Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Mundial 2010 w RPA (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=6716)

jurukuru 11.06.2010 15:55

Ej a gdy mamy stały fragment gry to są spalone?

Powinien być zakaz wnoszenia trąbek na stadion, przecież tak nimi napierd*lają, że dramat.

mic 11.06.2010 15:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jurukuru (Post 912321)
Ej a gdy mamy stały fragment gry to są spalone?

Spalone sa zawsze, poza wyrzutem z autu

LAB 11.06.2010 15:57

i chyba rogami,ale tam to i tak nieda sie spalonego zrobic :D

Mario Nh 11.06.2010 15:57

Trąbki, dziwi się ten kto nigdy nie oglądał choćby Pucharu Afryki.
Póki co, Meksyk gra w piłkę, RPA próbuje im przeszkadzać.

tommiyacht 11.06.2010 15:57

Przepraszam, ale czy sie przesłyszałem i Gmoch powiedział że przy bramce był ewidentny spalony ?

edit:

Ok, wszystko jasne

mic 11.06.2010 15:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tommiyacht (Post 912325)
Przepraszam, ale czy sie przesłyszałem i Gmoch powiedział że przy bramce był ewidentny spalony ?

Przeciez byl...

murray 11.06.2010 15:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LAB (Post 912323)
i chyba rogami,ale tam to i tak nieda sie spalonego zrobic :D

Oj da się, bo pomiędzy atakującym a bramką musi być co najmniej dwóch zawodników a tam był tylko jeden.

_ukoL 11.06.2010 16:00

Już wyjaśnili - spalony był.

Wasiu 11.06.2010 16:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez murray (Post 912327)
Oj da się, bo pomiędzy atakującym a bramką musi być co najmniej dwóch zawodników a tam był tylko jeden.

Spalony jest przy podaniu pilki do przodu. Przy rzucie roznym pilke dosrodkowuje sie do tylu badz w tej samej lini. Jezeli zawodnik uderza od razu po dosrodkowaniu z rogu to nie ma fizycznej mozliwosci zeby spalony byl. W tym przypadku ktorys Meksykaniec przedluzyl pilke i dlatego odgwizdali sedziowie.

Żuczek 11.06.2010 16:07

Znajomość zasad komentatorów po prostu poraża. Chociaż jeszcze bardziej denerwują mnie te pieprzone trąbki

Jery 11.06.2010 16:08

Żenada na całego... Ile będą jeszcze trzymać tych dyletantów w TV?! Nie ma kogoś młodego, niech się uczą od C+. A spalonego nie było, bo obrońca RPA cały czas stał na linii bramkowej... Oczywiście będą iść w zaparte przez cały mecz i po również, że spalony był ehh.

Kamson 11.06.2010 16:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jery (Post 912331)
Żenada na całego... Ile będą jeszcze trzymać tych dyletantów w TV?! Nie ma kogoś młodego, niech się uczą od C+. A spalonego nie było, bo obrońca RPA cały czas stał na linii bramkowej... Oczywiście będą iść w zaparte przez cały mecz i po również, że spalony był ehh.

Przecież to był spalony!!!:shock:
Zawodnik Meksyku strzelił głową - w tym momencie dobijający potem piłke zawodnik stał między przedostatnim a ostatnim piłkarzem RPA.

Jery 11.06.2010 16:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 912332)
Przecież to był spalony!!!:shock:

To, że realizator postawił kreskę przy drugim obrońcy, tym który skakał do główki, to nie znaczy, że spalony był. Nie wiem czy mam jakieś majaki, ale w bramce, na linii cały czas stał obrońca, więc jak mógł być spalony?

_ukoL 11.06.2010 16:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jery (Post 912335)
To, że realizator postawił kreskę przy drugim obrońcy, tym który skakał do główki, to nie znaczy, że spalony był. Nie wiem czy mam jakieś majaki, ale w bramce, na linii cały czas stał obrońca, więc jak mógł być spalony?

Bramkarz wyszedł przed napastnika Meksyku - tym samym zastąpił stopera, a obrońca na linii robił za bramkarza - jako ostatni zawodnik RPA. :-) Taki podali argument na TVP.

Jery 11.06.2010 16:15

Hmmm jeśli tak to zwracam honor ;)

jurukuru 11.06.2010 16:17

Bramka dla RPA, nie dobrze :P

Śmiało można powiedzieć, że Polska reprezentacja jest 100 lat za murzynami na ten moment.

tommiyacht 11.06.2010 16:18

ale urwał!! fajnie jakby pierwsza bramka na MŚ okazała sie najładniejśzą na całych mistrzostwach, bo pieknie pajęczynke sciagnął

Jaroo1 11.06.2010 16:20

Te trabki maja dzwiek jak jakies stado os hehe Bez sensu, by cos zaczeli spiewac ale nie ma co liczyc skoro nawet swojego hymnu nie umieli glosno zaspiewac.
Od kiedy ten przepis obowiazuje ze bramkarz po wyjsciu za linie napastnika jest traktowany jako obronca a ostatni pilkarz nie wyznacza lini spalonego? -nie wiem czy to w ogole dobrze napisalem :P ale chodzi wlasnie o taka sytuacje jak przy tym spalonym przy golu dla Meksyku

Devonisch 11.06.2010 16:26

Apropo trąbek...... RPA jest świetnie przygotowane kibicowsko na zorganizowanie Pucharu Świata w skokach narciarskich.

jurukuru 11.06.2010 16:28

Dokładnie, niedojrzeli do takich widowisk- ileż można dymać w te trąbki.
Oglądam a raczej słucham ten mecz plecami do telewizora siedząc na kompie bo mnie to stado os irytuje, chyba włączę muzyke...... :-)

murray 11.06.2010 16:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 912329)
Spalony jest przy podaniu pilki do przodu. Przy rzucie roznym pilke dosrodkowuje sie do tylu badz w tej samej lini. Jezeli zawodnik uderza od razu po dosrodkowaniu z rogu to nie ma fizycznej mozliwosci zeby spalony byl. W tym przypadku ktorys Meksykaniec przedluzyl pilke i dlatego odgwizdali sedziowie.

Ja mówiłem a propos tego przedłużenia. Spalony był, bo pomiędzy zawodnikiem atakującym a bramką był tylko jeden piłkarz. Jeżeli byłby jeszcze jeden obrońca przy słupku, to wtedy spalonego nie ma.

Zasady mówią tak:
Zawodnik jest na pozycji spalonej, jeżeli w momencie podania do niego piłki, znajduje się bliżej linii końcowej boiska (połowy przeciwników) niż piłka i przedostatni zawodnik drużyny broniącej, o ile nie znajduje się na własnej połowie boiska. Samo przebywanie na pozycji spalonej nie jest jeszcze przekroczeniem przepisów.

iiYama 11.06.2010 16:31

67' meczu i komentarz: niewiele ponad kwadrans do zakończenia spotkania :shock:

Wasiu 11.06.2010 16:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez murray (Post 912345)
Ja mówiłem a propos tego przedłużenia. Spalony był, bo pomiędzy zawodnikiem atakującym a bramką był tylko jeden piłkarz. Jeżeli byłby jeszcze jeden obrońca przy słupku, to wtedy spalonego nie ma.

Zasady mówią tak:
Zawodnik jest na pozycji spalonej, jeżeli w momencie podania do niego piłki, znajduje się bliżej linii końcowej boiska (połowy przeciwników) niż piłka i przedostatni zawodnik drużyny broniącej, o ile nie znajduje się na własnej połowie boiska. Samo przebywanie na pozycji spalonej nie jest jeszcze przekroczeniem przepisów.

No OK, ja sie z tym zdadzam. Linie spalonego wyznacza ostatni zawodnik przeciwnika, niekoniecznie bramkarz. Tylko mowa była o bezposrednim dosrodkowaniu z rzutu roznego. W takim wypadku nie ma spalonego jesli uderzenie na bramke nastepuje od razu, bez przedluzenia.

murray 11.06.2010 16:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 912348)
No OK, ja sie z tym zdadzam. Linie spalonego wyznacza ostatni zawodnik przeciwnika, niekoniecznie bramkarz. Tylko mowa była o bezposrednim dosrodkowaniu z rzutu roznego. W takim wypadku nie ma spalonego jesli uderzenie na bramke nastepuje od razu, bez przedluzenia.

Dokładnie, jeżeli ktoś inaczej zrozumiał, to przepraszam :-)

For_FuN_ 11.06.2010 17:03

Niespodzianka. Po pierwszej polowie Meksyk powinien prowadzic, ale jezeli Franco nie wykorzystuje 3 znakomitych sytuacji... Potem meksykanie zupelnie staneli(czyzby kontynent poraz kolejny odegra wazna role w wynikach?), a RPA sie rozkrecilo. Sedzia popelnil blad, bo przy stanie 1 : 0 byl faul na zawodniku RPA w polu karnym i niewiadomo jak potem potoczyloby sie to wszystko. Ogolnie calkiem ciekawe rozpoczecie.

Syn Kangura z 1984 11.06.2010 17:04

Dobrze że Banana-Banana nie wygrali... Jaja będą jak jeszcze z grupy wyjdą...

Mario Nh 11.06.2010 17:05

Ten Kuhne do Wisły, tylko nie wiem czy nas na niego stać :)

_ukoL 11.06.2010 17:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Syn Kangura z 1984 (Post 912357)
Dobrze że Banana-Banana nie wygrali... Jaja będą jak jeszcze z grupy wyjdą...

Dlaczego jaja? Wcale gorzej od Meksyku się nie prezentowali. :-)

John1906 11.06.2010 17:15

Pierwsze koty za płoty. Mecz całkiem, całkiem.
Te trąbki to powinni w kosmos wypierniczyć :)

flamengista 11.06.2010 17:35

Moim zdaniem RPA właśnie znacząco zredukowało szanse na wyjście z grupy. W drugiej połowie byli zdecydowanie lepsi, przy 1-1 mieli piłkę meczową (słupek). Głupio stracili prowadzenie, gdy wydawało się że kontrolowali mecz.

Ten wynik powinien cieszyć Urugwaj i Francję, dla mnie faworytów tej grupy.

PS. są już skargi na wuwuzele:

http://www.sport.pl/MS2010/1,105712,..._mundialu.html

Luk_Biala_Gwiazda 11.06.2010 17:37

Uff! Nie byloby takich emocji, gdyby nie kupon w bet-at-home na Meksyk z podporka :-)
Swietny wynik, choc bardziej liczylem na Meksykanow.

jurukuru 11.06.2010 17:38

Nic dziwnego, każdego szanującego się kibica to irytuje jak nie wkur*ia.
Czekam na Francję, mogłem obstawić, że wygrają bo kurs na nich 2.15 w totomixie a liczę, że pojadą z Urugwajem z 2:0 :) :-)

brylant17 11.06.2010 17:39

Dobra czekam na mecz Urugwaj-Francja to była rozgrzewka przed wieczorem :P

Zwitter 11.06.2010 17:50

Mecz był bardzo dobry i bardzo fajnie mi się go oglądało. Szkoda niewykorzystanych okazji RPA, zwłaszcza tego słupka pod koniec. Wkurzają te trąbki i to bardzo, jak im się tak chciało przez cały mecz dmuchać w te rury to nie wiem. Mam nadzieje, że na meczu Urugwaj - Francja już nie będzie tak bardzo tego słychać, niech to jakoś wyciszą bo słuchać tego przez cały mundial to bym w życiu nie zniósł.

LanceTS 11.06.2010 18:24

Masakra z tymi trąbkami. Byłem kilka miesiecy temu na siatkarkach Wisły i tam politechnika chyba miała jakos 20 trąbek i się wytrzymać nie dało. było nas koło 30 a sami siebie nie słyszelismy :/ A tam jest pewnie z 20-30k takich trąbek. Współczuje tym ludziom na trybunach.

co to meczu to dobrze, że remis bo stawiałem na RPA z podpórką. Chociaż Meksyk miał przewage, to nie udało im się tego wykorzystać. Teraz czekamy na drugi mecz.

szczebrzeszcz 11.06.2010 18:26

dawno tak cicho telewizji nie słuchałem :-)

kubawislak 11.06.2010 18:28

To ja jakiś inny jestem, bo mi to aż tak bardzo nie przeszkadzało... Wkurzało co jakiś czas... Ale żeby mnie to w****... to musiałbym tam z nimi siedzieć...;p

Kocur 11.06.2010 18:34

Nie ma się co śmiać z czarnuchów bo jak sobie teraz pomyślę to jest wielce prawdopodobne że będziemy pierwszymi gospodarzami w historii którzy nie wygrają żadnego meczu :lol:

Ba, ani punktu nie zdobędziemy :)

Wiślak-1990 11.06.2010 18:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jurukuru (Post 912378)
Nic dziwnego, każdego szanującego kibica to irytuje jak nie wkur*ia.
Czekam na Francję, mogłem obstawić, że wygrają bo kurs na nich 2.15 w totomixie a liczę, że pojadą z Urugwajem z 2:0 :) :-)

chyba Urugwaj pojedzie z Francja :D mam taka nadzieje przynajmniej :P

WISŁAZWE 11.06.2010 19:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jurukuru (Post 912339)
Bramka dla RPA, nie dobrze :P

Śmiało można powiedzieć, że Polska reprezentacja jest 100 lat za murzynami na ten moment.


Lepiej tego nie mogłeś ująć, jak dobitnie to dobitnie :lol:


A ja zwrócę uwagę na arbitra pan Raszwan Irmatow moim zdaniem bardzo dobrze sędziował zawody.
Nic mu nie można zarzucić przynajmniej w moim odczuciu w odpowiednim momencie stosował przywilej korzyści, wstrzymywał akcję a powiem obawiałem się jego sędziowania nie wiedziałem jak sobie poradzi z presją, a tu dobre zawody.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:36.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl