![]() |
najgorsze jest że normalni ludzie przez takie coś mają już nasrane w papierach
|
Cytat:
|
Cytat:
cholera to sie nadaje do łapu capu. Teraz tak na powaznie, to wszystkim tym co przylkaskuja temu ze dobrze sie stalo, zyczylbym wyjazdu gdzies na mecz i zachowania policji identycznego jak wyzej, ciekawe jak szybko zmienilibyscie poglady, obroncy cnót wszelkich, a zeby was zawineli za niewinnosc, chocby za zasloniecie twarzy szalikiem w mroźnawy dzien. Czy chcielibyscie tego aby mecze odbywaly sie w ciszy jak w teatrze lub na komende w teleturneju "jaka to melodia?", kiedy ludziska zobacza tabliczke z napisem "aplauz" to bija brawo, tego wlasnie chcecie?? wszyscy ciagniemy ten sam wozek, niezaleznie od tego czy jestes kibicem Wisły, Legii, czy jakiegokolwiek innego klubu, dlaczego policjant, wykraczając poza prawo, przekraczajac granice stosowania srodkow przymusu bezposredniego, kiedy cie obraza i prowokuje, to tego jakos nie potraficie zauwazyc, a jak poleci kamien w ich kierunku to juz jestes bandzior, hm?? z takim podejsciem jestescie dokladnie tacy sami jak pismaki z GW lub tvn, identyczni- nieobiektywni i zaklamani, bo albo odbieracie ten swiat jakos inaczej, albo nie chcecie zobaczyc tego co was otacza, obudźcie sie bo to nie matrix. Taka sama sytuacja moze spotkac kazdego z nas na kibicowskim szlaku, wiec zastanow sie jeden z drugim, czy chcialbys zostac w takie cos wkrecony. Niestety nie bedzie to program z tvnowskiej ramowki "mamy cie" . ACAB a, Walter i spolka tez are bastard. No i pierwsz Ban poleciał |
Cytat:
Nie wiem, śmiać się czy płakać nad tym, jaką nam gębę dorobiono... A co tam - :rotfl: Ciekawe, czy bycie kibicem kwalifikuje się już na resocjalizację, czy uznawane jest po prostu za zboczenie? :D |
Szkoda Legionistów. W tym wypadku, powinniśmy trzymać się "razem", ponad podziałami. Bo jak ktoś mądry powiedział, wróg naszego wroga jest naszym... Jeśli któryś piknik tego nie rozumie, niech wybierze się na jakiś wyjazd Śląska (Nie wiem jak to wygląda u naszych braci z Gdańska), ba, nawet we Wrocławiu non stop dochodzi do jakichś prowokacji ze strony... By tego doświadczyć, wystarczy tylko odejść od kompa ;)
|
Chyba nietrafiony cytat, kolego.
Wlasnie, pytanie mam, do ogolu: A gdyby tak na miejscu Legii byla Cracovia, to tez byscie im wspolczuli ? |
Cytat:
Panie premierze, nic nie napiszę, niestety banem tym razem nie zadziałasz, satysfakcji i uśmiechu na twarzy Ci nie dam (chyba że możliwym jest dostanie bana za sarkazm) :-) Ku ścisłości, żadni moi idole. Zdarzyło się wyrażenie poglądów na dany temat które powinny zostać uszanowane, tak się nie stało, nie będę się nad tym rozwodził. Napiszę tylko tyle, że jeżeli wyrażanie własnej opinii, w wolnym kraju na publicznym forum jest prowokacją, to ja jestem gotów nie pisać już nic na tematy podobne. Nigdy więcej nie dam Wam satysfakcji :-) Moim idolem jesteś Ty, kasuj, cenzuruj :) 7Kotów dzielnie trzyma front, ale to dla zwykłego użytkownika grząski teren. |
Cytat:
ja tylko ostrzegam bo znam twe ciagoty, a oko przymykam tylko raz. 'Tym razem'? przestrzeliłeś. eot Cytat:
przy okazji usuwania 'pseudokibiców' usunie sie wszystkich obecnie chodzacych, a wiec i dużą rzeszę ludzi różną od bezmyślenj małyszowej masy a co do samego współczucia: po mojemu to żeby współczuć, to zrozumienie żydowskij krzywdy musiałoby przekroczyc poziom niecheci/nienawiści. czyli każdy współczułby po innym czasie lub nigdy :d |
Cytat:
Tu nie chodzi o współczucie bo my go nie potrzebujemy. Raczej niektórzy mają świadomość że dzisiaj Legia a jutro ktokolwiek. |
Cytat:
Jednak jakos dziwnie przekonany jestem ze to sztucznie nadmuchany problem, zeby odwrocic uwage od glupoty jaka wykreciliscie. I ide o zaklad, ze gdy to co u Was sie dzialo na Kaluzy, to u nas by korki od szampanow strzelaly. |
Cytat:
Może oceniam to trochę zbyt subiektywnie, bo jednak brakuje mi trochę do ludzi oddających wiele dla Wisly, ale tak to widzę i ktoś mnie może za to krytykować. EDIT: No i niestety wszystko sprowadza się do tego stereotypu. Nikt poza środowiskiem kibiców, nie będzie protestował przeciw tym 740 zakazom, bo społeczeństwo przez ten stereotyp ocenia to wszystko bardzo subiektywnie, a media jeszcze kłamią w żywe oczy i przyklaskuje takim "akcją". |
Cytat:
|
Odpowiedzcie mi na jedną rzecz. Legia bojkotuje PE. Na mecz z rywalem zza miedzy na Konwiktorskiej kupują tylko 50 z kilkuset otrzymanych dla klubu biletów. Tuż przed meczem zjawia się pospolite ruszenie w liczbie ponad 700 głów i domaga się sprzedaży biletów, a część z nich rzuca racami w pobliskich polonistów. To ja chciałbym wiedzieć, co, do cholery, oni robili pod stadionem próbując dostać się na derby, skoro niby bojkotują rozgrywki i nie raczyli wykupić biletów z puli przeznaczonej dla ich klubu?
Sami podłożyliście dupy pod bicz i daliście ITI argument do nagonki medialnej, którą ci skrzętnie wykorzystali. |
Okej, rozumiem subtelna roznice miedzy ....aha, obrazac nie wolno.... Pasiakami a Legionistami,
ale te w paski tez by sobie mogly dopisac legende o walce o wolnosc kibicow w Polsce. i wtedy co ? :) Zreszta Cracovia napewno zielenieje z zazdrosci ze to nie oni sa takimi powstancami. To by sie znakomicie wpisalo w ich gnebiony zywot. |
Cytat:
Pierwsi w Polsce, pierwsi na barykadach. Legendy to 99% ich historii, więc wielkiej różnicy by to nie zrobiło. Poza tym - co to za martyrologia bez nas w roli ciemiężycieli? Jedyny problem jaki mógłby z tego wyniknąć to fakt, że uskrzydlona brakiem "dopingu" drużyna mogłaby zacząć coś grać i tu nawet doktór nie wiadomo, czy byłby w stanie coś zdziałać(BTW. ja się dziwię, że koszerni piłkarze nie domagają się dodatków za pracę w szkodliwych warunkach - 90 minut słuchania WTSK każdego normalnego człowieka jest w stanie rozstroić psychicznie). |
Cytat:
|
Cytat:
Dobra tylko nie zapomnij, ze piszesz to z perspektywy goscia, ktory nie byl pare lat na meczu, siedzącego kilka tys km od miejsca zdarzenia, ktory nawet jak byl na miejscu to nie bywał regulanie na meczach u siebie o wyjazdowych nie wspominając. Wiem, wiem mozna miec dobrych znajomych i kumate towarzystwo, ktore dobrze przewinie jaka jest rzeczywistosc, ale mysle, ze mimo wszystko autopsja a przekazywana przez czyjeś usta treść to nie to samo. Nie chce z sibie robić dzieciaka doswiadczonego przez zycie, majacego wiecznie problemy z policja i jednoczesnie kibola majacego za sobą kilkaset wyjazdow i 20 letni staz kibicowski. Dalej jestem jeszcze dzieciakiem i nie mam podstaw do wymądrzania się, ale sugeruje na podstawie tego co sam widziałem i doswiadczyle, na podstawie tego co uslyszalem i przeczytałem od znajomych kibiców i jednoczesnie analizy falszywych nieraz relacji prasowych, ze wiele działań policji przypomina bardziej ruchy zorganizowanej grupy przestępczej w takim innym przebraniu. Bo jak wytlumaczyc mozna kradzieze komorek kibicom GKS-u w Mydlnikach, tortury i regularne pobicia na komendach przy zatrzymaniu, wieczna niewinnosc wszystkich naduzywajacych prawa funkcjonariuszy, wizyty w domach u osobo nawet nie zwiazanych z ruchem kibicowskim albo np ladowanie na dolkach przypadkowych ludzi (jak wczoraj np), wyroki w zawieszeniu wydawane hurtowo komu popadnie etc. I to wszystko dzieje sie w calkowiecie innej rzeczywistosci - nie mamy zadym na stadionach pierwszoligowych (albo sa one sporadyczne), na stadiony przychodzi coraz wiecej rodzin i dzieciakow i wogole jest inna bajka niz w latach 90 kiedy kazdy z kazdym sie pral gdzie popadnie. Polskiej policj i Wyborczej, ktora wytoczyla wojne wszystkim kibicom marzy sie chyba sytuacja w ktorej stewart na stadionie bedzie zakazywal stania w czasie meczu i zabronione na stadionie bedzie robienie czegokolwiek oprocz siedzenia, jedzenia i okazjonalnych przyspiewek, |
Właśnie trafiłem na forum Legii i tak czytam 1 stronę z tematu meczu derbowego i co się od razu rzuca w oczy ? tekst "ustawka na Gdańskim. później przemarsz przez miasto i wjazd z bramą. " panowie jak można być tak głupim i takie plany wrzucać na publiczne forum ? gdzie jak ktoś niżej dobrze się domyślił czytają kibice jak i policjanci z KSP (Klub Sportowy Polonia i Komenda Stołeczna Policji), więc chcąc nie chcąc Legioniści sami podsunęli pod nos policji wszystkie informacje a psy z tego sprytnie skorzystały, to co się później wydarzyło to skandal na całą Polskę ale według mnie nie macie moralnego prawa płakać na całą Polskę skoro do publicznej wiadomości podajecie takie a nie inne szczegóły, następnym razem może w prasie i telewizji podajcie info że się zbieracie i wjeżdżacie z bramami na stadion...
|
Kubus, ale ja w tym momencie nie pisze o policji czy o wyborczej, bo tu moje zdanie jest jasne. Takie jak Twoje, czyli wszystkich. Zwlaszcza ze sam doswiadczylem tego na wlasnej skorze w Sosnowcu czy Mielcu.
Smiesza mnie tylko wyrazy poparcia dla kibicow Legii w "walce z okupantem", a jeszcze bardziej dorabianie do tego drugiego dna, w ktore zaczyna - o zgrozo - coraz wiecej osob wiezyc. Czyli jakies brednie ze Legia walczy o normalnosc na stadionach. |
Tak przy okazji jak to się stało że najbardziej "nieprzejednani" z "nieprzejednanych":) tj. koszerni mogli dogadać się z klubem a kibice Legii nie? Przecież u nich też był stadion częściowo zamknięty, bojkot i takie tam.
Nie zgadzam sie z tezą - najpierw Legia potem Wy. Nie łykam tego. Natomiast zgoda - tam gdzie kibice walczą z włascicielem klubu, tam będzie wymiana kibiców. Bo nikt nie inwestuje po to żeby słuchać że jest.....().. na swoim stadionie. W Krakowie, Poznaniu, Zabrzu, Gdańsku itd jakoś nie widzę ciągot do wymiany kibiców. PS To ze Euro 2012 się zbliża i mogą zacząć się pokazówki to inna sprawa, ale jeśli nikt nie da się sprowokować to może spać spokojnie:) |
Przeglądałem salon24 i znalazłem taką notkę:
http://pawellesiak.salon24.pl/91798,index.html Cytat:
|
Cytat:
|
Dostałem słuszną żółtą kartkę (słusznie zresztą) gdyż za bardzo się zagotowałem, więc postaram się ograniczyć do komentowania suchych faktów na spokojnie.
Cytat:
Weszło.com zwęszyło świeżą krew, nowa porcja: Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Do 7Kotów poniżej: A dlaczego? Łamię regulamin forum, czy o czymś nie wiem? Temat nazywa się :"Kibicowanie na polskich stadionach" i jak mniemam dotyczy kwestii kibicowskich. Nie widzę tutaj problemu. |
Spidey, moze sie przeniesiesz na weszlo.com i tam sie bedziesz ograniczal do "komentowania suchych faktow" oraz cieszyl ze ladnie pisza.
hm ? |
Cytat:
|
Cytat:
Moze jestem naiwny ale ja akurat im ufam w tej kwestii, bo widze w tym wszystkim jednak drugie dno - na podstawie dzialan policji, mediow (glownie GW i ew ITI) mozna wyciagnac wnioski, ze celem dlugotrwalym jest niszczenie ruchu kibicowskiego na Legii. Dzisiaj oni jutro my. Jesli Legia okaze sie swietlistym przykłade,, ze mozna sobie poradzic w ludzmi nie do konca poprawnymi to wszedzie oszaleja na punkcie tej idei. A co do normalnosci to tego akurat nie komentuje, ale wiem, ze sytuacja u nich nie jest normalna i glownym winowajca nie sa sami kibice tylko brak checi jakiejkolwiek rozmowy ze strony klubu i ciagle podjazdy. cos na potwierdzenie mojej tezy Cytat:
|
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Śmiech na sali.
ponad 700 zatrzymanych, z czego ze 100 coś tam próbowało zawojować. Szybka afera na TVNIE i gotowe. Tak walczy walter ze spółką z kibicami Legii. 70% osób (zatrzymane dziewczynki to na pewno CHULIGANIŁY że głowa boli!!) z tej grupy pewnie nic nie robiła a i tak ma przejebane, zakazy, grzywny, sprawy w sądach. Człowieka może **** strzelić i wiem co czują takie osoby, bo sam pare lat temu zostałem zawinięty za to że stałem obok Żabki , zgłupiałem, pózniej się okazało że ktoś rzucał puszkami i kamykami w policję, i zostałem oskarżony o czynną napaść na funkcjonariuszy.. bardzo to boli i od tego czasu wzrosła we mnie gorsza nienawiść do policji aniżeli do teściowej (na komisariacie się okazało jacy są na prawde i jak potrafią się znęcać nad ludzmi, a w telewizji udają porządnych obywateli), a tym którzy dalej tego nie rozumieją życzę żeby zostali zawinięci za NIC , żeby z Was zrobili bandytów, zabrudzili papiery na całe życie a na komisariacie najebali pałami po nogach że chodzić jeden z drugim nie będzie mógł przez tydzień W tej Wawie nic się nie stało, a afera jak za czasów dymów w Chorzowie z ŁKS-em. Teraz będą karać za tatuaż .. i kapuzę na głowie, ****a co za parodia. Zima nadejdzie, zimno mi będzie w łeb i nie będe mógł ubrać kapuzy bo pójdą siedzieć. Zostane kryminalistą bo będe miał na głowie kapuzę. SUPER!!! :lol: ręce opadają.. |
Staszek
życze Ci z całego serca zeby Ciebie zatrzymali przez przypadek, zebys dostal sankcje i w koncu zebys przezyl niezapomniana przygode miłosna z innymi wspoltowarzyszami niedoli biorac cotygodniowy prysznic. Tylko nie zal sie o tym na forum tutaj a tymbardziej nie przychodz nigdy wiecej na sektor D bo nie znajdziesz zrozumienia u fanatykow. abstrahujac Poza tym szkoda, ze w dyskusji zapomnina sie o czyms takim jak adekwatnosc kary do polelnionego czynu. |
Cytat:
No prosze. :lol: A odpowiedz na Twoje pytanie brzmi: Nie,nie strzelalyby korki.Bo tak jak wiele osob tutaj napisalo juz : Dzisiaj oni,jutro my. Staszek,policjancie,twojej wypowiedzi nie zamierzam nawet komentowac.Zycze ci tego samego,co Kuba. p.s. Cale szczescie,ze osoby "blyszczace" w tym temacie nie biora czynnego udzialu w zyciu kibicowskim na Wisle. |
Cytat:
|
Cytat:
chyba nie wiesz o czym piszesz,równie dobrze można napisać wystrzelajmy wszystkich Irakijczyków,Arabów itd. bo jesli nawet w tej grupie będzie tylko kilkoro terrorystów to będzie warto... ponad 700 zakazów ,paranoja :lol: |
Miałem tu już nie pisać, ale skoro prowokujecie... Wybaczcie, ale nie mogę się powstrzymać, gdy czytam teksty o "uderzaniu w zorganizowany ruch kibiców w Polsce".
Jak wiadomo, oficjalną i jedyną prawomyślną organizacją zrzeszającą fanów Legii jest Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa. Sięgnijmy do literatury, bo dwa dni temu stowarzyszenie to wydało oświadczenie zaczynające się od następującego stwierdzenia: Cytat:
Zaprawdę, frapujące jest oburzenie forumowiczów kibicujących Legii, na zło jakie wyrządziły im służby porządkowe. A przecież policja i prokuratura "robią Wam dobrze". Te 700 zakazów dla "łamistrajków" i - co tu dużo mówić, skoro nie identyfikują się z SKLW i osłabiają zorganizowany ruch kibiców - osób niezbyt rozgarniętych umysłowo, pozwoli oczyścić legijne szeregi. Dopiero teraz będziecie silni jak nigdy, dopiero teraz zgodnie krzykniecie na Łazienkowskiej: "Legia to My!" |
A jakie to ma znaczenie? Jeśli kibice, którzy idą na mecz nie są zorganizowaną grupą pod patronatem stowarzyszenia, to psy moga robić co chca? Po kiego ch**a to wklejasz, bo ja związku nie widzę. Poszli na mecz chcieli kupić bilety w kasach i Tobie i innym podobnie myślącym nic do tego, kto ten "wyjazd" organizował.
|
Cytat:
Cytat:
Starajmy się choć o odrobinę umiaru w tym co piszemy..., jak choćby taki Estovic, tak dla przykładu: Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Do Euro 2012 będzie po ruchu kibicowskim w Polsce. To znaczy będzie on istniał, ale na takiej zasadzie jak w Bundeslidze.
Psy będą nam mówić jakie flagi mamy wieszać, na jakim krzesełku siedzieć, kiedy zaprezentować oprawę. Spontaniczność trybun odejdzie w niepamięć. Niestety pod przykrywką walki z chuligaństwem wszelakie akcje są skierowane przeciw wszystkim kibicom. Kary nie obowiązują już tylko za burdy. Można je dostać za niewłaściwy transparent, czy odpalenie rac. Do tego dochodzą rosnące wciąż ceny biletów i nakładane niesłusznie zakazy stadionowe (powie mi ktoś jakim prawem można dostać zakaz stadionowy za udział w zbiegowisku poza stadionem?). Na szczęście szczyptę obiektywizmu media jeszcze mają i powinniśmy z każdym dniem dowiadywać się w nich co raz to nowych zarzutów przeciw policji. |
Nie przesadzajmy, bo żeby ruch kibicowski zostal zabity, potrzebna jest do tego aktywna chęć i wspolpraca dzialaczy konkretego klubu. Jak dzialacze chcą to wpuszczą każdego chocby mial zakaz stadionowy i nikt sie nie zorientuje dopoki to nikomu nie przeszkadza. U nas, na Cracovii, Śląsku, Lechii, Widzewie czy Ruchu i na wielu, wielu innych stadionach aż takiego problemu jak w stolicy nie ma, bo nie ma tak patologicznego wlasciciela jak Walter. Owszem, są ataki policji, pojedyncze wyroki, ale NIDZIE nie ma takich akcji, że siedemset osób będzie mieć zakazy na imprezy masowe. Do tego by nie doszlo, gdyby nie bylo zlecenia Waltera. Zwlaszcza ze sama Polonia problemow z wejsciem na mecz nie robila. Z jednej strony policja i minister spraw wewnetrznych grzegorz schetyna zdobywają spoleczne punkty poparcia, z drugiej strony ITI gromi swego rywala, kibicow Legii. Pelna symbioza na linii ministerstwo - ITI ale to chyba zadna nowosc, jesli ktos wie co mam na mysli. Mam nadzieje że za te slowa znowu moj post nie wyleci jak wczorajszy.
Inna sprawa że nawet na internetowym forum policyjnym mozna przeczytac jak policjanci z wieloletnim stażem akceptują tego typu akcje gdzie cierpi nawet 90% niewinnych, bo uważają, że te 90% kryje chuliganów i się z nimi solidaryzuje. Wielokrotnie pisali, że jesli w pociągu wiozącym 700 kibicow jedzie chocby 30 chuliganow, to dla policji te 670 osob wspoldziala i kryje 30 bandytow, dlatego wszystkim należy się w.......... panstwo prawa... Poprostu trzeba na wyjazdy jezdzic z zaprzyjaznionymi dziennikarzami, wszystko filmowac. I tu jest duża rola klubu, ktory moze albo sie za kibicami wstawic, albo wylać dziecko z kąpielą, jak to robi Mariusz Walter. |
Bracia po szalu, każdego dnia dziękujmy Bogu że właścicielem naszego Klubu jest Bogusław Cupiał, który wybrał ten klub tak jak my, z miłości.
Straszne nerwy trzymają kiedy się myśli o tym co propaganda potrafi zasiać w mózgach ludzi, w jakie rzeczy ludzie wierzą, bo paru pismaków coś sobie naskrobie. My, kibice, musimy trzeźwo patrzyć na takie sprawy, nieważne czy jest to Legia, GKS Katowice, Ruch, czy jakiś inny klub. Ważne jest to że żyjemy w państwie, w którym kibic jest z gruntu zły. I tak, jak wypowiadają się na tym forum osoby próbujące pisać hymny pochwalne na cześć policji, tak z tego miejsca wypada się ich zapytać : Chcecie być kiedyś złapani, bo w tej grupie jest jeden huligan ? Staszku, zgłoś się na komende, powiedz że jesteś kibicem, to wystarczy. Spór z ITI niszczy Legię, to sprawa jasna. Ale niestety jest to decyzja obydwóch stron, to trzeba głośno powiedzieć. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:04. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl