Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   [6. Kolejka] Wisła Kraków - Korona Kielce 17 września, piątek godz. 20:00 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7601)

vote-for-mikey 16.09.2010 21:49

Zaskakująco mało rozmów stricte piłkarskich w piłkarskich wątku.

IMHO optymalny skład prezentuje się następująco:
Jovanić
Czikosz - Cleber - Bunoza - Paljić
Wilk - Jirsak
Rios - Żurawski - Małecki (bo Boukhariego nie miałem jeszcze okazji zobaczyć w meczu)
Brożek Paweł

natomiast skład w jakim jutro zapewne wybiegniemy to, od linii pomocy:
Wilk - Sobolewski
Rios - Żurawski - Boguski
Brożek
czyli tak samo jak z Jagą.

willow 16.09.2010 21:56

Nie sądzę, żeby wybiegło dwóch defensywnych pomocników. Raczej Maaskant postawi na środku pomocy na Sobola i Jirsaka, ewentualnie Sobola i Boukhariego.

Hrluc 16.09.2010 22:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 981291)
Te swoje pseudo polskie realia wyciągnąłeś z TVNu czy innego Gówna Wyborczego?

ja pie**ole... nawet na forum widać, że szykuje się najazd kosmitów na nasz stadion

Wystarczy pooglądać canal+.:).Mniejsza z tym,nie zaśmiecajmy już tego tematu.Żartowałem tylko.Zawsze ludziom mówiłem,że na R22 można przychodzić bez obaw.Co innego Kałuża,ale to osobny temat :)

vote-for-mikey 16.09.2010 22:03

dla mnie gra dwoma defensywnymi przy jednoczesnym wystawieniu czterech napastników to konieczność, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę szybkość naszych stoperów i skrzydłowych i napastników Korony.

Po tym co Sobol prezentuje w tym sezonie moim zdaniem powinien dostać trochę czasu dla siebie na ławce, zdaje się, że gra tylko dlatego, że nosi opaskę. Nie mogę mu zarzucić braku ambicji, ale wytrzymałościowo i szybkościowo to od +/- rundy wiosennej równia pochyła u Radka.

medyk 16.09.2010 22:06

ciagne jutro za sobą nowych 5 kibicow, gdzie mozna kolo stadionu isc na browar przed meczem? w Wislackim klimacie

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hrluc (Post 981056)
Ostatni raz na meczu byłem bardzo dawno temu,więc pytam się jak jest?:).No dobra,żartowałem.Mam nadzieję,że jutro zostaną jeszcze jakieś wejściówki.

a ja mam nadzieje ze nie..

aNouc 16.09.2010 22:39

W ogródku "U Wiślaków" obok hali Wisły, stojąc na przeciw trybuny D (Z Białą Gwiazdą) na prawo, można też wejść do środka. Idąc dalej prosto "Jama" ( w podziemiach, fajny klimat) A jeszcze wcześniej na przeciwko Żabki "Yakuza". A za nią jeszcze jedna knajpa z ogródkiem. Ewentualnie miasteczko studenckie, z którego widać stadion :)
Stricte Wiślackie knajpy jak sama nazwa wskazuje to "U Wiślaków" i "Yakuza" + miasteczko studenckie :D , ogółem w czasie meczu w każdej z tych knajp tak się poczujesz, zresztą nie ma co pisać, ogarniesz temat na miejscu, wszystko jest w odległości przysłowiowych 100 metrów


http://www.youtube.com/watch?v=eCmzWJ5hjwk

moskit 16.09.2010 22:58

dla zainteresowanych : wypowiedzi piłkarzy Korony oraz trenera (buńczuczne) http://www.xn--maopolska-rub.tv/port...-sie-na-wisle/

Micek14 16.09.2010 23:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez moskit (Post 981351)
dla zainteresowanych : wypowiedzi piłkarzy Korony oraz trenera (buńczuczne) http://www.xn--maopolska-rub.tv/port...-sie-na-wisle/

Skoro dla Sasala Piątek to dziwny termin rozgrywania meczów, to ja nie mam pytań.

Wojtas 16.09.2010 23:32

No no Sasal widze z szabelką oj widze ze panowie z wilekiego miasta które sie Kielce zwią ostro napinaja zwieracze mam nadzieje ze popuszą ale oby nie spadl na nas jutro gówniany deszcz :)

jutro gramy i robimy kociol tak zeby zmiesc tych kileckich pokemonów

pilkarze tez sa mocno zmobilizowani ,i tez czuja ten "głod" a oni wiedzą ze na Reymonta zawsze wygrywa Wisła.

to ma byc piekny wieczór ,na pieknym stadionie z pieknym dopingiem!

Wr22acamy!!!!!!!!!!

power1928 16.09.2010 23:38

Myślę, że nasi klepną scyzoryki 2:0 to tyle na temat spiny pana Sasala. Ciekaw jestem czy trener wystawi Marokańczyka bo to jego zaufany człowiek. Ale jakby nie było: BÓJCIE SIĘ CHAMY NA R22 WRACAMY!

moskit 16.09.2010 23:52

Jak na otwarcie walniemy koronie mniej niż 5 to będę zawiedziony:)

tormenthor 17.09.2010 07:11

A ja myślę, że jak się Niedzielan ze 2 razy urwie, to na pewno coś strzeli. Oby tylko nikt nie złapał na nim czerwonej kartki. No i trzeba uważać na Ediego. Jestem cholernie ciekaw tego meczu, ale mam spore obawy.

johny96 17.09.2010 07:12

Orientuje się ktoś może, od której będzie możliwość wejścia na stadion ? (G sektor)

PiotrG 17.09.2010 07:17

Na Sektor G trzeba iść od al. 3 Maja. Jak idziesz od północy (tj od ulicy Reymonta), to musisz przejść ulicą Reymana i podejść później od południa.

julo 17.09.2010 07:19

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/f...ager/plak2.jpg

Proud 17.09.2010 07:20

Piotrze, kolega pyta o której godzinie :)
Chyba jeszcze jesteś zaspany z rana ;)

do johny96: zapewne 3h przed meczem otworzą wejścia.

johny96 17.09.2010 07:20

15 się wybieram, wiec nie będzie problemu z trafieniem, a pierwszy raz na mecz nie idę. Chodzi mi tylko od, której bramy będą otwarte, bo prosto z treningu będę jechać, a i jeszcze jedno, czy ochrona może się burzyć o korki itp, które będę miał w torbie ?

Proud: dzięki ; )

PiotrG 17.09.2010 07:24

Nie doczytałem... No nic.
Cytat:

Chyba jeszcze jesteś zaspany z rana ;)
To prawda, dopiero co wstałem.

SanGin 17.09.2010 07:53

Trochę nie w temacie, ale myslę , że będziecie wiedzieć. Czy za dzieci ( wiek do 6 lat ) płaci się za bilety czy wchodzą za darmo?

PiotrG 17.09.2010 07:58

Za darmo wchodzą dzieci do lat 12
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...z_korona_8270/

krakus76 17.09.2010 08:04

Dzieci do lat 12 wchodzą za darmo.

KOMINEK 17.09.2010 08:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez johny96 (Post 981409)
15 się wybieram, wiec nie będzie problemu z trafieniem, a pierwszy raz na mecz nie idę. Chodzi mi tylko od, której bramy będą otwarte, bo prosto z treningu będę jechać, a i jeszcze jedno, czy ochrona może się burzyć o korki itp, które będę miał w torbie ?

Proud: dzięki ; )

Z korkami nie wejdziesz. Nic, czym mógłbyś teoretycznie rzucić na murawę nie wniesiesz. Swego czasu nawet plastikowych butelek 0, 33 nie można było wnosić.

7 kotów 17.09.2010 08:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez julo (Post 981407)

Przeciez to juz nie jest KOLPORTER ?

sandbender 17.09.2010 08:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez moskit (Post 981351)
dla zainteresowanych : wypowiedzi piłkarzy Korony oraz trenera (buńczuczne)

A gdzie buńczuczne. Ma drużynę, która może mu te trzy punkty zdobyć, my gramy jak drużyna środka tabeli - mówi jak jest. Niedzielan w formie strzeleckiej, szybki był zawsze więc wystarczy postawić autobus w polu karnym i słać dzidy do przodu. Przy szybkości naszych środkowych obrońców i w ogóle naszej obronie taka taktyka spokojnie może wystarczyć.

To czego na pewno nie bierze pod uwagę to R22. Nie było ich tutaj to nie wiedzą co ich czeka.
Dlatego mam nadzieję, że zamiast zapowiadanych 3 punktów przywiozą do Kielc 3 bramki w plecy.

dostuffca 17.09.2010 09:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 981429)
Z korkami nie wejdziesz. Nic, czym mógłbyś teoretycznie rzucić na murawę nie wniesiesz. Swego czasu nawet plastikowych butelek 0, 33 nie można było wnosić.

wg regulaminu znowu nie można wnosić butelek:

1. Zabrania się wnoszenia na Stadion i posiadania na Meczu:
g. butelek, kubków, dzbanów lub puszek, wykonanych z twardego materiału, w tym butelek plastikowych;


http://www.wisla.krakow.pl/pl/stadion/regulamin/

Semper Fidelis 1985 17.09.2010 09:10

Wiadomo juz jaką 18tke wybrał Maaskant ?

kot 17.09.2010 09:14

Cytat:

Bogdan Basałaj: Do kibiców!

Przed pierwszym meczem przy Reymonta 22 prezes Bogdan Basałaj zwraca się z apelem do wszystkich kibiców Wisły Kraków.

Drodzy Kibice,

Po ponad roku wróciliśmy na Nasz Stadion. Oczywiście czeka nas jeszcze wiele pracy i wysiłku, aby obiekt ten w pełni spełniał Państwa oczekiwania, ale myślę, że już dziś możemy mówić o Stadionie na miarę europejskiego formatu. Pragniemy, aby miejsce to stało się sportowym sercem Polski. Nie uda nam się zrealizować tego pomysłu bez Was. Gramy dla Was i z Wami – zawsze tak było.

Dziś jednak Wisła Kraków zwraca się do Was, w możliwie bezpośredni sposób, ze szczególnym apelem. Jesteśmy w Europie i bądźmy jak Europa: zjednoczeni i silni, ale także w poczuciu bezpieczeństwa przekraczajmy kolejne, otwarte granice – nowy stadion Wisły to miejsce dla każdego, każdy może tu być i każdego należy szanować. Gorący, emocjonalny doping, często wzbogacony barwnym widowiskiem i oprawami był i jest od lat znakiem rozpoznawczym Kibiców Białej Gwiazdy. Taki wymiar Waszego dopingowania jest wizytówką naszego Klubu.

Cieszy nas fakt, że Wiślacka Rodzina powiększa się – na trybunach spotkać można całe rodziny z najmłodszymi Kibicami. Dla nich mecz to ogromne przeżycie. W związku z tym apeluję do Was, Drodzy Dorośli Kibice, o powstrzymanie się od wszelkich od wulgarnych przyśpiewek oraz innych nagannych zachowań. Kulturalny doping, który stał się już standardem w Europie, nie wyklucza gorącej i pełnej emocji atmosfery stadionu. Musimy pamiętać, że niewłaściwe zachowania przynoszą negatywne skutki dla całego klubu, którego częścią jesteście. Oficjalne kary, zakazy stadionowe, zły wizerunek marketingowy utrudni nam realizacje projektu jakim jest zapełnienie stadionu. A jest to na pewno nasz wspólny cel.

Idąc w ślad za europejskimi klubami, już niedługo na trybunach przy Reymonta 22 pojawią się stewardzi, którzy będą służyli pomocą i informacją wszystkim Kibicom. Pomogą także dotrzeć na wyznaczone miejsce. Zapewni to przyjemność oglądania meczów przez wszystkich. Pamiętajmy, że poza sektorem G, gdzie nasi najzagorzalsi Kibice będą jak zwykle wspaniale dopingować przeważnie stojąc, nie wszyscy mogą lub chcą stać. Uszanujmy to. Wspierać drużynę można równie mocno siedząc na swoim krzesełku.

Drodzy Kibice,

pięknie napisaliście na stronie SKWK: „Szanuj swój Dom”. Dziękujemy Wam za to. Chcemy, aby na stadion przychodziło jak najwięcej osób. W związku z tym zwracam się do Was z wielką prośbą o dotrzymanie słowa.

Bogdan Basałaj
Prezes Zarządu Wisły Kraków SA

Popieram ten apel prezesa Basałaja w 1906 %, podobnie, jak i prośbę SKWK. Szanujmy swój dom czyli szanujmy także wszystkich jego mieszkańców. Trzymajmy się razem a srających na własne gniazdo, usuwajmy wspólnie i bezceremonialnie. Marzę od dawien dawna, aby wreszcie wykazać naszą wyższość i odmienność od innych. Nie dorównujmy już nigdy więcej w dopingu Cracovii czy innym postkomunistycznym przyśpiewkom kibicowskim. Wisła to My a My to Pany i Mistrzowie, czyli elita :-) tego kraju i miasta i na nas spoczywa wprowadzenie Polski piłkarskiej oraz kibicowskiej do Europy.

Ps. nasi przodkowie, idąc na bój nie jeden, na ustach mieli Bogurodzicę a nie Odę do Lucyfera, zakraszaną przekleństwami. Odwaga i siła nie mają nic wspólnego z przekleństwami czy chamstwem pospolitym. Chcesz być lepszy od Pasiaka czy innego Scyzora, to nie klnij tak jak oni, tylko wskaż mu jego miejsce w szyku a swojemu po szalu, podaj rękę. Gniazdowy powinien po konsultacji kibicowskiej, usunąć z repertuaru dopingu tzw. "elementy" w dosłownym tego słowa znaczeniu :-D

julo 17.09.2010 09:35

@7 kotów, masz racje, ale wtopa. :D

budka 17.09.2010 09:39

Najwyższy czas wyeliminować wulgarne przyśpiewki z repertuaru kibiców Wisły....
Równajmy do najlepszych ,a nie do "panienek zza Błoń"...

tormenthor 17.09.2010 09:45

Więcej kibiców na stadionie, to większe przychody dla klubu, które to z kolei powinny wpływać na lepszy poziom sportowy drużyny. Fajnie by było, gdyby Kraków, jako stolica polskiej kultury, pokazał, że można wspierać swoją drużynę zachowując odpowiedni poziom.

Śmiem twierdzić, że w zeszłym sezonie los nas pokarał samobójczym golem Jopa i utratą mistrzostwa, właśnie przez to, że w trakcie fety na rynku w 2009, zamiast wielkiej radości i celebrowania sukcesu, wylewane były olbrzymie pokłady nienawiści w stronę Legii, Lecha czy Cracovii. Byłem wówczas zniesmaczony, zażenowany, że ta banda krzyczących, zakompleksionych dzieciaków mieni się kibicami Wisły. Może warto zmienić coś w tej materii. Może SKWK powinno zapoczątkować pracę u podstaw - tzn. nauczyć dzieciarnię i dresiarstwo kulturalnego dopingu.

tofik 17.09.2010 10:03

Korona niby ma szybkiego Niedzielana, ale oni nie za bardzo lubią grać kontrę. Wiadomo, że jak odbiorą piłkę to z Niedzielanem wyjdzie im to naturalnie bo strzelą dzidę w przód na walkę. Ale oni wolą dominować w spotkaniu, bo mają równie słabą obronę co my. A dominować w Krakowie nie będą.

Trzeba naciskać na nich, posiadać piłkę, niech biegają i popełniają błędy w obronie. Druga sprawa Małkowski to jest straszny szmaciarz. W Polsce jeszcze nie wyrobił sobie marki, bo i ofensywni zawodnicy słabi, nie miał go kto sprawdzić. Jednak dobrze pamiętam jego występy ze Szkocji i to było pośmiewisko.

Edson 17.09.2010 10:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 981483)
Korona niby ma szybkiego Niedzielana, ale oni nie za bardzo lubią grać kontrę. Wiadomo, że jak odbiorą piłkę to z Niedzielanem wyjdzie im to naturalnie bo strzelą dzidę w przód na walkę. Ale oni wolą dominować w spotkaniu, bo mają równie słabą obronę co my. A dominować w Krakowie nie będą.

Trzeba naciskać na nich, posiadać piłkę, niech biegają i popełniają błędy w obronie. Druga sprawa Małkowski to jest straszny szmaciarz. W Polsce jeszcze nie wyrobił sobie marki, bo i ofensywni zawodnicy słabi, nie miał go kto sprawdzić. Jednak dobrze pamiętam jego występy ze Szkocji i to było pośmiewisko.

Chyba żartujesz, my mamy jedną z najgorszych defensyw w lidze, a Korona odwrotnie. Kuzera jest lepszy od Cikosa, Hernani lepszy od Clebera, Stano lepszy od Bunozy, a Mijailović lepszy od Paljicia/Pietii. Ja w tym meczu liczę na Boukhariego, Riosa i Wilka. Oczekuję także od Pawła Brożka, że zacznie grać jak dawniej. Jeśli uda nam się zdominować środek pola to szansa na zwycięstwo jest.

_gilardino_ 17.09.2010 10:19

A gdzie nie ma wulgarnych przyśpiewek? Nawet w Anglii, której przykład tak lubicie dawać się zdarzają.
Niektórzy by chcieli żeby na R22 przychodzili ludzie w garniturach i nie wstawali z krzesełek podczas meczu.

avangarda 17.09.2010 10:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tormenthor (Post 981468)
Więcej kibiców na stadionie, to większe przychody dla klubu, które to z kolei powinny wpływać na lepszy poziom sportowy drużyny. Fajnie by było, gdyby Kraków, jako stolica polskiej kultury, pokazał, że można wspierać swoją drużynę zachowując odpowiedni poziom.

Śmiem twierdzić, że w zeszłym sezonie los nas pokarał samobójczym golem Jopa i utratą mistrzostwa, właśnie przez to, że w trakcie fety na rynku w 2009, zamiast wielkiej radości i celebrowania sukcesu, wylewane były olbrzymie pokłady nienawiści w stronę Legii, Lecha czy Cracovii. Byłem wówczas zniesmaczony, zażenowany, że ta banda krzyczących, zakompleksionych dzieciaków mieni się kibicami Wisły. Może warto zmienić coś w tej materii. Może SKWK powinno zapoczątkować pracę u podstaw - tzn. nauczyć dzieciarnię i dresiarstwo kulturalnego dopingu.

Z większością Twojego posta się zgadzam. Powinno być kulturalnie. Zauważ, że Wisła w porównaniu do innych polskich drużyn ekstraklasowych ma naprawdę w miarę doping kulturalny. Na Cracovię się śpiewa na derbach, na meczach z ich zgodami (mniej niż na derbach) no i na fetach. Na Legię dużo dużo mniej.
Co do fety ad.2009 - ten tytuł wywalczony został w bólach, szala na naszą korzyść przechyliła się dopiero w ostatnich kolejkach. Marsz na Rynek i śpiewanie ze "legła Warszawa" czy też retoryczne pytanie "Gdzie Twoje berło?" uważałem za wyraz radości po takim ciężkim sezonie, oczywiście mogło tego być mniej, ale radość po tytule była przeogromna. Skoro śpiewali prawie wszyscy, to wszyscy są zakompleksieni? Ja śpiewałem z radości.
Trudno wyplenić ze stadionu hymn kibiców: "PZPN, PZPN..." i ja się nie dziwię, PZPN to banda matołków. Zauważ, że wśród wulgaryzmów na Wiśle, oprócz tego 'hymnu', na normalnym meczu spotkasz chyba tylko jedynie ku*we w "gola, gola, gola..."

spirit 17.09.2010 10:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez siuśmajtek (Post 981503)
Zauważ, że wśród wulgaryzmów na Wiśle, oprócz tego 'hymnu', na normalnym meczu spotkasz chyba tylko jedynie ku*we w "gola, gola, gola..."

Byłeś na meczu z Polonią Bytom? Tylu wrzut już dawno nie slyszałem na meczu.

johny96 17.09.2010 11:03

Tak, zgadzam się na meczu z Polonia było mnóstwo wrzut, ale wg mnie to jest taki mały smaczek meczów. Oczywiście powinnismy ograniczyć wulgaryzmy, ale nie je wyeliminować.

tupet 17.09.2010 11:05

A może wiecie czy jakieś osoby:> będą mie pod stadionem bilety do sprzedania ja mam ale braciszek wrócił a że jestem z poza Krakowa więc niemam jak dziś rano zakupi:-/

johny96 17.09.2010 11:09

Prawdopodobnie koniki będą stać, ale nie jestem pewien. zobacz w dziale bilety może ktoś będzie chciał sprzedać.

tupet 17.09.2010 11:12

A dzięki ślicznie dozoba na meczyku

aNouc 17.09.2010 11:42

Bilety są w Wiślackim Świecie cały czas, jak masz czas to teraz podjedz pod Reymonta, przed meczem też coś powinno być


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl