Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Patriotycznie (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8280)

Kocur 11.10.2013 13:15

Ze sportowym akcentem:


Cytat:

W sobotę, 12 października w godz. 12.15-13.15 w Nowej Hucie odbędzie się XIX Bieg Memoriałowy im. Bogdana Włosika. Trasa biegu: ul. Ujastek (start przy bramie głównej ArcelorMittal Poland S.A), Al. Solidarności, pl. Centralny, al. Gen. Andersa, ul. Ludźmierska, ul. Obrońców Krzyża, pl. Bogdana Włosika.

Kocur 28.02.2014 12:41

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - 1 marzec


Cytat:


Jedna z propozycji:

1.03.2014, godz. 14.30
BAZYLIKA MARIACKA – PARK JORDANA
* 14.30 – MSZA ŚWIĘTA w Bazylice Mariackiej
* 15.30 – MARSZ PAMIĘCI, Rynek Główny – Park Jordana
* 16.15 – APEL PAMIĘCI i uroczystości w Parku Jordana

Główny organizator uroczystości:
TOWARZYSTWO PARKU im. dr HENRYKA JORDANA

Oficjalny program na stronie IPN:

http://ipn.gov.pl/aktualnosci/2014/k...o-2-marca-2014

Daja`n 01.03.2014 13:27

Cześć i chwała Bohaterom!!!

rafkur 01.03.2014 13:48

Trochę w temacie pod rozwagę fanom tolerancji w wydaniu GW

http://www.zelaznalogika.net/kompila...rzy-wykletych/

Kocur 14.03.2014 08:24

Trochę piwa trochę historii trochę patriotyzmu:


Cytat:

Marek Jakubiak nieźle zarabia na przywracaniu do życia starych browarów. Ma dwie pasje – piwo i historię Polski. Poglądy na temat tej ostatniej ma na tyle specyficzne, że część klientów ogłosiła bojkot jego piwa.


Właściciel browaru Ciechan Marek Jakubiak pojawił się niedawno na zorganizowanym w Ciechanowie spotkaniu Ruchu Narodowego. To prawicowonacjonalistyczne ugrupowanie, któremu szefuje Artur Zawisza.

Głosu nie zabierał, ale jego obecność odnotowały lokalne gazety. W tym samym czasie do dziennikarzy trafiły linki internetowych apeli o konsumencki bojkot piwa z Ciechanowa. Powód? Jakubiak to główny sponsor portalu Kresy.pl. Według autorów apelu portal jest skrajnie nacjonalistyczny i antyukraiński, a jego sponsor to czystej wody narodowiec i ksenofob, z którym wstyd mieć cokolwiek wspólnego. Zwłaszcza teraz, gdy Polska solidaryzuje się z Ukrainą.

W rzeczywistości sprawa nie jest tak jednoznaczna. Portal wspiera ukraińską rewolucję, choć wywleka przy każdej okazji historyczne zaszłości i sympatyków ma głównie w kręgach narodowych. Nie jest jasne, czy za akcją bojkotu stoją „lewacy”, których narodowcy widzą pod każdą latarnią, czy może to sprawka piwnej konkurencji, której Ciechan zalazł za skórę. Faktem jest, że piwo zaczyna kojarzyć się z narodową opcją ideową. Pierwszy z brzegu przykład – wpis na prawicowym profilu Narodowa Ochota na Facebooku: „Pijąc piwo marki Ciechan, przyprawiasz lewaków o ból dupy”.

Sam Marek Jakubiak, pytany o bojkot, zżyma się: „To pajacowanie!”. Przyznaje jednak, że jest narodowcem, ceni tradycyjne wartości, a za Ukraińcami nie przepada, po tym „co zrobili nam na Wołyniu”. – Mam swoje poglądy i nie zamierzam się z nimi ukrywać – grzmi zza biurka wielkiego niczym kombajn do zbierania chmielu. Na biurku wśród stosu papierów leży bezpłatny tygodnik „Extra Ciechanów”. Redakcja tygodnika to najnowszy nabytek prezesa Jakubiaka. Mniej więcej połowa poprzedniego numeru była poświęcona Dniu Żołnierzy Wyklętych i lokalnej historii.

Historia to największa pasja prezesa, którą zaraził się długo przed uwarzeniem pierwszego piwa. Marek Jakubiak nie tylko nie ukrywa się ze swymi poglądami, ale nawet czuje potrzebę, by się nimi podzielić. Mówi, że podobne tygodniki chciałby mieć w każdym regionie, w którym prowadzi interesy. Chciałby mieć także stację radiową, ale to na razie pieśń przyszłości.

Pierwszą rzeczą, którą zrobię dzisiaj po pracy będzie zakup Ciechana - a dupy lewaków niech bolą. Zresztą chyba to lubią ...

Arapaho 14.03.2014 21:05

Dokładnie, pijemy Ciechana bo lewakom się nie kłania :)

darksun 05.06.2014 07:33

Cytat:

Patriotyzm wśród kibiców

W najbliższy piątek (06.06.2014r.) o o godzinie 18:00 pod adresem Żabiniec 45 w Krakowie odbędzie się spotkanie z dr Piotrem Szubarczykiem, znakomitym gdańskim historykiem, którego osoby chyba nikomu przybliżać nie trzeba. Omawiana będzie patriotyczna działalność kibiców, oprawy, ich znaczenia ale także szykany jakie w związku z tym kierowane są na fanatyków. Mimo, iż temat stał się mniej medialny w skali ogólnopolskiej, w naszym klubie jest jak najbardziej aktualny. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tym elitarnym wykładzie.
Pamiętaj! Jesteś Wiślakiem, więc masz obowiązki polskie!
Zapowiada się ciekawie

Kocur 30.06.2014 13:34

Ciekawostka z regionu:


Cytat:

W Limanowej udało się to, o co od 22 lat starają się w Nowym Sączu organizacje kombatanckie oraz historycy. Stojący w parku Miejskim pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej został rozebrany.


- Dwa i pół roku staraliśmy się o pozwolenie na rozbiórkę i w końcu się udało - mówi Wacław Zoń, wiceburmistrz Limanowej. Sama rozbiórka trwała zaledwie dwa dni, a po obelisku nie ma już śladu.

O usunięcie pomnika czerwonoarmistów zabiegał burmistrz Limanowej. To na jego wniosek odpowiednią uchwałę w 2012 r. podjęła Rada Miasta. - Postument wielu mieszkańcom nic nie mówił. Nie posiadał żadnych napisów, które informowałyby, co prezentuje - podkreśla wiceburmistrz miasta. Dodaje, że pomnik był ruiną, kawałkiem szarego i brudnego betonu i nie boi się powiedzieć, że szpecił park. Droga do rozbiórki nie była łatwa. Zgodę najpierw wyraziła Rada Pamięci Walk i Męczeństwa w Warszawie, potem Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Krakowie, a na koniec Starostwo Powiatowe w Limanowej.

- W Limanowej udało się coś, czego nie możemy się doczekać w Nowym Sączu, choć władze miasta dostały już zgodę wojewody - zauważa Leszek Zakrzewski, prezes sądeckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego. Trochę zazdrości władzom Limanowej, że w tak krótkim czasie udało się rozwiązać problem, z którym Nowy Sącz boryka się od 22 lat. Zakrzewski podkreśla jednak, że w Limanowej chodziło jedynie o usunięcie pomnika, natomiast w Sączu sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. - Przy alei Wolności pochowani zostali czerwonoarmiści, a rozbiórka obelisku wiąże się z przeniesieniem ich szczątków - przypomina. - Jednak nie można ciągle wyciągać tego jako argumentu przeciw rozbiórce zatwierdzonej już przez wojewodę - dodaje.

Jak zapewnia Małgorzata Grybel, rzecznik prasowy prezydenta Nowego Sącza, pomnik czerwonoarmistów zostanie rozebrany, gdy tylko miasto otrzyma ostateczne pozwolenie wojewody małopolskiego. Ten czeka na akceptację strony rosyjskiej. - Na ostatnim spotkaniu w tej sprawie Rosjanie zaproponowali szersze działania. Chcą uporządkować wszystkie miejsca pamięci i mogiły swoich żołnierzy na terenie całej Małopolski - przypomina Adam Siwek z Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.



Kocur 23.08.2014 17:03

75 lat temu podpisano pakt Ribbentrop-Mołotow. Warto pamiętać o tej dacie. Może zwłaszcza dziś

Kocur 31.08.2014 20:27

Pomnik gen. Elżbiety Zawackiej, legendarnej kurierki AK i jedynej kobiety "cichociemnej", został odsłonięty w niedzielę w Krakowie.


Cytat:

To czwarte popiersie kobiety, jakie stanęło w Galerii Wielkich Polaków XX wieku w Parku Jordana. Jak dotąd postawiono tu monumenty Marii Skłodowskiej-Curie, Danuty Sziedzikówny "Inki" i Karoliny Lanckorońskiej. Pomnik zmarłej pięć lat temu patriotki jest zlokalizowany w sąsiedztwie m.in. Danuty Sziedzikówny "Inki", Karoliny Lanckorońskiej, ks. Maksymiliana Kolbego, ks. Zdzisława Peszkowskiego, twórcy harcerstwa w Polsce Andrzeja Małkowskiego.

„Odsłonięcia monumentu upamiętniającego tę wielką bohaterkę dokonujemy w przeddzień rocznicy wybuchu II wojny światowej. Gen. Elżbieta Zawacka, walcząca w tamtej wojnie, niewątpliwie jest jedną z najważniejszych postaci w polskiej historii” - powiedział Kazimierz Cholewa, pomysłodawca wykonania popiersia i prezes Towarzystwa Parku im. dr. Henryka Jordana.

W niedzielnym wydarzeniu uczestniczyli kombatanci, harcerze, a także kilkudziesięcioosobowa grupa z Torunia – miasta, w którym gen. Elżbieta Zawacka urodziła się, przez lata mieszkała oraz zmarła.

Oprócz odsłonięcia popiersia gen. Zawackiej, którego autorem jest rzeźbiarz Wiesław Domański, w Parku Jordana odbyła się msza św. za poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej. W programie uroczystości znalazły się także ceremonie z udziałem Wojska Polskiego, m.in. apel pamięci i salwa honorowa.

Elżbieta Zawacka urodziła się 19 marca 1909 r. w Toruniu. Po ukończeniu studiów poświęciła się pracy pedagogicznej w szkołach, jednocześnie działając na rzecz Przysposobienia Wojskowego Kobiet; była komendantką Regionu Śląskiego.


Wzięła udział w kampanii wrześniowej, a następnie w pierwszych zalążkach konspiracji na Śląsku. Początkowo w Służbie Zwycięstwu Polski, następnie Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej. Do końca 1940 r. kierowała łącznością Okręgu Śląskiego ZWZ, by wkrótce trafić do służby kurierskiej.

Znana w konspiracji pod pseudonimem "Zo" wielokrotnie nielegalnie przekraczała granice przenosząc wiadomości i meldunki. Szkoliła też innych kurierów. Pełniła funkcję zastępcy szefa "Zagrody" - Działu Łączności zagranicznej Oddziału V Sztabu Komendy Głównej AK. Jej najsłynniejszy rajd wiódł poprzez Niemcy, Austrię, Francję i Hiszpanię do Anglii. Na własną prośbę powróciła do okupowanego kraju, skacząc ze spadochronem 10 września 1943 r. Pracowała w szefostwie Wojskowej Służby Kobiet KG AK.

Po zakończeniu wojny włączyła się w struktury konspiracji antykomunistycznej w ramach organizacji Wolność i Niezawisłość. Powróciła także do pracy pedagogicznej - ukończyła studium pedagogiki społecznej i rozpoczęła pracę doktorską.

W 1951 r. została aresztowana przez Urząd Bezpieczeństwa i była więziona do 1955 r. Później powróciła do pracy naukowej i pedagogicznej. W 1965 r. uzyskała doktorat, a w 1972 r. habilitację i wróciła do rodzinnego Torunia, gdzie podjęła pracę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Instytucie Pedagogiki i Psychologii.

Elżbieta Zawacka już wówczas gromadziła materiały do dziejów Armii Krajowej, działała w środowisku kombatantów AK. Na skutek represji SB, dzięki którym m.in. zlikwidowano kierowany przez nią Zakład Andragogiki, odeszła przedwcześnie z pracy na uniwersytecie.

Jej dziełem jest powołanie do życia Fundacji Archiwum i Muzeum Pomorskie Armii Krajowej i Wojskowej Służby Kobiet w Toruniu. Fundacja gromadzi dokumenty i relacje, ale także organizuje konferencje, zjazdy naukowe i wydaje liczne publikacje dokumentujące udział Pomorza w walce o niepodległość.

W 1992 r. została honorową obywatelką rodzinnego Torunia, a w 2006r. otrzymała stopień generała brygady. Była odznaczona Orderem Orła Białego, Krzyżem Orderu Virtuti Militari i pięciokrotnie Krzyżem Walecznych. Zmarła 10 stycznia 2009 r. w Toruniu.

W krakowskim Parku im. dr. H. Jordana w Krakowie przez blisko 120 lat jego istnienia zgromadzono ok. 40 popiersi sławnych i wybitnych Polaków. Najstarsze, przedstawiające m.in. Tadeusza Kościuszkę i Henryka Jordana, wykonane są z marmuru. Nowsze pomniki, ustawiane od końca lat 90. ubiegłego wieku, odlano już z brązu. Są to wizerunki m.in. prymasa Stefana Wyszyńskiego, papieża Jana Pawła II, Józefa Piłsudskiego, księdza Jerzego Popiełuszki, kardynała Adama Sapiehy, Ignacego Paderewskiego.

Arapaho 04.09.2014 08:36

Odsłonięcie przy aktywnym uczestnictwie i pomocy Wiślackich Patriotów.

OpEnTaNy 16.09.2014 12:11

http://wpolityce.pl/historia/213849-...ka-czy-to-inka

Kocur 24.09.2014 07:08

Już kolejna akcja na Ciechana - szkoda że ten gość nie chciał zamiast Tyskiego sponsorować Wisły - mógłbym pić codziennie do upadłego :D


Cytat:

Lewicowe środowiska i związane z nimi warszawskie knajpy zapowiadają wycofanie ze sprzedaży piw marki Ciechan. Chodzi o wypowiedź właściciela regionalnych browarów Marka Jakubiaka.


Boks podobno szkodzi i to jest niepodważalny dowód na to! Wiem, że to już niemożliwe ale życzę Ci Dariuszu Mamusi z fujarką zamiast piersi będziesz miał co ssać (…) (pisownia bez zmian) – napisał na Facebooku Marek Jakubiak, komentując niedawne wypowiedzi Dariusza Michalczewskiego, który stwierdził m.in., że nie ma nic przeciwko adopcji dzieci przez homoseksualistów. Ten, należy przyznać, niezbyt wyszukany komentarz wywołał burzę w internecie.




Piwo Ciechan znika z Kulturalnej! Nie chcemy go więcej sprzedawać. Nie będziemy współpracować z firmą, której właściciel głosi dyskryminujące poglądy głęboko sprzeczne z naszymi – napisali właściciele warszawskiej knajpy Cafe Kulturalna. Przyjdźcie koniecznie na wielkie lanie Ciechana. Kto jednak będzie uważał, że to marnotrawstwo, będzie mógł piwo od homofoba wypić za bardzo symboliczną opłatą – namawiają natomiast właściciele klubokawiarni Wrzenia świata. Bojkot popularnego piwa coraz szerzej jest zapowiadany w sieci.
Wydaje się, że to kolejny dowód na to, że krytyka homoseksualistów jest dla lewicy doskonałym powodem do ataku na osobę publiczną zgodnie z zasadą „zero tolerancji dla wrogów tolerancji”.




Nie jest to pierwszy bojkot środowisk homoseksualnych wobec piwa Ciechan. Skutkiem poprzedniego było jedynie zwiększenie sprzedaży tej marki browaru. Internauci nie mają wątpliwości, że i tym razem „pospolite ruszenie” lewicowych środowisk tylko będzie sprzyjać marce. Zdaniem wielu Marek Jakubiak zafundował sobie najtańszą kampanię reklamową.

Kocur 09.10.2014 09:18

Mają tupet kacapy .....


Cytat:

Powołane przez Władimira Putina Rosyjskie Towarzystwo Wojskowo-Historyczne (RWIO) forsuje pomysł upamiętnienia ofiar "polskich obozów śmierci" na cmentarzu Rakowickim. Pomnik miałby uczcić jeńców z czasów wojny bolszewickiej, którzy - według Rosjan - mieli być mordowani przez Polaków w latach 1919-1921. Przedstawiciel konsulatu Rosji już szukał miejsca pod pomnik na terenie nekropolii.

hadees 18.11.2014 19:40

Wiosna ludów
 
Mam nadzieję na poprawny wątek, bo rzecz jest w moim przekonaniu patriotyczna do szpiku kości.
Z każdym dniem narasta we mnie poczucie głebokiego snu w jakim tkwimy, podczas gdy różne złe rzeczy się wokół nas dzieją. Mam wrażenie, że społeczne niezadowolenie powinno sięgać zenitu, tymczasem frustrację wyładowujemy w internecie. Szeroko komentowane są ostatnio protesty w Belgii. Czy my nie możemy wyjść na ulicę? Krzyczeć z wściekłości i bezsilności, by coś zmienić?
Nie chce tu robić polityki ani zadym. Chodzi mi o przedyskutowanie kwestii czy nie czas najwyższy by głośno wyrazić sprzeciw? I czy my jako Wiślacy nie moglibyśmy zacząć? Czy nie na tym polega też nasz przywilej, ale i obowiązek, by mówić gdy w Polsce się źle dzieje? Łatwiej nam wrócic do domu, otworzyć piwo i wegetować do kolejnej smutnej wypłaty.
Powodów jest mnóstwo, że przytocze tylko kilka ostatnich ogólnokrajowych, przez krakowskie, kończąc na tych wiślackich:

-raprot GUS o dramatycznej przyszłości emerytów,
-badania opini publicznej mówiące o nowej fali emigracji z kraju,
-niskie płące spowodowane warunkami gospodarczo-ekonomicznymi,
-kolejne afery polityczne (pomijając opcję poltyczną),
-przywileje władzy (dodatki na samochody, biura, podróże, wysokie pensje),
-brak dobrej polityki ekonomicznej dającej prace w tym:
*wysokie koszty prowadzenia działalności i zatrudniania pracownika,
*ogromne ulgi dla firm zagranicznych (markety, budowlanka, chińszczyzna) niszczące polską przedsiębiorczość i rynek pracy,
*skomplikowane przepisy dotyczące...wszystkiego
-przyrost administracji,
-bezczynność i bezczelność instytucji państwowych (np. ZUS)
-krakowskie chore powietrze
-zadłużenie i zła gospodarka miejska
-kolejna wygrana w wyborach osoby odpowiedzialnej za niefunkcjonalność stadionu, który ma wpływ na przychody klubu,
-pominięcie nas przy organizacji Euro,
-groteskowe oskarżenia pod adresem Bogusława Cupiała, które przypominają afere Kluski.

Daje Wam to do przemyślenia i do przedyskutowania, bo chyba faktycznie coś z naszą obywatelskością nie tak jeżeli można nam dokładać kamieni, a my wciąż posłusznie ciągniemy ten wóz.
Moją intencją jest zademonstrowanie niezadowolenia w cywilizowany, przepisowy sposób, nie nawołuje do zadym, niszczenia mienia, nienawiści, przmocy, chaosu czy totalnej anarchii.

Z wiślackim pozdrowieniem!

pysio 01.12.2014 21:24

Wieś tańczy i śpiewa:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...l#BoxSlotI3img

Polakom gratulujemy wyborców PIS'u hahahaha :D

Kocur 09.05.2015 08:19

Mistrzostwa świata w walkach rycerskich:

https://www.youtube.com/watch?t=106&v=wQxnSXS7FnY

Dobrze że o tym że najlepsi i bezkonkurencyjni są Polacy, którzy w ten sposób pielęgnują tradycję, dowiaduję się z australijskiej telewizji ....

Kocur 09.06.2015 14:14

Cytat:

W poniedziałek po południu w chrzanowskim szpitalu zmarł Józef Cichy, 96-letni weteran walczący pod Monte Cassino. W środę jego pogrzeb.

W środę, 10 czerwca o godz. 16 na cmentarzu w Myślachowicach rodzina i przyjaciele pożegnają Józefa Cichego, żołnierza, który walczył m.in. pod Monte Cassino.

96-latek przez kilka lat bezskutecznie walczył o legitymację rencisty wojskowego, która upoważniłaby go do darmowych leków.
Przyjazne państwo .........

liber 09.06.2015 15:14

Nasze pseudoelity wydają na jedną kolację zdecydowanie więcej niż miesięczny dodatek jaki Pan Józef by dostał. Ale lepiej wydawać kasę na policzki wołowe i ośmiorniczki niż pomóc człowiekowi, który walczył za nasz kraj.

Kocur 10.07.2015 08:20

Tak informacyjnie.

Cytat:

Zwycięstwo w Bitwie o Anglię było kluczowe dla podtrzymania zdolności wolnego świata do kontynuowania walki przeciwko nazistom. Swoim wsparciem Polacy uratowali Europę – twierdzi w rozmowie z Polską Agencją Prasową brytyjski historyk Andy Saunders. Dziś przypada 75. rocznica najsłynniejszej bitwy powietrznej II wojny światowej.

Cytat:

Zadniem Saundersa, wpływ Polaków na wynik Bitwy o Anglię był decydujący. – Gdyby nie ich wsparcie w obronie Wysp Brytyjskich, być może dzisiaj żylibyśmy w Europie zdominowanej przez Niemcy. W popularnej kulturze brytyjskiej ich oddanie jest wręcz uznawane za legendarne. To wzbudzało szacunek, momentami może nawet większy niż do pilotów ze Wspólnoty Brytyjskiej – wyjaśnia historyk.


– Muszę jednak przyznać, że wielu Brytyjczyków do dzisiaj czuje się niekomfortowo nie tylko dlatego, że Polacy nie zostali należycie docenieni, ale także z tym, co zrobiliśmy z Polską po zakończeniu drugiej wojny światowej. Poszliśmy na wojnę bronić Polaków, a potem oddaliśmy ich w ręce reżimu, który był niemal równie radykalny i niebezpieczny

Kocur 17.09.2015 10:46

Też informacyjnie:


Dzisiaj przypada rocznika wkroczenia braterskiej armii czerwonej z pomocą humanitarną i wojskową (wykładnia historii a 'la wybiórcza)

darksun 17.09.2015 11:28

https://www.facebook.com/events/1035935706456953/

Zlot Partyzancki w setną rocznicę urodzin mjr. Józefa Kurasia „Ognia”

https://scontent.xx.fbcdn.net/hphoto...df&oe=565DB369

Kocur 07.10.2015 20:20

Cytat:

Na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie odbył się pogrzeb wicepremiera rządu PRL, Stanisława Kociołka. Przeciwko pochówkowi w tym miejscu protestowały m. in. IPN, fundacja „Łączka” i rodziny pomordowanych na Wybrzeżu w 1970 r. „Krwawy Kociołek”, nazywany też „katem Trójmiasta” uchodzi za jednego z głównych winowajców masakry robotników. Podczas tłumienia manifestacji przeciwko podwyżkom cen w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i Elblągu od strzałów milicji i wojska zginęło 45 osób, a 1165 raniono. W kwietniu 2015 r. Sąd Najwyższy, uwzględniając kasację gdańskiej prokuratury, orzekł, że Kociołek ponownie stanie przed sądem ws. masakry robotników w 1970 r.

Decyzja o zgodzie na pochówek na Powązkach należała do prezydenta stolicy ...

Mam nadzieję że ta partia zginie w otchłaniach historii

ABGwislakABG 18.11.2015 12:08

Marsz antyislamski. Krakow, godz.18, Rynek Glowny.

Kocur 24.12.2015 10:06

http://www.rodacybohaterom.pl/

Cytat:

W roku 2015 żyje jeszcze na Kresach Wschodnich stu kilkudziesięciu żołnierzy Armii Krajowej i innych organizacji niepodległościowych. Rozsiani po całych Kresach, porozdzielani wieloma granicami. Żyjący w różnych państwach, w różnych systemach politycznych, będący w różnej sytuacji ekonomicznej. Ciągle są dla nas wszystkich wzorem bezprzykładnego męstwa, heroicznego poświęcenia oraz najgorętszej miłości Ojczyzny. CHWAŁA BOHATEROM – CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!
Instytucja dofinansowująca portal rodacypohaterom.pl


http://www.rodacybohaterom.pl/img/ministerstwo_pl.png

Don Donson 09.02.2016 20:00

11lutego otwieraja redisbad w Krakowie. Szewska 25

Revolver 11.02.2016 13:01

Miałem zamiar napisać to wcześniej, ale niestety nie zdążyłem. Otóż wczoraj była rocznica jednej z bardziej zapomnianych, mało czczonych, lecz wartych przypomnienia dat wojennej historii Polski. Mianowicie 10 Lutego 1940 ruszył pierwszy transport polskich więźniów na Syberię. Nota bene - wśród deportowanych, były również rodziny polskich oficerów więzionych przez Sowietów, później zamordowanych pod Katyniem.

heoij 19.02.2016 13:27

Na portalu PolakPotrafi.pl rozpoczęła się zbiórka na rzecz budowy pomnika Armii Krajowej w Krakowie:

https://polakpotrafi.pl/projekt/pomnik

Każdego zachęcam do wsparcia.

https://ocs-pl.oktawave.com/v1/AUTH_...9ffa093b60.jpg

pekaczech 21.10.2016 15:27

53 lata temu, 21 października 1963 r., zginął z rąk ZOMO i SB Józef Franczak ps. "Laluś", żołnierz wojny obronnej 1939 r. związany z ZWZ-AK oraz z WiN. Zginął osaczony, broniąc się do ostatniej kuli. Ostatni żołnierz podziemia antykomunistycznego.

Kocur 13.12.2016 18:28

Dzisiaj jest odpowiedni dzień żeby się zastanowić czy stoimy ramię w ramię z tymi co strzelali do Polaków czy w grupie tych co chcą im odebrać przywileje okupione krwią rodaków i oderwać ich od koryta.

wiesniak842 13.12.2016 18:45

Ta druga grupa to niby o kogo Ci chodzi?

Kocur 13.12.2016 18:48

Tych co np. postulują o odebranie wojskowych emerytur byłym eSBekom.

Tych co nie obawiają się upublicznienia archiwum IPN.

wiesniak842 13.12.2016 19:00

Szczerze to co to zmieni. Zabiora emerytury esbekom i co? Upublicznia archiwum IPN i co? Tu powinno sie zrobic jak Cejrowski mowil: wszystkich won tylko, ze wtedy by sie okazalo, ze trzeba by bylo wy.......ic na zbity pysk ze 3/4 urzednikow, politykow itp itd. Takie rzeczy to trzeba bylo robic 25 late temu( wiem, ze probowano). Teraz nic to nie zmieni.

MatMario 13.12.2016 20:02

Archiwum IPN

28 lat czyszczenia teczek a niektórzy wierzą że odnajdą złote runo w teczkach IPN :D Możliwe że złoty pociąg tam też będzie.

Najlepsze dokumenty to leżą u takich Kiszczaków, zostały zutylizowane albo już dawno są u samych zainteresowanych. Ale dadzą teczki będą igrzyska.

A najbardziej prawdziwy w tym wszystkim jest chyba prorok Piotrowicz. Stoi i się śmieje. On właśnie symbolizuje wygranych tego systemu.

heoij 13.12.2016 20:36

Wygrani tego systemu to dzisiaj mają duże firmy, fabryki, nieruchomości itd., których dorobili się nieuczciwie w tamtych czasach.

Teraz to ich mało obchodzi co dzieje się w dzisiejszej polityce. Nie muszą się martwić o swoją przyszłość i dzieci, bo są ustawieni.

Jedynie starzy SBcy, UBcy i milicjanci na stare lata muszą walczyć o swoje emerytury na ulicy :D

I to jest jedyny plus :-)

MatMario 13.12.2016 20:43

Ale tamci są trochę z boku, jasne że jednostki błyszczą w tv ale takiego frontmana drugiego to ja nie kojarzę.

No ....a, gość był prokuratorem i oskarżał, a dziś stoi na czele partii która chce zabierać aparatczykom emerytury. No jak tego nie nazwać chichotem historii to ja nie wiem jak.

A poza tym, dla mnie to bajki że im coś zabiorą. Ale pożyjemy zobaczymy.

wiesniak842 13.12.2016 20:47

Moze i zabiora. W zamian dadza sobie premie jak dzisiaj wicemarszalkom. Najlepsze, ze te wszystkie zabieranie emerytur SBkom ( co popieram ) czy posmiertna degradacja Kiszczaka i Jaruzelskiego ( tez popieram ) to tylko takie granie pod publiczke. Nagadaja ludziom, ze to zadoscuczynienie za lata komuny zeby poczuli sie lepiej i dalej beda ich jebac gorzej niz za komuny.

heoij 13.12.2016 20:58

Dadzą na 500+ :-)

Jaroo1 13.12.2016 21:29

Branie się teraz, po 27 latach za komuchów to tylko minimalny sukces. Większość tamtych ludzi już nie czerpie profitów z tego systemu i nie robi wielkiej szkody. Teraz jest czas aby rozliczyć teraźniejszych zdrajców. To już jest trudniejsze bo nie ma tak jasnego podziału w stylu PZPR-ZOMO kontra Solidarność czy ogólnie apolityczność. Teraz mamy śmieci pokroju Komorowskiego, Tuska, Lisa, Kraśki i wielu innych, którzy nie byli w PZPRze, nie byli w ZOMO ale są związani ideowo z tymi ludźmi. To sa pierwsze twarze od obrony Kiszczaków, Jaruzelskich i to dlatego w tej chwili należałoby ich ujebać, odsunąć od koryta i osądzać. 27 lat temu autorytetami byli Jaruzelski Kiszczak itp, oni wychowali sobie spadkobierców - Tusków, Lisów itd. Jeśli teraz nie ukróci się tych wszystkich Tusków to historia zatoczy koło (już zatacza) i ci zdrajcy wychowają kolejnych zdrajców - czego pierwsze oznaki mamy już w Nowoczesnej.
W ten sposób to do usranej śmierci będzie w Polsce źle i będziemy mieli do czynienia z kolejnymi mutacjami komuchów z czego będzie jeszcze gorzej bo po drodze wrogowie Polski się zmiksują i powstanie np taka PO czyli zbiór komuchów + ludzi z opozycji tamtej np Niesiołowski. I jak można bylo bez problemu ujebać komuchów w 89 roku tak co raz trudniej jest postawić jakiś zarzut zdrajcom i ich odsuwać od funkcji publicznych. Bo co zarzucisz takiemu Niesiołowi albo Petru...

A ten Piotrowicz to zwykły cwel, który się ustawia z wiatrem. Nie odbieram mu z góry, że jest dobrym człowiekiem ale gdyby taki był to by powiedział "Nie robiłem nic złego za PRLu ale dla dobra swojego imienia, PiSu i Polski odchodzę aby dac przykład i nie tworzyć wyjątków". A frajer się trzyma stołka bo jest zwykłym pasożytem politycznym.

19sebawro06 14.12.2016 09:38

to zabieranie emerytur wcale takie kolorowe nie jest... są osoby które pracowały w wojsku kilka dni albo nawet pare godzin w tych latach a dostali pisma że zabiorą im emerytury. ogólnie około 300 000 osób z tego co wyczytałem ale media mogą kłamać.
chyba kasy na 500+ nie ma a raczej na pewno nie ma


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:45.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl