![]() |
No politycy jak to politycy... Dla nich każda okazja jest dobra żeby pokazać się w mediach... Ale w sumie jeśli tam w Gdańsku jesteście w jakiś sposób związani ze stadionem na Traugutta to może przebudowa obiektu Lechii nie byłaby złym pomysłem. Przeprowadzka z obiektu, który stał się już częścią historii klubu nie jest czasem zbyt dobra. Ale jeśli opinie kibiców w Gdańsku są takie, że bez żalu przyjdzie opuszczać stary stadion i z łatwością będzie się przenosić na nowoczesny i ładny obiekt no to oczywiście nie ma problemu. W Krakowie np. nikt nie wyobraża sobie żeby Wisły mogła mieć swój stadion kiedykolwiek w innym miejscu niż na R 22. To miejsce bardzo ważne dla Wisły, to właśnie w pobliżu krakowskich Błoń rozpoczęła się historia Białej Gwiazdy.
|
^^ nie znam wszystkich opinii kibiców Lechii, niech oni się wypowiedzą. Mój post to tylko informacja autorstwa wiślaka na emigracji :)
|
Rozumiem. No ale raczej z tego co wiem, kibice Lechii na ogół zadowoleni są z budowy Baltic Areny. Stadion na Traugutta to dla naszych przyjaciół z Gdańska na pewno ważne miejsce, z którym wiążą wiele wspomnień ale przeprowadzka na nowy, piękny stadion to też dobra rzecz. W Krakowie ta sytuacja jest inna, bo wiadomo że najlepszym miejscem na budowę dużego i nowoczesnego stadionu są tereny na Reymonta. To miejsce ma szereg niepodważalnych atutów (dużo miejsca na stadion i infrastrukturę wokół niego, dobry i w miarę bliski dojazd z lotniska, stosunkowo niewielka odległość od centrum). Poza tym dla kibiców Białej Gwiazdy to najważniejsze miejsce, na zawsze już związane z klubem. Jak wiadomo w Krakowie dbałość o tradycję i historię jest szczególnie ważna i to też odgrywa w tej kwestii niebagatelną rolę.
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Co do składanych krzesełek na jakimś treningowym obiekcie, który może pomieścić 2000 osób, to po pierwsze 2000 krzesełek to trochę mniej niż 11 000 no i na takim boisku piłkarskim na którym ktoś zamontował krzesełka (to w Irlandii) oczywiście łatwiej jest utrzymać porządek i wyłapać kogoś kto coś zniszczył niż na trybunie, która jest prawie 3x większa od całego boiska podanego w twoim przykładzie. Z tego też zdają sobie sprawę osoby projektujące nasz stadion, tak jak z tego, że krzesełka będą stawały się jednak ofiarą kibiców. Co innego na sektorach "rodzinnych", droższych gdzie na mecz przyjdzie dziadek z wnuczkiem - żaden z nich nie będzie schodził z trybuny tak jak my po meczu (czyli byleby na dół - po krzesełkach i głowach innych) tylko będą grzecznie czekać na swoją kolejkę i przemaszerują schodami - tam nie ma mowy o niszczeniu przypadkowym krzesełek, a jeśli już to na bardzo małą skalę. A zamiast proponować mi "opanowanie się" radze wziąć się ostrzej do nauki, bo z pisaniem coś słabo, oj słabo... |
Nawet nie wiem czy warto pisać coś na temat wypocin Kurskiego...
Wiadomo że na T29 nie da rady zbudować stadionu na miarę Euro2012.Tam po prostu brakuje miejsca na całą około stadionową infrastrukturę,ale Lechia nie zniknie z Traugutta.Będzie tam baza treningowa pierwszej drużyny,tam mecze będzie grała ME,rugbyści Lechii czy też mająca powstać żeńska drużyna piłkarska(już trwa szkolenie młodych zawodniczek) |
Rugbyści Arki będą mieli stadion z prawdziwego zdarzenia. W Gdyni ruszyła budowa pierwszego w Polsce obiektu przeznaczonego głównie dla potrzeb rugby. Tempo prac ma być niemal tak szybkie jak ta gra. Pierwszy mecz na nowym obiekcie ma odbyć się już w październiku przyszłego roku.
Stadion z trybuną na 2 425 miejsc siedzących wraz z zapleczem powstanie obok nowej hali sportowej przy ul. Kazimierza Górskiego. Koszt obiektu, którego inwestorem jest Gmina Gdynia, wyniesie prawie 24 miliony złotych. Głównym wykonawcą jest firma Marbud z Gdyni, która wygrała przetarg.
- Nie widzę żadnych zagrożeń. Dotrzymamy terminu zakończenia prac, który ustaliliśmy na 1 października 2009 - powiedział nam szef Marbudu Ryszard Marcinkiewicz.
- Mam nadzieję, że oświetlony stadion z nawierzchnią ze sztucznej trawy III generacji będzie dobrze służył nie tylko rugbystom Arki, ale także reprezentacji Polski - stwierdził Marek Stępa. - Jeśli w przyszłości okaże się, że trybuna jest za mała, w planach technicznych przewidzieliśmy możliwość powiększenia widowni o kolejne 1000 miejsc - dodał odpowiedzialny za miejskie inwestycje wiceprezydent Gdyni.
Radości z rozpoczęcia prac nie krył też dyrektor Urzędu Miasta Jerzy Zając, który społecznie pełni funkcję prezesa gdyńskich rugbystów. - Spełniają się marzenia środowiska, z którego wiele osób nie wierzyło już w możliwość ich realizacji - dodał.
Przypomnijmy, że obietnicę budowy stadionu złożył rugbistom Arki pod koniec 2005 roku prezydent Wojciech Szczurek, po zdobyciu przez nich w Splicie klubowego Pucharu Europy.
http://www.arkarugby.pl/images/stori...on/frugby4.jpg http://www.arkarugby.pl/images/stori...on/frugby2.jpg |
Życzyłbym takiego Juvenii...
To dobrze, że buduje się już nie tylko stadiony piłkarskie i lekkoatletyczne (czyt. piłkarskie, a przy okazji...) Jak rozumiem, to będzie ta trybuna, a po drugiej stronie pustka? jeśli tak, to super, bo będzie można postawić więcej trybunek w bliżej nie określonej przyszłości. I to będzie stadion tylko do rugby, nie dla piłkarzy? Jedna rzecz mi w tym "niusie" lekko śmierdzi a mianowicie Cytat:
|
Czuje że to otworzy worek. O tym stadionie bedzie głośno jako o pierwszym do rugby i wraz z tym głośno o rugby - może stanie sie popularniejsze :)
|
Nom tez mam taka nadzieje ze rugby stanei sie popularniejsze tak jak w Anglii czy Irlandii mi blizej do drugiego miejsca :D a tak nawiasem to ladna ta trybuna i bedzie dobrze bo to Tylko bedzie dla rugby :D:D
|
Gdynia to bogate miasto i podejmuje się tam sporo inwestycji więc wydaje mi się, że nie skończy się tam tak jak zwykle w przypadku innych miast na makietach albo nawet tylko na wizualizacjach... Taki obiekt może więc rzeczywiście powstać. Trzeba przyznać, że ta trybunka która jest na wizualizacji prezentuje się całkiem fajnie. Tak swoją drogą to gdyby na Juvenii powstała podobna to byłoby nieźle;] Ale puki co w kwestii infrastruktury sportowej to priorytetem dla Krakowa jest dokończenie przebudowy stadionów Wisły i Cracovii, no i zbudowanie wreszcie w naszym mieście hali widowiskowo-sportowej z prawdziwego zdarzenia.
|
|
No spoko spoko, tylko z tego co tam widziałem to boisko piłkarskie się raczej nie zmieści więc po częsci żenada mimo wszystko
|
Cytat:
|
Wizki i makieta nowego stadionu w Białymstoku (za SCC, lukash123), jak dla mnie- cudeńko:D
http://websky.pl/~lukas/estadio/13.jpg http://websky.pl/~lukas/estadio/15.jpg http://websky.pl/~lukas/estadio/14.jpg http://websky.pl/~lukas/estadio/5.jpg http://websky.pl/~lukas/estadio/12.jpg http://websky.pl/~lukas/estadio/16.jpg http://websky.pl/~lukas/estadio/4.jpg http://websky.pl/~lukas/estadio/6.jpg http://websky.pl/~lukas/estadio/9.jpg |
Cytat:
|
Cytat:
po 2. ludzie z forum skyscrapercity też piszą żę jest to stadion wyłącznie żużlowy Cytat:
|
Jak dla mnie stadion Jagi bez rewelacji.
Ot druga Warszawa, trzecie Kielce.... Wszystko praktycznie na 1 kopyto. |
Cytat:
A według mnie wcale nie. 1. Nie od dziś wiadomo, że Toruń to przede wszystkim żużel. Ne mecze przychodzi po 15k ludzi, boję się pomyśleć ile chodzi na piłkę. To kto by ten stadion miał zapełniać??? Liczyć na mecze reprezentacji??? Przy obecnie budujących się stadionach na Euro raczej pewne jest, że nikt Torunia na poważnie nie brałby pod uwagę. 2. Jeśli w środku toru miałoby się zmieścić boisko piłkarskie to wychodzi tzw. "lotnisko", czyli tor bardzo długi. Widocznie w Toruniu stwierdzono, że chcieliby tor krótszy i bardziej techniczny. W Tarnowie boisko się mieści w środku a i tak narożniki praktycznie stykają się krawędzią toru żużlowego. Tak że często piłkarz musi wejść na tor żeby wykonać rzut rożny. |
Cytat:
1. Albo budujesz dobry tor albo boisko do piłki nożnej. Każda próba połączenia tych dwu to wywalanie pieniędzy w błoto. 2. W Toruniu piłkarze grają na innym zmodernizowanym stadionie łaczącym funkcje lekkoatletyczne i piłkarskie bez szkody dla żadnej z nich. 3. Na piłkę tam przychodzi po 600 - 1000 osób. Na żuzel 10 tys+. Co jest najpopularniejszą dyscypliną widać. |
Jesli chodzi o ten budujący się stadion w Toruniu, to można brać też po uwagę że może stać sie on areną mistrzostw europy seniorów jak i juniorów, kto wie. w Monaco też jest taki kameralny stadion i Finał Superpucharu Europy w piłce sie na nim odbywa, to tez na takim w Toruniu mogli by jakąś impreze żużlową zorganizować.
|
Cytat:
projekt dużo ładniejszy, po prostu ładny i nie skomplikowany, dach zaraz nad trybunami, a krzesełka w barwach Jagi - cudo. |
A ten stadion Jagii będzie od podstaw budowany ?
|
Cytat:
Białystok - full wypas. |
Cytat:
|
co do skladanych krzesełek to nie jestem przekonany...stadion jak jest pusty to ladniej wyglądają te tradycyjne...a u nas jak już są tradycyjne to na całości powinni zrobić tradycyjne...
tak naprawde najlepiej jakby na D nie było w ogóle krzesełek...wtedy i my byśmy skorzystali bo tańsze bilety, i pikniki by nie chodziły na D. Ale wiadomo na Euro muszą być. |
Jaka bedzie pojemnosc tego stadionu w Bialymstoku?
|
Bodajże 25tys. Stadion dobry. Z tego co wiem kibice Jagielloni wynegocjowali żeby trybuny za bramkami były jedno poziomowe bo to ułatwia robienie lepszych opraw :) Pierwotnie cały stadion miał składać się z dwóch poziomów. Stadion mi się bardzo podoba przynajmniej nie są to drugie Kielce i Warszawa.
|
Białostocki stadion ładny. To może kwestia gustu ale czy nie lepiej tak stosunkowo mały (22,5 tyś.) stadion prezentuje się bez dzielania na poziomy, coś na wzór Olympiakosu http://www.liga-mistru.com/images/sta_olympiakos
Szczególnie ze na tym stadionie Skyboxów nie widać w tej przerwie ;) wiec ten łacznik jak za bramkami mogli w tej korekcie projektu wszedzie zrobić |
Dokładnie Szymek. Przy takich pojemnościach lepiej stadiony prezentują się jak są jedno poziomowe. Stadion Legii nie jest zły ale mi osobiście nie podobają się te dwa poziomy trybun. Stadion Zagłębia Lubin fajny tylko ten napis 'Zagłębie' trochę źle wyszedł ale da się przeżyć :p Ogólnie w 2012 w naszej lidze może być naprawdę dobrze pod względem stadionów. Tylko na Śląsku coś słabo idzie bo oprócz projektu stadionu Górnika i Śląskiego nikt chyba nie ma żadnych planów.
|
fajna animacja stadionu we Wrocławiu na Euro 2012
http://www.youtube.com/watch?v=Ul-iJ...layer_embedded |
|
Kurde no może się czepiam. Nie znam się na budownictwie ale cały stadion mi się podoba ale ten dach z blachy karbowanej to normalnie zalatuje totalną amatorszczyzną. Nie ma innych, lepszych materiałów niż taka blacha jak na komórkach?
|
Dokładnie, tak się zastanawiam, jak to będzie gdy zacznie padać deszcz, bo wydaje mi się, że jeden wielki huk...
|
Tez nie znam się na budownictwie, ale wyłożyli ten dach czymś od góry, żeby zapobiec właśnie temu hałasowi podczas deszczu. Ale wedlug mnie tez troszke dziwnie się prezentuje taka blacha...
|
Cytat:
|
Na Tottenhamie z takiej samej blachy mieli dach, nawet gdzieniegdzie na pordzewiały wyglądał.
|
Dach jest chyba z plyty azbestowo-cementowej. Sam stadion wyglada przytulnie, tylko po co te przerwy z tylu miedzy dachem a siedzeniami? Przewieje wszystkich.
|
Cytat:
|
Mnie ten stadion na kolana nie rzuca, ale niech takie wszystkie będą to będzie dobrze .
W porównaniu z poprzednim to jest i tak "kosmos". Cena i pojemnośc rozsądna , i przyznam że postęp robót jest spory. Szczere gratulacje(chociaż ich nie lubię, hehe). |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:53. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl