![]() |
Pewnie wyjdę na monotematycznego, ale rzeczywistość jest taka jak jest i o inne wnioski bardzo trudno. Pisałem już w innym temacie, że liga ta jest śmieszna i dramatycznie słaba. Ta decyzja jest tego dobitnym potwierdzeniem, jest to liga peryferyjna i nic więcej.
Żałuje tylko ,ze na mecz pojechać nie mogę. A skoro nie jadę to nie będę go nawet oglądał, bo niby na co mam patrzeć. Oczywiście jest wyjście z sytuacji. Można zachować się równie śmiesznie jak ten cały organ, który wydał taką decyzję i olać ich mecz wystawiając juniorów, którzy by za zadanie mieli tylko stać w miejscu. Mieliby huja a nie mecz kolejki. Jak cyrk to cyrk w sumie, czyż nie. Ukaraliby Wisłę za grę juniorami:) , którzy by stali w miejscu:) |
Ostatnie filmik pt."...no muszą być konsekwencje...", prezentujący całe zdarzenie, żeby nie było już żadnych wątpliwości
http://www.youtube.com/watch?v=5wQeCxFSmSs |
Cytat:
|
K4millo- wątpliwości być już nie może żadnych.
Tylko razi głupota podejmujących decyzję o zawieszeniu Rafała. Nawet nie postarali się zachować pozorów obiektywności. Szukali po prostu jakiejś kontrowersyjnej sytuacji na niekorzyść Wisły...no i znaleźli ale tak się tym podniecili że już nawet nie pomyśleli że za faul na Cantoro też dla niepoznaki wypada ukarać Radzewicza dyskwalifikacją.... Syf totalny- a sprawy Grzelaka już nie ma co komentować - gdyby trafiła nawet przed szacowną komisję werdykt mógłby być tylko jeden: ,, Piłkarz tylko naruszył nietykalność sędziego a przecież mógł zabić - więc należy mu się nagroda za postawę fair play i litość okazaną arbitrowi" W....ny jestem ale mam nadzieję ze chłopaki pokażą w niedzielę kto jest lepszy! |
z tego co sie orientuje to Komisja Ligi jest od Ekstrraklasy SA więc nie wiem o co chodzi z tym PZPN.
|
Skończcie już .......ić na temat: kto nie słusznie zawieszony a kto powinien być!! Skoncentrujmy się na meczu!! Rafał nie może grać więc za niego może wejść Patryk Małecki który pokazał się z dobrej strony w meczu z Piastem!! Musimy od początku zacząć atakować, niech się Legia broni!! Wkurzają mnie takie wypowiedzi, ten to robi źle, ten za wolny, ten traci piłkę...ja .......e...jak jesteście takie kozaki to sami wejdźcie na boisko a wyobrażam sobie że mogło by się to skończyć tragicznie!!
|
To jest szerszy problem, problem scentralizowanej Polski, ktora glowne instytucje, media posiada w Warszawie. W kazdym cywilizowanym kraju Europejskim wieksze aglomeracje posiadaja swoje osrodki opiniotworcze, ktore w skuteczny sposob moga oddzialywac i wplywac na opinie publiczna, ksztaltujac presje i miec realny wplyw na pewne procesy decyzyjne.
We Wloszech, Hiszpanii, Francji jest kilka duzych dziennikow sportowych, ogolnokrajowych, z ktorych wiele jest redagowanych w roznych najwiekszych osrodkach. W ten sposob taka decyzja, wydana w Madrycie, przed meczem Real - Barcelona spowodowalaby wrecz reakcje kryzysowe w barcelonskich dziennikach, a przez kraj przetoczylaby sie wielka debata publiczna na temat tego wydarzenia. U nas, na rynku kontrolowanym w calosci przez warszawskie media, ktore nawet nie staraja sie ukryc braku obiektywnosci, temat bedzie zamieciony pod dywan i potraktowany wzmiankowo. We Wloskim parlamencie mielibysmy zywiolowe pytania i reakcje poslow z pokrzywdzonego regionu, a w Anglii prasa bulwarowa zapewne zrownalaby kazdego z czlonkow ww komisji z ziemia. U nas do tego nie dojdzie, bo cala Polska jest scentralizowana w Warszawie, tej naszej smutnej, brzydkiej stolicy. W canal plus znow zobaczymy ugladzonych expertow typu Wegrzyn, Mielcarski, Szymkowiak czy Wieszczycki, ktorzy mowia dokladnie to samo w kazdym programie, dokladnie to co sam bys sobie mogl powiedziec przed lustrem. Beda znow podniecac sie jak to Polonia Bytom wymienila 4 podania na polowie Wisly i piac z zachwytu, ze rozgrywa swietny mecz, a Wisla wygrywajaca na pol gwizdka 2-0 sobie bardzo nie radzi. Takich mamy "specow". Taka mamy pilke, gdzie ludzie jeszcze sie nawet zastanawiaja czy facet z zarzutami bedzie kandydowal na stanowisko prezesa PZPN. To pokazuje spaczenie tego srodowiska, oni gdyby nikt na nich nie patrzyl byliby z tym ok, co za problem ! Przykre tez, ze sami dziennikarze, sa w stanie spojrzec sobie w oczy przemilczajac taka sprawe. Na wymienianym rynku angielskim media stanowia jednosc, wielka obiektywna i niszczaca sile, ktora z jednakowym animuszem atakuje kazde strony sporu, wszystkie kluby i pilkarzy i nikt tam nawet nie spojrzy czy ktos moze ma koszulke Arsenalu na sobie. A zareczam, ze kibice wsrod braci dziennikarskiej sa jeszcze bardziej zagorzali niz tutaj. No ale niestety jest to pewien stopien standardow moralnych calego spoleczenstwa, ktore w naszym kraju sa bardzo niskie. Wiec dlaczego w takiej sytuacji mialoby byc inaczej ? U nas w TVN24 potrafia ci powiedziec o Wroclawiu i Poznaniu "ze cos sie wydarzylo na prowincji", pogode podadza dla centralnej Polski itp. Takich sytuacji mozna mnozyc. Wiec to nie pierwszyzna, Legia, Polonia zawsze beda mialy z gorki, bo wiekszosc Polakow to niestety ludzie o malych wymaganiach moralnych wobec siebie i innych. |
mam tylko nadzieje że Maciek Skorża da wkońcu szanse Małeckiemu skoro nie ma Rafała, ale mam złe przeczucia że i Tomas I Patryk siądą na ławce a na boisku zobaczymy niezniszczalnego Niedzielana i Łobo...
|
Akurat w tej kwestii całkowicie się zgadzam z kolegą nesta!
Ciekawy jestem jakby zareagowały takie "szmaty" jak R.Błoński, Tuzimek itd jakby sytuacja była odwrotna, wykluczono by takiego Rogera, a komisja przy Ekstraklasie znajdowała się w Krakowie i zasiadali tam w większości kibice Wisły.... oj poruszyliby niebo i ziemię.... warszawscy hipokryci! |
Cytat:
Wisełka pokaże jak grać ! mam nadzieje ze 3 pkt przyjada do Krakowa |
Swoja droga to jakie ten futbol wyzwala instynkty;)
Pilkarz o twarzy dziecka ,niby spokojny, opanowany - mecz z podworkowa druzyna i taki klops. Teraz to na prawde nie wiem kim my bedziemy w niedziele straszyc w ofensywie. |
Do tego wszystkiego jeszcze Diaz może nie zagrać :/
|
http://www.transfermarkt.de/de/verei...n_sort_tv.html
liczba asyst w sezonie goli http://www.transfermarkt.de/de/verei...en_sort_t.html |
Cytat:
|
Cytat:
A ta na pewno maja, a z taką świadomością, zawsze gra sie lepiej, zeby pokazać cycom, że ich gierki są gówno warte ;) |
Cytat:
Brak Boguskiego w takim meczu to dla nas na prawde duzy problem i zawodnicy bardzo dobrze sobie z tego zdaja sprawe. Ja zycze Lobo by sie wspial na wyzyny wlasnego masochizmu i zagral dobry mecz, strzelil gola - cokolwiek.To chyba ostatnia jego szansa(bo raczej zagra gdy Boguski wylecial)by odbil sie od dna. ps. Jak juz tak generalnie nie przezywam meczy ,to tu lekka nerwowka juz jest:) Cholerenie prestizowy mecz i trza by nie dac ciala. |
W temacie Legia - Wisła można by wiele napisać dobrego i złego patrząc przez pryzmat dotychczasowych pojedynków, zwłaszcza w ostatnim dziesięcioleciu...i obecny pojedynek urasta na pewno do rangi wydarzenia kolejki, kolejki jesiennej rundy!
Walory Legii są powszechnie znane i to nie zależnie od dyspozycji dnia, tygodnia czy też całej rundy. Ale powtórzę moje słowa z przed pojedynku z Piastem... To My, Wisełka, jesteśmy liderami obecnego sezonu, to My, mamy rządzić i dzielić w lidze, nie zależnie od terminu, klasy przeciwnika i miejsca spotkania. Nie może tez mieć znaczenia w jakim składzie wystąpimy...Wiem, że będzie to na pewno skład optymalny, który zagwarantuje nam radosny powrót z Łazienkowskiej...Ostatnie zdanie piszę w kontekście dyskwalifikacji Boguskiego ( w tej kwestii moje zdanie nie ma żadnego sensu bo sam zawodnik wypowiedział się jak najbardziej właściwie, więc po co mam napisać ogólnie nam przyjęte: "j...ć j...ć PZPN i tak dalej). Jedno jest pewne, że Ci, którzy jadą do Wa-Wy, jak także Ci, którzy zostają w Krakowie wierzą niezłomnie, że to Wisełka jest najlepsza, Wisełka jest Mistrzem Polski czy to się komuś podoba czy też nie. MY RZĄDZIMY W KRAKOWIE!!! TAK BYŁO, JEST I BĘDZIE!!! AMEN!!! |
Szkoda, że akurat w takim meczu Boguski dostał karę.Psuje to trochę atmosferę przed meczem.
Wygramy, zremisujemy, bądź przegramy.Nie ma co się tak strasznie napinać. |
Boguski obudził w sobie olbrzyma :lol:
|
Na miejscu naszych piłkarzy to przy okazji wywiadu z reporter-em/ką Canal+ wyraził bym dosadnie swoje zdanie na temat niezwykłej skrupulatności tejże stacji w wyszukiwaniu kontrowersji z udziałem piłkarzy Wisły.
Skoro mają tam takich zajebiście spostrzegawczych montażystów to dziwne że choćby taki "pan łokieć" Szala co drugi mecz nie dostaje 2 meczowej dyskwalifikacji. Odechciewa się mi tego całego meczu. Jednak mimo wszystko zwycięstwo dałoby niesamowitą satysfakcję. |
To się nazywa manipulacja :lol:
http://sport.onet.pl/0,1248675,1850531,wiadomosc.html Tytuł informacji: Skorża: jestem bardzo rozczarowany jego zachowaniem i cytowana tam wypowiedź trenera: Jestem mocno rozczarowany zachowaniem Rafała. Nie powinien tak się zachować. Ale nie ukrywam, że moje wątpliwości budzi procedura. Nie rozumiem czemu jedni zawodnicy są wzywani przed Komisję Ligi, inni nie. Uważam, że każdy zawodnik ma prawo do tego aby się bronić. Mam wątpliwości do wysokości tej kary, jest ona bardzo surowa. Przecież jeśli przejrzymy zapis wideo to zobaczymy, że Rafał był prowokowany, a pierwszy przekroczył przepisy zawodnik Piasta. W efekcie dwóch zawodników je przekroczyło - dlaczego jeden jest ukarany, a drugi nie?!" - pytał trener piłkarzy Wisły Kraków Maciej Skorża. :lol: Myślałam, że tytuł informacji ma na celu wskazanie na jej najistotniejszy przekaz ........ ale w końcu to onet.pl .... i uwaga jedziemy dalej ... Piłkarz Wisły: to niegodne sportowca http://sport.onet.pl/0,1248675,1850439,wiadomosc.html - Jest mi wstyd, że tak się zachowałem, to niegodne sportowca. To było naganne zachowanie – powiedział piłkarz Wisły Kraków, Rafał Boguski o swoim zachowaniu w meczu z Piastem Gliwice. Za kopnięcie rywala gracz "Białej Gwiazdy" został zawieszony na dwa spotkania ligowe. - Jednocześnie mam żal do Komisji Ligi, że nie poinformowała mnie, że ta sprawa będzie rozstrzygana w czwartek. Do czwartku była cisza i dopiero wczoraj dowiedziałem się, że były takie decyzje – dodał gracz mistrza Polski. |
Wielka szkoda Rafała... ale przecież wszyscy pamietamy z jakimi problemami kadrowymi Maciek Skorża umial sobie dac rade. Jestem naprawdę pozytywnie nastawiony przed tym pojedynkiem, nie mam żadnych wątpliwości kto obecnie ma lepszych piłkarzy w swoim składzie, i mimo że to mecz wyjazdowy, a Legia prezentuje się o niebo lepiej niż na pocztku rundy to obstawiam 2:1 dla Wisełki...
|
warszawiaki na swoich forach cieszą się z "wyautowania" Boguskiego, jakoś nikt się nie skarży na "podłe,stronnicze cwaniackie i nieuczciwe działania pzpn".
Widzę że nieuczciwe jest tylko to co jest nieuczciwe wobec Legii. Sprawa Boguskiego powinna być wielkim bodźcem dla Naszych do totalnej walki. |
Sprawa Boguskiego ma drugie dno, Maciej Skorża, Rafał i chłopaki w szatni dobrze o tym wiedzą także w mediach mogą przepraszać, żałować itp ale w rzeczywistości doskonale wiedzą, że Rafał powinien grać.
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Raz: dlaczego Boguskiego nie wezwano przed komisje? Do tej pory, zawsze zawodnik miał prawo obrony, przeproszenia, wyjaśnienia sprawy. Dwa: dlaczego sprawie nadano rygor natychmiastowej wykonalności, bez możliwości odwołania? Trzy: dlaczego kara jest tak surowa? Cztery: dlaczego o zawieszaniach dwa dni przed meczem z Legią, decyduje komisja w której 4/6 osób jest z Warszawy? Skoro już Warszawa jest tak wybitna jeśli o produkcje działaczy, nie można było poczekać do poniedziałku aby uniknąć podejrzeń? |
Tez jestem zaskoczony postawa kibicow Legii. Liczylem na solidarnosc kibicowska tak chetnie pokazywana przy okazji roznego rodzaju dranstw. Ale widac oni wola podniecac sie ta pseuda liga dalej i zyc w iluzji, ze wszystko jest czyste i uczciwe zamiast solidarnie sprzeciwic sie przeciwko takim jawnie naruszajacym ducha fairplay praktykom. No ale moze wymagam zbyt wiele od niektorych.
|
Cytat:
Zresztą nie musisz nas w niczym uświadamiać, i podważać tego co jest faktem bo doskonałe wszyscy zdajemy sobie sprawę że Boguskiego nie zdyskwalifikowano za to co naprawdę zrobił tylko powód jest znacznie inny. Jak chcesz to Ci przypomnę co zrobił Choto. Z premedytacją wywali piłkarzowi Zagłębia "z buta" z odpowiednią siłą i dynamiką ataku tak że gościa zeskrobywali z ziemi. Gdyby trafił "lepiej" mógł to być ostatni mecz tego zawodnika w karierze, także przestań robić z siebie debila. Dodam, że mieliśmy to jak na dłoni z perspektywy co najmniej 3 kamer, a nie z jakiegoś śmiesznego zbliżenia. Komentarz Mirka Szymkowiaka bardzo trafnie to ocenił: " Potem się dziwią że rasizm w Polsce jest". |
Cytat:
ad. Raz- z tego co pamiętam, to Choto przed takową komisję też nie był wezwany. Może dlatego, że sprwy gdzie jest obraz video są zbyt oczywiste? Co tam tłumaczyć? ad. Dwa- nie wiem dlaczego, ale w stosunku do Choto było takie samo zastosowanie ad. Trzy- 2 mecze w stosunku do 4 Choto to surowo? ad. Cztery- nie wiem. Szkoda tylko, że te komisje nie są takie łaskawe dla Legii, gdy chodzi o jej kibiców. Zawsze nam dowalają największe kary nesta- ja w swoim pierwszym poście na ten temat poparłem kibiców Wisły. I rozumiałem wasze odczucia w 100%. Ale sorry, mam przyklaskiwać dalej, gdy czytam 'legła' czy też legła i pzpn itp? Nie można było tego napisać w mniej radykalny sposób? Zauważyłem, że nawet admin przyłączył się do tej nagonki na 'ległą'. To dla mnie za dużo, tak samo dla Ciebie by było, gdyby na Twój klub pisano 'skisła' westersyl- Boguski zapewne bez premedytacji machał rękami i kopnął przeciwnika:) Skoro Boguski przepraszał, to widocznie miał za co. Czy samo przyznanie się zawodnika to popełnionego głupstwa nie jest wystarczającym dowodem? Więc po co jeszcze 10 zbliżeń i różnych kamer? |
Panowie - na rozluźnienie:
...a sprawiedliwość musi być po naszej stronie Taki mały wyimek: Cytat:
|
Cytat:
Mam nadzieje, że jak panowie z C+ będą prosić naszych o wywiad to usłyszą "z cwe*ami nie rozmawiam". |
Cytat:
A powtórka pokazana w Lidze+ Ekstra to śmiech na sali - nic tam nie widać tak naprawdę, więc rzeczywiście przydałoby się jeszcze z 10 zbliżeń z różnych kamer. |
-ToTylkoJa - Dobrze wiesz jak się sprawy mają , Z całym szacunkiem ale polemika nie ma za bardzo sensu.
W np. Angli za dyskwalifikację czy czerwień kara obowiązuje z opóźnieniem 2-3 tygodniowym i nie ma żadnych niedomówień ,co z karą dla Grzelaka? , co to za niespodziewanie nagły tryb, doraźny , bez obrony ,odwołań i wyjaśnień.? Sam sobie odpowiedz jeśli masz trochę przyzwoitości i obiektywizmu! Byłem 15 lat temu na pewnym pamiętnym "uczciwym" meczu z wami, zdobyliście wtedy (na chwilę) "miszcza", a wasz wtedy-supe- trener-guru nazywa się dzisiaj "W. " Ciekawe dla czego? Fakt że nasze pojedynki zawsze mają jakieś podteksty ale lepiej gdyby były sportowe a nie układowo-podbiurkowe! |
Do ToTylkoJa: Fajnie, że .......isz takie farmazony, bo ostatnio wyrobiłem sobie zbyt duże mniemanie o kibicach Legii. Dzięki za sprowadzenie na ziemię.
|
szkoda płakać nad rozlanym mlekiem - decyzji pzpn-owcy nie zmienią, ja jako kibic czułbym się pewniej wiedząc że Boguski i Diaz zagrają w stolycy, ale skoro przy wydatnej pomocy działaczy los tak chciał, marzę żeby nasi chłopcy wygrali po ładnym meczu choćby 1:0. Ch...jowo że Rafał ma karę, ale trener Skorża ma przecież 11-tu zawodników + ławka, liczę na odpowiednie morale w zespole,żeby pokazali na boisku prawdziwą walkę, gryzienie trawy. Chcę żeby nasi wygrywali mecze bo śWIETNIE GRAJą - a nie dlatego że Mucha miał rozwolnienie a Choto se nogę złamał...
jazda,jazda,jazda!!! |
What a pity they didnt allow Boguski to play (as far as i understand) but anyway i hope Wisla put a lot "eggs" in the field and back home with 3 points, is the chance to demonstrate we re back in Ekstraklasa and we re candidate for title.
Aguante Wiselka !!! |
Cytat:
.......e farmazony, bo Ty tak twierdzisz. Bo moja opinia nie podchodzi pod Twoje myślenie. A więc to są farmazony. Mam nadzieję, że to Twoja subiektywna opinia? Chyba nie zaliczysz jej do obiektywnych? Jeśli będzie to opcja numer jeden, to nie mam się zupełnie niczym przejmować. Cieszę się za to, że Twój komentarz to zupełne przeciwieństwo '.......enia' farmazonów. PS taki jeden osobnik jak Ty nie jest w stanie zmienić moich poglądów na temat kibiców Wisły. W szczególności, że nie ma nic rzeczowego do napisania/powiedzenia. |
Szkoda dyskutować z warszawiakami, oni zawsze bidolą swoje, nwet jak ich złapiesz za ręke ( układy w pzpn) to i tak będą klepać mało mądre tezy, które odbiegają od rzeczywistości nawet dla bardzo obiektywnych i nie mającyhc wiele wspolnego z futbolem przecietnych zjadaczow chleba.
Dla nich sprawa jest czysta:] to nie pierwszy i nie ostatni przypadek, dopoki stolica Polski będzie "brud" dopoty beda takie jaja. Lecze na dobra gre WIŚLAKÓW! |
Cytat:
Cytat:
Po prostu postanowiłem nie karać gości, którym ciśnienie skoczyło, bo doskonale ich rozumiem. Zaznaczyłem, że od tej pory na dalsze przewinienia będzie z mojej strony odpowiednia reakcja. Poza tym - nie jestem administratorem. Nadawałbyś się do "Gazety Wyborczej", masz prawdziwy talent do bezczelnego naginania prawdy... |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:46. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl