Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zalany Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7291)

Marszałek 18.05.2010 20:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 901489)
Most na razie się trzyma , natomiast zaczynają przeciekać wały na Kościuszki - w okolicach Almy.

Wygląda na to,że ta noc będzie bardzo ciężka.


Fakt Dębnicki przelany to Aleje zalane i cały Kraków w sumie zalany. Codziennie przejeżdżam przez Dębnicki a jakoś nie zwróciłem uwagi,że wały są na równi z nim.

pozdi91 18.05.2010 20:02

Kilka ujęć z Kotlarskiego, około 19.

http://img217.imageshack.us/i/zdjcie312n.jpg/
http://img576.imageshack.us/i/zdjcie315.jpg/
http://img263.imageshack.us/i/zdjcie316.jpg/

DeadOrAlive 18.05.2010 20:02

To, co jest w Krakowie, to jest jeszcze nic wielkiego, w porównaniu z okolicznymi miejscowościami
W Myślenicach zostało zalane prawie całe zarabie od strony rozrywkowej.
Najgorsza sytuacja jest w Pcimiu, gdzie dzisiaj był premier Tusk, tam zostało zerwane ponad 70% infrastruktury drogowe. Zostały zerwane dwa mosty, co spowodowało odcięcie od świata około 2000 ludzi( a warto przypomnieć, że Pcim ma około 6000 mieszkańców). Ponad połowa wsi nie ma wody, całkiem spora część nie ma też prądu.
Straty szacowane są minimum 6 mln zł.

Głogoczów, Dobczyce, Sułkowice, Skawina ehh...

hunter 18.05.2010 20:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 901489)
Most na razie się trzyma , natomiast zaczynają przeciekać wały na Kościuszki - w okolicach Almy.

Zdaje się, że piszesz o tych zaporach, które ustawiono w miejscach, gdzie są zejścia po schodach na bulwary. Ok. 16 było już widać, że zapora ma problemy z utrzymaniem potężnego nacisku wody i ta od spodu powolutku się wylewała, czego efektem była wielka kałuża która odpływała do studzienki na Kościuszki. Teraz jest tam gorzej?

Dzisiaj umacniano też wał pod Galerią Kazimierz. Zdaje się też, że zalało parkingi Plazy.

Wisła straciła w ostatniej godzinie 4 cm, więc miejmy nadzieję, że to początek tendencji spadkowej.

janko04 18.05.2010 20:06

A most w Niepołomicach ? ma ktoś aktualne zdj? bo koleżanka mówiła, że lada chwila zamkną

Marszałek 18.05.2010 20:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DeadOrAlive (Post 901496)
To, co jest w Krakowie, to jest jeszcze nic wielkiego, w porównaniu z okolicznymi miejscowościami
W Myślenicach zostało zalane prawie całe zarabie od strony rozrywkowej.
Najgorsza sytuacja jest w Pcimiu, gdzie dzisiaj był premier Tusk, tam zostało zerwane ponad 70% infrastruktury drogowe. Zostały zerwane dwa mosty, co spowodowało odcięcie od świata około 2000 ludzi( a warto przypomnieć, że Pcim ma około 6000 mieszkańców). Ponad połowa wsi nie ma wody, całkiem spora część nie ma też prądu.
Straty szacowane są minimum 6 mln zł.

Głogoczów, Dobczyce, Sułkowice, Skawina ehh...

Zerwało mosty w Pcimiu czy te od strony Zakopianki?

gromaders 18.05.2010 20:07

przejeżdżałem po 19 i jeszcze sporo brakowało żeby zamknęli

MłodePokolenie 18.05.2010 20:08

OFF TOP

Matka natura nas nie oszczędza.. Do dzisiejszego dnia możemy też zaliczyć trąbe powietrzną, lecz na szczęście nie w Krakowie.

http://polskalokalna.pl/wiadomosci/p...czyzna,1480641

1q2 18.05.2010 20:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hunter (Post 901498)
Zdaje się, że piszesz o tych zaporach, które ustawiono w miejscach, gdzie są zejścia po schodach na bulwary. Ok. 16 było już widać, że zapora ma problemy z utrzymaniem potężnego nacisku wody i ta od spodu powolutku się wylewała, czego efektem była wielka kałuża która odpływała do studzienki na Kościuszki. Teraz jest tam gorzej?

.

A widzisz - faktycznie to to było.Gorzej chyba nie jest - wielka kałuża do ulicy ale na ulice się woda nie wdarła.

Duch 18.05.2010 20:12

http://oki.gliwice.rzgw.gov.pl/Artic...=itemZbiorniki

tutaj mozna sprawdzic stan wody w goczałkowicach

Wisła u nas :
http://i45.tinypic.com/2jeem2x.jpg
http://i49.tinypic.com/k1udua.jpg

fialo 18.05.2010 20:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 901491)
Nie wiecie gdzie jest jakaś aktualna informacja na temat utrudnień w ruchu autobusowo-tramwajomwym ?

podbijam

10 znaków

Musiek1906 18.05.2010 20:16

http://www.mpk.krakow.pl/default.asp...=726&templId=6

PvD 18.05.2010 20:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 901507)
podbijam

10 znaków

mpk.krakow.pl
Cytat:

Kraków walczy z powodzią - aktualna sytuacja ( 2010-05-18 )


Stan na godzinę 20:55

108, 125 - skrócone do przystanku: Bieżanów Bazy - od 20:30

144 - przywrócono kursowanie do Rżąki - od 20:30

103, 114, 144, 164, 173, 194 - kursują objazdem przez Monte Cassino - Zielińskiego - Most Zwierzyniecki - Salwator - Jubilat, autobusy zatrzymują się na trasie objazdowej na przystankach - Salwator (kierunek Aleje Trzech Wieszczów) i Flisacka (kierunek most Zwierzyniecki) oraz na Zielińskiego (oba kierunki)

224 - skrócona do przystanku Przewóz - od 17:55

1, 14, 22 - al. Pokoju zamknięta. Tramwaje ponownie skierowano na trasę objazdową przez al. Jana Pawła II. Uruchomiono autobus zastępczy: Rondo Grzegórzeckie - Dąbie - Rondo Czyżyńskie.

225 - z pominięciem Dąbrówki przez Wrząsowice, Świątniki G., Rzeszotary do Ochojna Remizy (po trasie linii 215) - od 15:45

11:17 - zamknięty most Dębnicki. Linie autobusowe 103, 144, 164, 173, 194 jadą objazdem: od ronda Grunwaldzkiego przez ul. Monte Cassino, Zielińskiego, most Zwierzyniecki, Salwator, Kościuszki.

124/424 - Ruczaj - Rondo Grunwaldzkie - Dietla - Grzegórzecka - Powstania Warszawskiego - Wieczysta/Ugorek

179 - skrócona, kursuje na trasie Kurdwanów - Most Gunwaldzki

169 - skrócona, kursuje na trasie Aleja Przyjaźni - Cracovia

204, 244 - omijają przystanek Cmentarz Wieliczka, kursują przez Rynek Wieliczka

133 - z pominięciem Lipowskiego. Kursuje: ul. Drożdżową, Weigla, Drożdżową (omija ul. ks. Popiełuszki)

203 - od strony Skawiny dojeżdża do przystanku Samborek Most

123, 125, 185, 224 - kursują z pominięciem ul. Płk Dąbka (przez: Hejnał n/ż)

127, 157, 158, 224 - nie dojeżdżają do pl. Bohaterów Getta, są kierowane do Rynku Podgórskiego. Najbliższe przystanki w rejonie pl. Bohaterów Getta są zlokalizowane przy Rynku Podgórskim i Powstańców Wielkopolskich.

143, 243 - nie kursują ul. Bieżanowską. Jadą objazdem przez Małą Górę i ul. Ćwiklińskiej (243 - kursuje przez: Mała Góra, ks. Łaczka, Drożdżowa, Kruszyńskiego, Sucharskiego i wraca na stałą trasę)

113, 123 - z pominięciem Lesiska (113 - przez ul. Zagłoby)

112, 162 - z pominięciem Pychowic (przez: Kapelanka, Grota Roweckiego, Winnicką)

238, 248, 258, 278 - z pominięciem Zabierzowa Działek (przez: Brzezie)

259, 289 - z pominięciem ul. Mirowskiej i Piekar (przez: Kryspinów)

253 - skrócona do przystanku os. Radziszów

265 - skrócona do Swoszowic Poczty

Nadal zamknięty jest tunel pod Rondem Grunwaldzkim.

hassarol 18.05.2010 20:17

http://www.mpk.krakow.pl/default.asp...=726&templId=6

janko04 18.05.2010 20:18

U mnie w miejscowości wieś odcięta jest od reszty. Woda ze stawu wylała. A w mojej miejscowości rzeka co normalnie po kostki jest przelała most ziemia się osunęła... zdj postaram się jutro zrobić..

spartan 18.05.2010 20:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 901489)
Most na razie się trzyma , natomiast zaczynają przeciekać wały na Kościuszki - w okolicach Almy.

Boczne uliczki odchodzące od Kościuszki do Wisły zamknięte zostały grodziami, które zaczynają przeciekać. Np. na Flisackiej ok 18,30 prawie wszyscy, którzy w tym czasie tam byli porzucili robienie zdjęć i zabrali się za układanie worków z piaskiem. Naprawdę budujący widok. Kilkoro osób z służb miejskich i spontanicznie włączający się gapie. Bez względu na błoto, kałuże, deszcz wszyscy układali tamę do czasu aż brakło worków. (reszta miała dotrzeć za kilkadziesiąt minut).

Marszałek 18.05.2010 20:20

W dniu 18 maja br. o godz. 15:00 wyłączono dostawę ciepła do południowej części Krakowa
(Koszykarska, Saska, Rybitwy, Złocień, Płaszów). Zakłócenia w dostawie ciepła są spowodowane wysokim poziomem rzeki Wisły, który zagraża bezpiecznej eksploatacji urządzeń grzewczych.

Przepraszamy za utrudnienia.

(Kraków, 18.05.2010r. godz. 19.20)

janko04 18.05.2010 20:23

W hotelu Cracovia zalane piwnice byłem na praktykach woda po szyje. Brak prądu staż nie zdąża pompować doszły słuchy, że goście mogą być przenoszeni gdzie indziej..

hunter 18.05.2010 20:30

Już wiadomo skąd plotki o ewakuacji mieszkańców z Rybitw.

Okazuje się, że po Krakowie jeździ jakiś kretyn ze szczekaczką na dachu, który wszem i wobec ogłasza mieszkańcom niektórych osiedli, że mają godzinę na ewakuację.

Co do wody, to znowu nieco się podniosła. Bardziej martwi to, że w przeciągu 30 minut aż o 10 cm podniosła się woda na stacji Gromiec. Jeśli kolejny odczyt na następnych w kolejności stacjach wskaże wzrost to niestety oznacza, że znowu zbliża się jakaś fala...

---

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...wakuujcie.html

(...)

rafalek 18.05.2010 20:32

Czy ta stacja Gromiec jest daleko od Krakowa? Czy ta ewentualna fala może być niebezpieczna dla Krakowa?

Devonisch 18.05.2010 20:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hunter (Post 901498)
Wisła straciła w ostatniej godzinie 4 cm, więc miejmy nadzieję, że to początek tendencji spadkowej.

Patrząc na www.pogodynka.pl i na dane telemetryczne z punktu na Bielanach Wisła wraca do gry ze stanem 956 mm na godz. 19:00. O 18:30 spadło do 953. A najwyższy punkt to 957.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez janko04 (Post 901499)
A most w Niepołomicach ? ma ktoś aktualne zdj? bo koleżanka mówiła, że lada chwila zamkną

Z mostem w Niepołomicach sprawa kompletnie nie dotyczy samego mostu co przeciekających wałów i ryzyka ich przerwania - a co za tym idzie woda coraz bardziej zalewać będzie wjazdy na most (akurat ten most jest bardzo wysokim łukiem) tak od strony Krakowa jak i Niepołomic.

PS. Na tym moście Wisła wygląda jak ta w Płocku.

Aha. Nie wiecie gdzie w necie można znaleźć streama TVN24?

iiYama 18.05.2010 20:34

Pytanko odnośnie warunków drogowych w Małopolsce, podbijam.

Czy na Tarnów, a dalej na Krosno, krajówkami dojadę jutro bez problemu? Nie znalazłem na teraz żadnego info o blokadach na 4, 73, 28.

I jak najlepiej z Kraka się wydostać, w NH mieszkam. Bezpiecznie przez most w Niepołomicach pojechać czy lepiej Grunwaldzki czy też na obwodnicę na około się pchać?

Pytania może dziwne ale w dzisiejsze dni...

Kaan 18.05.2010 20:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 901527)
Czy ta stacja Gromiec jest daleko od Krakowa? Czy ta ewentualna fala może być niebezpieczna dla Krakowa?

Jak podał Devonisch mapa aktualizowanych na bieżąco stanów wody. Gromiec jest 4ta poniżej Krakowa na Wiśle.

http://www.pogodynka.pl/podest/hydro.php?s=2

hunter 18.05.2010 20:39

Gromiec od Krakowa dzieli ok. 60 km. Co do godzin podawanych na pogodynka, to wydaje mi się, że są one bieżące i do tego co podają należy doliczyć 2h.

Devonisch 18.05.2010 20:45

Faktycznie patrząc na stację Gromiec to idzie jeszcze wyższa fala niż ta popołudniu.

ReymontBoy 18.05.2010 20:48

Na stacji Czernichów-Prom jest 1106[cm] a na Kraków-Bielany 955[cm],znaczy jakieś +,- 1,5m idzie...

Svartis 18.05.2010 20:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ReymontBoy (Post 901540)
Na stacji Czernichów-Prom jest 1106[cm] a na Kraków-Bielany 955[cm],znaczy jakieś +,- 1,5m idzie...

A nie pomyślałeś że nie wszędzie Wisła ma taką samą głębokość?
Tak czy owak kolejna fala idzie patrząc po pomiarach...

rafalek 18.05.2010 20:53

No to kurna...jeżeli faktycznie 1,5 metra, to nie dość, że przeleje Dębnicki, to jeszcze Grunwaldzki. Nie chce mi się wierzyć, żeby to działało na takiej zasadzie, te pomiary.

T-michal-S 18.05.2010 20:54

Wyświetla wam sie też ostatni pomiar 19:30 ?

Wisła Prokocim 18.05.2010 20:55

A nie wiece co ile ta strona jest aktualizowana ???

Serwatkus 18.05.2010 20:55

Wezcie pod uwagę że koryto Wisły ma różną szerokośc w tych miejscach i co za tym idzie, poziom wody w tych miejscach ma różna wysokość (głębokość).

Marszałek 18.05.2010 20:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 901543)
No to kurna...jeżeli faktycznie 1,5 metra, to nie dość, że przeleje Dębnicki, to jeszcze Grunwaldzki. Nie chce mi się wierzyć, żeby to działało na takiej zasadzie, te pomiary.

Pewnie to się rozmywa po drodze. Choć 1,5 metra to strasznie dużo. W obecnej sytuacji każdy centymetr zdaje się być decydujący.

Svartis 18.05.2010 20:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez T-michal-S (Post 901545)
Wyświetla wam sie też ostatni pomiar 19:30 ?

Wszystkie daty podane są w GMT 0, dodaj sobie dwie godziny do obecnych tam pomiarów.

spartan 18.05.2010 20:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mozdzierz (Post 901530)
Pytanko odnośnie warunków drogowych w Małopolsce, podbijam.

Czy na Tarnów, a dalej na Krosno, krajówkami dojadę jutro bez problemu? Nie znalazłem na teraz żadnego info o blokadach na 4, 73, 28.

I jak najlepiej z Kraka się wydostać, w NH mieszkam. Bezpiecznie przez most w Niepołomicach pojechać czy lepiej Grunwaldzki czy też na obwodnicę na około się pchać?

Pytania może dziwne ale w dzisiejsze dni...

Na Podkarpaciu nieprzejezdnych jest 12 odcinków dróg:

- droga 983 Jaślany - Szczucin w m. Gawłuszowice

- droga powiatowa nr 1936R - Niebylec Gwoźnica

- droga powiatowa nr 1930 R Żarnowa - Glinik Zaborowski

- droga powiatowa nr 1923 R Frysztak - Kobyle - Jazowa

- droga powiatowa w Strzyżowie - ul. Zielona

- droga wojewódzka nr 986 Ropczyce - Wielopole Skrzyńskie

- droga powiatowa Brzostek - Błażkowa

- droga powiatowa Przeczyca - Jodłowa

- droga wojewódzka Łańcut - Sokołów Małopolski

- drogi w Czarnej i Białobrzegach w powiecie łańcuckim

Tak było dzisiaj więc na po minięciu Tarnowa jedyne zagrożenie dla Ciebie to gmina Brzostek....Ale w stronę Krosna powinno się udać. Samo Krosno najgorsze ma już za sobą i jest w zasadzie suche.

Devonisch 18.05.2010 20:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ReymontBoy (Post 901540)
Na stacji Czernichów-Prom jest 1106[cm] a na Kraków-Bielany 955[cm],znaczy jakieś +,- 1,5m idzie...

Pomiary na danych stacjach co do wysokości nijak nie świadczą o wysokości fali na zasadzie bo to zależy też od szerokości przepływu i przyjęcia orientacyjnego punktu zerowego.

PS. Jak ktoś ma działający namiar na stream TVN24 to proszę dawać.

janko04 18.05.2010 20:59

na jakiej stronie pomiary się znajdują ?
A jak przeleje most Dębnicki to zerwać go może, czy jest to raczej nie możliwe?

michu-k 18.05.2010 21:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez janko04 (Post 901555)
na jakiej stronie pomiary się znajdują ?
A jak przeleje most Dębnicki to zerwać go może, czy jest to raczej nie możliwe?

Może, jest to prawdopodobne.

Ktoś tu pisał że zniszczony Dębnicki może uszkodzić kolejne mosty- to nie prawda.

hunter 18.05.2010 21:01

TVN24 radzę sobie odpuścić i zamiast tego włączyć Radio Kraków.

Pan reporter ITI niedawno podał, stojąc koło mostu Dębnickiego, że poziom Wisły rośnie cały czas (choć akurat wtedy spadał). I jeszcze walnął gafę, że w 1997 roku woda przelała most Dębnicki. Ot taki rzetelny pajac.

Jeszcze raz polecam Radio Kraków.

iiYama 18.05.2010 21:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez janko04 (Post 901555)
na jakiej stronie pomiary się znajdują ?
A jak przeleje most Dębnicki to zerwać go może, czy jest to raczej nie możliwe?

http://pogodynka.pl/podest/hydro.php?s=2

Klikasz na odpowiednią kropę, każda z nich to punkt pomiarowy. Odczyty automatyczne co 0,5h. Ładowane na stronę po ok. 10'. Czas podawany na w/w stronie jest liczony w jednostkach UCT, czyli -2h czasu letniego środkowoeuropejskiego pod jakim aktualnie się znajdujemy.

Hudy 18.05.2010 21:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez janko04 (Post 901555)
na jakiej stronie pomiary się znajdują ?
A jak przeleje most Dębnicki to zerwać go może, czy jest to raczej nie możliwe?

"Stalowa część mostu jest osadzona na łożyskach. Jeżeli woda będzie zbyt silnie napierać, może niemal zsunąć stalową konstrukcję - przyznaje mł. bryg. Andrzej Siekanka, rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie"


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl