Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Kibicowanie na polskich stadionach (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4803)

South 04.09.2008 21:05

najgorsze jest że normalni ludzie przez takie coś mają już nasrane w papierach

małolatTS 04.09.2008 21:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez South (Post 598715)
najgorsze jest że normalni ludzie przez takie coś mają już nasrane w papierach

Z chęcią bym zobaczył miny ludzi, którzy w tym temacie twierdzą, że chłopaki z Legii sami są sobie winni, jak im przyklepują zawiasy za udział w zbiegowisku ...

karmel1906 04.09.2008 22:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 598576)
Dziwnie ze nie napisali jak to kibole zdemolowali lokal dla niewidomych, zastraszajac ich przy tym, by pozniej nie powiedzieli policji o tym co widzieli:>

ale niby po co, skoro i tak nic nie widzieli bo byli niewidomi??
cholera to sie nadaje do łapu capu.


Teraz tak na powaznie, to wszystkim tym co przylkaskuja temu ze dobrze sie stalo, zyczylbym wyjazdu gdzies na mecz i zachowania policji identycznego jak wyzej, ciekawe jak szybko zmienilibyscie poglady, obroncy cnót wszelkich, a zeby was zawineli za niewinnosc, chocby za zasloniecie twarzy szalikiem w mroźnawy dzien. Czy chcielibyscie tego aby mecze odbywaly sie w ciszy jak w teatrze lub na komende w teleturneju "jaka to melodia?", kiedy ludziska zobacza tabliczke z napisem "aplauz" to bija brawo, tego wlasnie chcecie??
wszyscy ciagniemy ten sam wozek, niezaleznie od tego czy jestes kibicem Wisły, Legii, czy jakiegokolwiek innego klubu, dlaczego policjant, wykraczając poza prawo, przekraczajac granice stosowania srodkow przymusu bezposredniego, kiedy cie obraza i prowokuje, to tego jakos nie potraficie zauwazyc, a jak poleci kamien w ich kierunku to juz jestes bandzior, hm??
z takim podejsciem jestescie dokladnie tacy sami jak pismaki z GW lub tvn, identyczni- nieobiektywni i zaklamani, bo albo odbieracie ten swiat jakos inaczej, albo nie chcecie zobaczyc tego co was otacza, obudźcie sie bo to nie matrix.

Taka sama sytuacja moze spotkac kazdego z nas na kibicowskim szlaku, wiec zastanow sie jeden z drugim, czy chcialbys zostac w takie cos wkrecony. Niestety nie bedzie to program z tvnowskiej ramowki "mamy cie" .

ACAB
a, Walter i spolka tez are bastard.

No i pierwsz Ban poleciał

wolfy 04.09.2008 22:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martusia.aps
Kochani Kibice!!!
Jestem studentką resocjalizacji i pisze prace na temat pornografii. Mam olbrzymi problem z przeprowadzeniem z Wami w szkołach, dyrekcja od razu mnie wyrzuca.
Poświęcicie mi 5 minut na rozwiązanie ankiety? Jeżeli ktoś sie zdecyduje to przekopiujcie ankietę do Word'a i zakreślcie wybraną odpowiedz na czerwono. Jest kilka pytań gdzie sami musicie wpisać odpowiedz. Po wypełnieniu w wyślijcie jako załącznik na mojego maila.

Taki oto temat został dziś dwukrotnie wywalony z "Hyde Parku".
Nie wiem, śmiać się czy płakać nad tym, jaką nam gębę dorobiono...
A co tam - :rotfl:

Ciekawe, czy bycie kibicem kwalifikuje się już na resocjalizację, czy uznawane jest po prostu za zboczenie?
:D

pico4 04.09.2008 22:24

Szkoda Legionistów. W tym wypadku, powinniśmy trzymać się "razem", ponad podziałami. Bo jak ktoś mądry powiedział, wróg naszego wroga jest naszym... Jeśli któryś piknik tego nie rozumie, niech wybierze się na jakiś wyjazd Śląska (Nie wiem jak to wygląda u naszych braci z Gdańska), ba, nawet we Wrocławiu non stop dochodzi do jakichś prowokacji ze strony... By tego doświadczyć, wystarczy tylko odejść od kompa ;)

7 kotów 04.09.2008 22:34

Chyba nietrafiony cytat, kolego.


Wlasnie, pytanie mam, do ogolu:
A gdyby tak na miejscu Legii byla Cracovia, to tez byscie im wspolczuli ?

michu-k 04.09.2008 22:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pico4 (Post 598763)
non stop dochodzi do jakichś prowokacji ze strony...

No właśnie, ze strony... Czyjej strony?
Panie premierze, nic nie napiszę, niestety banem tym razem nie zadziałasz, satysfakcji i uśmiechu na twarzy Ci nie dam (chyba że możliwym jest dostanie bana za sarkazm) :-)

Ku ścisłości, żadni moi idole. Zdarzyło się wyrażenie poglądów na dany temat które powinny zostać uszanowane, tak się nie stało, nie będę się nad tym rozwodził. Napiszę tylko tyle, że jeżeli wyrażanie własnej opinii, w wolnym kraju na publicznym forum jest prowokacją, to ja jestem gotów nie pisać już nic na tematy podobne. Nigdy więcej nie dam Wam satysfakcji :-) Moim idolem jesteś Ty, kasuj, cenzuruj :)

7Kotów dzielnie trzyma front, ale to dla zwykłego użytkownika grząski teren.

pan_premier 04.09.2008 22:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michu-kozlowek (Post 598770)
No właśnie, ze strony... Czyjej strony?

twoich idoli michu :) i jak cie prosze nie prowokuj znowu bo ci się drugi raz nie uda
ja tylko ostrzegam bo znam twe ciagoty, a oko przymykam tylko raz. 'Tym razem'? przestrzeliłeś.
eot

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 598768)
Wlasnie, pytanie mam, do ogolu:
A gdyby tak na miejscu Legii byla Cracovia, to tez byscie im wspolczuli ?

ja tego nie rozumiem jako współczucia,a po prostu jak początek pewnej epoki.

przy okazji usuwania 'pseudokibiców' usunie sie wszystkich obecnie chodzacych, a wiec i dużą rzeszę ludzi różną od bezmyślenj małyszowej masy
a co do samego współczucia: po mojemu to żeby współczuć, to zrozumienie żydowskij krzywdy musiałoby przekroczyc poziom niecheci/nienawiści.
czyli każdy współczułby po innym czasie lub nigdy :d

sharn 04.09.2008 22:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 598768)
Chyba nietrafiony cytat, kolego.


Wlasnie, pytanie mam, do ogolu:
A gdyby tak na miejscu Legii byla Cracovia, to tez byscie im wspolczuli ?


Tu nie chodzi o współczucie bo my go nie potrzebujemy.

Raczej niektórzy mają świadomość że dzisiaj Legia a jutro ktokolwiek.

7 kotów 04.09.2008 23:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sharn (Post 598776)
Tu nie chodzi o współczucie bo my go nie potrzebujemy.

Raczej niektórzy mają świadomość że dzisiaj Legia a jutro ktokolwiek.

To bardzo piekne, co pan mowi.
Jednak jakos dziwnie przekonany jestem ze to sztucznie nadmuchany problem, zeby odwrocic uwage od glupoty jaka wykreciliscie.

I ide o zaklad, ze gdy to co u Was sie dzialo na Kaluzy, to u nas by korki od szampanow strzelaly.

Nehiar 04.09.2008 23:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 598756)
Taki oto temat został dziś dwukrotnie wywalony z "Hyde Parku".
Nie wiem, śmiać się czy płakać nad tym, jaką nam gębę dorobiono...
A co tam - :rotfl:

Ciekawe, czy bycie kibicem kwalifikuje się już na resocjalizację, czy uznawane jest po prostu za zboczenie?
:D

Stereotyp niestety ... A wszystko oczywiście przez kibi.. znaczy Kiboli, którzy "dopingują" swoją drużynę poza stadionem. W Krakowie np. sławetne pytanie "Za kim jesteś?"(miałem przyjemność spotkać kiedyś takich delikwentów i o mało nie dostałem wtedy po mordzie, no ale ...). Niestety postawa kiboli nie jest tępiona przez środowisko, a nawet czasami jest akceptowana. Najpierw to trzeba zmienić, bo jak ktoś boi się chodzić po ulicy przez takich ludzi, a co dopiero na stadion chodzić ... i jak tu zachęcić do kibicowania ? No, ale jak już mowiłem same środowisko kibicowskie zapracowało sobie na ten stereotyp, że każdy kibic to bandyta, co oczywiście jest nie prawdą. Wszystko przez je****** debili, którzy chodzą po ulicy i dają wp****** nie tylko innych kibolom, ale też normalnym ludzią, ale to niestety "nowoczesne" społeczństwo. Aha tak mieszkam w NH.
Może oceniam to trochę zbyt subiektywnie, bo jednak brakuje mi trochę do ludzi oddających wiele dla Wisly, ale tak to widzę i ktoś mnie może za to krytykować.
EDIT: No i niestety wszystko sprowadza się do tego stereotypu. Nikt poza środowiskiem kibiców, nie będzie protestował przeciw tym 740 zakazom, bo społeczeństwo przez ten stereotyp ocenia to wszystko bardzo subiektywnie, a media jeszcze kłamią w żywe oczy i przyklaskuje takim "akcją".

wolfy 04.09.2008 23:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 598777)
I ide o zaklad, ze gdy to co u Was sie dzialo na Kaluzy, to u nas by korki od szampanow strzelaly.

Pełna zgoda, ale też trudno(w większości przypadków)porównywać nasz stosunek do kibiców Legii i Cracovii. To jak stawiać znak równości między nielubianym sąsiadem i mentem, który nam porysował samochód gwoździem, zarzygał wycieraczkę i odlał się na klatce schodowej. Niechęć to nie to samo co odraza:>

Gabri 04.09.2008 23:37

Odpowiedzcie mi na jedną rzecz. Legia bojkotuje PE. Na mecz z rywalem zza miedzy na Konwiktorskiej kupują tylko 50 z kilkuset otrzymanych dla klubu biletów. Tuż przed meczem zjawia się pospolite ruszenie w liczbie ponad 700 głów i domaga się sprzedaży biletów, a część z nich rzuca racami w pobliskich polonistów. To ja chciałbym wiedzieć, co, do cholery, oni robili pod stadionem próbując dostać się na derby, skoro niby bojkotują rozgrywki i nie raczyli wykupić biletów z puli przeznaczonej dla ich klubu?

Sami podłożyliście dupy pod bicz i daliście ITI argument do nagonki medialnej, którą ci skrzętnie wykorzystali.

7 kotów 04.09.2008 23:54

Okej, rozumiem subtelna roznice miedzy ....aha, obrazac nie wolno.... Pasiakami a Legionistami,
ale te w paski tez by sobie mogly dopisac legende o walce o wolnosc kibicow w Polsce.
i wtedy co ? :)


Zreszta Cracovia napewno zielenieje z zazdrosci ze to nie oni sa takimi powstancami. To by sie znakomicie wpisalo w ich gnebiony zywot.

wolfy 05.09.2008 00:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 598794)
Okej, rozumiem subtelna roznice miedzy ....aha, obrazac nie wolno.... Pasiakami a Legionistami,
ale te w paski tez by sobie mogly dopisac legende o walce o wolnosc kibicow w Polsce.
i wtedy co ? :)

A jak myślisz:>
Pierwsi w Polsce, pierwsi na barykadach.

Legendy to 99% ich historii, więc wielkiej różnicy by to nie zrobiło. Poza tym - co to za martyrologia bez nas w roli ciemiężycieli?

Jedyny problem jaki mógłby z tego wyniknąć to fakt, że uskrzydlona brakiem "dopingu" drużyna mogłaby zacząć coś grać i tu nawet doktór nie wiadomo, czy byłby w stanie coś zdziałać(BTW. ja się dziwię, że koszerni piłkarze nie domagają się dodatków za pracę w szkodliwych warunkach - 90 minut słuchania WTSK każdego normalnego człowieka jest w stanie rozstroić psychicznie).

lodecki 05.09.2008 02:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 598569)
18-letnia studentka? Ot, cały super ekspres :lol:

mozna. ja bede studentem w wieku 18 lat i 10 miesiecy. co nie zmienia faktu ze gazeta wiarygodna nie jest

Kuba 05.09.2008 03:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 598777)
To bardzo piekne, co pan mowi.
Jednak jakos dziwnie przekonany jestem ze to sztucznie nadmuchany problem, zeby odwrocic uwage od glupoty jaka wykreciliscie.

I ide o zaklad, ze gdy to co u Was sie dzialo na Kaluzy, to u nas by korki od szampanow strzelaly.



Dobra tylko nie zapomnij, ze piszesz to z perspektywy goscia, ktory nie byl pare lat na meczu, siedzącego kilka tys km od miejsca zdarzenia, ktory nawet jak byl na miejscu to nie bywał regulanie na meczach u siebie o wyjazdowych nie wspominając. Wiem, wiem mozna miec dobrych znajomych i kumate towarzystwo, ktore dobrze przewinie jaka jest rzeczywistosc, ale mysle, ze mimo wszystko autopsja a przekazywana przez czyjeś usta treść to nie to samo.

Nie chce z sibie robić dzieciaka doswiadczonego przez zycie, majacego wiecznie problemy z policja i jednoczesnie kibola majacego za sobą kilkaset wyjazdow i 20 letni staz kibicowski. Dalej jestem jeszcze dzieciakiem i nie mam podstaw do wymądrzania się, ale sugeruje na podstawie tego co sam widziałem i doswiadczyle, na podstawie tego co uslyszalem i przeczytałem od znajomych kibiców i jednoczesnie analizy falszywych nieraz relacji prasowych, ze wiele działań policji przypomina bardziej ruchy zorganizowanej grupy przestępczej w takim innym przebraniu.
Bo jak wytlumaczyc mozna kradzieze komorek kibicom GKS-u w Mydlnikach, tortury i regularne pobicia na komendach przy zatrzymaniu, wieczna niewinnosc wszystkich naduzywajacych prawa funkcjonariuszy, wizyty w domach u osobo nawet nie zwiazanych z ruchem kibicowskim albo np ladowanie na dolkach przypadkowych ludzi (jak wczoraj np), wyroki w zawieszeniu wydawane hurtowo komu popadnie etc.

I to wszystko dzieje sie w calkowiecie innej rzeczywistosci - nie mamy zadym na stadionach pierwszoligowych (albo sa one sporadyczne), na stadiony przychodzi coraz wiecej rodzin i dzieciakow i wogole jest inna bajka niz w latach 90 kiedy kazdy z kazdym sie pral gdzie popadnie.
Polskiej policj i Wyborczej, ktora wytoczyla wojne wszystkim kibicom marzy sie chyba sytuacja w ktorej stewart na stadionie bedzie zakazywal stania w czasie meczu i zabronione na stadionie bedzie robienie czegokolwiek oprocz siedzenia, jedzenia i okazjonalnych przyspiewek,

szark 05.09.2008 07:12

Właśnie trafiłem na forum Legii i tak czytam 1 stronę z tematu meczu derbowego i co się od razu rzuca w oczy ? tekst "ustawka na Gdańskim. później przemarsz przez miasto i wjazd z bramą. " panowie jak można być tak głupim i takie plany wrzucać na publiczne forum ? gdzie jak ktoś niżej dobrze się domyślił czytają kibice jak i policjanci z KSP (Klub Sportowy Polonia i Komenda Stołeczna Policji), więc chcąc nie chcąc Legioniści sami podsunęli pod nos policji wszystkie informacje a psy z tego sprytnie skorzystały, to co się później wydarzyło to skandal na całą Polskę ale według mnie nie macie moralnego prawa płakać na całą Polskę skoro do publicznej wiadomości podajecie takie a nie inne szczegóły, następnym razem może w prasie i telewizji podajcie info że się zbieracie i wjeżdżacie z bramami na stadion...

7 kotów 05.09.2008 07:19

Kubus, ale ja w tym momencie nie pisze o policji czy o wyborczej, bo tu moje zdanie jest jasne. Takie jak Twoje, czyli wszystkich. Zwlaszcza ze sam doswiadczylem tego na wlasnej skorze w Sosnowcu czy Mielcu.

Smiesza mnie tylko wyrazy poparcia dla kibicow Legii w "walce z okupantem", a jeszcze bardziej dorabianie do tego drugiego dna, w ktore zaczyna - o zgrozo - coraz wiecej osob wiezyc. Czyli jakies brednie ze Legia walczy o normalnosc na stadionach.

Ogryzek 05.09.2008 07:23

Tak przy okazji jak to się stało że najbardziej "nieprzejednani" z "nieprzejednanych":) tj. koszerni mogli dogadać się z klubem a kibice Legii nie? Przecież u nich też był stadion częściowo zamknięty, bojkot i takie tam.

Nie zgadzam sie z tezą - najpierw Legia potem Wy. Nie łykam tego. Natomiast zgoda - tam gdzie kibice walczą z włascicielem klubu, tam będzie wymiana kibiców. Bo nikt nie inwestuje po to żeby słuchać że jest.....().. na swoim stadionie. W Krakowie, Poznaniu, Zabrzu, Gdańsku itd jakoś nie widzę ciągot do wymiany kibiców.

PS
To ze Euro 2012 się zbliża i mogą zacząć się pokazówki to inna sprawa, ale jeśli nikt nie da się sprowokować to może spać spokojnie:)

63624 05.09.2008 08:01

Przeglądałem salon24 i znalazłem taką notkę:

http://pawellesiak.salon24.pl/91798,index.html

Cytat:

Otóż kibice Legii na posiedzeniu rady miasta stołecznego Warszawy domagali się cofnięcia dotacji miasta na budowę stadionu, którą to miało otrzymać ITI, a przy okazji domagali się ujawnienia przed opinią publiczną wszystkich planów związanych z tą budową. Oto co na ten temat mówi radny warszawski z PiS -u :


Marek Makuch - Komisja Sportu (PiS): Z niecierpliwością czekamy na nowe uzgodnienia miasta z ITI. Aż trzy komisje z rady wystąpiły do pani prezydent o prezentację tego dokumentu przed głosowaniem nad wydaniem miejskich pieniędzy na budowę stadionu Legii. Powtarzamy od dawna, że stadiony są w Warszawie niezbędne. Ale jak bumerang wraca pytanie o ich cenę. Ostatnio w Zabrzu buduje się stadion na 32 tys. osób za 200 mln zł. Dlaczego my mamy wydać ponad 400 mln zł i to na obiekt, w którym dużą część zajmą powierzchnie komercyjne dla prywatnej firmy. Renegocjację umowy miasto powinno zakończyć podwyższeniem opłat dzierżawnych ITI i obniżeniem kosztu budowy obiektu.
Podejrzewam, że głównym motywem ITI jest sprawa kasy na stadion Legii. Wiadomo pieniądze nie śmierdzą.:lol:

Nehiar 05.09.2008 08:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 598816)
PS
To ze Euro 2012 się zbliża i mogą zacząć się pokazówki to inna sprawa, ale jeśli nikt nie da się sprowokować to może spać spokojnie:)

Zawsze znajdą się tacy, którzy najpierw zrobią potem pomyślą(vide scyzoryk podczas meczu z Odrą). Chociaż tak szczerze myślę, że bliżej do tego jest naszym sąsiadom zza miedzy ;)

spidey 05.09.2008 08:24

Dostałem słuszną żółtą kartkę (słusznie zresztą) gdyż za bardzo się zagotowałem, więc postaram się ograniczyć do komentowania suchych faktów na spokojnie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szark (Post 598813)
Właśnie trafiłem na forum Legii i tak czytam 1 stronę z tematu meczu derbowego i co się od razu rzuca w oczy ? tekst "ustawka na Gdańskim. później przemarsz przez miasto i wjazd z bramą. " panowie jak można być tak głupim i takie plany wrzucać na publiczne forum ? gdzie jak ktoś niżej dobrze się domyślił czytają kibice jak i policjanci z KSP (Klub Sportowy Polonia i Komenda Stołeczna Policji), więc chcąc nie chcąc Legioniści sami podsunęli pod nos policji wszystkie informacje a psy z tego sprytnie skorzystały, to co się później wydarzyło to skandal na całą Polskę ale według mnie nie macie moralnego prawa płakać na całą Polskę skoro do publicznej wiadomości podajecie takie a nie inne szczegóły, następnym razem może w prasie i telewizji podajcie info że się zbieracie i wjeżdżacie z bramami na stadion...

Kibice Legii nie umawiali się na żadnym Gdańskim i to co czytałeś było jedynie ironiczną odpowiedzią jednego z userów (nie miało nic wspólnego z rzeczywistością).


Weszło.com zwęszyło świeżą krew, nowa porcja:
Cytat:

http://www.weszlo.com/fotonews/1220556975_se-kibole.jpg
Mamy już rozstrzygnięty konkurs na najgłupszy tekst na temat "zadymy" w Warszawie. Zdecydowanie wygrał "Super Express" i dziennikarze Piotr Sieńko oraz "Mak". Rozumiemy, że dziennikarstwo tabloidowe ma swoje prawa, a tego typu redakcje stawiają przed autorami wymogi, którym czasami trudno sprostać. Ale tym razem chyba jednak zdecydowanie przesadzono. Szczerze? Gdybyśmy byli tak żałośni jak panowie Sieńko oraz "Mak", to nawet nie chciałoby się nam włączać komputera...

Tekst z "SuperExpressu":(...)

dalej
Cytat:

Chore ceny biletów na Legię

4 września 2008 - 22:53

Temat modny, więc kontynuujemy - Legia sprzedaje bilety na jutrzejszy mecz pucharu śmietnika z ŁKS Łódź. Najtańszy kosztuje 30 złotych, najdroższy 115. Nic dziwnego, że dotychczas na trybunę odkrytą sprzedano osiem wejściówek.

Ceny są zbliżone do tych, jakie FC Barcelona wyznaczyła na mecz z Wisłą Kraków. Około 30 złotych kosztuje też najtańszy bilet na Herthę Berlin i Schalke (warunków oglądania meczu oraz jakości produktu nie porównujemy). No ale w Warszawie jest promocja - do wejściówki dodają dwuletni zakaz stadionowy gratis!
oraz

Cytat:

"GW" gratulujemy obiektywizmu - to po to Michnik siedział? 4 września 2008 - 23:26

http://www.weszlo.com/fotonews/12205...w-wreszcie.JPG
Jak sądzicie - ktoś im każe czy oni tak sami z siebie?
i na koniec
Cytat:

O dwóch takich, którzy rozkładają Legię na łopatki

5 września 2008 - 01:29

Nie będziemy cytować plotek, jakie słyszymy na temat Leszka Miklasa i okoliczności, w jakich po raz drugi został prezesem Legii. Ale przyznacie, że to dziwne, że ITI odkupuje zadłużony po uszy klub, a potem zatrudnia człowieka, który tym klubem wcześniej zarządzał – w sposób taki, że księgowa wyrywała sobie włosy z głowy. W każdym bądź razie drugie podejście Miklasa do Legii wygląda równie źle, jak pierwsze. Klub jak na siebie nie zarabiał, tak nie zarabia dalej, a do tego rozpętała się druga wojna z kibicami. Druga, bo pierwsza była za czasów „pierwszego Miklasa”. Chyba nie na tym ta robota polega...

Są na świecie ludzie, którzy mają dobre chęci, ale za grosz nie potrafią tego przełożyć na coś pozytywnego. Tacy, którym wydaje się, iż wszystko wiedzą i wszystko potrafią (i czasami to nawet prawda!), a mimo to ich życie jest pasmem frustracji i porażek. Wyedukowane kujony, które przyciągają nieszczęścia. Nie wiemy, czy słusznie, ale właśnie z kimś takim kojarzy nam się Leszek Miklas (choć co do dobrych chęci nie jesteśmy pewni) – to inteligentny człowiek, ale nie powierzylibyśmy mu zarządzania warzywniakiem. Bo klienci by się obrazili.

Tak, kraj pełen jest osób, którym wszystko przychodzi łatwo, nawet jeśli zupełnie o to nie zabiegają. I tych, którzy zawsze mają pod górkę. Warto otaczać się szczęściarzami, bo czasem ta kropelka szczęścia spadnie też na ciebie. Ale są i wieczni pechowcy. Ostatnimi czasy można odnieść wrażenie, że Legia przyciąga właśnie takie osoby. Trzeciaka, który rozumy pozjadał, a jak ściąga piłkarza, to się płakać chce. Eliaszewicza, który odpowiadając za marketing sprawił, iż Legia w Warszawie kojarzy się ze wszystkim co najgorsze. I Miklasa, który całe życie z kimś negocjuje i nie może nic wynegocjować – bo znaleźć z nim wspólny język to naprawdę sztuka.

Duet Miklas – Trzeciak rozkłada aktualnie Legię na dwóch frontach, organizacyjnym i sportowym. Ten pierwszy doprowadził do sytuacji, że klub systematycznie traci setki tysięcy złotych z powodu złej frekwencji na trybunach, a piłkarze pozbawieni wsparcia fanów zdobywają mniej punktów niż mogliby. O braku prawdziwej (a nie podrzuconej przez właściciela) reklamy na koszulkach nie wspominamy, ale to też jakieś trzy miliony rocznie w plecy. Trudno wytłumaczyć sobie gorszą cenzurkę dla prezesa. Ten drugi wydaje pieniądze na lewo i prawo i jedyny z tego pożytek jest taki, że... sprowadzani przez niego zawodnicy minimalnie ratują frekwencję na trybunach. Zaszczyt wyjścia na boisko spotyka ich niezwykle rzadko.

Jakie są zasługi Miklasa? Ktoś powie – jest nieugięty i słusznie walczy z chuligaństwem. Nieugięty – prawda. Słusznie walczy – prawda. Tylko co to za walka? Taka, że zwykli kibice klubu (a nie chuligani) z każdym dniem coraz bardziej nienawidzą właściciela Legii. Gdyby taka walka z chuligaństwem i z patologiami była prowadzona w sposób mądry, wszyscy by jej przyklasnęli. Jednak sytuacja, w której policja zatrzymuje 742 osoby pod zarzutem nielegalnego zbiegowiska, a prezes przed kamerą mówi o dwuletnich zakazach stadionowych, sprawia, że ludzie mający do wyboru opowiedzenie się po jednej ze stron, opowiadają się po stronie anty-Miklas. Poza tym... Nieugięty – tak, ale można też powiedzieć, że uparty jak osioł. Słusznie walczy – tak, ale można też dodać, że nie tylko z tymi, co trzeba.

Legia z tym prezesem nigdy nie wybrnie z patowej sytuacji, w jakiej się znalazła. W dodatku ów prezes - jako osoba absolutnie niezdolna do dialogu, bo wychodząca z założenia, że i tak wszystko wie najlepiej - takiego wyjścia wcale nie szuka. Sądzi, że wszystko jakoś się ułoży. Otóż nie ułoży się. Klub w takich okolicznościach zawsze będzie tylko i wyłącznie źródłem frustracji wszystkich. Niestety, ratunku nie widać - ITI nie ustąpi, bo to by oznaczało, że daje sobą rządzić. Kibice też nie ustąpią, bo ich ustąpienie oznaczałoby, że mają zapomnieć o chodzeniu na mecze.

Poza tym jesteśmy ciekawi jednego - może ktoś zadałby sobie trud i obliczył, jakie przychody w ostatnich dwoch latach wygenerowała Legia (transfery, pieniądze z tranmisji tv, z biletów, wpływy reklamowe). Ciekawe, na jakim poziomie mógłby utrzymywać się ten klub, gdyby nie było ITI. Być może by zrobił się drugą Odrą Wodzisław. A być może plotki o dobroczyńcach są przesadzone...

W każdym razie zwycięzców tej całej sytuacji jest wielu - Wisła, Lech, Polonia, Górnik... Cała liga.

:rotfl::lol:

Do 7Kotów poniżej: A dlaczego? Łamię regulamin forum, czy o czymś nie wiem?
Temat nazywa się :"Kibicowanie na polskich stadionach" i jak mniemam dotyczy kwestii kibicowskich. Nie widzę tutaj problemu.

7 kotów 05.09.2008 09:04

Spidey, moze sie przeniesiesz na weszlo.com i tam sie bedziesz ograniczal do "komentowania suchych faktow" oraz cieszyl ze ladnie pisza.

hm ?

PoloniaDumaStolicy 05.09.2008 11:12

Cytat:

Wobec pojawiających się w mediach informacji sugerujących iż KSP Polonia
Warszawa nie zapewniła odpowiedniej ilości biletów na mecz derbowy dla KP
Legia Warszawa, jak i, że w zajściu, do którego doszło w dniu meczu przy
ul. Koniwiktorskiej brali udział Nasi Kibice, informujemy:

1. KSP POLONIA WARSZAWA SSA przekazała 300 biletów dla Klubu KP Legia. KP
Legia wystąpiła do KSP Polonia o przyznanie maksymalnej puli biletów.
Prośba ta została spełniona. W dniu meczu KP Legia zwróciła do KSP Polonia
Warszawa 260 biletów na mecz i listę imienną zawierającą 40 nazwisk
kibiców. KSP Polonia Warszawa nie robiła żadnych przeszkód przy wpuszczeniu
ww. osób na stadion, jak również w żaden sposób nie ograniczała możliwości
zakupu biletów dla kibiców KP Legia.

2. Po zajściach, do których doszło przed meczem na ulicy Konwiktorskiej,
KSP POLONIA WARSZAWA SSA nie została poinformowana o zatrzymaniu żadnego z
kibiców Naszego Klubu, co pozwala nam sądzić, iż żaden z Naszych Sympatyków
nie brał udziału w zamieszkach.

3. Na stadionie nie doszło do żadnego przypadku zakłócenia spokoju.

Jednocześnie informujemy Naszych Kibiców, iż po meczu, Klub zobligował
agencję ochrony do wykluczenia dwóch pracowników z jej grona. Korzystając z
okazji, apelujemy do naszych fanów o głośny i kulturalny doping dla Dumy
Stolicy na następnych meczach. Pokażmy, że w Warszawie są kibice, którzy
potrafią stworzyć doskonałą atmosferę na trybunach. Że są to Kibice
Polonii.
Oficjalne stanowisko naszego Klubu.

Kuba 05.09.2008 12:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 598815)

Smiesza mnie tylko wyrazy poparcia dla kibicow Legii w "walce z okupantem", a jeszcze bardziej dorabianie do tego drugiego dna, w ktore zaczyna - o zgrozo - coraz wiecej osob wiezyc. Czyli jakies brednie ze Legia walczy o normalnosc na stadionach.


Moze jestem naiwny ale ja akurat im ufam w tej kwestii, bo widze w tym wszystkim jednak drugie dno - na podstawie dzialan policji, mediow (glownie GW i ew ITI) mozna wyciagnac wnioski, ze celem dlugotrwalym jest niszczenie ruchu kibicowskiego na Legii.
Dzisiaj oni jutro my.
Jesli Legia okaze sie swietlistym przykłade,, ze mozna sobie poradzic w ludzmi nie do konca poprawnymi to wszedzie oszaleja na punkcie tej idei.

A co do normalnosci to tego akurat nie komentuje, ale wiem, ze sytuacja u nich nie jest normalna i glownym winowajca nie sa sami kibice tylko brak checi jakiejkolwiek rozmowy ze strony klubu i ciagle podjazdy.

cos na potwierdzenie mojej tezy

Cytat:

Zatrzymanie w Warszawie ponad 740 pseudokibiców Legii po wtorkowej awanturze podczas meczu z Polonią to nie przypadek. Tak spektakularna akcja była planowana przez policję i rząd od dawna. Miała ona pokazać chuliganom, że nie będzie już dla nich tolerancji - ustaliła Polska The Times. - Jest nacisk z góry, by rzeczywiście wyeliminować chuliganów - mówi nam oficer stołecznej policji.

Po akcji Grzegorz Schetyna, minister spraw wewnętrznych, dał wyraźnie znak, że policja ma zielone światło do stosowania najbardziej drastycznych kroków zgodnych z prawem w walce z szalikowcami: - Nie zabraknie nam determinacji - obiecywał wczoraj. Zaś gen. insp. Andrzej Matejuk, szef Komendy Głównej Policji, zapowiedział, że podobne zatrzymania będą się powtarzać, dopóki kibole nie zrezygnują z agresji. - Jeśli prawo będzie łamane, to działania policjantów będą stanowcze i zdecydowane - skwitował w rozmowie z nami.

Fani Legii zarzucają policji, że wyreżyserowała wtorkową akcję. - W Polsce kibice robili znacznie większe zadymy, które kończyły się nieporównanie poważniejszymi zniszczeniami, a policja zatrzymywała znacznie mniej osób - mówi Daniel, szalikowiec, który nie chce ujawniać swej tożsamości. - To, co się stało na Polonii, było teatrem, dzięki któremu policja mogła pokazać, jak groźni są chuligani stadionowi. Jednocześnie nie zaprzecza, że chuligani we wtorek łamali prawo - rzucali racami i kamieniami w funkcjonariuszy, wskakiwali na stojące na światłach samochody.

Różnicę w działaniach policji widać wyraźnie, jeśli porówna się przedwczorajsze wydarzenia do zamieszek z maja 2006 r., gdy kibice Legii zdewastowali stołeczną Starówkę i obrabowali wiele sklepów. Wtedy zatrzymano 236 osób, tylko niewiele ponad 100 usłyszało zarzuty, a zaledwie 15 szalikowców skazano. Teraz prawie każdy z ponad 700 chuliganów ma usłyszeć zarzuty: niektórzy uczestniczenia w nielegalnym zgromadzeniu, a co bardziej agresywni - napaści na funkcjonariuszy oraz niszczenia mienia.

W walce z szalikowcami ma pomóc policji nowa ustawa o imprezach masowych. Przewiduje ona zaostrzenie kar za stadionowe przestępstwa - grzywny nawet ponad 10 tys. zł, a także więzienie do pięciu lat. Zakłada, że osoby objęte zakazami stadionowymi będą musiały meldować się na komisariacie w trakcie meczu. Nowe przepisy mają położyć kres anonimowości kibiców - bilety na mecze będą kupowane tylko za okazaniem dowodu. Nie obędzie się bez rozbudowy monitoringu na stadionach. Ma zostać także stworzona baza danych z najbardziej agresywnymi chuliganami.

Ustawodawcy wzorują się na prawie brytyjskim. Dzięki zaostrzeniu przepisów już w latach 60. i 70. na boiskach w Anglii udało się opanować przemoc i wandalizm. Za udział w burdzie stadionowej grozi tam pięć lat więzienia, a zakazy stadionowe trwają nawet 10 lat. Sukces Brytyjczycy zawdzięczają jednak przede wszystkim konsekwencji w działaniu służb mundurowych i sądów.
Nie zapomnijmy dodac, ze wsrod zatrzymanych bylo kilkoro niewidomych - oni tez dostali zakazy stadionowe.

Pablooo 05.09.2008 12:21

Walka z bandytyzmem? Wolne żarty!

staszek001 05.09.2008 12:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 598874)
Nie zapomnijmy dodac, ze wsrod zatrzymanych bylo kilkoro niewidomych - oni tez dostali zakazy stadionowe.

Nawet jeżeli w tej grupie było tylko kilkoro huliganów to warto było.

1q2 05.09.2008 12:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez staszek001 (Post 598885)
Nawet jeżeli w tej grupie było tylko kilkoro huliganów to warto było.

Czy Ty w ogole wiesz co piszesz?

SpoXsteR 05.09.2008 12:51

Śmiech na sali.
ponad 700 zatrzymanych, z czego ze 100 coś tam próbowało zawojować. Szybka afera na TVNIE i gotowe.
Tak walczy walter ze spółką z kibicami Legii.
70% osób (zatrzymane dziewczynki to na pewno CHULIGANIŁY że głowa boli!!) z tej grupy pewnie nic nie robiła a i tak ma przejebane, zakazy, grzywny, sprawy w sądach.
Człowieka może **** strzelić i wiem co czują takie osoby, bo sam pare lat temu zostałem zawinięty za to że stałem obok Żabki , zgłupiałem, pózniej się okazało że ktoś rzucał puszkami i kamykami w policję, i zostałem oskarżony o czynną napaść na funkcjonariuszy.. bardzo to boli i od tego czasu wzrosła we mnie gorsza nienawiść do policji aniżeli do teściowej (na komisariacie się okazało jacy są na prawde i jak potrafią się znęcać nad ludzmi, a w telewizji udają porządnych obywateli), a tym którzy dalej tego nie rozumieją życzę żeby zostali zawinięci za NIC , żeby z Was zrobili bandytów, zabrudzili papiery na całe życie a na komisariacie najebali pałami po nogach że chodzić jeden z drugim nie będzie mógł przez tydzień
W tej Wawie nic się nie stało, a afera jak za czasów dymów w Chorzowie z ŁKS-em.
Teraz będą karać za tatuaż .. i kapuzę na głowie, ****a co za parodia.
Zima nadejdzie, zimno mi będzie w łeb i nie będe mógł ubrać kapuzy bo pójdą siedzieć.
Zostane kryminalistą bo będe miał na głowie kapuzę. SUPER!!! :lol:
ręce opadają..

Kuba 05.09.2008 12:52

Staszek
życze Ci z całego serca zeby Ciebie zatrzymali przez przypadek, zebys dostal sankcje i w koncu zebys przezyl niezapomniana przygode miłosna z innymi wspoltowarzyszami niedoli biorac cotygodniowy prysznic.
Tylko nie zal sie o tym na forum tutaj a tymbardziej nie przychodz nigdy wiecej na sektor D bo nie znajdziesz zrozumienia u fanatykow.



abstrahujac
Poza tym szkoda, ze w dyskusji zapomnina sie o czyms takim jak adekwatnosc kary do polelnionego czynu.

Paparapa 05.09.2008 13:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 598777)
To bardzo piekne, co pan mowi.
Jednak jakos dziwnie przekonany jestem ze to sztucznie nadmuchany problem, zeby odwrocic uwage od glupoty jaka wykreciliscie.

I ide o zaklad, ze gdy to co u Was sie dzialo na Kaluzy, to u nas by korki od szampanow strzelaly.

U nas?
No prosze.

:lol:

A odpowiedz na Twoje pytanie brzmi: Nie,nie strzelalyby korki.Bo tak jak wiele osob tutaj napisalo juz : Dzisiaj oni,jutro my.

Staszek,policjancie,twojej wypowiedzi nie zamierzam nawet komentowac.Zycze ci tego samego,co Kuba.



p.s. Cale szczescie,ze osoby "blyszczace" w tym temacie nie biora czynnego udzialu w zyciu kibicowskim na Wisle.

Paparapa 05.09.2008 14:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spidey (Post 598926)
Chłopaki uważajcie bo moderatorzy czuwają i bez sensu byłoby zebrać bana broniąc kibiców Legii :D

No tak,przeciez to wykroczenie,zapomnialem. :-)

South 05.09.2008 15:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez staszek001 (Post 598885)
Nawet jeżeli w tej grupie było tylko kilkoro huliganów to warto było.



chyba nie wiesz o czym piszesz,równie dobrze można napisać wystrzelajmy wszystkich Irakijczyków,Arabów itd. bo jesli nawet w tej grupie będzie tylko kilkoro terrorystów to będzie warto...



ponad 700 zakazów ,paranoja :lol:

Aaarrgh 05.09.2008 17:25

Miałem tu już nie pisać, ale skoro prowokujecie... Wybaczcie, ale nie mogę się powstrzymać, gdy czytam teksty o "uderzaniu w zorganizowany ruch kibiców w Polsce".

Jak wiadomo, oficjalną i jedyną prawomyślną organizacją zrzeszającą fanów Legii jest Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa. Sięgnijmy do literatury, bo dwa dni temu stowarzyszenie to wydało oświadczenie zaczynające się od następującego stwierdzenia:

Cytat:

"W związku z wydarzeniami, które miały miejsce w dniu wczorajszym SKLW oświadcza, że tak jak niemal wszystkie Stowarzyszenia Kibiców przy klubach piłkarskich zrezygnowało już w 2007 roku z uczestnictwa w meczach Pucharu Ekstraklasy ze względu na ich nieatrakcyjność i wysoką cenę biletów. Biorąc pod uwagę powyższe dystrybutorem biletów, a więc i organizatorem wyjazdu na wczorajszy mecz z Polonią-Dyskobolią Warszawa był KP Legia Warszawa SSA" - czytamy w oświadczeniu Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa.
A zatem, ruch zrzeszający zorganizowanych kibiców czarno na białym informuje, że "zorganizowani" fani Legii nie powinni uczestniczyć w tak marnej jakości przedstawieniu, jakim są rozgrywki PE. SKLW wyjaśnia też, że organizatorem "wyjazdu" był klub. Obecni tu legioniści już nam wytłumaczyli, że kibice Legii są w konflikcie z klubem, a zatem stawiam tezę, że ponad 700 osób, które wybrały się w pielgrzymkę na Konwiktorską, to ludzie, którzy mają gdzieś zalecenia SKLW z 2007 roku i albo nie potrafią czytać oświadczeń stowarzyszenia ze zrozumieniem, albo są po prostu "pachołkami ITI".

Zaprawdę, frapujące jest oburzenie forumowiczów kibicujących Legii, na zło jakie wyrządziły im służby porządkowe. A przecież policja i prokuratura "robią Wam dobrze". Te 700 zakazów dla "łamistrajków" i - co tu dużo mówić, skoro nie identyfikują się z SKLW i osłabiają zorganizowany ruch kibiców - osób niezbyt rozgarniętych umysłowo, pozwoli oczyścić legijne szeregi. Dopiero teraz będziecie silni jak nigdy, dopiero teraz zgodnie krzykniecie na Łazienkowskiej: "Legia to My!"

Paweł 05.09.2008 17:43

A jakie to ma znaczenie? Jeśli kibice, którzy idą na mecz nie są zorganizowaną grupą pod patronatem stowarzyszenia, to psy moga robić co chca? Po kiego ch**a to wklejasz, bo ja związku nie widzę. Poszli na mecz chcieli kupić bilety w kasach i Tobie i innym podobnie myślącym nic do tego, kto ten "wyjazd" organizował.

simone 05.09.2008 23:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 598389)
Bedzie pelniutki stadion naplywowych piknikow skuszonych kielbaskami,spokojem i cisza.
Mniejsze kluby pomysla ze to moze jest pomysl na zapelnienie stadionow.
Wieksze kluby pomysla po czasie tak samo. Przeciez bezpiecznie,duzo ludzi,duze zyski.

"...A setki tysięcy ultrasów w naszym kraju, jak bezmózgie bydło będzie z uśmiechem na ustach kładło głowy na pniaku, pokornie czekając na egzekucję..." To może od razu popełnijmy zbiorowe samobójstswo, tak przynajmniej żywych nas nie wezmą :> Czarnowidztwo powinno mieć jakieś granice, a w Twoich apokaliptycznych wizjach ich nie widzę, niestety..

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 598449)
Oj a po czym wnosisz,ze ona ma jakkolwiek tytuł? w 90% redakcjach pracują ludzie,którzy nie mają żadnych studiów, co najwyżej maturę. Oni muszą robić to co wyznacza linia wydawcy,właściciela, zero własnych ocen. Im głupszy tym lepszy.

To w takim razie nie pozostaje mi nic innego, jak tylko czekać na telefony od kadrowych, niebawem będą wydzwaniać dzień i noc do mnie, moja koma chyba temu nie podoła, bo swego czasu składałem papiery do Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej, a ja głupi myślałem że całe życie przy regipsach będę zapierdalać... Jestem tylko po maturze, z panią dziekan jakoś nie było mi po drodze, ciekawe zatem czy jestem wystarczająco głupi by sobie o mnie przypomnieli :P Owszem, takich dla których rzetelność jest pustym słowem, bez "świecy w rękach" znajdziemy, ale nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka.

Starajmy się choć o odrobinę umiaru w tym co piszemy..., jak choćby taki Estovic, tak dla przykładu:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Estovic (Post 598477)
Jak długo obie strony nie pojmą, że to niszczy ich klub i nie zaczną ze sobą rozmawiać tak długo będzie na tym cierpiała Legia.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurt C. (Post 598636)
Ten Super Express to jest piękne, no sorry, ale to chyba sam dziennikarz pisał to dla jaj (...) Ale że w naszym kraju skończonych idiotów nie brakuje... to co smutne połowa w to uwierzy, hm...

Tacy ludzie zawsze byli, są i będą, i to nie jest tylko kwestia- jak to piszesz- naszego kraju, bo tak jest wszędzie, to nie zależy od liczby "skończonych idiotów". Mediów nie trzeba bojkotować, przez to że częściej lub rzadziej wypisują brednie (bo które ich nie piszą?), wystarczy mieć dystans do tego co się na ich łamach ukazuje, owszem papier czy mikrofon wszystko przyjmie, ale to nie znaczy, że my mamy w to ślepo wierzyć... Swój rozum też trzeba mieć, no chyba że zaliczamy się do tych co pogląd na rzeczywistość mają "skserowany" z pierwszych stron dzienników...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 598777)
I ide o zaklad, ze gdy to co u Was sie działo na Kałuży, to u nas by korki od szampanów strzelały.

7 kotów właśnie takie-jak twój powyższy na przekór malkontentom- posty świadczą o tym, ze to forum nie straciło do końca swego dawnego charakteru :D

nce 06.09.2008 09:26

Do Euro 2012 będzie po ruchu kibicowskim w Polsce. To znaczy będzie on istniał, ale na takiej zasadzie jak w Bundeslidze.

Psy będą nam mówić jakie flagi mamy wieszać, na jakim krzesełku siedzieć, kiedy zaprezentować oprawę. Spontaniczność trybun odejdzie w niepamięć.

Niestety pod przykrywką walki z chuligaństwem wszelakie akcje są skierowane przeciw wszystkim kibicom. Kary nie obowiązują już tylko za burdy. Można je dostać za niewłaściwy transparent, czy odpalenie rac.

Do tego dochodzą rosnące wciąż ceny biletów i nakładane niesłusznie zakazy stadionowe (powie mi ktoś jakim prawem można dostać zakaz stadionowy za udział w zbiegowisku poza stadionem?).

Na szczęście szczyptę obiektywizmu media jeszcze mają i powinniśmy z każdym dniem dowiadywać się w nich co raz to nowych zarzutów przeciw policji.

kalashnikov2 06.09.2008 13:04

Nie przesadzajmy, bo żeby ruch kibicowski zostal zabity, potrzebna jest do tego aktywna chęć i wspolpraca dzialaczy konkretego klubu. Jak dzialacze chcą to wpuszczą każdego chocby mial zakaz stadionowy i nikt sie nie zorientuje dopoki to nikomu nie przeszkadza. U nas, na Cracovii, Śląsku, Lechii, Widzewie czy Ruchu i na wielu, wielu innych stadionach aż takiego problemu jak w stolicy nie ma, bo nie ma tak patologicznego wlasciciela jak Walter. Owszem, są ataki policji, pojedyncze wyroki, ale NIDZIE nie ma takich akcji, że siedemset osób będzie mieć zakazy na imprezy masowe. Do tego by nie doszlo, gdyby nie bylo zlecenia Waltera. Zwlaszcza ze sama Polonia problemow z wejsciem na mecz nie robila. Z jednej strony policja i minister spraw wewnetrznych grzegorz schetyna zdobywają spoleczne punkty poparcia, z drugiej strony ITI gromi swego rywala, kibicow Legii. Pelna symbioza na linii ministerstwo - ITI ale to chyba zadna nowosc, jesli ktos wie co mam na mysli. Mam nadzieje że za te slowa znowu moj post nie wyleci jak wczorajszy.

Inna sprawa że nawet na internetowym forum policyjnym mozna przeczytac jak policjanci z wieloletnim stażem akceptują tego typu akcje gdzie cierpi nawet 90% niewinnych, bo uważają, że te 90% kryje chuliganów i się z nimi solidaryzuje. Wielokrotnie pisali, że jesli w pociągu wiozącym 700 kibicow jedzie chocby 30 chuliganow, to dla policji te 670 osob wspoldziala i kryje 30 bandytow, dlatego wszystkim należy się w.......... panstwo prawa... Poprostu trzeba na wyjazdy jezdzic z zaprzyjaznionymi dziennikarzami, wszystko filmowac.

I tu jest duża rola klubu, ktory moze albo sie za kibicami wstawic, albo wylać dziecko z kąpielą, jak to robi Mariusz Walter.

Bati_NS_TSW 06.09.2008 13:12

Bracia po szalu, każdego dnia dziękujmy Bogu że właścicielem naszego Klubu jest Bogusław Cupiał, który wybrał ten klub tak jak my, z miłości.

Straszne nerwy trzymają kiedy się myśli o tym co propaganda potrafi zasiać w mózgach ludzi, w jakie rzeczy ludzie wierzą, bo paru pismaków coś sobie naskrobie.
My, kibice, musimy trzeźwo patrzyć na takie sprawy, nieważne czy jest to Legia, GKS Katowice, Ruch, czy jakiś inny klub. Ważne jest to że żyjemy w państwie, w którym kibic jest z gruntu zły. I tak, jak wypowiadają się na tym forum osoby próbujące pisać hymny pochwalne na cześć policji, tak z tego miejsca wypada się ich zapytać : Chcecie być kiedyś złapani, bo w tej grupie jest jeden huligan ? Staszku, zgłoś się na komende, powiedz że jesteś kibicem, to wystarczy.
Spór z ITI niszczy Legię, to sprawa jasna. Ale niestety jest to decyzja obydwóch stron, to trzeba głośno powiedzieć.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:04.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl