyli Bunoza, Jovanić to kompletna amatorka lub szrot podrzucony przez chciwych menago, o tyle nie rozumiem przyczepiania się do Genkowa, Iliewa albo Holendrów. Gwoli ścisłości - po kilku lub kilkunastu miesiącach gry tych piłkarzy u nas faktycznie można ocenić obiektywnie ich formę, ale nie rozumiem przypisywania temu głębszej filozofiil; czy to źle, że ściągnęliśmy "bułgarskiego Brożka" (Genkowa), dwóch chłopów którzy grali w klubach albo rozgrywkach, w których rodzime gwiazdy pocałowałyby klamkę (Jaliens, Lamey) a mając do dyspozycji ograniczony fundusz transferowy do klubu trafia król strzelców ligi serbskiej, facet tak samo ograny w Europie. "Słabi" to oni mogą wydawać się teraz, kiedy zawodzi cała drużyna jak jeden mąż.

Żądam tego, co zwykle - podania wartościowych kontrkandydatów dla piłkarzy z CV reprezentantów kraju z doświadczeniem w pucharach i ligach silniejszych niż polska. Przecież tak bardzo znacie się na piłce, że Valckx mógłby zmiatać na rowerze razem z Maaskantem, gdyby was wszystkich zatrudnili.

Proszę o jakąś rzeczową odpowiedź, bo chyba na mój ostatni post pod twoim adresem takowej nie otrzymałem. Nie sztuka napisać, że jesteś marudą i w dodatku dyletantem, jak pewnie zrobiłoby to kilkanaście osób, ja mimo wszystko chciałbym podyskutować z twoimi tezami.

// Chciałbym, żeby moderatorzy byli konsekwentni i za takie ataki bez merytorycznego pokrycia w pewnych tematach po prostu rypali bany za trolling, ale chyba się tego nie doczekam.

Dariook 27.02.2012 16:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1224321)
Stan myśle kończy umowę i wroble cwierkaja, ze będzie w Poloni , a my w tej chwili mamy Zurawskiego, który ma pomoc dyr. sportowemu...

Dariook dziecko zrozum, ze szybko sukcesów sportowych mieć nie będziemy...z tym czy innym trenerem, bo po prostu nie będziemy mieć na to piłkarzy i pieniędzy. Więc przestań sie tak wynikami sportowymi przejmować...

Radzę ci zmienić kiosk na inny , bo od tego bojcenia i plotkowania tylko ci wróble ćwierkaja.

Już zwróciłem uwagę na to co pisałeś , odnośnie Patryka. Tam zapewne tez ci to wróble wycwierkaly, bo z prawda to ma niewiele wspólnego.
Nie ma możliwości żebyś wiedział lepiej. ..

I daruj sobie teksty typu „dziecko", przynajmniej co do mnie.

cfa 27.02.2012 16:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOALIK (Post 1224492)
Który można dedykować Markusowi, zapatrzonemu w słabych piłkarzach z zagranicy. To samo kiedyś mu pisałem, że kilka lat temu większość tych kopaczy bardzo rzadko grałaby w meczach, to nie rozumiał i pisał dalej swoje grafomańskie teksty o korzyściach wynikających z zatrudnienia Genkowa, Kirma, Bunozy, Jovanicia, Ilieva, Lameya, Jaliensa, Nuneza.


Może i. Ale wskaż mocnych zawodników polskiego pochodzenia którzy mieliby przeszło 160 meczy w drużynie pokroju AZ Alkmaar, skrzydłowego i skrajnych obrońców z doświadczeniem w lidze mistrzów i napastnika takiego jak Genkov ??

Ja w naszej lidze w sumie widzę może kilku ale raczej z mniejszym doświadczeniem.
Abwo, Pawłowski, Sobota, Kupisz, Celeban, Jodłowiec, Jankowski no i uwaga Grzegorz Rasiak !!

szprotson 27.02.2012 16:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cfa (Post 1224586)
napastnika takiego jak Genkov ??

Czyli ....a jakiego ?
Takich wolnych znajdę z 200
Tak średnich technicznie z 300

cfa 27.02.2012 17:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1224587)
Czyli ....a jakiego ?
Takich wolnych znajdę z 200
Tak średnich technicznie z 300

No jak bym wiedział jak go określić to bym określił. W każdym razie przeszłość ma nie najgorszą.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:57.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl