![]() |
Ze sportowym akcentem:
Cytat:
|
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - 1 marzec
Cytat:
http://ipn.gov.pl/aktualnosci/2014/k...o-2-marca-2014 |
Cześć i chwała Bohaterom!!!
|
Trochę w temacie pod rozwagę fanom tolerancji w wydaniu GW
http://www.zelaznalogika.net/kompila...rzy-wykletych/ |
Trochę piwa trochę historii trochę patriotyzmu:
Cytat:
|
Dokładnie, pijemy Ciechana bo lewakom się nie kłania :)
|
Cytat:
|
Ciekawostka z regionu:
Cytat:
|
75 lat temu podpisano pakt Ribbentrop-Mołotow. Warto pamiętać o tej dacie. Może zwłaszcza dziś
|
Pomnik gen. Elżbiety Zawackiej, legendarnej kurierki AK i jedynej kobiety "cichociemnej", został odsłonięty w niedzielę w Krakowie.
Cytat:
|
Odsłonięcie przy aktywnym uczestnictwie i pomocy Wiślackich Patriotów.
|
|
Już kolejna akcja na Ciechana - szkoda że ten gość nie chciał zamiast Tyskiego sponsorować Wisły - mógłbym pić codziennie do upadłego :D
Cytat:
|
Mają tupet kacapy .....
Cytat:
|
Wiosna ludów
Mam nadzieję na poprawny wątek, bo rzecz jest w moim przekonaniu patriotyczna do szpiku kości.
Z każdym dniem narasta we mnie poczucie głebokiego snu w jakim tkwimy, podczas gdy różne złe rzeczy się wokół nas dzieją. Mam wrażenie, że społeczne niezadowolenie powinno sięgać zenitu, tymczasem frustrację wyładowujemy w internecie. Szeroko komentowane są ostatnio protesty w Belgii. Czy my nie możemy wyjść na ulicę? Krzyczeć z wściekłości i bezsilności, by coś zmienić? Nie chce tu robić polityki ani zadym. Chodzi mi o przedyskutowanie kwestii czy nie czas najwyższy by głośno wyrazić sprzeciw? I czy my jako Wiślacy nie moglibyśmy zacząć? Czy nie na tym polega też nasz przywilej, ale i obowiązek, by mówić gdy w Polsce się źle dzieje? Łatwiej nam wrócic do domu, otworzyć piwo i wegetować do kolejnej smutnej wypłaty. Powodów jest mnóstwo, że przytocze tylko kilka ostatnich ogólnokrajowych, przez krakowskie, kończąc na tych wiślackich: -raprot GUS o dramatycznej przyszłości emerytów, -badania opini publicznej mówiące o nowej fali emigracji z kraju, -niskie płące spowodowane warunkami gospodarczo-ekonomicznymi, -kolejne afery polityczne (pomijając opcję poltyczną), -przywileje władzy (dodatki na samochody, biura, podróże, wysokie pensje), -brak dobrej polityki ekonomicznej dającej prace w tym: *wysokie koszty prowadzenia działalności i zatrudniania pracownika, *ogromne ulgi dla firm zagranicznych (markety, budowlanka, chińszczyzna) niszczące polską przedsiębiorczość i rynek pracy, *skomplikowane przepisy dotyczące...wszystkiego -przyrost administracji, -bezczynność i bezczelność instytucji państwowych (np. ZUS) -krakowskie chore powietrze -zadłużenie i zła gospodarka miejska -kolejna wygrana w wyborach osoby odpowiedzialnej za niefunkcjonalność stadionu, który ma wpływ na przychody klubu, -pominięcie nas przy organizacji Euro, -groteskowe oskarżenia pod adresem Bogusława Cupiała, które przypominają afere Kluski. Daje Wam to do przemyślenia i do przedyskutowania, bo chyba faktycznie coś z naszą obywatelskością nie tak jeżeli można nam dokładać kamieni, a my wciąż posłusznie ciągniemy ten wóz. Moją intencją jest zademonstrowanie niezadowolenia w cywilizowany, przepisowy sposób, nie nawołuje do zadym, niszczenia mienia, nienawiści, przmocy, chaosu czy totalnej anarchii. Z wiślackim pozdrowieniem! |
Wieś tańczy i śpiewa:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...l#BoxSlotI3img Polakom gratulujemy wyborców PIS'u hahahaha :D |
Mistrzostwa świata w walkach rycerskich:
https://www.youtube.com/watch?t=106&v=wQxnSXS7FnY Dobrze że o tym że najlepsi i bezkonkurencyjni są Polacy, którzy w ten sposób pielęgnują tradycję, dowiaduję się z australijskiej telewizji .... |
Cytat:
|
Nasze pseudoelity wydają na jedną kolację zdecydowanie więcej niż miesięczny dodatek jaki Pan Józef by dostał. Ale lepiej wydawać kasę na policzki wołowe i ośmiorniczki niż pomóc człowiekowi, który walczył za nasz kraj.
|
Tak informacyjnie.
Cytat:
Cytat:
|
Też informacyjnie:
Dzisiaj przypada rocznika wkroczenia braterskiej armii czerwonej z pomocą humanitarną i wojskową (wykładnia historii a 'la wybiórcza) |
https://www.facebook.com/events/1035935706456953/
Zlot Partyzancki w setną rocznicę urodzin mjr. Józefa Kurasia „Ognia” https://scontent.xx.fbcdn.net/hphoto...df&oe=565DB369 |
Cytat:
Decyzja o zgodzie na pochówek na Powązkach należała do prezydenta stolicy ... Mam nadzieję że ta partia zginie w otchłaniach historii |
Marsz antyislamski. Krakow, godz.18, Rynek Glowny.
|
http://www.rodacybohaterom.pl/
Cytat:
http://www.rodacybohaterom.pl/img/ministerstwo_pl.png |
11lutego otwieraja redisbad w Krakowie. Szewska 25
|
Miałem zamiar napisać to wcześniej, ale niestety nie zdążyłem. Otóż wczoraj była rocznica jednej z bardziej zapomnianych, mało czczonych, lecz wartych przypomnienia dat wojennej historii Polski. Mianowicie 10 Lutego 1940 ruszył pierwszy transport polskich więźniów na Syberię. Nota bene - wśród deportowanych, były również rodziny polskich oficerów więzionych przez Sowietów, później zamordowanych pod Katyniem.
|
Na portalu PolakPotrafi.pl rozpoczęła się zbiórka na rzecz budowy pomnika Armii Krajowej w Krakowie:
https://polakpotrafi.pl/projekt/pomnik Każdego zachęcam do wsparcia. https://ocs-pl.oktawave.com/v1/AUTH_...9ffa093b60.jpg |
53 lata temu, 21 października 1963 r., zginął z rąk ZOMO i SB Józef Franczak ps. "Laluś", żołnierz wojny obronnej 1939 r. związany z ZWZ-AK oraz z WiN. Zginął osaczony, broniąc się do ostatniej kuli. Ostatni żołnierz podziemia antykomunistycznego.
|
Dzisiaj jest odpowiedni dzień żeby się zastanowić czy stoimy ramię w ramię z tymi co strzelali do Polaków czy w grupie tych co chcą im odebrać przywileje okupione krwią rodaków i oderwać ich od koryta.
|
Ta druga grupa to niby o kogo Ci chodzi?
|
Tych co np. postulują o odebranie wojskowych emerytur byłym eSBekom.
Tych co nie obawiają się upublicznienia archiwum IPN. |
Szczerze to co to zmieni. Zabiora emerytury esbekom i co? Upublicznia archiwum IPN i co? Tu powinno sie zrobic jak Cejrowski mowil: wszystkich won tylko, ze wtedy by sie okazalo, ze trzeba by bylo wy.......ic na zbity pysk ze 3/4 urzednikow, politykow itp itd. Takie rzeczy to trzeba bylo robic 25 late temu( wiem, ze probowano). Teraz nic to nie zmieni.
|
Archiwum IPN
28 lat czyszczenia teczek a niektórzy wierzą że odnajdą złote runo w teczkach IPN :D Możliwe że złoty pociąg tam też będzie. Najlepsze dokumenty to leżą u takich Kiszczaków, zostały zutylizowane albo już dawno są u samych zainteresowanych. Ale dadzą teczki będą igrzyska. A najbardziej prawdziwy w tym wszystkim jest chyba prorok Piotrowicz. Stoi i się śmieje. On właśnie symbolizuje wygranych tego systemu. |
Wygrani tego systemu to dzisiaj mają duże firmy, fabryki, nieruchomości itd., których dorobili się nieuczciwie w tamtych czasach.
Teraz to ich mało obchodzi co dzieje się w dzisiejszej polityce. Nie muszą się martwić o swoją przyszłość i dzieci, bo są ustawieni. Jedynie starzy SBcy, UBcy i milicjanci na stare lata muszą walczyć o swoje emerytury na ulicy :D I to jest jedyny plus :-) |
Ale tamci są trochę z boku, jasne że jednostki błyszczą w tv ale takiego frontmana drugiego to ja nie kojarzę.
No ....a, gość był prokuratorem i oskarżał, a dziś stoi na czele partii która chce zabierać aparatczykom emerytury. No jak tego nie nazwać chichotem historii to ja nie wiem jak. A poza tym, dla mnie to bajki że im coś zabiorą. Ale pożyjemy zobaczymy. |
Moze i zabiora. W zamian dadza sobie premie jak dzisiaj wicemarszalkom. Najlepsze, ze te wszystkie zabieranie emerytur SBkom ( co popieram ) czy posmiertna degradacja Kiszczaka i Jaruzelskiego ( tez popieram ) to tylko takie granie pod publiczke. Nagadaja ludziom, ze to zadoscuczynienie za lata komuny zeby poczuli sie lepiej i dalej beda ich jebac gorzej niz za komuny.
|
Dadzą na 500+ :-)
|
Branie się teraz, po 27 latach za komuchów to tylko minimalny sukces. Większość tamtych ludzi już nie czerpie profitów z tego systemu i nie robi wielkiej szkody. Teraz jest czas aby rozliczyć teraźniejszych zdrajców. To już jest trudniejsze bo nie ma tak jasnego podziału w stylu PZPR-ZOMO kontra Solidarność czy ogólnie apolityczność. Teraz mamy śmieci pokroju Komorowskiego, Tuska, Lisa, Kraśki i wielu innych, którzy nie byli w PZPRze, nie byli w ZOMO ale są związani ideowo z tymi ludźmi. To sa pierwsze twarze od obrony Kiszczaków, Jaruzelskich i to dlatego w tej chwili należałoby ich ujebać, odsunąć od koryta i osądzać. 27 lat temu autorytetami byli Jaruzelski Kiszczak itp, oni wychowali sobie spadkobierców - Tusków, Lisów itd. Jeśli teraz nie ukróci się tych wszystkich Tusków to historia zatoczy koło (już zatacza) i ci zdrajcy wychowają kolejnych zdrajców - czego pierwsze oznaki mamy już w Nowoczesnej.
W ten sposób to do usranej śmierci będzie w Polsce źle i będziemy mieli do czynienia z kolejnymi mutacjami komuchów z czego będzie jeszcze gorzej bo po drodze wrogowie Polski się zmiksują i powstanie np taka PO czyli zbiór komuchów + ludzi z opozycji tamtej np Niesiołowski. I jak można bylo bez problemu ujebać komuchów w 89 roku tak co raz trudniej jest postawić jakiś zarzut zdrajcom i ich odsuwać od funkcji publicznych. Bo co zarzucisz takiemu Niesiołowi albo Petru... A ten Piotrowicz to zwykły cwel, który się ustawia z wiatrem. Nie odbieram mu z góry, że jest dobrym człowiekiem ale gdyby taki był to by powiedział "Nie robiłem nic złego za PRLu ale dla dobra swojego imienia, PiSu i Polski odchodzę aby dac przykład i nie tworzyć wyjątków". A frajer się trzyma stołka bo jest zwykłym pasożytem politycznym. |
to zabieranie emerytur wcale takie kolorowe nie jest... są osoby które pracowały w wojsku kilka dni albo nawet pare godzin w tych latach a dostali pisma że zabiorą im emerytury. ogólnie około 300 000 osób z tego co wyczytałem ale media mogą kłamać.
chyba kasy na 500+ nie ma a raczej na pewno nie ma |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:45. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl