![]() |
Cytat:
Fakt Dębnicki przelany to Aleje zalane i cały Kraków w sumie zalany. Codziennie przejeżdżam przez Dębnicki a jakoś nie zwróciłem uwagi,że wały są na równi z nim. |
Kilka ujęć z Kotlarskiego, około 19.
http://img217.imageshack.us/i/zdjcie312n.jpg/ http://img576.imageshack.us/i/zdjcie315.jpg/ http://img263.imageshack.us/i/zdjcie316.jpg/ |
To, co jest w Krakowie, to jest jeszcze nic wielkiego, w porównaniu z okolicznymi miejscowościami
W Myślenicach zostało zalane prawie całe zarabie od strony rozrywkowej. Najgorsza sytuacja jest w Pcimiu, gdzie dzisiaj był premier Tusk, tam zostało zerwane ponad 70% infrastruktury drogowe. Zostały zerwane dwa mosty, co spowodowało odcięcie od świata około 2000 ludzi( a warto przypomnieć, że Pcim ma około 6000 mieszkańców). Ponad połowa wsi nie ma wody, całkiem spora część nie ma też prądu. Straty szacowane są minimum 6 mln zł. Głogoczów, Dobczyce, Sułkowice, Skawina ehh... |
Cytat:
Dzisiaj umacniano też wał pod Galerią Kazimierz. Zdaje się też, że zalało parkingi Plazy. Wisła straciła w ostatniej godzinie 4 cm, więc miejmy nadzieję, że to początek tendencji spadkowej. |
A most w Niepołomicach ? ma ktoś aktualne zdj? bo koleżanka mówiła, że lada chwila zamkną
|
Cytat:
|
przejeżdżałem po 19 i jeszcze sporo brakowało żeby zamknęli
|
OFF TOP
Matka natura nas nie oszczędza.. Do dzisiejszego dnia możemy też zaliczyć trąbe powietrzną, lecz na szczęście nie w Krakowie. http://polskalokalna.pl/wiadomosci/p...czyzna,1480641 |
Cytat:
|
http://oki.gliwice.rzgw.gov.pl/Artic...=itemZbiorniki
tutaj mozna sprawdzic stan wody w goczałkowicach Wisła u nas : http://i45.tinypic.com/2jeem2x.jpg http://i49.tinypic.com/k1udua.jpg |
Cytat:
10 znaków |
|
Cytat:
Cytat:
|
|
U mnie w miejscowości wieś odcięta jest od reszty. Woda ze stawu wylała. A w mojej miejscowości rzeka co normalnie po kostki jest przelała most ziemia się osunęła... zdj postaram się jutro zrobić..
|
Cytat:
|
W dniu 18 maja br. o godz. 15:00 wyłączono dostawę ciepła do południowej części Krakowa
(Koszykarska, Saska, Rybitwy, Złocień, Płaszów). Zakłócenia w dostawie ciepła są spowodowane wysokim poziomem rzeki Wisły, który zagraża bezpiecznej eksploatacji urządzeń grzewczych. Przepraszamy za utrudnienia. (Kraków, 18.05.2010r. godz. 19.20) |
W hotelu Cracovia zalane piwnice byłem na praktykach woda po szyje. Brak prądu staż nie zdąża pompować doszły słuchy, że goście mogą być przenoszeni gdzie indziej..
|
Już wiadomo skąd plotki o ewakuacji mieszkańców z Rybitw.
Okazuje się, że po Krakowie jeździ jakiś kretyn ze szczekaczką na dachu, który wszem i wobec ogłasza mieszkańcom niektórych osiedli, że mają godzinę na ewakuację. Co do wody, to znowu nieco się podniosła. Bardziej martwi to, że w przeciągu 30 minut aż o 10 cm podniosła się woda na stacji Gromiec. Jeśli kolejny odczyt na następnych w kolejności stacjach wskaże wzrost to niestety oznacza, że znowu zbliża się jakaś fala... --- http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...wakuujcie.html (...) |
Czy ta stacja Gromiec jest daleko od Krakowa? Czy ta ewentualna fala może być niebezpieczna dla Krakowa?
|
Cytat:
Cytat:
PS. Na tym moście Wisła wygląda jak ta w Płocku. Aha. Nie wiecie gdzie w necie można znaleźć streama TVN24? |
Pytanko odnośnie warunków drogowych w Małopolsce, podbijam.
Czy na Tarnów, a dalej na Krosno, krajówkami dojadę jutro bez problemu? Nie znalazłem na teraz żadnego info o blokadach na 4, 73, 28. I jak najlepiej z Kraka się wydostać, w NH mieszkam. Bezpiecznie przez most w Niepołomicach pojechać czy lepiej Grunwaldzki czy też na obwodnicę na około się pchać? Pytania może dziwne ale w dzisiejsze dni... |
Cytat:
http://www.pogodynka.pl/podest/hydro.php?s=2 |
Gromiec od Krakowa dzieli ok. 60 km. Co do godzin podawanych na pogodynka, to wydaje mi się, że są one bieżące i do tego co podają należy doliczyć 2h.
|
Faktycznie patrząc na stację Gromiec to idzie jeszcze wyższa fala niż ta popołudniu.
|
Na stacji Czernichów-Prom jest 1106[cm] a na Kraków-Bielany 955[cm],znaczy jakieś +,- 1,5m idzie...
|
Cytat:
Tak czy owak kolejna fala idzie patrząc po pomiarach... |
No to kurna...jeżeli faktycznie 1,5 metra, to nie dość, że przeleje Dębnicki, to jeszcze Grunwaldzki. Nie chce mi się wierzyć, żeby to działało na takiej zasadzie, te pomiary.
|
Wyświetla wam sie też ostatni pomiar 19:30 ?
|
A nie wiece co ile ta strona jest aktualizowana ???
|
Wezcie pod uwagę że koryto Wisły ma różną szerokośc w tych miejscach i co za tym idzie, poziom wody w tych miejscach ma różna wysokość (głębokość).
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
- droga 983 Jaślany - Szczucin w m. Gawłuszowice - droga powiatowa nr 1936R - Niebylec Gwoźnica - droga powiatowa nr 1930 R Żarnowa - Glinik Zaborowski - droga powiatowa nr 1923 R Frysztak - Kobyle - Jazowa - droga powiatowa w Strzyżowie - ul. Zielona - droga wojewódzka nr 986 Ropczyce - Wielopole Skrzyńskie - droga powiatowa Brzostek - Błażkowa - droga powiatowa Przeczyca - Jodłowa - droga wojewódzka Łańcut - Sokołów Małopolski - drogi w Czarnej i Białobrzegach w powiecie łańcuckim Tak było dzisiaj więc na po minięciu Tarnowa jedyne zagrożenie dla Ciebie to gmina Brzostek....Ale w stronę Krosna powinno się udać. Samo Krosno najgorsze ma już za sobą i jest w zasadzie suche. |
Cytat:
PS. Jak ktoś ma działający namiar na stream TVN24 to proszę dawać. |
na jakiej stronie pomiary się znajdują ?
A jak przeleje most Dębnicki to zerwać go może, czy jest to raczej nie możliwe? |
Cytat:
Ktoś tu pisał że zniszczony Dębnicki może uszkodzić kolejne mosty- to nie prawda. |
TVN24 radzę sobie odpuścić i zamiast tego włączyć Radio Kraków.
Pan reporter ITI niedawno podał, stojąc koło mostu Dębnickiego, że poziom Wisły rośnie cały czas (choć akurat wtedy spadał). I jeszcze walnął gafę, że w 1997 roku woda przelała most Dębnicki. Ot taki rzetelny pajac. Jeszcze raz polecam Radio Kraków. |
Cytat:
Klikasz na odpowiednią kropę, każda z nich to punkt pomiarowy. Odczyty automatyczne co 0,5h. Ładowane na stronę po ok. 10'. Czas podawany na w/w stronie jest liczony w jednostkach UCT, czyli -2h czasu letniego środkowoeuropejskiego pod jakim aktualnie się znajdujemy. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl