Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2009/2010 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5997)

Domas 13.07.2009 02:55

http://katowice.naszemiasto.pl/sport/1023233.html wolałbym, żeby nie przenosili startu ekstraklasy. dla nas najlepiej jak najszybciej wejść w tryb meczowy

Jaroo1 13.07.2009 06:44

Domas no i to jet powaznosc tej instytucji PZPN. Płacza ze polskie kluby maja ciezko grac w pucharach na wiosne bo mamy długa przerwe zima, ale ****a jak gramy w lato to nie patrza czy start ligi sie przeciaga czy nie. Rozwiazac to dziadostwo, zabic, zaorac bo to jest banda jakichs nieukow, baranow ktora sie dorwala do władzy a nie umie nic zrobic, i to udowodnili wybieaja na stanowisko prezesa Late ktory jak dla mnie wyglada jak duren i sie tak zachowuje ;/

Konrad. 13.07.2009 23:50

Na ile milionów, wycenianego już tego genialnego piłkarza?

http://www.sport.pl/pilka/1,65050,68...l_oferte_.html

killzone 14.07.2009 00:04

Matoł.

Tak jak juz u siebie pisalem, brzydzi sie dynamem a za rok bedzie gral w, 4 lidze, 5 grupie rozgrywek o mistrzostwo poludniowo-wschodniej czesci prowincji Hēilóngjiāng.

AYALA 14.07.2009 07:07

Waldemar Kita który kilka lat temu chciał odkupic od Bogusia Cupiała Wisłe teraz podobno interesuje sie przejęciem Ruchu Chorzów.http://sportslaski.pl/Wlasciciel-FC-...9954,info.html

FredzIo 14.07.2009 07:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 761419)
Waldemar Kita który kilka lat temu chciał odkupic od Bogusia Cupiała Wisłe teraz podobno interesuje sie przejęciem Ruchu Chorzów.http://sportslaski.pl/Wlasciciel-FC-...9954,info.html


Przecież Kita ma FC Nantes.

saklak1906 14.07.2009 08:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FredzIo (Post 761420)
Przecież Kita ma FC Nantes.

I z tego co mi wiadomo to nie mozna miec dwoch klubow, bo moze wystpic konflikt interesow np jak by te dwa kluby spotkaly sie w rozgrywkach LE czy LM

Kamson 14.07.2009 13:41

A np. Abramowicz nie ma CSKA i Chelsea? Czy coś mi sie pomieszało :D

R33 14.07.2009 14:17

Czy teraz tak jest to sam nie wiem(wikipedia podaje ,, Kontrakt z Sibnieftem (Abramowicz był głównym udziałowcem) został rozwiązany pod koniec 2005 roku po tym jak koncern ten został przejęty przez Gazprom. Obecnie głównym sponsorem klubu jest jeden z największych rosyjskich banków - VTB."), ale napewno tak miał (w 2005r zdobył z nią P. UEFA)

Marszałek 14.07.2009 14:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamson (Post 761686)
A np. Abramowicz nie ma CSKA i Chelsea? Czy coś mi sie pomieszało :D

Nie tyle ma CSKAA co jego bank jest głównym sponsorem. Bo CSKAA ma armia:). Ale w Rosji więcej tego typu jest rzeczy. Właściciel As Monaco jest też właścicielem Dynama Moskwa. Tylko,że tam daje kasę poprzez firmę Fedcom a w Rosji jest właścicielem.

No to Kita jak człowiek z zachodnim sznytem kupi klub na kogoś innego a sam będzie nim zarządzać. Przeciez to banalnie prosto obejść, jeszcze Chorzów jest notowany na New Connect. Niemniej skoro już jesteśmy przy Ruchu. Temu klubowi przydałby się jakiś wstrząs, krok naprzód. Nie w stylu debiutu na new connect, bo to był poroniony pomysł. Co jak co ale klub ma markę i należy tylko mieć nadzieje, że Kita przejmie w ten czy inny sposób ten klub,bo Ruch ekstraklasie jest potrzebny. Silny Ruch, bo póki co to się snuje po tej lidze.

AYALA 14.07.2009 14:29

Nantes spadło do 2 ligi i kibice tego klubu maja pretensje do Kity o to i dlatego ten milioner chce przejeac inny zespoł.Fajnie jakby Niebiescy wreszcie znaleźli jakiegoś konkretnego sponsora bo to zasłużony klub.

Wojtas 14.07.2009 15:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 761723)
Nantes spadło do 2 ligi i kibice tego klubu maja pretensje do Kity o to i dlatego ten milioner chce przejeac inny zespoł.Fajnie jakby Niebiescy wreszcie znaleźli jakiegoś konkretnego sponsora bo to zasłużony klub.


Ayala cos cie sie nie pokicikało???Nantes to raczej kanarki a nie niebiescy hehe :)

A co do Rogera ,to moze niepasuje mu trnasfer w "tamtą "strone,wolałby kierunek zachodni,jak coraz wiecej pilkarzy.

EDIT ;Sorki ,chyba spie -zle przecztalem "sens" twojego postu,moja wina,moja bardzo wielka wina. :)

Snow 14.07.2009 15:29

Przecież jemu chodzi o Ruch Chorzów...

7 kotów 15.07.2009 11:50

http://www.lksfans.pl/index.php/news/read/news_id/3556

Jacy ci zydzi uczynni :D

saklak1906 15.07.2009 11:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 762212)


Przeciez oni maja to we krwi, awansowwali do ekstraklasy dzieki zielonemu stolikowi, utrzymaja sie dzieki zielonemu stolikowi.

Konrad. 15.07.2009 12:08

Cytat:

Nowy król Lecha powalił na kolana w 20 minut ( :lol: autentycznie taki tytuł dali na sport.pl)

Ekstraklasa: Lech gra świetnie, ale czasem lubi pospać

Wyśmienity mecz Lecha na zgrupowaniu w Alpach. Poznaniacy pokonali Iraklis Saloniki 3:2, a testowany Jan Zapotoka w 20 minut zrobił wrażenie na tyle dobre, że "Kolejorz" chce go kupić. I sprowadzić lewego obrońcę ze Słowacji.

Wczorajsze przedpołudnie upłynęło lechitom nie na treningu, lecz na przebieżce w lesie. Boisko na głównym stadionie Bad Reichenhall było zajęte przez dziecięcą spartakiadę. Wracający z lasu piłkarze Lecha podczas rozciągania mięśni zajęli się dopingowaniem niemieckich przedszkolaków.
Po południu poznaniacy pojechali do Austrii. W wiosce Hof koło Salzburga umówili się na mecz z 10. drużyną greckiej ekstraklasy Iraklisem Saloniki. Ten mecz miał powiedzieć coś o umiejętnościach 21-letniego Słowaka Jana Zapotoki, który wreszcie dotarł na testy. Wysoki Słowak zdążył dwa razy udanie zagrać prostopadłe piłki do kolegów, po czym odnowiła mu się kontuzja mięśnia, która opóźniła jego przybycie na testy do Lecha.

- Mnie to 20 minut wystarczyło, zwłaszcza że widziałem też jego mecze na DVD. Chcę tego zawodnika - zadeklarował trener Jacek Zieliński. W czwartek dojdzie do spotkania dyrektora sportowego Lecha Marka Pogorzelczyka i działaczy MFK Dubnica. Zapotoce za pół roku kończy się kontrakt, ale wtedy i tak będzie trzeba za niego zapłacić, tak jak za wszystkich piłkarzy w wieku do lat 23. Lech jest w stanie dać za niego ok. 200 tys. euro.

Grecy - u których na bramce wystąpił Wojciech Kowalewski - okazali się zdecydowanie bardziej wymagającym rywalem niż dwa czeskie zespoły, z którymi Lech grał do tej pory. Jeden błąd poznańskich obrońców spowodował, że od 3. min przegrywali. Rumun Constantin Iacob okazał się szybszy i silniejszy od Manuela Arboledy, po czym z bliska pokonał Grzegorza Kasprzika.

Gra Greków wyglądała dobrze przez kwadrans. Potem do głosu doszli lechici. Sporo było podań z pierwszej piłki, szybkiej i dokładnej gry w środku pola. A akcja, po której Sławomir Peszko strzelił wyrównującego gola, była wręcz popisowa. Kilka szybkich podań z pierwszej piłki wymienili Dmitrije Injac, Haris Handzić i Tomasz Bandrowski. Ten ostatni pomknął z piłką lewą stroną boiska, dokładnie podał do Peszki, a ten strzałem z pierwszej piłki pokonał Kowalewskiego. Obie drużyny przed przerwą były bliskie strzelenia drugiego gola. Tomasz Mikołajczak trafił piłką w słupek, Sharbel Touma z Iraklisu - w poprzeczkę.

W przerwie trener Jacek Zieliński ganił piłkarzy za błąd z trzeciej minuty, ale potem głównie chwalił. - Wasza gra mogła się podobać. Pach, pach w środku pola i piłka chodzi. Tylko przestańcie drzemać! Przez drzemanie straciliście bramkę - mówił.

Po przerwie na prawej stronie wystąpili Mateusz Szałek i Mateusz Machaj. W porównaniu z parą Marcin Kikut - Sławomir Peszko wypadli co najmniej nie gorzej. Gdy dodać do tego dobrą grę Handzicia przed przerwą - okazuje się, że Lech ma rezerwy.

Po przerwie zmęczony Iraklis w zasadzie nie zagroził Lechowi - nie licząc jego kolejnej drzemki, która skutkowała stratą gola po rzucie rożnym. Potem co rusz sunęły ataki na bramkę Greków. - To był nasz pierwszy sparing w tym okresie przygotowawczym. Zespół ma nowego trenera [Olega Protasowa - przyp. red.], kilkunastu nowych zawodników. I w zasadzie dopiero się tworzy. Lech? Podobał mi się. Widać ubytek Rafała Murawskiego, ale takie są skutki dobrej gry w pucharach. Z tej drużyny pewnie jeszcze ktoś odejdzie - mówił polski bramkarz Iraklisu.

Dziś poznaniacy mają w planach jeden trening, jutro rozegrają ostatni sparing, z TSV 1860 Monachium.





Iraklis Saloniki - Lech Poznań 2:3

Bramki: 1:0 Iacob (3.), 1:1 Peszko (28.), 1:2 Katsikas (51.), 2:2 Rengifo (63.), 2:3 Stilić (74.).

Lech w I połowie: Kasprzik - Kikut, Arboleda, Bosacki, Djurdjević - Peszko, Zapotoka (22. Bandrowski), Injac, Handzić - Mikołajczak, Lewandowski.

Lech w II połowie: Burić - Szalek, Injac, Tanevski, Djurdjević - Peszko (57. Machaj), Stilić, Bandrowski, Wilk - Chrapek, Rengifo.
Znowu Wisła może zapomnieć o tytule, bo Lech znowu robi genialne transfery...

Ech...

Angmir 15.07.2009 13:56

buhaha - genialne transfery ?? Wspaniały mecz - czyli wygrana z średniakiem Greckim 3;2 ?? Chrapek ?? - mamy jednego u nas i do tego młodszy :) Kasprzik ? - puki co od Pawełka lepszy nie jest.
A Zapotoka jeszcze nei jest na 100%, i to żaden Ronaldinho, mozę się okazać wzmocnieniem ale 2gim stiliciem z wiosny 2008 to on nie będzie.

Krissu 15.07.2009 14:17

Na ten sam art. zwróciłem uwagę.

Ciekawe czy ten nowy król będzie godnym następcą poprzedniego, którego plecy już oglądaliśmy.

A Iraklis to nawet nie średniak. Zajęli 12. miejsce w Superlidze.

edit:
Cytat:

„Kolejne plusy to postawa Harisa Handzicia oraz Krzysztof Chrapka. Bośniak został znów ustawiony na lewej pomocy i znów pokazał się z dobrej strony. - Dowiedzieliśmy się, że w klubie grał właśnie na tej pozycji. Dopiero w reprezentacji zrobili z niego napastnika - mówi odpowiedzialny w Lechu za szkolenie tej właśnie formacji Andrzej Juskowiak. - Jeszcze przed nim dużo pracy, ale wydaje się, że na skrzydle Handzić odżył - dodaje"
Skauting wewnętrzny pracuje. :lol:

kicu 15.07.2009 14:30

Lechowi należą się słowa uznania za minimalne zwycięstwo w meczu sparingowym z przeciętniakiem z Grecji. Ciekawi mnie zachwyt autora artykułu nad grą i wynikiem (szczególnie, że był to tylko mecz kontrolny). Pamiętacie jak Legia pokonała 2:0 Marsylię? A potem była 3 w lidze...

Najbardziej rozbawił mnie jednak ten fragment:
Cytat:

okazuje się, że Lech ma rezerwy
Te sparingi się jednak przydają. Można się o kandydacie do mistrzostwa dowiedzieć takich rzeczy!

saklak1906 15.07.2009 14:45

Ale czy w tamtym sezonie nie bylo podobnie, ehy, ahy nad Lechem. Niektore media maja swojego pupilka( albo oplaca sie miec lub musza z racji wlasciciela) i wypisuja swoje orgazmy nad pseldo wspaniala gra.

Wszyscy wiemy jaki jest poziom mediow a zwlaszca sportowych w naszym kraju, wiec niech sobie pisza co chca a zeczywistosci i tak nie odczaruja.

Awe 15.07.2009 14:48

Właśnie miałem o tym pisać, że po roku czasu w Lechu się dowiedzieli na jakiej pozycji grał w klubie ich piłkarz. Że też niektórzy jeszcze wierzą w te bajeczki o super scautingu Lecha. Trafiło się im raz jak ślepej kurze ziarno (Stilic) i dorabiają ideologię do tego. Myśmy też mieli takie transfery (np. Uche) ale u nas nikt nie gadał bzdur o oglądaniu go przez rok itd.

skttrbrain 15.07.2009 17:47

Akurat mecz z Iraklisem Lechowi wyszedł obiektywnie mówiąc. Akcje bramkowe (szczególnie pierwsza) były znakomite, sytuacji było co najmniej na 6:2. Skuteczności zabrakło.
Kto nie wierzy, niech sobie zobaczy skrót na lechpoznan.tv

Tekst o Handzicu faktycznie pokazuje stan rzeczy w moim klubie. Cóż..

Ahm, ponoć Zenit chce za Lewandowskiego dać 5 mln euro. Ja bym za tyle go puścił. ;-)

saklak1906 15.07.2009 17:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 762380)

Ahm, ponoć Zenit chce za Lewandowskiego dać 5 mln euro. Ja bym za tyle go puścił. ;-)


Wejdz sobie na weszlo.com to sie dowiesz skad Zenit sie interesuje i skad taka cena.Ani polowy tej kwoty nie jest wart.

eMTe 15.07.2009 18:02

Za chwile wyjaśni się kwestia licencji na następny sezon i wiecie co mi na myśl przyszło?

1. Obowiązkowy procent budżetu, albo płac na szkolenie w każdym klubie Ekstraklasy

Jak się wprowadzało obowiązkowe podgrzewane murawy i oświetlenie tak teraz powinno się wprowadzić obowiązkowe 10-20% budżetu na szkolenie. Można to rozwiązać też w inny sposób - x procent od płac piłkarzy danego klubu. Nie byłaby to zaliczka dla PZPN tylko dla szkółki, którą musiałby klub utworzyć. Takie coś mogłoby wiele pomóc. Może śmiesznie to napisałem, ale każdy z was wie o co chodzi : )

Kasa byłaby przeznaczana na dobrych trenerów, siatkę skautingową, boiska itd.

2. Sprzedaż praw do transmisji meczów Młodej Ekstraklasy bądź oddanie ich za darmo którejś z telewizji

Spowodowałoby to zwiększenie się rangi rozgrywek, a także zauważenie wybijających się piłkarzy, dla samych piłkarzy byłby to prestiż, a dla sponsorów łakomy kąsek...

Krissu 15.07.2009 23:36

http://www.sport.pl/pilka/1,65029,68...raklasie_.html

Och co ja widzę... :)

orzeu 16.07.2009 01:53

Ja to bym zbojkotowal w ****u cala pierwsza kolejke za to co te osly wyprawiaja.
Puste stadiony, jakies transparenty i do widzenia. Albo jeszcze lepiej przez kilka kolejek same przerwane mecze i walkowery po 3-0 dla gosci, niech glaby na koniec sezonu mysla komu dac mistrza a kto ma spasc gdy wszyscy beda miec identyczny bilans. Chca sie bawic - niech sie bawia na calego.

mr_kwolf 16.07.2009 02:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez eMTe (Post 762413)
2. Sprzedaż praw do transmisji meczów Młodej Ekstraklasy bądź oddanie ich za darmo którejś z telewizji

Spowodowałoby to zwiększenie się rangi rozgrywek, a także zauważenie wybijających się piłkarzy, dla samych piłkarzy byłby to prestiż, a dla sponsorów łakomy kąsek...

Jak widzisz, nie ma chętnych na pokazywanie meczów polskich drużyn w europejskich pucharach to co dopiero Młodej Ekstraklasy. Pomysł mimo że dobry to bez szans na powodzenie.

flamengista 16.07.2009 06:54

Stało się to, czego się obawiałem.

Widzew zdegradowany do I ligi - a więc opłaca się kupować mecze! Ukradli, odwołali się od kary dzięki czemu zamiast w II, zagrali w I lidze. I teraz jeszcze ofiary z siebie robią, bo zostali pozbawieni awansu. Jakiego awansu pytam? Oni powinni grać teraz w II lidze, powinno się wrócić do ustaleń sprzed 2 sezonów. Rację ma Janek Tomaszewski - Widzew zachował się jak złodziej, który ukradł 1 mln, zainwestował odsetki zachował dla siebie po czym po roku oddał milion mówiąc: "to nie moje", ale zachowując korzyści z inwestycji (za nie swoje pieniądze). To jest żenujące.

Ale jeszcze większe jaja to ŁKS. Ciekawe, jakie dokumenty przedstawią w poniedziałek. Może sprzedaż napoju energetyzującego wzrosła o 1000%? Bo to chyba jedyna szansa. Przecież żadne dodatkowe środki które nawet wpłynęły do klubu teraz (a raczej nie wpłynęły) nie mają znaczenia, bo nadal obowiązuje deadline wyznaczony wszystkim klubom.

Zastanawiam się - po co trzymać w ekstraklasie taki twór jak ŁKS? Przecież nic się nie zmieni - pod koniec rundy zawodnicy zastrajkują, klub będzie zalegał z wypłatami. Stadion nadal nie będzie spełniał wymogów licencyjnych - i nie chodzi tu o taką drobnostkę jak płotek (za portalem weszło.pl) - ale o szatnie z grzybem, rozpadającą się stadionową infrastrukturę - obiekt w Łodzi wymaga kapitalnego remontu na którego nie ma pieniędzy.

Czy w sytuacji, gdy w ŁKS np. zjawi się komornik albo CBA (szukając pralni pieniędzy) Drzewiecki też się za nimi wstawi? Szczerze wątpię. A takiego scenariusza w niedalekiej przyszłości się obawiam.

Krissu 16.07.2009 09:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 762704)
Zastanawiam się - po co trzymać w ekstraklasie taki twór jak ŁKS? Przecież nic się nie zmieni - pod koniec rundy zawodnicy zastrajkują, klub będzie zalegał z wypłatami. Stadion nadal nie będzie spełniał wymogów licencyjnych - i nie chodzi tu o taką drobnostkę jak płotek (za portalem weszło.pl) - ale o szatnie z grzybem, rozpadającą się stadionową infrastrukturę - obiekt w Łodzi wymaga kapitalnego remontu na którego nie ma pieniędzy.

A jednak to 7. miejsce zajęli.

Dla mnie paranoją jest, że takie rzeczy jak przyznanie/nieprzyznanie licencji odbywa się po kilku sezonach gry klubu w Ekstraklasie.
Rozumiem sytuację, że klub awansuje do wyższej klasy rozgrywkowej ale organizacyjnie nie da rady w niej występować to unieważniają jego awans. Ale robić tak po kilku latach gry, gdy klub pomimo swoich problemów zajmuje miejsce w górnej połowie tabeli? Bezsens.

yogul 16.07.2009 10:10

Poda ktoś może linka albo rozpis meczy na terminarz ekstraklasy 2009/2010 ? Wiem, że jeszcze nie ostateczny, ale proszę.

Tiramisu 16.07.2009 10:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez yogul (Post 762816)
Poda ktoś może linka albo rozpis meczy na terminarz ekstraklasy 2009/2010 ? Wiem, że jeszcze nie ostateczny, ale proszę.

http://www.ultrasport.pl/ekstraklasa...kul,10730.html

W projekcie terminarza występują zespoły oznaczone literami A, B, C - w zależności od różnych wariantów będą to: Wariant 1 (ŁKS - brak licencji, Widzew - brak awansu): A - Cracovia, B - Arka, C - Korona Wariant 2 (ŁKS - licencja, Widzew - brak awansu): A - Korona, B - Arka, C - ŁKS Wariant 3 (ŁKS - licencja, Widzew - awans): A - Widzew, B - Arka/Korona, C - ŁKS Wariant 4 (ŁKS - brak licencji, Widzew - awans): A - Cracovia/Korona, B - Arka, C - Widzew

saklak1906 16.07.2009 12:14

http://www.futbol.pl/artykul/58199.html

Przeciez to bylo do przewidzenia

madenn 16.07.2009 12:51

http://www.sport.pl/pilka/1,95642,68...atrzymany.html

długo był spokój

Baszczyński wiedział co robi kopiąc go:p

Kamson 16.07.2009 13:15

A tymczasem zapadła decyzja - Superpuchar w Lubinie.
Formalnie jako gospodarz gramy na stadionie zgody przeciwnika, 350km od Krakowa...

JAR0 16.07.2009 15:31

A najśmieszniejsze jest to że najlepiej na tym wyszli liderzy korupcji w Polsce czyli Arka (brak barażu) i Korona która nigdy nie wywalczyła sportowo awansu do E. Chociaż to pewnie jeszcze nie koniec kabaretu. W przyszłym tygodniu PKOL może przyznać racje Widzewowi i znowu będą jaja :rotfl:

Piwer 16.07.2009 15:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 762704)
Ale jeszcze większe jaja to ŁKS. Ciekawe, jakie dokumenty przedstawią w poniedziałek. Może sprzedaż napoju energetyzującego wzrosła o 1000%? Bo to chyba jedyna szansa. Przecież żadne dodatkowe środki które nawet wpłynęły do klubu teraz (a raczej nie wpłynęły) nie mają znaczenia, bo nadal obowiązuje deadline wyznaczony wszystkim klubom.

To zdaje się, że masz nikłe pojęcie o sytuacji w ŁKS, co odbiera Ci w zasadzie prawo do wypowiadania się na temat łódzkiego klubu.
Otóż może wartość sprzedaży produktów sygnowanych logiem ŁKS była zawyżona ale to dlatego, że klub planował wypuszczenie na rynek również piwa oraz wody mineralnej. Dochody z tego tytułu w prasie były często zawyżane do paranoicznych wręcz rozmiarów a chodziło tam o milion zł. Przy czym 100 tyś zł pochodziło już na starcie z browarów, które podjęły się produkcji artykułów dla ŁKS.
ŁKS obecnie nie ma żadnych długów. Nie jest winien nikomu nawet złotówki. Zostały spłacone nawet zadłużenia z minionych lat, które często były egzekwowane na mocy postanowień Sądu polubownego przy PZPN. Wypłacone zostały wszystkie pensje i premie za poprzedni sezon.
Do dokumentów licencyjnych załączony został dokument, że nowy współudziałowiec Grzegorz Klejman zrekompensuje powstały deficyt klubu ze środków własnych. Jednak jak stwierdzili panowie z Komisji Odwoławczej taki dokument do nich nie dotarł (mimo iż ŁKS ma potwierdzenie dostarczenia takiego pisma z dnia poprzedzającego zebranie komisji). Teraz zostanie on im przedstawiony wraz z dokumentami z Urzędu Miasta w którch Rada Miasta zdecydowała o przekazaniu na ŁKS sporej kwoty za promocję miasta poprzez sport. Co ciekawe ten dokument wówczas też był dostarczony ale uznany został przez Komisję za nierzetelny (czyżby Szanowna komisja uznała że miasto Łódź jest niewypłacalne do tego stopnia by przekazać zadeklarowaną kwotę na ŁKS?).

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 762704)
Zastanawiam się - po co trzymać w ekstraklasie taki twór jak ŁKS? Przecież nic się nie zmieni - pod koniec rundy zawodnicy zastrajkują, klub będzie zalegał z wypłatami. Stadion nadal nie będzie spełniał wymogów licencyjnych - i nie chodzi tu o taką drobnostkę jak płotek (za portalem weszło.pl) - ale o szatnie z grzybem, rozpadającą się stadionową infrastrukturę - obiekt w Łodzi wymaga kapitalnego remontu na którego nie ma pieniędzy.

Zróbmy Ekstraklasę pięciozespołową wtedy będziesz najszczęśliwszy.
Kwestia stadionu. Kryteria jakich on nie spełnia pod względem formalnym to przystosowanie pomieszczenia medycznego, dostęp do internetu na większej ilości stanowisk prasowych, lepsze oznaczenie wyjść ewakuacyjnych oraz brak kamery monitoringu w jednym miejscu. No koszmar.
Pokaż mi proszę tego grzyba w szatni. Przeczytałeś kiedyś coś w prasie nieprzychylnej ŁKS i uznałeś za prawdę życiową. Może i taki problem swojego czasu występował ale został bardzo szybko wyeliminowany.
Zresztą kwestia ta jest bezprzedmiotowa bowiem infrastruktura jak się okazało nie była problemem dla Komisji licencyjnej.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 762704)
Czy w sytuacji, gdy w ŁKS np. zjawi się komornik albo CBA (szukając pralni pieniędzy) Drzewiecki też się za nimi wstawi? Szczerze wątpię. A takiego scenariusza w niedalekiej przyszłości się obawiam.

Ciekawa teoria obrazujaca jak małe masz pojęcie o sytuacji ŁKS, zwłaszcza w momencie gdy doszło już do zmian właścicielskich a niebawem wszystkie udziały będą skupione w ręku Grzegorza Klejmana.

Generalnie flamengista widzę, że jesteś mądrym człowiekiem, tylko wygłaszając swoje tezy bazujesz na mocno nieaktualnych informacjach przez co twoje słowa tracą wiarygodność.

Pozdrawiam

Wojtas 16.07.2009 16:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 762704)
Stało się to, czego się obawiałem.

Widzew zdegradowany do I ligi - a więc opłaca się kupować mecze! Ukradli, odwołali się od kary dzięki czemu zamiast w II, zagrali w I lidze. I teraz jeszcze ofiary z siebie robią, bo zostali pozbawieni awansu. Jakiego awansu pytam? Oni powinni grać teraz w II lidze, powinno się wrócić do ustaleń sprzed 2 sezonów. Rację ma Janek Tomaszewski - Widzew zachował się jak złodziej, który ukradł 1 mln, zainwestował odsetki zachował dla siebie po czym po roku oddał milion mówiąc: "to nie moje", ale zachowując korzyści z inwestycji (za nie swoje pieniądze). To jest żenujące.

.


Oczywsice ,unikneli II ligi ,i najwyzej zagraja znwou rok w I ,sklad maja taki ze szybko wroca do Ekstraklasy

A jakby spadli tam gdzie powinni ,nie bylo by tak wesolo,zespol by sie rozsprzedal,niewiadomo co ze sponsorem itd.

Udalo im sie ,a teraz jeszcze szczekają. Ze wstydu bym sie pod ziemie zapadl bedac na ich miejscu

Domas 16.07.2009 18:43

Kiedy dokladnie gramy z Polonią Bytom i Polonią Warszawa? To jedyne dwa mecze, w tej rundzie w których gramy "u siebie" dwa razy pod rząd.

Krissu 16.07.2009 18:54

http://www.sport.pl/pilka/1,65050,68...zej_lidze.html

:lol:

yogul 16.07.2009 18:54

Wisła Kraków [FONT='Times New Roman']–[/FONT] Polonia Bytom 12 września 2009
Wisła Kraków [FONT='Times New Roman']– [/FONT]Polonia Warszawa 26 września 2009

2 tygodnie przerwy, ale może ze względu na reprezentacje albo nie masz racji. :D
PS: Październik przerąbany. 1 mecz u siebie, 3 wyjazdy. ( chyba m.in. Śląsk i Lech )


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl