Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7374)

flamengista 09.07.2010 21:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 931762)
Coś o tym jak zaciąg Legii cudzoziemskiej sobie radzi

http://sport.wp.pl/kat,32284,title,S...wiadomosc.html

My za to możemy się pochwalić honorową porażką z rezerwami Haannoveru, które właśnie rozpoczęły przygotowania do sezonu...

W dodatku Dolcan to silny przeciwnik. Liga będzie z pewnością ciekawsza.

SpoXsteR 09.07.2010 21:19

W takim badz razie prosze o podanie nazwisk pilkarzy ktorzy najczesciej wybiegaja w 1 skladzie Hannoveru... porownam to sobie z zawodnikami ktorzy wystapili przeciwko Wisle
nie wiem, zwykla ciekawosc..

AYALA 09.07.2010 21:27

na pewno wzmocnienia Legii robią wrażenie, jednak nie wszyscy obcokrajowcy sie aklimatyzują w naszym kraju np. taki Chiacu grał u nas piach a w Rumunii sobie całkiem radzi

crazykaro 09.07.2010 21:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 931839)
W dodatku Dolcan to silny przeciwnik. Liga będzie z pewnością ciekawsza.

:lol: Pewnie lepszy od Hannoveru

kreseq 09.07.2010 21:32

Trzeba poczekac do 3-4 kolejki ekstraklasy i dopiero potem oceniac nowych, jak i caly sklad i przygotowanie.

Wszystkie zespoly ostatnio dostaja w dupe w sparingach ale wiemy jakimi prawami sie zadza takie mecze.

Filippo123321 09.07.2010 22:54

Grają jak grają, ale trzeba przyznać, że ten Dong ma naprawde potencjał, a technicznie prezentuje sie znakomicie, co widzę jego bramkę to piękniejsza.

Jeśli Skorża na niego postawi, to kto wie czy to nie on będzie decydował o sile ofensywnej Legii.

SĘDZIA ZGRED 10.07.2010 08:16

Co do Legii i przegranego jej sparingu z Dolcanem, to wydaje się że póki grali zawodnicy ściągnięci z zagranicy czyli do przerwy to było 2:0 czyli wszystko zgodnie z planem... a po przerwie kiedy nastąpiła wymiana ogniw na polskie to wszystko zaczęło się sypać, może coś koledzy z Wa-wy coś więcej powiedzą na temat sparingu swojej drużyny jak się Ci nowi zawodnicy prezentują...

0 22 10.07.2010 10:23

Bramkarz się zakiwał z dwoma Dolcanowcami i klops na 2-1.

kreseq 10.07.2010 10:31

Pomijajac fatalne zachowanie bramkarza we wspomnianej powyzej akcji, nowi zaprezentowali sie dosc dobrze.
Fajna bramka Donga, cieszy ze w perspektywie przeciagajacej sie kontuzji Cziniego, problemow Mezengi i totalnego nieporozumienia w postaci Koseckiego, ktos te bramki bedzie strzelal ;)

Pan Wentyl zaliczyl asyste i bramke z wolnego, jak na niego to juz cos.
Fajnie kilka razy zakrecil zawodnikami Cabral. Ogolnie wspolprace Cabral-Manu-Iwanski wygladala niezle.

Trzeba poczekac do sezonu. W sumie nowy zespol+trener wiec jesli nie zgraja sie chociaz troche w meczach we Francji, to poczatek sezonu bedzie ciezki. Jednak jak to wszystko zachwyci ( a mam nadzieje ze tak sie stanie w miare szybko ) to bedzie ok.

Mario Nh 11.07.2010 09:55

Te piłki i tak ładnie się prezentują w porównaniu do poprzedniego modelu.

FraMat 11.07.2010 10:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ktulu (Post 930481)
Trochę o ekstraklasie, trochę ogólnie o bolączkach polskiej piłki, w każdym razie ciekawy wywiad z Bońkiem:
http://www.naszeligi.pl/aktualnosci-...lka-umiera.htm

faktycznie ciekawy wywiad, ale Boniek nie do końca ma rację. Na przykład mówiąc:

Cytat:

Poza tym, popełniamy szalone błędy. W ostatnich kilkunastu latach utopiliśmy morze pieniędzy łożąc na piłkarskie szkoły mistrzostwa sportowego. Te środki mogły być zupełnie inaczej spożytkowane. Dla mnie jest oczywiste, że gdy chcę zgłębiać tajniki wiedzy, to idę do szkoły, a gdy chcę się nauczyć gry w piłkę, to idę do klubu. Klub jest miejscem, w którym się szkoli, gra w piłkę, wspólnie przeżywa porażki i przygotowuje do następnego meczu. Natomiast my wymyślamy systemy takie, że na terenie województw prezesi okręgowych związków piłki nożnej mają jakąś kasę, dysponują nią, zatrudniają znajomków jako nauczycieli. Te pieniądze powinny być przeznaczone dla klubów, na premie dla tych, które mają najlepiej zorganizowaną pracę z młodzieżą
Tu akurat Boniek nie ma racji. Tak zbudowano szkolenie młodzieży we Francji. I to działa. Chłopcy mieszkają w szkole, uczą się i trenują. Tam są obserwowani przez skautów i w odpowiednim momencie przenoszeni do klubów...

Wojtas 11.07.2010 23:07

Nieznacie corocznego "systemu"polskich pilkarzy

Oni pierwsze 5-6 kolejek sa zmeczeni obozami ,potem jest "wystrzal" formy w postaci 2-3 lepszych meczy ,a ostatnie kolejki to juz męki rundy i byle do grudnia.
Polski sytstem myslenia,szkolnictwo ,i wszytsko to co jest zwiazane z piłka nożna jest chore.

kreseq 12.07.2010 09:39

Ciekawe co sobie Wojciechowski pomyslal :D Widac nie kazdy jest Nowakiem ;)

Joel Tshibamba nadal nie podpisał umowy z Legią. Piłkarza z Konga chcieli ostatnio pozyskać działacze Lecha i Polonii. Wiadomo, że Tshibamba na pewno nie przeniesie się na Konwiktorską i już odrzucił ofertę z tego klubu. "Skontaktował się z nami jeden z polskich menedżerów i proponował transfer Joela do Polonii.
Porozmawialiśmy z Joelem i uznaliśmy, że ta oferta nas nie interesuje. Nie chcę się wypowiadać na temat transferu do Legii, bo ciągnie się to już bardzo długo, ale mogę powiedzieć, że na sto procent Tshibamba nie przejdzie do Polonii. Chcemy, by trafił do klubu czołówki polskiej ekstraklasy" - mówi PS Adrian Aliaj, albański menedżer napastnika Arki.

Krissu 13.07.2010 19:11

Cytat:

Zarząd Legii Warszawa podjął decyzję o anulowaniu 14 zakazów stadionowych wydanych przez klub - poinformowano w specjalnym komunikacie.

Utrzymany został jedynie zakaz w stosunku do jednej osoby.

Poniżej treść komunikatu:

"Zarząd informuje, że zaakceptował co do zasady propozycję SKLW dotyczącą programu lojalnościowego, którego działanie dla jego uczestników obniży cenę biletów jednorazowych na mecze I. kategorii.

Zarząd Klubu podaje dla porządku, że:

1. W dniu 5 maja 2010 przywrócony został, jako oficjalny, herb z 1957 roku.

2. W dniu 6 czerwca 2010 aktywowane zostały ponownie karty kibica (dotyczy to w sumie 15 osób), zablokowane wcześniej bez formalnego zastosowania wobec tych osób zakazu klubowego. Osoby te mogą bez przeszkód nabywać karnety bądź bilety na mecze rozgrywane w nowym sezonie rozgrywkowym.

3. Jeszcze w ubiegłym roku zostały uzgodnione z przedstawicielami SKLW pełne teksty Porozumień w sprawie:
- warunków i zasad przygotowywania i organizowania kibicowskich opraw meczowych w czasie meczów u siebie z udziałem Drużyn Klubu
- warunków i zasad udziału zorganizowanych grup kibiców Legii Warszawa w meczach wyjazdowych Drużyn Klubu.

Oba te dokumenty mogą być w każdym momencie podpisane.

4. W czerwcu 2010 r wznowione zostały rozmowy mające na celu zakończenie protestu grup kibiców reprezentowanych przez SKLW

5. Jedynym - od początku rozmów - wymogiem, jaki Klub stawia przed grupami kibiców reprezentowanymi przez SKLW jest przestrzeganie przepisów opisanych w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych, przepisów ogólnie obowiązującego prawa, przepisów regulaminu stadionowego, przestrzeganie odpowiedniej kultury zorganizowanego dopingu i zaprzestanie działań szkodzących ekonomicznemu interesowi Klubu".
To jak, kochani Legioniści, będzie z tymi kibicami na stadionie, o którym zawsze marzyliście? :>

emj10 13.07.2010 19:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 933845)
To jak, kochani Legioniści, będzie z tymi kibicami na stadionie, o którym zawsze marzyliście? :>

A jak ma być? Będzie to samo co było :P
Choć SKLW pali się grunt pod nogami, to jednak Walterowi wymiana kibiców na tych "zamożnych" nie powiodła się co oznacza, że kabaret będzie trwał nadal, a frekwencja wyniesie nie więcej niż 10 tys. średnio. Tyle.

Buziek_LG 13.07.2010 19:38

W jaki sposób SKLW pali się grunt pod nogami?

@Krissu:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez SKLW

- dążenia do opcji zerowej jako zakończenia konfliktu – ma ona polegać na tym, że obie strony wycofują wszystkie sprawy sądowe oraz inne działania będące bezpośrednim następstwem konfliktu – np. zakazy klubowe przyznane np. za wnoszenie transparentów związanych z protestem, a nie łamanie regulaminu stadionowego, czy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, zaprzestania szkalowania kibiców z jednej strony oraz akcji protestacyjnych z drugiej, itp.


A tak po za tym to KP zrobiło niezwykle cwaną rzecz. Ogłosili zdjęcie zakazów, ale nie wypowiedzieli się na temat anulowanych kart kibica. Ot polityka.

0 22 13.07.2010 19:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Buziek_LG (Post 933861)
W jaki sposób SKLW pali się grunt pod nogami?.

Pewnie w taki, że KP sprzedało 4 tys karnetów na ponad 25 tys miejsc i od oświadczenia SKLW zależy czy skończy się na 5 tysiącach czy na... 15 tysiącach.


:)

Krissu 13.07.2010 20:00

Buziek:

Nie śledzę na bieżąco sytuacji na Legii, ale zdaje mi się, że to oświadczenie miało miejsce kilka dni temu. ITIowcy znieśli zakazy dziś.

I jeszcze jedno pytanie do Legionistów:
Tą jedną osobą, która jest nadal objęta zakazem jest Staruch?

Buziek_LG 13.07.2010 20:08

Ja nie jestem legionistą ale tak tą osobą jest Staruch(a tak przynajmniej twierdzi mój znajomek z Warszawy). A zniesiono jedynie zakazy klubowe(których było 15) natomiast nie aktywowano unieważnionych kart kibica(około 30 szt.) nie wycofano spraw z powództwa cywilnego jakie klub wytoczył poszczególnym kibicom itd, do opcji zero od której stowarzyszenie uzależnia podpisanie porozumienia jeszcze troszkę brakuje.. Generalnie KP zrobiło ruch na chwilę przed podpisaniem porozumienia(które rzekomo ma byc ostatecznie uzgodnione w ciągu tygodnia-dwóch, brakuje jedynie zgody co do cen biletów oraz brak zgody na zapis o karach za nielegalne nękanie kibiców przez pracowników klubu lub firm wynaętych) tak by móc się prezentowac jako wygrani w tej wojence. Jednak pozostało im do zrobienia jeszcze kilka spraw.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 933872)
Pewnie w taki, że KP sprzedało 4 tys karnetów na ponad 25 tys miejsc i od oświadczenia SKLW zależy czy skończy się na 5 tysiącach czy na... 15 tysiącach.


:)

Domyślam się że jest to ironia. ;]

emj10 13.07.2010 20:17

Oczywiście, że to nie Staruch. On ma zakaz sądowy. Natomiast Braun ma anulowaną KK i raczej za czasów ITI na stadion nie wejdzie za...

TO

http://m.onet.pl/_m/1d498c3f601e0ffe...0ff17,14,1.jpg

Buziek_LG 13.07.2010 20:20

Może byc tak jak ty mówisz bo ja pytałem tylko czy ich(wasz?) gniazdowy ma jeszcze zakaz

emj10 13.07.2010 20:36

Ma sądowy na pewno na wyjazdy, ale może po "Jeszcze jeden" rozszerzyli mu na Ł3.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 933872)
Pewnie w taki, że KP sprzedało 4 tys karnetów na ponad 25 tys miejsc i od oświadczenia SKLW zależy czy skończy się na 5 tysiącach czy na... 15 tysiącach.


:)

Wiem, że najłatwiej ironizować, ale dobrze wiesz że ostatnie "pokojowe" działania KP stawiają ich w dużo lepszym świetle niż było wcześniej. Inicjatywy takie jak "niekumaci" nie przywrócą z pewnością dopingu, ale mogą zaktywizować część ludzi, które nie opowiadają się po żadnej ze stron. Jak już pisałem wcześniej nie sądzę, żeby się dogadali, bo tak naprawdę ITI przeżyje bez dopingu, a stadion będzie zapełniało sukcesywnie kolejnymi grupami widzów z "Mam talent", czy "Tańca z gwiazdami" rozdając darmowe bilety.

Krissu 13.07.2010 20:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 933900)
Inicjatywy takie jak "niekumaci" nie przywrócą z pewnością dopingu

Tzn jakie?

Buziek_LG 13.07.2010 20:52

Niekumaci to niezależna od SKLW nowopowstała grupa kibicowska, żekomo ma inicjowa doping na stadionie jeśli NS nie wrócą www.niekumaci.com wejdźi sobie poczytaj

Krissu 13.07.2010 20:56

http://niekumaci.civ.pl/images/site/zabcia.png

O żesz...

:lol::lol::lol::rotfl::rotfl:

Angmir 13.07.2010 20:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 933922)
http://niekumaci.civ.pl/images/site/zabcia.png

O żesz...

:lol::lol::lol::rotfl::rotfl:


Widzisz te ich flagi na stadionie ;p , albo lepiej na ustawkach z innymi kibolami (LEgii :) )

tofik 14.07.2010 15:16

A ja chciałbym pogratulować Legii oficjalnej strony. Widać, że się starają no i dział video też uaktualniają nawet bzdurami typu video z treningu. Tak trzymać :)

Buziek_LG 14.07.2010 16:52

W nawiązaniu do wczorajszej rozmowy



Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa wręczyło dziś klubowi pismo z propozycją publicznego spotkania i sfinalizowania rozmów na temat porozumienia. "Z radością witamy publiczne deklaracje Prezesa, które padły w jego ostatnim oświadczeniu, ze szczególnym uwzględnieniem zdecydowanej woli obniżki cen pojedynczych biletów i wprowadzenia pakietu lojalnościowego proponowanego przez SKLW" - napisali kibice. Poniżej prezentujemy całe oświadczenie SKLW.

"W dniu dzisiejszym klub otrzymał pismo SKLW, w którym doceniamy gest Zarządu KP Legia, jakim była wczorajsza decyzja o zdjęciu niesprawiedliwie nałożonych zakazów stadionowych kibicom naszego klubu. Podobnie, z radością witamy publiczne deklaracje Prezesa, które padły w jego ostatnim oświadczeniu, ze szczególnym uwzględnieniem zdecydowanej woli obniżki cen pojedynczych biletów i wprowadzenia pakietu lojalnościowego proponowanego przez SKLW. Jak wielokrotnie deklarowaliśmy, obok wycofania logo z roku 2006 i powrotu do herbu z 1957, kwestia cen pojedynczych biletów była naszym najważniejszym, choć oczywiście nie jedynym, postulatem. Zawsze podkreślaliśmy, że bardzo istotną sprawą jest danie możliwości kibicowania naszej drużynie osobom małoletnim, młodym oraz nisko uposażonym.

Uważamy, że piętrzące się nieporozumienia i rozbieżności w internetowej wymianie oświadczeń, stan rozmów oraz wspomniane wyżej gesty KP dają dobrą okazję do pierwszej publicznej próby sfinalizowania porozumienia na otwartym spotkaniu, w obecności wszystkich zainteresowanych kibiców Legii Warszawa. Zapraszamy więc Prezesa Kosmalę i przedstawicieli KP na takie spotkanie. Stowarzyszenie będzie reprezentował jego rzecznik oraz uczestnik dotychczasowych negocjacji – Michał Wójcik. Jesteśmy otwarci na techniczne ustalenia dotyczące czasu i miejsca.


W związku z ostatnim komentarzem Pana Kosmali, który ukazał się przed decyzją w sprawie zakazów, tytułem sprostowania:

1. Podkreślamy, że nasz wcześniejszy komunikat był odpowiedzią na publikację przez KP "porozumień" z jesieni 2009 jako finalnych uzgodnień, a nie relacją z ostatniego spotkania SKLW-KP, jak pisze Prezes.

2. Z tego powodu nawiązanie do przebiegu spotkania pojawiło się tylko i wyłącznie w kontekście wątku flagi OFMC oraz kontynuacji tematu Piotra Staruchowicza z informacją, że w żadnym wypadku nie wejdzie na stadion przed orzeczeniem sądu, mimo iż w Polsce obowiązuje domniemanie niewinności. Pozostało do omówienia szereg merytorycznych kwestii, stąd SKLW dało wyraz zdziwieniu koncentracji na tych dwóch wybranych tematach, zwłaszcza że temat flagi można było, podobnie jak wcześniej, zamknąć niezrozumiałą opinią że jest polityczna, a nie patriotyczna (mimo, że komunizm jest sprzeczny z konstytucją i jego zwalczanie jest uprawnione w identycznym stopniu jak nazizmu), nie próbując dyskredytować OFMC. W tym miejscu informujemy, że grupa ta w żaden sposób nie dawała, i nie daje, podstaw do wątpliwości związanych z wyznawanym światopoglądem, a jej przedstawiciele po opiniach Prezesa, mimo wysiłków, nie znaleźli ani jednego źródła zawierającego jednoznaczne przypisanie hasła Better Dead Than Red hitlerowcom – wszędzie występują wyłącznie spekulacje. Natomiast wszelkie dostępne źródła, jako pewnik podają fakt używania tego hasła przez amerykańskich antykomunistów głównie o poglądach republikańskich.

3. Rzecz najważniejsza - cieszy nas, że Pan Prezes poinformował niezorientowanych kibiców, na jakie tematy są prowadzone rozmowy (osoby obecne na spotkaniu potwierdzają, że ostatnie oświadczenie zawiera prawdziwą listę omawianych zagadnień), gdyż dowodzi to nieprecyzyjnej informacji podanej kibicom przez KP, poprzez publikację projektów porozumień 06.07. bez komentarza, co sugerowało, że jest to wynegocjowane porozumienie zawierające zamkniętą listę spraw będących przedmiotem rozmów. Tymczasem sam Prezes wymienił konkretne kwestie, które wciąż są omawiane, czy też mają być "rozpatrzone". Dotyczy to zresztą również wspomnianych projektów, które, inaczej niż twierdzi w oświadczeniu, miał "jeszcze raz przeczytać" i wrócić do tematu. Zwłaszcza, że projekt porozumienia dotyczący funkcjonowania kibiców na stadionie Legii dotyczył jeszcze… trybuny Krytej, a nie nowej „Żylety”. Komentarz Prezesa dowodzi też, że nie są prawdą insynuacje przewijające się w głosach internetowych zwolenników dotychczasowych działań KP, że SKLW wciąż stawia nowe postulaty niezwiązane z funkcjonowaniem ruchu kibicowskiego na nowym stadionie - np. w sprawie jakichkolwiek finansowych oczekiwań wobec klubu lub sprzedaży pamiątek - i tak właściwie "nie wie, czego chce". Gdybyśmy takiej informacji udzielili my, nie miałaby ona znaczenia bez jednoznacznego potwierdzenia przez przedstawiciela KP.

W nadziei, że nasze spotkanie z Prezesem Kosmalą zakończy nie tylko problemy z przerzucaniem się oświadczeniami w internecie, ale być może również konflikt między zorganizowanym ruchem kibicowskim Legii Warszawa, a władzami klubu, zapraszamy wszystkich zainteresowanych. O szczegółach spotkania poinformujemy we wspólnym komunikacie z KP, o ile Pan Prezes przyjmie naszą propozycję.

0 22 14.07.2010 17:13

W nadchodzącym sezonie będziemy mieli identyko krój strojów jak Wy. Widać już nie tylko nas addidas traktuje po macoszemu :)

http://www.legia.com/www/images/NL072010/35.jpg

emj10 14.07.2010 17:20

Ja bym powiedział, że działa to w drugą stronę. Wzór strojów Legii był już znany od ponad miesiąca, a Wisła podpisała umowę z Adikiem stosunkowo niedawno i dostała... ten sam wzór co ma Legia.

Co do oświadczenia, to nie uwierzę jak nie zobaczę koparek na stadionie :)

Buziek_LG 14.07.2010 17:28

My niestety też będziemy miec identyczne stroje jak Legia(i setki innych klubów na świecie), mam nadzieje ze adidas wywiąże się z umowy i stworzy linię "Lechia Gdańsk" lub chociaż odda nam naszą zieleń bo to co widziałem na zdjęciach z prezentacji/sparingów nie przypomina koloru w jakim Lechia występuje od kiedy pamiętam

dla porównania
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:g...4490001098.jpg http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:i...tacja_470.jpeg

wiertar 14.07.2010 17:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Buziek_LG (Post 934407)
My niestety też będziemy miec identyczne stroje jak Legia(i setki innych klubów na świecie), mam nadzieje ze adidas wywiąże się z umowy i stworzy linię "Lechia Gdańsk" lub chociaż odda nam naszą zieleń bo to co widziałem na zdjęciach z prezentacji/sparingów nie przypomina koloru w jakim Lechia występuje od kiedy pamiętam

dla porównania
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:g...4490001098.jpg http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:i...tacja_470.jpeg

Lechia bez biało-zielonych pasów?? jakoś sobie nie potrafie tego wyobraźić... Zawsze wasze koszulki uznawałem za jedne z najładniejszych w ogóle..

hal 14.07.2010 18:27

Ten kolor Lechii przypomina mi trochę stroje z połowy lat 80-tych,tylko że wtedy Lechia miała tylko dwa komplety strojów i ten zielony był tak sprany.

Aleks 14.07.2010 19:30

Jagiellonia jest na zgrupowaniu w Słowenii i nie przegrała żadnego meczu. Zremisowała tylko z mistrzem Turcji, po bardzo dobrej grze. A dzisiaj wygrała z 5 zespołem Championship Leicester City ;)

http://www.jagiellonia.pl/aktualnosci.php?a=7717

oby to się przełożyło na ligę

skttrbrain 14.07.2010 23:25

Z moich prywatnych spostrzeżeń, to wydaje mi się, że teraz jest ostatni moment, żeby SKLW nie przegrało totalnie już przegranejwojny z ITI. Muszą zawrzeć rozejm na niekorzystnych warunkach, albo za dwa lata nikt nie będzie o nich pamiętał. Jasne, 4-6k karnetów to mało. Ale dla ITI która przetrwała naprawdę ciężkie 'przedstadionowe' czasy, to wystarczająco. To daje średnią imo 8-10k ludzi co mecz na stadionie, na Wisłę, Lecha, Widzew lekko przyjdzie powyżej 10k ludzi, jeśli L będzie nieźle grać, a tak można z dużym prawdopodobieństwem przyjąć. W pierwszym sezonie ITI potraktuje taki wynik jako sukces, pewnie na tyle liczą. Ewentualne MP czy gra w pucharach w 2011 roku to już aktywizacja 'nowych kibiców', przekonanych co do ITIowskiej wizji kibicowania i 10k sprzedanych karnetów lekką ręką. Niestety, jak dla mnie kibole L są przegrani od momentu, kiedy to ITI doczłapało się do czasu z nowym stadionem. Teraz nie jesteście temu klubowi w ogóle potrzebni, ba, nawet niewskazane jest żebyście dalej kibicowali na stadionie. Od tego sezonu ITI zrobi to, o czym gadało latami - wychowa sobie nowych ITIpodobnych kibiców. Smutne to.

btw. u nas najprawdopodobniej jutro zostanie sprzedany ostatni karnet przeznaczony do sprzedaży. Tym samym Lech sprzeda 12k karnetów na 3 pierwsze mecze i śmiało można założyć, że na nowy stadion z 15k pęknie :)

krwawy 15.07.2010 05:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 934639)
Z moich prywatnych spostrzeżeń, to wydaje mi się, że teraz jest ostatni moment, żeby SKLW nie przegrało totalnie już przegranejwojny z ITI.

Jakby SKLW przegrywało tą wojnę toby nie było ustępstw ze strony ITI, mediacji ze strony miasta i polityków. Walter ma pełne gacie bo sprzedali tyle karnetów co na stary stadion, Kosmala chyba z miesiąc temu zapowiadał że już żadnych mediacji nie będzie... Myśleli że z nowym stadionem, transferami i kampanią truskawkową będą nowi kibice jednak się przeliczyli bo nie ma kolejek jak na Lecha. Jest chyba szansa na porozumienie ale ze strony ITI to mnie już nic nie zdziwi.

ToTylkoJa 15.07.2010 05:55

skttrbrain nie zgadzam się z Tobą w tej kwestii, że to SKLW przegrywa wojnę z ITI. Tak jak napisał wyżej krwawy, to iti ma pałne gacie i to oni co rusz idą na ustępstwa (herb, zdjęte zakazy itp) które mają sprawic, że będzie porozumienie. Doskonale wiedzą o tym, że żadne pieniądze włozone w marketing i promowanie drużyny na mieście nie przyniosą takiego samego (dobrego) efektu, jak powrót na Ł3 dopingu, opraw i samej promocji Legii przez SKLW i inne grupy kibicowskie.

rw88 15.07.2010 07:08

Dokładnie. I jednocześnie ITI-owcy chcą zrobić tak, żeby wyglądało, że "wyszło na ich", to oni wyszli z ostateczną propozycją. Dowiedzieli się, że SKLW chce wyjść z konkretną propozycją do nich, to chcąc uprzedzić ich ruch wydali oświadczenie że zgadzają się na propozycje kibiców. A samo stowarzyszenie - przyznam - świetnie ich skontrowało, wygłaszając propozycję publicznego podpisania dokumentów i zakończenia protestu, ruch świetny - teraz to Kosmala jest w szachu. Mimo wszystko trudno mi sobie wyobrazić, że ewentualna zgoda będzie tam trwała wiecznie, moja prognoza jest taka - SKLW zrobi teraz atmosferę, przywróci z czasem dawną modę na Legię, napełni portfele ITI, a Ci mając przyciągniętych nowych fanów powoli będą ich punktować jakimiś durnymi, naciąganymi regulaminami. Z drugiej strony trzeba wziąć pod uwagę, żę SKLW też swój rozum ma (obecne negocjacje tylko to potwierdzają) i łatwo się wyrolować nie dadzą. Mnie dziwi ogólnie takie podejście ITI, mając tak wielki stadion można spokojnie pogodzić interesy grup Ultras, dopingujących z nadzianymi i mniej nadzianymi piknikami tak, żeby wszyscy byli usatysfakcjonowani, a stadion był pełny i dochodowy. Im natomiast zamarzył się Arsenal, klub pod względem przyciągania olbrzymiej piknikowej części fanów BYŁ unikalny na całym świecie - BYŁ, bo teraz bez atmosfery, ze średnimi wynikami zaczyna powoli tracić "popcornową" część widowni - moda minęła i coraz częściej widać puste miejsca na meczach w Londynie. U nas jest to nierealne i po prostu głupie, bo można stworzyć wraz z dobrą współpracą z Ultras zdecydowanie lepszy target. No ale my sobie możemy gadać, oni i tak swoje wiedzą, "produkt cuchnie" itd...

emj10 15.07.2010 07:25

Herb jako ustępstwo? Przecież wiesz że tak nie jest. Wyłącznie zaważyły na tym słupki sprzedażowe spowodowane tym, że "trumna" była bojkotowana przez część środowiska. W tamte wakacje widziałem jak w niektórych sklepach sprzedawano końcówki z kolekcji 2008/2009 za niewygórowane pieniądze (ok. 40 zł za t-shirt i ok. 80 zł za bluzę). Coś musiało być już na rzeczy bo kilka miesięcy później zaczęło się mówić o możliwości powrotu do herbu z 57r. Sam pisałem pod koniec 2009, że na pewno w następnym roku wrócą do herbu. Warto też przypomnieć, że ITI zyskało prawa do herbu dopiero wraz z całościowym przejęciem CWKS, czyli 21 października 2008 roku. Wcześniej protestowano w tej sprawie, a między innymi chodziło o ABJ, które musiałoby przestać używać tego herbu. Dlatego hipokryzją było upominanie się o herb z 57 r. jeśli wcześniej za wszelką cenę nie chciano doprowadzić do przejęcia przez ITI reszty CWKS.

Czy zdjęte zakazy i odblokowane KK robią w tej chwili jakąś różnicę? Przecież tyczyły się one głównie chorych wymysłów Błędowskiego, albo ludzi wyłapanych z monitoringu za "ITI patataj". Tak więc w tej chwili ten ruch jest dla nich mało szkodliwy, ale funboy'e SKLW (nie mylić z członkami) myślą że ktoś im robi łaskę tym ruchem.

Tak więc co może, zyskać/stracić ITI, a co SKLW?

ITI
+ większa kasa za karnety, bilety i legijne gadżety
+ możliwy doping, który powinien ściągać na stadion kolejne osoby i zrobić z Ł3 cool trendy słitaśne miejsce
+ normalizacja sytuacji na trybunach i poza nimi (brak latających tortów, fotek o pedofilach, a także truskawek pod stadionem)
- odpowiedzialność za kibiców na wyjazdach
- konieczność porozumiewania się z SKLW na stopie partnerskiej
- brak krytyki ze strony miasta i PiSu za puste trybuny

SKLW
+ dalsze istnienie, bo ostatnie 3 lata można nazwać wegetacją
+ większa kasa dla "Źródełka" i ABJ
+ poprawa opinii w mediach, bo do tej pory utożsamia się kibica Legii z Wilnem i Starówką
- brak Starucha na trybunach
- przestrzeganie zasad imprez masowych, czyli koniec wolnej amerykanki
- konieczność uważania na monitoring (wulgaryzmy - dotyczy to również przyjezdnych :D)
- masa pikników niepodatnych na wpływy stowarzyszenia

Jak dla mnie ITI jest już w takie sytuacji, że podpisanie porozumienia oznacza wyłącznie poprawę ich sytuacji ekonomicznej w każdym calu, a brak podpisania oznacza mniejsze przychody i ryzyko dużych problemów z zapełnieniem choć połowy stadionu, a to uważam za absolutne minimum.

SKLW walczy jak dla mnie o życie, bo z jednej strony mają solidarną grupkę stałych wyznawców i są w stanie zebrać przeszło 1000 osób na wyjazd. Jednak brak obecności na Ł3 prowadzi do tego że podążają w stronę niebytu, przez zamknięcie się w swojej hermetycznej grupie i brak rozszerzania działalności/liczebności, ą nawet regres w tym zakresie.

Mówię to jako niezrzeszony kibic Legii, który od samego początku nie popierał żadnej ze stron.

pan_premier 15.07.2010 08:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 934668)
skttrbrain nie zgadzam się z Tobą w tej kwestii, że to SKLW przegrywa wojnę z ITI. Tak jak napisał wyżej krwawy, to iti ma pałne gacie i to oni co rusz idą na ustępstwa (herb, zdjęte zakazy itp) które mają sprawic, że będzie porozumienie. Doskonale wiedzą o tym, że żadne pieniądze włozone w marketing i promowanie drużyny na mieście nie przyniosą takiego samego (dobrego) efektu, jak powrót na Ł3 dopingu, opraw i samej promocji Legii przez SKLW i inne grupy kibicowskie.

moim zdaniem kibice Legii stracą na układaniu się teraz.
za 2 miesiące ok, teraz jest to na rękę tylko ITI

przecież nikt z was chyba nie wierzy, że ITI myśli o czymś innym niż kasie.
Kibice Legii mają sprowadzić ITI nowych kibiców, gdy będzie ok 15 -20 tys ludzi na meczach, będzie można z powrotem wywołać mini wojnę i wywalić starych kiboli


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:02.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl