![]() |
Tarasiewicz dał nadzieje Zawiszy na awans. Ja jednak cały czas liczę na Miedź. Bo Flota dla mnie jakoś niespecjalnie chce awansować. Wystarczy że w niedziele parchy zremisują z Niecieczą a Miedź wygra i już jest różnica 3 punktów. Wtedy wystarczy że Miedź wygra u siebie (lepsze bezpośrednie mecze bo pierwszy w Krakowie zremisowali) i wyprzedzą parchatych w ostatniej kolejce. Miedź w przeciwieństwie do Floty, czy Niecieczy powinna dostać licencję bezproblemowo.
Sam jestem ciekaw jak to się ułoży. W każdym razie Nieciecza musi urwać punkty w niedzielę. |
Niektóre posty hipokryzją trochę zalatują. Nie abym bronił Cracovii ale sami domagacie się surowego respektowania przepisów licencyjnych a teraz lamentujecie, że Termalica i Flota mogą nie dostać licencji. No przecież o to Wam cały czas chodzi. Wam i mediom. Wszyscy chcecie surowych przepisów więc nie wiem o co chodzi. Zdecydujcie się czy chcecie surowego egzekwowania wymagań licencyjnych czy nie.
ŁKS nie płacił tak jak Polonia teraz. Spełniono wasze marzenia i potraktowano tak jak chcecie aby traktowano takie kluby wyrzucono ŁKS z ligi a utrzymała się Cracovia, która spełnia wymogi licencyjne. Zdecydujcie się na 1 wersję. Czy przepisy mają być tylko wtedy respektowane kiedy 15 nie jest Cracovia? Bo nie rozumiem o co Wam chodzi raz tak raz tak. Fakty są takie, że teraz regularnie będzie dochodzić do sytuacji w której 15 i może nawet 16 zespół w ekstraklasie będą się utrzymywać bo ma być coroczne stopniowe oczyszczacie ligi z chorych klubów. Tak zapewniał szef komisji licencyjnej a dziennikarze Borek, Kołtoń i inni zapewnili, że będą naciskać cały rok aby tak było i wyrzucano chore kluby z ligi bo inaczej będzie to oznaczało, że nowa ekipa PZPN nic nie zrobiła a od Bońka tego wymagają. A Boniek jest populistyczny, któremu zależy aby mu w mediach robiono ‘’dobrze’’ więc należy się spodziewać, że będzie robił to co chcą media a więc za rok, za 2 lata, za 3 lata należy się liczyć, że 15 lub 16 miejsce da utrzymanie w ekstraklasie. Nie wiadomo kto skorzysta. Może znowu Cracovia, może Bełchatów a może ……. Wisła jak Cupiał nie rzuci kasy na transfery. A takie są przepisy bo nikt się nie zgodzi na zmniejszenie ligi. I kimś trzeba zastąpić. W 1 lidze praktycznie nie ma klubów którymi można by zastępować. Więc co wolicie. Aby utrzymywał się spadkowicz czy aby w ekstraklasie byli kluby z ludźmi pokroju Króla? Jedno z 2 trzeba wybrać. Nie da się i tego i tego wywalić bo MUSI być 16 klubów. Same kluby nie zgodzą się na mniejszą ligę i kibice też tego nie chcą. Chcą różnorodność a nie ciągle Legia, Lech itp. A co jak co choć Cracovia sportowo nie spełnia ekstraklasy to organizacyjnie jak najbardziej a jako, że 16 klubów nie mamy innych , które by spełniały ekstraklasowe wymogi to teoretycznie dla Cracovii miejsce powinno być w lidze zawsze nawet jak zajmuje 15 lub 16 miejsce no bo inni będący wyżej nie spełniają wymagań ekstraklasy finansowych i organizacyjnych to zostaną wyrzuceni z ligi a sami chcecie aby takie kluby eliminować. Kołtoń chce aby za rok wyrzucić z ligi Widzew, Ruch, Górnik Zabrze jak sytuacja się nie poprawi u nich. |
Cytat:
Z drugiej strony oczywiście chciałbym żeby weszła Nieciecza i ktokolwiek poza KSC. |
Cytat:
|
Weszło:
Cytat:
|
Cytat:
|
Najprościej: niech Termalica jutro wygra z parchatymi, a dziś Flota z Wartą. Robić wszystko, żeby koleżanki a supermarketu pozostały na tym samym poziomie.
|
@Silver
Fajnie będą emocje. Ja chętnie obejrzę takie spotkanie. |
Cytat:
"il professore" zaczyna dzialac. |
No to Flota 3 punkty do przodu i jest na 2.miejscu... Straszne rozczarowanie jeśli chodzi o Miedź. Bardzo ważne mecze Cracovii jutro i za tydzień z Flotą. Grunt, żeby jutro Nieciecza powalczyła przynajmniej o remis.
|
Miedź kolejną dupodajką w 1 lidze.
Obrzezani grają z Miedzią ostatni mecz na wyjeździe i mogą sobie dopisać 3 pkt od razu - jak widać kompletnie im nie zależy. Szkoda Zawiszy ale jeszcze ujdzie w tłumie jak jutro zespół Kazia wbije w supermarkecie 3 brameczki. |
Cytat:
|
Też jestem rozczarowany tym co pokazała Miedź wczoraj. Brałem ich na poważnie a tutaj coś z nimi nie tak. Chyba jednak nie bardzo chcą awansować. Pozostaje nadzieja że Termalica coś urwie dzisiaj parchatym i do meczu u siebie z Zawiszą będą spokojni o awans i się nie wysilą. Może niedoceniana Flota nagle się obudzi? Nie wygląda to dobrze, ale nadzieje są że sąsiadka zostanie tam gdzie jej miejsce czyli poniżej ekstraklasy.
|
Cytat:
W Legnicy nie ma presji awansu, także można się było spodziewać tego że zaczną końcówką odpuszcza mecze. Awans ma być celem numer jeden w przyszłym sezonie o ile Miedzi uda się utrzymać i wzmocnić skład. Widać, że kanalia z drugiej strony Błoń w razie niepowodzenia chce zapewnić sobie szansę gry o Ekstraklasę w barażach, nie wiem czy można tak bez konsekwencji zmienić regulamin rozgrywek w trakcie ich trwania? Śmierdzi to niestety czosnkowym układem. Dziś oczywiście życzę powodzenia trenerowi Moskalowi i jego drużynie, niech ich jeszcze Pawlusiński ujebie :) |
Cytat:
Więc raczej towarzysz czerwony Janusz z tej strony nic nie ugra. |
0:1 dla Termalici :D
|
Cytat:
Bardzo dobra kontra po rzucie rożnym. Jak powiedział komentator: ''na krakowskie tiki taki najlepsze są kontrataki'' :) |
Oby tak dalej!!! Mało ich na stadionie...
|
I w pi*du i wylądował...
|
Nie rusz Kazika bo zginiesz ;)
Jeszcze 45 min czasu żeby wylądowali w ... kałuży. |
...I cały misterny plan też w pi*du :/
|
No niestety, jak się nie wykorzystuje swoich sytuacji to potem się płacze. Termalica chciała, grała ładnie dla oka ale tyle tego było. Cóż poradzić...
|
Ten mecz pokazał, że Polska piłka nie jest czysta. Rzut karny dla Niecieczy nie został podyktowany + sędzia odgwizdał dwa urojone faule gości w sytuacjach, kiedy piłkarze Termaliki wychodzili w sytuacjach sam na sam z bramkarzem. Niby nowa władza w PZPN-ie, a dalej te same dwa kluby są wspierane przez najważniejsze osoby w naszej piłce. Nieciecza została przekręcona jak my z Legią. Już się okazuje, że Boniek, aby pomóc swojemu koledze Filipiakowi zmienia pod koniec sezonu regulamin awansów i spadków, bo Polska Barcelona bez pomocy sędziów i PZPN-u nie będzie w stanie czysto awansować.
|
Pomoc sędziów, to jedno. Czy celowa, czy przypadkowa nie wiem, choć w naszej piłce wszystko jest możliwe. Jednak kolejna rzecz, to fart jaki sprzyjał dziś Pilarzowi. Kilka sezonów fartownie (lub kupiecko) utrzymywali się w Ekstraklasie, do której w podobny sposób awansowali, a teraz zanosi się na powtórkę z rozrywki. Następnie za wałek z Zagłębiem mieli mieć na koniec sezonu odjęte 3pkt. jak się okazuje tę karę anulowano. Zresztą też mi to kara.
|
Pisałem wcześniej, że wystarczy im zabezpieczyć odpowiednie sędziowanie u siebie + 2 kupione mecze w Nowym Sączu i Legnicy i tylnymi drzwiami wejdą do ekstraklasy. Dzisiaj ten patafian z gwizdkiem w 2 połowie każdą piłkę nie tylko sporną interpretował na korzyść garbatych. A numer, który wykręcił w 88 min. kiedy gracz Termaliki zagrywał w polu karnym do kolegi wychodzącego na sam na sam mówi chyba wszystko, że pilnował wyniku. Dziwne (chociaż nie) , że w meczu na szczycie sędziował jakiś mało znany niemota.
|
Termalica: 58 pkt
-Łęczna (D) -Kolejarz (W) -Zawisza (D) -Olimpia (D) -Flota (W) parchy: 54 pkt -Flota (D) -Polonia (D) -Sandecja (W) -Tychy (D) -Miedź (W) Zawisza: 53 pkt -Kolejarz (D) -Olimpia (D) -Termalica(W) -Flota(D) -Polonia(W) Flota: 54 pkt -parchy (W) -Sandecja (D) -Łęczna (W) -Kolejarz (D) -Zawisza (W) -Termalica(D) Zawisza z parchami ma taki sam bilans bezpośrednich spotkań, ale zdecydowanie lepszą różnicę bramek. Termalica z parchami ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań. Flota przegrała z parchami 1-2 w pierwszym meczu. Za tydzień kluczowy mecz. Jeżeli parchy wygrają z Flotą to niestety raczej będzie już pozamiatane. Nie zdziwię się jak Termalica zacznie teraz gubić punkty, a żydy skończą sezon na 1 miejscu. Poza tym nie wiadomo czy taka Flota czy Termalica dostałyby licencję, więc może zdarzyć się tak, że nawet to 4 miejsce da ....om awans. |
Cytat:
Czyli została w grze czwórka - Dolcan i Miedź definitywnie się wyeliminowały, wszystko się może zdarzyć, jednak nadal twierdzę, że Z i C to wygrają. żydzi mają najlepszy terminarz, Flota najgorszy, a T wszystko w swoich rękach. Jeśli chcą wejść to wejdą, jeśli nie to posieją punkty z Z, F i gdzieś jeszcze i skończą na zaszczytnym 3 miejscu. |
Zamiast ich dobic w 1 połowie to dostali 2 bramki i na własne zyczenie oddali 3 punkty.
|
Cytat:
|
Wypada przypomnieć pewne graffiti. Co prawda "Lato" przeminęło ale układy Bońka i naszego lokalnego członka PZPR są wybitnie zaawansowane:
http://i40.tinypic.com/c1g61.jpg |
Cytat:
|
Cytat:
Co do Bońka to w mediach i portalach mówi się jaki to Boniek jest cacy i jaki genialny reformator a jaki Lato był be. Cokolwiek Boniek nie zrobi to Kołtoń, Białoński, Borek spuszczają się jaki to był genialny ruch. Że Boniek największym wygranym Pucharu Polski itp. i jak to Boneik genialnie zrobił. Boniek piernie ale to genialny ruch itp. |
Goździkowa radzi: "Boli Cię głowa? Weź spier.dalaj"
Kiedyś to zrozumiesz, jak działa proces licencyjny w wykonaniu parchów. |
Cytat:
Powodem dla którego Cracovia dziś nie przegrała jest raczej Pilarz, a nie sędzia. Termalica przy lepszej skuteczności wręcz musiała wygrać i pozbawić zwolenników teorii spiskowych wszelkich argumentów, ale ta skuteczność była dziś słabiutka. Moim zdaniem błędy sędziego nie były dziś specjalnie rażące, a sama Termalica pewnie i tak awansuje. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Za nami cała 29 kolejka I ligi. W najciekawszym meczu sąsiadka pokonała zespół Termaliki 2:1. Goście mieli dużo szans aby spotkanie rozstrzygnąć na własną korzyść już w pierwszej połowie ale dobrze bronił - Pilarz. W końcówce spotkania podopieczni Kazimerza Moskala również mieli szansę na wywiezienie punktu z kauflandu, jednak na drodze do szczęścia stanęła poprzeczka, czy niezrozumiała jak dla mnie decyzja sędziego z 88 minuty, kiedy przerwał akcję Niecieczy dopatrując się zagrania niezgodnego z przepisami(?)
Poniżej tabela I ligi po 29. kolejkach obecnego sezonu: http://i39.tinypic.com/fynb74.jpg Zapowiedź spotkań 30. kolejki: http://i39.tinypic.com/5l6w50.jpg Najlepszy wynik dla układu tabeli to remis w Krakowie i zwycięstwo Zawiszy u siebie z Kolejarzem Stróże. Warta aby myśleć realnie o utrzymaniu musi wygrać w Bytomiu i liczyć na potknięcie Stomilu w meczu z Miedzią Legnica. Darmowe i jakże cenne 3 punkty w walce o utrzymanie zainkasuje Sandecja za walkower w meczu z ŁKS-em Łódź. |
prawda jest taka, że dla właściciela Termaliki lepiej będzie przegrać wszystko i dalej promować się w I lidze, na ekstraklasę go nie stać przecież Bruk-bet ma problemy finansowe kumpel co go zwolnili z pracy mówił, że wszystko się wali, bo kasy nie ma także nie łudźcie się, że wejdą do ekstraklasy - brak kasy i te pasiaste ścierki wejdą do ekstraklasy i będą jej pośmiewiskiem. z Wiślackim pozdrowieniem!!!
|
Cytat:
Poza tym stawiam na wygrane Zawiszy i pejsów, a co zrobi Termalica - nie mam pojęcia. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:31. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl