Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [12 kolejka] Wisła Kraków - Podbeskidzie, 29 października, sobota 18:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8359)

milosz 29.10.2011 22:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1183562)
"Piękny Robert może zaklinać rzeczywistość, ale ludzi nie oszuka – Wisła gra mniej więcej tak, jak MKS Kozienice, chociaż zdajemy sobie sprawę, że właśnie w tym momencie aż podskoczył na kanapie ktoś w Kozienicach i krzyknął oburzony: - Co, ....a?!" weszło :D

No właśnie znowu bardzo merytoryczny post.... nie ma to jak dokopać Wiśle Kraków.

Z Amicą w Poznaniu i w meczu z Fuham to też była Wisła Maaskanta.
Gramy słabo, ale poziom niektórych krytyków jest jeszcze niższy od gry Wisły z Podbeskidziem, a łatwe to w osiągnięciu nie jest :).

____________

Cały czas też się upieram że nie widzę właściwej mobilizacji w meczach u wielu zawodników, stąd postawa Wilka tak różniła się od innych Naszych kopaczy.
No dobra zaryzykuje taka tezę (w sumie nieweryfikowalną): gdyby pozostali Nasi gracze zagrali tak ambitnie jak Czarek Wilk to ten mecz byśmy dziś wygrali. Tylko tyle, po prostu wygrali.

willow 29.10.2011 22:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1183567)
a czy ja twierdze, ze był? Gorycz porazki nie pozwala wam racjonalnie myśleć? Maaskant chciał tymi zmianami nominalnych obrońców wzmocnioć atak. I wzmocnil. Tyle że i tak nic to nie dało. Gdyby jednak Diaz przypadkeim trafił, chwalilibyscie Maaskanta za trafną decyzję.

Chyba Cię powaliło. Ktoś by chwalił Maaskanta? No może oprócz Ciebie i wolfy`ego? Za co? Wytłumacz mi chłopie, za co?
Za tę boiskową patologię?
Koń na rynku ma mniejsze klapki na oczach, niż Ty...

prezes19 29.10.2011 22:39

Cale szczescie ze limanovia sie przestraszyla nazwy "Wisla"bo bylyby dwie druzgocace porazki w tym tygodniu a tego to juz bym nie zniosl aczkolwiek styl z pucharu i ten z ligi niczym sie nie roznil-tragiczny to malo powiedziane.Zycze powodzenia w zapelnianiu dopierp co otwartego 30-tysiecznika pod warunkiem ze bedziemy na nim grali.Po raz kolejny wszyscy sie z Wisly smieja.No nic czekamy na derby i odpowiednia reakcje bo nie sadze zebysmy cos ugrali w Angli a moze....

thechris 29.10.2011 22:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1183567)
a czy ja twierdze, ze był? Gorycz porazki nie pozwala wam racjonalnie myśleć? Maaskant chciał tymi zmianami nominalnych obrońców wzmocnioć atak. I wzmocnil. Tyle że i tak nic to nie dało. Gdyby jednak Diaz przypadkeim trafił, chwalilibyscie Maaskanta za trafną decyzję.

Już to widzę: "Maaskant wpuszcza Diaza. Za chwile Pareiko wykopuje ile sił w nogach, piłka kozłuje i przelatuje do Diaza nad obrońcami a on w sytuacji sam na sam, zamiast potknąć się o własne nogi, strzela w okienko! Kibice przeżywają zbiorowy orgazm... Wynik 1:1 z Podbeskidziem! Szok! Jeszcze długo po meczu, wśród kibiców nie milkną zachwyty nad zmianą jakiej dokonał Wielki R. Maaskant wpuszczając Diaza w bój w końcówce meczu. Trener z kraju tulipanów po raz kolejny pokazał kunszt i intuicję... itd. itd."

DevilMayCry 29.10.2011 23:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1183429)
Nie piszcie cały czas o JEDNYM stzale Wisły na bramkę, bo ktoś kto nie widział meczu, mógłby pomyslec, że w ogóle Wisła nie strzelała. Było kilkanaście strzałów, jedne mniej drugie bardziej niecelne. Więc próby były. Podbeskidzie zagralo bardzo agresywnie w obronie i to niestety na dzisiejsża dyspozycję Wisły wystarczyło - cięzko bylo cokolwiek rozegrać a nie było nikogo, kto mógłby jakimś rajdem na skrzydlach coś rozerwać. Podbeskidzie oddalo więcej celnych strzałów, ale niekóre z tych celnych to były lekki podania do Pareiki - więc efekt taki sam jak strzał niecelny - żadnego zagrożenia.

Nadal spokojnie popieram Holendrów - czasami można przegrac nawet z Podbeskidziem, ale trzeba się otrząsnąć i grać dalej

Chłopie... Właśnie oglądnąłem mecz Wisły w tv. Statystyki: Wisła- 19 strzałów- 1 celny !!!

wolfy 29.10.2011 23:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez christof20 (Post 1183360)
Niezbyt mocny skład ??
Pareiko - reprezentant Estonii
Chavez - reprezentant Hondurasu
Kirm - reprezentant Słowenii
Biton - wicelider klasyfikacji strzelców obecnego sezonu
Iliev - król strzeców poprzedniego sezonu ekstraklasy Serbii
Garguła - były reprezentant Polski
Wilk - następca Sobolewskiego

Taki skład, jaki był dzisiaj, to powinien roznieśc Podbeskidzie 5-0.

Oglądałeś ostatnio jakiś mecz Wisły? Widziałeś, jakie umiejętności i zaangażowanie prezentują Kirm, Garguła czy Boguski? Bo ja nie wiem, jak można tak oszukiwać samego siebie...

Tak, wierzcie że mamy zajebisty skład i wszystkiemu winni są trenerzy. Wierzcie w przebudzenie Garguły, w to że Rafał zechce sobie koszulkę pobrudzić a Kirm minie zwodem choćby i trzecioligowca. Piszcie takie pierdoły: reprezentant (piłkarskiego) Wy....owa Wielkiego, były ( :lol: ) reprezentant Polski, były król strzelców. Poczujecie się na chwilę lepiej.

Tylko że to nic nie da, bo wszystko weryfikuje boisko. Garguła jest chujowy nie dlatego, że nie gra na miarę oczekiwań. Nie - on się nawet do nich nie zbliża, mam masę strat i pokazuje zero zaangażowania. Ale to fajnie brzmi: były reprezentant. Tylko obawiam się, że on nie byłby gwiazdą nawet w tym Podbeskidziu, które niby miałby pojechać 5:0.

Devonisch 29.10.2011 23:13

Takie pytanie ogólnopoznawcze...


Proszę wymienić pięciu pomocników Wisły (skoro tylko Biton gra w ataku), którzy cokolwiek wnoszą do gry zespołu.

Pytanie nr 2. Wisła ma 5 pomocników. Jak oceniasz grę środkowych 3 pomocników? Jak ta pomoc sobie radzi z dwoma amatorami z przełęczy gdzieś tam w górach?

Nie znalazłeś odpowiedzi na w/w pytania?? Maaskant wy......j!

delukas96 29.10.2011 23:40

Maaskant mówił przed sezonem: "spokojnie, w każdym meczu mogę wystawić dwie jedenastki". To ja się, k...a pytam, gdzie one są?! Nie ma Meliksona - nie ma gry... Co niby mamy mówić o Gargule? Że zagrał kolejny mecz do dupy? Niech w końcu nasz treneiro spojrzy na spokojnie i niech przeanalizuje, dlaczego Kirm, Garguła, Jaliens, Nuniez, Lamey i Paljić nie nadają się do pierwszej jedenastki. Trener takiego klubu nie może kierować się sentymentami, wystawiając co najwyżej przeciętnych rodaków. Dajmy szanse młodym! Lech czy Legia jakoś na tym nie tracą... Po drugie, niech przejrzy na oczy i zmieni w końcu, do cholery jasnej taktykę! Co to za głupi stereotyp, że nie gra się już tradycyjnym 4-4-2?! To jest jedna z najlepszych taktyk - zrównoważona i skuteczna. Co ma sam jeden Biton robić, skoro nie dostaje podań od nikogo? W tym momencie gramy 3 defensywnymi pomocnikami (Gargułę również do DP zaliczam, bo dzisiaj grał nieraz niżej od Wilka i Nunieza) - i powiedzcie mi co to nam daje? To, że nie będziemy tracić bramek po kontrach, bo będziemy mieć 7 zawodników na własnej połowie?! Nie tędy droga! Biton powinien mieć partnera - czy to Boguski, czy to Genkov - obojętne, ważne, żeby był. Jak już wspomniałem, Dudu nie wyżyje bez podań. Garguła ich nie zapewnia (a powinien!), skrzydłowi w sumie nie wiadomo, po co są... A jakby ten drugi napastnik grał troszkę za Davidem? Byłaby przynajmniej okazja do klepek, szybkiego rozmontowania obrony przeciwnika. Bo kto ma niby mu podawać? Maaskant, przychodząc do nas, zapowiadał, że po roku powinniśmy już grać taktyką 4-3-3, tymczasem ja widzę najbardziej defensywne 4-5-1 w dziejach piłki nożnej! I nie ma tutaj ani grama przesady! Nie ma sensu robić z nas drugiego Realu, czy Barcelony... Nie mamy odpowiednich wykonawców do tego! Skrzydłowi nieruchawi, Kirm się zdaje być surowy technicznie, Iliev czasem kiwnie, ale nic poza tym... Wróćmy do 4-4-2!

Rybka1928 29.10.2011 23:50

Niestety, po raz kolejny obnażane jest to, ze nie umiemy grać atakiem pozycyjnym i jako zespół który ma inicjatywę, jak był Melikson to jakoś się udawało, bo zagrał jakąś klepkę kogoś przeszedł i była sytuacja. A dzisiaj, bramkarz do Jaliensa, Jaliens do Chavieza, Chavez do Wilka, Wilk do Jaliens, Jaliens do Guły, Guła do Kirma, Kirm do Lameya a to wszytko w okolicach własnej połowy. Tak się nie da strzelic bramki nawet Podbeskidziu.

KOALIK 29.10.2011 23:51

Skoro tacy piłkarze jak Garguła, Kirm, czy inni nie wyróżniali się przeciwko amatorom z Limanowej, którzy muszą o czwartej rano wstawać do pracy, aby mieć z czego żyć, to czemu macie pretensje? Wisła nie ma jakości od 2004 r. i odejścia Kasperczaka (jedyna jeszcze taka w miarę udana runda, to pierwsza Skorży). Jak pisałem, że Wisła sprzed kilku lat wygrałaby z tą obecną 5:0, to się niektórzy śmiali. Kiedyś, gdyby nawet takie Podbeskidzie strzeliło gola na 1:0, to od tego momentu Wisła miałaby z dziesięć setek i kilka dobrych okazji. A teraz? Zajac był bezrobotny. Mógł czytać książkę przez cały mecz.

wolfy 29.10.2011 23:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez willow (Post 1183544)
A ilu reprezentantów ma Widzew? ŁKS? Lechia? Podbeskidzie? I jakie mają budżety?
O czym my w ogóle gadamy?
Kasa jest ważna - bez dwóch zdań. Ale na litość Boską, nie można wszystkiego tłumaczyć brakiem kasy zwłaszcza, jak się dostaje w dupę u siebie z PBB... i jeszcze wmawiać ludziom, że gra Wisły może się podobać. To ewidentny objaw schizofrenii...

Napiszę Ci to maksymalnie prosto: nasza obecna jedenastka wystarcza, żeby wygrać z Podbeskidziem czy ŁKS-em, pod warunkiem, że nam się mecz ułoży. Nie wystarczy, żeby jakąkolwiek drużynę naszej ligi zdominować.

To bardzo proste i może kiedyś zrozumiesz: nazwiska nie grają. Garguła jest obecnie w piłce nikim. Podobnie Boguski, Kirm czy Pajlić.
Dam Ci jeden banalny przykład: kariera Wojciecha Łobodzińskiego po odejściu (wy.......eniu?) z Wisły. Mógłbym dać więcej nazwisk, ale nie ma sensu.

Puenta.

Jeszcze rok temu matoły pisały mniej więcej tak: Łobodziński - reprezentant Polski, grał na Euro, wielokrotny Mistrz Polski, wspaniały sezon w Młodej Ekstraklasie. I jestem pewien, że gdyby był u nas, to dziś do swojej listy byś go dopisał obok Garguły. Mitomani tak mają.

A sprawa jest bardzo prosta: Garguła nic więcej nie gra niż pomocnicy ŁKS-u i Podbeskidzia. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że gra gorzej - ma masę głupich i groźnych strat, olewające podejście i brak jakichkolwiek sensownych zagrań w ofensywie.

Przykre? Smutne? Tak. Ale taka jest brutalna rzeczywistość i na boisku nikogo nie obchodzi ile zarabia Garguła. Jest chujowy, przepłacamy - nasz problem.

I gdyby to był tylko jeden Garguła...

szprotson 30.10.2011 00:03

Spodziewam sie ze przerobimy ten sam film co Legia rok temu.Skandaliczna liczba porażek, piłkarskie dno i jakimś cudem 3 miejsce

Zeby beniaminek wygrywał na Wiśle, do czego to doszło.

p.s. Patejuk wygląda 10 razy lepiej niż Kirm, a nie tak dawno grał w okręgówce.

wolfy 30.10.2011 00:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1183628)
p.s. Patejuk wygląda 10 razy lepiej niż Kirm, a nie tak dawno grał w okręgówce.

Kirm nie tak dawno grał z trzecioligowcami i też odstawał...

dadek 30.10.2011 00:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1183594)
Oglądałeś ostatnio jakiś mecz Wisły? Widziałeś, jakie umiejętności i zaangażowanie prezentują Kirm, Garguła czy Boguski? Bo ja nie wiem, jak można tak oszukiwać samego siebie...

Tak, wierzcie że mamy zajebisty skład i wszystkiemu winni są trenerzy.

a w ogóle nie są winni... drużyna biega jak stado baranów, bez jakiegokolwiek pomysłu na grę ale to absolutnie nie wina trenera... Motorycznie jesteśmy głęboko w dupie a niejaki Patejuk spier...la Pajliciowu jak zając żółwiowi ale to wina Pajlica bo mu się pewnie nie chciało, nie jakiegoś geniusza od przygotowania fizycznego (nie Pajlic nie gra co trzy dni, a jak przychodził do Nas to może nie miał zbyt dużo atutów, ale akurat szybkość miał) Dziś przestałem rozumieć Maaskanta zupełnie... jest 64 minuta, przegrywamy 0-1 - na ławce został nam 1 zawodnik który mógł wnieść cokolwiek w liniach ofensywnych , Jovanovic. Jest wchodzi... Szybka rozkminka gdzie wejdzie? Za Lameya i będziemy oskrzydlać w końcu z prawej? Może na prawe skrzydło a Ivica do ataku, w końcu nie mamy nic do stracenia...NIE QR...A, za Chaveza bo Osman w Londynie nie zagra i trener sobie pół godzinki przećwiczy wartiancik bez Honduranina....
tak wiem, ilu użytkowników forum, tylu trenerów i taktyków a każdy wie najlepiej ...
Ja ostatni taki burdel na boisku widziałem za Petrescu, tyle że Dan grał konsekwentnie na zero z tyłu i miał kompletnie w dupie styl w jakim wygrywał (ważne - wygrywał !!!) Dziś jeden bęcwał z drugim kopią piłeczkę w poprzek i zdziwieni że przeciwnik nie klęka tylko jeszcze z pressingiem wychodzi... no skandal....

DevilMayCry 30.10.2011 00:05

tylko, że Patejuk był "polskim Messim niższych klas rozgrywkowych". :D Dziś? Rzeczywiście!

alberto 30.10.2011 00:17

http://www.malopolskatv.pl/po-meczu-wisla-podbeskidzie/ - boguski, garguła, wilk, maaskant i kasperczyk po meczu

szprotson 30.10.2011 00:21

za przygotowanie fizyczne to chyba Barowy odpowiada

Kirm za każdym razem zamiast dobrą piłką ,to wrzucał piłką lekarską dlatego to wyglądało jak wyglądało.

Dariook 30.10.2011 01:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1183594)
Oglądałeś ostatnio jakiś mecz Wisły? Widziałeś, jakie umiejętności i zaangażowanie prezentują Kirm, Garguła czy Boguski? Bo ja nie wiem, jak można tak oszukiwać samego siebie...

Tak, wierzcie że mamy zajebisty skład i wszystkiemu winni są trenerzy. Wierzcie w przebudzenie Garguły, w to że Rafał zechce sobie koszulkę pobrudzić a Kirm minie zwodem choćby i trzecioligowca. Piszcie takie pierdoły: reprezentant (piłkarskiego) Wy....owa Wielkiego, były ( :lol: ) reprezentant Polski, były król strzelców. Poczujecie się na chwilę lepiej.

Tylko że to nic nie da, bo wszystko weryfikuje boisko. Garguła jest chujowy nie dlatego, że nie gra na miarę oczekiwań. Nie - on się nawet do nich nie zbliża, mam masę strat i pokazuje zero zaangażowania. Ale to fajnie brzmi: były reprezentant. Tylko obawiam się, że on nie byłby gwiazdą nawet w tym Podbeskidziu, które niby miałby pojechać 5:0.

A ty wierz ze Maaskant sie przebudzi.
Skąd wiesz ze piłkarze są słabi? Dajmy innemu z nimi popracowac to moze wtedy przyznam ci racje.

vabanq 30.10.2011 03:18

Prawda jestt taka- czas na nowego trenera, jak Maskaanta lubie jako czlowieka tak go nie lubie jako trenera. I niestesty przypomina mi tu siwego Benhałera w zachowaniu, niestety chyba Holendrzy tak maja. Trener jest DO ZMIANY, jak rowniez wielu zawodnikow, co to znaczy, zeby mistrz Polski i taki zespol jak Wisla budowal zespol z samych dziadkow po 30-tce??? To jset kpina- popatrzcie na legie- a zobaczycie dobry przyklad tego jak to powinno wygladac. Po raz kolejny powtarzam, Maaskant to nie jest odpowiednia osoba na stanowisku !!
dobranoc

wislak68 30.10.2011 03:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vabanq (Post 1183656)
Prawda jestt taka- czas na nowego trenera, jak Maskaanta lubie jako czlowieka tak go nie lubie jako trenera. I niestesty przypomina mi tu siwego Benhałera w zachowaniu, niestety chyba Holendrzy tak maja. Trener jest DO ZMIANY, jak rowniez wielu zawodnikow, co to znaczy, zeby mistrz Polski i taki zespol jak Wisla budowal zespol z samych dziadkow po 30-tce??? To jset kpina- popatrzcie na legie- a zobaczycie dobry przyklad tego jak to powinno wygladac. Po raz kolejny powtarzam, Maaskant to nie jest odpowiednia osoba na stanowisku !!
dobranoc

Proponuję abyś zaraz po tym gdy popatrzysz na Legię rzucił okiem również na Apoel. Ciekawe że ich trener jest siwy :>.

Dariook 30.10.2011 03:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak68 (Post 1183658)
Proponuję abyś zaraz po tym gdy popatrzysz na Legię rzucił okiem również na Apoel. Ciekawe że ich trener jest siwy :>.

Zazwyczaj starsi ludzie tak mają. Trener APOELu nie jest Holendrem.

spinna 30.10.2011 03:54

Garguła tłumaczy przyczyny porażki [VIDEO]:
http://kiks.tv/2011/10/patent-podbeskidzia-na-wisle/

Doping kibiców [VIDEO]:

http://kiks.tv/2011/10/wisla-podbeskidzie-01-01/

wislak68 30.10.2011 04:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1183660)
Zazwyczaj starsi ludzie tak mają. Trener APOELu nie jest Holendrem.

OK. Czyli siwy może być byle by nie był Holendrem :>.

Dariook 30.10.2011 04:32

Nieważne jak bedzie wyglądał i ile miał lat, byle by miał doświadczenie w prowadzeniu mistrzowskiej druzyny.

Louis van Gaal moze być :)

arti 30.10.2011 08:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1183665)
Nieważne jak bedzie wyglądał i ile miał lat, byle by miał doświadczenie w prowadzeniu mistrzowskiej druzyny.

Louis van Gaal moze być :)

Na pewno do nas przyjdzie żeby za 300-400 tys. euro pie.rzyć się z półinwalidami bez ambicji:)

calieri 30.10.2011 09:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1183624)
Jeszcze rok temu matoły pisały mniej więcej tak: Łobodziński - reprezentant Polski, grał na Euro, wielokrotny Mistrz Polski, wspaniały sezon w Młodej Ekstraklasie. I jestem pewien, że gdyby był u nas, to dziś do swojej listy byś go dopisał obok Garguły. Mitomani tak mają.

No a kolega wyżej podał, że właśnie Maaskant mówił, że ma dwie 11 i ma z czego wybierać. To kto tu jest mitomanem?

Fiti 30.10.2011 09:27

Wczoraj chciało się:
-Sektorowi C (Wy zawsze dajecie radę)
-Całemu Podbeskidziu
-Czarkowi Wilkowi
-Ivicy Ilievovi (choć też może nie do konca)

Wizard 30.10.2011 09:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1183678)
Na pewno do nas przyjdzie żeby za 300-400 tys. euro pie.rzyć się z półinwalidami bez ambicji:)

Pólinwalidzi to nie są (oprócz Boguskiego w obecnej dyspozycji), tylko lenie :) Ale z każdego lenia przy odpowiednim człowieku idzie wykrzesać wszystkie możliwości ;) Przy temperamencie Van Galla to nie byłoby problemem ;)

A poważnie mówiąc, taki trener z wyższej półki to byłby strzał w 10... Lepiej płacić pensję jednemu trenerowi raz a porządnie, niż niektórym darmozjadom z drużyny. Bilans wyszedłby na 0. Nie mówiąc o niewątpliwych plusach przyszłej sytuacji transferowej, mielibyśmy casus APOEL-u ;) Z równorzędnych ofert, Wisła miałaby wystarczająca siłę przebicia aby chwytać ambitnych grajków.

No to się rozmarzyłem :)


Edit:
Cytat:

co to znaczy, zeby mistrz Polski i taki zespol jak Wisla budowal zespol z samych dziadkow po 30-tce? To jset kpina- popatrzcie na legie- a zobaczycie dobry przyklad tego jak to powinno wygladac.
Spójrz na Levante, na ich miejsce w tabeli i grę, potem sprawdź średnią wiekową, podejrzewam że się zaskoczysz.

Nie ma żadnej pewnej recepty na sukces. Czasami sukces osiągają doświadczone drużyny z piłkarzami po 30-stce, czasami młodzieniaszki po 21-23. Gdyby przepis był jeden, to zapewniam Cię że każda piłkarska drużyna szła tą drogą :)

szczebrzeszcz 30.10.2011 09:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez calieri (Post 1183688)
No a kolega wyżej podał, że właśnie Maaskant mówił, że ma dwie 11 i ma z czego wybierać. To kto tu jest mitomanem?

a co ma powiedzieć?!

że połowa sie nie nadaje,
co to da w trakcie sezonu...

za dużą wagę przywiązujecie do konferencji przed i po meczowych (to nie seminarium z prawd objawionych!)

fanfan 30.10.2011 10:29

Pomijając to jak nasi piłkarze zagrali w ostatnim meczu to dlaczego nikt nie wspomni o prawidłowo zdobytej przez nas bramce ? Gdy wygrywaliśmy z Jagą i ŁKS-em po błędach sędziego to wszyscy narobili takiego szumu jak to niby sędziowie nam pomagają , wygrywają nam mecze a teraz jak sędzia również wypaczył wynik nie uznając nam prawidłowo zdobytej bramki nagle cisza w mediach i nikt o tym nie wspomina jakby wszystko było w porządku ! Jaki tam był faul ? Paljić wybił piłkę obrońcy spod nóg , następnie Czarek uprzedził drugiego zawodnika Podbeskidzia i prędzej dotknął piłki no i Dudu wepchnął ją do siatki . Nie ma mowy o żadnym faulu ! Ale oczywiście komentatorzy doszukali się nawet dwóch przewinień zawodników Wisły ! Gdyby jeszcze dłużej tej sytuacji się przyjrzeli to pewnie i faulu Bitona by się doszukali ! Dlaczego również w przerwie meczu nie było powtórki z tej sytuacji ?! Przecież to był ważny moment i należało go przeanalizować w przerwie ale oczywiście canal + nie puścił niewygodnych dla siebie powtórek ! Nie mam pretensji o ten błąd sędziego bo one się zdarzają tak samo jak w meczach z Jagą czy ŁKS-em ale skoro po tamtych meczach narobiono takiego szumu to dlaczego teraz nikt nie wspomina o tym błędzie ? Gdzie tu obiektywizm i sprawiedliwość ? Co jak sędzia myli się na niekorzyść Wisły to wszystko jest w porządku a jak na odwrót to nagle wielki skandal i trzeba tą sprawę nagłośnić ?!!!
I jeszcze co do "weszło" - oni mówią że są obiektywni a przynajmniej starają się być a o to tytuł po wczorajszym meczu na ich stronie : " Piękny Robert nie dotrzymał słowa : sędziowie robili co mogli , ale czterech zwycięstw nie ma ..."
Ja się pytam gdzie tutaj jest obiektywizm ? Dlaczego nie wspomnieli ani słowem o tej naszej nie uznanej prawidłowo zdobytej bramce ? ... Nie mam więcej pytań!

PS.Co do meczu to rzeczywiście bardzo słabo to z naszej strony wyglądało i pomijając błąd który mógł odmienić losy tego meczu jeden celny strzał to w meczu u siebie tragiczna statystyka !

PODpalacz 30.10.2011 10:38

napisze krótko.... jak żyje to jeszcze nigdy nie widziałem tak słabej gry wykonaniu Wisły i to nie jest wpadka tylko podsumowanie ostatnich szczęśliwych dla nas kolejek

alkoholik 30.10.2011 10:47

Ach co to był za mecz moim zachwytom nie było końca gdy Garguła z taką lekkością wymieniał podania z Boguskim a ten z KIrmem brakowało tylko wykończeń Bitona ale widowisko i tak było wspaniałe.

mitmichael 30.10.2011 10:50

Trzeba o tym meczu jak najszybciej zapomniec. Bylo, mineło - teraz najwazniejsze derby.

s1mone 30.10.2011 11:21

Żenująca była nasza gra.

Ale jeśli sądzicie, że zmienimy trenera a piłkarze nagle zaczną grać super to sprowadzę was na ziemię :D - nie zaczną. No owszem można zmienić trenera. Najłatwiej. A za rok pewnie będzie to samo.

Ogólnie to nawet nie chce mi się polemizować po tej żenadzie jaką nasi kopacze nam zaserwowali (z naciskiem na kopacze - nie trener).

Lemoniadowy Joe 30.10.2011 11:26

w tym meczu to tak naprawdę wyraźnie zawiódł mnie tylko Iliev reszta zagrała na swoim poziomie czyli bardzo słabym i wiele lepiej nie potrafią może od czasu do czasu błysną ale to nie sa gracze do regularnego pokazywania innym miejsca w szeregu i tak juz od dawna "ślizgaliśmy" sie z tymi wynikami .

cała nadzieja w Meliksonie Jovanovicu i Małeckim i Genkovie a do tego czasu musimy koniecznie utrzymywać kontakt z czołówką i nie łudzić sie ze jesienią zobaczymy dobra grę

taki Kirm nie ma nic żeby pokazać wyższość nad graczami Podbeskidzia ŁkS czy Ruchu , Nunez ma bardzo rzadkie przebłyski geniuszu ale chyba częstsze bezsensowne straty Wilk to walczak nie kreator gry Garguła dno, Iliev zawiódł , Biton sam sobie nie dogra itd itp.

a kogo w ogóle obchodzi co Maskant mówi na konferencjach jaki masochista w ogóle słucha/czyta wywiady po przegranych meczach :)

MCX 30.10.2011 11:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 1183745)
Trzeba o tym meczu jak najszybciej zapomniec.

Nie prawda.

Piłkarze powinni go obejrzeć od pierwszej do ostatniej minuty i to co najmniej dwa razy.

Może nie zdają sobie do końca sprawy z padliny, którą grają?

Drugi raz w tym sezonie przegraliśmy u siebie z drużyną z którą przegrać nie mieliśmy prawa.

Niech w końcu Maaskant wraz z zawodnikami wyciągnie z tego jakieś wnioski i niech to będzie widać na boisku.

Kompletnie nie jestem w stanie zrozumieć indolencji naszej drużyny w meczach u siebie.

To nasz stadion, oni wychodząc na murawę powinni takim Podbeskidziem "wytrzeć podłogę" i rozstrzygnąć ten mecz w 15 minut. Ruszyć na przeciwnika, pokazać, że nie ma czego tu szukać.

A tymczasem jak wygląda każdy mecz na Reymonta? Zaczynamy grę od środka, cofamy piłkę do Chaveza, który wymienia parę podań z Jalliensem, potem dzida do przodu... i na tym koniec pomysłów na grę.

Nic dziwnego, że drużyna przeciwna nie musi pokazywać niewiele więcej poza konsekwentną grą w obronie, jako takim wybieganiem i przede wszystkim determinacją w tym, co robią.

Absolutnie wystarcza na taką grę jaką mamy wątpliwą przyjemność oglądać w wykonaniu naszych piłkarzy.

FraMat 30.10.2011 11:31

osobom, które tak radykalnie wypowiadają się w tym wątku, ku rozwadze:

- Legia przegrała u siebie z Podbeskidziem, nikt Skorzy nie zwolnil, Legia jest w czubie tabeli

- chcąc wprowadzic młodych zawodnikow, żądnych sukcesu to trzeba ich mieć; my nie mamy

- Maaskant gra tymi piłkarzami jakich ma. Na dzisiaj nie mamy żadnego piłkarza, ktory zrobi przewage w środku pola i weźmie tam na siebie ciężar gry, będzie dyrygował. Dwa motorki pomocnicze - Melikson i Maly nie grają, a główny hamulcowy poczynan rywala - Sobol tez nie gra. Nie mamy więc środka i skrzydeł

- żaden nowy trener, nawet z najwyższej półki nie zrobi na dzis w Wisle więcej niż robi Maaskant. No może przez kilka spotkan byłby efekt nowej miotły. I tyle.

Bez klasowych i zdrowych piłkarzy można co najwyzej po d... sie podrapać, lub uczyć drużynę tego, czego uczy sie w Podbeskidziu, Koronie, czy nawet w Sląsku - zap..ania przez 90 minut i gru najprostszymi środkami. Tak ustawiane drużyny w Europie nadziewają się na kogokolwiek i odpadają w fazach przedwstepnych lub w II rundzie (Jagiellonia czy Śląsk). A nie po to Cupiąl zatrudnił trenera z zagranicy. Konsekwencją uczenia się bardziej taktycznej gry nż zap...alania przez 90 minut jest to, że czasami przegrywa się z drwalami czy traktorzystami na własnym podwórku. (To troche tak jak z przykładem szermierczym, który kiedyś podawałem: w szkolach szermierczych Hiszpanii uczono wyrafinowanego fachtunku, ale ostrzegano: jak idzie na ciebie pacholek z widłami, sp...alaj. Co nie przeszkadza, że jesli pachołek z widłami dostanie do ręki szpadę i zostanie zmuszony do wystepu na arenie europejskiej, to jego siła i wybieganie nic nie pomogą, zostanie ośmieszony.)

Traktuję Podbeskidzie jak pachołka z widłami. W pierwszym meczu z Bełchatowem chcieli posłużyć sie szpadą (zagrać w piłkę nożną) i dostali 6 bęcek. Stwierdzili więc, że pora wrócic do wideł. Nie ma tu nic z pogardy kibica Wisły do drużyny z Bielska-Białej. Suche stwierdzenie faktu.

Dlatego zgadzam się z tym, co napisał wolfy:
nasza obecna jedenastka wystarcza, żeby wygrać z Podbeskidziem czy ŁKS-em, pod warunkiem, że nam się mecz ułoży. Nie wystarczy, żeby jakąkolwiek drużynę naszej ligi zdominować.
Jesli przeciwnik gra w piłkę nożną, mamy duże szanse. Jesli wychodzi jak bokser na ring, musimy liczyć na to, że się jakoś ułozy i pierwsi strzelimy gola.
Uzupełnię to słowami:
nasza obecna jedenastka wystarcza, żeby nie przegrać z Twente czy Fulham, pod warunkiem, że nam się mecz ułoży. Nie jest za słaba, żeby jakakolwiek drużyna w LE nas zdominowała.

mitmichael 30.10.2011 11:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MCX (Post 1183764)
Nie prawda.

Piłkarze powinni go obejrzeć od pierwszej do ostatniej minuty i to co najmniej dwa razy.

Może nie zdają sobie do końca sprawy z padliny, którą grają?

Nie mowilem akurat o pilkarzach. Oni to maja go pamietac do konca zycia i przed kazdym kolejnym spotkaniem sobie przypominac o tym co zrobili a raczej o tym czego nie zrobili.

thechris 30.10.2011 11:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1183624)
Napiszę Ci to maksymalnie prosto: nasza obecna jedenastka wystarcza, żeby wygrać z Podbeskidziem czy ŁKS-em, pod warunkiem, że nam się mecz ułoży. Nie wystarczy, żeby jakąkolwiek drużynę naszej ligi zdominować.

Zgadzam się choć ja bym jeszcze dodał, że pod tym warunkiem "nam się mecz ułoży" to kryje się kilka pomyłek sędziów na naszą korzyść. ŁKS w 10-tkę nas zamykał w polu karnym. Limanowa była groźniejsza w pierwszej połowie. Jakieś 2-3 lata temu chodziłem sobie na Kmitę Zabierzów bo na Wisłę nie dało się patrzyć, teraz gra Wisły jest jeszcze gorsza... I-ligowa Kmita z tamtych czasów spokojnie by wygrała z Wisłą taką jak wczoraj i to kilkoma bramkami.

Worcester 30.10.2011 11:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1183759)
Żenująca była nasza gra.

Ale jeśli sądzicie, że zmienimy trenera a piłkarze nagle zaczną grać super to sprowadzę was na ziemię :D - nie zaczną. No owszem można zmienić trenera. Najłatwiej. A za rok pewnie będzie to samo.

Ogólnie to nawet nie chce mi się polemizować po tej żenadzie jaką nasi kopacze nam zaserwowali (z naciskiem na kopacze - nie trener).

Ok, niech się nie zmiania gra.
Jeśli mamy grać piach, bez pomysłu, ładu składu z nowym trenerem to jestem za...pod warunkiem, że będą mdleć na murawie. Dla mnie to wystarczy. Nie przychodzę na stadion po piękną grę, bo wtedy oglądnąłbym lige angielską. Ja chcę zobaczyć na boisku 11 facetów (obecnie jest ich kilku tylko), którzy będą drapać, pluć, czołgać się, ale pokażą, że mają jaja. Mogą nawet przegrywać, ale po wojnie.
Z modelem Maaskantem na to nie ma szans.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl